Aliancia ohavných vládnucich elít umožňuje svetovú vojnu

21. januára 2023

Keď s hrôzou reagujeme na oživenie fašistických, nacistických a japonských imperiálnych ideológií, nevidíme, že svetovú vojnu nevyvolali oni, ale vládcovia, ktorí sú pripravení ísť na akékoľvek zverstvá. Dnes sa vytvára podobná konfigurácia. Ak nebudeme konať, môže sa to isté zopakovať a o pár mesiacov vypukne tretia svetová vojna.

Druhá svetová vojna môže byť pre nás poučením. Nebola bleskom z jasného neba. Nebol to boj dobra proti zlu. Rozpútali ho ľudia schopní zničiť všetko na svete.

Po hospodárskej kríze v roku 1929 bol celý svet presvedčený a celkom oprávnene, že s vtedajším kapitalizmom je koniec. Iba Sovietsky zväz ponúkol alternatívu – boľševizmus. Čoskoro Spojené štáty navrhli druhú alternatívu, štrukturálne reformy New Deal, a potom Taliansko presadilo tretiu alternatívu, fašizmus. Veľkí anglosaskí kapitalisti sa rozhodli podporovať nacizmus – režim blízky fašizmu. Verili, že nemecký útok na ZSSR pomôže zachovať ich záujmy, ktoré boli ohrozené tak boľševickou kolektivizáciou, ako aj ekonomickými reformami USA. Nevyšlo to však podľa predstáv, keďže Taliansko, Nemecko a Japonsko tvorili Os s vlastnou logikou a vojna sa rozpútala nie proti Sovietom, ale proti veľkým vlastníkom, ktorí ju pripravili.

Ale neberieme na zodpovednosť veľkých anglosaských kapitalistov, ktorí podporovali nacizmus od samého začiatku. Okrem toho vnímame Britov a Američanov ako víťazov.

Z tejto skúsenosti sa musíme naučiť, že tie najšikovnejšie plány môžu svojim organizátorom uniknúť. Svet znepokojili tri úplne odlišné režimy – fašizmus, nacizmus a Hakko itiu. Toto spojenectvo nemohol predpovedať žiadny odborník v oblasti medzinárodných vzťahov a geopolitiky tej doby. Všetci bez výnimky sa mýlili.
Všetky tri ideológie mali spoločné to, že chceli zmeniť svetový poriadok bez toho, aby sa zaujímali o ľudské dôsledky svojich činov. To neznamená, že ich oponenti boli demokratickí a mierumilovní, zďaleka nie, ale nemali v úmysle vyhladiť iné národy.

Nerobme si ilúzie o nepriateľovi. Musíme byť veľmi ostražití, nie v súvislosti s nejakým konkrétnym politickým režimom, ale so skutočnosťou, že štáty, v ktorých vládnu ľudia náchylní na zverstvá, nedokázali vytvoriť spojenectvá. Dnešným nebezpečenstvom nie je fašizmus, nacizmus ani Hakko itiu, tri ideológie poznačené svojou dobou a dnes už ničomu nezodpovedajú. Proti čomu sa musíme brániť je globálna aliancia ideológií, ktorá umožňuje akékoľvek zverstvá.

Presne to sa teraz deje: súčasní lídri amerického ministerstva zahraničia, vláda v Kyjeve a ďalšia vláda v Tel Avive nemajú hranice. Aliancia Straussovcov, ukrajinských integrálnych nacionalistov a izraelských revizionistických sionistov môže bezducho uvrhnúť svet do tretej svetovej vojny. Našťastie CIA nezdieľa ich predstavy, kyjevskú vládu obmedzuje ruská vojenská intervencia a koalícia izraelského premiéra zatiaľ nezostavila vlastnú vládu.

Profesor Leo Strauss (1899-1973). Rozsiahlo písal o prirodzenom práve a židovskej filozofii, no nezanechal po sebe žiadne písomné dôkazy o svojich politických koncepciách, ktoré si vyhradil pre svojich študentov. Množstvo svedectiev nám dáva predstavu o jeho „ústnom“ učení.

