Odkaz prezidenta Putina Federálnemu zhromaždeniu a celému svetu

21. februára 2023

Vladimir V. Putin predniesol prejav pred Federálnym zhromaždením. Slávnostné vyhlásenie sa konalo v Moskve.

Ruský prezident Vladimir Putin predniesol posolstvo Federálnemu zhromaždeniu v Gostiny Dvor v Moskve. Hlava štátu povedala, ako vidí vývoj ekonomiky a zhodnotí medzinárodnú situáciu. Ústrednou témou prejavu bola SVO, je skratka pre „Špeciálnu vojenská operáciu“ na Ukrajine.

Na podujatie sú pozvaní aj členovia špeciálnej operácie

Exkluzívny a v ČR jediný komplexný presne nahovorený preložený prejav Vladimíra Putina z 21. 2. 2023

Český List

O jadrových zbraniach, špeciálnych operáciách a nových výhodách:

Čo povedal Vladimir Putin vo svojom posolstve 21. februára 2023 – hlavné tézy prejavu

Posolstvo Vladimíra Putina Federálnemu zhromaždeniu sľúbilo, že bude špeciálne. Naposledy ho prezident adresoval poslancom a senátorom takmer pred dvoma rokmi. Je však jasné, že slová hlavy krajiny budú adresované nielen poslancom, ale všetkým obyvateľom. Ruský líder začal svoj prejav diskusiou o medzinárodnej situácii a dôvodoch špeciálnej operácie.

 • Krok za krokom budeme dôsledne riešiť výzvy.

MINSKÉ DOHODY

Ukazuje sa, že celý čas, keď bol Donbass v plameňoch, keď bola preliata krv, keď Rusko úprimne – to chcem zdôrazniť! – bola to úprimná snaha o mierové riešenie, hrali ľuďom o život. Hrali totiž, ako sa hovorí v známych kruhoch, s označenými kartami.

SME PROTI VOJNE

 • Chcem to zopakovať – ​​boli to oni, kto rozpútal vojnu. A my sme použili a naďalej používame silu, aby sme to zastavili.

HROZBU ODSTRÁNIME

 • Zodpovednosť za rozpútanie ukrajinského konfliktu, za eskaláciu, za nárast počtu jeho obetí nesú výlučne západné elity. A, samozrejme, v dnešnom kyjevskom režime, pre ktorý je ukrajinský ľud cudzí. Ukrajinský režim dnes neslúži národným záujmom, ale záujmom tretích krajín. Západ využíva Ukrajinu ako baranidlo proti Rusku aj ako cvičisko. Nebudem sa pozastavovať nad pokusmi Západu zvrátiť priebeh nepriateľstva, ale jedna okolnosť by mala byť každému jasná – čím viac ďalekonosných západných systémov príde na Ukrajinu, tým ďalej budeme nútení presunúť hrozbu preč od našich hraníc. Je to prirodzene!

„PROTIRUSKÝ PROJEKT“ NIE JE NOVÝ

 • V našej dobe začali z Ukrajiny robiť „anti-Rusko“. Projekt nie je nový. Pochádza z 19. storočia. Rakúsko-Uhorsko, Poľsko sa snažili odtrhnúť naše historické územia.

PODPORA VETERÁNOV

 • Navrhujem vytvoriť štátny fond, ktorého úlohou bude poskytovať osobnú asistenciu rodinám mŕtvych vojakov v Severnom vojenskom obvode. Každá rodina by mala mať prideleného osobného pracovníka. Už tento rok by mal byť fond nasadený vo všetkých regiónoch Ruska.

O RODINNÝCH HODNOTÁCH

 • Pozrite sa na písmo. Hovorí sa tam všetko: rodina je zväzok muža a ženy. Ale aj tieto posvätné texty sú spochybňované. Anglická cirkev plánuje zvážiť myšlienku rodovo neutrálneho boha. Odpusť im, Pane, nevedia, čo činia!

