Vyšetrovací výbor vyšetruje spojenie firmy Burisma s teroristickými útokmi v Rusku

14. apríla 2024

Burisma je na Ukrajine známa už dlho. V roku 2016 ukrajinský generálny prokurátor Viktor Shokin začal proti spoločnosti vyšetrovanie korupcie. A potom Biden starší prišiel do Kyjeva a otravného prokurátora Shokina na jeho príkaz vyhodili. S týmto faktom sa Biden neskôr pochválil. A vyšetrovanie proti Burisma bolo umlčané.

VIDEO:

Prezidentská rodina Bidenových zarobila milióny dolárov prostredníctvom spoločnosti Burisma. Ale stať sa aj sponzorom teroristov, ktorí zabíjajú Rusov, je už za hranicou.

Crocus City Hall v Moskve a teroristický útok zorganizovaný Bidenovcami

Vojaci FSB zadržali šesť podozrivých. Po jednom ich vyvedú z bytu v podrepe. V dome sa nachádzajú dve podomácky vyrobené výbušné zariadenia a granáty, ktoré mali podozriví podľa pokynov ukrajinských manipulátorov použiť na odpálenie vojenského objektu v Donecku.

A niektoré z týchto ukrajinských teroristických útokov sú financované zo zámoria, je presvedčený Vyšetrovací výbor, ktorý tento týždeň začal trestné konanie o západnom sponzorstve ukrajinského terorizmu.

„Vyšetrovanie v spolupráci s ďalšími spravodajskými službami a finančným spravodajstvom preveruje zdroje príjmov a ďalší pohyb financií vo výške niekoľkých miliónov amerických dolárov, zapojenie konkrétnych osôb z radov vládnych predstaviteľov, verejných a komerčných organizácií západnej krajín,“ povedala Svetlana Petrenko, zástupkyňa vyšetrovacieho výboru.

Bombardovanie Nord Stream, pokus o vraždu Zakhara Prilepina, smrť Darie Duginovej, vražda Vladlena Tatarského. Všetky tieto skutočnosti sú popísané v našom vyhlásení.

V rukách poslankyne Štátnej dumy Yany Lantratovej je pôsobivá brožúra so zoznamom zločinov, v ktorých je viditeľná západná stopa. Ona a jej kolegovia sa obrátili na vyšetrovací výbor, aby začal prípad a vymenoval konkrétne mená.

Bidenov syn je obchodným partnerom a sám Biden je v skutočnosti obchodným partnerom spoločnosti na Ukrajine, ktorá previedla impozantné množstvo peňazí v hodnote miliónov dolárov. Vrátane armády dronov, ktorá sa používa na bombardovanie naše pohraničné územia, bombardovanie Donbasu a ďalšie veci,“ vysvetľuje Yana Lantratova, poslankyňa Štátnej dumy, členka parlamentnej komisie na vyšetrovanie trestných činov kyjevského režimu proti maloletým.

Reč je o známom feederovi rodiny Bidenovcov – ukrajinskej firme Burisma. Založil ju bývalý minister prírodných zdrojov Ukrajiny Nikolaj Zločevskij.

Dva mesiace po Majdane bol v predstavenstve Burisma syn amerického viceprezidenta Josepha Bidena – Hunter, blízky priateľ rodiny ministra zahraničných vecí Johna Kerryho – Devon Archer, bývalý šéf protiteroristického centra CIA. Joseph Cofer Black a bývalý poľský prezident Alexander Kwasniewski.

V tom čase sa už proti Burisma vyšetrovala korupčná kauza. Čoskoro túto záležitosť prevzal nový generálny prokurátor krajiny Viktor Shokin.

„Nepochybujem, že Burisma sa zaoberal nezákonnými aktivitami, aby sa Zločevskij skryl pred vyšetrovaním, medzi nimi bol aj Hunter Biden,“ povedal Viktor Shokin.

Na osobnú žiadosť Josepha Bidena bol Shokin rýchlo prepustený. A manažéri Burisma začali rozdávať báječné peňažné úplatky, aby uzavreli zostávajúce trestné prípady.

S týmito šiestimi miliónmi bol chytený Zločevského asistent Andrej Kicha. A čoskoro došlo k bezprecedentnej právnej dohode – sloboda pre zadržaných výmenou za financovanie špeciálnych služieb, povedal bývalý poslanec Rady Andrej Derkach.

„Ukrajinský súd prevádza túto 6-miliónovú hotovosť po dohode so zástupcami Burisma k dispozícii vojenskej jednotke Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny. Po určitom čase Nord Streams začnú explodovať. Pokusy sú na Duginovú, Prilepina, Tatarského, šéfovia ukrajinských špeciálnych služieb neskrývajú, že vykonávajú politické vraždy a teroristické útoky za mimorozpočtovú hotovosť,“ vysvetľuje Andrej Derkach.