AMERICKÍ STRAUSSOVCI

Zahraničnú politiku USA teraz kontroluje malá skupina asi 100 ľudí vrátane ministra zahraničia Anthonyho Blinkena, jeho zástupkyne Victorie Nulandovej a poradcu pre národnú bezpečnosť Jacoba Sullivana.

Zodpovedá predstavám židovského filozofa Lea Straussa  [ 1 ] , podľa ktorého demokratické režimy v 30. rokoch naplno uznali svoju slabosť. Jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby ďalší antisemitský režim proti nim nezakročil, je nastoliť vlastnú diktatúru a stať sa skôr násadou sekery než čepeľou sekery.

Straussovci ukázali, čoho sú schopní, zorganizovali útoky z 11. septembra a rozpútali vojny, aby zničili „Veľký Blízky východ“.

Prekvapivo, napriek kontroverzii, ktorá roztrhala vládnucu triedu USA za Busha mladšieho, väčšina politikov dnes nevie, kto sú Straussovci.

Básnik Dmitrij Doncov (1883-1973). Vytvoril mýtus, ktorý inšpiroval milióny Ukrajincov k boju proti Rusom. Ako tajný agent Druhej a Tretej ríše sa ako správca Inštitútu Reinharda Heydricha podieľal na vyvražďovaní Židov a Cigánov v Európe, no s podporou anglosaských tajných služieb bol oslobodený.

UKRAJINSKÍ INTEGRÁLNI NACIONALISTI

Táto organizácia zahŕňa státisíce a možno aj niekoľko miliónov ľudí. Svoj pôvod má v prvej svetovej vojne, no posilnil sa v medzivojnovom období, počas druhej svetovej vojny a studenej vojny  [ 2 ] .

Za svoju ideologickú inšpiráciu považujú básnika a zločinca proti ľudskosti Dmitrija Doncova. Považujú sa za Vikingov, pripravených na rozhodujúci boj so Zlom, teda podľa ich názoru s ruskou civilizáciou.

Pojem „integrálny nacionalista“ by nemal byť zavádzajúci. Vybral si ho Dontsov v súvislosti s myšlienkami Francúza Charlesa Maurrasa. Doncov nikdy nebol vlastencom ani nacionalistom v klasickom zmysle slova. Nikdy nebránil ani ukrajinský ľud, ani ukrajinskú zem. Prave naopak.

Ukrajinskí integrálni nacionalisti od roku 1919 ukázali, čoho sú schopní. Zmasakrovali viac ako 4 milióny svojich spoluobčanov, vrátane 1,6 milióna Židov. Od roku 2014 vedú na Ukrajine občiansku vojnu, ktorá si vyžiadala životy asi 20-tisíc ich spoluobčanov. Okrem toho sa v roku 1921 zmocnili územia Haliče a Volyne, aby vopred zaplatili poľskej armáde v boji proti ZSSR.

V roku 2000 uzavreli so Straussovcami spojenectvo na významnom kongrese vo Washingtone, kde bol čestným hosťom Straussian Paul Wolfowitz.

Je nebezpečné tvrdiť, ako to robí NATO, že integrálni nacionalisti sú na Ukrajine marginalizovaní. Samozrejme, v duchu tejto organizácie ide len o diskreditáciu ruského diskurzu a mobilizáciu na podporu Ukrajiny. Ale dnes títo ľudia bez súdu a vyšetrovania zabíjajú tých svojich spoluobčanov, ktorí sa stotožňujú s ruskou kultúrou.

Ale ešte nebezpečnejšie je brať ilúzie integrálnych nacionalistov ako nominálnu hodnotu, ako to práve urobil Bundestag, keď prijal rezolúciu o hladomore. Hladomor v rokoch 1932-33 v žiadnom prípade nespôsobil Sovietsky zväz vo všeobecnosti, ani konkrétne Josif Stalin. Dotklo sa to nielen Ukrajiny, ale aj mnohých ďalších regiónov ZSSR. Bola to klimatická katastrofa. Navyše na samotnej Ukrajine sa to nedotklo miest, ale iba vidieka, pretože Sovieti sa rozhodli deficit riešiť stravovaním robotníkov na úkor roľníkov. Dávať dôležitosť mýtu o plánovanej genocíde znamená podporovať nenávisť voči Rusom, rovnako ako kedysi nacisti podporovali nenávisť voči Židom.

