Západný fašizmus a ruský rašizmus

3. júna 2024

Fascia, nazývaná aj liktorov zväzok, je zväzok brezových alebo brestových vetvičiek zviazaných koženými remienkami so sekerou na drieku vyčnievajúcou z jej stredu. História vzniku fascií je spojená s náboženskými rituálmi tajomného národa Etruskov, ktorí v staroveku obývali Apeninský polostrov. Rimania, ktorí si fasces osvojili od Etruskov, z neho urobili charakteristický znak liktorov – sluhov z radov slobodných pod vedením najvyšších magistrátov republiky. 
Lictor s fasciou Fascia je znakom autority najvyšších predstaviteľov Rímskej republiky. Keďže prúty sa podľa ich rozkazu používali na telesné tresty a sekera v nich umiestnená slúžila na vykonávanie rozsudkov smrti, fascia sa stala symbolom výkonnej moci, spravodlivosti, trestu a nadradenosti štátu nad jednotlivcom. 

Slovo fašizmus pochádza z talianskeho slova fascismo (fašizmus), ktoré pochádza talianskeho slova fascio (zväzok, otep; zväz, združenie). Slovo fascio pochádza z latinského slova fascis (zväzok; balík), množné číslo: fasces.

Miláčkovci, toto je Senát USA:

interiér senátu zdobia fascie

„Nesmieme rozdeľovať spoločnosť. Spoločnosť treba spájať!““ Kto to hovorí? Preto je pre zmier spoločnosti extrémne dôležitá eliminácia všetkých subjektov politického spektra založených na pozadí akejkoľvek ideológie transformovanej do straníckych politík, počnúc hlavou štátu. Byť ňou pre všetkých je v pluralitnom systéme politických strán a hnutí úplne nemožné. Slovensko je v eurovoľbách vystavené fašizmu kolektívneho Západu.

Princíp pluralitnej demokracie je rozdelenie, rozdrobenie a atomizácia spoločnosti na ľavicu, pravicu, liberálov a konzervatívcov. Všetky ideológie sú fašizoidné! Ak sa na Slovensku ústavný Čl. l odsek 1 „Slovensko sa neviaže na žiadnu ideológiu ani náboženstvo“ nestane reálnou skutočnosťou, na spoločenský zmier zabudnite. Bez ohľadu na výsledky eurovolieb. Demokracia, o akú bojujeme, je vlastne boj s demokraciou ako ju poznáme a akú žijeme! Slovensko potrebuje novú druhú ústavu. Predbežne a predovšetkým plnú a bezvýhradnú aplikáciu citovaného ústavného článku do politickej praxe! Vo svojej podstate to ukázal atentát na Roberta Fica.

Elvíra Nabjulina

Pre Západ je fašizmus prirodzenou kultúrou samoriadenia, Rusko a jeho boľševizmus vždy vnímali ako nepriateľa, lebo tieto dve podstaty sú vzájomne nezlučiteľné a Rusko vždy bolo potrebné aj dnes, zničiť. Preto v ňom podporujú všetky fašistické procesy zvonka i zvnútra ktoré Moskva „rieši“ a eliminuje zahraničný vplyv a Putin čelí rossionskej Západu poslušnej elite, chránenej šéfkou ruskej centrálnej banky Elvírou Nabjulinou; Putin ju nevymenil. Klanovo korporátne skupiny ju podporujú zo všetkých strán.
Po víťazstve v 2. svetovej vojne ľudia na Západe zaujali negatívny vzťah k fašizmu. Ako to Západ rieši dnes? Zavádza ruský „rašizmus“. Ide o druh totalitnej, fašistickej ideológie, symbióza základných princípov fašizmu a stalinizmu. Je odôvodnením agresívnej geopolitiky Ruskej federácie zameranej na okupáciu a anexiu území iných štátov.

