Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

24. mája 2024

Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus o úkladnú vraždu.

Touto kvalifikáciou „operoval“ aj bývalý „hviezdny“ vyšetrovateľ dodnes neodstíhanej vraždy Róberta Remiáša a únosu a zavlečenia Kováča mladšieho, navzdor zrušeným Mečiarovým amnestiám, Peter Vačok, v Bielikovej Téme dňa. Zábery zo streľby tu.

Cintula: „Trafil by aj slepý“. Výpoveď páchateľa aj zábery svedčia o úmyselnom dokonanom skutku vážneho ublíženia na zdraví. Vlastník zbrane a strelec mieril na časť tela obete pod hrudným košom. Vypálil päť projektilov, obeť zasiahli štyri. Ak by premiéra chcel zabiť, mieri na hlavu alebo do oblasti srdca. Päť výstrelov a prežitie obete po štyroch zástreloch zakladá pochybnosti vo veci. Pre vážne poškodenie zdravia stačil jeden. Päť výstrelov je priťažujúca okolnosť. Jeden Fica minul. Hmm

Zábery z Handlovej, incidentu a vyjadrenia obvineného Juraja C. videlo celé Slovensko, Európa a svet. Úmysel mal by  sa preukázať vyšetrovaním a rekonštrukciou a znaleckými posudkami  priebehu skutku zo vzdialenosti dvoch metrov, vlastníkom strelnej zbrane od roku 1992 a jej v cvičných streľbách zrejme ju primerane ovládajúceho. Ak nie, a vyšetrovanie „potvrdí“ kvalifikáciu skutku predikovanú generálnym prokurátorom,  budeme tu môcť mať možný skutok podozrenia “nadpráce“ s pozadím „úplatnej“ devócie voči súčasnej vláde a premiérovi pre účel štedrej priazne voči jej oddanému generálnemu prokurátorovi. Poznámka: Pojem atentát trestný zákon nepozná. Generálny prokurátor pripúšťa aj možnosť kvalifikácie skutku ako teroristického trestného činu. To je už ale úplne „na hlavu“. Teroristický skutok vykazuje úplne iné znaky!

Strelec ale mal dva zásobníky. Okolo stojaci ľudia mu skočili po ruke so zbraňou, takže už nemohol mieriť. Slovenské aj české liberálne médiá už idú kampaň na obranu Cintulu, že nie je vrah, že nechcel zabíjať, že chcel Fica len zraniť, jednoducho vytrestať.

Ale to je vec zákonnej obhajoby páchateľa (procesná zákonnosť a poľahčujúce okolnosti in dubio pro reo a právo na spravodlivý proces). Môj vzťah k veci je neutrálno-právne puristický v opore o ústavu a zákon.
Trestným javí sa skutok „iniciatívneho“ odstránenia osobného profilu páchateľa na sociálnej sieti spoločnosťou Meta. 

V prípade pražského strelca Kozáka i Cintulu ktosi upravoval ich profily na sociálnych sieťach. Meta má odstraňovať nenávistné prejavy, ale nie stopy vedúce k objasneniu spáchaného trestného skutku mimoriadnej spoločenskej závažnosti. Po skutku, mala ich okamžite poskytnúť slovenským OČTK. Slovensko ale nevie sa domôcť spravodlivosti vo veci smrti Slováka Chovanca v cele zadržania v Belgicku, vykazujúcej znaky zabitia amerického občana George Floyda, ktorá vyvolala odpor hnutia „Black lives matter“. Európska komisia je „ticho“. Mlčí a „čaká“ aj v prípade Róberta Fica; zaoberá sa voľbami osoby predsedu a eurovoľbami…

Pozor! Ruská zahraničná rozviedka SVR v stredu vydala zásadnú tlačovú správu, ktorá uvádza, že vedenie USA a EÚ je stále viac podráždené objektívnym procesom zmeny geopolitickej reality a posilňovaním pozícií národne orientovaných politických síl. Pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica z 15. mája tohto roku vraj ukazuje, že globalistické totalitno-liberálne elity, keď nie je možné udržať ich hegemóniu „civilizovanými metódami“, siahajú k otvorenému politickému teroru voči svojim oponentom.

