Nebezpečenstvo uránu hrozí aj Slovensku?

30. marca 2023
Upozornenie: Niektoré obrázky nie sú vhodné pre maloletých a pre citlivé povahy

O nebezpečenstve, ktoré hrozí Slovensku, ak sem privezú zbrane s ochudobneným uránom…

☢

Je veľmi akútna hrozba aj pre nás – tie zbrane idú na Ukrajinu a chystajú ich aj k nám??!! Aj črepy tých zbraní sú rádioaktívne!

Sledujem to už niekoľko rokov a vidím, že teraz už nielen na Blízkom východe, ale aj v samotných USA sa rodia potomkom veteránov amerických vojen také znetvorené deti ako vidno na obrázkoch. Americkí veteráni boli postihnutí rádioaktívnym žiarením pri manipulácii s muníciou – teraz sa súdia, podávajú žaloby kvôli následkom. Po vojne v Perzskom zálive OSN nevyjadrila výrazné znepokojenie s použitím munície, súhlasila však s názorom, že dôsledky v Iraku nebudú vôbec také mierne ako po prvej vojne v Perzskom zálive, keď americká armáda po prvý raz použila mierne rádioaktívnu muníciu. Odvtedy prudko stúpol výskyt zhubných nádorov, pretože zvyšky ochudobneného uránu sú roztrúsené po celej krajine. Muníciu s ochudobneným uránom bežne používajú americké tanky, bojové vozidlá Bradley, útočné lietadlá A-10 a bojové vrtuľníky Apache. Okrem USA a Veľkej Británie túto muníciu nepoužíva žiadna iná iná krajina na svete. Ochudobnený urán je údajne neškodný, kým je uzavretý v bojovej hlavici bomby, preto sa týmto zbraniam hovorí „špinavé bomby“, také sú aj delostrelecké granáty.  

Dodávam:

Riaditeľ Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) Klaus Toepfer priznáva, že ochudobnený urán zostáva predmetom veľkých obáv a nariadil preskúmanie všetkých oblastí v Iraku, kde bola použitá uránová munícia.

Po roku 1991 zaznamenali zdravotnícke úrady v Iraku 200-percentný nárast prípadov rakoviny a leukémie, najmä u malých detí v Basre. Toto juhoiracké mesto bolo najbližšie k frontovej línii v roku 1991 a počas tejto vojny bolo niekoľko týždňov, popri Bagdade, v jej bezprostrednom centre. Podľa lekárov niet iného vysvetlenia na taký obrovský výskyt rakoviny a tých najzriedkavejších foriem leukémie než rádioaktivita pochádzajúca z ochudobneného uránu.

Ako sme sa dozvedeli, nejde „iba“ o muníciu z ochudobneného uránu pre tanky Leopard 2 a Leopard 2A6… 

Muníciu a zbrane z ochudobneného uránu je treba považovať za NUKLEÁRNE ZBRANE (a za zbrane hromadného ničenia)!

Aj keď nedochádza k termonukleárnej reakcii (k štiepeniu jadra), dochádza k reakcii „termochemickej“ + alfa (čiarové) žiarenie. Preto sa o nej, na rozdiel od pravej nukleárnej ,hovorí ako  o „špinavej“ zbrani, či munícii.

Ak vieme, že ochudobnený urán vzniká ako odpad pri obohacovaní uránu v jadrových elektrárňach a pri výrobe jadrových zbraní, vieme, že jeho rádioaktivita nie je vysoká, ale predsa je a, že máme dočinenia s alfa (čiarovým) žiarením.

Ak vieme, že ochudobnený urán je najtvrdší kov, tvrdší ako volfrám (a lacnejší) vieme, prečo ho začal používať zbrojársky priemysel.

Tankové strely z DU (Depleted Uranium = ochudobnený urán) veľmi ľahko prebijú konvenčný pancier tanku. To teraz  zvýrazňuje minister obrany Spojeného kráľovstva a jeho námestníčka, ako skvelú vlastnosť striel z DU, ktoré posielajú na Ukrajinu… Asi sú tak hlúpi, že nevidia iné následky, len okamžitú ničivú silu. .

Na druhej strane, konvenčná munícia nemá šancu prebiť uránový pancier tanku. Posádka je síce proti priamemu zásahu chránená, ale kontakt s pancierom môže mať na jej zdravie škodlivý vplyv.

