Rozšírenie NATO na východ je na pokraji zlyhania

3. februára 2022
DMITRIJ SEDOV

Podmienka úplnej medzinárodnej izolácie Ruska je neuskutočniteľná

V militaristickom šialenstve NATO pumpuje Ukrajinu zbraňami schopnými premeniť ukrajinské ozbrojené sily na účinnú údernú silu. 

Anglosasovia oznámili dodávky ručných zbraní, streliva, protitankových zbraní na Ukrajinu. Ďalšie zbrane sú na ceste, sľúbila skupina amerických senátorov počas návštevy Kyjeva začiatkom tohto týždňa. Na druhý deň Zelenskyj vyjadril obdiv k podpore Západu a oznámil plánované zvýšenie ozbrojených síl Ukrajiny. Už dal pokyn na nábor ďalších 100 000 regrútov do armády a vytvorenie 20 nových brigád. Plánuje sa rozšírenie spolupráce s Poľskom, ktoré už vyzbrojuje Ukrajinu. Poľsko sa tiež pripravuje na prijatie toku ukrajinských utečencov v prípade vypuknutia nepriateľských akcií.

Britská vláda má v úmysle poskytnúť Kyjevu 88 miliónov libier (118 miliónov dolárov) na „prekonanie energetickej závislosti od Ruska“. Európski lídri siahajú do Kyjeva na stretnutia so Zelenským. Za Borisom Johnsonom a Mateuszom Morawieckim bol v rade dánsky premiér Mark Rutte. A to všetko pod zámienkou rokovaní, „aby sa predišlo krviprelievaniu s Moskvou“.

Ozbrojené sily Ukrajiny sa začínajú transformovať pred našimi očami. Čím viac zbraní má Kyjev, tým silnejšia je jeho túžba pomstiť sa za prehru na východnej Ukrajine v roku 2014, tým väčšia je jeho dôvera v úspech novej „protiteroristickej operácie“. Aby sa tak stalo, je však potrebná jedna podmienka: útok Ozbrojených síl Ukrajiny na Donbass musí nastať s úplnou medzinárodnou izoláciou Ruska. 

Každý človek v „slobodnom svete“ by mal vedieť, že Rusko je porušovateľom medzinárodného práva a netrúfa si reagovať na ofenzívu Ozbrojených síl Ukrajiny proti republikám Donbass. V opačnom prípade bude nasledovať tvrdá reakcia celého „slobodného sveta“. V tejto časti scenára je všetko pripravené podľa klasických schém.

NATO takmer nepozná staré čínske príslovie „Ak chceš obesiť psa, daj mu zlé meno“, ale princíp démonizácie nepriateľa je dobre pochopený. V minulosti sa akákoľvek agresia vojenského bloku NATO začínala práve týmto. Západné médiá urobili zo Slobodana Miloševiča „mäsiara Belehradu“, Saddáma Husajna „otravu sveta“, Muammara Kaddáfího „krvavého kata národnostných menšín“, Viktora Janukovyča vodcu zločincov. Teraz je na rade Rusko a pripisujú sa mu agresívne úmysly, hoci za všetky vojny posledných desaťročí môže Západ. Snažia sa dosiahnuť, aby Rusko prestalo podporovať samozvané republiky a dalo NATO príležitosť hrať hru v jeho prospech.

Medzinárodná izolácia Ruska sa však nevyvíja dobre. Dokázať fakty o jej porušení medzinárodného práva v ukrajinskej kríze, ktorá sa prehlbuje kvôli neochote Kyjeva realizovať rozhodnutia Normandskej štvorky, známej ako Minsk-2, nie je jednoduché. Túto sabotáž podporujú Anglosasovia; krajiny, kde sú vážne volebné problémy, upadajú do protiruského šialenstva: USA, Veľká Británia, Francúzsko.

Spojenecké snahy sú zamerané na prilákanie Nemcov, ale Nemecko má svoju vlastnú politiku. Po vyjadrení obvyklých fráz o „možnej agresii Ruskej federácie proti Ukrajine“ nemecká vláda odmietla dodať Ukrajine zbrane. V Berlíne veria, že to len zvýši napätie a skomplikuje rokovania. S takýmto postavením najsilnejšej európskej veľmoci sú plány USA na zostavenie „koalície dobrej vôle“ pominuteľné.

