Mediálne klamstvo a podvody Anglosasov ako nástroj na rozpútavanie vojen.

18. apríla 2021

USA a EÚ rozpútajú vojny a intervencie na základe vymyslených dezinformácií a propagandou plnou klamstiev pre verejnosť, aby ospravedlnili vojny pred naivnou neinformovanou verejnosťou. 

42 útokov pod falošnou vlajkou

V histórii sa udialo veľa vládnych útokov pod falošnou vlajkou, aby sa mohli obviniť protivníci – konkurenti.

V nasledujúcich prípadoch, úradníci z vlád, ktorí vykonali útoky (alebo ich reálne navrhli), ich priznávajú, buď ústne alebo písomne.

(1) Japonské vojská spôsobili malý výbuch na železničnej trati v roku 1931 a klamlivo obvinili Čínu, aby odôvodnili inváziu do Mandžuska. Je to známe ako Mukdenský incident alebo „Mandžuský incident“. Tokijský medzinárodný vojenský tribunál zistil: „Niekoľko účastníkov v pláne, vrátane Hashimota (vysoko postaveného japonského armádneho dôstojníka) pri rôznych príležitostiach priznali svoju úlohu v komplote a uviedli, že predmetom incidentu bolo poskytnúť zdôvodnenie okupácie Mandžuska Kwantungskou armádou…“ A pozrite toto.

193109 mukden incident railway sabotage

Foto: Japonskí experti skúmajú miesto sabotáže.

(2) Dôstojník nacistickej SS priznal v Norimberskom procese, že v rámci príkazu od šéfa Gestapa, on a niektorí ďalší nacistickí agenti vykonali falošný útok na ich vlastných ľudí a zdroje, z čoho obvinili Poliakov, aby ospravedlnili inváziu do Poľska.

(3) Nacistický generál Franz Halder, podal svedectvo v Norimberskom procese, že nacistický vodca Hermann Goering sa priznal k založeniu požiaru budovy nemeckého parlamentu v roku 1933 a potom falošne obvinil komunistov za podpaľačstvo.

(4) Sovietsky vodca Nikita Chruščov priznal písomne, že Červená armáda Sovietskeho zväzu ostreľovala ruskú dedinu Mainila v roku 1939 a vinu za útok zvalila na Fínsko, ako základ pre začatie „Zimnej vojny“ proti Fínsku. Ruský prezident Boris Jeľcin potvrdil, že Sovietsky zväz bol v tej vojne agresorom.

(5) Ruský parlament, súčasný ruský prezident Putin a bývalý sovietsky vodca Gorbačov priznali, že sovietsky vodca Josif Stalin nariadil jeho tajnej polícii vykonať popravu 22 000 poľských dôstojníkov a civilistov v roku 1940 a následne lživo obvinili nacistov.

(6) Britská vláda priznala, že v rokoch 1946 a 1948 bombardovala 5 lodí prepravujúcich židov pokúšajúcich sa utiecť do Palestíny hľadajúc bezpečie po Holokauste, vytvorila falošnú skupinu „Obrancovia arabskej Palestíny“ a potom mala pseudoskupina falošne prevziať zodpovednosť za bombardovanie (a pozrite totototo a toto).

(7) Izrael priznal, že v roku 1954 izraelská teroristická bunka pracujúca v Egypte umiestnila bomby v niekoľkých budovách, vrátane diplomatického zariadenia Spojených štátov amerických, potom zanechala falošné dôkazy vytvárajúce z Arabov vinníkov (jedna z bômb vybuchla predčasne, čo umožnilo Egypťanom identifikovať atentátnikov, niekoľko Izraelčanov sa neskôr priznalo) (pozrite toto a toto).

(8) CIA priznala, že najala Iráncov v roku 1950 predstierajúcich, že sú komunisti, aby vykonali bombové útoky v Iráne s cieľom zmeniť krajinu v neprospech jej demokraticky zvoleného premiéra.

(9) Turecký premiér priznal, že turecká vláda vykonala v roku 1955 bombové útoky na turecký konzulát v Grécku, tiež poškodila okolie rodiska zakladateľa moderného Turecka a obvinila z toho Grécko, s cieľom podnietiť a odôvodniť protigrécke násilie.

(10) Britský premiér priznal jeho ministrovi obrany, že on a americký prezident Dwight Eisenhower schválili v roku 1957 plán vykonania útokov v Sýrii a obvinenia sýrskej vlády s cieľom zmeny režimu.

