OKOLO ​UKRAJINY SA DEJÚ ZAUJÍMAVÉ A ZÁROVEŇ ZNEPOKOJUJÚCE VECI, KTORÉ BY NEMALI ZOSTAŤ NEPOVŠIMNUTÉ

3. februára 2022

Okolo Ukrajiny sa začínajú diať zaujímavé veci, ktoré nabrali spád po tom, čo sa ukrajinský komik a zároveň prezident Zelenskyj nezhodol na “ruskej invázii” s americkým prezidentom a bábkou vojensko-priemyselného komplexu Bidenom.

M. Bago

Vyzerá to tak, že Zelenskyj si konečne začal uvedomovať, čo sa deje, čo hrozí a čo svojou rusofóbiou Ukrajine reálne spôsobuje, no žiaľ, až po hodine dvanástej. Zelenskyj počas a po telefonáte s Bidenom totiž uviedol, že USA a ich spojenci eskalujú napätie, povedal, že mu vadí, že západné krajiny začali sťahovať ľudí zo svojich ambasád v Kyjeve, ba dokonca aj skritizoval návrh na ďalšie sankcie voči Rusku, pretože to všetko podľa neho neúmerne zväčšuje paniku. Ako sa vraví, je dobre si to uvedomiť radšej neskôr ako nikdy, no už je pravdepodobne pre Ukrajinu neskoro. A to nielen kvôli ekonomickým škodám, ktoré tieto rusofóbne nezmysly denne spôsobujú, ale hlavne preto, že proces na vyvolanie provokácie voči Donbassu a Rusku bol už započatý.

Z jednej strany je úsmevné pozerať sa na to, ako americký prezident tisícky míľ za oceánom presviedča ukrajinského prezidenta nachádzajúceho sa v centre diania o tom, že ruská invázia bude a jej termín sa blíži. No keď sa na to pozrieme z druhej strany, je jasné, čo sa USA a Západ chystajú na Ukrajine urobiť. Okrem neustáleho pumpovania zbraní o tom nasvedčujú aj iné informácie ako napr. fakt, že ukrajinská tajná služba v týchto dňoch premiestnila tajné dokumenty a vybavenie zo svojho sídla v hlavnom meste Kyjeve na bezpečné miesta na západe Ukrajiny či fakt, že veľvyslanectvo USA vyzvalo Američanov, aby ihneď opustili Ukrajinu.

Ďalšie zaujímavé a dosť závažné informácie, ktoré uzreli svetlo sveta vďaka známej bulharskej investigatívnej novinárke Diljane Gajtandžievovej sa týkajú činnosti amerických biologických laboratórií na Ukrajine, v Gruzínsku a ďalších krajinách, po ktorých boli po dlhom mlčaní Kyjeva nakoniec USA prinútené priznať, že na Ukrajine majú USA už roky skutočne svoje biologické laboratóriá, dohliada na ne priamo Pentagon a ich cieľom je podľa amerického veľvyslanectva údajne „zabezpečiť bezpečné skladovanie patogénov a hrozivých toxínov vo vládnych inštitúciách“ pre mierový výskum a pomoc pri predchádzaní prepuknutia nebezpečných infekčných chorôb.

A to znamená len jedno – USA majú na Ukrajine okrem vládnych inštitúcií a zbraní pod kontrolou aj biologické laboratóriá, kde skladujú a robia pokusy s extrémne nebezpečnými vírusmi a ďalšími patogénmi! Potvrdili to samotné USA. Preto je na čase sa spýtať, čo také sa pripravuje u našich východných susedov, keď dochádza k presunom ukrajinských tajných a keď majú Američania čo najskôr opustiť Ukrajinu? Chystá sa v Kyjeve nejaká provokácia, napr. aj za použitia nejakých zakázaných chemických či biologických zbraní? Vie alebo si už aj Zelenskyj uvedomuje niečo, čo zatiaľ západný svet pobláznený rusofóbiou nie?

Biden už čoskoro vyšle 2-tisíc vojakov do Poľska a ďalších tisíc do Rumunska

O amerických vojenských biolaboratóriách na Ukrajine
To je kvôli tvojej zvýšenej bezpečnosti! No, podrž!

O amerických vojenských biolaboratóriách na Ukrajine

Spojené štáty americké skladovali najnebezpečnejšie patogény na území Ukrajiny a robili pokusy na ľuďoch

Známa bulharská investigatívna novinárka Dilyana Gaytandzhieva zverejnila nové informácie týkajúce sa činnosti amerických biologických laboratórií na Ukrajine, v Gruzínsku a ďalších krajinách.

