Rady od bylinkárky ako sa liečiť…

1. decembra 2021

♥

MÚDRA RADA SIBÍRSKEJ BYLINKÁRKY L.N. SURINA:

♥

Ak si vezmeme jedlo niekoho iného, porušujeme zákon o kompatibilite so životným prostredím – toto je základný zákon prírody. Ak nakŕmite severanov ananásmi, potom sa ľudia nebudú môcť prispôsobiť klimatickým podmienkam, kde žijú, pretože ananás nesie informácie z cudzieho podnebia.

Napríklad Ivanov čaj v Ťumeni obsahuje 6-krát viac vitamínu C ako citrón. V Salekharde (sever Ruska) je toto číslo už 20-krát vyššie. Rastliny, čím ďalej na sever, tým násobne viac vitamínov ukladajú ako na juhu. Preto by severania nemali jesť južné ovocie a zeleninu, ochudobňujeme sa, chorieme, pretože porušujeme zákon o kompatibilite so životným prostredím. Najzaujímavejšie je, že si to naši Predkovia dobre uvedomovali.

Ivan Hrozný v roku 1580 povedal: „Ak chcete dobyť krajinu, prineste si produkt niekoho iného; dôjde k odlivu energie, ľudia ochorejú a chorých otrokov bude ľahšie zvládnuť. ““ Prečo sme na to zabudli?

Ivan Hrozný mal vo svojej knižnici 5 000 kníh a dobre to vedel: ak prinesiete produkt niekoho iného, ľudia ochorejú. To je to, čo tvoríme.

♥

Potravinové odpadky

V ponuke je veľa potravinového odpadu: Pepsi-Cola, Coca-Cola, Orbit, Dirol, atď. – obsahuje to aspartam, sladidlo, ktoré Američania vymysleli tak, aby ste získali na jedlo návyk, čím viac ho pijete alebo jete, tým viac ho chcete, t. j. obohacujete krajinu, ktorá ju vyrába. Aspartam spôsobuje veľa komplikácií – znižuje inteligenciu (ak matka konzumuje tieto výrobky, inteligencia dieťaťa sa zníži o 15%), spôsobuje bolesti hlavy, nevoľnosť, depresie, bolesti žalúdka, rozmazané videnie, poruchy reči, bolesti kĺbov. Keď sa aspartam pridá do jedla, mozog prestane produkovať sérotonín a človek sa nebude cítiť sýty a boj proti nadmernej hmotnosti nefunguje a to je dôsledok obezity.

*Biely chlieb – kastrát: Taliani nazývajú biely chlieb „castratus“ – kastrovaný chlieb. Je to tak správne, pretože je prázdny. Ak dáme dieťaťu veľa bieleho chleba alebo buchiet a tak ďalej, predpripravujeme jeho zlé zdravie. Pamätáte si, keď naši Predkovia jedli biely chlieb? V Rusku sa biely chlieb jedol iba na sviatky a v nedele, zvyšok času jedli chlieb z hrubej múky, šupa zrna sa tam zachováva, práve v takom chlebe je naša sila a zdravie. Biely chlieb spôsobuje ochorenie hemolýzu, zvyšuje viskozitu krve, a tým zvyšuje hypertenziu, je narušená práca gastrointestinálneho traktu. Na svete zomiera viac ľudí na biely chlieb ako na tuberkulózu.

*Jód: Napoleon svojej armáde vždy dával jód, u každého skontroloval štítnu žľazu, pretože ak štítna žľaza nefunguje dobre, vyvíja sa kretinizmus (demencia). Jód je liekom na intelekt. Deti najviac trpia nedostatkom jódu, je pre nich ťažké študovať v škole, osvojiť si nové vedomosti. V Rusku trpí nedostatkom jódu 35% populácie bez toho, aby o tom vedelo. Prejavy nedostatku jódu – podráždenosť, depresívna nálada, ospalosť, záchvaty nevysvetliteľnej melanchólie, zábudlivosť, poruchy pamäti, pozornosť, časté bolesti hlavy, časté prechladnutie, infekčné choroby, znížená hladina hemoglobínu.

*Repné listy a vlašské orechy obsahujú veľa jódu, najmä v prvých mesiacoch ich dozrievania.

*Pšeničná tráva – kremík. Pšeničná tráva je najsilnejšia liečivá rastlina, nie nadarmo ju na jar jedia mačky a psy. Pšeničná tráva obsahuje kremík, ktorý zadržiava vápnik – to je ochrana pred artrózou, artritídou. Pšeničná tráva zostruje sluch, zrak, čistí žalúdok, lieči zápal žalúdka.

