Ruský expert navrhol spustiť raketový útok na laboratórium Lugar v Tbilisi

30. marca 2022

Ak Gruzínsko odmietne vpustiť ruských inšpektorov do amerických biologických laboratórií nachádzajúcich sa na jeho území, potom má Rusko plné právo na nich zaútočiť raketami. Uviedol to popredný odborník Centra vojensko-politických štúdií MGIMO Michail Alexandrov.

VIDEO TU „LABORATÓRIUM SMRTI“

„Gruzínsko musí byť priamo varované: požadujeme prijatie našich inšpektorov do týchto zariadení, a ak odmietnu, potom musíme povedať, že tieto laboratóriá jednoducho zničíme, zaútočíme na ne. V podmienkach, keď vedieme operáciu na Ukrajine, bude pár riadených striel proti Gruzínsku taká maličkosť, že si to v podstate nikto na svete nevšimne. Západ, samozrejme, ako vždy bude kričať. No, prečo by kričal? Prečo vytvárať biolaboratóriá namierené proti Rusku? Nie je potrebné ich vytvárať!“ Aleksandrov povedal pre REGNUM.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie zverejnilo 6. marca dokumenty, v ktorých sa uvádza, že biologické zbrane boli údajne vytvorené na Ukrajine. Oficiálny predstaviteľ rezortu generálmajor Igor Konašenkov uviedol, že 24. februára boli v laboratóriách v Poltave a Charkove urgentne zničené patogény moru, antraxu, tularémie, cholery a iných smrteľných chorôb.

Komunita absolventov Fakulty biológie Moskovskej štátnej univerzity rozoslala na Facebooku príspevok , v ktorom žiadala, aby množstvo ruských prokremeľských médií zastavilo „falošnú propagandu založenú na dezinformáciách a nenávisti“.

Na tomto pozadí ruské médiá obnovili dezinformačnú kampaň proti laboratóriu Tbilisi Lugar. Najmä články hovoria, že africký mor ošípaných, ktorý sa šíri od roku 2007, bol chovaný v laboratóriu v Gruzínsku. Oznámilo to 7. marca ruské ministerstvo obrany.

  • Od otvorenia laboratória Richarda Lugara v Tbilisi v roku 2011 sa v ruských médiách aktívne šíria fámy o vytvorení chemických alebo biologických zbraní, ako aj o kmeňoch nebezpečných vírusov v centre. Rovnaké obvinenia vznášajú aj ruskí predstavitelia. Koncom roka 2018 na pozvanie Ministerstva zdravotníctva Gruzínska navštívili laboratórium odborníci zo 17 krajín sveta. V závere, ktorý vypracovali, bolo uvedené , že centrum funguje výlučne na mierové účely.
  • V roku 2020 KGB samozvanej Republiky Južné Osetsko uviedla, že gruzínsky občan, ktorého zadržali, hľadal netopiere pre laboratórium Lugar v Tbilisi. Šéf Národného centra pre kontrolu chorôb a verejné zdravie Gruzínska Amiran Gamkrelidze potom povedal, že takéto vyhlásenia sú klamstvom a provokáciou.

echokaukaza

Ruské ministerstvo obrany začalo už v r. 2018 analyzovať senzačné dokumenty exministra bezpečnosti Gruzínska. Igor Giorgadze oznámil, že americká armáda vykonala experimenty na ľuďoch v laboratóriu neďaleko Tbilisi . A minister teraz na podporu svojich slov zverejnil na svojom webe stovky strán tajných záznamov o smrteľných experimentoch a vývoji biologických a chemických zbraní.

Igor Giorgadze

Namiesto mien a priezvisk len poradové číslo. Prípady sa končia jedným slovom – mŕtvy. Exminister štátnej bezpečnosti Gruzínska Igor Giorgadze zverejnil na svojej webovej stránke stovky strán tajných dokumentov. Podľa záznamov je zrejmé, že len v decembri 2015 počas experimentov zomrelo 30 ľudí. 24 z nich zomrelo v ten istý deň z „neznámej“ príčiny. Sám Giorgadze o tom hovoril na nedávnej tlačovej konferencii.

