KRACH BANKY Silicon Valley: JP Morgan, vyšetrovanie financovania pedofilnej siete Jeffreyho Epsteina & ďalšie súvislosti

17. marca 2023

Silicon Valley Bank je zaujímavejšia, než si myslíte. AmazingPolly hovorí o chápadlách – Epstein, Biden, Thiel, Čína a ďalšie. Veľmi kvalitné a zaujímavý rozbor.

Pozadie prípadu pádu Silicon Valley Bank je zaujímavejšie, ako sa na pvý pohľad zdá. Vanguard, BlackRock, State Street Corporation, odvolanie prokurátorky podávajúcej žaloby na banku JP Morgan podozrivej z financovania pedofilnej siete Jeffreyho Epsteina a prezident USA Joe Bidena ako známy „zabijak“ prokurátorov.

VIDEO – český dabing:

Krach Silicon Valley Bank – Prepis:

AmazingPolly: Počuli ste o Silicon Valley Bank? Skrachovala v rekordne krátkom čase, pretože na ňu bol spáchaný „run“. A mne to presne zapadá do všetkého, čo som v poslednom čase skúmala. Je to podivná zhoda okolností, ku ktorej sa možno dostanem, keď budeme pokračovať. Toto nie je reportáž o tom, čo sa stalo v banke Silicon Valley Bank. Pokiaľ to chcete, je to všade inde. To, čo mám, sú predbežné chápadlá, ktoré mi z toho vyplynuli, veci, ktoré som už vedela a nikdy predtým som sa nimi nezaoberala. A niektoré jednoducho zaujímavé nitky.

A takto nejako to vyzerá, aby ste vedeli, kam sa chystáme. Budem hovoriť o Petrovi Thielovi a jeho fonde Founders Fund a o tom, ako komentáre jeho spoločnosti tak trochu viedli k runu na Silicon Valley Bank. Peter Thiel je investičný kapitalista, ktorý investuje hlavne do technologických startupov, do vecí, ktoré by sa dali považovať za veľký reset alebo štvrtú priemyselnú revolúciu, ako je technologická bezpečnosť, biotechnológia, aplikácia na doručovanie.

Takže Silicon Valley Bank robí to isté. Sú to obrovskí sponzori ľudí s nápadmi, ktoré by sa hodili do novej generácie technológií, najmä zrejme biotechnológií. Silicon Valley Bank, pretože skrachovala, so sebou podľa všetkého strháva celý rad nových podnikov. Teraz sa hovorí o záchrane, myslím, že sa chystajú ju urobiť pre niektorých ľudí. Neviem, ako ich vyberajú.

Ale je to dôležité kvôli tomu, ako to zapadá do veľkého resetu, štvrtej priemyselnej revolúcie, investičného kapitálu a samozrejme ďalšej banky, nákaza, ktorá by z toho mohla vzísť. Ale podľa môjho názoru nákaza, ktorá by z tejto veci mohla vzísť, nesúvisí ani tak s financiami, ako skôr s vyvolaním paniky na sociálnych sieťach, to po prvé, a po druhé, prípadne s niečím ďalším, čo vychádza z Amerických Panenských ostrovov.

A ešte jedna vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že Silicon Valley Bank má partnerstvo 50:50 s bankou na financovanie startupov v Číne, ktorá sa volá Pudong Development Bank. V tejto chvíli čínska banka hovorí, že sú dobre kapitálovo vybavení, žiadne obavy. Ale je to trochu zložitejšie, pretože niektorí z týchto čínskych podnikateľov sú financovaní cez americké banky a niektoré z ich spoločností sa nachádzajú v Amerike. Ja tomu nerozumiem.

A ani nepredstieram, že to chápem. Ale len hovorím, že je v tom nejako zapojená Čína. Takže sa pozriem na to, ako FDIC desiatky rokov nedokázal regulovať šialené stávky Silicon Valley Bank na šialené spoločnosti. Dám vám príklad toho, ako v tom jednoducho pokračovali, keď vám ukážem niečo, čo sa stalo v roku 2021, keď dali tomuto totálnemu podvodníkovi úverovú linku vo výške 150 miliónov dolárov na základe úplne falošných papierov. Nemohli skontrolovať jedinú vec.

