Otvorený list Robertovi Ficovi, predsedovi vlády SR: „Prehodnotenie zmluvy SR s NATO“

28. februára 2024

Prehodnotenie Severoatlantickej zmluvy č.301/2004 Z. z. paktu NATO, zo dňa 29. marca 2004 na základe článku 13

Vážený pán predseda vlády Slovenskej republiky JUDr. Róbert Fico,

my občania Slovenskej republiky Vás žiadame o prehodnotenie SEVEROATLANTICKEJ ZMLUVY  č.301/2004 Z. z. paktu NATO zo dňa 29. marca 2004 na základe článku 13 tejto zmluvy.

Po dvadsiatich rokoch platnosti tejto zmluvy môže ktorákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok po tom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy, a tá informuje vlády ďalších zmluvných strán o uložení takej výpovede.

My občania uvedené prehodnotenie zdôvodňujeme nasledovne:

1. Nástupnícky štát Ruska republika po zániku ZSSR sa v čo najväčšej miere zaslúžila o oslobodenie Českej ako aj Slovenskej republiky z pod jarma fašizmu a tým pádom o ukončenie druhej svetovej vojny, v ktorej zomrelo v 50 až 80 miliónov ľudí. Konkrétne v Česko-Slovensku to bolo 350 000 ľudí.

2. Pakt NATO sa pretransformoval postupne z obrannej aliancie na útočnú alianciu. Jedná sa o celkove vznik 35 vojenských konfliktov, za ktorými stojí hlavne najväčší vojenský zámorský komplex.

Vojna vo Vietname – 1964-1973, Grenada – 1983, Panama – 1989

Irak – 1990, Afganistan a Sudán – 1998, Juhoslávia – 1999, Afganistan – 2001

Irak – 2003 – 2011, Pakistan, Jemen, Somálsko- 2002, Líbya – 2011,

Ukrajina – NATO

Na základe hore uvedeného vyplýva, že tento pakt už neslúži ako obranné zoskupenie, ale jeho činnosť spočíva hlavne v tom, aby bol zabezpečený pre výrobné vojenské firmy najmä finančný zisk z predaja zbraní, ktoré slúžia jedine na zabíjanie ľudí a nie na pokoj a mier medzi národmi sveta našej krásnej planéty ZEM.

Taktiež my občania sledujeme ako sa vyvíja v neprospech ľudí súčasný vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskou republikou.

Žiadny z čelných predstaviteľov Európskej komisie, predstaviteľov NATO ako aj masmédií nepovedal vlastne dôvod vmiešavania sa USA a paktu NATO do Ukrajiny, ktorá nie je členom NATO???

Hlavným dôvodom a jadrom konfliktu je vlastne dlhodobé vytváranie napätia, zasahovanie a vytváranie neudržateľných konfliktov Ukrajinských orgánov voči rusky hovoriacimi enklávam na Ukrajine. Politický predstavitelia týchto enkláv preto požiadali v r. 2012 o ochranu a vojenskú pomoc vrchných politických predstaviteľov Ruskej republiky. Toto je vlastne prapríčina vzniku vojenskej operácie zo strany Ruska na ochranu životov a zdravia svojich občanov v Doneckej, Laganskej a ďalších republík.

R. Fico: E. Macron urobil včera zo slovenskej opozície a liberálnych médií hlupákov SMER – Sociálna Demokracia

Páni novinári a moderátori rozhlasu a televízie ako aj všetci protislovenskí tzv. europoslanci, poslanci KDH, OĽANO/Slovensko, SAS a hlavne oportunistická Progresívna strana PS na čele s protislovenským lídrom Martinom Šimečkom, (tak si teraz nalejme čistého vína Vy aj my občania), hovorte pravdu o tomto konflikte a nezavádzajte sústavne verejnosť na Slovensku!!!

Na základe uvedeného my občania nerátajúc do toho opozíciu a poslancov a europoslancov, ktorí škodia ľudom a sledujú si len svoje zištné a sebecké záujmy, lebo záujmy občanov ich nezaujímajú – žiadame týmto vládu SR aby sa riadne zamyslela a prehodnotila uvedený postoj pre a proti voči uvedenej zmluve.