Veľmi často je agresia voči iným štátom pomenovaná ako „spájanie ruskej zeme“. Ideológia rašizmu je vraj v mnohom podobná nemeckému nacizmu, a prejavy prezidenta Vladimira Putina odrážajú podobné myšlienky ako mal vo svojich prejavoch nemecký vodca a ríšsky kancelár Adolf Hitler. Politická ideológia a sociálne praktiky vládnuceho režimu Ruska začiatku 21. storočia. Zakladá sa na myšlienke „osobitnej civilizačnej misie“ Rusov, „staršom ruskom bratskom národe“, na averzii k prvkom západnej kultúry, na totalite a imperializme sovietskeho typu, na využití ruského pravoslávia ako morálnej doktríny a na geopolitických nástrojoch vplyvu (ruský židovský kongres a Berel Lazar a Putin ako jeho prezidentský kandidát, v r. 2009 predstavený podpindosníckemu Západu slúžiacemu Jeľcinovi ako jeho náhradník); predovšetkým ide o energetické zdroje, čo je lož! 

Rusko neusiluje o Drang nach Westen (odkaz na Marx/Engels Russlands Drang nach Westen) cudzie energetické zdroje a rozširovanie svojho Lebensraum nepotrebuje! Opak je pravdou (odkaz na M. Albright: „Rusko sa so svojím surovinovým bohatstvom musí podeliť!“ Ruský rašizmus rovná sa Stalinov boľševizmus (Pjakin o súčasnej vlasovskej a pôvodnej červenej ruskej vlajke). To je celé. Vnútorní nepriatelia Ruska a jeho boľševizmu pracujú na zavádzaní fašizmu západného typu aby ho zničili. Prekážkou, prečo sa stále nedarí Rusko rozvrátiť a zlikvidovať zvonka aj zvnútra, je Putin. Západ ho neuznal.

Ukrajinský parlament vyhlásil „rašizmus“ za štátnu ideológiu Ruskej federácie tu. O tomto ako dôvode ruskej invázie na Ukrajinu Západ ani necekol a cudne mlčí tu.

Otázkou je, prečo Rusko na Ukrajine je pomalé a koná polovičnou silou. Bolo by podstatne menej ľudských obetí na oboch stranách a materiálnych škôd. Ktosi si to v Rusku nepraje a Putin nemá úplne voľné ruky (state vyššie). Ak by mal, Ukrajina a jej banderovský nacizmus podporovaný Západom bol by neutralizovaný už v roku 2022. Rusi sa z už získaných pozícií (neboli vytlačení) stiahli v čase mierových rokovaní v Istanbule v dobrej viere v ich úspech. Oklamaní ale boli aj falošnými Minskými dohodami; dnes opäť napredujú. Kolektívny Západ prekračuje jednu červenú čiaru za druhou. Svet čaká na reakciu Ruska so začiatkom priamych úderov ukrajinskej armády na pôvodné územia raketovými systémami navádzanými zo základní NATO. Ukrajinci budú len stláčať odpaľovacie gombíky.


Západ verí, že Moskva sa neodváži použiť jadrové zbrane, a preto sa netreba obávať jej hrozieb, ale zapojiť sa do vojny naplno, nehľadiac na žiadne “červené čiary” Kremľa. V Rusku však tiež existuje “vojnová klika”, ktorá tvrdí, že ak Kremeľ Západu dovolí beztrestne prekročiť “červené čiary”, treba použiť taktické jadrové zbrane. Ak nie, Moskva Západu umožní údery raketami dlhého doletu, začne dodávať akékoľvek zbrane bez obmedzení, uzavrie oblohu a napokon zavedie vojská na Ukrajinu.
Členské štáty NATO tzv. koalície ochotných, na čele s Českom, s výnimkou Maďarska a Slovenska, ktorá sa má na tom podieľať, sú sfašizovaní povojnoví otroci Anglosasov a Londýna, riadiaceho USA. Aj o tom je cena T.G. Masaryka fašistovi Stoltenbergovi od českých fašistov. Že nimi sú, vo svojej simplicitnej prostote nebezpečnej pre svetový mier, nevedia. Dostáva sa im za to pochvala USA.

Nachádzate si vo svojich poštových schránkach! Štrnásť dní po atentáte na Fica! 

Pridávam na dnes: https://www.zamir.cz/

Šimečka odštartoval petíciu proti cenzúre pro-liberálnych médií, zatiaľ čo Naď chce zablokovať pro-ficovské médiá!