(11) Bývalý taliansky premiér, taliansky sudca a bývalý šéf talianskej kontrarozviedky priznali, že NATO s pomocou Pentagonu a CIA vykonali teroristické útoky v Taliansku a ďalších európskych krajinách v 50. Rokoch 20. Storočia a obvinili z toho komunistov, aby získali podporu ľudí pre svoje vlády v Európe v ich boji proti komunizmu. Jeden z účastníkov bývalého tajného programu uviedol: „Museli ste útočiť na civilistov, ľudí, ženy, deti, nevinných ľudí, neznámych ľudí ďaleko vzdialených od akejkoľvek politickej hry. Dôvod bol pomerne jednoduchý. Mali donútiť týchto ľudí, taliansku verejnosť, obrátiť sa na štát so žiadosťou o väčšiu bezpečnosť“ (pozrite toto) (Taliansko sa s ďalšími európskymi krajinami pripojilo k NATO pred bombovými útokmi). Pozrite tento špeciál BBC. Oni taktiež údajne vykonali teroristické útoky vo Francúzsku, Belgicku, Dánsku, Nemecku, Grécku, Holandsku, Nórsku, Portugalsku, Veľkej Británii a ďalších krajinách.

(12) V roku 1960 americký senátor George Smathers navrhol, aby USA zorganizovali „falošný útok vykonaný na Guantanáme, ktorý by nám dal výhovorku k skutočnému podnieteniu boja, ktorý by nám potom dal zámienku ísť a [zvrhnúť Castra].

https://youtube.com/watch?v=oiZ6S9w2DdY

(13) Dokumenty amerického ministerstva zahraničia ukazujú, že v roku 1961, šéf zboru náčelníkov a ďalší vysoko postavení úradníci diskutovali o vyhodení konzulátu v Dominikánskej republike, aby odôvodnili inváziu do tejto krajiny. Plány neboli vykonané, ale všetky boli rozoberané ako vážne návrhy.

(14) Ako priznala americká vláda, nedávno odtajnené dokumenty ukazujú, že v roku 1962, americkí náčelníci vojenského štábu boli podpísaní pod plánom vyhodiť do povetria americké lietadlá (pomocou prepracovaného plánu zahŕňajúceho prepínanie lietadiel), a tiež na spáchanie teroristických činov na americkej pôde a s cieľom obviniť Kubáncov za účelmi odôvodnenia invázie na Kubu. Pozrite si nasledujúcu reportáž ABCoficiálne dokumenty; a pozrite si rozhovor s bývalým washingtonským investigatívcom pre ABC’s World News Tonight s Peterom Jenningsom.

(15) V roku 1963 americké ministerstvo obrany napísalo článok propagujúci útoky na národy v rámci Organizácie amerických štátov, ako Trinidad a Tobago, či Jamajka a potom lživo viniť Kubu.

(16) Americké ministerstvo obrany dokonca navrhlo tajne zaplatiť osobu v Castrovej vláde s cieľom zaútočiť na Spojené štáty.

(17) NSA priznala, že klamala o tom, čo sa skutočne stalo pri incidente v Tonkinskom zálive v roku 1964…manipulovala s dátami, aby to vyzeralo, že severovietnamské lode ostreľovali americkú loď, aby vytvorili falošné odôvodnenie vojny vo Vietname.

(18) Americký kongresový výbor priznal, že v rámci svojej kampane „COINTELPRO“, FBI použila veľa provokatérov v 50. až 70. rokoch 20. Storočia k vykonaniu násilných činov a lživo obvinila politických aktivistov.

(19) Vrchný turecký generál priznal, že turecké sily podpálili mešitu na Cypre v roku 1970, aby obvinili nepriateľa.

(20) Nemecká vláda priznala (pozrite tu), že v roku 1978 nemecká tajná služba odpálila bombu na vonkajšej stene väzenia a umiestnila „únikové nástroje“ väzňovi, členovi frakcie červenej armády.

(21) Agent Mossadu priznal, že v roku 1984 Mossad umiestnil rádiový vysielač v Kaddáfího komplexe v Tripolise, v Lýbii, odkiaľ bolo zaznamenané falošné vysielanie teroristov, aby sa onálepkoval Kaddáfí ako podporovateľ terorizmu. Ronald Reagan dal neskôr bombardovať Lýbiu.