Munícia z  ochudobneného uránu sa vyrába vo všetkých rážach, vyrábajú sa z neho protitankové strely, tomahawky, bomby. Sú ním opancierované tanky, obrnené transportéry, bojové vozidlá pechoty, vrtuľníky-bitevníky…

Táto munícia bola použitá v Iraku v r. 1991 (Vojna v Zálive), v ďalších dvoch vojnách proti Iraku, v Juhoslávii, Afganistane, Gaze, Sýrii, proti Libanonu, v Líbyi, v Južnom Sudáne… Všade zanechala tragické následky.

Eminencia, Vy ste sa pred rokmi angažovali, aj na podnet majora Dr. Rokke a viete, že rezolúcia OSN zakázala výrobu, držanie a používanie tejto munície a zbraní. .Uznesenie rovnakého významu prijal aj  Európsky parlament! Je teda trestuhodné, že sa munícia z DU vyrába, skladuje a používa ďalej, a že sa v súčasnej napätej medzinárodno-politickej a vojensko politickej situácii dodáva jednej z bojujúcich strán. Všetci, ktorí sa na tom podieľajú, by si mali uvedomiť, že ich konanie je nezodpovedné, neľudské a trestuhodné!

Je potrebné okamžite konať v záujme záchrany miliónov nevinných, bezbranných ľudí, ktorí môžu zahynúť a Európa sa môže stať neobývateľnou!

Je to neakceptovateľný hazard politikov s mocou.

Dôrazne upozorňujem, že  Spojené kráľovstvo dodáva Ukrajine protitankové strely z DU. Minister obrany Ruskej federácie Sergej Šojgu na to reagoval adekvátne. Znamenalo by to eskaláciu nukleárneho stretu!!!

Opakujem, že je nutné, aby OBSE, a Medzinárodná agentúra pre atómovú bezpečnosť, OKAMŽITE vyslali inšpekčné tímy a skontrolovali muníciu na Ukrajine, aby sa vyjadrilo velenie NATO a vlády všetkých členských štátov NATO, vrátane vlády USA, či vlastnia muníciu z DU a či ju Ukrajine dodávajú. Britský minister obrany to už priznal

Obávam sa síce, že sa nikto neprizná, že budú oponovať klamnou  teóriou o neškodnosti tejto munície, čo obvykle odôvodňujú nízkou rádioaktivitou DU.., Ale, APELOM NA KOMPETENTNÉ INŠTITÚCIE, bude problém otvorený. Treba biť na poplach v Európskom parlamente, aj na pôde OSN.

A teraz k DU munícii  krátke vysvetlenie:

☢

Strela, ktorá letí rýchlosťou  1500 kilometrov za minútu vytvorí trením o vzduch na svojom povrchu teplotu okolo 5000 stupňov. Ochudobnený urán pri tak vysokej teplote horí (TERMOREAKCIA). Jeho horením vznikajú vysokotoxické chemické látky, predovšetkým prudko toxický oxid uránový (chemická reakcia) = termochemická reakcia + alfa žiarenie

Horiace splodiny za strelou = dym = bojový plyn. Bojové plyny sú ZAKÁZANÉ!!!

Nanočastice týchto toxických látok inhalujú vojaci. Teda, ohrození budú v prvej chvíli ukrajinskí vojaci. Inhaluje to aj civilné obyvateľstvo. 

Vysokotoxické chemické látky kontaminujú pôdu. Potravinárske plodiny na nej pestované budú kontaminované. Okrem iných obilie na ukrajinskej obilnici Európy. Obilie by bolo nepoužiteľné, nebude chlieb, iné potraviny, môže nastať hladomor!!!

Tieto látky, splachované z pôdy dažďovou vodou, môžu kontaminovať spodné vody, teda pitnú vodu. Nanočastice prachu sa vzdušnými prúdmi, vetrom, môžu dostať ďaleko od Ukrajiny, nad Maďarsko, Slovensko, Česko, Poľsko, Rumunsko… aj ďalej (Na české i slovenské územie už „priletel“ piesok až zo Sahary… Ukrajina je blízko.

