Covid ako spúšťač

5. februára 2021

Planetárna diktatúra nastupuje cez financie: BlackRock ovládne svet. Nahradí dolár nová mena? Základný príjem bez práce? Peniaze už len digitálne. Koniec národných štátov. Myslia to vážne? Covid ako spúšťač…

Valentín Katasonov VALENTIN KATASONOV prináša jeden z výsledkov svojho rozsiahleho výskumu sprisahanie elít proti ľudstvu, v ktorom identifikuje strojcu preformátovania sveta a nastolenie Nového svetového poriadku.

Klaus Schwab

K téme veľkého preformátovania sveta – Veľký reset, ktorého plán rozvinul vo svojej knihe Klaus Schwab (článok na TU, celá kniha v angličtine TU), význačné a vplyvné osobnosti opakovane vyjadrili svoje názory na túto tému.

Patrí medzi nich princ Charles, Boris Johnson, Justin Trudeau, Bill Clinton, Hillary Clintonová, Joe Biden, Christine Lagardeová, lady Lynn da Rothschildovci, výkonná riaditeľka MMF Kristalina Georgieva a prominentný predstavitelia americkej Demokratickej strany Al Gore a John Kerry. Celý plán naberal krok za krokom stále jasnejšie podoby.

Koniec dolára ako rezervnej meny
V prvom rade je naplánovaný postupný odklon od menového systému založeného na hegemóniu amerického dolára. Tu je citát opatrného vyjadrenia Klausa Schwaba (z jeho knihy „Covid-19: The Great Reset„): „Status [dolára] ako rezervnej meny nemôže trvať dlhšie, než v zahraničí vydrží viera v schopnosť jeho držiteľov plniť svoje záväzky…

Existujú snáď životaschopné alternatívy? USA zostávajú hrozivým globálnym finančným Hegemónom… ale je tiež pravda, že mnoho krajín má tendenciu spochybniť globálnu dominanciu dolára.

Toto „neprimerané privilégium“ je neoddeliteľne spojené s globálnou mocou, vnímaním USA ako spoľahlivého partnera a jeho rolu vo fungovaní mnohostranných inštitúcií.

Jedným zo spolupracovníkov Klausa Schwaba je bankár Mark Carney, teraz osobitný vyslanec OSN pre klímu a zároveň člen predstavenstva Rady pre inkluzívny kapitalizmus (článok na PP TU). A bol to on, kto v roku 2019 na zasadnutí Federálneho rezervného systému USA v Jackson Hole navrhol nahradiť dolár novou digitálnou menou. Spolu s Carneye sa aj ďalší významní západní bankári domnievajú, že digitálna mena by mala v nasledujúcich rokoch americký dolár nahradiť.

Všetky financie do rúk banksterov
Ďalej sa očakáva, že sa zmaže rozhranie medzi centrálnymi bankami a ministerstvami financií. To bude čiastočne dané tým, že digitálna mena podľa nich postupne nahradí bežné peniaze. Hoci dnes existuje niekoľko modelov pre emisie a obeh digitálnej meny, najväčšiu šancu na praktickú realizáciu má variant, kedy centrálna banka vydá digitálne menu otvorením účtov pre všetky fyzické a právnické osoby a uvedenú menu na tieto účty prevedie. V tomto režime sa obchodné banky ukážu ako piate koleso na voze a budú zbavené obvyklej role prostredníka medzi centrálnou bankou a množstvom koncových zákazníkov.

Jedenáste Prikázanie: Energetický prechod. Je pápež skrz svoju duševnú poruchu naprogramovaný ako Gréta? Jeho rola v globálnych záujmoch. Čo vybavoval petrolejárom? Neviditeľná skala, ktorá riadi svet.

Rovnaký režim môže viesť k oslabeniu úlohy ministerstva financií (štátnej pokladnice). Napríklad v roku 2020 prebehlo rozdávanie peňazí občanom USA vo výške 1.200 $ na každého dospelého obyvateľa („peniaze z vrtuľníka“). Peniaze boli vytlačené Federálnym rezervným fondom a prevedené vo forme pôžičky ministerstva financií, ktoré tieto finančné prostriedky rozdalo občanom. Pokiaľ fyzické osoby budú mať otvorené účty priamo v centrálnej banke, schéma pre rozdeľovanie „peňazí z vrtuľníka“ sa zjednoduší a ministerstvo financií sa stane nadbytočným článkom. Projekt „Veľkého resetu“ napríklad sľubuje zavedenie „nepodmienečného základného príjmu“ (NZP) pre všetkých ľudí. Pri distribúcii NZP je možné sa v zásade zaobísť bez ministerstva financií a využívať centrálnu banku, ak u nej budú mať všetci zriadené účty.

