Ukrajina – otrávená obilnica sveta!

16. mája 2023

Britská BBC odvysielala reportáž s názvom “Otrávená obilnica sveta!“

foto: UNEP Ruská invázia zanecháva toxickú stopu na ukrajinskej pôde, kontaminuje úrodu a predstavuje vážne dlhodobé riziko pre ľudské zdravie.
Prenikli do pôdy ťažké kovy, palivo a chemické zvyšky z munície a rakiet. Existujú obavy, že konflikt spôsobí dlhotrvajúce škody na poľnohospodárskej produktivite krajiny. Ukrajina je jedným z najvýznamnejších svetových producentov a vývozcov obilnín a olejnín vrátane kukurice, pšenice, jačmeňa a slnečnicového oleja. 
Rozsiahle znečistenie spôsobené konfliktom ohrozuje aj miestnu zver a zdravie komunít, ktorým hrozí konzumácia kontaminovaných plodín.
Ukrajinská vláda požiadala Program OSN pre životné prostredie (UNEP), aby jej pomohol posúdiť environmentálne škody spôsobené konfliktom. 
Monitorovanie naznačuje, že mestá a vidiek zostanú „toxickým dedičstvom pre budúce generácie“.
Útoky v celej Ukrajine už vyústili do zničenia chemických tovární alebo zariadení na skladovanie odpadu, čo vedie ku kokteilu problémov so znečistením. 
Najnovšie údaje odhadujú, že za rok od začiatku vojny 
bolo poškodených alebo zničených 618 priemyselných lokalít alebo lokalít kritickej infraštruktúry. 
Očakáva sa, že skutočné čísla budú podstatne vyššie.
„Mnohé správy nie je možné overiť,“ hovorí Andrea Hinwood, hlavná vedecká pracovníčka UNEP. 
„Ešte nevieme, ktoré znečisťujúce látky sú in situ – v súčasnosti nie je možné získať prístup k toľkým z týchto oblastí. Niektoré vzdialené technológie možno použiť na poskytnutie vizuálneho prehľadu, ale v skutočnosti to nie je, kým sa konflikt neskončí… budeme môcť skutočne testovať špecifické kontaminanty.“
Špeciálna pracovná skupina koordinovaná Ekologickým inšpektorátom Ukrajiny vyšetruje trestné činy v oblasti životného prostredia, ako sú útoky na vodné zariadenia, chemické továrne a jadrové elektrárne. 
UNEP varuje, že toto hodnotenie vplyvu by mohlo byť „kolosálnou úlohou vzhľadom na rozsah a geografické rozšírenie nahlásených incidentov“.

Podľa vedcov z UNEP (program OSN pre životné prostredie) sú plesne a pesticídy len špičkou ľadovca. V nájdených potravinových vzorkách z Ukrajiny sa prejavila toxicita aj vo forme radiácie a obsahovala aj obrovské množstvo ťažkých kovov.
Vedci na čele s nositeľom Nobelovej ceny za chémiu Richarda Hendersona podrobili skúmaniu produkty z UA a to ako rastlinné, tak živočíšne. Štúdia je k dispozícii na stránkach UNEP.

Preložené do laickej slovenčiny z nej vyplýva, že „existujú rýchlejšie spôsoby ako sa zabiť, než dlhodobo konzumovať tieto potraviny“.  Niektorí ich označili za „plazivú smrť“!

Nie je to tak, že by snáď na Ukrajine používali jadrové zbrane, ale niektoré strelivo obsahuje ochudobnený urán. Aj v pancieroch niektorých tankov sa urán používa. Ďalej sa píše o toxicite. 

Podobný prípad je, že na Ukrajine je zničená takmer všetka infraštruktúra vrátane čističiek odpadových vôd, chemických tovární a pod. Všetky jedy sú v spodných vodách a bude trvať desiatky rokov, kým ich pôda prečistí.

Aj Česká republika má svojich „expertov“ na potraviny z Ukrajiny. Ministra Nekulu (bývalý bankový úradník) a jadrovú fyzičku Drábovú. So svojou kvalifikáciou sa nemožno čudovať, že potraviny z UA naopak odporúčajú, pretože nositelia Nobelových cien za biochémiu sa určite mýlia.

To sa už nedá označiť ako slovenský chaos, to sa snáď dá považovať za cielené trávenie slovenského obyvateľstva

To, že ukrajinské potraviny likvidujú domácich chovateľov a pestovateľov je vec ekonomická, s čím by sa v prípade ochoty, ktorá ale zo strany politikov SR nie je – je jedna vec, ale ďaleko horšie sú prípadné zdravotné komplikácie. 

Nie je to tak, že zjete chlieb z UA múky a zomriete, ale pri dlhodobej konzumácii sa látky obsiahnuté v potravinách z UA stávajú jedom. 

Aké zdravotné problémy možno očakávať, by Vám vysvetlili lekári (vyšlo by to na dlhý článok), ale laicky by mohol pomôcť Resetheus.

Jediná krajina ktorá nezakázala dovoz potravín z Ukrajiny je Slovenská republika. 

Prečo? Jediná krajina, ktorá poslúchla eurokomisárov a v dovoze pokračuje je Slovensko. Prečo? Prečo iné štáty aj napriek vyhrážkam zo strany EÚ zasiahli a SR nie? Prečo? 