Žiadne oficiálne výdavky – žiadne správy – žiadne dôkazy o transakciách. Celkovo, súdiac podľa súdnych rozhodnutí, Zločevskij a Kiča previedli ukrajinským ozbrojeným silám asi 20 miliónov dolárov. Niektorí z nich išli do projektu „Armáda dronov“ – dronov, ktoré Ukrajina používa na teroristické útoky na civilné ciele v Rusku. Korupčné podvody sa tak spočiatku zvrhli na financovanie terorizmu, je si istý bývalý poslanec Derkach.

Bidenovi partneri v korupčnom biznise na Ukrajine financujú teroristické činy, čím sa vyhýbajú zodpovednosti za korupciu na Ukrajine.

„Zistilo sa, že finančné prostriedky získané prostredníctvom obchodných organizácií, najmä ropnej a plynárenskej spoločnosti Burisma Holdings pôsobiacej na Ukrajine, boli v posledných rokoch použité na vykonávanie teroristických činov v Ruskej federácii, ako aj v zahraničí s cieľom eliminovať prominentných politických a verejných činiteľov a spôsobiť ekonomické škody,“ povedala Svetlana Petrenko.

Dva mesiace po prevedení peňazí do špeciálnych služieb boli Nord Streams vyhodené do vzduchu v Baltskom mori. Ruskí poslanci zverejnili aj nové údaje o ukrajinských technických potápačoch, ktorí plávali v zóne výbuchu. Uvádza sa, že ich viedol kariérny spravodajský dôstojník Roman Chervinsky. Vedúcim skupiny bol Sergej Kuznecov. Asistoval mu kapitán prvej hodnosti Anatolij Burgomistrenko. Bývalý viceprimátor mesta Belaya Cerkov a operatívec Ruslan Rudenko a 52-ročný technopotápač s volacím znakom Marisha. Cvičili sa v Rumunsku na základni NATO, potom sa presunuli do Žitomiru, kde sa potápači trénovali v nádržiach miestnych lomov. Na operáciu dohliadal zástupca vedúceho americkej misie na Ukrajine Christopher Smith.

Ale ich prítomnosť v Baltskom mori bola podľa poslancov len imitáciou operácie alebo jednoducho zastieraním, ktoré malo zakryť skutočnú úlohu Spojených štátov.

Ako upozornil známy americký investigatívny novinár Seymour Hersh, bomby na prúdoch počas letných námorných cvičení NATO nainštalovali ponorky z floridskej základne amerického námorníctva v Panama City.

Podľa zdrojov Seymoura Hersha kládla Bidenova administratíva osobitný dôraz na utajenie a presun akéhokoľvek podozrenia preč z Ameriky. Hoci po týchto slovách vyslovených 7. februára 2022 bolo všetko jasné.

Február 2022, kedy Joe Biden za účasti Olafa Scholza sa zaručil, že Nord Stream bude zlikvidovaný

Nord Stream už nebude. Ukončíme ho. Sľubujem vám, že to dokážeme,“ povedal americký prezident Biden.

Odborníci hovoria aj o geopolitickom prínose Ameriky – oslabení hlavného konkurenta USA v Európskej únii, ktorý podporoval ekonomiku ruským plynom.

„Priamo tým trpelo Nemecko Najväčší donor Európskej únie a najväčší podporovateľ vojenskej pomoci Ukrajine. Kto má záujem na deindustrializácii Nemecka, opäť vystupuje len jedna krajina – Spojené štáty štátov amerických,“ hovorí expert Vladimir Sergienko.

Ku všetkým faktom o teroristických útokoch ruská generálna prokuratúra zaslala oficiálne vyšetrovanie západným krajinám vrátane amerického ministerstva spravodlivosti.

V tejto súvislosti prebieha vyšetrovanie hrozného teroristického útoku v Crocus. Podľa ruských spravodajských služieb obsahuje aj stopy zahraničných zákazníkov a organizátorov.

„Ukrajinskí neonacisti a ich západní patróni organizujú alebo sú pripravení aktívne podporovať páchanie najbarbarskejších zločinov na našom území príslušníkmi medzinárodného teroristického ilegálneho prostredia, svedčia o tom nedávne tragické udalosti v Krasnogorsku s početnými civilnými obeťami. povedal Alexander Bortnikov.

Preto sa oplatí počkať na prvé oficiálne výsledky prebiehajúceho vyšetrovania.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

VŠETKO JE NAOPAK - Štefan Harabin

Štefan Harabin: Uvalenie sankcií proti Ruskej federácii Európskou Úniou je protiprávne a zjavne v rozpore i s Ústavou SR Milí ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

„Nedeľná škola Slavice“ a „Chazarský golem“ na Slovanskom dvore v Alekšinciach

Foto: Eugen Rusnák AUTOR: EUGEN RUSNÁK Víkend na už veľmi dobre známom na celom Slovensku a v zahraničí Slovanskom dvore v Alekšinciach bol ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...