COVID-19 A AMERICKÉ BIOLABORATÓRIÁ: EXISTUJE NEJAKÉ SPOJENIE?

28. marca 2022

Svetové médiá takmer dva roky nepretržite vysielali o pandémii koronavírusu a obyvatelia krajín čelili novým a novým kmeňom infekcií, blokád, preťaženým systémom zdravotníctva a úderom do ekonomiky. Dnes sa pozornosť presunula na udalosti na Ukrajine a v jej okolí. Zdalo by sa, že ide o dve úplne odlišné témy. Ale to je len na prvý pohľad.

Čo je COVID-19? Nikto to nikdy neodpovedal

Jednou z kľúčových otázok, ktorá v posledných dvoch rokoch znepokojovala lekárov, politikov aj obyčajných ľudí, je otázka pôvodu COVID-19. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dokonca vytvorila expertnú skupinu, ktorá sa má touto problematikou zaoberať. Počas dvoch rokov bolo vypracovaných niekoľko verzií. Prvý je prirodzený. To znamená, že patogén nevytvoril človek, je výsledkom rôznych premien a metamorfóz prebiehajúcich v neviditeľnom svete vírusov.

Prvé prípady covidu boli zaznamenané v čínskom meste Wuhan, konkrétnejšie na veľkoobchodnom trhu s morskými plodmi. Na základe toho sa navrhlo, aby sa Wuhan považoval za miesto narodenia nového patogénu. Ďalej sa už začínajú odborné rozhovory lekárov a biológov o netopieroch, ktoré sa predávali na wuhanskom trhu a pôsobili ako zdroje a prenášače vírusov. Boli vypracované aj verzie, v ktorých ako zdroje a nosiče pôsobili hady, vtáky, tučniaky a iní predstavitelia fauny, ktorá žila v oblasti trhu. Úrady mnohých krajín, najmä Spojených štátov, sa držali prirodzenej verzie pomerne dlho. A aj keď sa objavili niektoré skutočnosti, ktoré podkopali dôveryhodnosť tejto verzie, boli buď utajené, alebo vyvrátené ako falošné.

Do konca roka 2020 nastala zmena v postojoch k novému koronavírusu. Prirodzená verzia mala čoraz menej priaznivcov, no umelá verzia mala čoraz viac. Vychádza z predpokladu, že vírus bol vytvorený v biologickom laboratóriu vo Wu-chane. A náhodou (presnejšie nedopatrením či dokonca lajdáctvom personálu laboratória) sa uvoľnil a začal sa rýchlo šíriť najskôr vo Wu-chane, potom v Číne a ešte neskôr – po celom svete.

Mimochodom, oficiálne americké úrady nakoniec začali počítať aj s touto verziou. Snažili sa ho využiť najmä na prezentáciu svojich nárokov Pekingu. Napríklad od Číny začali požadovať kompenzáciu za škody spôsobené pandémiou a blokádou, ktorá sa merala v biliónoch dolárov. Napríklad bývalý americký prezident Donald Trump minulé leto povedal, že Čína, ktorá unikla patogénu vo Wu-chane, by mala zaplatiť USA a svetu 10 biliónov dolárov ako kompenzáciu za pandémiu koronavírusu.

Jedným slovom sme vlastne nepočuli jediné vysvetlenie, čo je COVID-19 a odkiaľ pochádza, čo potvrdzuje aj rozdielnosť názorov na najvyššej úrovni.

COVID-19 A AMERICKÉ BIOLABORATÓRIÁ: EXISTUJE NEJAKÝ SPOJENIE? VIDEO TU

Vtáky migrujúce z juhu (z Ukrajiny) smerom na sever (Rusko) ako tajná zbraň.

Vírus je čínsky, ale laboratórium je americké?

V posledných mesiacoch minulého roka sa začalo objavovať viac a viac faktov, ktoré naznačujú, že biologické laboratórium vo Wu-chane, ako sa ukázalo, nie je celkom čínske. Začiatkom roku 2015 čínske médiá hrdo informovali, že prvé špičkové laboratórium pre biologickú bezpečnosť P4 v krajine sa chystá spustiť po desaťročí projektových a stavebných prác. Znamená to, že Čína môže začať pracovať na najnebezpečnejších patogénoch (napríklad vírus Ebola).

