SABOTÁŽ SEVERNÉHO POTOKA!

29. septembra 2022
foto: Россия1

Kto profituje zo sabotáže na plynovodoch?

Pred niekoľkými týždňami USA varovali pred možnými útokmi na plynovody Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Už teraz je zrejmé, že poškodenie troch závitov spôsobili výbuchy. 

Západ už stihol zo všetkého obviniť Rusko. Nie všetci si tam však myslia, že Moskva zinscenovala diverziu. Verziu, že za výbuchmi stojí Washington, označil bývalý americký prezident Donald Trump za skutočnú. 

Zapojenie štátov spomenul aj poslanec Európskeho parlamentu Radoslav Sikorski, ktorý napísal na svojom profile krátky a výstižný status: „Vďaka USA“

Americký prezident Biden v bielom dome na tlačovej konferencii za účasti nemeckého premiéra Scholza vydal prehlásenie ešte pred začatím špeciálnej operácie Ruskom na Ukrajine, že keď ruské vojská prekročia hranicu Ukrajiny, tak Severný potok zanikne.

Práve prebieha šetrenie či a kým bola spáchaná sabotáž na Severnom potoku Nord Steam 2. Samozrejme svetové mainstreamové média šalejú a obviňujú Rusko. Victoria Jane Nuland, americká námestníčka ministerky pre zahraničné veci 27. januárana na tlačovke povedala, že keď Rusko nebude plniť to, čo má predpísané, a keď Rusko nebude robiť to, čo si oni predstavujú, tak Nord Stream 2 nebude pracovať. Objavilo sa ale staršie video zo 7. februára 2022, kde súčasný prezident Spojených štátov vyhlásil novinárom na tlačovej konferencii v Bielom dome: „Ak Rusko vstúpi na územie Ukrajiny, tak spomínaný plynovod zanikne. My to ukončíme (teda USA) Na otázku novinárky, že ako to chcú urobiť, Biden bez zaváhania dal prísľub: „To vám sľubujem, že to môžeme urobiť.“ (viď video nižšie). Tejto tlačovky sa zúčastnil aj nemecký premiér Olaf Scholz. Nemci by mali zrejme spozornieť, pretože očividne ich premiér zapredal.

Vyzerá to tak, že sa situácia na Ukrajine bude opäť vyostrovať.

Po výbuchu plynovodu zostal v Európe len ukrajinský tranzit

Nemecko, ktorého high-tech priemysel závisí od lacného zemného plynu, teraz stratilo akúkoľvek schopnosť využívať priame dodávky z Ruska. Hlavná časť dodávok ruského plynu do Európy sa realizovala cez systém prepravy plynu Ukrajiny a po výbuchoch na plynovode nemá tento kanál pre Európsku úniu prakticky žiadne alternatívy. Načasovanie obnovy Nord Streamu v súčasnosti nie je možné odhadnúť.

Rusko bude trvať na svojej účasti na vyšetrovaní mimoriadnej situácie na plynovodoch Nord Stream. Oznámili to v Kremli. Predpoklady o účasti Moskvy na incidentoch sú absurdné. Pred vyvodením záverov o dôvodoch je potrebné študovať všetky okolnosti a pochopiť, kto z toho profituje, hovorí hovorca prezidenta Dmitrij Peskov. Európa je podľa neho tiež v ťažkej pozícii. Už teraz má problémy kvôli vlastným sankciám.

Zdroj: HraJ

Hosť infovojny JUDr. Štefan Harabin na tému: Policajný štát

Americké krížniky náhlivo opustili miesta výbuchov plynovodov SP1 a SP2. Chazin: Nemecko malo vyhlásiť vojnu USA alebo Veľkej Británii

Na trasách plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2 švédski seizmológovia zaregistrovali dva výbuchy, ku ktorým došlo 26. septembra. Súradnice výbuchov sa zhodujú s oblasťou, kde stále dochádza k úniku plynu. Pripomeňme, že prvý únik v pondelok večer bol detekovaný na SP-2 blízko dánskeho ostrova Bornholm a potom boli zistené dva úniky na SP-1.

