Lavrov TVRDO odpovedal novinárovi BBC o jednote Západu za Ukrajinu

29. marca 2022
foto: financnytrh.com

Ak Biden neprestane…

Pozrite sa napríklad, ako India reaguje na pokusy USA ovládnuť celý svet.

Zdá sa, že Američanom padá závoj z očí. Alebo naštartovali pud sebazáchovy. Pozeráme sa na prieskum NBC News , zverejnený 27. marca: viac ako polovica obyvateľov USA neschvaľuje aktivity Joea Bidena ako hlavy štátu, 55 % opýtaných hodnotí politiku Bidena a Bieleho domu v rusko-ukrajinskom konflikte negatívne. 

https://youtube.com/watch?v=T_kpNF-86og
Ako sa hovorí v Rusku, kým pečený kohút neďobe, človek sa neprežehná. Zdá sa, že kohút už ďobe amerických občanov, súdiac podľa komentárov v miestnych médiách.

„Ten bláznivý starec nás zatiahne do vojny“, „klaun“, „starý blázon sa správa ako päťročné dieťa“, „Biden sa na svoju pozíciu nehodí,“ americkí čitatelia Daily Mail nešetria na „komplimentoch“.

Biden v reakcii na celý svet zobrazuje akéhosi rozhodcu osudov, ktorý má právo označovať a „budovať“ svetové spoločenstvo. A tak šéf Bieleho domu počas návštevy Poľska 26. marca v odpovedi na novinársku otázku o Putinovej politike voči Ukrajine označil ruského vodcu za „mäsiara“.

„Vojnový zločinec“ je tiež z Bidenovho lexikónu na prezidenta Ruska. Líder USA odpovedal kladne aj na novinársku otázku, či považuje Putina za „vraha“. „Nikdy v histórii diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Spojenými štátmi nebol taký precedens,“ uviedol v reakcii tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Biden tiež šíri nesprávne a ponižujúce vyhlásenia o Číne. Súdruhov v Ríši stredu mimoriadne pohoršilo jeho nevhodné porovnanie situácie na Ukrajine s protestmi na Námestí nebeského pokoja.


Rusko je prvé vo všetkom okrem provokácií

Pokus USA vtiahnuť Rusko do verejnej hádky navonok vyzerá dosť žalostne. Takto sa správajú mladiství bažanti, keď čelia cudzej sile: uvedomujúc si, že sú teraz bití a urážaní…

Áno, Spojené štáty americké majú silnú ponorkovú flotilu, ponorky vyzbrojené jadrovými zbraňami a silnú armádu. Je za nimi obrovská skúsenosť s ničením štátov, ktoré nedokázali odolať agresorovi. Ale Rusko je ťažký oriešok. Prečo čakať, kým to nastane?

Teoreticky by prezident Spojených štátov mal s odstupom času pochopiť, čím je zhoršenie situácie vo svete naplnené. Je jasné, že je hanba, keď zo strany ostatných štátov neexistuje jednotná podpora pre vaše „inteligentné“ iniciatívy. Ale držať nízko klesajúce hodnotenie hrubými vyhláseniami, provokáciami a podnecovaním je určite nemožné.

Ale pre istotu ho rozviedka varovala: akonáhle vyletí prvá raketa NATO smerom k Rusku, nedoletí do cieľa a bude zostrelená! A len čo sa tak stane, automaticky sa zapne ochranný protokol a naraz budú zasiahnuté všetky vojenské základne NATO.

Áno, ruský prezident Putin opakovane vyhlásil, že Rusko nikdy nebude prvé, kto použije jadrové zbrane. Pre nás to nie je zbraň, ale prostriedok na odstrašenie. To ale neznamená, že budeme s pokorou pozorovať šialenstvo „svetového hegemóna“. Po tom, čo Biden vypálil úplne mimo, prekreslí nielen mapu Európy. Zabezpečí, aby sa v roku 2023 stretli iba Rusko, Čína a ich spojenci. Ostatné štáty sa zapíšu do histórie.