V skutočnosti sa toto laboratórium stalo francúzsko-čínskym projektom. Faktom je, že Francúzsko sa veľmi aktívne podieľalo na jeho dizajne a vybavení. A laboratórium bolo pôvodne určené na spoluprácu medzi biológmi oboch krajín v oblasti najnebezpečnejších vírusov a mikróbov. Laboratórium malo najvyšší stupeň ochrany nielen vo fyzickom, ale aj informačnom zmysle a výskum v ňom prebiehajúci bol utajovaný.

Po nejakom čase sa vo Wu-chane objavili Američania, ktorí získali prístup k tajomstvám laboratória. Navyše začali spolupracovať s čínskymi súdruhmi zadaním zákaziek na výskum. Koncovým zákazníkom v USA bola DARPA, agentúra pre pokročilé výskumné projekty Ministerstva obrany USA. Konala cez sprostredkovateľa v osobe neziskovej organizácie EcoHealth Alliance (EHA).

Jeho deklarovaným poslaním je chrániť ľudí, zvieratá a životné prostredie pred vznikajúcimi infekčnými chorobami. Táto organizácia sa už predtým objavila v rôznych príbehoch. Získala povesť akéhosi sprostredkovateľa pre DARPA, Central Intelligence Agency (CIA) a National Institutes of Health (NIH), prostredníctvom ktorých sa riešia najrôznejšie „chúlostivé úlohy“ súvisiace s výskumom v biológii, virológii a epidemiológii.

„Chúlostivý“ označuje tie úlohy a projekty, ktoré porušujú zákony USA alebo medzinárodné dohody. Napríklad zákon o biologických zbraniach a boji proti terorizmu (1989) a Dohovor OSN o zákaze biologických a toxínových zbraní (1971). Aliancia EcoHealth sama nerobí výskum, ale peniaze ako zákazník prevádza tým účinkujúcim, s ktorými DARPA, NIH, CIA a ďalšie tajné americké agentúry nechcú alebo nemajú právo nadväzovať priame vzťahy.

Nasledujúce predpoklady sa teda môžu zdať logické:

  • SARS-CoV2 je človekom vyrobený, nie prirodzený patogén;
  • patogén mohol uniknúť z biolaboratória v čínskom meste Wu-chan;
  • laboratórium Wuhan pracovalo pre Američanov, tí druhí boli jeho súčasťou.

Americký plán v praxi

ca-times.brightspotcdn.com/dims4/default/db2f32...
Ron Unz

Dôkladnú analýzu skutočností súvisiacich s únikom vírusu z wuhanského laboratória vykonal Američan Ron Unz. V Amerike je to veľmi výrazná osobnosť: miliardár, high-tech podnikateľ (svoje miliardy zarobil v Silicon Valley), spisovateľ, konzervatívny politik. Je vydavateľom a editorom informačného zdroja The Unz Review , v ktorom uvádza svoje pohľady na dianie vo svete, odlišné od oficiálnych médií. Počas posledných dvoch rokov sleduje udalosti a fakty súvisiace s témou pandémie covidu a pôvodu tohto patogénu.

Minulý rok vyšla kniha Rona Unza Our Covid-19 Catastrophe. V tejto knihe, ako aj v knihe The Covid BioWeapon: Made in USA, Aimed at China, Ron Unz poznamenáva, že verzia náhodného úniku vírusu z Wuhanského biolaboratória je, mierne povedané, nepresná alebo príliš vágna. Autor sa domnieva, že takzvaný „únik“ bol plánovaný a veľmi cielený. Medzi zdrojom „úniku“ (biologické laboratórium) a prvými obeťami vírusu (ľudí na trhu) bola skutočne značná vzdialenosť 20 kilometrov. Z nejakého dôvodu neboli v najbližšom okruhu laboratória zaznamenané žiadne obete.

Snímka obrazovky webovej stránky unz.com

ČLÁNOK OD RONA UNZA O TOM, ŽE COVID JE BIOLOGICKÁ ZBRAŇ. SNÍMKA OBRAZOVKY WEBOVEJ STRÁNKY UNZ.COM

Ešte prekvapivejšia skutočnosť: ďalšie veľké vírusové prepuknutie po Wu-chane nebolo zaznamenané v niektorých iných čínskych mestách alebo susedných ázijských krajinách, ale mnoho tisíc kilometrov od Číny – v Iráne. Svetové médiá sa na tento zvláštny príbeh nezamerali. Argument, že infekciu mohli priniesť Číňania, neobstojí, keďže kontakty medzi Iránom a Čínou boli minimálne.  Tu je úryvok z článku „Bioweapon Covid…“:

…do konca februára sa Irán stal druhým epicentrom globálnej epidémie. Ešte prekvapivejšie je, že obzvlášť tvrdo bola zasiahnutá jeho politická elita: čoskoro sa nakazilo až 10 % celého iránskeho parlamentu a najmenej tucet jeho úradníkov a politikov zomrelo na túto chorobu, vrátane niektorých vysokopostavených. Neokonzervatívni aktivisti na Twitteri si skutočne veselo začali všímať, že ich nenávidení iránski nepriatelia teraz padajú ako muchy.

