Ukrajinská armáda na pokraji vyhladenia

16. septembra 2022

Valérie Bérenger

Už niekoľko dní nám „oficiálne“ európske médiá ospevujú „porážku“ Ruska a 30 km ústup Rusov…

Oslavujú postup Ukrajiny v Charkovskej oblasti ako veľké víťazstvo. Chudáci šialenci! Každý rozumný stratég by im mohol vysvetliť, že je výhodnejší strategický ústup z Izjumu, lepšie nalákať nepriateľa do pasce, než sa nechať zbytočne obkľúčiť a utrpieť veľké straty. A to je presne to, čo ruské armády urobili, strategický ústup, s výdatnou leteckou a delostreleckou podporou, pretože niekedy je lepšie vedieť, ako prehrať bitku, aby ste vyhrali vojnu!

Výsledok? Stačí vidieť dlhé rady sanitiek prichádzajúcich do už tak preplnených nemocníc v Charkove a dokonca aj v Kyjeve, aby ste pochopili, že takzvaná ukrajinská ofenzíva stála Zelenského značnú časť jeho armády.

Niektoré zdroje uvádzajú údaje o 2 000 alebo dokonca 5 000 mŕtvych a zranených. Bezdôvodný, nezmyselný a zbytočný masaker, ak vezmeme do úvahy, že Rusko rozmiestnilo na Donbase v najlepšom prípade iba 150 000 vojakov, zatiaľ čo Ukrajina zmobilizovala všetkých svojich oprávnených občanov a nasadila ďalších 450 000 vojakov. 

Pseudoúspech kyjevského režimu, ktorý sa už dusí krvou svojich vlastných militantov. Mikrovíťazstvo, ktoré skončí ako obvykle totálnym kolapsom, hoci ruské sily stále bojujú – zatiaľ – jeden proti trom, a to nielen proti Ukrajincom, ale proti všetkým silám NATO.

A na čo toto všetko? Aby Ukrajina vstúpila do NATO. Tisíce mŕtvych, zranených, na čí rozkaz? Američanov, Anglosasov, so spoluúčasťou EÚ s Macronom na čele!

Macron, ktorý si „trúfa“ požiadať Vladimíra Putina, aby zastavil svoju „zvláštnu operáciu“ na Ukrajine a zároveň dodáva Ukrajine delá Caesar a ťažké zbrane, ktoré zabíjajú civilistov vrátane detí.

Macron, ktorý sa odvažuje požiadať Vladimíra Putina, aby ruské sily stiahli všetky svoje zbrane, ťažké aj ľahké, zo Záporožskej jadrovej elektrárne, pričom sa domnieva, že ruská okupácia je príčinou dnešných rizík pre celú elektráreň. Pričom to boli Ukrajinci, ktorí zaútočili a Rusi zabránili najhoršiemu!

Z koho si robí srandu? V pokrivenej a zvrátenej mysli Macrona je možné všetko.

Ak chcete vyhrať vojnu, musíte tiež naplánovať víťazstvo v povojnovom období! Povojnové obdobie sa však nevyhráva bombardovaním nevinných civilistov, ani mučeníckou smrťou obyvateľstva, o ktorom tvrdíte, že ho chcete oslobodiť (ak nie ste členom NATO!). To je jasné!

A presne to Rusi robia. Chirurgické údery, ktoré majú zabrániť najhoršiemu v regiónoch, ktoré chcú oslobodiť, a vyhnúť sa čo najväčšiemu počtu civilných a vojenských obetí, pretože stratené ľudské životy sú pre Vladimíra Putina príliš drahé.

A to je celý rozdiel medzi rozumným človekom, ktorý sa snaží čo najlepšie zachrániť životy svojich budúcich spoluobčanov, prezidentom krajiny obrovské ako kontinent, predstavujúci 1/6 planéty, a šialenstvom sponzorov Zelenského.

Pretože Rusko, nezabúdajme, to sú obrovské prírodné zdroje. To je krajina s jedinečnou kultúrou, v ktorej neexistuje tolerantný postoj k perverzným a duši ničiacim západným pseudo „hodnotám“. 

