KEDY SA DOČKÁME SPRAVODLIVOSTI?

22. decembra 2020

USA a NATO bombardovali Juhosláviu a Irak ochudobneným uránom. Zločiny proti ľudskosti západnej demokracie, treba zásadne odsúdiť medzinárodným tribunálom a potrestať organizátorov a napomáhačov týchto genocídnych činov. Kedy sa dočkáme spravodlivosti?

Rakovina, mrtvice, vrodené vady: Irak a Juhoslávia žaluje USA, NATO kvôli použitiu ochudobneného uránu.

Ochudobnený urán – účinný zabijak

Srbi žiadajú spravodlivosť: USA majú byť potrestané za bombardovanie bývalej Juhoslávie bombami s ochudobneným uránom

Iniciatívna skupina srbských lekárov, vedcov a vojakov poslala požiadavku srbskej vláde, aby konečne zorganizovala vyšetrovanie následkov bombardovania územia bývalej Juhoslávie lietadlami NATO v r. 1999.

Srbi žiadajú spravodlivosť: USA majú byť potrestané za bombardovanie bývalej Juhoslávie bombami s ochudobneným uránom. Prízvukujú, že bombardovanie NATO, okrem obrovských materiálnych škôd a obetí na civilistoch, zapríčinilo ešte aj ťažké zdravotné problémy značnej skupiny obyvateľstva súčasného Srbska. Americké lietadla totiž zhadzovali na juhoslovanské územie bomby s ochudobneným uránom. Riaditeľka oddelenia neurochirurgie Klinického centra Srbska Danica Gruičičová tvrdí, že treba bezodkladne uskutočniť výskum, ako americké bombardovanie ovplyvnilo rýchly nárast onkologických chorôb v Srbsku. Prízvukuje, že rádioaktívne látky, ktorými boli „naplnené“ americké bomby, zapríčinili aj mnohé iné formy ťažkých chorôb v krajine, napríklad, autoimunitné a neplodnosť, hlavne mužov. Pripomína, že mužská neplodnosť v krajine po americkom bombardovaní narástla až 100-násobne. Srbskí experti poukazujú na to, že sa časť srbského územia podrobila rádioaktívnemu zamoreniu. Minister životného prostredia Srbska Goran Trivan vyhlásil, že fakty vojenských zločinov NATO a USA treba zverejniť a srbská vláda by mala vytvoriť špeciálnu komisiu pre vyšetrenie týchto vojenských zločinov. Niektorí experti zdôraznili, že Srbsko urobilo veľkú chybu, že zatiaľ nevytvorilo podobnú vyšetrovaciu komisiu ani pomaly po 20 rokoch po americkom bombardovaní.

Členovia iniciatívnej skupiny prízvukujú, že po vyšetrovaní Srbsko by sa malo obrátiť na medzinárodné súdy, aj keď šanca, že Američanov obvinia je príliš malá. Ale predsa treba aspoň niečo robiť. Faktov vojenských zločinov USA a NATO na území bývalej Juhoslávie a súčasného Srbska je neúrekom: krajina bola poškodená a odtrhli aj časť jej územia, vytvorili „nezávislé“ Kosovo a v súčasnosti všemožne nútia Belehrad, aby Kosovo uznal…

Srbské médiá pripomínajú, že pred 13 rokmi sa Srbi snažili dosiahnuť, aby sa NATO a USA zodpovedali za svoje zločiny. Spolu s Čiernou Horou Srbsko podalo sťažnosť na Medzinárodný súd v OSN. Ten ju však zmietol zo stola: vtedy Srbsko a Čierna hora ešte neboli členský krajinami OSN a preto medzinárodný súd sa nemienil zaoberať sťažnosťami akýchsi „provincií“… To je logika: ak nie si členom OSN, môže ťa bombardovať kto chce. V priebehu ostatných pár rokov sa však zistilo, že beztrestne bombardovať môžu aj niektoré členské krajiny OSN…