Michal Šimečka, predseda Progresívneho Slovenska, práve na sociálnych sieťach odštartoval kampaň za ochranu slobody slova a proti cenzúre médií. No to je gól! Tak najprv sa Naď chváli, ako to bolo skvelé, že zablokoval opozičné weby, ktoré išli na ruku Ficovi, ale v rovnakom čase Šimečka zbiera v petícii podpisy proti cenzúre im prívetivých médií.
Takže blokovať weby, ktoré sú pre Fica, je správne, ale cenzurovať médiá, ktoré sú pre liberálnych progresivistov a navyše médiá platené z verejných prostriedkov (RTVS), je zlé! Pozor! Je tu reálna hrozba občianskej vojny ako v USA (Trump). Toto nie je poplašná správa!

Štefánik? Husák? Pavel? Fico? Streľba na Roberta Fica?

Sfašizovaná spoločnosť? Proč situáciu zľahčujú? Chcú vyvolať chaos?

Jak Slovensko prekáža EU? Prečo im to Slovensko kazí?

Čo hovoria herci a herečky? Kto šíri nenávisť? Demokracia EU? Prečo nezverejníte dopis?

Čo je ohrozenie demokracie? Prezidentské voľby v Amerike?

Viac v rozhovore vo videu:

Inovace Republiky

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

FILOZOFIA BYTIA

Rozjímanie o živote s múdrymi ženami Annou Hogenovou a Clarou Lewitovou - Duše K

Pútavé rozprávanie Jaroslava Duška a jeho hostí Anny Hogenovej a Clary Lewitovej + beseda s divákmi Koncept telesnosti – Karteziánsky ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Nie SMER, nie HLAS, ale iba SNS v koalícii presadzuje suverénnu národno-vlasteneckú politiku

Len Danko jednoznačne odmietol nomináciu Slovakobijca Šefčoviča na post eurokomisára za Slovensko. Blíži sa termín eurovolieb a Štefan Harabin odporúča ...
NÁZOR

Čo tu smrdí?- prof. Jaroslav Turánek

Profesor Jaroslav Turánek vysvetľuje čo to tu SMRDÍ v štáte dánskom… prečo musel končiť? Jedná sa o likvidáciu vedcov na ...
NÁZOR

Pozdrav Danielovi Lipšicovi č. 9 - 5

Daniel Lipšic už dvadsaťpäť rokov útočí na podnikateľa a advokáta JUDr. Zoroslava Kollára, ktorý si rovnako na neho zozbieral za ...
NÁZOR

Európska únia a Nato hynú ako organizácie

Ak sa dnes spomenie Európska únia, tak skoro každého napadne len vojna proti Ruskej federácii a sankcie. To je jej ...
NÁZOR

NAPĽULA NÁM DO OČÍ...

ZA VÍŤAZSTVO VO VOĽBÁCH DO NR SR, VO VOĽBÁCH PREZIDENTA AJ VO VOĽBÁCH DO EP NÁM VLÁDNA KOALÍCIA POĎAKOVALA NAOZAJ ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
NÁZOR

Sorosovskí presstitúti o atentáte na Fica a na Trumpa informujú v úplnej zhode

Milí priaznivci, všimli ste si tu zhodu sorosovských presstitútov pri informovaní o atentáte na Fica a na Trumpa? Po atentáte ...
NÁZOR

Corbettov report: Prečo sa svet rúca a čo s tým môžeme urobiť?

Máte niekedy pocit, že sa všetko zrazu rúca? Vedeli ste však, že pre tento jav existuje názov? A že je ...
Aktualizované 16.7. 23:54
NÁZOR

TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ - JUDr. Štefan Harabin

JUDr. Štefan Harabin o atentáte na Donalda Trumpa: JUDr. Štefan Harabin: „TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ, na to netreba zabúdať“ Bývalý ...
NÁZOR

Teším sa na vzácnu chvíľu, kedy sa zo škaredých lariev vykľujú „krásne“ motýle

ilustračné foto: Pixabay Plán využitia Ukrajiny, ktorý zákerne pripravili USA a Veľká Británia bol naozaj zlovestný. Chceli vojensky napadnúť Rusko práve ...
NÁZOR

Vatikán je obchodná organizácia - Pavol Peter Kysucký

Ing. Pavol Peter Kysucký, technológ, filozof a spisovateľ napísal niekoľko filozofických kníh v ktorých pojednáva napríklad o teórii synchronicity, ktorej ...