(22) Juhoafrická rada pravdy a zmierenia zistila, že v roku 1989 Úrad pre civilnú spoluprácu (skrytá pobočka Juhoafrických obranných síl) sa obrátil na experta na výbušniny a pýtal sa ho na „účasť na operácii, ktorej cieľom bolo zdiskreditovať ANC (Africký národný kongres) bombovým útokom na policajné vozidlo vyšetrovateľa vraždy“ a tak onálepkovať ANC z bombového útoku.

(23) Alžírsky diplomat a niekoľko dôstojníkov alžírskej armády priznalo, že v 90. Rokoch alžírska armáda často masakrovala alžírskych civilistov a potom vinila islamských extrémistov zo zabíjania (pozrite toto video; a Agence France-Presse, 27.09.2002, Francúzsky súd zamietol žalobu týkajúcu sa poškodenia dobrého mena proti autorovi).

(24) Indonézsky vyšetrovací tím, ktorý vyšetroval násilné nepokoje, ku ktorým prišlo v roku 1998 zistil, že „časti armády boli zapojené do nepokojov, z ktorých niektoré zámerne vyvolali.

(25) Vedúci ruských vojenských a spravodajských dôstojníkov priznali, že KGB nechala vyhodiť ruské obytné budovy v roku 1999 a lživo obvinila Čečencov, za účelom ospravedlnenia invázie do Čečenska (pozrite túto správu a túto diskusiu).

Volgodonsk 1999

Foto: Následky výbuchu obytného domu v meste Volgodonsk, 16. septembra 1999

(26) Podľa denníka Washington Post indonézska polícia priznala, že indonézska armáda zabila amerických učiteľov v Papue v roku 2002 a obvinila z vraždy papuánsku separatistickú skupinu, aby bola vedená ako teroristická organizácia.

(27) Bývalý indonézsky prezident tiež pripúšťa, že vláda bola pravdepodobne zapojená aj do útokov na Bali. /Poznámka prekladateľa: Toto by som, ale 100% neviedol ako dôkaz/

(28) Ako uvádza BBCThe New York Times a Associated Press, macedónski úradníci priznali, že vláda zavraždila chladnokrvne 7 nevinných prisťahovalcov a predstierala, že boli vojakmi al-Kájdy snažiacimi sa vraždiť macedónskych policajtov, aby sa zapojili do „vojny proti teroru.“

(29) Vedúci policajný dôstojník v Janove, v Taliansku priznal, že v júli 2001 na summite G8 v Janove podstrčili dva molotovové kokteily a nafingovali bodnutie policajtov, aby odôvodnili násilný zákrok proti demonštrantom.

(30) Hoci FBI teraz pripúšťa, že útoky antraxom v roku 2001 boli vykonané jedným alebo viacerými americkými vládnymi vedcami, vysoký predstaviteľ FBI tvrdí, že FBI bolo povedané, úradníkmi Bieleho domu, aby obvinila z antraxových útokov al-Kájdu (ako antraxové lístky pri tých útokoch vyzerali). Vládni úradníci tiež potvrdzujú, že Biely dom sa snažil spojiť antraxové útoky s Irakom pre ospravedlnenie zmeny režimu v tejto krajine.

(31) Podobne USA falošne obvinili Irak z roly na útokoch z 11. 09. 2001, ako ukazuje poznámka ministerstva obrany, ako jeden z niekoľkých hlavných dôvodov pre začatie vojny v Iraku. Aj potom, čo komisia vyšetrujúca útoky z 11. 09. 2001 povedala, že tam nebolo žiadne spojenie, Dick Cheney povedal, že dôkazy sú „ohromujúce“, že al-Kájda mala vzťah s režimom Saddáma Husajna, že Cheney „pravdepodobne“ má dôkazy nedostupné komisii a že médiá si „nesplnili domácu úlohu“ v informovaní o tejto väzbe. Vysokí vládni predstavitelia USA teraz pripúšťajú, že vojna v Iraku bola skutočne zahájená kvôli rope…nie kvôli útokom z 11. 09. 2001 alebo zbraniam hromadného ničenia (napriek predchádzajúcemu tvrdeniu „osamelého vlka“, mnoho amerických vládnych činiteľov teraz hovorí, že 11. 09. 2001 bol štátom sponzorovaný terorizmus, ale Irak nebol štát, ktorý by podporil únoscov).

Foto: Následky teroristických útoků z 11. září 2001, fotografie pořízena 17. 9. 2001.