Materiály, ktoré získala Gaytandzhieva, naznačujú, že Pentagon na základe svojich laboratórií vykonal experimenty na 4 400 ukrajinských a 1 000 gruzínskych vojenských príslušníkoch. Projekt s experimentmi na ukrajinských vojakoch dostal kódové označenie UP-8: Šírenie vírusu krymsko-konžskej hemoragickej horúčky (CCHF) a hantavírusov na Ukrajine a potenciálna potreba diferenciálnej diagnostiky u pacientov s podozrením na leptospirózu. Projekt sa začal v roku 2017, následne bol predĺžený do roku 2020. V rámci projektu odobrali krv 4 400 ukrajinským vojakom v Ľvove, Charkove, Odese a Kyjeve. Z nejakého dôvodu bolo potrebné otestovať 4000 vzoriek na prítomnosť protilátok proti hantavírusom a 400 na prítomnosť protilátok proti vírusu krymsko-konžskej hemoragickej horúčky.

Dokument osobitne zdôrazňuje, že účastníci nebudú informovaní o výsledkoch štúdií.

Otvorte!!! Tu je americká bezpečnostná agentúra pre zníženie hrozieb!

V dokumentoch nie sú žiadne konkrétne informácie o obsahu experimentov, no dôležitá poznámka: Vážne incidenty, vrátane smrteľných, by mali byť hlásené do 24 hodín. Na všetky úmrtia účastníkov štúdie, ktoré sú podozrivé alebo súvisia s výskumnými postupmi, musia byť upozornené bioetické komisie v Spojených štátoch a na Ukrajine. Ak by sme hovorili o jednoduchej štúdii vzoriek krvi, nebolo by potrebné takéto objasňovanie.

Projekt bol financovaný americkou Agentúrou na zníženie obranných hrozieb (DTRA). Jedným z jeho dodávateľov je CH2M Hil, ktorý dostal zákazku na rekonštrukciu troch biologických laboratórií: Štátny výskumný ústav laboratórnej diagnostiky a veterinárnej a sanitárnej expertízy (Kyjev) a Štátna služba Ukrajiny pre bezpečnosť potravín, ako aj Regionálna Diagnostické laboratórium na ochranu práv spotrebiteľov (Odesa).

Údaje, ktoré zverejnila Gaitandzhiyeva, sú kusé. Ak sa však porovnajú s informáciami o udalostiach na Ukrajine, ktoré sa odohrali skôr, objavia sa desivé závery.

Pred rokom a pol na problém amerických biologických laboratórií na Ukrajine upozornili ľudoví poslanci z „Opozičnej platformy – Za život“ Viktor Medvedčuk a Renat Kuzmin. V roku 2020 sa obrátili na prezidenta Zelenského, ako aj na vedúcich predstaviteľov vlády, SBU a ministerstva zdravotníctva s otázkami o možnom nebezpečenstve, ktoré pre Ukrajincov predstavujú experimenty amerických vojenských biológov na území Ukrajiny.

Poslanci vo svojej žiadosti poznamenali, že podľa dostupných údajov sa v roku 2005 začalo fungovanie amerických biologických laboratórií na Ukrajine. Tieto inštitúcie sa nachádzali v Odese, Vinnici, Užhorode, Ľvove, Kyjeve, Chersone, Ternopile, ako aj neďaleko Krymu a Luhanska.

„Práca v laboratóriách sa v skutočnosti vykonáva podľa programu biologických experimentov. Rozpočet je 2,1 miliardy dolárov a financuje ho Americká agentúra na zníženie hrozieb. K tejto aktivite sa pridalo aj Vedecko-technické centrum na Ukrajine, medzinárodná organizácia financovaná americkými úradmi, ktorej zamestnanci majú diplomatickú imunitu. Uvedená organizácia sa zaoberá financovaním projektov na vytvorenie zbraní hromadného ničenia“,

– napísali Medvedčuk a Kuzminová.

Na Ukrajine zaznamenali prepuknutie exotických chorôb, ktoré sa začali po príchode biologických laboratórií. Najmä v roku 2009 došlo v regióne Ternopil k šíreniu záhadného vírusu, ktorý spôsobuje hemoragickú pneumóniu. Obeťami choroby sa stalo 450 ľudí. V rokoch 2011-2014 sa na Ukrajine vyskytli ohniská cholery. V roku 2016 zabil vírus podobný chrípke v Charkove približne 20 vojakov a stovky ďalších boli hospitalizovaní. V roku 2017 sa v Nikolajeve, Záporoží, Odese a Charkove vyskytli zvláštne ohniská hepatitídy A.