Ruská tlačová kancelária SVR, 22. mája. Tlačová kancelária Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie uvádza, že údaje, ktoré získala ruská SVR, naznačujú, že vedenie USA a EÚ je stále viac podráždené objektívnym procesom zmeny geopolitickej reality a posilňovaním pozícií národne orientovaných politických síl. Pokus o atentát na slovenského premiéra R. Fica z 15. mája tohto roku ukazuje, že globalistické totalitno-liberálne elity, keď nie je možné udržať ich hegemóniu „civilizovanými metódami“, siahajú k otvorenému politickému teroru voči svojim oponentom. Cieľom takýchto masakrov je zastrašiť „disidentov“.

Zločin spáchaný na Ficovi nutne vyvoláva analógie s atentátmi na Martina Luthera Kinga a Olofa Palmeho, ktorí sa snažili ísť proti hlavnému prúdu. Šéf slovenskej vlády našťastie prežil. Za na Západe znejúcim oficiálnym predstieraním priania Ficovho uzdravenia sa skrýva pravá tvár globalistickej sekty – jej prívrženci v početných komentároch na sociálnych sieťach zločin schvaľujú a vyzývajú na odstránenie ďalších národne orientovaných vodcov, najmä maďarského premiéra V. Orbána a srbského prezidenta A. Vučiča.

Vyšetrovanie teroristického útoku pokračuje. V tejto súvislosti je pozoruhodné, že Spojené štáty a ich európski spojenci sa vytrvalo snažia presadiť verziu o „osamelom páchateľovi“, ktorý bol nespokojný s „poklesom úrovne demokracie“ na Slovensku. Podľa informácií, ktoré má ruská SVR k dispozícii, sa americké vládne agentúry už snažia zapojiť do vyšetrovania, aby ho nasmerovali „správnym smerom„. Cieľom je vylúčiť propagáciu témy „politického terorizmu v Európe“, a tým skôr možnú „vonkajšiu stopu“ v teroristickom útoku. Zdroj tu.
Na tento článoček spomeňte si v procesoch od vznesenia obvinenia, obžaloby a konečného právoplatného rozsudku v tejto trestnej veci. Koniec nemá ani Kuciakova vražda; niet jej objednávateľa…   

P.S. Hlavným vinníkom a „páchateľom“ skutku je systém politických strán a hnutí, agresivita politického boja a spoločný menovateľ, ľudský faktor abonentov systému.

Anna Belousovová: Odpustenie = výsmech

Anna Belousovová NAROVINU

ATENTÁT NA ROBERTA FICA VEDIE K OBROVSKÉMU SPIKNUTIU CIA AJ JEJ OPERÁCII NA ODSTRÁNENIE VŠETKÝCH ODPORCOV AMERICKEJ SVETOVLÁDY! SEDEM ÚTOKOV V SEDMI KRAJINÁCH POČAS 12 DNÍ! Pokusy o štátne prevraty ao likvidácii politikov priateľských k Rusku v mnohých krajinách sveta! SIONISTICKÝ IZRAEL A PAX AMERICANA KONČÍ!

https://rumble.com/v4wypth-soud-v-usnesen-o-vazb-atenttnka-cintuly-potvrdil-e-lo-o-politick-tok-z-nenv.html

Atentát na Roberta Fica vedie k obrovskému sprisahaniu CIA ak jej operácii na odstránenie najviac exponovaných odporcov americkej svetovlády vo svete! Behom pár májových dní došlo k útokom a k pokusom o štátne prevraty a o likvidácie politikov priateľských k Rusku v mnohých krajinách sveta! Ruská SVR to označila za kampaň západných elít na zabránenie demisie Pax Americana silovými prostriedkami! Útok z Haagu na Bibiho je začiatkom konca!