A ja vám ukážem niekoľko príbehov o nákaze, ktoré sú vonku, aby som vám to vysvetlila. Po prvé, DawsonSField na Twitteri vlastne už nejaký čas informuje o činoch Silicon Valley Bank. A na Twitteri napísal toto: Regulačné orgány uzavreli Silicon Valley Bank. To bolo 10. marca. Zavreli ju v rekordnom čase, trvalo im to deň. A myslím, že ju zabavili. Takže je to druhý najväčší krach banky v histórii USA. Generálny riaditeľ bol členom predstavenstva Federálneho rezervného systému v San Franciscu. Tak to je tiež niečo, a teraz dostal padáka.

Táto banka financovala oligarchu zo Silicon Valley a je to hlavný hráč v oblasti investičného financovania a podvodných hrách okolo ESG – Environmentálne, sociálne a podnikové riadenie. Je to v podstate „woke“ kapitál. A na to narážam aj tu. Je to celkom významné v mnohých ohľadoch. Keď sa pozriete na ich päť najväčších akcionárov: Vanguard, BlackRock, State Street capital. Keď som sa pozrela na päť najväčších akcionárov, títo boli hneď na začiatku.

To sú Larry Fink. To sú tí, ktorí presadzujú financovanie udržateľnosti, všetky tie agendy, agendu 2030, veci okolo „wokeizmu“, transgenderizmu, „nenávidíme bielych ľudí“ atď. Máme tam JP Morgan. A máme tam dôchodkové fondy Alecta. To je zo Švédska. Takže jeden z hlavných švédskych penzijných fondov do toho investoval päť najvyšších čiastok. Uvidíme, čo sa stane, či sa to dostane aj k nim. Pochybujem o tom. Títo ľudia sú takí bohatí, že si nemyslím, že to ovplyvní Blackrock, Vanguard, State Street… o tom dôchodkovom fonde nič neviem. To sa ešte uvidí.

A vidíte, že je tu uvedená banka JP Morgan. A JP Morganovi sa budeme venovať viac, ako budeme pokračovať. Chcem na chvíľu hovoriť o spojení s Peterom Thielom. Bolo to vo štvrtok 9. marca, Thielov fond s názvom Founders Fund, ktorý robí to isté, čo Silicon Valley Bank… poskytuje investície miliónom malých začínajúcich firiem.

Povedali, že by ľudia mohli chcieť začať vyberať svoje prostriedky zo Silicon Valley Bank. A to sa samozrejme stalo. Je to obrovská spoločnosť, Peter Thiel je údajne v obraze so všetkými tými vecami. Takže keď to povedal, ľudia si začali vyberať svoje peniaze.

A iste, čoskoro došlo k bankovému runu. Keď sa pozriete na pozadí toho, čo sa dialo, píše sa tam, že kým Founders Fund zasiahol, likvidita SVB nebola vážne spochybnená, banka mala skutočne dostatok aktív. Neboli ale to likvidné aktíva, ktoré by bolo možné okamžite vyplatiť. Banka vlastnila hypotéky, dlhopisy a pôžičky. Takže keby neexistoval internet, Silicon Valley Bank by dnes žila… veľa ľudí tvrdí, že to tak je. Bola to panika, bol to run na banku a oni nemohli splniť svoje záväzky. Preto je v tomto článku spomenutý film Báječný život.

Pokiaľ ste ten film videli, viete, že je to príbeh malého majiteľa banky. Niekto vyvolá paniku a všetci majitelia vkladov sa v rovnaký deň zbehnú do banky a dožadujú sa vydania svojich peňazí. A aby banku zachránil, George Bailey musí s každým zákazníkom vyjednávať a prosiť ich, aby si vybrali len pár dolárov. A podarí sa mu banku zachrániť, ale Silicon Valley Bank nemala rovnaké šťastie.