Ani v ukrajinskej vládnucej elite nie je všetko jednoduché. Priamy tlak Washingtonu na Kyjev a neustále varovania pred „útokom z východu“ Zelenského a jeho okolie dráždia. V januári ukrajinské vedenie uviedlo, že mediálne správy o blížiacej sa vojne zasievajú medzi obyvateľstvom paniku a prispievajú k úniku kapitálu z Ukrajiny. Zelenskyj vyzval médiá, aby prestali eskalovať situáciu, pričom poznamenal, že na eskaláciu neexistujú žiadne predpoklady.

Kyjev sa začal vyhýbať niektorým operáciám informačnej vojny. CNN nedávno oznámila : „USA zaznamenali známky toho, že Rusko nahromadilo krv v blízkosti ukrajinských hraníc ako súčasť zásob lekárskeho materiálu, vojakov a vojenského vybavenia v oblasti, o ktorej americkí predstavitelia tvrdia, že by mohla signalizovať plány na inváziu, povedal predstaviteľ ministerstva. Obrana USA“ . Námestníčka ministra obrany Ukrajiny Anna Malyarová označila túto správu za „nepravdivú, prvok „informačno-psychologickej vojny“ s cieľom „zasiať paniku a strach “ .

Dôveryhodnosť Ruska vo svete zostáva vysoká a mnohé štáty sa snažia vyjasniť situáciu priamo v dialógu s Moskvou. Lídri viacerých krajín sú pripravení rokovať priamo s Moskvou, no Washington sa tomu snaží zabrániť. Spojené štáty by teda nechceli, aby brazílsky prezident Jair Bolsonaro vo februári navštívil Moskvu. Americká administratíva uviedla, že ak bude návšteva zrušená, Putin bude v medzinárodnej izolácii a pôjde znižovať napätie. A ak vraj dôjde k stretnutiu oboch prezidentov, situácia na rusko-ukrajinskej hranici sa ešte zhorší.

Novinári si tiež uvedomili, že podobný tlak je vyvíjaný aj na Argentínu. Tento týždeň sa do Moskvy chystá aj prezident tejto krajiny Alberto Fernandez.

Stretnutia v Moskve medzi prezidentom Ruska a prezidentmi Brazílie a Argentíny sa s najväčšou pravdepodobnosťou uskutočnia, no vyostrovanie situácie okolo „nevyhnutnej“ vojny bude pokračovať. Kým všetka para nevybuchne, alebo sa Taiwan stane provinciou ČĽR.

Tagy: NATO USA Ukrajina Rusko

Medya Günlüğü: 

Hystéria Západu okolo Ukrajiny je otvorenou provokáciou

Kolektívny Západ sníva o drancovaní Ruska, nie o rozhovoroch s ním

  • „Od jari minulého roku Rusko začalo posilňovať svoje vojenské sily na hraniciach s Ukrajinou, čo nenaznačuje blížiace sa ovládnutie susednej krajiny, keďže Rusko inváziou na Ukrajinu nič nezíska. Západ sa však nedokáže upokojiť a situáciu ďalej eskaluje – angažujú sa v tom najmä Spojené štáty a Británia. Odoláva im Nemecko a Francúzsko, ale zatiaľ nie veľmi úspešne,“

– informuje turecká nezávislá online publikácia Medya Günlüğü .

Biden neprestáva prichádzať s ďalšími a novými hrozbami voči Rusku, súhlasil s tým, že predstavitelia amerických nadnárodných korporácií vyslali k prezidentovi a Kongresu USA delegáciu s varovaním: „… nechoďte príliš ďaleko!“.

V Británii sa o to pokúša tím premiéra Borisa Johnsona , dokonca „odhalili tajomstvo“ údajne britskej rozviedky, že Rusko po invázii na Ukrajinu vytvorí v Kyjeve bábkovú vládu a zoznam tejto vlády je už známy.

Takéto správy však zosmiešňovali aj na Ukrajine, ale pár dní o tom hovorili, čo Johnson potreboval, aby odvrátil pozornosť od vlastných škandálov, poznamenávajú noviny.