Či je lepšie byť ako malý štátik a podporovať vojnu a zabíjanie ľudí a tým pádom byť agresorom, alebo žiť v pokoji a mieri ako bratia Slovania so susedným veľkým Slovanským štátom s ktorým máme spoločnú históriu, ktorí nás oslobodil od jarma fašizmu, alebo podporovať sústavne negatívne myslenie štátov, ktorým nejde o mier a mierovú cestu, ale len a len o podporovanie vojenského konfliktu na Ukrajine???

NATO ako oficiálny obranný vojenský pakt, ktorý sa transformoval na útočný vojenský pakt nie je viac zárukou mieru ale svetovým iniciátorom vojny!

Paktu NATO nevadilo nedodržiavanie Minských dohovorov Ukrajinou, dokonca poslali vtedajšieho premiéra UK Borisa Johnsona stopnúť chystanú mierovú dohodu medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou pár mesiacov po začiatku Špeciálnej operácie RF, teda pár mesiacov po začatí konfliktu.

NATO neprijalo ani mierové návrhy Číny, Turecka, či našej občianskej úradníckej vlády OZ Pán Občan, ale robí všetko pre to, aby Ukrajina vyhrala vojnu, …ako zneli hlavné slogany na zasadaniach Globseku v Bratislave, chvíľu potom vo Vilniuse, či pred tým v Bukurešti, kde sa snažili EU, NATO sformovať tzv. Bukureštskú deviatku pre rýchle zapojenie východoeurópskych štátov do konfliktu Ukrajiny a RF.

Týchto zasadaní sa zúčastňovali nielen štátnici, ale aj šéfovia amerických zbrojárskych firiem, napr. Lockhed Martin – výrobca stíhačiek F35, …nič pre mier. Už dávnejšie, 8. – 9. júla 2016 NATO vo Varšave chcelo prijať, …členovia mali popodpisovať dokument o obkľučovaní RF, čo je prejav útočného spávania!

SR ale aj ďalšie východoeurópske štáty, boli prijaté do NATO na základe vydierania, že budeme prijatí do EÚ, ale najprv máme vstúpiť do NATO a ľudia tomu naleteli.

Pán Fico, boli Ste na jednaniach vo Francúzsku, a ako Ste Vy sám vo svojom prejave vyjadrili, v tézach sa neuvádzalo nič o dojednaní mieru, len o podpore vojny medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou. Liberálny predseda PS Šimečka a jeho kolega v opäť klamali pred TV kamerami, keď povedali, že sa nejde jednať o vojenskej pomoci aj formou výpomoci našich vojakov, hoci na stretnutí francúzsky prezident Macron povedal, že o tom uvažujú.

Predseda PS Šimečka a spol. v tiež klamali, keď povedali: „Robert Fico nemá,… nemáme mierový plán pre Ukrajinu a RF.“ Tento mierový, nami vypracovaný plán, dostali svetoví aj slovenskí predstavitelia od nás pred začiatkom konania Globseku, napr. aj Miroslav Lajčák zo Smeru a ďalší. Pošlem v prílohe.

Slovenské médiá zasa cielene klamali občanov, keď tesne pred stretnutím vo Francúzsku uvádzali Zelenským dodané údaje o počtoch zabitých vojakov v tomto konflikte a to cca 30.000 Ukrajincov a 180.000 Rusov, čo je totálny nezmysel, pretože Pentagon, či Zväz ukrajinských Matiek, Izrael, Ukrajinská TV sa vyjadrili a udali počet obetí na ukrajinskej strane vyše 1,1milóna!!! Tento mediálne klamársky Zelenského údaj bol vypustený s cieľom navnadiť potenciálnych bojovníkov z EÚ, veď sa nebojte, to je len taká strieľačka, poľovačka na Rusov, skoro nič vám nehrozí!?

Vláda ČR, médiá,… chcú rozoštvať Vyšehradskú Štvorku, ktorá je hlavne o vzájomnej hospodárskej, kultúrnej, a inej pomoci, lebo MR SR údajne nedostatočne podporujú Ukrajinu, a tak sabotujú v záujme USA, NATO, Ukrajiny.

Slovenská republika a pokiaľ možno aj iné EÚ krajiny by mali vystúpiť z paktu NATO, nakoľko už nie je zárukou mieru, ale je rozduchávačom a podporovateľom vojnových konfliktov, genocíd, ako v prípade najnovšej, vedenej Izraelom v Palestíne. USA spoza oceánu šéfujú tomuto spolku, a EÚ hoci je početnejšia, nemá rozhodovanie v rukách.