Môžeme povedať, že Peter Thiel a jeho Founders Fund to všetko možno skutočne spôsobili. Zaujímavé, pretože z vecí, ktoré viem o Petrovi Thielovi a o tom, kto bol jeho mentorom, to bol človek menom Rene Girard, ktorý je vlastne úžasný, Reného Girarda mám tiež veľmi rada. A je to veľmi silný kresťan. Ale má „teóriu mimetiky“. A v podstate ide o to, že ľudia, ktorí spolu súperia, sa budú navzájom napodobňovať, aby uspeli. Vlastne to nepopisujem úplne správne, je to trochu zložitejšie.

Takže Peter Thiel vytvoril mimetický moment, totálne zrútenie, tým, že využil silu internetu a povedal, že múdri ľudia vyberajú svoje peniaze zo Silicon Valle Bank, a iste, všetci ostatní to urobili tiež. Je zaujímavé, že to spôsobil práve on, keď jeho mentorom je René Girard. Takže toho mám v hlave až priveľa. Za chvíľu sa budeme venovať vážne zaujímavým veciam, ktoré sa týkajú Amerických Panenských ostrovov. Ale druhý aspekt týkajúci sa Petra Thiela, ktorý chcem spomenúť, je, že musel vedieť, že Silicon Valley Bank má tento samostatný subjekt, 50:50 partnerstvo s Čínou, a financuje množstvo čínskych startupov.

Pretože Peter Thiel sa veľmi obáva špionáže a krádeží technológií zo strany Číny v Silicon Valley, ako vidíte tu v tomto článku, takže by to mohla byť ďalšia motivácia? Vyčkával Peter Thiel tak trochu bokom, aby sa tejto banky zbavil? To skutočne neviem. Len hovorím.

A tu je článok: Čínsky podnik Silicon Valley Banky je spochybnený, pretože startupy majú problém získať prístup k americkým financiám. Pokiaľ si to prajete, môžete si to prečítať. Teraz prejdem k ďalšej časti, ktorá pojednáva o tom, ako Silicon Valley Banke podobné veci už roky prechádzajú. Tento článok je z doby tesne pred spľasknutím dotcom bubliny (internetovej horúčky) z 18. marca 2000. Hovorí sa v ňom o tom, ako sa regulátori na ne začali pozerať, pretože poskytovali šialené pôžičky. Tak to vtedy hovorili. Píše sa tam, že to bola správa, ktorá by mala akcionára banky vydesiť.

Regulátori zistili, že kalifornský veriteľ, ktorý mal v minulosti finančné problémy, by mohol poskytovať rizikové pôžičky. Lenže to nebola žiadna ospalá sporiteľňa. Bola to Silicon Valley Bank, ktorá sa podieľa na financovaní internetových startupov. Hneď potom došlo k internetovej/dotcom bubline.

Regulačné orgány vedeli, že poskytuje šialené pôžičky internetovým startupom. Ale hovorí, že reakcia na akciovom trhu bola čisto dotcom. Namiesto pádu sa akcie Silicon Valley Bank štvornásobili od septembra, kedy FED nariadil banke posilniť kapitál a získať povolenie predtým, než si požičia peniaze na výplatu dividend alebo na nákup podnikov.

Nech sa regulátori trápia. Akcionári Silicon Valley Bank sledovali, ako ich akcie v uplynulom roku vzrástli o 343 %. Financovali dotcom bublinu, ktorá potom spľasla. A potom už len pokračovali, celé desaťročia. A tu je nedávny príbeh, ktorý vám ukáže, že s touto praxou nikdy neprestali.

DawsonSfield píše: Veľmi zaujímavý prípad. Manažér fondu zapojený do fúzií a akvizícií bol pred niekoľkými mesiacmi zatknutý. Silicon Valley Bank mu požičala 95 miliónov dolárov na základe údajne falošných dokumentov bez toho, aby si informácie overila. Prečítala som si tento odkazovaný článok.