Covid zožal bohatú úrodu úmrtí v Iráne predtým, ako začal zabíjať ľudí v iných častiach sveta. Na konci roka 2019 sa vzťahy medzi Spojenými štátmi a Iránom prudko zhoršili. Nebolo pochýb o tom, že atentát na generála Qassema Soleimaniho, najvyššieho vojenského stratéga Iránu, pri nálete USA z 2. januára 2020 bol „cielený“. Pentagon potvrdil, že Solejmáního zavraždili na príkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa. A po niekoľkých týždňoch sa iránska elita hromadne nakazí covidom a začne umierať.

Vidíme teda, že Amerika 2. januára zavraždí iránskeho najvyššieho vojenského veliteľa a potom, len o niekoľko týždňov neskôr, sa významná časť iránskych vládnucich elít nakazí novým záhadným a smrtiacim vírusom a mnohí z nich v dôsledku toho čoskoro zomrú. Mohol by to rozumný človek považovať za obyčajnú náhodu? ….pýta sa rétoricky Ron Unz.

Takže dvaja poprední medzinárodní protivníci Ameriky – Čína a Irán – boli takmer súčasne zasiahnutí záhadným smrteľným vírusom. Ron Unz vedie svojich čitateľov k formulovaniu najpravdepodobnejšej verzie objavenia sa covidu na svetovej scéne.

Preto sa čoraz častejšie objavujú názory, že covid je biologická zbraň, ktorá bola vyvinutá v laboratóriách v Spojených štátoch alebo iných krajinách a ktorá bola od konca roka 2019 do začiatku roka 2020 zámerne hádzaná do rôznych častí planéty.  Mimochodom, Ron Unz vo svojej knihe a vo svojich článkoch naznačuje, že vírus covid sa s najväčšou pravdepodobnosťou nenarodil v biologickom laboratóriu Wuhan, ale v nejakom inom laboratóriu kontrolovanom Američanmi. Je dokonca možné, že v neslávne známom laboratóriu Fort Detrick (USA, Maryland; kedysi to bolo hlavné centrum pre vývoj biologických zbraní v USA). A infekcia bola prinesená do Číny zo Spojených štátov, a to ani nie nevyhnutne cez biologické laboratórium vo Wu-chane, ale okamžite na trh s morskými plodmi vo Wu-chane. 

Ron Unz píše: Vírus a jeho prostriedky na šírenie mohli pochádzať z Fort Detricku a do Wu-chanu boli vyslaní agenti CIA alebo dôstojníci SWAT, aby ho prepustili.

Čo s tým má spoločné Ukrajina?

Kniha Rona Unza „Naša katastrofa COVID-19“ je dnes obzvlášť dôležitá, pretože autor navrhol, aby Spojené štáty americké mohli použiť biologické zbrane nielen proti Číne a Iránu, ale aj proti jej ďalším geopolitickým oponentom. A Rusko dal v tomto zozname na tretie miesto.

Nevylúčil, že v blízkej budúcnosti by mohla byť proti našej krajine použitá nejaká nová patogénna infekcia. Keďže na území Ruskej federácie sa nenachádzajú žiadne biolaboratóriá, ktorých členmi sú Američania, je možné využiť biolaboratóriá susedných krajín. Teda práve Ukrajina. Je možné vyprovokovať akýkoľvek „náhodný“ únik patogénov. Alebo môžete konať potichu bez toho, aby ste nahlásili únik. Biolaboratóriá môžu slúžiť aj ako sklady patogénov, ktoré sa vydávajú nejakým sabotérom, ktorí ich prenášajú na územie Ruska.

Video_Ext TU

Teraz sa veľa hovorí o amerických biolaboratóriách na území Ukrajiny. Pred začiatkom ruskej vojenskej operácie na Ukrajine zdroje hlásili prítomnosť 15 laboratórií. Do začiatku marca sa podľa správ ruského ministerstva obrany toto číslo zdvojnásobilo („najmenej tridsať laboratórií“).