Rusko, Ruska federácia aj po rozpustení Varšavskej Zmluvy, po hospodárskych ústupkoch, výhodných obchodných podmienkach pre EÚ, USA, Veľkú Britániu, je neustále paktom NATO označované za nepriateľa v záujme zbrojárov, vojnových štváčov z USA.

Na zasadaniach NATO, konferenciách EÚ dokonca zasadali skupiny, ktoré tvorili plány na porciovanie Ruskej federácie na malé nesamostatné štáty, na deľbu surovinových zdrojov medzi nadnárodné korporácie.

Riešením pre Slovensko, je neutralita a spolupráca s okolitými krajinami a nadnárodné vzájomne výhodné svetové spoločenstvá typu BRICS.

Petr Bureš

VIDEO: Arestovič vyzval na zmierenie Ukrajiny s Ruskom už koncom minulého roka

Bývalý poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč vyzval na zmierenie Ukrajiny s Ruskom, na akceptovanie ruských bezpečnostných požiadaviek, na ukončenie rozširovania NATO k Rusku a dokonca na hromadnú a spoločnú žalobu Ukrajiny a Ruska proti kolektívnemu Západu za zneužitie Ukrajiny na vojnu s Ruskom

Za necelý rok sa z poradcu Zelenského stala pre Kyjev doslova nočná mora, pretože Arestovič sa úplne dokonale transformoval z vojnového štváča na mierotvorcu, a to graduálnym tempom, postupne, krok za krokom. Jeho posledná seansa u Julie Latyninovej však bola doslova nukleárnou bombou. Toto ešte nikdy a nikto z vysoko postavených Ukrajincov nepovedal, ale je to masaker.

Bývalý poradca Volodymyra Zelenského pre otázky národnej bezpečnosti Alexej Arestovič sa rozhodol, že na Vianoce pôjde bomby, pretože v poslednom videocaste s Juliou Latyninovou odpálil takú konceptuálnu nálož, že z toho na ukrajinských sieťach je doslova pozdvihnutie, pričom Ukrajinci sa delia na dva tábory. Jedni oceňujú Arestovičovu úprimnosť a katarziu, kedy sa za rok a pol premenil z fanatického propagandistu Kyjeva na najväčšieho kritika Zelenského politiky, zatiaľ čo druhí ho označujú už neskrývane za zradcu.

Samotný Arestovič svoju premenu vysvetlil už v niekoľkých rozhovoroch, že keď bol vo funkcii poradcu, žil de facto v izolovanej sociálnej bubline a dostávali sa k nemu falošné informácie z frontu, podobne ako všetkým ostatným ľuďom v okolí Zelenského. Zmena vraj nastala koncom minulého roku, keď mu začali informácie z radu posielať niektorí nemenovaní generáli, ktorí mu začali vykresľovať pravdivé obrazy situácie ukrajinskej armády. Bez toho, aby to potvrdil, špekuluje sa, že ide o informácie z okolia Valerija Zalužného, ​​náčelníka generálneho štábu, ktorý stojí v opozícii proti Volodymyru Zelenskému.

Celé to vyvrcholilo tento rok v januári, keď Arestovič verejne prepálil informáciu, že za dopadom rakety na bytovku v meste Dnepropetrovsk stála ukrajinská armáda, k čomu došlo v dôsledku chyby ukrajinskej PVO. Arestovič bol okamžite vyhodený z pozície poradcu Zelenského a dokonca mu hrozilo trestné stíhanie za vyzradenie vojenského tajomstva, pretože informácia o chybe ukrajinskej PVO podliehala vojenskému utajeniu.

V tom čase už Arestovič púšťal na verejnosť kritické čriepky z informačnej mozaiky a bolo len otázkou času, kým narazí a vyhodí ho z pozície prezidentovho poradcu. Za necelý rok sa z Arestoviča stala pre Kyjev doslova nočná mora, pretože Arestovič sa úplne dokonale transformoval a je to masaker.

Podľa Arestoviča by sa mali Ukrajinci s Rusmi zmieriť a spoločne by mali podať žalobu proti kolektívnemu Západu za to, že zneužili Ukrajinu na vojnu proti Rusku, že západ zlyhal v garanciách bezpečnosti Ukrajiny, a že západ napriek rozpadu Varšavskej zmluvy pokračoval po roku 1989 až doteraz v rozširovaní NATO k hraniciam Ruska.