A v skutočnosti to vyzerá, že mu poskytli 150 miliónov dolárov v úverovej linke. Predložil papiere, aby tú úverovú linku dostal. To je také šialené. A menoval tam všetky možné obrovské podniky, New York University, nejakého majiteľa futbalového klubu, všetkých možných ľudí, ktorých novinári poznali menom, a potom im zavolali. Rôzne verejné osoby.

A oni sa pýtali, či skutočne investovali do fondu tohto človeka, a oni na to, že o ňom nikdy nepočuli. Tiež uviedol spoločnosti, ktoré údajne financoval a ktoré ani neexistovali. Tak ako to Silicon Valley Bank dokázala takto porobiť? To tam nezavolali ani jednému človeku, aby si tie informácie overili? Pretože podľa reportérov im ľahko zavolali a zistili, že ten človek klame. Ale ďalšou naozaj podivnou časťou tohto príbehu je, že medzi dobou, kedy mu poskytli túto kapitálovú linku, a dobou, kedy bol zatknutý, uplynul necelý rok.

A potom proti nemu Silicon Valley Bank začala súdny proces, aby sa pokúsila získať späť 80 miliónov dolárov, čo je podľa všetkého suma, ktorú mal z tejto celkovej pôžičky ešte nesplatenú. Úverové linky… menej ako rok. Ako na to vôbec prišli? Bol Elliott Smerling z JES Global Capital už z nejakého dôvodu sledovaný federálnymi agentmi? Pretože sa to stalo tak rýchlo. Veď ten ani nemal čas splatiť tú úverovú linku. O akom krátkom úvere tu hovoríme?

Viem, že fondy a banky môžu v okamihu odvolať svoje úverové linky. Takže možno sa to stalo? To neviem. Ale ten chlap, Eliot Swirling, operoval z Floridy a potieral sa s nejakými veľkými mozgami v Palm Beach County. Nebudem to všetko rozoberať. Ale je to veľmi zaujímavé, pretože kto bol v Palm Beach County na Floride? Jeffrey Epstein. A ten je preč.

Jeho záhadný fond, ktorý prevádzkoval, je teraz pochovaný, pretože sa nezabil. Len neviem, či sa niekto ako on snažil rozbehnúť paralelnú schému alebo zaplniť medzeru? Dobre, prejdime k časti, kde by mohlo ísť o nejakú nákazu z krachu banky, a to je z 10. marca. V ten istý deň, keď vláda prevzala kontrolu nad Silicon Valley Bank a zavrela ju. Wells Fargo vydala správu, že došlo k technickému problému, ktorý spôsobil, že niektorým zákazníkom Wells Fargo chýbali vklady na účte.

A tak sa vo Wells Fargo odohral malý bankový run. Na internete sa objavili fotografie davov ľudí pred bankou, ktorí sa snažili dostať svoje peniaze. Takže sa to skoro stalo aj im. A ďalšia finančná spoločnosť, ktorá je postihnutá, je Charles Schwab. Akcie Charles Schwab mieria k najhoršiemu dňu v histórii – klesli o 20 %, pretože sa prehĺbili obavy z bankovej krízy. Celá záležitosť okolo Charles Schwab prebiehala aj cez víkend. Sledovala som to. A tak sme túto časť pokryli až po Charlesa Schwaba a Wells Farga.

Bola to nákaza zo zlyhania Sillicon Valley Bank? Alebo to bola náhoda? Alebo to bolo niečo iné? No, tu to pre mňa začína byť skutočne zaujímavé. JP Morgan musí odovzdať záznamy generálneho riaditeľa Jamieho Dimonsa v súdnom procese s Jeffreym Epsteinom. Bum. Vysvetlím to. Na Amerických Panenských ostrovoch, kde Jeffrey Epstein prevádzkoval veľkú časť svojich operácií a mal svoj ostrovný komplex na ostrove Little Saint James, tamojšia prokurátorka podala pred niekoľkými rokmi žaloby a vyhrala ich. Jednu vyhrala proti pozostalostiam.