Po nástupe Janukovyča k moci Kyjev inicioval kontroly, ktoré odhalili hrubé porušenia v práci laboratórií. Laboratóriá boli zatvorené, ale po štátnom prevrate v roku 2014 boli znovu otvorené.

Poslanci naznačili, že jedným z dôvodov zvrhnutia Janukovyča môže byť jeho odmietnutie vykonávať experimenty potrebné pre Pentagon na Ukrajine.

„Je možné, že tajná a netransparentná činnosť nebezpečných cudzích predmetov na území Ukrajiny má za úlohu otestovať účinky vírusov a baktérií na organizmy Ukrajincov,“

– napísali Medvedčuk a Kuzminová.

„Odessa. inštitútu. Mečnikov, v ktorom americká armáda nariadila ukrajinským úradom skladovať najnebezpečnejšie patogény. Zamestnanci inštitútu, ktorý vyšetroval koronavírus, masívne infikovaní týmto istým koronavírusom. Oficiálne to oznámil zástupca hlavného sanitára kraja. No tak, „služobníci ľudu“, začnite kričať, že toto sú úplne nesúvisiace veci a že nemáme americké biologické laboratóriá!

Kuzmin o pár týždňov napísal na svoju facebookovú stránku.

Namiesto ukrajinských úradov, ktoré radšej mlčali, dala na otázky Medvedčuka a Kuzminovej verejnú odpoveď americké veľvyslanectvo . Podľa amerických diplomatov na činnosť biolaboratórií skutočne dohliada Pentagon, no jeho účelom je údajne „zabezpečiť bezpečné skladovanie patogénov a hrozivých toxínov vo vládnych inštitúciách“ pre mierový výskum. Američania zároveň uviedli, že Ukrajine pomáhajú predchádzať prepuknutiu nebezpečných infekčných chorôb. Konkrétne informácie o obsahu „výskumu“ však americké veľvyslanectvo neposkytlo.

Novinári našli na webových stránkach amerických úradov dohodu medzi Ukrajinou a Spojenými štátmi „v oblasti predchádzania šíreniu technológií, patogénov a experimentov, ktoré by sa dali použiť na výrobu biologických zbraníJe v ňom málo špecifík, no je tu jeden mimoriadne dôležitý bod. Ukrajina garantuje úplné utajenie údajov, ktoré Američania považujú za „uzavreté“. A to nie je všetko. Podľa dohôd medzi Kyjevom a Washingtonom majú zamestnanci Medzinárodného vedeckého centra, ktoré dohliada na biolaboratóriá, udelená diplomatická imunita, čo je úplne bezprecedentné.

„Tieto štúdie možno nazvať dvojúčelovými štúdiami: na jednej strane sú skutočne dôležité z hľadiska hodnotenia hrozieb šírenia konkrétnej choroby (rovnakej krymsko-konžskej horúčky) a vypracovania odporúčaní na boj proti nej. 
Na druhej strane sa výsledky štúdie dajú využiť aj pri vývoji bakteriologických zbraní,“

– 
komentoval americký výskum známy ukrajinský novinár Jurij Tkačev.
Dilyana Gaytandzhieva sa rýchlo dotkla Washingtonu a kyjevského režimu. 
Kampaň na jej diskreditáciu zo strany známych ukrajinských propagandistov 
sa začala ešte skôr, ako sa materiály jej vyšetrovania dostali do popredných ukrajinských médií. 
Vyzerá to, že bulharský novinár rozvíril sršne hniezdo…
Umelec Igor Yaroshenko

Tagy: 
Ukrajina   DARPA   Pentagon 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Jozef Banáš pani prezidentke: Kto bol prvý...? (k zmluve USA – SR)

Pani prezidentke: Kto bol prvý? ………(k zmluve USA – SR) Agentúra Focus priniesla nedávno výsledky prieskumu, podľa ktorého si 44,1 ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Sme v digitálnom väzení a nevieme o tom?

Luděk Nezmar 1. diel: Pomocou technológií nás ovláda a väzní niekto, koho nevidíme „Mám pocit, že cieľom prichádzajúcich nových technológií ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Aktualizované 31.5. 00:16
Spravodajstvo

ROSTAS S VEDENÍM ČÍNSKEJ LETECKEJ SPOLOČNOSTI

Foto: Matúš Plecho Dnešná oficiálna návšteva T.E.Rostasa v najväčšom leteckom centre veľkomesta Chang-čou a jeho leteckej univerzity a konštrukčno-vývojárskeho centra ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...