Inhalované toxické látky spôsobujú vážne zdravotné problémy. Poškodzujú vnútorné orgány, vrátane pohlavných, poškodzujú chromozómy a genetický kód… To má za následok, že sa rodia deti s malformáciami a môžu sa rodiť aj v ďalších generáciách. V postihnutých regiónoch sa enormne zvýšil počet chorých na rôzne karcinómy, leukémiu, veľmi agresívnu detskú leukémiu.

K tomu, že sa na zamorených územiach niekoľkých štátov rodia znetvorené deti, politici mlčia. Neprejavujú žiaden súcit s tými úbožiatkami, z ktorých mnohé nemajú podobu ľudského plodu. Sú to tak otrasné pohľady, že fotografie Mahmeda Mansura (Al Jazera) odmietla BBC publikovať…

Ale – Medzinárodný trestný súd vydal medzinárodný zatykač na prezidenta Putina za nezákonné deportácie ukrajinských detí do Ruskej federácie. 

K tomu moja poznámka: Už na jar minulého roka som sa osobne obrátila na prezidenta Putina, aby nariadil evakuáciu ranených a chorých detí z Mariupolu. Bolo to takmer nesplniteľné, pretože nacistický pluk Azov a nacistický prápor Aidar ostreľovali evakuačné autobusy s deťmi, aj s dospelými. Prosila som prezidenta, aby deti dostali lekársku pomoc a ochranu Ruskej federácie. Žiadne nezákonné, násilné  porušťovanie detí, ako uvádza Haag, neexistuje. Treba ale vedieť, že ukrajinský parlament prijal zákon o zákaze používať ruštinu v úradoch, v obchodnom styku a v školách. A ukrajinským deťom, evakuovaným, nie deportovaným, sa na ruskom území nezakazuje hovoriť po rusky, ak chcú. Svet nevníma, že vyše tridsať tisíc detí – sexuálnych otrokov na Donbase a na viacerých miestach Ukrajiny, zachránila ruská armáda a odviedla ich do bezpečia. Je to rozsiahla téma.

Svedectvo spolupracovníčky Prof. Horsta-Siegwarta Gunthera, ktorý prvý popísal neznáme symptómy ochorení amerických vojakov po Vojne v Zálive, ako „zálivový syndróm“ alebo ako syndróm Vojny v Zálive. V čase prvej vojny proti Iraku tam prednášal na univerzite, svedectvo vojenského chirurga-ženy Slovenky, ktorá bola priamo v Iraku, sama je postihnutá ožiarením, stráca zrak. Angažuje sa v hnutí lekárov, je za vyšetrovanie tých špinavých striel s hlavicami s ochudobneným uránom, pretože nie sú oficiálne vedené ako jadrové. Následky ich používania sleduje už niekoľko rokov a vie, že aj v USA sa teraz rodia poškodené deti veteránom vojen na Blízkom východe. Na amerických súdoch sa teraz kopia žaloby veteránov tých vojen, kvôli následkom.

Autor: Marta Slezáková

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

🔴 SACHS ZASKOČIL VŠETKÝCH: Otvorene o konflikte, Scholzovi v Kremli a vojnových jastraboch

Americký ekonóm Jeffrey Sachs priniesol pred niekoľkými dňami pre slovinskú televíziu ďalší pohľad na unipolárnu dominanciu a prístup nášho zaoceánskeho ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Čaputová cenzúrový inkvizítor Torquemada

Štefan Harabin: Čaputová výrokom: „Je naivné si myslieť, že demokracia sa dá ochrániť inak. Musíme dokonca zapojiť aj naše trestné ...
Spravodajstvo

X. VÝROČIE Z&V – Záznam z podujatia v plnej kvalite

24.mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo podujatie pri príležitosti X. výročia časopisu Zem&Vek Program moderovali Erika Vincoureková a Dušan Marušák, ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Spravodajstvo

KINDŽAL ZNIČIL NADRADENOSŤ USA – Tibor Eliot Rostas

Pentagón oficiálne priznal, že v noci, 16. mája zničila ruská hypersonická raketa Kindžal protilietadlový raketový systém Patriot na predmestí Kyjeva. ...
Aktualizované 5.6. 09:38
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová Na portáli POLITICO.eu vyšiel dňa 3.6.2023 článok s názvom „Slovensku hrozí, že ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Aktualizované 5.6. 10:21
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...