VŠETKO PRE PODNIKANIE!

 • Zmyslom našej práce nie je prispôsobovať sa aktuálnym podmienkam. Strategickou úlohou je posunúť našu ekonomiku na nové hranice. Teraz sa všetko mení a mení sa veľmi, veľmi rýchlo. Toto nie je len čas výziev, ale aj príležitostí. A náš budúci život závisí od toho, ako ich implementujeme. Je potrebné odstrániť akékoľvek medzirezortné rozpory, formality, urážky, opomenutia, iné nezmysly! Všetko pre vec, všetko pre výsledok!

VÝZVA K OLIGARCHOM

 • Nedávne udalosti presvedčivo ukázali, že obraz Západu ako bezpečného prístavu a útočiska pre kapitál sa ukázal ako prízrak, falošný. A tí, ktorí to včas nepochopili, považovali Rusko len za zdroj príjmu a plánovali žiť v zahraničí, prišli o veľa. Práve ich okradli! Dokonca aj legálne zarobené peniaze boli odobraté. Akosi žartovne som na adresu predstaviteľov ruského biznisu povedal: „Trápi vás hltanie prachu, behanie po súdoch a kanceláriách západných úradníkov a šetrenie peňazí. Presne tak sa to celé stalo. A pridám jednoduchú, ale veľmi dôležitú vec. Nikomu z bežných občanov krajiny nebolo ľúto tých, ktorí prišli o kapitál v zahraničných bankách, o jachty a paláce v zahraničí. A v rozhovoroch si ľudia pravdepodobne spomenuli na privatizáciu z 90-tych rokov, keď podniky, ktoré vytvorila celá krajina, išli za nič…“

ZAKÚPENÉ TITULY NEPOMÁHAJÚ

Áno, každý má na výber: Niekto dožije svoj život v zatknutom kaštieli alebo v teplom letovisku. Toto je právo každého človeka. Ale je načase pochopiť, že pre Západ budú takíto ľudia druhotriedni. Zakúpené tituly plagiátorov od kamarátov starostov nepomôžu.

RAST MINIMA

Minimálna mzda sa v minulom roku zvýšila dvakrát, celkovo o takmer 20 %. Budeme pokračovať vo zvyšovaní minimálnej mzdy, a to tempom nad infláciu a rast miezd. Od začiatku roka je indexovaný o 6,3 %, navrhujem od januára budúceho roka okrem plánovaného zvýšenia vykonať ešte jedno – o ďalších 10 %. Minimálna mzda sa tak zvýši o 18,5 % a dosiahne 19 242 rubľov.

Putin: Od 1. januára 2024 bude minimálna mzda 19 240 rubľov

POZASTAVENIE STRATEGICKEJ ZMLUVY O ZBRANIACH

 • Musím oznámiť, že Rusko pozastavuje svoju účasť na Zmluve o strategických útočných zbraniach. Opakujem: neodstupuje od zmluvy, totiž pozastavuje svoju účasť.

NÁRODNÉ PROJEKTY

 • Regióny budú môcť získavať prostriedky vyhradené na realizáciu národných projektov až do roku 2024, teraz prostredníctvom bezúročných pôžičiek. V apríli 2024 budú automaticky zaplatené. Ale nepotrebujeme búrku a honbu za objemami.

To je dôležité najmä pri renovácii kliník. Hlavným kritériom nie sú počty, ale konkrétne zmeny v dostupnosti pomoci.

SME JEDNA KRAJINA

 • Rusko bude reagovať na akékoľvek výzvy, pretože všetci sme jedna krajina. Jeden veľký a súdržný ľud. Sme si istí sami sebou, veríme vo svoje schopnosti. Pravda je na nás!

JADROVÉ TESTY

 • V tejto situácii (nápadov v USA na testovanie jadrových zbraní – pozn. red.) musia ruské ministerstvo obrany a Rosatom zabezpečiť pripravenosť na testovanie ruských jadrových zbraní. Samozrejme, nebudeme prví, kto to urobí, ale ak Spojené štáty vykonajú testy, urobíme to.