Používanie pšeničnej trávy je veľmi jednoduché: vezmite si zväzok pšeničnej trávy, dajte do hrnca toľko, koľko chcete, povarte 10 minút a zlikvidujte. Varte obilniny, polievky, čokoľvek, čo máte radi, použite vývar z pšeničnej trávy, získate kremík, ktorý udrží vápnik v normálnom stave. Bez ohľadu na to, koľko sa nakŕmite tvarohom alebo vápnikovými prípravkami, je zbytočné, hlavne s vekom. Z prijímania vápniku bude viac škody ako úžitku. Na udržanie vápnika v norme potrebujete kremík. Z koreňov pšeničnej trávy môžete pripraviť múku – odlúpnite korene, osušte, pomeľte a pečte chlieb.

*Vitamíny a zdravie:

*Umelé vitamíny nie sú listy a ani bobule, ale syntetika, pred ktorou nemáme absolútne žiadnu ochranu. V tomto prípade povedzme: 1 gram vitamínu C, ktorý lekár predpíše, prekročí dávku o 25-krát (!). A na každú tabletu vitamínu C musíte vypiť 1 liter vody, ale nikto to množstvo nepije a nikto o tom nehovorí! Ale vitamín C je jedným z najstrašnejších vitamínov, po jeho užití je známych veľa vážnych komplikácií, a ak tiež predpokladáme, že prijímame 65% lož, je to katastrofa. Teraz hovoria, že umelé vitamíny prispievajú k rozvoju rakovinových buniek a to sa netýka iba vitamínu C. Všeobecne platí, že predávkovanie vitamínmi predpísanými lekárom má veľmi nepriaznivý vplyv na zdravie.

Moja matka mala lekára a ten jej povedal: „Neužívajte umelé vitamíny, pretože existujú rastliny, existujú aj bylinky:

woodlice

*Woodlice je 4-krát bohatšia na vitamíny ako citrón – je to ochrana pred artrózou, artritídou, gastritídou, aj na štítnu žľazu.

*Hloh, cesnak, nechtík, harmanček – tieto rastliny obsahujú selén, ale hovorí sa nám, že ho máme málo (80% Rusov má nedostatok selénu). Máme veľa selénu, stačí si ho len vziať.

*Mrkvové stonky liečia hemoroidy, krvné cievy. Prečo ich vyhadzujeme?

*Vrcholy repy – liečia myómy.

*Repa je bronchodilatátor, pomáha pečeni a čomukoľvek. Veď o koľko skôr Slovania jedli repu, ale teraz ju vôbec nesadíme.

rakytník řešetlákový

*Listy rakytníka obsahujú veľa vitamínov. Nenechajte sa uniesť plodmi rakytníka, sú kontraindikované pri cholecystitíde, pankreatitíde, myóme. Najcennejšie sú listy rakytníka, majú 10-krát viac vitamínu ako citrón a brzdia rast akéhokoľvek nádoru. Listy rakytníka sa musia na zimu zbierať na čaj, podobne ako listy ríbezlí a malín, listy malín obsahujú prírodnú formu aspirínu.

*Živica a kôra.

Nakupujeme v Amerike borovicovú kôru – „Pycnogenol“, ktorá stojí 1 200 rubľov za balenie, a všetku kôru necháme na našich pozemkoch. Z ktorejkoľvek borovice, odstráňte kôru, nakrájajte a varte – bude tu rovnaký pycnogenol. Živica obsahuje veľa vitamínov, je to 5-6 krát viac vitamínu ako citrón (v lete je ho menej, ale v zime sa jeho množstvo zvyšuje). Môžete si vziať akékoľvek ihličnany – borovica, smrek, jedľa, smrekovec. Napríklad smrek je ochranou proti artróze, lieči priedušky, čistí cievy a obsahuje veľa kremíka. Na extrahovanie živice potrebujete samovar, pretože iba varením v čajníku sa živica extrahovať nebude. Smrek alebo jedľa, smrekovec musí byť nakrájaný na malé kúsky a vložený do samovaru, kde sa čaj varí, a po pár dňoch budete ako vymenený. Topoľ, osika, vŕba sú prírodné formy aspirínu. Z týchto stromov by ste mali mať v dome vždy mletú kôru, môžete ich pomlieť na mlynčeku na kávu. Pri miernom prechladnutí vezmite 1/4 čajovej lyžičky osikovej kôry a zmiešajte ju s vodou. vypite a teplota klesne. Aspen (breza) má antipyretický, protizápalový, baktericídny účinok; osika sa tiež široko používa na opisthorchiázu, prostatitídu, adenóm prostaty a zápal obličiek.

