KALEIDOSKOP SÚVISIACICH PROBLÉMOV, KDE SLOVENSKO BOJUJE PROTI SLOVENSKU

18. marca 2022

COVID-19, VLADIMÍR ZELENSKYJ, VLADIMÍR PUTIN, ZUZANA, EMMA, IGOR, EDO, SLOVENSKO, …A NA KONCI RADU SÚ SLOVENSKÍ OBČANIA. 

SLOVENSKO dnes trpí vďaka užitočným diletantom vo vládnucich funkciách. Na ich čele stojí ZUZANA ČAPUTOVÁ a z iného uhla pohľadu je borcom EDUARD HEGER, IGOR MATOVIČ, … a je ich celá plejáda, „tatokrajina“ ich proste má dostatok.

VIDEO: Heger na Ukrajinu nevycestoval

Prednedávnom svet šalel a vrieskal „Covid-19“ a ten istý svet dnes šalie a vrieska „Putin agresor“. Čo tak skúsiť ukľudniť sa a vidieť veci v ich širšom kontexte a z nadhľadu. Podať pomoc kde je treba, ale zbrane nedávať nikomu.

Chlapci a dievčatá, facebookove tváre onálepkované ukrajinskou vlajkou „je suis Ukrajina“, odpovedzte si na otázku, ste až tak „Ukrajina“, že pôjdete, alebo dievčatá pošlete, za ňu bojovať manželov a priateľov? Až tak skutočne rozumiete (!) tomu, kto je útočník a kto agresor, že za Ukrajinu, teda záujmy „Ukrajiny“, teda záujmy USA na Ukrajine (o to tu ide) pošlete svojich mužov bojovať? Som si istá, že v skutočnosti vôbec neviete čomu a prečo vrieskate „je suis Ukrajina“.  

1.
COVID – 19

Covid-19 bolo zámerne vyvolané a do „dokonalosti“ dotiahnuté ochorenie s cieľom „resetu sveta“, ekonomiky, depopulácie, zavedenia nového svetového poriadku, určite aj výskum slovanskej DNA sa zíde…, alebo komu sa páči inak, tak ochorenie prišlé od náhodne zjedeného netopiera v polievke. Ja sa prikláňam k prvej verzii. 

Výsledok je ten istý, že vo vzduchu bol „globálny“ vírus, ako sú ich tu milióny, a z pohľadu našej doby stovky a tisíce rokov (našťastie nebol globálne smrteľný, komplikácie z neho sme vyrobili iracionálnymi opatreniami proti biológii človeka), a bolo sa treba chovať racionálne, aby sme sa s ním vyrovnali, ako sa najlepšie dá. Odhliadnuc od vreštiacich neurotikov a marketérov, ktorí na všetkom dokážu reťazovo zarobiť, nám múdri lekári vraveli to, čo vravia posledné desaťročia (a staré múdre hlavy už stáročia), že vírusové a respiračné ochorenie chce kľud, psychickú rovnováhu a pohodu, výživnú stravu, vitamíny (dnes máme už aj umelé), slnko, vetranie miestnosti a teda v prvom rade čerstvý vzduch

Pre vyrovnanie sa s vírusom (nie boj proti nemu, lebo ten nikam nevedie a vysterilizovať sa nemôžme a radšej to ani nechcime!) je potrebné riadne a zhlboka dýchať, t. j. vdychovať čerstvý vzduch a vydychovať do neho splodiny, zároveň prijímať slnečné lúče, aj tie pod mrakom. Proste bežný pobyt v exteriéri. Nie prekrývať si dýchacie orgány vlhkým rúškom plným baktérií a klíčiacich pliesní.

Ak chce niekto presvedčiť, že 8 hodín nasadené rúško alebo respirátor v práci alebo škole (bez prestávky, bez možnosti sa hoc len na toalete nadýchnuť, lebo ak je „ochrana“ kvôli vírusu, tak potom „bez pardónu“ v kuse 8 hodín), ďalších X hodín na inom verejnom mieste a to čo iba jeden deň a takto 2 roky (nebyť Putina, ktorý to akosi ukončil) je to pravé orechové pre ochranu verejného zdravia, povedal tým „všetko“. V prvom rade o sebe…

Riadne dýchanie je prvoradá prevencia vírusových a respiračných ochorení, dokonca je to liečebná metóda. Stačí si pozrieť čo len príbeh Sissi, českej a uhorskej kráľovnej, manželky rakúskeho cisára Františka Jozefa, ktorú z ťažkej pľúcnej choroby vyliečilo slnko a povinné (!) dýchanie čerstvého vzduchu. Globálni zdravotníci v zastúpení vlajkonosičov Čaputovej, Matoviča, Hegera a spol. však liečia respiračné ochorenia prelepením dýchacích ciest a zákazom riadneho dýchania. Zároveň  ľuďom zakázali vychádzať vonku, teda na slnko, prikázali im sa izolovať aj v rámci rodiny, a zásobovali ich strachom a nepokojom zo smrteľného vírusu. Pritom tí ľudia neboli chorí a už vôbec nie na prenosné respiračné ochorenia. Ochoreli až vďaka „opatreniam Covid-19“.

Uvedenými režimom v rozpore so zákonom, zdravým rozumom a biologicky nevyhnutnými potrebami človeka sa vírus rozniesol do vyplašených ľudí, ktorí si po celé dni a mesiace vdychovali infekčné výlučky pestované vo vlastnom vlhkom rúšku, dokonca ladenom s topánkami, čapicami, šatami… Skvost… Chorobnosť „autoinfikovaných“ ľudí stúpala a na vine boli vždy nové a nové „mutácie“. A toto ľudia zmätení (ako ich nazýva Adrián z IV) konzumovali pred telkou, ako hranolky s majenózou. A báli sa aj okno otvoriť.