Možno preto, že České noviny uverejnili článok s citáciou Zelenského, ktorý povedal, že „akýkoľvek zákaz, alebo obmedzenie dovozu ukrajinských potravín do EÚ je neprípustný“. Proste to podľa Zelenského „musí“ EÚ odoberať, inak bude zle. 
Možno, že sa do SR dovážajú toxické potraviny z Ukrajiny, pretože Slovensko už nie je Slovenskom, ale je to už Ukrajina 2, takže sa vlastne dováža len v rámci krajov, nie štátov.

Jasné je jedno. Dávajme si veľký pozor na to, odkiaľ je daná potravina dovezená, akú má krajinu pôvodu. Ak UA, v žiadnom prípade neberme.
A náš štát? Nič sa nedeje, všetko je v najlepšom poriadku a každý kto tvrdí, že nie, je ich dezinformátor. 

Takže pán Henderson je podľa slov vlády SR nielen nositeľom Nobelovej ceny, ale aj proruský trol, dezolát a klame…

OTRÁVENÁ OBILNICA SVETA: VOJNA NA UKRAJINE SA MENÍ NA EKOLOGICKÚ KATASTROFU

Spálené lesy, otrávená černozem preoraná delostreleckými granátmi a plazivá rádioaktivita: po rozhodnutí Britov zaslať ukrajinským silám protitankové strely z ochudobneného uránu je obilnica planéty o krok bližšie k ekologickej katastrofe.

Kostra ruského vojenského pilota medzi troskami zostreleného a spáleného vrtuľníka uprostred poľa pri dedine Makariv | foto Profimedia.cz


Aleš Sloboda, Týždenník pre ekonomiku

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Sorošove dietko Čaputová americká agentka platená Slovenskom?

Čaputovej protektorátna americká vláda Čaputová už úplne zjavne presadzuje americké záujmy. V našom ústavnom systéme zostavuje vládu premiér a prezident ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

So Štefanom Harabinom na TV Slovan

Milí priatelia, v televízii Slovan som dnes, okrem iného hovoril, ako americko-sorošovský agent ÓDOR (v preklade nepríjemný zápach) zasmradil slovenskú ...
Spravodajstvo

Málo ľudí rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začiatku - Igor Bratčikov

Igor Bratčikov, veľvyslanec RF v SR Málo ľudí na Slovensku rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začatiu Špeciálnej vojenskej operácie Ruskej ...
Aktualizované 21.4. 02:14
Spravodajstvo

STOP PANDEMICKEJ ZMLUVE! Gates a WHO chcú pandémiu 2025! STOP pandemickej zmluve s WHO!

MIROSLAV HEREDOŠ uvádza: Fakty o tom, ako sa Bill Gates spolu s WHO pripravujú na pandémiu v roku 2025! Cvičenie ...
Aktualizované 21.4. 02:31
Spravodajstvo

Šefčoviča na post eurokomisára za SR opäť Fico navrhne?

Vážení priatelia, Fico navrhuje otvorene a verejne probanderovského lotra Ševčoviča, aby nás zastupoval v Európskej Únii. Štefan Harabin Pretláčateľ Green ...
Aktualizované 22.4. 00:19
Spravodajstvo

Harabin: O ilegálnom Pakte o ilegálnej migrácii

Harabin o ilegálnom Pakte o ilegálnej migrácii: „EÚ smie upravovať iba legálne procesy migrácie. Otázky vstupu na naše územie, či ...
Spravodajstvo

Všetko je inak: Orbán, Fico, Pellegrini - nová politika USA v Európe? Ukrajina, Taiwan...

PROTIPROUD TV vysiela ďalší rozhovor Petra Hájka s vojenským a bezpečnostným expertom Michalom Svatošom, ktorý opäť prináša prekvapivé informácie, ktoré ...
Spravodajstvo

„Nedeľná škola Slavice“ a „Chazarský golem“ na Slovanskom dvore v Alekšinciach

Foto: Eugen Rusnák AUTOR: EUGEN RUSNÁK Víkend na už veľmi dobre známom na celom Slovensku a v zahraničí Slovanskom dvore v Alekšinciach bol ...
Aktualizované 22.4. 23:29
Spravodajstvo

BARÁNEK – ROSTAS: DVA ODLIŠNÉ POHĽADY NA STRANÍCKY SYSTÉM

Diskusné vstupy T.E. Rostasa na česko-slovenskom debatnom fóre o budúcnosti vývoja Európy na verejnom podujatí Zuberecké chodníčky, 19.4. -21.4.2024 Spor ...
Aktualizované 21.4. 21:42
Spravodajstvo

Chce Fico naozaj, aby platilo právo?... Mazák ho tiež pošliapaval?

Harabin: Ako to s právom myslí súčasná koalícia? Na vážne prešľapy nereaguje… „Právo nemôže byť postavené na nepráve,“ stále dookola ...
Spravodajstvo

Konšpiračné výrony a hoaxy Aktualít

Aktuality zo Sorosovej stajne médií napísali článok pod názvom:„10 dôvodov, prečo vyhral Peter Pellegrini“ Považujem za potrebné uviesť niektoré fakty ...
Spravodajstvo

Psuedo-vakcíny mRNA: Súčasný výskum

Nová práca publikovaná v časopise PLOS One, veľmi vysoko hodnotenom časopise, si zaslúži preskúmanie. Štúdia publikovaná v tomto článku dokumentuje, ...