*Severský istič Androsace – ochrana pred tehotenstvom:

*Severským prielomom je rastlina pochybok, ktorá chráni ženu pred tehotenstvom. Je zaujímavé, že latinský názov tejto rastliny Androsace dal Dioscorides poznali už v 1. storočí nášho letopočtu a doslovne znamená „ochrana pred manželom“ (andr – „manžel“ a váza – „štít“). Títo ľudia už dávno vedeli, ktoré rastliny sú antikoncepčné a ako ich používať, a v dnešnej dobe potratia a je to vražda. V Rusku sa za jeden deň vykoná 13 000 potratov. Spôsob aplikácie: žena pred menštruáciou pije túto rastlinu ako čaj po dobu 4-5 dní, a je to, žije bez akejkoľvek ochrany a neotehotnie.

*Morská soľ: Avicenna (Perzský učenec a filozof) tiež uviedol, že v jedle by sa mala používať iba morská soľ, je tu 64 stopových prvkov, 58 u nás bežných (jód, zlato, draslík, vápnik, kadmium atď.). Morská soľ sa používa vo Francúzsku, Švédsku, Nórsku, Holandsku, Nemecku, Bulharsku … Kde kúpiť morskú soľ? Choďte do ktorejkoľvek lekárne, vezmite si najšedšiu soľ do kúpeľa, najlacnejšiu, ale bez prísad, aby tam nebol nechtík, levanduľa, ani žltá, ani zelená. Vezmite prírodnú sivú soľ, čím je sivšia, tým lepšie, obsahuje viac kremíka. Varte polievky, cereálie, kyslé uhorky s morskou soľou. Jodizovaná soľ je hlúpa. Je potrebné ho zjesť za jeden deň, t. j. otvoriť balíček, dnes zjedzte kilogram, pretože zajtra nebude jód. Prečo to tam dali, nie je jasné.

*Škola učí nesprávne.

*Naše školstvo nie je dobré! Povedzme, že v škole hovoria o papradiach – ako sa tvoria spóry, sporangie, ako padá spóra, vytvára sa húština. Ale neštudujú, ktoré stopové prvky papradina obsahuje, pred čím chráni. Rusko ročne dodáva Japonsku 700 ton papradí, prečo jedia papradie, čo obsahuje, prečo Japonci žijú o 30 rokov dlhšie ako my a nemajú absolútne žiadne zdroje? Človek by mal vedieť, ako používať papradie, kedy ju zbierať a prečo by sa mala jesť – bez týchto znalostí, prečo deti potrebujú zbytočné informácie o taxonómii, koľko je tam tyčiniek a piestikov? Niekto sa musí naučiť používať rastliny. Ukážte deťom, ako sa majú správať v záhrade, čo sa dá použiť, ako používať rovnaké dreviny, mrkvu, pšeničnú trávu – to je potrebné sa naučiť. V každom múzeu miestnej tradície by mal byť okrem kostí mamuta a domáceho náradia aj stánok s liečivými, jedlými a jedovatými rastlinami – to je prínosom pre miestnu históriu, znalosť vášho regiónu, ako si tu udržujú zdravie, vďaka čomu, ako sú spojené s ich Prírodou.

*Tradičná medicína:

Tradičná medicína je medicínou tradície ľudu. Medicína, ktorá sa dnes nazýva „tradičná“, nie je náš liek, je to oficiálna medicína. Všetko sme obrátili naruby: hirudoterapia, masáže, manuálna terapia – toto je tradičná medicína ľudí, preto ju treba vychovať, pretože bola testovaná na ľuďoch po celé storočia.

Túto skúsenosť by bolo potrebné študovať, ale od roku 1933 sme sa rozhodli, že budeme žiť z práškov… nežili sme, moderné lieky spôsobujú veľa komplikácií, zdravie ľudí je s každou generáciou horšie. Tradičná medicína je klinická, t. j. lekársky experiment na sebe (nie na myšiach a králikoch, ale na sebe), zachovaný v ľudovej tradícii. V Rusku až do roku 1933 v ústavoch stále existovala botanika, každý lekár zhromaždil referenčný herbár, pod každú rastlinu zapísal: v akom veku, na aké choroby, v akom množstve, aké rastliny podať.

Prečo to bolo odstránené? Ale mali sme najsilnejšie čarodejníctvo. Pre porovnanie, náš liek je teraz na 130. mieste na svete; pod cárom mali 8, počas vojnových rokov 15. Japonsko zaujíma jedno z popredných miest, majú veľmi zaujímavý liek: 50% lekárov predpisuje iba byliny a 50% predpisuje bylinky a lieky modernej chemickej syntézy. Japonci jedia 160 rastlín a žijú o 30 rokov dlhšie ako my.

