Lockdown už navždy!? …Spiknutie proti ľudstvu!? …Nevoľníctvo a digitálny svetový koncentrák!!???

12. januára 2021

Lockdown už navždy: Sprisahanie proti ľudstvu sa už ani netají. Kontúry Veľkého resetu? Nevoľníctvo a svetový digitálny koncentrák. Všetko prebieha za dymovou clonou vykonštruovanej pandémie

Valentín KotasonovVALENTIN KATASONOV  vyvodzuje zo „satanskej biblie“ Klausa Schwaba o takzvanom Veľkom resete, že pokiaľ sa nevzoprieme despotu vládnucich elít teraz, v budúcnosti bude už dosť neskoro!

Aby sme pochopili, čo sa deje a čo sa má stáť, je potrebné najsamprv pochopiť, čo sa deje vo svetovej ekonomike. Hlavným faktorom udalostí a procesov prebiehajúcich v globálnej ekonomike bol samozrejme „COVID-19“.

V prvej polovici minulého roku sa všetci čudovali, čo že je to za hrozný vírus a špekulovali ako dlho bude mučiť ľudstvo. Ukázalo sa však, že zničujúci nie je ani tak samotný vírus, ako skôr opatrenia vlád, pre ktoré sa rozšíril anglický termín „lockdown“, a v ňom sú občania nútení k samoizolácií, sociálnom dištanci, rúškovom režime a súčasne k uzavieraniu prevádzok, obmedzovaniu činnosti, vzdialenému režimu práce atď.. V júli potom vyšla kniha Klausa Schwaba (stáleho predsedu Svetového ekonomického fóra – WEF) pod názvom „COVID-19: The Great Reset“ (Veľký reset). V nej profesor Schwab, ktorý patrí k úzkemu kruhu svetovej elity a vyjadruje jej záujmy, už celkom otvorene odhalil mnohé tajomstvá:

  • Svetová elita už dlho pripravovala „revolúciu zhora“, ale stále pre ňu nebolo všetko hotové. Až v roku 2020 revolúcia začala. Jej viditeľným prejavom je masívny globálny lockdown.
  • Takzvaná „pandémia COVID-19“ nie je nič iné, než „dymová clona“ pre lockdown, ktorý pripravil ľudí o normálny život. Schwab na otázku „Kedy dôjde k návratu do normálneho života?“ dáva cynickú, ale už nič nezakrývajúci odpoveď: „Nikdy.“ Pandémia i lockdown budú už navždy.
  • Čaká nás údajne nový svet, ktorý vznikne v dôsledku „Veľkého resetu“. Jeho kontúry kniha čiastočne vykresľuje.

Pokúsme sa podrobne rozobrať predovšetkým posledný bod – onen podivný nový svet, aký nám svetové elity hodlajú naordinovať.

Digitálny koncentrák

Klaus Schwab dáva na známosť: na všetky tie nezmysly okolo „ekonomického liberalizmu“, ktoré nám po celé desiatky rokov poprední ekonómovia vtĺkali do hláv, je potrené na ne navždy zabudnúť. Ľudstvo sa prihlási k „postkapitalizmu“, kde bude vládnuť elita (1% populácie planéty – spolu s pomocnými „subelitami“), zatiaľ čo ostatní (99%) budú fakticky nevoľníci umiestnení v digitálnom koncentráku.

Politicky korektný profesor samozrejme slova ako „nevoľníci“ alebo „koncentračný tábor“ nepoužíva. Pokiaľ, ale vezmeme vážne jeho návrhy pre „Veľký reset“, tak nejde o nič iného. Napríklad Schwabova predstava sofistikovaného digitálneho zabezpečenia života občanov „báječného nového sveta“ znamená, že budeme žiť v digitálnom koncentračnom tábore pod elektronickou šikanou.

Zničiť národné štáty

Klaus SchwabKlaus Schwab používa obvyklé frázy revolucionárov o „rovnosti“ v budúcom svete. A vskutku tomu tak i bude, pokiaľ máme na mysli rovnosť nevoľníkov, teda zvyšok 99% ľudstva. Elitami uznávaný prorok Nového svetového poriadku hovorí o „predsudkoch“ a „rudimentoch“ starého kapitalizmu, akými sú zisk, vlastnícke právo, akciová forma podnikov atď.. To všetko musí byť zlikvidované na dobrovoľne-povinnej báze. Namiesto kapitalizmu vlastníkov nastúpi „ekonomika užívateľov“. Namiesto krátkodobého špekulatívneho zisku musí prísť udržateľný a dlhodobý „prírastok hodnoty“, ktorá bude údajne vytváraná pre celé ľudstvo. V skutočnosti ju však bude využívať len ono „zlaté jedno percento“.