A jednu vyhrala proti Deutsche Bank. O chvíľu sa na nich krátko pozriem. A ukázalo sa, že v jej hľadáčiku boli aj ďalší bankoví manažéri a ďalšie banky. JP Morgan bola jednou z nich. A tí samozrejme hovorili: Nie, my s tým nemáme nič spoločné, ani s Jeffreym Epsteinom, ani s ničím z toho, čo robil. Ale 9. marca sudca v New Yorku rozhodol, že JP Morgan skutočne musí odovzdať dokumenty v tomto súdnom procese. 9. marca.

Teda v rovnaký deň, keď fond Founders Fund Petra Thiela povedal: „Hej, možno by ste si mali vybrať peniaze zo Silicon Valley Bank“. V ten istý deň, keď padol tento rozsudok. To je zaujímavé. A hneď nasledujúci deň došlo k runu na banku. Začalo to tú noc a ďalší deň a Silicon Valley Bank sa zavrela. Prečo to spolu súvisí? Pretože vo veľmi málo informovanom vývoji od roku 2020 vidíme, že tá prokurátorka z Panenských ostrovov pridala mená na zoznam – najmenej 10 finančných inštitúcií.

V tej žalobe pridala najmenej 10 finančných inštitúcií a viac ako 30 korporácií, trustov a neziskových subjektov, o ktorých si myslela, že sú spojené s obchodovaním s ľuďmi. Uviedla, že Epstein prostredníctvom obžalovaných a v spojení s nimi obchodoval, znásilňoval, sexuálne zneužíval a držal v zajatí maloleté dievčatá a mladé dievčatá vo svojich nehnuteľnostiach na Panenských ostrovoch. Bum. Toto je článok z ABC News Radio. Článok je zastrčený.

Jeffrey Epstein

Je dosť ťažké naň naraziť. Je z 28. júla 2020. A pozrite sa, kto sa na tom podieľa. JPMorgan Chase,Citibank. Fidelity Investments, Charles Schwab. To sme práve spomínali. Bank Leumi, čo je izraelská banka, Wells Fargo, Northern Trust a Silicon Valley Bank. Bum, bum, bum.

Spojené spätne s trestným stíhaním Jeffreyho Epsteina, partnerských subjektov, ktoré podľa tej prokurátorky umožnili operácie Jeffreyho Epsteina s obchodovaním so sexom na Amerických Panenských ostrovoch. O prípade Jeffreyho Epsteina toho bolo napísané toľko, ale iba v alternatívnych médiách. Nikto z mainstreamu sa toho nechopil. A neviem, či to niekedy urobia.

Ale to bolo z ABC News. Snažím sa ľuďom dávať mainstreamové články, keď môžem, pretože viem, akí sú ľudia. Neveria veciam, kým nevyjdú z mainstreamu. Takže samotná Silicon Valley Bank je menovaná Denise Georgeovou na Amerických Panenských ostrovoch, prokurátorkou, ktorá už vyhrala dva súdne spory, jeden proti Deutsche Bank a jeden proti pozostalosti Jeffreyho Epsteina. Vyžiadala si záznamy od všetkých tých subjektov, ktoré som práve vymenovala.

A dvaja z nich, Wells Fargo a Charles Schwab, sa práve teraz stretávajú s problémami a hovorí sa, že je to nákaza od Silicon Valley Bank, ale je to tak? Ja neviem. Len by som chcela urobiť poznámku na okraj. Keď som sa venovala Jeffreymu Epsteinovi, jedným z hlavných argumentov, ktoré som opakovane uvádzala, bolo, že financuje „Frankenovi“ vedcov.

Hovorila som, že správy sa tým dostatočne nezaoberajú. Bol na tých miliardárskych večeroch pre Edge.org, kde financovali výskumy ako CRISPR, ten softvér na úpravu génov. George Church, ten chlapík s bielou bradou, je spoluvynálezcom CRISPRu.

A má firmu, kde predáva súpravy na zostrih génov, a samozrejme aj ďalšie veci, ktoré s génovým zostrihovaním robí. Kde je tá spoločnosť? V Číne. Prečo je v Číne? Pravdepodobne preto, že tamojšie predpisy nie sú tak striktné. Odkiaľ pochádza financovanie?

