Závažne dôvody špeciálnej operácie RF na Ukrajine

7. marca 2022
foto: «News-front»

Špeciálne operácie OS RF na Ukrajine bežia viac ako týždeň a z propagandisticky líčenej ukážky ruského „banditizmu“ začínajú opadať mediálne nátery. Dôvody oficiálne prezentované ruskou stranou – demilitarizácia a denacifikácia agresívneho bábkového režimu v Kyjeve – stále platia a platiť budú. Dôkazov genocídy zo strany tohto prebudeného ukrajinského banderovského patogénu voči vlastným obyvateľom je dostatok. Ale priebeh operácie navodzuje už teraz otázku – VIEME VŠETKO? Zdá sa, že tu ide popri nutnosti zastaviť genocídu na Donbase o veľmi vážny dôvod, ktorý viedol Putina k zásadnému rozhodnutiu KONAŤ.

V tandeme s kolegom Taurusom dávame týmto príspevkom na zamyslenie možnú odpoveď na vyslovenú otázku. Vychádzame z dvoch zdrojov informácií:

– prekladu práce novinára Sergeja Filatova (redaktor časopisu Meždunarodnaja žizň)

– aktuálnych zvodiek, ktoré k špeciálnej operácii na Ukrajine uvádza bloggerka Vlabi

Triezvo sme zhodnotili rozkaz prezidenta Putina z 27. 2. – uviesť ruskú jadrovú triádu do bojovej pohotovosti. Rovnako tak zúrivú reakciu najmä Anglosasov na začatie ruskej operácie. Prečo – keď ju už niekoľko týždňov ohlasovali? Niečo sa odohralo inak, ako mali kurátori kyjevských bábok pripravené?

Dňa 1. februára t. r. zamestnanci americkej ambasády v Kyjeve stiahli z oficiálnych stránok diplomatickej misie všetky dokumenty o amerických biologických laboratóriách nachádzajúcich sa na území Ukrajiny. Uvádza sa, že USA plánovali otvoriť ďalšie dve podobné zariadenia na Ukrajine vo februári 2022. Chceli ich umiestniť v Kyjeve a Odese.

Rozhodnutie Američanov zakryť stopy vykonali ihneď po zverejnení v britskej tlači. The Daily Expose zverejnil článok: Je v konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom viac, ako sa zdá? 

„Je v ukrajinsko-ruskom konflikte viac, než sa na prvý pohľad zdá?“ upozorňuje čitateľov na to, že v priebehu niekoľkých rokov si americká armáda na území Ukrajiny vytvorila sieť biologických laboratórií a všetky sú tajné. Navyše zverejnili mapu rozmiestnenia týchto laboratórií po celej krajine. Daily Expose poznamenáva, že tieto informácie odhaľujú konflikt na Ukrajine v novom svetle – odtiaľ sa nad Ruskom rysovala biologická hrozba, ktorú vytvorili Američania so súhlasom kyjevských úradov.

Už teraz vidieť, že medzi USA a Spojeným kráľovstvom sú v množstve otázok viditeľné nezhody. Napríklad Briti aktívne vystupovali proti dialógu medzi Moskvou a Washingtonom vo svojom obľúbenom štýle zákulisných manévrov. Londýnske tajné služby však v tomto prípade „rozlúštením“ konkrétnej práce Američanov poskytujú službu najširšiemu okruhu čitateľov po celom svete – odhaľujú tajné aktivity Pentagonu na ukrajinskej pôde. Robia to možno s tým vedomím, že sami nepohrdnú vykonávaním rovnakých biologických experimentov, napríklad v neslávne preslávenom laboratóriu Porton Down. Napriek tomu teraz – práve včas – zverejnili podrobnosti o rozmiestnení siete amerických biologických laboratórií po celej Ukrajine.

The Daily Expose uviedol: „Dnes (24. februára) okolo 7.00 britského času teraz zmazané vlákno Clandestine (@WarClandestine) na Twitteri, ktorého účet je teraz pozastavený, poskytlo zaujímavý pohľad na situáciu na Ukrajine, ktorý v korporátnych spoločnostiach neuvidíme.“ A potom – prerozprávanie samotných informácií odstránených z Twitteru:

Sergej Alexandrovič Filatov

„Skontroloval som, či majú USA biologické laboratóriá na Ukrajine. Ukazuje sa… áno. A v klasickom americkom štýle sa predávajú ako „ochrana“: „Program znižovania biohrozieb na Ukrajine“. Ale táto štúdia „najnebezpečnejších vírusov na svete“ sa odohráva na hranici s Ruskom.“

(Existuje taký odkaz, ktorý je už zablokovaný – uvádza Sergej Filatov):

Veľvyslanectvo USA na Ukrajine: Program znižovania biohrozieb – to znie skoro ľudomilne.