Akciová forma vlastníctva bude odstránená, pretože také spoločnosti majú jediný cieľ – maximalizovať zisky v záujme akcionárov. A tých predsa nezaujíma nič iného, než zisk a dividendy. Kapitalizmus akcionárov musí byť transformovaný na kapitalizmus „stakeholderov“ – t. j. „kapitalizmus všetkých zúčastnených strán“. Kto sú títo účastníci (stakeholders)? Samozrejme, obrie korporácie. Väčšina z nich sa dnes nazýva „nadnárodné korporácie“ (TNC). Teda zajtra už bude tento termín prežitý, až absurdný. Prečo? – Pretože predsa žiadne národné štáty nebudú existovať.

Čtěte ZDE: Vigano opět promlouvá: Americký podvod na cestě k Velkému resetu. Covid a Biden jsou jen hologramy. Korupci a zločiny globální levice vidí i slepý. Děti světla a temnoty. Hodiny jejich lží jsou sečteny

Svetová vláda 

Podľa Schwaba sú národné štáty anachronizmom, prežitkom starého kapitalizmu. Musíme preto vymazať štátne hranice a národných štátov sa zbaviť. V „báječnom novom svete“ teda už nebudú korporácie „nadnárodné“, ale „globálne“. A práve tieto globálne korporácie majú postupne prevziať všetky funkcie štátov: iným slovami štáty sprivatizovať.

Pravda, v otázke budúcnosti štátov Schwab argumentuje veľmi opatrne. V prechodnom období môžu elity súčasne štáty vraj dokonca ešte na nejaký čas potrebovať. A to preto, že nie každý bude chcieť dobrovoľne vstúpiť do „báječného nového sveta“ – digitálneho koncentračného tábora. Bude teda zapotreby sily, včítane polície a dokonca i armády (!), aby prinútili „disidentov“ prejsť na stranu „svetlých zajtrajškov“. Až potom, keď budú všetci lapení v planetárnom digi-koncentráku, bude možné definitívne tradičné štáty zrušiť. Najvyššia vládnuca inštitúcia bude Svetová vláda vychádzajúca z globálnych korporácii.

Likvidácia strednej triedy už započala

Schwab hovorí o veľkých korporáciách ako o nosnej konštrukcii nového kapitalizmu. Kde zostanú malé a stredné podniky? – Na tie v tejto štruktúre nebude miesto. Preto sú malé a stredné podniky už teraz likvidované v rámci prebiehajúcich lockdownov. A čo robiť s miliónmi a miliónmi tých, ktorí boli zamestnaní v tomto sektore ekonomiky? Časť z nich by podľa Klausa Schwaba mali zamestnať práve oné veľké „spoločensky zodpovedné“ korporácie.

Ale väčšinu uvoľnených pracovníkov sa zamestnať nepodarí. Klaus Schwab totiž predpokladá stále širšie využitie robotov a všetkých druhov automatov, ktoré nahrádzajú živú prácu. Nie len fyzickú, ale i duševnú. Profesor s týmito robotmi a automatmi operuje už dlho. Počíta s tým už vo svojej predchádzajúcej práci Štvrtá priemyselná revolúcia (2016), kde popisuje očakávané ekonomické zmeny vyvolané digitálnou, nano a biotechnologickou evolúciou. Už v tejto knihe Schwab hovorí o naliehavej potrebe „zladiť“ kapitalizmus s novou digitálnou technologickou základňou.

https://www.protiproud.cz/politika/5542-velky-reset-realitou-jizdni-rad-na-rok-2021-mraz-prichazi-z-davosu-nac-je-covidova-kourova-clona-nebudete-nic-vlastnit-a-budete-stastni-fuze-biologicke-a-digitalni-identity-zbytky-svobody-na-popravisti-mao-by-zavidel.htm