Na druhej strane, Biely dom pokračuje v „hádzaní dreva do ohňa“ eskalácie, ale plameň nevzbĺkne. A to všetko preto, že zo strany Ruska neexistuje jediná akcia, ktorá by mohla zvýšiť napätie. Neexistuje jediný fakt, ktorý by človeka nútil myslieť si, že ruská armáda sa pripravuje na inváziu.

  • „Najzaujímavejšie je, že na Západe sú ľudia, ktorí vidia túto absurditu. Napríklad veliteľ nemeckých námorných síl viceadmirál Kay Achim Schönbach v Indii označil za nezmysel tvrdenia, že Rusko údajne chce napadnúť Ukrajinu a samozrejme bolo kvôli týmto slovám nútené odstúpiť.

píše autor článku Mustafa Kemal Eriç.

Zmätení sú podľa neho aj vojenskí experti: Rusko pred takmer tromi mesiacmi presunulo svoje jednotky bližšie k ukrajinským hraniciam, prečo stále čaká? Odborníci ubezpečujú, že sa tak nedeje, útočia okamžite, ak to, samozrejme, plánujú.

Mustafa Kemal Erich tiež pripomína sľuby NATO, že sa nerozšíri na východ „ani o milimeter“, sľub, ktorý dostal Michail Gorbačov. A všetky pokusy Kremľa nadviazať dobré vzťahy so Západom za posledných dvadsať rokov neviedli k úspechu, Západ spoluprácu s Moskvou nechce. Prečo? Možno sa bojí takej veľkej krajiny, pýta sa autor.

  • „V prvom týždni mojej cesty do Moskvy ako turecký novinár jeden z pracovníkov ruských médií, s ktorými sme sa stretli a rozprávali, poukázal na obrovskú mapu ZSSR, ktorá visela na stene kancelárie, kde sme boli, a povedal s odkazom k podzemnému bohatstvu krajiny: „Vydrancovať tento ‚supermarket‘ bude trvať 200 rokov!“

– odpovedá autor na otázku, prečo Západ namiesto spolupráce s Ruskom organizuje úprimné provokácie.

Inc. kor. FSK

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359  

Komentáre:

Irán s Ruskom podpísali volmi závažnú zmluvu o spoločnej vojenskej základni v Hormúzskom prielive 30% prepravy plynu ide práve cez tento prieliv ak budú aj naďalej Rusov a Irán ohrozovať jednoducho ho spoločne uzatvoria a niet tej sily ktorá by to zmenila.
*
Amerika ide čo nevidieť zasiať ďalšie dobro po svete… a nik ju nejde zastaviť.. choré .. kedy už bude koniec tohto Zla.  Kto chce vojnu na Ukrajine je asi skutočne len Bidenova administratíva a vojensko-obranno-priemyslený komplex, ktorý má väčšiu silu ako samotný Biely Dom.
*
Môj názor je že Zelenskému pohrozili Achmetov, Kolomojský a ďalší oligarchovia aby zabrzdil, lebo si uvedomili že v horúcom konflikte by prišli o majetky.
*
Dobré pripomienky. Ďalšia téma – aj na našom území už nemusia byť najnebezpečnejšie jadrové zbrane. Možno tam vytvoria prostredie na skladovanie biologických.
Je celkom logické a legitímne počítať s tým, že niektoré sily z USA u nás schovajú veci, ktoré sú zakázané zákonmi USA. U nás by mali ideálny priestor v rámci  „jurisdikcie nikoho“.
*
„Preposlali sme žiadosť ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova slovenskému ministerstvu zahraničných vecí s naliehavou žiadosťou o vysvetlenie, ako (slovenská strana) mieni plniť svoj záväzok neposilňovať vlastnú bezpečnosť na úkor bezpečnosti iných, ako sa uvádza v záverečných dokumentoch summitov OBSE v Istanbule v novembri 1999 a Astane v decembri 2010. Čakáme na rýchlu odpoveď od našich slovenských kolegov,“
*
Viac ako 2000 ruských intelektuálov, vedcov, umelcov a aktivistov za ľudské práva už podpísalo výzvu adresovanú Kremľu, aby sa vyvaroval „nemorálnej, nezodpovednej a zločinnej“ vojny proti Ukrajine.
V 145. miliónovom Rusku iba 2.000 zapredancov? Viac inteligentov v Rusku nie je !!
To na 5 miliónovom Slovensku sa nájde 2.000 aj viac zradcov vlastnej krajiny, viď Čaputová, Korčok, Naď a spol. Akože USAci idú chrániť nás ? A ešte nám za to idú platiť ? Tak toto môže napadnúť len debilného. Pritom je to o to horšie, že problém vidím viac v slovenských zapredancoch ako v samotných USA.  A toto zostane našim potomkom o nás.
*
Tento prostý fakt mnohým nedochádza. Rusko je rovnaká imperialistická veľmoc, ako Amerika alebo Británia. Akurát konzervatívnejšia a voči liberalizmu odolnejšia.
Má rovnaké veľmocenské ciele a záujmy. Ti, čo sú viditeľne v riadení štátu nie sú tí, čo aj reálne riadia štát. Finančná obrezaná oligarchia má v Rusku hlboké korene, hlboké záujmy, hlboké majetky a hlboký vplyv. Ruske vzťahy s Izraelom sú jedny z tých najzvláštnejších na svete. Ruské vakcíny produkuje firma, ktorú vlastnia a vedu Židia…
. . .
Toto čo píšeš je pravda:  ako východ tak západ – vojna židov zo západu proti Židom z východu, ale pri židoch z východu bolo lepšie
Rusko bude preto sebavedomo a pokojne pokračovať vo svojej ceste. Nielen preto, že je „za ním“ sila, ale najmä preto, že je „s ním“ pravda.
*
Britská publikace (Financial Times) uvedla, že politici v Evropě, Asii a Latinské Americe údajně obdivují Putinovo „narušení politické korektnosti a autokratický způsob vládnutí“.
Ve skutečnosti respekt budí i jiné vlastnosti ruského vůdce. Putin ztělesňuje ten model politického vedení, který uplatňovali Roosevelt, Churchill, De Gaulle.
Jsou to lídři, kteří se nebáli převzít odpovědnost za těžká rozhodnutí v těžkých historických chvílích, kteří měli subjektivitu ve sféře mezinárodních vztahů, na jejich slovo se dalo spolehnout.
Právě tyto rysy Putina, stejně jako jeho lpění na tradičních hodnotách, vyvolávají agresivní reakci těch, kteří dnes na Západě utvářejí veřejné mínění.
Odpověď se nachází na konci článku, kde autoři přiznávají, že „nezávislost Ukrajiny“ není tak důležitá jako pokračování eskalace podél jejích hranic, tedy u hranic Ruska.
„Zvláštní nebezpečí současné krize kolem Ukrajiny spočívá v tom, že pokud bude Putin vypadat jako vítěz, jeho styl vedení získá ještě větší prestiž a více napodobitelů po celém světě,“
Toto přiznání je ojedinělým případem sebeodhalení západní politiky vůči Rusku.
V této souvislosti se ukazuje, že skutečným cílem Západu není ani tak ochrana demokracie a „ukrajinské suverenity“, jako spíše podkopání mezinárodní autority ruského vedení a zablokování šíření úspěšných ruských politických praktik v globálním měřítku.
*
..nakoniec sa im podarí poštvať Ukrajinu do vojny s Ruskom. . .
to by bol politicky koniec Ukrajiny, občanov Ukrajiny Rusi nebudú zabíjať, pretože ich považujú za bratov…odnieslo by si to NATO a USA, týmto smerom by sa Rusko otočilo pretože vie veľmi dobre, odkiaľ vietor fúka…
*

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Čo robia americké biolaboratóriá na Ukrajine a v Gruzínsku

Ako USA „chránia“ svojich spojencov Spojené štáty americké už oznámili zvýšenie svojej vojenskej prítomnosti vo východnej Európe „na ochranu“ svojich ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Organizátori očkovania v Spojených štátoch vnucujú Američanom hru ruskej rulety

Negatívne účinky očkovania v Amerike sa v jednotlivých štátoch značne líšia. Ukázalo sa, že rôzne šarže vakcín používaných v Spojených ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Aktualizované 20.6. 23:49
Spravodajstvo

Čo je to pandémia?

Spochybňovanie pandémie Covid-19 je podľa ministerky zdravotníctva Dolinkovej neúctou k pozostalým obetí. „Najprv definujme, čo je to pandémia a potom ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...