Vladimir Zhabotinsky (1880-1940), zakladateľ Židovskej légie a neskôr Irgunu. Vyzval Izrael, aby obsadil celé povinné územie Veľkej Británie, teda súčasné územie Izraela, palestínske územia a Jordánske kráľovstvo.

IZRAELSKÍ SIONISTICKÍ REVIZIONISTI

Revizionistickí sionisti predstavujú asi 2 milióny Izraelčanov. Podarilo sa im vytvoriť parlamentnú väčšinu spojením niekoľkých politických formácií okolo Benjamina Netanjahua.

Ich ideologickým inšpirátorom je Ukrajinec Vladimir Zhabotinsky, ktorý tvrdil, že Palestína je „krajinou bez ľudí a pre ľudí bez zeme“. Inými slovami, neexistujú palestínski Arabi. Nemôžu mať žiadne práva a musia byť vyhostení zo svojich miest.

V septembri 1921 uzavrel Zhabotinsky tajné spojenectvo s ukrajinskými antisemitmi – integrálnymi nacionalistami – prvým článkom vznikajúcej Osi. Tento zväzok vyvolal v židovskej diaspóre pobúrenie a Jabotinský bol vylúčený zo Svetovej sionistickej organizácie. V októbri 1937 Jabotinský uzavrel nové spojenectvo s antisemitmi maršala Rydz-Smiglyho, druhého muža v Poľsku po Jozefovi Pilsudskom. Židovská diaspóra ho však opäť odmietla.

Na samom začiatku druhej svetovej vojny si Jabotinský vybral Bensiona Netanjahua, Benjaminovho otca, za svojho osobného tajomníka.

Je poburujúce, že 75 rokov po vzniku štátu Izrael je väčšina ľudí s odlišným a niekedy protichodným presvedčením zjednotená podľa jediného náboženského kritéria stanoveného tými, ktorí hlásajú toto náboženstvo.

Revizionistický sionizmus nemá nič spoločné so sionizmom Nachuma Goldmana a Svetovým židovským kongresom. Problémy židovského národa mu sú cudzie, preto neváha uzatvárať spojenectvá s antisemitskými ozbrojenými skupinami.

Revizionistickí sionisti, vrátane Menachema Begina a Ariela Šarona, ukázali, čoho boli schopní počas Nakby, núteného vyhnania väčšiny arabského obyvateľstva Palestíny v roku 1948. Práve tento zločin, na ktorý spomienka straší Arabov aj Izraelčanov, znemožňuje mier v Palestíne dodnes.

Benjamin Netanjahu uzavrel spojenectvo so Straussovcami v roku 2003 na veľkom uzavretom kongrese v Jeruzaleme  [ 3 ]. Po zvolení Volodymyra Zelenského, ktorého sa stal osobným priateľom, Netanjahu oživil aj Jabotinského spojenectvo s integrálnymi nacionalistami.
Osa vytvorená.

VŠEOBECNÁ IDEOLÓGIA NOVEJ OSI

Tak ako taliansky fašizmus, nemecký nacizmus a japonský Hakko Ichiu mali navzájom málo spoločného, ​​tak Straussovci, integrálni nacionalisti a revizionistickí sionisti rozmýšľajú inak a sledujú iné ciele. Len nacisti boli antisemiti do takej miery, že sa snažili zničiť celý národ. Nacisti Židmi opovrhovali, no nesnažili sa ich zničiť. Japonci nikdy nedosiahli takú nenávisť, dokonca chránili Židov doma a na územiach, ktoré okupovali. Ak sa dnes integrálni nacionalisti vehementne stavajú proti ruskej kultúre a chcú zničiť všetkých Rusov, mužov, ženy a deti, tak Straussovci, hoci ich nemajú radi, nemajú v úmysle ich vyhubiť a revizionistickí sionisti sledujú iné ciele.