Koláče bez práce

Aby Schwabove návrhy na vybudovanie onoho podivného nového sveta nevyvolali u ľudí strach a protesty, upokojuje ich sľubmi zavedenia „sociálnych tlmičov“, ktoré im pomôžu vyrovnať sa s nastupujúcimi prevratnými zmenami. Ľudia by sa údajne nemali báť straty zamestnania a príjmu, pretože Schwabov model sa volá „sociálne zodpovedný kapitalizmus“. Jedným z prejavov tejto „zodpovednosti“ je prísľub takzvaného „nepodmienečného základného príjmu“ (NZP). Myšlienka takéhoto zaručeného trvalého bezprácneho príjmu zabezpečujúceho životné minimum všetkým občanom štátu sa v mysliach niektorých politikov, osobností verejného života a ekonómov rodí už niekoľko desaťročí. Boli dokonca uskutočnené experimenty so zavedením NZP v jednotlivých mestách a regiónoch niektorých krajín, najviac západoeurópskych. Najbližšie k zavedeniu NZP bolo Švajčiarsko, ktoré v roku 2016 k tejto otázke usporiadalo dokonca referendum. Projekt NZP, ktorý bol predložený ľudovému hlasovaniu, počítal s mesačnou výplatou 2500 švajčiarskych frankov (približne 2.250 eur, teda takmer 60.000 korún) každému dospelému občanovi. Ale pre mnohých neočakávaná väčšina občanov alpskej republiky myšlienku NZP odmietla. 

Presnejšie, Švajčiari nehlasovali proti tomuto príjmu, ale proti súvisiacemu zvýšeniu daní. Aby totiž bolo možné realizovať NZP, musela by Švajčiarska konfederácia zvýšiť príjmovou stranu rozpočtu, čo by znamenalo približne minimálne zdvojnásobiť dane. Behom „pandémie COVID-19″ sa myšlienka NZP znovu dostala do popredia. Žiadna krajina sa však k tomu zatiaľ neodvážila. V maximálnom prípade sa všetko obmedzilo na jednorazové platby („rozhadzovanie peňazí z vrtuľníka“). Napríklad v USA dostali v apríli všetci dospelí Američania bez ohľadu na ich sociálne postavenie po 1.200 dolárov. Návrh Klause Schwaba na NZP naopak označili niektorí ekonómovia za „omyl“ alebo „utópiu“; iní to kvalifikovali ostrejšie: podvod a demagógia. 

Obmedziť mäso i populáciu

Viacmennej Schwabov projekt obsahuje ďalšie „sociálne tlmiče“. Naoko veľmi opatrné, ale „vedecky podložené“ (t.j. v duchu obvyklého malthusianismu a neo-malthusianismu) hovorí o príliš veľkom počte ľudí na planéte. Preto je vraj nutné zaviesť „reguláciu demografických procesov“ a dosiahnuť „systematickú redukciu populácie.“  Profesor sa totiž veľmi strachuje o prírodné zdroje a životné prostredie planéty (o ľudí už menej).

Preto sú potrebné návrhy na zachovanie a ochranu „klímy“ predkladá ich viac než dosť. Ľudia by napríklad mali obmedziť svoje potreby a spotrebu. Samozrejme nenabáda boháčov, aby sa vzdali svojich superjetov alebo superluxusných jácht. Svoje rady adresuje výlučne zostávajúcim 99% populácie. Napríklad doporučuje prestať jesť mäso. Pretože hnoj ako nevyhnutný spoločník chovu hospodárskych zvierat produkuje emisie skleníkových plynov. A tie zase ohrievajú atmosféru a prispievajú k údajným klimatickým zmenám na planéte. A tak ďalej, a tak podobne, ako to už vieme.

Nič nového pod slnkom

Pri čítaní knihy Klausa Schwaba ale zisťujeme, že „svetlá budúcnosť“, akú profesor sľubuje, tu už bola v minulosti. Napríklad východný despotizmus starovekého sveta, kde vládol takzvaný „assiský spôsob výroby“ (termín Karla Marxa). Bol to otrokársky systém, ale otroci nepatrili jednotlivým pánom; kolektívnym otrokárom bol celý štát, alebo skôr úzka skupina elít zhromaždená okolo vládnuceho despotu.