Podpredseda SMERu pán Ľuboš Blaha k tomu natočil trefné video:

Mediálna žumpa mainstreamu má totiž za úlohu vykresliť strelca ako niekoho, kto chcel Roberta Fica len potrestať za jeho „zlú“ a „nehodnotovú“ politiku v prospech Ruska. Presne v tomto naratíve teraz chrlia novinári články, aby z Cintulu urobili v podstate hrdinu, ktorý sa už nemohol pozerať na to, ako Robert Fico kričí na podporu mieru a ukončenia vojny na Ukrajine.

Lenže od samotného atentátu sa začali diať neuveriteľné veci, ktoré naznačujú, že atentát na Roberta Fica je súčasťou širšej zahraničnej operácie proti najviac exponovaným politikom podporujúcim mier a koniec vojny na Ukrajine a taktiež podporujú spoluprácu a dobré vzťahy s Ruskom.

-Ruská tlačová kancelária SVR-

Sedem útokov v siedmich krajinách počas 12 dní

Táto tlačová správa ruskej rozviedky je absolútne zásadná a kľúčová, pretože reálne naznačuje, že atentát na Roberta Fica je súčasťou väčšieho sprisahania západných síl proti exponovaným osobám vo svete, ktoré sa zasadzujú o mier na Ukrajine ao zastavení vojny. Mnohým ľuďom to možno uniklo, ale počas niekoľkých málo májových dní došlo po celom svete ku koordinovanému útoku proti celému radu politikov spolupracujúcich s Ruskom a proti krajinám s dobrými vzťahmi s Ruskom s cieľom vyvolať či podnietiť štátny prevrat a zvrhnúť takúto pre-ruskú vládu. Pozrite sa na nižšie zobrazený zoznam, ktorý rozhodne nevyzerá ako obyčajná náhoda.

  • 7. mája – Pokus o atentát na saudského princa Mohammeda bin Salmana
  • 14. mája – Pokus o štátny prevrat v Turecku
  • 15. mája – Postrelený slovenský premiér Fico
  • 16. mája – Zatknutý atentátnik na srbského prezidenta
  • 17. mája – Pokus o štátny prevrat v Burkine Faso
  • 18. mája – Pokus o štátny prevrat v Demokratickej republike Kongo
  • 19. mája – Zabitý iránsky prezident Raísí a minister zahraničných vecí Amir-Abdollahian

Ku všetkým týmto podivným udalostiam v rôznych miestach sveta došlo prakticky krátko po sebe a zdalo by sa, že medzi útokmi nie je súvislosť. Lenže, to je omyl. Všetky tieto útoky majú jedného spoločného menovateľa, a to sú mimoriadne vzťahy s Ruskom. Mohammed bin Salman je architektom plánu na vstup Saudskej Arábie do BRICS a hlavným zástancom reexportu ruskej ropy do sveta cez Saudskú Arábiu.

Tayyip Erdogan je kľúčovým spojencom Vladimíra Putina a jedinou krajinou NATO, ktorá udržuje s Ruskom čulú obchodnú výmenu. Robert Fico je vedľa Viktora Orbána čelným predstaviteľom protivojnového procesu v Európe. Srbsko je hlavným a de facto jediným spojencom Moskvy na Balkáne. Burkina Faso a Kongo sú dve africké krajiny, ktoré sa zbavili francúzskych jednotiek a ihneď potom uzavreli tesné vzťahy s Moskvou.

viac TU

TERAZ TAKTO: “Obrátime Zem hore nohami, aby sme zistili pravdu o atentáte,” odkazuje M. Šutaj Eštok

„Sme týždeň po atentáte, aj my, politici, sa snažíme atmosféru ukľudniť. Rozhodli sme sa, že ponúkneme ruku politickému aj mediálnemu spektru. Stále čakám na tú časť spoločnosti, ktorá hovorí o sebe, že je tá elitná, ktorá hovorí o iných, že sú popletení lúzri. Ale tam k obrodeniu nedošlo, oni si idú stále svoje,“ konštatuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Vyšetrovanie atentátu na premiéra Roberta Fica prináša množstvo detailov. Jedným z nich sú aj manipulácie s profilom atentátnika na sociálnej sieti. Po zadržaní Juraja C. niekto s profilom manipuloval a na druhý deň ho vymazala aj samotná spoločnosť Meta. Objavujú sa úvahy, že to môžu mať na svedomí slovenské spolupracujúce organizácie z prostredia aktivistov a bojovníkov proti dezinformáciám. “Ak niekto do toho zasahoval a niečo mazal, je otázka prečo to robil, je otázka, v akej komunite sa pohyboval útočník.