Podľa Arestoviča treba toto rozširovanie zastaviť a akceptovať obavy Ruska z rozširovania, pričom je nutné garantovať bezpečnosť v Európe všetkým, teda nielen Ukrajine, ale aj Rusku, pretože Rusko je ochotné za svoju bezpečnosť bojovať a viesť vojnu, na čo západ pripravený nie je. Západ sa iba pozerá, ako za záujmy západu bojujú a umierajú Ukrajinci. Arestovič dokonca prirovnal Rusko a Ukrajinu k dvom opiciam s nožmi, ktoré sa režú medzi sebou a strýkovia z Bruselu a Washingtonu tomuto boju medzi dvoma slovanskými a bratskými národmi freneticky tlieskajú. A to vraj musí skončiť!

Julia Latyninová sa Arestovičovi snažila oponovať, že Západ predsa Ukrajine a Rusku nič nedlží, ale Arestovič jej oponoval, že Západ naozaj Ukrajine dlhuje. Dlží jej preto, že to bol Západ, ktorý donútil po roku 1989 Ukrajinu, aby sa vzdala jadrových zbraní. Bol to západ, ktorý Ukrajine za odovzdanie jadrových zbraní Rusku garantoval bezpečnosť, ale nikdy ju nenaplnil, práve naopak. Západ namiesto bezpečnosti Ukrajinu využil a zneužil na rozpútanie proxy vojny s Ruskom.

A Rusku pre zmenu dlhuje západ ešte viac podľa Arestoviča, pretože Sovietsky zväz sa stiahol zo Strednej Európy, z vojenských základní, a to pod sľubom, že sa NATO nebude rozširovať ďalej na východ. Ani tento sľub Západ nedodržal. A preto podľa Arestoviča by sa Rusi a Ukrajinci mali spojiť a mali by podať hromadné žaloby proti kolektívnemu Západu. Panečku, tieto názory sú také treskúce, že by možno ani z Kremľa nezazneli. Ale je jasné, že vojna sa už blíži ku koncu a Arestovič si týmito výrokmi pripravuje pôdu na návrat do vysokej politiky po konci vojny. O tom niet pochýb.

Žaloba proti Západu za zneužitie Ukrajiny pre vojnu a za podraz Ruska po stiahnutí zo Strednej Európy

Novú ukrajinskú vládu budú zostavovať tí ukrajinskí politici, ktorí chcú mier a mierové urovnanie s Ruskom. Tí budú na čele formovania novej vlády a Arestovič si týmto prejavom vo videocaste povedal o veľmi vysokú pozíciu v novej vláde. Arestovič totiž v komentári zopakoval prakticky slovo od slova požiadavku Moskvy z konca roku 2021, keď Kremeľ žiadal od USA a od NATO podpis zmluvy o bezpečnostných garanciách pre všetky zúčastnené strany v Európe, ale Brusel aj Washington zmluvy odmietli.

Obe zmluvy na Aeronete priniesli v článku tu. Arestovič konceptuálne pochopil podstatu vojny na Ukrajine a verejne teraz obviňuje Západ, že priviedol Ukrajinu k zničeniu. Ukrajina zomiera za záujmy západu a zaplatí za to vysokú cenu, stratou územia Ukrajiny v dôsledku bratovražedného boja. Arestovič súčasne už otvorene odmieta pokračovanie vojny.

NATO sa neustále približuje k Rusku, nepretržite od pádu ZSSR

Vo videocaste položil rečnícku otázku, aký má význam pokračovať v bojoch o Avdejevku, Chasov Jar a o ďalšie mestá a obce, aký to vraj má historický význam, že tam budú umierať desiatky a stovky tisíc vojakov na oboch stranách? Arestovič sa tak už otvorene postavil proti pokračovaniu vojny a spolu s výzvou, aby sa Rusi a Ukrajinci zmierili a podali spoločne žaloby proti kolektívnemu Západu, možno v tejto chvíli povedať, že Arestovič sa po stránke procesov riadenia na Ukrajine transformoval do konceptuála, ktorý bude zrejme mať značný podiel na formovaní novej vlády potom, keď dôjde k evakuácii Ňuchačenka s jeho krásavicou na Floridu.