Srbské médiá dosť pesimisticky hodnotia perspektívy tejto iniciatívy. Prízvukujú, že ju podporí iba Rusko. Európska únia sa určite bude snažiť odhovoriť Srbsko, aby sa vzdalo podobných plánov. USA budú tvrdo oponovať a OSN sa môže zahrať na mŕtveho chrobáka a neurobiť vôbec nič, bude naťahovať čas a hľadať výhovorky, prečo sa nedá potrestať americká agresiu. A preto to ešte určite potrvá, kým agresora konečne potrestajú – ak vôbec…

Video : Zločiny NATO

NATO bombardovalo Kosovo 10 tonami ochudobneného uránu

Použitie tejto munície má strašné následky pre obyvateľstvo, pretože okrem fyzického zranenia spôsobuje rádiologickú kontamináciu, ktorá spôsobuje rakovinu.

Kante ďalej hovorí : „Počas používania (výbuchov) zbraní z ochudobneného uránu sa vytvára oxid uránu ( U308 a UO2 ), rovnako ako veľmi reaktívne plyny rádia a radónu. Častice oxidu majú šírku medzi 0,5 a 5 mikrónov a vietor ich môže zaniesť do vzdialenosti niekoľkých stoviek kilometrov. Vzhľadom k tomu, že v regióne Juhoslávie dominujú severozápadné vetry, to znamená, že znečistenie ide z Juhoslávie do Maďarska, Nemecka, Chorvátska a Bosny alebo do Albánska, Macedónska a Grécka.“

Biely dom vedel o tom, že bomby obsahujú ochudobnený urán. Až po veľkom tlaku verejnosti Američania potvrdili, že munícia bola plnená „špinavým“ uránom, nebezpečným pre človeka a životné prostredie.

Analýza 340 vzoriek pôdy, vody, atď. ukázala prítomnosť častíc transuránu, ako je U – 236 a stopy plutónia a štiepnych procesov. Prítomnosť plutónia bola potvrdená v dvoch laboratóriách – vo Švédskom inštitúte pre rádiologickú ochranu a v švajčiarskom laboratóriu AC – Speiz.

Rakovina, mrtvice, vrodené vady: Irák zažaluje USA kvôli použitiu ochudobneného uránu

Zoznam poslancov NR SR, ktorý napomáhali bombardovaniu Juhoslávie a Iraku.

24.3.1999 ukázala časť slovenskej politickej scény svoju pravú tvár. Napriek tomu si spokojne ďalej fungujú, dokonca aj na vysokých postoch. Ale dovolím si tvrdiť, že existuje množstvo ľudí ako som ja, čo veríme na spravodlivosť, podporujeme dobro a nezabúdame. O čo vlastne išlo?

Slovenská vláda v tajnosti (bez toho aby informovala parlament, alebo ľudí čo chce urobiť) schválila povolenie preletov lietadiel NATO a zapojila tak Slovenská republiku do bombardovania Juhoslávie. A tu sú zaujímavé fakty týkajúce sa tej udalosti.

Tu sú mená tých, čo mali podľa “neoficiálneho” zoznamu hlasovať za prelet: Brigita Schmögnerová, Eduard Kukan, Gabriel Palacka, István Harna, Ivan Mikloš, Ladislav Pittner, László Miklós, Ľubomír Fogaš, Ľudovít Černák, Mária Machová, Mikuláš Dzurinda, Milan Ftáčnik, Milan Kňažko, Pál Csáky, Pavol Hamžík, Pavol Kanis, Peter Magvaši, Tibor Šagát. 

https://plus7dni.pluska.sk/zahranicie/prudky-narast-nadorovych-ochoreni-srbsku-mozu-to-letecke-utoky-nato

