Pohľad patológa na ľudské telo a očkovanie – MUDr. Monika Waksmundská
Ďakujeme za rozprávanie s Monikou, v ktorom nám pripomenula, aké je dôležité vyhľadávať informácie a riadiť sa vlastným úsudkom v relácii HOVORY Z KRAJINY – Pohľad patológa na ľudské telo a očkovanie – MUDr. Monika Waksmundská
Vyšetrenie sa robí z kapilárnej krvi z bruška prsta za použitia glukometrického pera/lancety. Kvapka krvi je nanesená na podložné sklíčko a je umiestnená pod mikroskop. Spoločne s klientom pozorujeme pomocou prenosu kamerou na veľkom monitore jej vzhľad a stav. Klient sa tak stáva aktívnym účastníkom vyšetrenia, pozorovania živých a dynamických procesov vo vlastnej krvi.

Pri práci využívam mikroskop s možnosťou pozorovania vo svetelnom aj temnom poli s kamerou, ktorá pozorovaný obraz prenáša na monitor, kde ho môžeme spoločne sledovať a súčasne vykonávať fotodokumentáciu.
Po zhodnotení stavu krvi spoločne prediskutujeme ďalší postup a jednotlivé kroky, ktoré povedú k postupnému navodeniu rovnováhy v celom organizme tak, aby sme dosiahli stav krvi podľa prvého obrázku nižšie.
Pre ilustráciu prikladám záznam krvi bez známok toxickej záťaže (tzv. zdravá krv) v temnom poli a vo svetelnom poli:


Obraz krvi vo svetelnom poli poukazujúci na možnú toxickú záťaž:

Aký je rozdiel od klasického hematologického vyšetrenia?
Pri tomto vyšetrení je krv rozotrená po celom skle, fixovaná, zafarbená a teda umŕtvená. Umožňuje hematológom hodnotiť charakter buniek, avšak už bez ich súvzťažnosti a správania v prirodzenom prostredí krvnej plazmy. U živej kvapky krvi je vzorka prenesená na skle rovno pod mikroskop, zachováva si svoju živosť, možno sledovať pohyb krvných elementov, hodnotiť prítomnosť prípadných patogénov (baktérie, plesne, parazity) a iných štruktúr, ktoré do zdravej krvi nepatria.
Zanechajte nám komentár