Prečítajte si veľké cárske vyšetrovanie o zverejnení údajov z tajných amerických biologických laboratórií na Ukrajine

Už pred 24. februárom (začiatok ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine) bolo veľa náznakov, že činnosť biolaboratórií má vojenské zameranie. Formálne patrili pod ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny, ale v skutočnosti boli úplne pod kontrolou amerického vojenského oddelenia. Ich aktivity boli utajované, Kyjev nemal prístup k výskumným a laboratórnym dokumentom. V blízkosti niektorých laboratórií boli opakovane zaznamenané ohniská infekčných chorôb, ktoré končili smrťou.

Na otázky niektorých poslancov Najvyššej rady, ktorí sa snažili zistiť ciele a charakter činnosti laboratórií, zaslané ukrajinskému ministerstvu zdravotníctva a americkému veľvyslanectvu nedostali žiadnu odpoveď alebo boli zodpovedané. Moji ukrajinskí kolegovia sa mi priznali, že prítomnosť amerických biologických laboratórií v ich krajine vytvára pocit života v zamínovanej oblasti. Rusko sa však tiež nemohlo cítiť pohodlne, keď na jeho území boli umiestnené zbrane hromadného ničenia, zakryté laboratórnymi znakmi.

Moji ukrajinskí kolegovia sa pri porovnávaní mnohých nepriamych znakov a faktov obávali, že oneskorené biologické míny na území Ukrajiny by mohli spadnúť tento rok, 2022. Koniec koncov, pandémia covidu už začala fičať a predstavitelia WHO a vizionári ako Bill Gates už minulý rok začali kvákať o tom, že sa svetu blíži nová pandémia, oveľa hroznejšia ako covid. Prečo nezorganizovať nejaký „náhodný“ únik nejakého smrteľného patogénu z nejakého biolaboratória kontrolovaného Američanmi?

Amerických biologických laboratórií po celom svete, podľa najnovších odhadov Číňanov, 336 (v 30 krajinách). Ale pravdepodobnosť, že biologické laboratóriá na Ukrajine budú použité na spustenie novej pandémie, je veľmi vysoká.

Ron Unz, o ktorom som sa už zmienil, je presvedčený, že súčasná pandémia covidu je len zásterkou, ktorá má maskovať použitie biologických zbraní. A každá zbraň by mala byť zameraná. Zo štatistík chorobnosti a úmrtnosti na covid v jednotlivých krajinách, ako poznamenáva Unz, vyplýva, že rozptyl v ukazovateľoch krajín sa meria časom a dokonca rádovo. Ak by bol patogén prirodzený, musel by na ľudí v rôznych častiach sveta pôsobiť oveľa rovnomernejšie.

Šialené odchýlky v číslach môžu viesť k podozreniu, že niektoré krajiny sú pod intenzívnym „ostreľovaním“ pomocou biologických zbraní. Okrem toho sa „streliská“ nachádzajú po celom svete.

Ešte raz opakujem, čo povedal Unz: prvé „výstrely“ v januári až februári 2020 boli vypálené na Čínu a Irán. Tretím cieľom organizátorov biologickej vojny je Rusko. Áno, Američania umiestnili svoje biologické laboratóriá do niekoľkých postsovietskych krajín (Moldavsko, Azerbajdžan, Arménsko, Gruzínsko, Kazachstan, Kirgizsko, Uzbekistan), ale Ukrajina je vhodnejšia ako odrazový mostík pre úder biologickými zbraňami proti Rusku. V prvom rade preto, že len v dvoch krajinách postsovietskeho priestoru – v Arménsku a na Ukrajine majú biolaboratóriá jeden prístupový kľúč, ktorý patrí Američanom (v laboratóriách iných krajín podľa správ dva kľúče – jeden od Američanov), druhý od miestnych obyvateľov). Ukrajina má však oproti Arménsku nepopierateľnú výhodu z toho dôvodu, že je hneď vedľa Ruska.

No a čo?

Rusko za pomoci svojej vojenskej operácie na Ukrajine zaútočilo preventívne na „paľby“ v podobe amerických biologických laboratórií. V dôsledku vojenských operácií boli získané cenné informácie naznačujúce, že Washington by mohol pripraviť biologický úder proti Rusku z územia Ukrajiny. Hrozba takéhoto štrajku bola odvrátená. Musíme však mať na pamäti, že pozdĺž obvodu našej krajiny v mnohých postsovietskych štátoch stále existuje značný počet amerických biologických laboratórií zameraných na Rusko. A čoskoro s tým bude nevyhnutné niečo urobiť.