(32) Bývalý právnik ministerstva spravodlivosti John Yoo navrhol v roku 2005, že USA by mali pokračovať v ofenzíve proti al-Kájde, kedy by mali „naše spravodajské služby vytvoriť falošnú teroristickú organizáciu. Mohla by mať svoje vlastné webové stránky, náborové strediská, výcvikové tábory a financovanie. Mohla by vykonať falošné teroristické útoky a vyžiadať si dôveru pre skutočné teroristické útoky, pomôcť zasiať zmätok v radoch al-Kájdy, spôsobiť u vykonávateľov pochybnosti o identite druhých a spochybniť vierohodnosť komunikácie.

(33) United Press International hlásil v júni 2005:

Americkí spravodajskí dôstojníci hlásia, že niektorí z povstalcov v Iraku používali v nedávnej dobe modely pištole Beretta 92, ale pištole zdá sa mali vymazané ich sériové čísla. Čísla sa nejavia byť fyzicky odstránené, pištole zdá sa pochádzajú z výrobnej linky bez poradových čísel. Analytici naznačujú, že nedostatok výrobných čísel ukazuje, že zbrane boli určené pre spravodajské operácie alebo teroristické bunky so značnou vládnou podporou. Analytici špekulujú, že tieto zbrane sú pravdepodobne od Mossadu alebo CIA. Analytici špekulujú, že agenti provokatéri môžu používať nevypátrateľné zbrane pokiaľ americké úrady používajú povstalecké útoky proti civilistom ako dôkaz neoprávnenosti odporu.

(34) Izraelskí špióni priznali v roku 2005, že hádzali kamene na ďalších izraelských vojakov, aby mohli obviniť Palestínčanov, aby mali výhovorku na zákrok proti pokojne protestujúcim Palestínčanom.

(35) Quebecká polícia priznala, že v roku 2007 lupiči nesúci skaly do pokojného protestu boli v skutočnosti tajní quebeckí policajti (pozrite toto).

(36) Pri protestoch proti G20 v Londýne v roku 2009 videl britský člen parlamentu policajtov v civile pokúšajúcich sa podnecovať dav k násiliu.

(37) Egyptskí politici priznali (pozrite sem), že štátni zamestnanci ulúpili drahocenné múzejné artefakty v roku 2011, aby sa pokúsili zdiskreditovať demonštrantov.

(38) Plukovník kolumbijskej armády priznal, že jeho jednotka zavraždila 57 civilistov, potom si obliekla uniformy a tvrdila, že boli rebelmi zabití v boji.

(39) Rešpektovaný dopisovateľ pre Telegraph Ambrose Evans-Pritchard hovorí, že hlava saudskej tajnej služby, Princ Bandar, nedávno priznal, že saudská vláda riadi čečenských teroristov.

(40) Vysoko postavený americký zdroj tvrdí, že turecká vláda (krajina NATO) vykonala útoky chemickými zbraňami, aby obvinila sýrsku vládu. Vysoko postavení tureckí vládni činitelia sa priznali na nahrávke k plánu vykonať útoky a obviniť z toho sýrsku vládu.

(41) Bývalý šéf ukrajinskej bezpečnosti pripúšťa, že útoky snajpermi, ktoré odštartovali prevrat, boli vykonané tak, aby z nich boli obvinení iní.

(42) Britská špionážna agentúra priznala (pozrite sem), že uskutočnila „digitálny útok pod falošnou vlajkou“ na ciele, aby falošne obvinila ľudí z urážok alebo držby nezákonných materiálov.

Text prekladateľa:

Útokov pod falošnou vlajkou bolo iste viac, u mnohých to vieme, u mnohých sa niektoré tvrdenia nepodarilo dokázať, neboli uznané viacerými stranami, prípadne sú dodnes predmetom sporov. Za zmienku možno ešte stoja udalosti ako podpálenie Ríma 19. júla 64, kedy boli z podpaľačstva obvinení kresťania, no veľa indícií ukazuje na vtedajšieho cisára Nera. V histórii sa hovorí napríklad aj o švédskom útoku na švédsku základňu Puumala na hraniciach s Ruskom 27. júna 1788 pred rusko-švédskou vojnou. Otázky vyvolávali napríklad bombové útoky na židov v Iraku v Bagdade v rokoch 1950-1951. Inou v článku zle až vôbec zvýraznenou je napríklad americko-britská operácia Ajax na zvrhnutie iránskeho predsedu vlády Muhammada Mosaddeka v roku 1953. Inou udalosťou je napríklad masaker v Račaku v januári v roku 1999, po ktorom už prakticky nič nestálo v ceste bombardovaniu bývalej Juhoslávie. Mnohé tvrdenia, indície, či vyšetrovania naznačujú, že nemuselo ísť o „srbskú ruku“ v udalostiach, ale o dielo takzvanej „Kosovskej oslobodzovacej armády“ UČK.