Sofistikované vymývanie mozgov
V ďalšom ohľade budú niektoré tradičné finančné inštitúcie postupne strácať svoj vplyv a iné nadobudnú na dôležitosti. Dôjde predovšetkým k oslabeniu pozícií bánk na Wall Street, londýnskej City a popredných bánk kontinentálnej Európy. Zato prudko posilnia svoje pozície korporácie v IT sektore. Za najväčšiu a najsilnejšiu banku na Wall Street sa považuje JP Morgan Chase & Co. Jej trhová kapitalizácia na začiatku jesene 2020 predstavovala 292 miliárd USD. Ale popri tom si ukážme to isté číslo u popredných amerických korporácií v IT sektore (v miliardách dolárov): Microsoft – 1.359, Apple – 1.286, Amazon – 1.233, Alphabet (za ktorým stojí Google) – 919, Facebook – 584. Ako vidno, rozdiel je kolosálny.

Ako sa šírila pandémie koronavírusy, trhová kapitalizácia korporácií v Silicon Valley rástla a banky na Wall Street strácali. Dokonca aj čínske IT firmy už prekonali banky na Wall Street, pokiaľ ide o ich kapitalizáciu. Kapitalizácia skupiny Alibaba na začiatku jesene predstavovala 545 miliárd dolárov a Tencent – 510 miliárd dolárov.

Práve sektor IT (korporácie Silicon Valley) je hlavným motorom „Veľkého resetu“. Zdá sa, že táto práca prebieha paritne, je to ako spoločný projekt centrálnych bánk a IT gigantov, ale je vysoko pravdepodobné, že centrálne banky budú z tohto spoločného projektu nakoniec vylúčené. Avšak ani IT giganti sa v tomto ohľade nejavia ako posledné inštancie.

Komplot mocných finančných oligarchov
A tu sa dostávame k tomu hlavnému. Kto stojí za IT korporáciami v Silicon Valley? Na túto otázku nie je ľahká odpoveď. Finančné výkazy týchto korporácií sú dostatočne vágne a zdá sa, že majú stovky a tisíce akcionárov. Medzi nimi však vynikajú finančné podiely zástupcov „Veľkej štvorky“: Vanguard Group, State Street Corporation, FMR (Fidelity) a BlackRock. Tie isté finančné holdingy figurujú na prvých riadkoch zoznamov akcionárov bánk na Wall Street. A pretože banky na Wall Street sú akcionármi Federálneho rezervného systému USA (FED), možno „veľkú štvorku“ priradiť k akcionárom vyššej úrovne. O akcionároch najvyššej inštancie možno mať len matnú predstavu, podľa všetkého však ide o niekoľko príslušníkov svetovej supertriedy a zástupcu globálnych oligarchických klanov.

Veľký reset prebieha v súlade s plánmi Veľkej štvorky. Pozorovania však ukazujú, že osobitná úlohy v nej patrí finančnému holdingu BlackRock. Ten bol založený v roku 1988 Laurencom Finkom a pôvodne bol dcérskou spoločnosťou firmy Blackstone – investičného fondu založeného Stephenom Schwartzman (predtým Lehman Brothers) a bývalým ministrom obchodu USA Peterom G. Petersonom (ktorý až do svojej smrti v roku 2007 zastával funkciu vedúceho Rady pre zahraničné vzťahy).

Veľký reset realitou: Cestovný poriadok na rok 2021? Mráz prichádza z Davosu. Načo je covidová dymová clona? Nebudete nič vlastniť a budete šťastní! Fúzie biologické a digitálnej identity? Zvyšky slobody na popravisku. Mao by závidel…

BlackRock riadi ekonomiku USA
V marci 2020 oznámil FED a americkému ministerstvu financií v súvislosti s „pandémiou“ program pomoci americkej ekonomike a občanom v rozsahu niekoľkých biliónov dolárov. Súčasne bol vytvorený nový mechanizmus pre vzťah medzi FEDom na jednej strane a americkou štátnou pokladnicou a ekonomikou na strane druhej. Za tým účelom, aby sa do ekonomiky naliali obrovské sumy peňazí, dohodli sa FED a ministerstvo financií na založenie firiem špeciálneho určenia pod súhrnným názvom Special Purpose Vehicle (SPV). Ministerstvo financií je zakladateľom týchto spoločností a zložilo ich základné imanie. Za každý dolár kapitálu SPV môže Federálny rezervný systém vydávať pôžičky až do výšky desiatich dolárov. A firmy SPV vkladajú peniaze do ekonomiky v súlade s ich predstavami o prioritách, rizikách, ziskovosti atď. Najúžasnejšie na celej veci však je, že bolo rozhodnuté, aby riadenie spoločností SPV prevzal investičný holding BlackRock.