Neviem, možno od Silicon Valley Bank. Možno tam bolo nejaké prepojenie na sprostredkovanie týchto pôžičiek, prostredníctvom Jeffreyho Epsteina a jeho kontaktov na vedcov a na miliardárov v Silicon Valley, možno v tejto banke, neviem. A potom vezmite do úvahy toho chlapíka, ktorého dostali za tú pôžičku 150 miliónov dolárov, ktorá bola založená na falošných papieroch, Silicon Valley Bank. Pôsobí v Palm Beach County na Floride, pár rokov po smrti Jeffa Epsteina. Dobre, takže pokračujeme. Tu je článok z dnešného dňa: Krach Silicon Valley Banky sa odráža v izraelskom zálive.

Sága Silicon Valley Bank sa s Blízkym východom spája v niekoľkých smeroch. Banka slúžila mnohým izraelským startupom. A jej zlyhanie vyvoláva v izraelskom technologickom sektore paniku. A bola to jedna z menovaných bánk? Áno. Vidíte? O čo tu vlastne ide? Tu je jeden z prípadov, ktorý tá prokutárotka na Panenských ostrovoch vyhrala.

Toto boli obžalovaní, Darren Indyke a Richard Kahn, boli to osobný právnik a interná účtovná pozostalosť. Takže od nich získala vyrovnanie vo výške 105 miliónov dolárov po tom, čo vyhrabala najrôznejšie informácie, vrátane tohto faktu, ktorý som predtým nepočula. Epstein sa vyhrážal trom svojim americkým obetiam ublížením na zdraví, aby ich prinútil vziať si tri zahraničné obete. Bizarné.

Takže to vyhrala. A vyhrala aj prípad proti Deutsche Bank, ktorá podľa newyorského ministerstva financií súhlasila zaplatiť 150 miliónov za nedodržiavanie predpisov v súvislosti s tým, že obchodovala s Epsteinom.

Takže odvádzala skvelú prácu. A v decembri 2022 podala žalobu proti JP Morgan. A čo sa stalo potom? Dostala padáka. Na Nový rok, v nedeľu 1. januára 2023, dostala padáka. Podala žalobu na JP Morgan a dostala padáka. Čo sa tam píše? Odvolanie Denise Georgeovej prišlo len niekoľko dní po tom, čo v New Yorku podala žalobu na spoločnosť JPMorgan Chase a obvinila ju, že Epsteinovi pomáhala financovať nezákonné vykorisťovanie žien a detí na Amerických Panenských ostrovoch. Páni, smrdí to na sto honov, alebo nie?

Ale videli sme, že sudca v New Yorku práve 9. marca súhlasil a povedal: „Dobre, viete čo? Budete musieť odovzdať veci požadované v tomto predvolaní v tomto súdnom procese.“ A to aj napriek tomu, že prokurátorka dostala padáka. Nový prokurátor tie dokumenty chce asi stále. A Jamie Dimon a JP Morgan budú musieť tie dokumenty odovzdať. Z toho nemôžu mať radosť. Určite z toho nemajú radosť. Ale tu prichádza ďalší zvrat. Kto bol na Amerických Panenských ostrovoch tesne po podaní žaloby a tesne pred tým, než bola vyhodená prokurátorka Denise Georgeová? Joe Biden.

Joe Biden prichádza na Americké Panenské ostrovy, aby si oddýchol medzi sviatkami. Čože? Aby si oddýchol medzi sviatkami. Musí to byť pekný život, keď sa podarí mať odpočinok. Neviem, čo tým myslí. Ale tento článok je z 27. decembra 2022. Prezident a jeho manželka Jill Bidenová v utorok odleteli z Washingtonu na Svätý Kríž, jeden z troch ostrovov, ktoré tvoria územie USA v Karibiku. Svätý Kríž je tropická destinácia, na ktorú Biden odchádza prinajmenšom od doby, kedy bol v rokoch 2009 až 2017 viceprezidentom.

