Rímsky klub „Limity rastu“ propaguje 86 % genocídu svetovej populácie

6. mája 2023

foto: D. Meadows, screenshot/Youtube

Dennis Meadows, jeden z hlavných autorov knihy The Limits to Growth Rímskeho klubu, je členom Svetového ekonomického fóra.

Dennis Meadows, jeden z hlavných autorov knihy The Limits to Growth Rímskeho klubu, je čestným členom Rímskeho klubu a členom Svetového ekonomického fóra . Ak by ste si mysleli, že jeho ideológia od vydania jeho knihy zmäkla a stala sa menej protiľudskou, mýlili by ste sa. 

Vo videu z roku 2017 Meadows dumá nad svojimi nádejami, že nadchádzajúca nevyhnutná genocída 86 % svetovej populácie by mohla byť vykonaná pokojne pod „benevolentnou“ diktatúrou. 

Povedal: „Mohli by sme mať [ ] osem alebo deväť miliárd, pravdepodobne, ak máme veľmi silnú diktatúru, ktorá je inteligentná… a [ľudia majú] nízku životnú úroveň… Ale my chceme mať slobodu   a chceme mať vysokú úroveň života tak, že budeme mať miliardu ľudí . A teraz sme u siedmej, takže sa musíme vrátiť dole.  Dúfam, že to môže byť pomalé, relatívne pomalé a že sa to dá urobiť spôsobom, ktorý je relatívne rovnaký, viete, aby sa ľudia podelili o skúsenosti.“

obr: expose-news

Ako bude zrejmé na konci tohto článku, nie je náhoda, že slová Meadowa odrážajú slová v Globálnom hodnotení biodiverzity z roku 1995, ktorý bol prvýkrát predstavený na konferencii OSN o zmene klímy COP1, v ktorej sa uvádzalo:

„Poľnohospodársky svet“, v ktorom je väčšina ľudí roľníkmi, by mal byť schopný uživiť 5 až 7 miliárd ľudí… Naopak, rozumný odhad pre industrializovanú svetovú spoločnosť pri súčasnej severoamerickej materiálnej životnej úrovni by bola jedna miliarda. Globálne hodnotenie biodiverzity, UNEP, 1995, str. 773

Zdá sa, že zástancovia tejto ideológie vynechávajú zmienku, že podľa Worldometer má svetová populácia v súčasnosti viac ako 8 miliárd, čo nezodpovedá ich predpovediam vyvolávajúcim strach. Existuje dobrý dôvod, prečo sa vyhýbajú scenárom z reálneho sveta, pretože ich modely sú šikovné, manipulujú s údajmi.

Zatiaľ čo mnohí sú teraz oboznámení s manipuláciou prediktívneho modelovania Neila Fergusona počas krízy COVID-19, sieť mocných Malthusiánov používala rovnakú taktiku po väčšiu časť minulého storočia na predaj a presadzovanie svojej agendy.

Malthuziáni sú žiaci Tomáša Malthusa (1766 – 1834). Malthus presadzoval matematickú tézu, že úrovne populácie budú vždy smerovať ku geometrickému rastu, zatiaľ čo poľnohospodárske zdroje budú mať tendenciu k aritmetickému rastu, čo bude mať za následok relatívne predvídateľné „krízové ​​body“.

Malthus veril, že sociálni inžinieri zastupujúci Britské impérium musia použiť tieto „krízové ​​body“ na vedecké riadenie „ľudského stáda“. Malthus veril, že príroda udelila vládnucej triede určité nástroje, ktoré jej umožnili splniť túto dôležitú úlohu – konkrétne vojnu, hlad a choroby.

Rímsky klub, ktorý bol založený v roku 1968, rýchlo vytvoril pobočky po celom západnom svete s členmi, ktorí sa všetci zhodli, že najlepšou formou riadenia spoločnosti je vedecká diktatúra.

Ide o globalistickú mimovládnu organizáciu („MVO“), ktorá zvoláva stretnutia medzi hlavami štátov, členmi kráľovských rodín, obchodnými lídrami, medzinárodnými finančníkmi, akademickými vedcami, laboratórnymi vedcami a správcami globálnych riadiacich inštitúcií, ako je OSN. („OSN“), Svetová banka, Medzinárodný menový fond („MMF“) a Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj („OECD“).

Rímsky klub, modelovaný podľa štruktúry „okrúhleho stola“ skupiny Bilderberg, Kráľovského inštitútu pre medzinárodné záležitosti („RIIA“) a Rady pre zahraničné vzťahy („CFR“), uľahčuje stretnutia, na ktorých delegáti plánujú globálnu ekonomiku prostredníctvom verejno-súkromné ​​riadenie svetových prírodných a ľudských zdrojov v súlade s malthusiánskou ekológiou trvalo udržateľného rozvoja.

Fetiš hraníc rastu

V roku 1972 The Limits to Growth Rímskeho klubu zverejnil výsledky počítačovo simulovaných predpovedí vypočítaných tímom štatistikov prijatých z Massachusetts Institute of Technology (“MIT”). Bolo to vyvrcholenie dvojročnej štúdie, ktorú uskutočnil tím MIT pod nominálnym vedením Jaya Forrestera a Dennisa Meadowsa.  Hranice rastu sú pravdepodobne najvplyvnejšou knihou o „udržateľnosti“. Stala sa bibliou a plánom nového antihumanistického hnutia, ktoré zrodilo dnešnú agendu Green New Deal.