Filatov (aj my) si zhrnieme pár súvislostí:

Takže študujeme najsmrteľnejšie patogény na svete na hranici s Ruskom. Je to „len na ochranu“.

Vláda USA potvrdila, že tam USA vybudovali biolaboratóriá.

Nie je to taký veľký problém, že? – Zle! Dodnes som to nevedel, ale Rusko obviní USA, že na jeho hraniciach vytvára „biologickú zbraň“.

Putin naďalej nazýva akcie svojich jednotiek na Ukrajine „zvláštnou operáciou”. Hovorí, že chce krajinu demilitarizovať a „denacifikovať“, ale nie ju okupovať. Čo tým myslí? Na čo vlastne mieri? Áno – zameriava sa na letiská a vojenské zariadenia, ale ak Putin skutočne verí, ako už niekoľkokrát verejne vyhlásil, že USA stavajú biologické zbrane na ruských hraniciach, potom môže byť celá táto akcia oveľa väčšia.

Potrebujeme reportéra, ktorý by sa spýtal Bidenovej administratívy: Čo vedia o týchto amerických biolaboratóriách na Ukrajine?

Zdá sa, že Putin zamieril svoje útoky na Ukrajinu do miest, kde sa nachádzajú americké biologické laboratóriá. 100% hľadá podozrivú biologickú zbraň.

Spolu s týmto textom – je tam tiež niečo napísané o Wu-chane a zdrojoch Covid-19, ale zatiaľ to nie je relevantné – autor zverejňuje mapu s umiestnením amerických biologických laboratórií po celej Ukrajine.

Všimnite si, že tento Angličan považuje Krym za územie Ukrajiny, a preto ho maľuje rovnakou farbou. Špeciálne na to upozorňujeme. Zmeniť čokoľvek v tomto dokumente, napríklad farebnú schému mapy, znamená zbaviť ju pravosti. Pozri vysvetlenie k mape. Sú tam uvedené mestá, kde sa tieto biolaboratóriá Pentagonu nachádzajú:

Odesa, Vinnica, Užhorod, Ľvov (tri), Kyjev (tri), Cherson, Ternopil, Luhansk a jedna v blízkosti Krymu.

Dodajme nasledujúce:

Jednak je známa informácia, že americká armáda vytvorila desiatky biolaboratórií okolo Ruska, a písali sme o tom napríklad v materiáli „Americké biologické experimenty pri hraniciach Ruska“. 

Preto sú nové informácie, ktoré unikli vďaka Britom, dôležité na ďalšie štúdium tejto hrozby, aj na jej potlačenie. Dúfame, že túto hrozbu na ukrajinskej pôde odstránia.

Po druhé, opakujeme, že veľvyslanectvo USA na Ukrajine okamžite po tomto zverejnení vymazalo zo svojich webových stránok všetky odkazy na tieto laboratóriá a ich programy. To sa tiež zhodovalo so začatím ruskej vojenskej operácie na Ukrajine.

Po tretie, čo je obzvlášť zaujímavé, samotní Briti sa zaoberajú rovnakým biologickým výskumom, takže presmerovanie výhybiek na Američanov môže byť spôsobené tým, že existujú otázky pre samotných ostrovanov.

A nakoniec, publikácia tohto druhu práve v britskej tlači – a Daily Expose je pomerne populárny nezávislý investigatívny denník – tiež naznačuje problémy vo vzťahoch medzi Londýnom a Washingtonom, čo samo osebe ukazuje na pevnosť „atlantickej solidarity”. Každopádne na Ukrajine aj v rade postsovietskych republík existujú americké biologické laboratóriá a je načase odhaliť ich tajomstvo.

Toľko Sergej Filatov.

Druhý zdroj je konkrétnejší, čo sa týka aktuálnej situácie.

USA sa zaoberali vytvorením smrtiaceho vírusu v biolaboratóriu v Charkove. Americké ministerstvo obrany pre zníženie hrozieb (DTRA) na konci roku 2021 podpísalo tajnú dohodu s Ukrajinou o začatí biologických experimentov v Charkovskej oblasti na konci februára 2022.