Harabin o trestnom oznámení na členov prvej Dzurindovej vlády


Štefan Harabin podal trestné oznámenie na členov prvej Dzurindovej vlády za bombardovanie Juhoslávie. „V ich konaní vidím okrem zneužívania právomoci verejného činiteľa aj pomoc na trestnom čine hromadnej vraždy vyše dvoch tisíc srbských civilistov,“ hovorí vo videu Harabin.  Video:
https://www.youtube.com/watch?v=7vGo1yJj-Ec

Článok:

V trestnom oznámení Harabin píše:

Z pohnútky  svedomia  a opierajúc  sa  aj  o zmysel  ustanovenia  Článku  32 Ústavy Slovenskej republiky, podľa ktorého „občania majú právo postaviť sa  na  odpor  proti každému,  kto  by  odstraňoval  demokratický  poriadok  základných ľudských  práv  a slobôd  uvedených  v  (tejto)  Ústave,  ak  činnosť  ústavných  orgánov a účinné  použitie  zákonných  prostriedkov  sú  znemožnené“,  podávam  toto  trestné oznámenie,  lebo  zrejme  bola  a je  zneužívaná  činnosť  príslušných  orgánov  činných v trestnom  konaní,  keď  v rozpore  s ustanovením  §  2  ods.  3  Trestného  poriadku v znení v čase činu, ktoré zakladá povinnosť prokurátora stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel, do dnešného dňa z vlastnej iniciatívy nezačal vo veci konať,hoci  sa  o relevantných  skutočnostiach  prokurátor  dozvedel  z tlače  a vysielania televízií,  resp.  hoci  generálny  prokurátor  sa  o obsahu  rokovania  Národnej  rady Slovenskej republiky na jej 11. schôdzi v období od 31. marca  do 14. apríla 1999 dozvedel priamo alebo zo zápisnice o tejto schôdzi.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky  22. marca 1999 dostalo nótu Spojených štátov amerických , ktorou sa  žiadal  súhlas  alebo  povolenie  preletov  tzv.  tankovacích  lietadiel  nad  územím Slovenskej republiky. Severoatlantická aliancia  sa 23. marca 1999 oficiálne obrátila listom (nótou) na vládu SR so žiadosťou o poskytnutie vzdušného  priestoru  na  výkon  vzdušnej  operácie  nad  teritóriom  Juhoslovanskej  zväzovej republiky.

Vláda  SR  v zložení  Mikuláš  Dzurinda  –  predseda  vlády,  Eduard  Kukan, Brigita Schmögnerová, Gabriel Palacka, István Harna, Ivan Mikloš, Ladislav Pittner, László Miklós, Ľubomír Fogaš, Ľudovít Černák, Mária Machová, Milan Ftáčnik, Milan Kňažko,  Pál  Csáky,  Pavol  Hamžík,  Pavol  Kanis,  Peter  Magvaši  a Tibor  Šagát  – ministri  vlády  (t.  j.  bez  súhlasu    Jána  Čarnogurského  a Pavla  Koncoša  –  ďalších ministrov, členov vlády), na svojom zasadnutí 24. marca  1999 toto povolenie udelila.
https://www.hlavnespravy.sk/harabin-podal-trestne-oznamenie-na-politikov-ktori-umoznili-bombardovanie-juhoslavie/1201354

Vojnové zločiny NATO páchané uránovými zbraňami

http://prekladyodlesa.sk/vojnove-zlociny-nato-pachane-uranovymi-zbranami

Najväčšími obeťami agresie sa stali radoví civilisti. Počas 78-dňových náletov, ktoré sa skončili 10. júna, zahynulo podľa rôznych zdrojov 2500-3500 osôb vrátane 89 detí. Ďalších 12.500 ľudí utrpelo zranenia. Z radov armády a polície bolo zabitých 1031 príslušníkov, 5000 ďalších utrpelo zranenia, uzatvára RIA Novosti.  

https://www.teraz.sk/zahranicie/rusi-skumali-miesta-nato-juhoslavia/84437-clanok.html?fb_comment_id=526818647422663_526838984087296

NATO nevyšetrí bombardovanie srbskej televízie, bolo údajne správne

Bombardovanie sídla srbskej štátnej televízie lietadlami Severoatlantickej aliancie pred desiatimi rokmi, pri ktorých zahynulo v Belehrade 16 civilistov, bol vojnový zločin. Tvrdí to medzinárodná organizácia na obranu ľudských práv Amnesty International (AI).