*Energia rastlín

Okrem chemického zloženia majú rastliny energiu, ktorá má tiež efekt, a ak sa energia odstráni, efekt ošetrenia bude oveľa slabší. V.P. Goch testoval veľa bylín na energiu, napísal knihu „Duchovná sila rastlín“.

Ukázalo sa, že aloe a medvedica lekárska teraz stratili svoju energetickú silu – tieto rastliny sa budú odporúčať ešte dlho, majú rovnaké chemické zloženie, ale energiu už nemajú.

Prečo? Pretože sa astrológia zmenila, vstúpili sme do Veku Vodnára (v slovanskej tradícii Vek Vlka, viď. Svarogov kruh), t. j. iná konfigurácia hviezd, iná kombinácia, preto sa energia rastlín zmenila.

Jabloň získala veľmi silnú energiu a kalamus svoju energiu zintenzívnil; aj malý kúsok kalamusu hodený do vane zbaví človeka negatívnej energie. Ale hlavná vec: trávu si musíme zbierať sami, pretože energia ľudí je iná a niektorí predajcovia sami, bez toho, aby o tom vedeli, odoberajú energiu rastlinám, t. j. kúpiš akúsi prázdnu trávu. Preto je lepšie rastliny zbierať sami a to, čo v krajine zasejete, bude pre vás určite fungovať [cca. – keď budú rastliny zasiate, prechádzajte sa medzi záhonmi bosí, vaša energia a mikroflóra z pokožky prenikne do zeme a budúca úroda bude presne zodpovedať vášmu telu.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Životný štýl

ZEMIAKY a triky s nimi

Dávate zemiaky do studenej alebo horúcej vody? Dôležitý ROZDIEL, o ktorom by mal vedieť úplne každý! Zdalo by sa, že ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Apokalypsa očkovaných!

Nemáte tušenie, čo prichádza! Neexistujú slová, ktoré by popísali prebiehajúcu ohavnosť, útok proti miliardám ľudí. Keby bolo na zodpovedných osobách, každý ...
Životný štýl

Zábavné tričká pre priateľov - šíria smiech jedno tričko za druhým!

reklamný článok Zase sa blíži sviatok vášho priatelia či niekoho z blízkych a vy neviete vymyslieť darček? Niekedy je vskutku ...
Životný štýl

Dámske snehule: Viete, aké modely budú v sezóne 2023/2024 najviac trendy?

reklamný článok Ak by sme mali vybrať zimné topánky s najdlhšou tradíciou, boli by to práve snehule. Nosili ich ženy a muži ...
Životný štýl

Kovbojské čižmy na zimu – 5 nápadov na jedinečný styling

Zima môže byť studená, ale to neznamená, že musíte obetovať svoj štýl v prospech tepla. Kovbojské čižmy, tradičný symbol divokého ...
Životný štýl

KNIHA NEVEDOMOSTI: ROSTAS & STANĚK

Mimoriadny literárny počin je na svete – dvaja známi slovenskí autori sa spojili, aby čitateľom priniesli najkomplexnejší pohľad na pôvod ...
KNIHYŽivotný štýl

ZÁHADNÁ TARTÁRIA

Ešte nedávno, pred pár rokmi bolo slovo Tartária pre väčšinu ľudí úplne neznáme. Až v posledných rokoch sa začali verejne ...
KNIHYŽivotný štýl

Návrat Tartárie

Počuli ste už niekedy o záhadnej Veľkej Tartárii? Rozľahlej a neznámej krajine, ktorá pokrývala značnú Ázie? Je to len starodávna legenda, výmysel ...
NÁZORŽivotný štýl

RENDEZ-VOUS V MONAKU – Tibor Eliot Rostas

Špeciálna relácia s Adrianou Krajníkovou a Tiborom Eliotom Rostasom natáčaná v najhustejšie obývanom mieste na planéte Zem. Pri príležitosti X. ...
Životný štýl

Guess – zistite, čo je nové v sortimente tejto módnej značky

reklamný článok Vstúpte s nami do fascinujúceho sveta módy s jednou z najpopulárnejších značiek – Guess. Táto módna ikona nám ...
Životný štýl

MUDr. Jan Miklánek: "Do kávy mlieko na rakvu veko"

V skratke chce pán doktor povedať: „Do kávy mlieko na rakvu veko.“ MUDr. Jan Miklánek: „Nesmel som o tom písať, ...
Životný štýl

Práca s hlinou uvoľňuje emócie a pomáha porozumieť sebe a druhým

Práca s hlinou uvoľňuje emócie a pomáha porozumieť sebe a druhým, deti a seniori otvorili svoje srdcia Práca s hlinou je fascinujúca, plná tvorivosti, ...