Posledných pár rokov sme mu chýbali, hovorí obyvateľom ostrova a právnik na dôchodku. Pretože tam asi jazdil stále. Ale už tam pár rokov nebol. Ale tento rok tam letel v období medzi Vianocami a Novým rokom. A prokurátorka v tom prípade dostane padáka. Páni. To mi pripomína niečo, čo sa už stalo. Viete, čo to bolo? Spomínate si, keď bol Biden viceprezidentom a vystúpil na pódium a na video a povedal, že chce, aby bol na Ukrajine vyhodený prokurátor?

A použil balík pomoci vo výške 1 miliardy dolárov ako páku, aby prinútil Ukrajinu toho prokurátora vyhodiť. Spomínate si na to? No, ako môžete vidieť priamo tu, tak sa to stalo. A dôvodom bolo, že prokurátor preveroval spoločnosť Burisma, v ktorej bol jeho syn Hunter členom rady. Oni popierajú, že to bol ten dôvod. V skutočnosti to stavajú na hlavu a hovoria: Ale nie, my sme naozaj chceli, aby vyšetroval Burizmu, ale on ju nevyšetroval.

Takže preto Joe Biden požiadal, aby ho vyhodili. Vážne? Váš syn je v správnej rade tejto spoločnosti, a prosíte prokurátora, aby ju vyšetroval? To sa mi nezdá správne. A potom to spojíte s prepustenou prokurátorkou na Amerických Panenských ostrovoch, ktorá práve podala žalobu na JP Morgan. Neviem, možno by mohol vo svojej funkcii prezidenta skrútiť nejaké ruky.

Než sa presunu ďalej, pozrite sa na ďalšiu vec o Svätom Kríži. Jeffrey Epstein v určitom okamihu vypovedal na Amerických Panenských ostrovoch. Nie som si istá, kedy to bolo. Toto bolo zverejnené v roku 2019. Nie som si istá, odkedy to je, ale pozrite sa, čo tu hovorí. Pýtali sa ho na to, prečo prevádzkoval svoju platformu na obchodovanie s počítačovými algoritmami na Panenských ostrovoch. On hovorí, prečo na Panenských ostrovoch? Znovu opakujem, že na Svätom Kríži máme vysokorýchlostné pripojenie, takže musím prosiť oba servery, aby uchovávali informácie z mojej databázy.

Ale je zaujímavé, že je to na Svätom Kríži, pretože jeho ostrov bol malý St James, ktorý je pri ostrove St. Thomas. Nie je to tak, že by od seba boli ďaleko, ale myslela som si, že to spomeniem, keď už bol Biden v tom čase na Svätom Kríži. Ukážem vám, čo sme zatiaľ urobili.

Spojenie s Čínou, Peter Thiel, ktorý možno spôsobil run na banku tým, že sa zmienil o tom, že by ľudia mohli chcieť dostať peniaze z tejto Silicon Valley Bank, ktorá bola bankou pre technologické startupy a má partnerstvo s Čínou. Možno sa Thiel z nejakého dôvodu snažil s touto bankou skoncovať. To neviem. FDIC privreli oči nad šialenými stávkami Silicon Valley Bank na poskytovanie šialených pôžičiek.

Financovala množstvo internetových startupov dotcom, vtedy sa im hovorilo internetové startupy. A potom prišiel krach dotcom bubliny. A oni sa nikdy nepoučili, pretože len pred pár rokmi v roku 2021 poskytli úverovú linku vo výške 150 miliónov dolárov jednému človeku a prišli v tom o 80 miliónov dolárov. Sfalšoval všetky dokumenty, kontrolovali to vôbec? Takže čo sa s tou bankou vlastne deje? Ja neviem. A potom sme hovorili o tom, že sa zdalo, že vo Wells Fargo a Charles Schwab došlo k nejakej nákaze.

Ale bola to skutočne nákaza? Alebo to bolo niečo, čo vyvolala panika na internete? Alebo išlo o to, že zasvätení vedeli, že všetky tieto subjekty boli menované tímom prokurátorov z Amerických Panenských ostrovov v súvislosti s tým, že pomáhali Jeffreymu Epsteinovi prať peniaze z obchodu so sexom? Neviem. Ale je to jednoducho tak hlboké. A máme tu Bidena, ktorý predvádza reprízu svojej úlohy zabijaka prokurátorov, ktorú predviedol na Ukrajine. Takže dúfam, že to bolo zaujímavé, ale nie je to koniec.