Odkaz na históriu

Na území Ukrajiny v súčasnosti pôsobí 16 amerických vojenských biologických laboratórií. O deviatich z nich sú aspoň nejaké informácie, vrátane adresy a územia, kde inštitúcia sídli. O troch z nich nie sú žiadne informácie. Podľa jednotlivých správ na internete možno usúdiť, že jeden biologický objekt sa nachádza v Kyjeve, ďalší vo Ľvove a tretí je umiestnený v priestoroch laboratória Inštitútu experimentálnej a klinickej veterinárnej medicíny v Charkove (Charkov, Pomerki okres, Pushkinskaya ul., 83). Práve v týchto mestách bolo okrem amerických misií vidno špeciálne konvoje americkej vojenskej techniky prevážajúce náklad v kontajneroch označených vysokou úrovňou biologickej ochrany.

O víruse

Západní odborníci v oblasti technológie úpravy vírusového genómu v roku 2021 informovali, že Pentagon priviezol do Charkova vzorky najnebezpečnejšieho vírusu na svete – kiahní, ktoré patria do skupiny patogénov IV. Experimenty s týmto vírusom sú celosvetovo zakázané a pokus pracovať s týmto patogénom spadá pod medzinárodné právo OSN „Zločiny proti mieru a ľudskosti“.

Práca s vírusom variola, rovnako ako jeho skladovanie, je povolená iba na dvoch miestach na našej planéte – v SSC VB „Vector” (Novosibirsk, Rusko) a v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb (Atlanta, Georgia).

Američania si však uvedomili, že nemá cenu vylepšovať vírusy a baktérie na svojom území. Potom rozhodli tajne previezť vzorky vírusu varioly na Ukrajinu. Pri voľbe laboratória, v ktorom budú s vírusom experimentovať, USA vychádzali z jednoduchej logiky – blízkosť Ruska a dopravná dostupnosť. Preto vybrali mesto Charkov.

Začiatkom januára 2022 sa do rúk ruskej rozviedky dostala informácia, že vojenskí mikrobiológovia Pentagonu z Charkovského bakteriologického laboratória zaslali správu náčelníkovi Spoločného štábneho výboru generálovi Markovi Milleymu s poznámkou, že sa im podarilo dosiahnuť unikátnu štruktúru genómu vírusu CoV-2 (koronavírus).

Popis pripojený k správe naznačuje, že výsledná modifikácia vírusu je schopná infikovať ľudské pľúca a zanechávať v pľúcach jazvy. Úmrtnosť je 80 – 85 %. Na porovnanie: úmrtnosť na ebolu, o ktorej každý určite už počul, je iba 35 – 40 %.

Je dôležité poznamenať, že od roku 1984 USA hľadajú jedinečný bojový vírus s vysokým smrtiacim potenciálom, ktorý môže spôsobiť nenapraviteľné škody obyvateľstvu na nepriateľskom území. K tomuto programu Pentagonu uvádzame video (bez prekladu) https://www.youtube.com/embed/_8hQi2Zv1L0

Sledovaniu tejto stopy sa dlhodobo venuje bulharská novinárka Diljana Gajtandžijevová.

Ako to súvisí s Ruskom? Súdiac podľa nedávnych udalostí (vojenská operácia na ochranu obyvateľov Donbasu) dostal Kremeľ nejaké informácie o pripravenosti USA použiť tento vírus proti Rusku. Zdržanie v takejto situácii by viedlo ku genocíde obyvateľstva Ruska.

Je dôležité uvedomiť si, že z Charkova do najbližšieho veľkého mesta v Rusku – Bielgorodu – je iba 110 km (dve hodiny jazdy). Každý deň prejde oboma smermi asi 450 áut. Aj keď vezmeme do úvahy inkubačnú dobu obvyklého vírusu variola, jeden človek – či už by to bol taxikár z Charkova, ktorý denne vozí ľudí na stanici v Bielgorode, alebo učiteľ, ktorý chodí do školy – nakazil viac ako 10 ľudí denne, a ďalej by nákaza vzrastala geometrickým radom.

Skúsme poskladať mozaiku:

1) Američania (asi sólovo) realizujú v pseudoštáte Ukrajina, ktorý sami riadia, popri ekonomickej kriminalite (celá partia vedenia Demokratickej strany) aj špeciálny program Pentagonu. Je to za hranou medzinárodného práva, ide o vývoj extrémne smrtiacich biologických zbraní.

2) Podstatou výskumu je virológia vysoko smrtiacich vírusov. Ponúka sa pochopiteľne spojnica s laboratóriami vo Wu-chane, rovnako sponzorovanými rovnakou americkou stranou. Aj ich čínski sprostredkovatelia sú známi – komsomolské krídlo KS Číny – protivník silového krídla Si Ťin-pchinga.