Dodnes vyvoláva otázky tzv. ľudový pokus o štátny prevrat vo Venezuele v roku 2002, kedy bola snaha zvrhnúť Huga Cháveza. V roku 2008 prebehol takzvaný Kurcha incident medzi Abcházskom a Gruzínskom, neskôr vypukla vojna, do ktorej bola zapojená aj Ruská federácia. Najviac takýchto operácií však môžeme isto nájsť v samotných vojnách, špinavých politických kampaniach, špionážnych operáciách a aj inde, kde ide často o veľa a sprevádzajú ľudstvo už od dávnych čias. Mnohé sú sprevádzané aj klamstvami o udalostiach, ktoré sa neudiali, napríklad je známe falošné svedectvo ženy menom Nayirah al-Sabah na pôde Kongresu USA v roku 1990 o vyhadzovaní kuvajtských detí z inkubátorov irackými vojakmi, čo pomohlo urýchliť vpád amerických vojsk a začiatok tzv. vojny v Perzskom zálive. Tiež klamstvá ohľadom Kaddáfího konania a konania Lýbie ohľadom tragédie v Lockerbie, či pred vojnou, ktorá znamenala jeho politický pád a aj smrť.

Mnohým udalostiam dopomohla kontrola médií, či operácie ako tá CIA s názvom Mockingbird, kedy sa mali prezentovať názory skôr tajných služieb, aby ovplyvnili verejnú mienku. Mysle ľudí sú tak často pod tlakom zavádzajúcich informácií prezentovaných vládami, či médiami ktoré sa javia ako dôveryhodné, prípadne nie je možnosť nahliadnuť hlbšie a tak je nevyhnutné, aby ľudia vždy trvali na dôkladnom a nezávislom, prípadne viacnásobnom vyšetrovaní udalostí pred akoukoľvek prehnane urýchlenou akciou, ktorá by mohla spôsobiť mnoho obetí. Presne takých prehnaných akcií sme mohli byť svedkami v nedávnej vojne na Ukrajine napríklad ohľadom streľby na Majdane, kedy sa vyšetrovanie menilo niekoľkokrát a okrem ruských televízií aj BBC, či niektoré iné tzv. západné zdroje po čase uviedli pre Ukrajincov znepokojivé informácie. Ale aj po tragédii v Odese, ostreľovaní Volnovachy, či Donecku, ale aj iných miest, ktoré mali za následok pokračovanie bojov, uvaľovanie sankcií a geopolitickú zmenu na bezpečnostnom poli.

Preložil Marek Kopilec.

Video:

EMERGENCY BROADCAST: RUSKO OBVINENÉ Z TERORISTICKÉHO ÚTOKU

Klamstvo a dezinformácie Líbya: 

https://youtube.com/watch?v=kn9ZK-ekjRQ

OZ Pán Občan

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Existuje nádej do budúcnosti? Ánoooo s množstvom esencií!

Okrem zdieľania dôležitých informácií je mojou úlohou dať ľudstvu NÁDEJ na úžasnú budúcnosť pre nás a našich milovaných. Nádej je kľúčom ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Zlý Putin chce Mier, dobrá EÚ a USA chcú vojnu!

V. V. Putin: Výzva za mier! Európania, naozaj chceme III. svetovú vojnu? Európsky spoluobčania! „Vaši“ politici chcú dokázať, ako sú ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

PREFERENČNÉ HLASY VYNIESLI T.E.ROSTASA PRED DVOCH PREMIÉROV, MINISTROV, PREDSEDU KOALIČNEJ STRANY AJ MNOŽSTVO POSLANCOV PARLAMENTU

Foto: Matúš Plecho AUTOR: ZEM&VEK Nezávislý kandidát Tibor Eliot Rostas bez bilbordovej kampane, ktorú na rozdiel od iných vôbec nevyužil a ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Aktualizované 15.6. 23:11
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Aktualizované 14.6. 11:36
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...