Sorošove dietko Čaputová americká agentka platená Slovenskom?

16. mája 2023

Čaputovej protektorátna americká vláda

Čaputová už úplne zjavne presadzuje americké záujmy. V našom ústavnom systéme zostavuje vládu premiér a prezident ju iba na jeho návrh vymenuje. Nie však naopak, že Čaputová si zostavila sorošovsku partičku.

Štefan Harabin

V posledných dňoch opäť silno rezonuje spojenie mien Čaputová a Soroš v slovenskom éteri. Začalo sa to statusom na sociálnej sieti, kde predseda SMERu Robert Fico napísal, že “ČAPUTOVÁ JE PREZIDENTKOU CUDZÍCH ZÁUJMOV.”

Pred čím som včera na Slavíne varoval, sa dnes naplno potvrdilo – úradnícka vláda na čele s Ľ. Ódorom nie je prezidentkin návrh, ale Sorosova voľba,” uviedol Fico sa zdá sa, že zaťal do živého.

Vyjadrila sa aj prezidentka, ktorá chce využiť všetky právne prostriedky:

“Dnes Robert Fico opäť šíril klamstvá o americkej agentke, sorošovej vláde, konzultáciách s americkou ambasádou. Zhruba v tom istom čase som mala ďalšie dva výsluchy ako poškodená pre nové vyhrážky zabitím voči mne a mojim blízkym. Dôvody vyhrážok ako vždy rovnaké – americká agentka, soroš, americká ambasáda. Už nebudem po x-tý krát vysvetľovať, že je to absolútne klamstvo a zdĺhavo vysvetľovať, že okresný, krajský a napokon aj Ústavný súd sa jasne vyjadril, že tieto obvinenia sú nepodložené a prekračujú hranice politického súboja.”

Ale naozaj sú tieto vyjadrenia až také nepodložené klamstvá? Internet totiž nezabúda a na svetlo sveta sa dostal článok z roku 2019, ktorý vyšiel v britskom denníku The Guardian. Spomenul ho aj Robert Fico v diskusii s Michalom Kovačičom v relácii Na telo.

Americký miliardár a filantrop George Soroš, ktorý minul miliardy na – ako on sám hovorí – propagáciu demokracie, tam v mimoriadne otvorenom rozhovore diskutoval na rôzne témy. Vyhlásil, že je hrdý na to, akých má nepriateľov. A teší sa aj z vývoja situácie na Ukrajine. Bol rok 2019 a špeciálna vojenská operácia na Ukrajine bola ešte len v budúcnosti.

Sorošovi priaznivci by tvrdili, že to, čo pravicoví lídri považujú za „politické zasahovanie“, je len podpora slobodnejších a tolerantnejších spoločností. V článku sa píše aj to, že bývalý prezident USA Trump naznačil, že Soros možno platí nelegálnym migrantom, aby prišli do USA. V Turecku ho prezident Erdoğan nazval „mužom, ktorý poveruje ľudí, aby rozdeľovali národy a rozbíjali ich.  V Taliansku Matteo Salvini tvrdil, že Soros chce, aby sa krajina „stala obrovským utečeneckým táborom, pretože má rád otrokov“. Zo všetkých svojich projektov je Soroš najviac hrdý na sľubný politický pokrok, ktorý sa dosiahol na Ukrajine, kde jeho nadácia už desaťročia podporuje širokú škálu “programov občianskej spoločnosti”.

A v tomto rozhovore sa objavuje aj meno Čaputová, dokonca sám Soroš potvrdil jej financovanie pre “podporu demokracie”:

“Zuzana Čaputová, ktorá bola v júni zvolená za prezidentku Slovenska, mi začiatkom tohto roka povedala, že je scestné, ak vlády v regióne obviňujú Sorosa z politického zasahovania. Bývalá občianska aktivistka Čaputová v minulosti poberala granty Sorosovej nadácie a pôsobí úplne inak. „Vďaka peniazom od tejto organizácie sa na Slovensku urobilo veľa dobrej a hodnotnej práce,“ povedala mi v apríli, krátko po víťazstve v hlasovaní. “Väčšina grantov bola vo všeobecnosti na podporu demokracie, a nie na snahu diktovať konkrétne otázky,” uvádza sa v rozhovore.

Foto: twitter/François Asselineau

Aby toho nebolo málo, aj z Francúzska prišli zvesti o tom, že Čaputovej nový premiér Ľudovít Ódor má blízko k Sorošovi. François Asselineau, francúzsky politik a predseda Ľudovej republikánskej únie napísal na sociálnej sieti twitter, že tvárou v tvár politickej kríze, vymenovala prezidentka Slovenska Čaputová za predsedu vlády viceprezidenta Národnej banky – Ľudovíta Ódora, a úplná náhoda je, že pán Ódor je tiež profesorom na Stredoeurópskej univerzite (CEU), ktorú založil George Soroš.