Seizmológovia z Uppsalskej univerzity vo Švédsku dospeli k záveru, že k incidentom úniku plynu na plynovodoch Nord Stream 1 a Nord Stream 2 došlo v dôsledku výbuchov, nie zemetrasenia alebo zosuvov pôdy. Informuje o tom agentúra Reuters.

Experti došli k záveru, že k výbuchom, ktoré nehody spôsobili, došlo pod vodou. Druhý výbuch pritom zodpovedá 100 kilogramom dynamitu.

Americké krížniky náhlivo opúšťajú miesta výbuchov plynovodov SP1 a SP2

Je pozoruhodné, že začiatkom augusta nemecké médiá informovali o aktivite lodí amerického námorníctva v oblasti, kde teraz došlo k mimoriadnej udalosti na potrubí.

Navyše tesne pri ostrove Bornholm Američania vypli automatické identifikačné systémy lodí. Práve tam, na severovýchode ostrova, bol včera zaznamenaný pokles tlaku na potrubie sprevádzaný únikom plynu.

A dnes hlásili, že splnili svoje úlohy v Baltskom mori a opustili oblasť.

A čo sa stalo?

Americké lode oznámili dokončenie prác v oblasti predpokladanej sabotáže na plynovodoch.

Expedičný oddiel lodí amerického námorníctva vedený útočnou loďou USS Kearsarge dnes dokončil úlohy v Baltskom mori a bol videný pri ďalších Baltských prielivoch v Severnom mori.

Teraz sa nachádza 30 kilometrov od miesta predpokladanej sabotáže na plynovode Nord Stream 1 a asi 50 kilometrov od plynovodu Nord Stream 2.

Komentáre sú zbytočné

Pred očami sa nám odvíja ďalší – už tretí v rade – grandiózny pokus vymazať Nemecko z povrchu zemského. Zničiť ho ako politického a samozrejme ako ekonomického konkurenta – Konstantin Dolgov.

Chazin: Nemecko malo vyhlásiť vojnu USA alebo Veľkej Británii

Osobitný spravodajca Alexander Sargin sa spýtal ekonóma a publicistu Michaila Chazina na to, čo sa stalo v temných vodách Baltu: Michail Leonidovič, v súvislosti s nedávnym pohybom Spojených štátov v rovnakej oblasti ma trápia neurčité pochybnosti…

– Aké môžu byť pochybnosti, keď je to jasné aj ježkovi! Dochádzalo k manévrom krajín NATO, bola tam sabotážna skupina – veď to všetko je jasne vidieť! Dá sa samozrejme povedať, že to je konšpiračná verzia, ale napriek tomu je to presne ten prípad, kedy je všetko šité bielou niťou. Navyše nikto iný tam jednoducho byť nemohol. To znamená, že to mohli byť iba Spojené štáty americké, ktoré tým vyjadrili svoj postoj k Nemecku. 

To znamená, že predovšetkým je to výhodné pre Spojené štáty?

– Nie, v prvom rade je to výhodné pre Veľkú Britániu.

Ach áno, o tom sa nediskutuje – Angličanka tradične sere* a po stáročia inak existovať nemôže.

– Faktom je, že USA chcú tok kapitálu z Nemecka, respektíve z Európskej únie, aby tiekol k nim, chcú ho pre seba a pre Veľkú Britániu je nesmierne dôležité zničiť Európsku úniu. To znamená, že Briti majú zložitejšiu a rozsiahlejšiu úlohu ako Spojené štáty.

Aj keď udalosť spojená s explóziou potrubia je samozrejme úplne bezprecedentná, ale trhy na ňu nijako nereagovali…

– A ako môžu reagovať, keď tam nebol plyn, je to tak? Trhy by reagovali, keby Nemecko povedalo – no, nechceme, umožňujeme spustenie plynovodu „Nord Stream 2“. Ale dnešní Nemci samozrejme nič také povedať nemôžu.

Aká je naša pozícia? Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov dnes povedal, že  teraz nemožno vylúčiť žiadnu variantu, vrátane  možnosti sabotáže.

