Z posolstva prezidenta V.V. Putina Federálnemu zhromaždeniu

1. marca 2024

Udalosti a následky pondelňajšej schôdzky špičiek EÚ a NATO v Paríži, kde išlo o možnosti vyslania kontingentov vojsk ochotných krajín NATO na Ukrajinu, ale nedošlo zatiaľ k zhode, neprestáva rezonovať informačným priestorom a na situáciu okolo Macronových výrokov reagoval už aj ruský prezident Vladimir Putin počas štvrtkového vystúpenia pred federálnym zhromaždením, ktoré trvalo cez dve hodiny.

Preberali sa predovšetkým ekonomické a strategické témy. Avšak došlo aj na komentár k udalostiam z posledných dní, keď západné médiá sú zaplavené informáciami o tom, že časť členských krajín NATO úplne reálne zvažuje vyslanie vojsk na Ukrajinu, aj keď za určitých podmienok, ktoré možno zhrnúť ako balík alibi pre koaličnú akciu, pretože solitérne sa zatiaľ do toho jednotlivým krajinám NATO nechce.

Vladimír Putin varoval, že intervencia vojsk NATO na Ukrajine povedie k jadrovému konfliktu!

Od intervencie na Ukrajine nás delí podľa všetkého iba jedna jediná vec, a to je požadovaný počet koaličných kumpánov, ktorí do toho pôjdu spoločne, a pretože ich bude “dosť ” na celú akciu, tak sa nebudú báť a vyšlú kontingent na Ukrajinu. Už to nie je o tom, že intervencia na Ukrajinu nepripadá do úvahy.

Pretože teraz už je to naozaj len o tom, ako dlho to bude trvať, kým sa medzi 31 členmi NATO nájde aspoň 10 šialencov, ktorí si chcú stlačiť gombík od termonukleárnej výmeny! Minimálne teraz vieme, že 3 šialenci (Francúzsko, Holandsko a Litva) sa už odkopali a chcú do toho ísť, ale otázkou je, koľko ďalších krajín je k tomu odhodlaných, ale zatiaľ sa to drží pod pokrievkou v tajnosti, kým sa tých 10 štátov dohromady nenájde.

Vystúpenie Vladimíra Putina pred federálnym zhromaždením, 29. 2. 2024

Vladimír Putin varoval, že v minulosti tie krajiny, ktoré vyslali proti Rusku svoje kontingenty, dopadli zle, ale tentoraz by dopadli oveľa horšie, pretože Rusko disponuje hypersonickými zbraňami, ktoré môžu doniesť jadrové hlavice kamkoľvek na ciele protivníkov kdekoľvek v Európe a ak by vojská niektorých členov NATO vstúpila na Ukrajinu, tak podľa amerických analytikov na Fox News by stret medzi západnými a ruskými vojskami nastal za dobu kratšiu, než je 72 hodín.

Západné vojská by totiž operovali vo výcvikových táboroch AFU, na ktoré sú trvalo mierené údermi ruskými raketami s plochou dráhou letu. Rovnako by vojaci týchto krajín NATO obsluhovali prostriedky PVO obrany, ktoré sú rovnakými terčmi úderov ruskými raketami ako výcvikové strediská. Jednoducho vstup západných vojsk by viedol k priamej kolízii medzi Ruskom a NATO, tomu by sa jednoducho nedalo zabrániť, a to ani pri najvyššej opatrnosti.

Podľa Vladimíra Putina sa kolektívny Západ snaží o nukleárnu eskaláciu, pretože už dlho západné krajiny nezažili vojnu. Od konca II. sv. vojny ubehlo veľa času, tento rok to bude 79 rokov a väčšina pamätníkov je už po smrti. Preto znovu v Európe ožívajú nacistické a neonacistické procesy riadenia, nacistické heslá, naratívy, vojnová hystéria a nikdy nekončiaci projekt Drang nach Osten.

