Výskum Dr. Younga: hlavná príčina rakoviny súčasnosti je hromadenie kyselín v tkanivách
Výskum Dr. Roberta O. Younga zistil, že hlavná príčina rakoviny v súčasnosti nemusí spočívať v genetike, životnom štýle alebo jednoducho smola, ale v niečom oveľa rozšírenejšom – v hromadení kyselín.
Youngova štúdia „Metabolic a Diétary Acids are the Fuel that Lights the Fuse that Ignites Inflammation that Leads to Cancer“ (Kyseliny sú palivom, ktoré vybije poistky a spustí zápaly vedúce k rakovine) bola publikovaná v International Journal of Complementary and Alterna .
Táto štúdia identifikovala metabolické, stravovacie, respiračné a environmentálne kyseliny ako primárne vinníkov rakoviny.
Teória Dr. Younga o kyselinách a chronických zápaloch ako príčine rakoviny
Podľa Dr. Younga sa tieto kyseliny hromadia v tele a vyvolávajú chronický zápal, ktorý môže v konečnom dôsledku viesť k rakovinovým stavom. Tento objav nielenže prepisuje konvenčné chápanie rakoviny, ale ponúka aj potenciálny plán na jej prevenciu a liečbu.
Štúdia, ktorá vyvolala kontroverziu a diskusiu v lekárskej komunite, predpokladá, že rakovina je výsledkom sedemstupňového procesu, ktorý Dr. Young nazýva „sedem štádií acidózy“.
Počnúc únavou a postupujúc cez zápal, tvrdnutie tkaniva a prípadnú bunkovú degeneráciu, tento proces vyvrcholí stavy, ako sú rakovina, srdcové choroby a autoimunitné poruchy.
Dr. Young poznamenáva, že všetkým týmto stavom je možné predchádzať. Pokiaľ má pravdu v tom, že existuje jedna hlavná príčina – hromadenie kyselín – potom je logické, že hlavným riešením je zbaviť sa kyseliny v tele.
(Poznámka redakcie: Hovoríme o kyselinách v tkanivách a orgánoch, nie v krvi, pretože pH krvi si telo prísne udržuje vo veľmi úzkom pásme. To však neplatí o tkanivách a orgánoch.)
Výskum poukazuje na to, ako sa kyseliny, pokiaľ nie sú správne eliminované prostredníctvom prirodzených detoxikačných kanálov tela, hromadia v tkanivách a orgánoch. Toto nahromadenie vytvára mikroprostredie chronického zápalu, ktoré môže aktivovať onkogény – čiže gény, ktoré transformujú zdravé bunky na rakovinové.
Kyslé prostredie v tele tiež pomáha zvyšovať odolnosť rakovinových buniek voči konvenčným liečebným postupom proti rakovine, ako sú ožarovanie a chemoterapia.
Snáď najzaujímavejšie je Youngovo tvrdenie, že nádory nie sú len škodlivé výrastky, ale aj pokus tela chrániť sa. Nádory prirovnáva k vnútorným chrastám. Tvrdí, že vznikajú preto, že telo sa snaží izolovať poškodené bunky a ich kyslý odpad, a tak chrániť okolité zdravé tkanivo.
Ak sa však nerieši prvotná kyslosť, nádory môžu ďalej rásť a šíriť sa, čo vedie k závažnejším rakovinovým stavom.
Ako odstrániť kyseliny z tela a predísť či vyliečiť rakovinu
Youngovým navrhnutým riešením je zásaditá zmena životného štýlu a stravovania, ktorej cieľom je neutralizovať kyseliny a podporovať prirodzené detoxikačné procesy organizmu.
To zahŕňa konzumáciu zásaditých potravín, ako je listová zelenina, pitie zásaditej vody a používanie doplnkov, ako je hydrogénuhličitan sodný (sóda bikarbónu) a hydrogénuhličitan draselný.
Okrem toho sa odporúčajú praktiky ako cvičenie, sauny a hydroterapia hrubého čreva na zníženie kyslej záťaže organizmu.
Výsledky podľa Dr. Younga hovoria za všetko. V jednej prípadovej štúdii pacientka so zápalovým duktálnym karcinómom (typom rakoviny prsníka) sledovala, ako sa jej 14-centimetrový nádor po ôsmich týždňoch na alkalickom režime zmenšil na menej ako dva centimetre.
Keď bol nádor následne chirurgicky odstránený a histologicky analyzovaný, už nebol rakovinový. To podľa Dr. Younga dokazuje, aké dôležité je riešiť základné príčiny zdravotných problémov.
Uvedený výskum má ďalekosiahle dôsledky, nielen ohľadom rakoviny. Kyslý zápal je spojený s radom chorôb, vrátane srdcových chorôb a autoimunitných porúch. Znížením nahromadenia kyselín a zápalov ponúka Youngov prístup potenciálnu stratégiu na prevenciu a dokonca zvrátenie týchto stavov.
Zatiaľ čo lekárska komunita pokračuje v diskusii o prínosoch Youngových zistení, štúdia podčiarkuje dôležitosť riešenia systémového zápalu a jeho úlohy pri chorobe. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívy ku konvenčnej liečbe, tento výskum poskytuje presvedčivý dôvod na objavovanie „zásaditého životného štýlu“.
Ako hovorí Young:
„Kyselina je palivo, ktoré vybije poistky tela, a zápal je iskra, ktorá môže viesť k rakovine. Ale ak dokážeme neutralizovať kyselinu, môžeme tú iskru uhasiť skôr, než sa z nej stane oheň.“
Záver
Tento radikálny, ale vedecky podložený prístup by mohol spôsobiť revolúciu v tom, ako chápeme a liečime rakovinu – a možno dokonca novo definovať budúcnosť medicíny.
Pozrite sa na nasledujúce video, ktoré podrobne rozoberá výskum Dr. Roberta O. Younga o skutočných príčinách rakoviny a o tom, ako jej zásadité diéty môžu predchádzať:


Následne však dávame do pozornosti knihu „Byť zdravý celý život“, autor Pavol Peter Kysucký…
…kde sa píše a dokazuje, že nielenže to je pravda, ale že všetky moderné choroby sú z prekyslenia organizmu, nielen rakovina a že je to všetko o elektrónoch. Ľudské telo je elektrické zariadenie…
V knihe sa navrhuje, ako „ľahko“ liečiť rakovinu, cukrovku, vysoký tlak, astmu, chrbticu, artrózu, osteoporózu, Parkinsonovu chorobu, …ale aj bežné virózy, chrípky a zápal pľúc – dodávkou chýbajúcich elektrónov.
„Zo zápalu pľúc sa touto metódou vyliečite cca za 4 hodiny! Z chrípky a virózy tak asi za 2 hodiny. Neveríte? Smejem sa…“ hovorí autor, „Všetko je overené a vyskúšané! Opakujem, VYSKÚŠANÉ….“
V súčasnosti je v predaji 2. vydanie knihy, ktoré má zmenený názov na „Byť živý celý život“, pretože oproti prvému vydaniu bolo doplnených veľa nových dôležitých praktických informácii.
Zanechajte nám komentár