Hranice rastu Rímskeho klubu nie sú len v princípe malthusiánske, ale prehľad jeho bibliografie odhaľuje, že je podporený aj rozsiahlymi citáciami od radu malthusiánskych eugenikov a pridružených inštitúcií, ktoré sa venujú kontrole populácie.

V článku z roku 2012, ktorý oslavoval 40. výročie tejto knihy, sa uvádzalo: „Stojí za to, že sa dnes znovu pozrieme na Hranice [rastu], pretože viac ako ktorákoľvek iná kniha predstavila masovému publiku koncept antropocentrickej [človekom spôsobenej] zmeny klímy.“ Limity rastu sa oplatí vrátiť aj z iných dôvodov.

Jedným z dôvodov je, že Hranice rastu boli prvé svojho druhu, ktoré spojili globálnu teplotu s ekonomickými premennými, ako je rast populácie, strata zdrojov a nedostatočne definovaná kategória „znečistenia“. Využitím lineárnych rovníc na extrapoláciu trendov do budúcnosti Meadows a jeho spoluautori, z ktorých jedna bola jeho manželka, pripravili pôdu pre dva veľké omyly:

  • Tkanina fyzikálneho časopriestoru, ktorá formuje objaviteľný vesmír, je vo svojej podstate nelineárna, a preto nie je možné vyjadriť ju žiadnou formou lineárnych rovníc bez ohľadu na použitý výpočtový výkon. Ľudská tvorivá mentácia je nanajvýš nelineárna, pretože je viazaná na neformalizovateľné stavy existencie, ako je inšpirácia, láska k pravde, dôstojnosť a krása, ktorým sa žiadny binárny systém nemôže priblížiť. Programátori Rímskeho klubu tieto fakty ignorovali a predpokladali, že vesmír je rovnako binárny ako ich softvér.
  • Samotné súbory údajov by mohli byť ľahko skreslené a preformulované podľa kontrolórov počítačových programátorov, ktorí sa snažili formovať vládnu politiku. Už sme videli, ako sa táto technika použila na získanie falošných výsledkov budúcich scenárov pod vedením Neila Fergusona z Imperial College a rovnaká technika sa použila aj v ekologickom modelovaní.

Ďalším dôvodom, prečo sa vrátiť k Hraniciam rastu, je zdôrazniť vplyv, ktorý mala a stále má na nadnárodné organizácie. Po celé desaťročia guru New Age Barbara Marx Hubbard – ktorá volala po tom, aby bola vyzbieraná štvrtina ľudskej populácie, aby sa nastolil nový svetový poriadok – presadzovala transhumanizmus a malthusiánsky trvalo udržateľný rozvoj, ktorý je jadrom Veľkého resetu a Štvrtého priemyselného Revolúcia.

Hubbardove malthusiánske teórie preľudnenia boli čiastočne inšpirované Hranicami rastu . V skutočnosti v Hubbardovej knihe spolutvorby, existuje viacero pasáží, ktoré varujú pred malthusiánskymi „obmedzeniami rastu“, ktoré by mohli viesť k ekologickým katastrofám. Osobne sa stretla aj so spoluzakladateľom Rímskeho klubu Aureliom Pecceim, ktorý na treťom výročnom stretnutí Svetového ekonomického fóra v roku 1973 podnietil Svetové ekonomické fórum, aby prijalo malthusiánske princípy Hranice rastu .

V neposlednom rade tu máme člena Rímskeho klubu a autora Limits to Growth, ktorý zmanipuloval svoje prediktívne modelovanie v nádeji, že diktatúra pomaly a „pokojne“ zabije 86 % svetovej populácie.

Nikto by nemal oslavovať Hranice rastu alebo agendu, ktorú propaguje, pretože podporuje váš zánik.

Rhoda Wilson

Pôvodný zdroj tohto článku je The Expose

Zdroje

Dennis Meadows [Rímsky klub] ‚6 miliárd ľudí musí ísť‘ , Why Not News, 21. apríla 2022

Rímsky klub a vzostup mafie „prediktívneho modelovania“ , Neobmedzený hangout, 21. novembra 2022

Barbara Malthusian Hubbard: Od limitov k rastu k Agende OSN 2030 , Neobmedzený Hangout, 3. marca 2023

The Revenge of the Malthusians and the Science of Limits , Neobmedzený Hangout, 28. júna 2022

spravy.sk

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

RÝCHLOKURZ DÔLEŽITÝCH POJMOV KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA

FILOZOFIA

RÝCHLOKURZ DÔLEŽITÝCH POJMOV KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA Filozofia (z gréckych slov filó –milovať a sofiá – múdrosť), znamená „lásku k múdrosti“. Filozofia je prostriedok ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Stretnutie za mier - Bratislava a Praha

Mierové pochody a stretnutia prebudených a mieruchtivých ľudí vytrvalo pokračujú a posielajú vládam jasný odkaz, že vojne dávajú STOP a ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...