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/228495-nato-nevysetri-bombardovanie-srbskej-televizie-bolo-udajne-spravne/

Ochudobnený urán a „bohatá úroda“ zhubných nádorov

Predseda Parlamentná komisia pre vyšetrovanie následkov bombardovanie Darko Laketič prehovoril o prvých výsledkoch práce svojho tímu. Podľa jeho slov sa komisia sústredila na častý výskyt onkologických chorôb u detí vo veku jedného až 18 rokov, pretože deti sú najcitlivejšie voči škodlivým vplyvom životného prostredia. Všetky tieto deti sa narodili po bombardovaní ochudobneným uránom, a ich organizmy boli vystavené jeho vplyvu od narodenia. Výskum ukázal, že u detí vo veku do 4 rokov sa zaznamenáva častejší výskyt neuroektodermálnych nádorov, od 5 do 9 rokov – onkologických chorôb krvi, od 10 do 14 rokov – zhubných nádorov mozgu a od 15 do 18 rokov – solídnych nádorov.

Jedovatý chlór vo vzduchu, kyselina soľná vo vode a iné darčeky „humanitárnej akcie“

Avram Izrael, ktorý bol v čase agresie NATO vedúcim Strediska pre informovanie verejnosti, s Laketičom súhlasí: sily NATO bombardovali chemické podniky a ropné rafinérie. Podľa jeho slov boli po stránke ekologickej a z hľadiska možných následkov pre zdravie najnebezpečnejšími letecké útoky na skladisko raketového paliva v Lipovačském lese, na rafinériu a chemický závod Petrochemija v Pančeve a na závod na výrobu výbušnín Prva Iskra v Barici.

„Keď bola bombardovaním zničená Petrochemija, bolo Srbsko na pokraji katastrofy. Bola tam totiž veľká nádrž s vinylchloridom (pozn. Táto horľavá a výbušná látka je navyše mimoriadne jedovatá – má mutagénne, karcinogénne a teratogénne účinky). Aby zabránili mohutnému výbuchu, otvorili pracovníci závodu ventily a vypustili obsah nádrže, plyn sa dostal do atmosféry, zmenil sa v mikroskopické, skoro neviditeľné plastické guľôčky s mimoriadne dlhým časom rozpadu, ktoré zostali v pôde,“ spomína si Izrael.

Podľa slov zdroja Sputniku v závode Prva Iskra v Barici po zásahu granátom sa do rieky Savy vylial obsah dvoch nádrží, v ktorých bolo uskladnených sto ton kyseliny soľnej.

https://www.hlavnespravy.sk/ochudobneny-uran-chlor-kyselina-solna-toxicke-spomienky-svedkov-bombardovania-juhoslavie-hrdinstvo-srbov-zabranilo-pozemnej-intervencii/1711158

Pripravil OZ Pán občan a kol.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Oznam od autora petície "Petícia proti plošnému testovaniu a povinnosti očkovania proti COVID 19, za dobrovoľnosť pri medicínskych zákrokoch a ochranu ľudských práv aj do budúcnosti."

Je to oficiálne: Výrobcovia vakcín v USA majú imunitu voči žalobám.  https://ac24.cz/-/je-to-oficialni-vyrobci-vakcin-v-usa-maji-imunitu-vuci-zalobam?redirect=%2F&fbclid=IwAR1GSGJC8KjPCaD5mK0MkuPt5tiViuXfuvfbz3qJMmFo2h_-laDqkaiMXCs Slovensko má podľa ministerstva zdravotníctva SR nakontrahovaných  17 ...