VOĽBY

Všetky voľby sa budú konať v prísnom súlade so zákonom

 • Chcem zdôrazniť, že voľby do VÚC v septembri tohto roku, ako aj prezidentské voľby v roku 2024 prebehnú striktne v súlade so zákonom, pri dodržaní všetkých demokratických ústavných postupov.

LISTY NA FRONT

 • Viem, ako detské listy ohrievajú frontových vojakov. Do boja si so sebou berú listy, pretože čistota detských prianí posilňuje náladu.

KONTROLY JADROVÝCH ZARIADENÍ

 • Začiatkom februára tohto roku NATO požadovalo, aby sa Rusko vrátilo k implementácii zmluvy o znížení strategických útočných zbraní. Vrátane prijímania inšpekcií do našich jadrových zariadení. Toto je absurdné divadlo. Vieme, že Západ je zapojený do pokusov o útok na naše strategické letecké základne. Podľa tejto zmluvy nesmieme vykonávať kontroly. USA a NATO na rovinu hovoria, že ich cieľom je spôsobiť Rusku strategickú porážku. A potom chcú jazdiť okolo našich obranných zariadení?

KP.RU, YouTube, HraJ

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Spravodajské služby ovládajú médiá tvrdí Udo Ulfkotte

Nemecký novinár Udo Ulfkotte priznáva, ako ho počas dlhoročného pôsobenia v korporátnych médiách učili s podporou USA a spravodajských služieb ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Úplný prepis posolstva Vladimíra Putina Federálnemu zhromaždeniu 21. februára 2023

Ruský prezident Vladimir Putin sa 21. februára 2023 obracia na Federálne zhromaždenie s posolstvom. Zverejňujeme v reálnom čase úplný prepis ...
Spravodajstvo

JUDr. Štefan Harabin hosťom v TV Slovan

Štefan Harabin o nových pozitívnych aktuálnych rozhodnutiach na súde voči antirúškarom, ktorí nepodľahli koviddiktatúre a správali sa podľa toho ako ...
Aktualizované 23.9. 23:35
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...
Spravodajstvo

Tragédia Slovenska = vláda Progresívneho Slovenska

Poslanec NR SR Milan Vetrák ma vo svojom článku upútal otázkou: „Ak nominanti Progresívneho Slovenska (PS) tunelujú peniaze v státisícoch eur v samospráve, ...
Spravodajstvo

Príhovor k národu

ilustračný obrázok: newscientist Milé Slovenky a Slováci/Sloveni, Podľa výsledkov výskumu genealógie sme etnicky najstarším národom Európy, no z dôvodu nepriazne dejinného vývoja ...
Aktualizované 23.9. 22:55
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...
Spravodajstvo

Nelegálny papierik - Judita Laššáková

O nelegálnom papieriku, o ktorý sa opiera Igor Matovič a zriadil si aj kričiace auto na to, aby ho bolo ...
Spravodajstvo

Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Ilustračný obrázok: flickr Milí priatelia, je potrebné si stále pripomínať, kto stál za neústavným teroristickým pučom v Kyjeve v roku 2014, ...
Spravodajstvo

Okupanti v uliciach, kto ich zavolal? Budú vyzbrojovať utečencov k terorizmu?

VAROVANIE! Čo toto má znamenať? Americký vojaci včera večer v uliciach Bratislavy?!? Ak áno, aký bol dôvod ich pochodu Bratislavou? Veľká ...
Spravodajstvo

Čaputová je v riadnom strese, PS asi klesajú preferencie a Matovič kope ako zdochýnajúca kobyla

Promovaná právnička Zuzana Čaputová resp. jej právny poradca Mazák sa asi záver svojho mandátu rozhodli presedieť v súdnych sieňach Zuzana ...
Aktualizované 22.9. 22:51
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...