Čokoľvek priamo súznie s myšlienkami „Komunistického manifestu“ Karla Marxa a Fridricha Engelsa z roku 1848. Alebo s ekonomickým modelom „vojnového komunizmu“, ktorý existoval v Rusku prvé roky po revolúcii (1918–1921). Schéma navrhnutá Schwabom sa tak isto len náhodou – veľmi podobá koncepcii ekonomiky Tretej ríše. Aj tá bola založená na obrích korporáciách. Korporácie Tretej ríše v skutočnosti nemali cieľ dosiahnuť zisk. Najvyšším cieľom pre ne boli záujmy Nemecka: Deutschland über alles. Za vývesnú tabuľu „Nemecko nado všetko“ rovnako stáli záujmy mocenskej elity Tretej ríše. Nie ekonomické. Elity vedené Hitlerom otvorene túžili po svetovláde. Veľký reštart má rovnaké ambície.

https://www.protiproud.cz/politika/5552-planetarni-diktatura-nastupuje-pres-finance-blackrock-ovladne-svet-nahradi-dolar-nova-mena-zakladni-prijem-bez-prace-penize-uz-jen-digitalni-konec-narodnich-statu-mysli-to-vazne-covid-jako-spoustec.htm

Sprisahanie proti ľudstvu

Za rétorikou Klausa Schwaba o účastníckych korporáciách rovnako stoja výhradne záujmy zástupcov svetovej elity. Už ozaj nepotrebujú primárne zisk. Chcú sa stáť vládcami sveta. „Báječný nový svet“ je stručne povedané nevoľnícky systém. V takom systéme sa pochopiteľne nie len zisk, ale peniaze obecne stávajú anachronizmom.

Schwabov „COVID-19: The Great Reset“ je v podstate lacnou, ale veľmi nebezpečnou metódou, ako  odpútať pozornosť ľudstva. V projekte Nového svetového poriadku, ktorého Veľký reset „davoský mysliteľ“ propaguje, je jedinou „zainteresovanou stranou“ svetová elita, ktorá dala Klausovi Schwabovi spoločenskú objednávku na prípravu projektu a jeho propagáciu. O tom, ako „Veľký reset“ uviesť do praxe, sa dozvieme viac najneskôr v januári tohto roku na výročnom summite WEF. A ten sa prvýkrát za pol storočia nebude konať vo švajčiarskom Davose, ale v Singapure, alebo dokonca v distančnom online režime.

Je však nepravdepodobné, že by behom summitu došlo v projektu „Great Reset“ k nejakým úpravám či  zmenám. Všetko je dopredu dohodnuté a rozhodnuté. Svetovej elite sa za covidovou clonou a pomoci lockdownov podarilo rozbiť ekonomiky národných štátov, ešte viac ich zadlžiť a nasadiť rúška cez ústa miliardám ľudí. 

Nenarazila takmer na žiadny odpor. A tak si už otestovala, že môže pokračovať v útoku. Preto sa rozhodla odhodiť svoje vlastné rúško utajenia. 

To už nie je povestná „konšpiračná teória“. Ide o otvorené sprisahanie proti ľudstvu.

To už nie je povestná „konšpiračná teória“. Ide o otvorené sprisahanie proti ľudstvu.

Zdroj.

https://www.protiproud.cz/politika/5555-lockdown-uz-navzdy-spiknuti-proti-lidstvu-se-jiz-ani-netaji-kontury-velkeho-resetu-nevolnictvi-a-svetovy-digitalni-koncentrak-vse-probiha-za-kourovou-clonou-vykonstruovane-pandemie.htm?fbclid=IwAR0LnoI_Nj1_qsdeKyeDnyJo85LbtwTuNjVZhZdClFrs2mBfgdy6Oem_F68

OZ Pan občan

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Trump zmizol a prejav z Bieleho domu o odovzdaní moci bol podvrh Deep Fake

VIDEO: Donald Trump zmizol a prejav z Bieleho domu o predaní moci Joe Bidenovi je podvrh a Deep Fake počítačová ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Známy chirurg otvorene prehovoril o Covid-19, liečbe a testovaní.

MUDr. Štefan Zelník, PhD., je uznávaný chirurg, zakladateľ a riaditeľ neštátnej polikliniky Žilpo v Žiline, ktorá patrí medzi špičkové zdravotnícke ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Aktualizované 15.7. 00:17
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...