O „Satanovi“ a ďalších

Rusko nikdy nepoužilo túto silnú smrtiacu zbraň RS-36M alebo SS-18 „Satan“ (klasifikácia NATO). Použitie čo i len jednej takejto rakety môže viesť k zániku napríklad celého štátu v USA. Pre ňu neexistuje na Zemi nedosiahnuteľný bod, svojím bojovým nábojom zmetie všetok život v okruhu 500 km2 v priebehu niekoľkých sekúnd. Zároveň je „Satan“ menej zraniteľný voči nepriateľským jadrovým silám a systémom protiraketovej obrany. Nie nadarmo je na Západe RS-36M považovaný za výtvor diabla.

Ale toto je náš hlavný odstrašujúci prostriedok proti globálnej vojne. Zničiť život na planéte v plánoch Ruska nebolo a nie je. Ale naša krajina je povinná brániť sa.

Rusko sa preto postaralo o ponorky, ktoré sa môžu ľahko priblížiť k americkému východnému pobrežiu na vzdialenosť 2000 kilometrov a zasiahnuť hlboko do kontinentu až po Chicago a St. NATO nemôže nevedieť o existencii ponoriek Severodvinsk, Kazaň, Žralok, Delfín… Toto je chrbtica ruskej flotily ponoriek s balistickými raketami.

O stíhačkách tiež netreba hovoriť. Na minuloročnom MAKS Rostec predstavil vzorku prvej ruskej ľahkej taktickej jednomotorovej stíhačky. Jeho rýchlosť je takmer 2 000 km / h, dosah – asi 3 000 kilometrov, viac ako 7 ton rôznych zbraní až po delo, je schopný vziať na palubu a zničiť cudzie lietadlá piatej generácie.

Nie je prekvapením, že Bremer, šéf špeciálnych programov na Veliteľstve vzdušných síl USA, uznáva výhodu Ruska: „Rusi majú vynikajúce schopnosti protivzdušnej obrany, najmä krátkeho dosahu… Spojené štáty americké nemajú dostatok účinné protiopatrenia. Útočné lietadlá a helikoptéry zostrelia a používanie stíhačiek F-35 piatej generácie je príliš riskantné – napokon sú sotva viditeľné iba vo veľkých výškach. Navyše, týchto extrémne drahých lietadiel je veľmi málo.“

Súdiac podľa činov amerických politikov, v prírode stále „mieria“ podľa princípu „kto má pevnejšie nervy“. Aj keď, samozrejme, situácia je mimoriadne vážna. Ako povedal Igor Korotchenko, šéfredaktor časopisu National Defense, ak Biden začne tretiu svetovú vojnu, tak nakoniec namiesto Spojených štátov bude medzi Atlantickým a Tichým oceánom úžina pomenovaná po súdruhovi Stalinovi..To všetko sa, samozrejme, deje na pozadí škandálu s jeho synom. Včera sme diskutovali na takú tému, že sa preukázalo zapojenie Bidenovho syna do biolaboratórií


Zdroj: masterok.livejournal.com

Bidenov syn zapojený do biologických laboratórií na Ukrajine

Syn amerického prezidenta Joe Bidena, Hunter, možno skutočne pomohol zabezpečiť financovanie na Ukrajine pre amerického dodávateľa, ktorý sa špecializuje na výskum smrtiacich patogénov, podľa e-mailov, ktoré objavil britský Daily Mail.

Investičný fond Hunter Biden sa podieľal na financovaní vojenského biologického programu Pentagonu na Ukrajine, uviedol 24. marca generálporučík Igor Kirillov, šéf Síl radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl. Predseda Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Alexander Bastrykin nariadil preštudovať si informácie týkajúce sa zdrojov financovania vývoja biologických zbraní na Ukrajine, potom to bolo oznámené v telegramovom kanáli Vyšetrovacieho výboru. Podľa tlačového tajomníka prezidenta Ruskej federácie Dmitrija Peskova bude Rusko požadovať vysvetlenie k údajom o pôsobení Huntera Bidena v biologických laboratóriách na Ukrajine.