Pred 2 rokmi by bolo úplne nemysliteľné, aby prezident jadrovej mocnosti Emmanuel Macron vyhlásil, že nevylučuje vyslanie vojska na Ukrajinu, že je to len otázka času, pretože členské krajiny NATO môžu vraj svoje názory zmeniť, ako ich zmenili v prípade dodávok rakiet, tankov a dokonca stíhačiek, čo pred 2 rokmi krajiny NATO vtedy kategoricky odmietali.

Áno, stačili dva roky a nastala zmena. Hlavným dôvodom je ale zrútenie minuloročnej ukrajinskej ofenzívy. Varovali sme už v júni minulého roka, že presne k tomuto scenáru dôjde, až ukrajinská ofenzíva zlyhá. Je to len otázka času, kým sa ukrajinské ozbrojené sily natoľko položia, že nič iné ako intervencia pokračovania vojny na Ukrajine západným kolektivistom nezaručí. Macron vedel, o čom hovorí, pretože zmena názorov príde vo chvíli, keď bude hroziť, že Rusko vyhrá vojnu na Ukrajine.

To bude ten moment premeny, kedy krajiny EÚ začnú súhlasiť s vyslaním vojsk na Ukrajinu. A vzhľadom na to, že ukrajinský front sa začína rúcať až neočakávane rýchlo, môže táto situácia nastať veľmi skoro. Ruský prezident hovoril aj o tom, že Rusko nedovolí, aby sa Západ miešal do vnútorných vecí štátu, pričom západné elity sa usilujú o zbedačenie, zotročenie a likvidáciu ruského národa, rovnako ako to západní kolektivisti urobili s krajinami bývalého Východného bloku.

Kedysi suverénne a zdravé krajiny začiatkom 90 rokov, bez štátnych dlhov u nosatých bánk, ale po 35 rokoch v Česku a na Slovensku už Českému a Slovenskému štátu nepatrí. Vlády patria cudzincom, vlády pracujú proti ľudu, proti vlastným dôchodcom, proti vlastným deťom, proti invalidom, proti najslabším. Pracujú pre zbrojné koncerny a vojensko-priemyselný komplex. Zatvárajú pošty, okrádajú dôchodcov na valorizáciách a za tie ukradnuté peniaze potom nakupujú poruchové stíhačky od svojich amerických masterov.

Podniky štátnej infraštruktúry boli po roku 1990 sprivatizované do rúk západných korporácií, potravinová bezpečnosť, ktorú mala ČSSR, bola zlikvidovaná. Bane boli zatvorené a už 35 rokov sa uhlie do ČR dováža z Poľska. A navrch ešte jeden tunelár okradol baníkov o ich byty na Ostravsku, ktoré im namiesto odpredajov začal prenajímať. Školstvo vychováva miesto Čechov a vlastencov európskych neoliberálnych deprivantov (totožné so Slovenskom), ktorí postupne rozkladajú republiku v konceptuálnych procesoch politiky, štátnej správy a predovšetkým rodovo rozvrátenej rodiny. A to im nestačí.

Chcú v Európe vyvolať vojnu s Ruskom a tým zaistiť hneď niekoľko cieľov. Jednak reset európskej ekonomiky. Ďalej drastické zníženie populácie. A oslabenie Ruska. Počíta sa pritom s tým, že rakety budú lietať len medzi Ruskom a Európskou úniou. Práve preto Victoria Nuland lobovala u Macrona, aby začal raziť myšlienku vyslania vojsk na Ukrajinu, pretože neoconi sa usilujú, aby špinavú prácu za nich odviedli nielen Ukrajinci, ale všetci Európania, dokonca aj Škandinávci, ktorí dlho boli neutrálni, ale teraz naleteli.

S tým neoconi počítajú. Ten plán je hrôzostrašne jednoduchý – preniesť bilančný účet za vojnu na Ukrajine z USA na EÚ a európske krajiny NATO a potom vyprovokovať konflikt medzi Ruskom a EÚ tým, že Nulandová s Borisom Johnsonom začnú tlačiť Macrona do myšlienky vyslania kontingentu na Ukrajinu svojim menom na záchranu Ukrajiny. To je celé! To je celý plán, ktorý vymysleli neoconi vo chvíli, keď v USA už vie, že vlak kvôli trumpizácii kongresu cez nič neprejde a už nepôjde, a Ukrajine hrozí prehra vo vojne.