Transformácia Zelenského propagandistu do ukážkového konceptuála z Kremľa a očakávaná evakuácia Zelenského a jeho ženy z Ukrajiny

Proti novej mobilizácii, ktorú Zelenský vymyslel spolu s hŕstkou vojnových štváčov zo západnej Európy, totiž vyrastá na Ukrajine obrovský politický odpor a prinesieme o tom extra článok. Spolu s tým, ako sa Kyjev vyhráža, že začne mobilizačné pozvánky rozosielať ukrajinským utečencom v EÚ, a že kto nepríde padnúť na front, že mu zablokujú bankové karty, tak to už je kŕč Zelenského junty.

S výnimkou Estónska zatiaľ žiadna krajina EÚ nepripustila, že by porušila Dublinský protokol o vojnových utečencoch a deportovala by ich späť do vojnovej zóny na Ukrajine. A okrem toho ani Estónsko zrejme nebude môcť toto realizovať, pretože by čelilo žalobe na Európskom súde za porušenie práv vojnových utečencov.

Ňuchačenko so svojou krásavicou

Podľa posledných informácií by to Estónsko urobilo tak, že by umožnilo Ukrajine povolať Ukrajincov na území Estónska, ale bolo by to na slobodnom rozhodnutí Ukrajincov, ak uposlúchnu ak odvodu na Ukrajinu sa dostavia. Ak by sa nedostavili, Kyjev hrozí, že by takéto osoby čelili sankciám a úrady by im zablokovali platobné karty vydané ukrajinskými bankami.

Lenže, väčšina Ukrajincov má už karty miestnych bánk v EÚ, takže by to príliš veľký efekt nemalo. Volodymyr Zelenský minulý týždeň vyhlásil, že dostal informáciu o požiadavke na mobilizáciu ďalších 500 000 Ukrajincov, ale proti ďalšej mobilizácii sa zdvihol medzi ukrajinskými politikmi už značný odpor. O tom prinesieme ďalší článok. Zelenského evakuácie s rodinou do USA sa očakáva koncom zimy až začiatkom jari budúceho roka. Na Ukrajine sa tak začal lámať chlieb a Arestovič ide bomby s cieľom upútať pozornosť, aby sa s ním počítalo do novej vlády. To je úplne zjavné.

-VK- Šéfredaktor AE News

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

FILOZOFIA BYTIA

Rozhovor nielen o náboženstve - Anna Hogenová

Rozhovor nielen o náboženstve: filozofka prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc s psychológom Petrom Živným Dedov – Teplice nad Metují, 29. augusta 2023, ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Peter Kotlár - Segregačná pandémia

Príde doba… Tlačová beseda – o ktorú hlavné médiá neprejavili záujem. Toto je situácia na zaplakanie…  Z centra politického diania na ...
Spravodajstvo

Potraty a dúhový prajd, kecy a faktická pravda

Poľský parlament odmietol návrh na „zjemenenie interrupčnej politiky“ tu.  Dôvod: Potrat nie je základné ženské právo. V žiadnej ústave tobôž francúzskej nebodaj slovenskej, ...
Aktualizované 23.7. 00:14
Spravodajstvo

Úprava dodávok zbraní

List adresovaný generálnemu prokurátorovi, ministrovi obrany, ordinarovi – biskupovi, ktorého autorom je Mgr. Ján Liška, PhD. z Michaloviec Vážený pán ...
Spravodajstvo

Schizma judaizmu a prezidentské voľby v USA

Na Ukrajine a Izraeli/Gaza ide o vojnu medzi ž a Ž a mieša dohromady sionistov a Halachu. Trump je samozrejme nepriateľom Domu Sion ...
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Aktualizované 21.7. 19:56
Spravodajstvo

Ukrajinské výhovorky a údajná „energetická bezpečnosť“

Autor: Vasilij Muravitskij V dôsledku sprísnených sankcií na ukrajinskej strane, prestala na Slovensko prúdiť ruská ropa od spoločnosti Lukoil. Ide ...
Aktualizované 21.7. 20:53
Spravodajstvo

Zavraždená exposlankyňa Verchovnej rady Ukrajiny Farionová

Uvažuje sa o niekoľkých verziách vraždy exposlankyne Najvyššej rady Iriny Farionovej, uviedol šéf ukrajinského ministerstva vnútra Igor Klimenko. Pripomeňme, že ...
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...