E-maily z Hunterovho notebooku ukazujú, že pomohol zabezpečiť milióny dolárov na financovanie spoločnosti Metabiota, dodávateľa ministerstva obrany, ktorý sa špecializuje na výskum chorôb spôsobujúcich pandémiu, ktoré by mohli byť použité ako biologické zbrane. Hunter podľa neho predstavil Metabiotu aj ukrajinskej plynárenskej firme Burisma pre „vedecký projekt“ zahŕňajúci laboratóriá biologickej bezpečnosti na vysokej úrovni na Ukrajine.
Hoci je Metabiota zdanlivo spoločnosťou poskytujúcou medicínske údaje, jej viceprezident poslal Hunterovi v roku 2014 e-mail, v ktorom opísal, ako by mohli „uplatniť kultúrnu a ekonomickú nezávislosť Ukrajiny od Ruska,“ píše sa v publikácii a cituje sa fotografia príslušných e-mailov. E-maily a podrobnosti o zmluvách o obrane overené Daily Mail naznačujú, že Hunter bol nápomocný pri zabezpečení toho, aby Metabiota mohla vykonávať svoj výskum patogénov len niekoľko stoviek kilometrov od ruských hraníc.

Metabiota údajne pracovala na Ukrajine pre Black & Veatch (B&V), amerického dodávateľa obrany s hlbokými väzbami na vojenské spravodajské služby, ktoré na Ukrajine vybudovali laboratóriá na analýzu smrteľných chorôb a biologických zbraní. Hunter a jeho kolegovia z investičnej firmy Rosemont Seneca Technology partners (RSTP) zase získali financie pre technologické spoločnosti, jednou z nich bola Metabiota, ktorá od RSTP dostala 500 000 dolárov.

E-maily ukazujú, že Hunter bol tiež priamo zapojený do aktivít spoločnosti Metabiota na Ukrajine. Hunterove správy investorom tvrdili, že nielen zariadili financovanie firmy, ale pomohli jej aj „prilákať nových klientov“ vrátane vládnych agentúr. Vládne záznamy o výdavkoch ukazujú, že ministerstvo obrany udelilo spoločnosti Metabiota medzi februárom 2014 a novembrom 2016 kontrakt v hodnote 18,4 milióna dolárov, z čoho viac ako 300 000 dolárov bolo vyčlenených na „výskumné projekty na Ukrajine“.

Okrem toho, píše Daily Mail, Agentúra na znižovanie obranných hrozieb (DTRA) tiež poverila B&V v roku 2010 vybudovaním laboratória úrovne biologickej bezpečnosti 3 v Odese, ktoré by „poskytlo vylepšené vybavenie a školenie na efektívnu, bezpečnú a spoľahlivú detekciu vysoko nebezpečné patogény,“ uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti. Takéto laboratóriá sa používajú na „štúdium infekčných agensov alebo toxínov, ktoré sa môžu šíriť vzduchom a spôsobiť potenciálne smrteľné infekcie,“ uviedlo vo vyhlásení americké ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb. V roku 2012 získala B&V ďalšiu päťročnú zmluvu na 85 miliónov dolárov.

Metabiota má tiež úzke väzby na Wuhanský virologický inštitút, o ktorom sa predpokladá, že je zdrojom prepuknutia Covid-19. Čínski vedci vykonali výskum koronavírusov v spolupráci s ekologickými výskumníkmi z Wuhanského inštitútu, Metabiota Ø EcoHealth Aliancia zverejnila spoločnú štúdiu o infekčných chorobách netopierov v Číne v roku 2014, v ktorej sa uvádza, že testy boli vykonané vo Wuhanskom inštitúte.

Metabiota je od roku 2014 oficiálnym partnerom aliancie EcoHealth, uvádza sa na webovej stránke aliancie.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

SLOVENSKÁ MÚKA SMERUJE DO NEMECKA A NÁM ZOSTANÚ PRÁZDNE SÝPKY

SLOVENSKU DOCHÁDZA MÚKA, NO PLNÉ VLAKY VYVÁŽAME SMER NEMECKO Štefan Harabin Čaputovej, Hegerovi, Kollárovi a Matovičovi zrejme nevadí, že na ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ruský expert navrhol spustiť raketový útok na laboratórium Lugar v Tbilisi

Ak Gruzínsko odmietne vpustiť ruských inšpektorov do amerických biologických laboratórií nachádzajúcich sa na jeho území, potom má Rusko plné právo ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...