3) Rusko dalo ultimátum 17.12. a rozbehla sa zásadná globálna strategická partia. USA v nej čelia výzve na ústup z pozície svetového hegemóna. Či bolo Rusko už v decembri k dátumu vynesenia ultimáta informované svojimi tajnými službami o stave amerických príprav biologického útoku na Rusko – zostáva otázkou.

4) USA nemá silu zvládnuť súpera, akým je teraz Rusko, ktoré má o generáciu vyspelejšie zbrane. Takže USA naťahovali čas a hľadali efektívne východisko. No a našli ho v extrémne nebezpečnej biologickej zbrani – vírusue varioly.

5) V tomto scenári majú USA pár výhod. Dvojročný celosvetový „úspech“ Covid-19, ktorý sa môže stať „krytím“ použitia varioly voči Rusku. Aj SARS-Cov-2 útočí na pľúca a ľahko by sa tak variola mohla prekryť touto „novou, tentoraz však smrtiacou mutáciou Covid-19“.

Otvorenie bojového výcvikového strediska vo Vaziani. Podivná schéma 
– americká armáda „zakrýva“ americké biologické laboratórium, aby sa mu nič nestalo? ..

6) Pentagón v spolupráci so spravodajcami konštruuje „veľké ukrajinské predstavenie”. Jeho cieľom je proxy vojna Ukrajina – Rusko, a v nej predovšetkým využitie biologickej zbrane varioly prikrytej SARS-Cov-2, na ktorý si počas dvoch rokov svet už zvykol. Náhlu smrtnosť možno zviesť na nečakanú mutáciu Covid-19, na ktorú sú práve Rusi hákliví. A počas vojny sa nejaké veľké skúmanie vykonávať nebude. Ako vedľajší bonus tohto biologického útoku by bolo nové kolo strachu pred smrtiacou mutáciou a nové globálne kolo vakcinácie!

7) Putin má tieto informácie a musí reagovať. Už nejde o ideálny diplomatický variant vykonštruovaného konfliktu prostredníctvom Minských dohôd. Ide o čas a využitie prekvapenia podľa hesla: „Ak je boj nevyhnutný, je nutné zaútočiť ako prvý.“

8) Rusko uznalo LĽR a DĽR a začalo v rýchlom slede špeciálnu vojenskú operáciu, krytú „demilitarizáciou a denacifikáciou“ Ukrajiny, ktorej hlavným cieľom je však neutralizácia biologického nebezpečenstva obsadením všetkých amerických laboratórií na území Ukrajiny. Operácia je vedená tak, aby splnila práve tento cieľ a je veľmi dôležité získať maximum dôkazného materiálu. Preto taktika „vojenskej chirurgie“.

9) Vyhlásením bojovej pohotovosti jadrovej triády Rusko oznámilo USA (a Spojenému kráľovstvu) vojnový stav –  zatiaľ nevyhlásený, len oznámený. Ak zaistí dostatok dokumentácie k tejto zločineckej práci protivníka, napĺňa sa bod aplikácie inovovanej obrannej doktríny Ruska. Inovované o práve o ohrození bezpečnosti biologickými zbraňami. A aj ďalšie inovácie je zásadné: odvetný úder prešiel na preventívny odvetný úder. Hyperzvukové zbrane menia odvetu na útok.

10) To, že Rusko predišlo protivníka o deň alebo dva, potvrdzujú aj svedectvá kapitulujúcich ukrajinských vojakov, pripravených na útok na Donbas 24. – 25. 2. Ak sa kauza s variolou potvrdí, bude mať Veľká porota Reinera Füllmicha prácu so súdením ďalšieho globálneho zločinu rovnakej partie ľudí, aká stojí za rozpútaním operácie Covid-19.

zem&vek

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Gerlachov

Medzinárodné preteky FIS Slavic Cup v bežeckom lyžovaní v Gerlachove

TJ Tatran Gerlachov usporiada 12. – 13. marca 2022 Medzinárodné preteky FIS Slavic Cup v bežeckom lyžovaní – 63 ročník ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

BYE, BYE DOLLAR! RUSKO PRÁVE UKONČUJE AMERICKÝ DOLÁR AKO REZERVNÚ MENU A ČÍNA KRÁČA K ZLATÉMU JUANU

Akt hospodárskej vojny Západu proti devízovým aktívam Centrálnej banky Ruska ohrozuje status dolára ako svetovej rezervnej meny. Akt ekonomickej vojny ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Aktualizované 25.5. 02:41
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Aktualizované 23.5. 09:00
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...