Každá z týchto troch izolovaných skupín predstavuje nebezpečenstvo pre špecifické populácie, ale spoločne ohrozujú celé ľudstvo. Zdieľajú kult násilia a moci. Ukázali svoju schopnosť viesť krvavé vojny. Všetci traja veria, že prišiel ich čas. Nielenže však musia prekonávať svoje vnútorné rozpory, ale ich os zostáva stále neistá. Napríklad Straussovci práve varovali revizionistických sionistov pred možným rozširovaním židovských osád na palestínskych územiach.

Thierry Meyssan

Politický poradca a zakladajúci prezident webovej stránky Réseau Voltaire. Najnovšia kniha vo francúzštine: Crimes of the Deep State. Od 11. septembra po Donalda Trumpa / Hlboké štátne zločiny. Od 11. septembra po Donalda Trumpa (2017).

Preklad Eduard Feoktistov

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Pfizer je mafiánska organizácia

Foto:  Global Look Press/Cfoto/Keystone Press Agency Pfizer je mafiánska organizácia podľa amerického práva. Pfizer hrá kľúčovú úlohu pri realizácii projektu na ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Ekonomická vlastizrada – Pavol Ľupták

Bývalý zamestnanec Fondu národného majetku a neskôr podnikateľ z ostrova Mauritius hovorí o aktuálnych ekonomických témach, ale aj o tom ...
Za zrkadlom

Pozdvihnutie mravnosti a morálky je nutnou podmienkou rozvoja spoločnosti

DVESTO ROKOV TERORIZMU USA: Prehľadný zoznam všetkých amerických vojnových zločinov, teroru a vojen (časť 1: od 17. storočia do vojny ...
Za zrkadlom

Arménsky „Stonehenge“ predbehol egyptské pyramídy o tri tisícročia

Predpokladá sa, že miesto Karahunj, ktoré sa nachádza v Arménsku, tiež označované ako Zorats Karer alebo arménsky Stonehenge, predchádzalo anglický ...
Za zrkadlom

Mimovládky sú TRÓJSKE KONE hlbokého štátu/Deep State

foto: britishmuseum Corbettov report: Mimovládne organizácie sú trójskymi koňmi hlbokého štátu / Deep State (2018) Trójsky kôň bol najstaršou zaznamenanou ...
Za zrkadlom

Koronavírus a geopolitika

Koronavírus zasiahol celý svet. Zasiahol ho hlboko, dotkol sa každého človeka. Niet sa preto čo diviť, že každý sa zamyslel ...
Za zrkadlom

Andrej Fursov: Barbarská krajina

Rusko historicky prehráva informačnú vojnu už takmer dve storočia. Treba povedať, že informačný nátlak na Rusko nielen ako na pravoslávnu ...
Za zrkadlom

Čo chce "Micron" v Prahe? Jaderky? Nie. Čo s vraždenými Palestínčanmi? Veľký Izrael, malá Ukrajina?

PЯOTIPROUD TV uvádza ďalší rozhovor Petra Hájka s bezpečnostným expertom Michalom Svatošom nielen na tému aktuálnej situácie vo vojne Západu ...
Za zrkadlom

Rusko je predurčené stať sa nástupcom Hyperborey

Záhada zmiznutého kontinentu je snáď najzáhadnejšou zo všetkých legiend. Atlantis a Hyperborea boli veľké a staroveké tajomné štáty, ktoré kedysi ...
Za zrkadlom

Mel Gibson: Hollywoodska ELita sa ma snaží zabiť za odhalenie pedofilného kruhu

Mel Gibson sa obáva o svoj život po tom, čo sľúbil, že odhalí elitný pedofilný kruh fungujúci v srdci hollywoodskeho ...
Za zrkadlom

ARMAGEDDON

Téma 21.12. 2012 a „Koniec sveta“ je – očividne – dávno „za nami“. Dlho to síce takto vyzeralo, až kým ...
Za zrkadlom

Total Control prichádza?

autor: teater World Health Organization -Svetová zdravotnícka organizácia je medzinárodná (WHO), organizácia systému Organizácie Spojených národov (OSN), vystupujúca ako koordinačné centrum v medzinárodnom verejnom zdraví. ...