Vznikol tak mocenský triumvirát FED – Ministerstvo financií USA – BlackRock, v ktorom je poslednému z menovaných zverená najväčšia zodpovednosť za „správne“ rozdeľovanie biliónov dolárov vydaných Federálnym rezervným systémom. Z FEDu a z ministerstva financií tak bolo sňaté bremeno zodpovednosti. Niekto teda vymyslel, že v roku 2020 sa radikálne zmení finančná a menová architektúra Spojených štátov: holding BlackRock sa postavil do čela amerického finančného sveta a FED sa premenil na jeho prívesok vykonávajúci technickú funkciu tlačenia peňazí.

Svetová vláda finančná oligarchia
BlackRock (na PP tiež TU) je najväčšia finančná holdingová spoločnosť vo „veľkej štvorke“: na začiatku roka 2020 ovládala aktíva vo výške 7,43 bilióna dolárov. Vedenie Blackrock ešte pred „pandémiou“ vydávalo vyhlásenia, ktoré boli vtedy ťažko zrozumiteľné. Napríklad na zasadnutí centrálnych bánk v Jackson Hole v auguste 2019 jeho predstavitelia trvali na tom, že by mal byť prelomený „čínsky múr“ medzi menovou, kreditnou a finančnou politikou. Teraz k takejto deštrukcii dochádza.

Generálny riaditeľ holdingu BlackRock Larry Fink povedal: „… sme na prahu zásadného preformátovania financií. „A tomuto procesu bude BlackRock veliť. Hodnota svetových aktív, ktoré BlackRock považuje za udržateľné (sustainable), sa dnes odhaduje na 17 biliónov dolárov, ale počas nasledujúcich piatich rokov sa môžu zvýšiť na 120 biliónov. Manažéri fondu sľubujú, že klienti fondu (ktorých aktíva sú vo trustovej správe Blackrock) sa do piatich rokov preorientovali a budú vykonávať „správne“ investície. Vo výsledku môžu aktíva klientov fondu dosiahnuť 14-15 biliónov dolárov.

V apríli som napísal: „Najväčší svetový investičný fond BlackRock bude vo vedení boja proti COVID-19.“ Teraz, na samom konci roka 2020, kedy boj proti COVID-19 prerástol v operácii preformátovania sveta, môžem povedať: Investičný fond BlackRock prevzal vedenie tohto preformátovania a zahájil „Veľký reset“.

Koniec začiatku Nového svetového poriadku – planetárna diktatúra – je tu. Aká pozoruhodná „náhoda“, že práve s Covidom …

Zdroj: PP

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB  IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Mestá a ObceSpravodajstvo

Obce a mestá v okrese Nitra nebudú od 15. februára zabezpečovať testovanie

Samosprávy žiadajú preveriť financovanie plošného testovania. Obce a mestá, ktoré sú členmi Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOS, nebudú od 15. februára ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Pravda o Lipšicovi

O Lipšicovi hovorím kontinuálne a konzistentne pravdu už dlhodobo. Aktualizácia: 7.2.2020 video TU Kollár, podvodný plagiátor a díler drog, prijme ...
Aktualizované 6.6. 12:34
Spravodajstvo

Reakcia Harabina na obžalobu: Považujem to za ideálnu prezidentskú kampaň. Presne ako u Trumpa

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na expredsedu Najvyššieho súdu a exministra spravodlivosti Štefana Harabina. Dôvodom je status, ktorý napísal vlani vo ...
Aktualizované 6.6. 23:19
Spravodajstvo

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA VYŠE 21 MILIÓNOV EUR - Čaputovej korupcia z našich peňazí

MEGALOMÁNSKY TUNEL NA ŠTÁTNY ROZPOČET A BEZPEČNOSTNÁ HROZBA! VYŠE 21 MILIÓNOV EUR NA USÍDLENIE MIGRANTOV NA SLOVENSKO POD TAKTOVKOU ČAPUTOVEJ ...
Aktualizované 5.6. 10:21
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...
Aktualizované 5.6. 09:38
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová Na portáli POLITICO.eu vyšiel dňa 3.6.2023 článok s názvom „Slovensku hrozí, že ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...