Nasledujúci článok

Šport

Akvabely kvôli koronavírusu súťažili na suchu, bizarné...

Pandémia koronavírusu komplikuje život športovcom a veľkým zmenám sa musel prispôsobiť aj ďalší šport, ktorým je synchronizované plávanie. A ide ...
Aktualizované 24.10. 21:57
Spravodajstvo

Štefan Harabin – exkluzívne: Diskusia o vypustení paragrafu 363 je účelová a politicky motivovaná

„Generálny prokurátor Žilinka v kauze Petra Brhela postupoval bez najmenších pochybnosti správne, keď aplikoval ustanovenie § 363 ods. 1 Trestného ...
SpravodajstvoZa zrkadlom

Satanistický vládcovia sveta - rodiny čiernej šľachty  2. časť – rodina Pallavicini

Toto je exkluzívne jedinečné dielo informácií o archónoch – rodinách čiernej šľachty. Toto veľkolepé dielo bude mať viac častí. Informácie tu ...
Aktualizované 26.10. 12:18
Spravodajstvo

VYJADRENIE PAVLA FORISCHA Z VӒZBY V NÓRSKU

V najbližších týždňoch a mesiacoch uvidíme či aj naďalej zostane Nórsko najdemokratickejšou krajinou na svete a či ostane nepoškvrnená jeho povesť ...
Spravodajstvo

Kotleba: brutálny zákrok policajtov na invalida len tak nenechá, žiada parlament o pozvanie Harabina

Sociálnymi sieťami sa raketovou rýchlosťou šírilo video z klientskeho centra v Prievidzi, kde invalidný dôchodca odmietal opustiť priestory a nasadiť ...
Aktualizované 27.10. 00:02
Spravodajstvo

Soros si kupuje a podpláca sudcov aj poslancov EÚ a národných vlád.

Vo februári 2020 Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) zverejnil správu o mimovládnych organizáciách a sudcoch ESĽP, ktorá sa stala ...
Spravodajstvo

Poslanec Taraba čelí kritike za zverejnenú fotografiu prezidentkinej dcéry.

Aktualizácia: Televízia Slovan Celé vysielanie z 20. 10. 2021 s Ing. Mgr. Tomášom Tarabom …horúca téma o slobode slova a ...
Spravodajstvo

Harabin o rúcajúcom sa americkom impériu, strachu ruských zradcov slúžiacich americkému panáčikovi, o Putinovi, ktorý prinavrátil Rusku plnú suverenitu a zvrchovanosť a rusko-slovenských vzťahoch

Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin poskytol rozhovor pre ruský spravodajský portál Regnum. Karine Gevorgyan z ruského ...
Aktualizované 26.10. 16:27
Spravodajstvo

PSK bude spolupracovať so Slovenským paralympijským výborom

Spoločne budú vychovávať para športovcov Prešovský samosprávny kraj a Slovenský paralympijský výbor podpísali Memorandum o vzájomnej spolupráci. Ich cieľom je spoločne vytvárať ...
Aktualizované 26.10. 23:04
Spravodajstvo

Harabin označil Rostasa za prvého právoplatne odsúdeného občana Slovenska za citovanie výrokov nášho národného buditeľa a tvorcu spisovného jazyka Ľudovíta Štúra. Exminister spravodlivosti hovorí o likvidácii slovenskej štátnosti

Najvyšší súd SR odsúdil šéfredaktora Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa za hanobenie židov, keď ako novinár citoval vo svojom článku výroky ...
Aktualizované 25.10. 22:56
Spravodajstvo

PRÍPRAVA NA BLACKOUT! ČO SA STANE, AK V CELEJ EURÓPE NASTANE VÝPADOK ELEKTRICKÉHO PRÚDU A INFRAŠTRUKTÚRY?

Verejná doprava stojí, vlaky, metro, či v tuneloch alebo po zemi. Doprava, najmä vo väčších mestách sa zastaví, zlyhajú semafory ...