– No, aký je náš postoj?… Peskov povedal, že ide skutočne o „bezprecedentnú situáciu“, ktorá vyžaduje naliehavé vyšetrenie a že sme „mimoriadne znepokojení.“ Ale myslím si, že keby Nemecko bolo suverénnou veľmocou, tak by malo vyhlásiť vojnu Spojeným štátom alebo Veľkej Británii, alebo v najhoršom prípade podmínovať nejaký plynovod, ktorý čerpá plyn cez Severné more do tej istej Veľkej Británie. Ale Nemecko dnes nie je suverénna krajina, takže to jednoducho prehltne.

Nemecko prehltlo odpočúvanie Merkelovej. Scholz toho bude musieť prehltnúť viac.

*  V devätnástom storočí sa v Rusku často používal výraz „Angličanka sere“ a to nielen hovorovo, ale aj v tlači. Tento výraz označoval pravidelné protiruské intrigy a výpady zo strany Británie. A používa sa aj dnes, pretože je aj po storočiach stále aktuálna.

ZDROJ

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Politická špehýrka-okno do sveta ЯHR

Európa na križovatke? Tak trochu mimo nás sa udiali a stále aj dejú „veci“, ktoré predsa s nami na Slovensku ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Narodení v EÚ

EÚ je zločinecký syndikát, ktorý založili nacisti a riadia pohrobkovia fašistov. Rýchlo preč. Záchrana je BRICS. Inak zahynieme mrazom, hladom a vojnou. ...
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...
Spravodajstvo

Robert Fico posiela odkaz prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi: Prečo, pre Boha, a to sa pýtam s plnou vážnosťou!

Na snímke predseda Smeru-SSD Robert Fico Prinášame vám vyjadrenie Roberta Fica (Smer SSD) „Vážený pán prezident Českej republiky, zaznamenal som, ...
Aktualizované 1.10. 22:37
Spravodajstvo

Voľby sa skončili, začínajú sa kšefty. Ostane opäť občan a volič za dverami?

Tak voľby sa skončili. Víťazstvo Smeru – SD sa dalo očakávať. Prekvapením však bolo, že vyhral voľby s vysokým náskokom. ...
Aktualizované 1.10. 00:40
Spravodajstvo

EÚ podpisuje drakonický zákon proti slobode prejavu, aby „policajtoval“ celý internet a odstránil webové stránky obsahujúce „neschválený“ prejav!

AUTOR: Ethan Huff E. Huff: EÚ PRIJALA ZÁKON NA CENZÚRU CELÉHO INTERNETU A VYPÍNANIE STRÁNOK, KTORÉ OBSAHUJÚ NEPOVOLENÉ NÁZORY. Zatiaľ ...
Aktualizované 30.9. 00:14
Spravodajstvo

Sudca spolupracuje s tajnou službou?

Vážení fanúšikovia, iba vďaka Žilinkovi, Mazákovi, Šikutovi a Sudcovskej rade pri Najvyššom súde môže Kliment v mene Slovenskej republiky v sudcovskom talári i naďalej ...
Aktualizované 29.9. 14:26
Spravodajstvo

Americký pobehaj vo funkcii veľvyslanca na Slovensku Rana mi vbehol do rany…

So záujmom som si prečítal článok na Hlavných správach… TU …a dopĺňam čo Rana nepovedal alebo zamlčal vrátane našich súčasných ...
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...
Spravodajstvo

Civilizovaný svet je v šoku!

Celý civilizovaný svet v šoku! Parlament NATO freneticky skandoval, keď Zelenskyj a Trudeau vzdávali hold členovi SS, ktorý sa v roku ...
Aktualizované 29.9. 23:45
Spravodajstvo

Čo sa ukrýva v štedrom darčeku z Nórska? Žeby vakcína pod pseudonymom "omega-3"?

Slovensko kamióny plné imunity Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals Médiami sa šíri informácia, že z Nórska mieria na Slovensko kamióny plné omega-3, ...
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...