„Za apríl a august 2016: 30 ľudí zomrelo v apríli, 13 ľudí zomrelo v auguste. Je zarážajúce, že stĺpec „príčina smrti“ obsahuje položku „neznáma“. Nebolo vedené žiadne vyšetrovanie príčin ich smrti,“ hovorí Igor Giorgadze, minister štátnej bezpečnosti Gruzínska v rokoch 1993-1995.

Zosnulí sú tí, na ktorých boli vakcíny testované. Na základe zverejnených dokumentov išlo o vakcíny proti hepatitíde C.

„Neexistuje žiadna vakcína proti hepatitíde C ako takej. Pracuje sa na nej. Ale zatiaľ nie je dostatok dobrých údajov. Možno sa pod značkou hepatitídy C testovalo niečo iné,“ hovorí Ivan Dyatlov, akademik Ruskej akadémie vied., riaditeľ Štátneho vedeckého centra aplikovanej mikrobiológie a biotechnológie Rospotrebnadzor.

Niečo iné je antrax, mor, prasacia chrípka. Pôvodcovia týchto chorôb sa vyrábajú v Lugarskom centre pre výskum verejného zdravia na predmestí Tbilisi. Zariadenie bolo postavené z peňazí Pentagonu (300 miliónov dolárov). Na záberoch z otváracieho ceremoniálu je gruzínsky prezident Michail Saakašvili, americký senátor Richard Lugar a námestník ministra obrany USA.

Vo zverejnených dokumentoch je oveľa viac zaujímavostí. Napríklad séria špeciálnych biologických zbraní. Vzduchový dron na rozptýlenie hmyzu: Úlohou je dopraviť komáre infikované maláriou na konkrétne miesto. Podľa dokumentov môžu tieto komáre šíriť aj horúčku dengue a Ziku. A potom sú tu nábojnice, ktoré namiesto pušného prachu obsahujú smrtiace baktérie a vírusy. Predpokladá sa, že munícia sa tajne dodáva nepriateľským jednotkám, aby otrávili personál.

„Mnohé patogény obzvlášť nebezpečných infekcií môžu byť potenciálne použité ako biologicky škodlivé látky. Môžu to byť laboratóriá na vojenskej úrovni,“ vysvetľuje Nikolaj Rudakov, riaditeľ Výskumného ústavu prirodzených ohniskových infekcií v Omsku spoločnosti Rospotrebnadzor.

Americká armáda tvrdí, že odovzdala laboratórium gruzínskym vedcom. Vraj tam vedú exkurzie a nie je sa čoho báť. V posledných rokoch však ľudí sužujú epidémie. Sťažujú sa na zvláštne príznaky.

Giorgadze toto miesto nazýva „laboratórium smrti“. Údajne pracujú nielen na vakcínach proti lokálnym vírusom, ale vyvíjajú aj ich nové odrody, na ktoré neexistujú lieky.

Sieť takýchto laboratórií s účasťou Pentagónu má zastúpenie už v 25 krajinách sveta. Časť z nich navyše hraničí s Ruskom, okolo ktorého sa v skutočnosti uťahuje „pás“ tajných biologických laboratórií. V samotných Spojených štátoch je vývoj biologických zbraní zakázaný. Dokumenty exministra bezpečnosti Gruzínska Igora Giorgadzeho o vojenskom biologickom programe USA teraz analyzuje ruské ministerstvo obrany.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Lavrov TVRDO odpovedal novinárovi BBC o jednote Západu za Ukrajinu

foto: financnytrh.com Ak Biden neprestane… Pozrite sa napríklad, ako India reaguje na pokusy USA ovládnuť celý svet. Zdá sa, že ...