Možno o tom natočím ďalšie video, pretože je tu celá zamotaná sieť s bývalou Ponziho schémou, ktorá tiež prebiehala vo floridskej právnej kancelárii. Možno ste o tom už počuli, ale o tomto sa tiež nikdy nepíše. Už som o tom mala tiež informovať. Ale on prevádzkoval Ponziho schému. Prečítam vám toto: Jedným zo spôsobov, ako to urobil, bolo, že podviedol investorov, aby uverili, že jeho firma zastupuje početné maloleté dievčatá, ktoré mali sex s miliardárom z Palm Beach a odsúdeným sexuálnym delikventom, Jeffrey Epsteinom.

Rothstein navyše tvrdil, že má k dispozícii letové záznamy, z ktorých vyplýva, že Epstein s niektorými zo sťažovateliek lietal svojim súkromným lietadlom s významnými ľuďmi, vrátane bývalého prezidenta Billa Clintona. Investorom povedal, že Epsteinovi, Clintonovi a ďalším zúčastneným celebritám v podstate nezostáva nič iné ako tieto prípady urovnať a že sa jedná o skutočný poklad. Tí potom zhromaždili milióny, ktoré investovali do urovnania, časť týchto urovnaní vyplatili obetiam a zvyšok si strčili do vrecka. Ale toto sa tiahne už veľmi dlho, je to už dosť dávno.

A zaujímavé je, kto Rothsteinovi pomohol s týmto podvodom? Bola to TD Bank. Takže je v tom zapletená ďalšia banka. TD Bank hrala v Ponziho schéme rozhodujúcu úlohu, ako povedal sám Rothstein. Musíte vedieť, že TD Bank a Charles Schwab sú v podstate prepojené. Pretože TD Bank Group investovala do Charles Schwab, je najväčším akcionárom, ale potom Charles Schwab vlastní Správu aktív TD alebo tak niečo. Takže tam dochádza k symbiotickému vzťahu.

A videli sme, že Charles Schwab je jedným z tých, ktorých hodnota stále klesá. Takže TD Bank už stratila 2% svojej hodnoty od týchto udalostí a môže prísť ešte viac, ale nepanikárte, nenechajte sa chytiť do paniky. Toto sa pravdepodobne týka iba niektorých veľkých rýb. Neprepadajte panike a nevyberajte svoje peniaze alebo spôsobíte, že to bude sebanaplňujúce proroctvo. Spôsobíte problém, ktorého sa bojíte, že nastane. Takže jednoducho vychladnite. Dobre. To je všetko.

Prejdite prosím na môj web AmazingPolly.net. Ak môžete prispieť na moju prácu, bolo by to skvelé. Je tam online fórum a aj adresa mojej poštovej schránky, ak by ste mi chceli niečo poslať poštou, čo milujem. Ak sa vám to páčilo, vráťte sa pre ďalšie, zanechajte palec hore, komentujte, prihláste sa k odberu. Do nabudúce, zatiaľ.

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Preklad: David Formánek

Preklad: David Formánek & otevrisvoumysl.cz Zdroj: rumble.com, YouTebe

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Kedy začne NAKA konať? 15. 3. 2023 – rozklad slovenskej štátnosti v priamom prenose v Dunajskej Strede.

Dnes je opäť vztýčená maďarská vlajka na pol žrde na dobovom podstavci v Dunajskej Strede. Napriek tomu, že NAKA vyšetruje toto konanie maďarských ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Koho si zvolíme v budúcnosti za prezidenta?

Milí priatelia, americká ambasáda na čele ultra liberálnych Sorošovcov už teraz manipulatívnymi prieskumami jasne ukazuje, že sa najviac bojí mojej ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Aktualizované 23.5. 09:00
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 25.5. 02:41
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...