Na fotkách vidíme, s kým na nich útočník stál na protestoch. Spolupracujeme aj so zahraničnými partnermi, technické možnosti umožňujú, aby sme videli všetko, čo sa len dá,” komentuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok možné zásahy do vyšetrovania zo strany tretích osôb. “ Obrátime Zem hore nohami, aby sme zistili, aká je pravda, čo sa udialo, otázka motivácie je zodpovedaná. Zistíme, či to spáchal sám, alebo išlo o trestný čin, ktorý bol koordinovaný v skupine. Páchateľ neútočil na Roberta Fica ako osobu, útočil na tretieho najvyššieho ústavného činiteľa a je to útok na samotné demokratické zriadenie,” dodáva minister. O vyšetrovaní, opatreniach na ochranu politikov, o informáciách o útoku na zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho, ale aj o tom, či budúci najvyšší ústavní činitelia nebudú môcť po zvolení ostať bývať vo svojich súkromných domoch a bytoch hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359


Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Ako ďalej financie v SR – Pavol Ľupták

Rozhovor na témy: Ako ďalej financie v SR? Siahne vláda na úspory občanov? Prečo všetci vysokopostavení poslanci SNS kandidujú aj ...
Aktualizované 11.6. 00:19
Spravodajstvo

Voľby do Európskeho parlamentu dosiahli 34,38 percentnú účasť

Oficiálne výsledky eurovolieb oznámil predseda štátnej volebnej komisie Eduard Burda. Volebná účasť v sobotňajších (8. 6.) voľbách do Európskeho parlamentu ...
Aktualizované 11.6. 23:47
Spravodajstvo

PREFERENČNÉ HLASY VYNIESLI T.E.ROSTASA PRED DVOCH PREMIÉROV, MINISTROV, PREDSEDU KOALIČNEJ STRANY AJ MNOŽSTVO POSLANCOV PARLAMENTU

Foto: Matúš Plecho AUTOR: ZEM&VEK Nezávislý kandidát Tibor Eliot Rostas bez bilbordovej kampane, ktorú na rozdiel od iných vôbec nevyužil a ...
Spravodajstvo

VYJADRENIE JUDR. KRAJNÍKOVEJ K ZAHÁJENIU VYŠETROVANIA OHĽADNE DORUČENIA PODKLADOV VEDÚCICH K ODHALENIU STOPY K ZOSNOVATEĽOM ATENTÁTU NA PREMIÉRA FICA

VYJADRENIE JUDR. ADRIÁNY KRAJNÍKOVEJ K ZAHÁJENIU VYŠETROVANIA OHĽADNE DORUČENIA PODKLADOV VEDÚCICH K ODHALENIU STOPY K ZOSNOVATEĽOM ATENTÁTU NA PREMIÉRA FICA ...
Aktualizované 12.6. 00:22
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
Spravodajstvo

Rostas: Stanovisko k neoficiálnym výsledkom volieb do EP

09.06.2024 · AUTOR: TIBOR ELIOT ROSTAS “Nech budú finálne čísla akékoľvek, obrovské množstvo ľudí mi písalo, že mi vo voľbách prejavili dôveru, ...
Aktualizované 12.6. 00:56
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Aktualizované 12.6. 14:07
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Spravodajstvo

Pandemická zmluva WHO stroskotala

Zasadnutie 77. Svetového zdravotníckeho zhromaždenia v Ženeve bolo ukončené  1. júna 2024. Pandemická dohoda prijatá nebola a rokovania k jej finálnemu ...
Aktualizované 12.6. 13:22
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Aktualizované 12.6. 13:10
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...