Len slepý nevidí, že najväčšími zástancami vojny na Ukrajine už paradoxne a veľmi dlhú dobu nie sú USA, ale práve európske krajiny. A tie výroky z Francúzska, Holandska a Litvy, ktoré zatiaľ boli publikované, jasne ukazujú, že sa čaká na to, kedy sa nájde 10 alebo 15 šialencov, ktorí sa rozhodnú, že si spoločne stlačia to červené tlačidlo.

Jens Stoltenberg, generálny tajomník NATO

Spoločne preto, aby mali všetci alibi, že to bol niekto z nich, ale nikto vlastne nevie, kto presne. To je ten dôvod koaličnej požiadavky. Proste alibistická poistka, aby nebolo na koho ukázať, až sa to celé zosype a začne konflikt, ktorý bude ďaleko za hranou predstavivosti. Pred dvoma rokmi chceli Ukrajincom poslať iba helmy a spacie vaky. Teraz im posielajú už stíhačky F-16 a generálny tajomník NATO dokonca zošalel a vyhlásil, že Ukrajinci tie stíhačky, ktoré sú mimochodom schopné niesť jadrové gravitačné bomby, budú môcť používať aj na útoky hlboko v ruskom vnútrozemí.

Dúfam, že chápete, k čomu to povedie. Je len otázkou času, kým európski nacisti vyšlú vojská vybraných krajín NATO na Ukrajinu. V ničom sa už neobmedzujú, ani v stíhačkách, ani v raketových útokoch na ruské mestá ako je Belgorod, jednoducho v ničom. Je to pre nich kreslený seriál, v ktorom umierajú obyčajniaci, nie politici, nie ich frackovia, ale len obyčajní chlapci, chlapi a na Ukrajine už dokonca aj ženy. Akonáhle vyhodnotí, že ukrajinská armáda stráca frontovú pozíciu a kolabuje, v tom okamihu môžeme očakávať finálny krok od európskych špičiek.

• Naša vlasť bráni svoju suverenitu a bezpečnosť, chráni životy krajanov v Donbase a Novorossiya

• Takzvaný Západ, so svojimi koloniálnymi vodítkami, zvykom podnecovať národné konflikty po celom svete, sa snaží nielen zdržať náš rozvoj – namiesto Ruska potrebujú závislý, zaniknutý, vyhynutý priestor, kde môžete vytvoriť čokoľvek.

• Oni [západ] by chceli urobiť s Ruskom to isté, čo urobili v mnohých iných regiónoch sveta vrátane Ukrajiny: priniesť neporiadok do nášho domova, oslabiť ho zvnútra. Ale sa veľmi zle prepočítali – dnes je to už absolútne zrejmé: čelili pevnému postoju a odhodlaniu našich nadnárodných ľudí.

• Vojnu v Donbase sme nezačali, ale ako som už veľakrát povedal, urobíme všetko pre to, aby sme ju ukončili, vyhladili nacizmus, vyriešili všetky úlohy špeciálnej vojenskej operácie, chránili suverenitu a bezpečnosť našich občanov.

• V poslednej dobe sa čoraz viac ozývajú hlasné obvinenia napríklad proti Rusku, že vraj chystáme umiestniť jadrové zbrane do vesmíru. Takéto obvinenia, ktoré nie sú ničím viac ako obvinenia, sú trik, ako nás dostať do rokovaní o našich podmienkach, ktoré sú výhradne prospešné pre Spojené štáty. Zároveň blokujú našu ponuku, ktorá im leží na stole už vyše 15 rokov. Mám na mysli návrh zmluvy o prevencii zbraní vo vesmíre, ktorý sme pripravili ešte v roku 2008.