Snímka obrazovky webovej stránky ellaster.nl
ELLA STER SA DOMNIEVA, ŽE SMERY AKCIÍ RUSKEJ ARMÁDY POČAS ŠPECIÁLNEJ OPERÁCIE NA UKRAJINE ZAHŔŇALI UMIESTNENIE AMERICKÝCH BIOLABORATÓRIÍ PRI HRANICIACH DNR A LNR, AKO AJ V STREDE, NA JUHU A DOKONCA AJ NA ZÁPADE KRAJINY.  
SNÍMKA OBRAZOVKY WEBOVEJ STRÁNKY ELLASTER.NL 

zdroj

VIDEO SO ZELENÝM PANÁČIKOM TU

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Už sa pripravuje "bioteror"?

Už sa to tu chystá!? Už pripravujú občanov na jeseň? Idú prijať zákon EÚ povinného očkovania na covidkiahne alebo bubónicky ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

SLOVENSKÁ MÚKA SMERUJE DO NEMECKA A NÁM ZOSTANÚ PRÁZDNE SÝPKY

SLOVENSKU DOCHÁDZA MÚKA, NO PLNÉ VLAKY VYVÁŽAME SMER NEMECKO Štefan Harabin Čaputovej, Hegerovi, Kollárovi a Matovičovi zrejme nevadí, že na ...
Spravodajstvo

Európska únia naďalej vyvíja tlak na Srbsko

smotrim Šéf európskej diplomacie Josep Borrell na rokovaní v Bruseli s prvým podpredsedom vlády, srbským ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačičom, ...
Spravodajstvo

Rozpočet armád sa zvýši na 400 miliárd eur, avizuje Emmanuel Macron

Modernizácia jadrového odstrašovania, príprava na riziká konfliktu „vysokej intenzity“, posilnenie v oblasti dronov… Emmanuel Macron predstavil v piatok na leteckej ...
Spravodajstvo

Pfizer je mafiánska organizácia

Foto:  Global Look Press/Cfoto/Keystone Press Agency Pfizer je mafiánska organizácia podľa amerického práva. Pfizer hrá kľúčovú úlohu pri realizácii projektu na ...
Spravodajstvo

Ukrajinské panoptikum sa valí do priepasti

Ulice ukrajinských miest sú zaplavené zamestnancami vojenských registračných a náborových úradov, ktorí sa všemožne maskujú, aby chytili občanov na mobilizáciu. A ...
Spravodajstvo

Vznik severojužnej osi - Únia Ruska, Indie a Iránu medzi dvoma hegemónmi – Čínou a USA

Štefan Harabin: Formuje sa nové ekonomické spoločenstvo Sever – Juh, resp. Zväz Troch: Rusko, India a Irán (ARKAIM 21). Vznik severojužnej ...
Spravodajstvo

Čaputová nesporný rezident USA. Preto Vás úprimne prosím zúčastnite sa referenda a zakrúžkujte ÁNO

Čaputová, či sa jej to páči, alebo nie, jednoducho musí, plniť zadania „našich amerických spojencov“, ktorí ju do prezidentského úradu ...
Spravodajstvo

Ochranár: Nórsky losos je jedna z najjedovatejších potravín na svete

Foto: archív / naplete Francúzski novinári Nicolas Daniel a Louis de Barbeyrac sa rozhodli lepšie spoznať rybolovný priemysel. A tak sa vydali ...
Aktualizované 27.1. 22:29
Spravodajstvo

„Veľký potravinový reset“: Kto stojí za plánom prebudovania globálnej ponuky potravín?

Autor: Suzanne Burdick, Ph.D. Novinár James Corbett identifikuje obsadenie postáv, ktoré riadia Great Food Reset, plán na prerobenie globálnych dodávok potravín ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas - Poďakovanie

REFERENDUM NÁS VYZVALO K REVOLÚCII Takmer jedna tretina oprávnených voličov na Slovensku dnes zásadne nesúhlasí s tým, aby mohli vlády ...
Aktualizované 26.1. 12:20
Spravodajstvo

Mobilizácia - HOAX alebo realita?

Mobilizácia. Hoax alebo realita? Vyhlasujem akciu: Katarína Boková vyzýva na sociálnej sieti Facebook všetkých, ktorým záleží na svojich synoch, bratoch, manželoch, ...