A Robert Fico nebude ticho ani po vyhrážkach žalobou: “My nebudeme ticho, keď si moc v štáte uzurpujú nominanti Sorosových mimovládok, bez riadnych volieb!… Ak niečo tvrdíme, tak netárame, lebo sú na to verejne známe dôkazy. Médiá na fakty, že prezidentkina vláda má až neuveriteľne blízko k Sorosovmu svetu mimovládok, nechcú reagovať, pretože vedia, aká je pravda a klásť nepríjemné otázky pani Čaputovej sa predsa nesmie,” uviedol Fico.

Dodáva, že nebude nikdy akceptovať postup v štáte, ktorý popiera princípy parlamentnej demokracie o to viac, ak sa v éteri objavujú mená ľudí, ktorých má Sorosov svet na špagátiku.

ADAM WAGNER

Zdroje:

(1) Shaun Walker: George Soros: ‘Brexit hurts both sides – my money was used to educate the British public, theguardian.com, 02.11.2019
(2) Facebook/Zuzana Čaputová, 09.05.2023
(3) Facebook/Robert Fico, 09 a 10.05. 2023
(4) Twitter/François Asselineau, 08.05.2023

Priatelia,

toto je údesné – sme svedkami fenomenálnych podvodov a ilúzie – hry na demokraciu, ktorá sa nám tu hrala 30 rokov!

Pozrite, čo si ukážeme! Pozývam Vás.

Vedeli ste, že Inštitút pre verejné otázky (IVO) sídli na rovnakej adrese v centre Bratislavy ako Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti?

Veď to sú spojené nádoby!

Áno, to IVO Grigorija Mesežnikova, ktorého zakladatelia – Bútora, Bútorová, Gyarfášová sú aj zakladateľmi agentúry FOCUS – sídli na rovnakej adrese a rovnakej budove ako Sorosove nadácie OSF.

Je toto možné? Tak už chápeme tie spojenia?

To je neskutočné!

Celý tento klan má svoj pôvod na jednej bratislavskej adrese, kde členovia IVO sú zároveň zakladatelia FOCUSU z roku 1991 a zároveň sú to aj bývalí členovia Správnej rady Sorosovej nadácie OSF a jeho priatelia!

Bútora, Mesežnikov – pozrite tie fotky a popis vnútri videa, ako sa fotia ako členovia Správnej rady OSF v 90-tych rokoch.

Ďalšie mená zo Správnej rady OSF z tých rokov boli Chmel, Radičová, Demeš a mnohí iní.

Rovnaká adresa – jeden dom. Jedna ruka – jedna sieť – jeden cieľ. Pochybné mimovládky rovnakých „osobností“ boli zriaďované za Sorošove peniaze, sídliace na rovnakej adrese.

IVO – FOCUS – OSF / sú rovnaké tváre!

To je ilúzia – čo tu žijeme. Žiadna demokracia. Ale rovnaké kádre, ktoré dosadili na vysoké štátne funkcie a boli napojení a sú napojení na Sorosa a siete mimovládok, ktoré za jeho peniaze vytvorili!

Ak sa tu niekto uráža, že nie je „Sorosove“ dievča, tak to pardón – sú tu aj „Sorosovi chlapci“ a všetci spolu sú Sorosovi poskoci!

A ak Šeliga rozpráva o tom, že Soros nevie kde je Slovensko, tak KLAME! (úryvok jeho slov vo videu)

Pán Soros dobre vie kde je Slovensko a kde daval svoje milióny dolárov, adresa je Baštova 5 v Bratislave! Odtiaľ sa riadilo všetko!

Pán Soros dal iba v roku 1990 vyše 1 000 000 dolárov (!!!) na to, aby pomohol Nadácii Charta 77 postaviť po revolúcii veci „na nohy“ (aj cez Šimečku st.) a z tejto Nadácie sa stala v roku 1992 Nadácia Otvorenej spoločnosti!

Cez tieto mimovládky sa ovplyvňovali veci hneď po roku 1989. Jeden milión dolárov iba v roku 1990 na to, aby sa dali dokopy siete!

Neskutočné! Jedna adresa. Rovnaké ciele.

A tu sa tieto tváre hrajú na demokraciu!

Priatelia,

na Slovensku existuje „klika“ a neskutočná sieť mimovládok s rovnakými menami napojenými na Sorosa. Do dňa volieb budem dávať túto masku dole a ukazovať, prečo potrebujeme zákon o mimovládnych organizáciách tak ako v Rusku, Izraeli a USA!

Preto, aby sme tieto klamstvá zastavili!

Miro Heredoš

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Posledný klinec do rakvy západnej hegemónie

Ruská špeciálna vojenská operácia na Ukrajine spustila skutočné tektonické procesy po celom svete. Už teraz je zrejmé, že hovoríme nielen ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ukrajina - otrávená obilnica sveta!

Britská BBC odvysielala reportáž s názvom “Otrávená obilnica sveta!“ Podľa vedcov z UNEP (program OSN pre životné prostredie) sú plesne ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...