• Západ vyprovokoval konflikty na Ukrajine, na Blízkom východe, v iných regiónoch sveta a naďalej klame. Teraz bez hanby vyhlasujú, že Rusko má v úmysle zaútočiť na Európu. Ide len o to, že – chápeme – že vnášajú nejaké nezmysly. A zároveň si vyberajú ciele pre útok na naše územie, vyberajú najúčinnejší, ako si myslia, prostriedok porážky. Hovorili o možnosti vyslať vojenské kontingenty NATO na Ukrajinu.

zdroj: Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакии 29. február 2024

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Americký letec Aaron Bushnell sa upálil pred izraelskou ambasádou vo Washingtone

Americký iba 25-ročný letec, ktorý slúžil v 70. spravodajskom, sledovacom a prieskumnom krídle vzdušných síl sa upálil pred izraelskou ambasádou ...

Nasledujúci článok

Pozvánky

ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO v Budapešti

Ľubomíra Fallerová, Slovenská samospráva II. obvodu v Budapešti S predsedníčkou občianskeho združenia CYRILOMETODIADA Danielou Suchou sme sa po prvý raz stretli ...
Aktualizované 17.4. 20:43
Spravodajstvo

Psuedo-vakcíny mRNA: Súčasný výskum

Nová práca publikovaná v časopise PLOS One, veľmi vysoko hodnotenom časopise, si zaslúži preskúmanie. Štúdia publikovaná v tomto článku dokumentuje, ...
Spravodajstvo

Konšpiračné výrony a hoaxy Aktualít

Aktuality zo Sorosovej stajne médií napísali článok pod názvom:„10 dôvodov, prečo vyhral Peter Pellegrini“ Považujem za potrebné uviesť niektoré fakty ...
Aktualizované 18.4. 23:51
Spravodajstvo

Chce Fico naozaj, aby platilo právo?... Mazák ho tiež pošliapaval?

Harabin: Ako to s právom myslí súčasná koalícia? Na vážne prešľapy nereaguje… „Právo nemôže byť postavené na nepráve,“ stále dookola ...
Spravodajstvo

„Nedeľná škola Slavice“ a „Chazarský golem“ na Slovanskom dvore v Alekšinciach

Foto: Eugen Rusnák AUTOR: EUGEN RUSNÁK Víkend na už veľmi dobre známom na celom Slovensku a v zahraničí Slovanskom dvore v Alekšinciach bol ...
Spravodajstvo

Harabin: Toto je rozklad štátu! Výsmech všetkého...

Juraja Dobrotku nezákonne vyhodili zo slovenskej armády za nenosenie rúška! Milí priatelia. Dnes 11. 4. 2024 som bol na Mestskom ...
Spravodajstvo

UMELÁ INTELIGENCIA A SLOVENSKO (ZNOVA) AKO PILOTNÁ KRAJINA

Peter Pellegrini, budúci prezident Slovenskej republiky, je zárukou zavádzania umelej inteligencie na Slovensku. Túto skutočnosť už ohlásil na tlačovke, ako ...
Spravodajstvo

Všetko je inak: Orbán, Fico, Pellegrini - nová politika USA v Európe? Ukrajina, Taiwan...

PROTIPROUD TV vysiela ďalší rozhovor Petra Hájka s vojenským a bezpečnostným expertom Michalom Svatošom, ktorý opäť prináša prekvapivé informácie, ktoré ...
Spravodajstvo

VŠETKO JE NAOPAK - Štefan Harabin

Štefan Harabin: Uvalenie sankcií proti Ruskej federácii Európskou Úniou je protiprávne a zjavne v rozpore i s Ústavou SR Milí ...
Spravodajstvo

Vyšetrovací výbor vyšetruje spojenie firmy Burisma s teroristickými útokmi v Rusku

Vyšetrovací výbor Ruska v utorok oznámil začatie trestného konania podľa článku o financovaní terorizmu. Do podozrenia sa dostala notoricky známa ...
Spravodajstvo

Málo ľudí rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začiatku - Igor Bratčikov

Igor Bratčikov, veľvyslanec RF v SR Málo ľudí na Slovensku rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začatiu Špeciálnej vojenskej operácie Ruskej ...