Je pravda, že pre Rusov by bolo jednoduchšie vymazať Kyjev a všetku civilnú a vojenskú infraštruktúru niekoľkými údermi bez toho, aby sa museli pýtať. Vojna by už skončila, ale za akú cenu? Nestaviame však krajinu na mŕtvolách. Nemôžete budovať krajinu beztrestným ničením ľudských životov. 

Rusko nie je NATO! Kobercové bombardovanie alebo použitie jadrových zbraní proti nevinným civilistom nie je metódou Ruska a ani sa nestane.

Rusko sa snaží vybudovať multipolárny svet založený na skutočných normách medzinárodného práva rešpektovaných všetkými. Na rozdiel od Američanov a EÚ však Rusko nikdy nebude vyzývať svojich spojencov, aby dodržiavali pravidlá, ktoré samo porušia. Keď chceme, aby ľudia dodržiavali pravidlá, ideme im príkladom!

Je to však Západ, kto rozpútal s Ruskom najväčšiu „proxy vojnu“ v dejinách, a to až do posledného Ukrajinca. Pre NATO je to videohra, v ktorej riadi akcia Kyjeva. Ukrajinskí predstavitelia vojenskej rozviedky verejne uznali, že Washington sa priamo podieľa na koordinácii každého cieľa amerických raketových systémov Himars. 

Ukrajinu zaplavujú vojenskí inštruktori, spravodajské služby a západní žoldnieri a výcvikové kurzy pre ukrajinské ozbrojené sily a na nich naviazané žoldnierov sa konajú v mnohých krajinách aliancie a najmä v Poľsku a dokonca aj vo Francúzsku. Ako dlho to budeme tolerovať?

A čo robí Kyjev od roku 2014? 

Neúnavne ostreľuje obyvateľstvo Donbasu, ako NATO vo všetkých vojnách, ktoré Američania viedli po celom svete: kilometre džungle a dediny vymazané z povrchu zeme napalmom vo Vietname; Belehrad bombardovaný 78 dní a kde zabíjali iba civilistov; Irak napadnutý na základe klamstva vykonštruovaného v Kongrese USA…  zoznam amerických zverstiev je nekonečným zoznamom smrti, zmaru a krvi. 

Je to ale prekvapivé pre krajinu postavenú v 18. storočí na pote a krvi väzňov podľa zvykového práva, ktorí často dostávali na výber medzi smrťou obesením alebo doživotným otroctvom v nových amerických kolóniách? Prostitútky nachytané v uliciach Londýna, horali, ktorí prežili Culloden (1746) – aspoň tí, ktorí nezomreli od hladu v anglických väzniciach, odsúdení na otroctvo.

Čo môžeme čakať od potomkov zeme, ktorá bola celý čas postavená na krvi a smrti iných?  Nebola prvá genocída Američanov genocída Indiánov, ktorých bolo pri príchode prvých anglosaských útočníkov 15 miliónov a o sto rokov neskôr ich zostalo len asi 400 000?

Po stiahnutí ruských jednotiek obyvatelia Charkovskej oblasti hromadne utekali do Ruska, aby neboli zmasakrovaní ukrajinskými silami. Títo civilisti skutočne vedia, aké sú dôsledky „oslobodenia“ ukrajinskými nacistami, ktorých agresia voči obyvateľstvu, ktoré označujú za „kolaborantov“, už zrejme začala.

Práve pred pár dňami boli 4 najväčšie tepelné elektrárne v regiónoch pod kontrolou Kyjeva – Charkov CHPP-5 a Zmievskaja CHPP v Charkovskej oblasti, Pavlograd CHPP-3 v Dnepropetrovskej oblasti a Kremenčug v Poltavskej oblasti, bombardované presnými strelami. Po odstavení Záporožskej jadrovej elektrárne sa kolaps hlavného systému zásobovania elektrinou rozšíril do Kyjevskej, Sumskej, Dnepropetrovskej, Karchovskej, Odesskej a Záporožskej oblasti a tiež na území Doneckej republiky, ktorá je stále pod kyjevským režimom. 

Ruské sily sa však v rozpore so svojim zvykom na zodpovednosť za tieto útoky žiadnym spôsobom neprihlásili.