Nasledujúci článok

Názor

Karikaturista nedáva riešenie na to sú politici – Milan Stano

Práve teraz je potrebné sa viac usmievať a venovať sa duchovným veciam Celý život sa venujem umeniu a humoru. Šťastný ...
Aktualizované 2.10. 23:16
Spravodajstvo

Povzbudzujúca aktualizácia od Dr. Reinera Fuellmicha po falošných obvineniach

Milí priatelia z celého sveta, v posledných mesiacoch bol spustený zradný útok proti jednému z najvplyvnejších ľudí v celosvetovom hnutí ...
Aktualizované 2.10. 17:47
Spravodajstvo

Fauci sa priznal: "konšpirácie" sa opäť ukázali ako pravda - Ján Lakota

K vírusu boli pridané ďalšie prvky, ktoré ho spravili mimoriadne nebezpečným a to Fauci vedel. Vedel, že je vírus cielene ...
Aktualizované 3.10. 23:39
Spravodajstvo

Aljaška patrí Rusku! Zatiaľ čo Biden v záchvate poblúznenia hovoril pri tlačovke s mŕtvymi, vplávala spojená rusko-čínska flotila do vôd USA!

Zatiaľ čo ste demonštrovali koncom septembra na Václaváku proti Fialovej Drahote, diali sa vo svete veci, z ktorých ide rozum ...
Aktualizované 30.9. 23:10
Spravodajstvo

Podnet Harabina na § 363 ods. 1 Tr. por. vo vzťahu k výroku o Putinovi

JUDr. Štefan HRABABIN: prostredníctvom svojho advokáta sa dožaduje u generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku o zrušenie právoplatného rozhodnutia v prípravnom konaní. ...
Spravodajstvo

Mrzni, porazíš Putina a zachrániš svetový mier! A niekto neviditeľný zariadi, aby si mrznúť mohol...

Anna Belousovová na svojom FB statuse krátko, jasne a výstižne vysvetlila, o čo ide v našom reálnom živote, ak by ...
Aktualizované 1.10. 00:00
Spravodajstvo

DOKUMENT: Harabin žiada Žilinku zrušiť rozhodnutie o obvinení za hanobenie ukrajinského národa

Harabinove obvinenie za výrok o Putinovi je založený na nasledujúcom právnom idiótizme – podľa Lipšica, Honza, Nociara, prokurátorov špeciálnej prokuratúry, Piknu, ...
Aktualizované 3.10. 01:09
Spravodajstvo

Rossija! Rossija! Obrovské skandovanie a spojené ruky na symbol jednoty spečatili na historickom slávnostnom ceremoniáli v Kremli pristúpenie 4 ukrajinských oblastí do Ruskej federácie! 

Vladimír Putin ponúkol Kyjevu poslednú možnosť na mierové konanie, ale Zelenský namiesto toho podpísal zrýchlenú žiadosť o vstup Ukrajiny do ...
Aktualizované 3.10. 01:01
Spravodajstvo

Falošná vlajka nastražená v plynovode Nord Stream a boj USA s Ruskom o Európsku úniu

Poškodenie plynovodu Nord Stream. Kto za tým skutočne stojí a aké následky to bude mať? Odpoveď hľadá nezávislý novinár James ...
Aktualizované 3.10. 23:43
Spravodajstvo

Premiér plače na zlom hrobe - Dana Meager

Nárast cien po ruskej invázii je klamstvo. Začalo sa to otvorením Slovenska cudzím investíciám a rozpredajom strategických podnikov, najmä energetických. ...
Spravodajstvo

PRAHA, 28.9.2022, MASOVÁ DEMONŠTRÁCIA „ČESKÁ REPUBLIKA NA PRVNÍM MÍSTĚ“

PRAHA, 28.9.2022, 14.00 hod. MASOVÁ DEMONŠTRÁCIA  „ČESKÁ REPUBLIKA NA PRVNÍM MÍSTĚ“ AKTUALIZÁCIA: Piatok, 30.9.2022 V Prahe bola v stredu 28.9.2022 ...