O nich informovali iba ukrajinskí pozorovatelia a – zhodou okolností – západné tlačové agentúry.
Po toľkých klamstvách o pseudomasakroch vykonaných Rusmi, kto môže dokázať, že tieto útoky sú dielom ruskej armády? Nikto! Je jasné, že NATO a jeho zlovestní spojenci robia všetko pre to, aby tento lokálny konflikt nadobudol medzinárodný, ak nie globálny rozmer.

Vladimíra Putina možno pochopiť, keď vyhlasuje, že nemôže veriť západným predstaviteľom, ktorí operujú len s podvodom a klamstvom. Vzdajme hold jeho obozretnosti a múdrosti, ktorá nás možno zachráni pred novou svetovou vojnou. Vojnou, ktorú Francúzi nechcú a v ktorej odmietajú byť spolupáchateľmi!

Riposte Laïque

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Masívny únik dokumentu vlády USA o príprave vojny na Ukrajine!

Masívny únik: RAND Corporation unikol dokument pre americkú vládu o príprave vojny na Ukrajine s cieľom zničiť ekonomiku Nemecka tým, ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Dôvod, prečo je Nový svetový poriadok odsúdený na zánik...

Niet pochýb o tom, že zločinecký Nový svetový poriadok, ktorý sa vytvára všade okolo nás, sa zrúti na hlavy tých, ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas - Poďakovanie

REFERENDUM NÁS VYZVALO K REVOLÚCII Takmer jedna tretina oprávnených voličov na Slovensku dnes zásadne nesúhlasí s tým, aby mohli vlády ...
Spravodajstvo

Čaputová nesporný rezident USA. Preto Vás úprimne prosím zúčastnite sa referenda a zakrúžkujte ÁNO

Čaputová, či sa jej to páči, alebo nie, jednoducho musí, plniť zadania „našich amerických spojencov“, ktorí ju do prezidentského úradu ...
Spravodajstvo

Rozpočet armád sa zvýši na 400 miliárd eur, avizuje Emmanuel Macron

Modernizácia jadrového odstrašovania, príprava na riziká konfliktu „vysokej intenzity“, posilnenie v oblasti dronov… Emmanuel Macron predstavil v piatok na leteckej ...
Spravodajstvo

Ukrajinské panoptikum sa valí do priepasti

Ulice ukrajinských miest sú zaplavené zamestnancami vojenských registračných a náborových úradov, ktorí sa všemožne maskujú, aby chytili občanov na mobilizáciu. A ...
Spravodajstvo

Vznik severojužnej osi - Únia Ruska, Indie a Iránu medzi dvoma hegemónmi – Čínou a USA

Štefan Harabin: Formuje sa nové ekonomické spoločenstvo Sever – Juh, resp. Zväz Troch: Rusko, India a Irán (ARKAIM 21). Vznik severojužnej ...
Spravodajstvo

Pfizer je mafiánska organizácia

Foto:  Global Look Press/Cfoto/Keystone Press Agency Pfizer je mafiánska organizácia podľa amerického práva. Pfizer hrá kľúčovú úlohu pri realizácii projektu na ...
Aktualizované 26.1. 12:20
Spravodajstvo

Mobilizácia - HOAX alebo realita?

Mobilizácia. Hoax alebo realita? Vyhlasujem akciu: Katarína Boková vyzýva na sociálnej sieti Facebook všetkých, ktorým záleží na svojich synoch, bratoch, manželoch, ...
Aktualizované 27.1. 22:29
Spravodajstvo

„Veľký potravinový reset“: Kto stojí za plánom prebudovania globálnej ponuky potravín?

Autor: Suzanne Burdick, Ph.D. Novinár James Corbett identifikuje obsadenie postáv, ktoré riadia Great Food Reset, plán na prerobenie globálnych dodávok potravín ...
Spravodajstvo

Európska únia naďalej vyvíja tlak na Srbsko

smotrim Šéf európskej diplomacie Josep Borrell na rokovaní v Bruseli s prvým podpredsedom vlády, srbským ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačičom, ...
Spravodajstvo

Ochranár: Nórsky losos je jedna z najjedovatejších potravín na svete

Foto: archív / naplete Francúzski novinári Nicolas Daniel a Louis de Barbeyrac sa rozhodli lepšie spoznať rybolovný priemysel. A tak sa vydali ...