Tento zámerne vyvolaný „skutkový stav“ navodil „právny stav“, ktorým vládnuci psychopati prinútili celú spoločnosť prenasledovať sa, udávať a nenávidieť. Zamestnávatelia spustili voči zamestnancom (s ktorými dovtedy korektne vychádzali) teror vo forme „rúška, respirátora“ a „režimu OTP“, spustili voči ním nátlak na opakované vyškrabávanie ich biologického materiálu na výskum pre zahraničné farmaceutické koncerny a nátlak na podstúpenia experimentálneho vpravovania vakcín do tela. Inak im nedali prácu ani mzdu, naopak, preniesli na nich ťarchu sociálneho poistenia. 

Psychopati vo verejných funkciách si tlieskali, pretože „jednou ranou zabili dve muchy“, teda globálnu úlohu splnili a zodpovednosť za tieto hrubo nezákonné postupy ostala na pleciach zamestnávateľov. Nie štátu, teda týchto psychopatov, keď jedného dňa príde na rad zodpovednosť.

Nevpustenie zamestnancov na pracovisko bez prekrytia dýchacích ciest a režimu OTP bolo v hrubom rozpore so zákonom, a v skutočnosti išlo o prekážky v práci na strane zamestnávateľa, nie zamestnanca, a každý zamestnanec, ktorý bol takto odsunutý na „neplatené voľno“ dokonca s pozastavením platby jeho poistných odvodov bol v skutočnosti poškodený. O tomto viac v relácii „Pekný deň s Adrianou Krajníkovou, www.slobodnyvysielac.sk, 18.3.2022 12.00 – 15.00 hod.).

A rovnako je to vo vzťahu prevádzkovateľ a spotrebiteľ (vrátane zdravotník – pacient, škola – žiak a pod.), kde zodpovednosť za teror voči spotrebiteľom ostala na pleciach podnikateľov, nie štátu, teda nie psychopatov, ktorí zneužívali svoju verejnú funkciu a vydávali neústavné a nehumánne pokyny.

Veľké nadnárodné koncerny tento „zárub“ do Slovákov a ekonomiky Slovenska prežijú, vlastne dva roky im psychovláda nahrávala, kde počas lockdownu boli otvorené iba zahraničné obchodné reťazce, avšak stredná a malá slovenská podnikateľská vrstva, musela byť zatvorená, a aj to málo, čo mohla byť otvorená, musela svojich zákazníkov šikanovať. Aj tá časť čo prežila, u mnohých skrz zapojenia sa do Covidovej hry vyvolala odpor u klientov, a títo sa viac nevrátia. 

Likvidácia SLOVENSKA v plnom prúde.

Ku dnešnému dňu sa „opatrenia Covid-19“ v EÚ zrušili, ľudia na pokyn zahodili rúška, Rakúsko zrušilo očkovanie (ako som vravela, že ho aj zruší, išlo o psychologickú vojnu, kto dlhšie vydrží, pretože povinné očkovanie nemožno uložiť s experimentálnymi látkami), ale Slovensko trvá ďalej na režime COVID-19. 

Režim je režim, a my ukážeme svetu našu oddanosť plniť zadania aj po ich splnení! Veď na čele „tejtokrajiny“ máme najmediálnejšie označkované a napichané teľa s náhubkom v Európe. Každopádne, ako hlava štátu si nechať s vyplašenými očami verejne mieriť na hlavu ako zviera v stajni, je dehonestácia nielen štátu samotného, funkcie prezidentského úradu, ale aj tej hlavy ako osoby. Navyše ženy… Macrona, ani Merkelovú som v tejto „forme“ nevidela, zato naši húževnatí dvihnú laťku nemožného do nebeských rozmerov. Predbiehajú sa v tom, kto bude za väčší gýč a užitočnejšieho hlupáka. Aj na koberci v prezidentskom úrade sa to váľalo, aj prsty v pančuchách to v úrade ukazovalo…, proste gýč aký sa len tak nevidí. Taká gýčová a bez vkusu je aj jej politika, ktorou ničí Slovensko. Našťastie, že 17 ročná dcéra je expert na otázku Ruska, určite aj Blízkeho východu, inak by to na Slovensku bolo ešte horšie.  Škoda, že ju pred 2 rokmi nepustila k riešeniu Covidu-19.

2.
VLADIMÍR VLADIMIROVIČ PUTIN  – Влади́мир Влади́мирович Пу́тин

Čaputové dievčatá 17+ zrejme nadobudli dojem, lepšie povedané, oni tomu bez pochybnosti veria, že otázkam Ruska vo vzťahu k Ukrajine rozumejú lepšie, než im rozumie prezident PUTIN.

Hmmm… nie je pojem na vyjadrenie tohto „intelektuáleno“ vákua.

Úplne stručne, ale fakticky, …udalosti na Slovensku v r. 1989 a s nimi spojené ostatné politické veci ohľadne rozpadu „Západu a Východu“ sa udiali aj preto, že NDR (Nemecká demokratická republika) sa spojila s NSR (Nemecká spolková republika) do jedného celku s podmienkou, že NATO sa nebude rozširovať na „Východ“. Zanikla tiež Varšavská zmluva (vojenský blok proti Západu), a NATO tým svoj zmysel stratilo. UPS…, naivne sme si mysleli, že stratilo. Konzervatívec by povedal, že provokovalo dovtedy, až podľa liberála zmysel (znova) našlo.

Je tiež naivné sa domnievať, že tento rozpad „Západného a Východného bloku“ by nastal bez súhlasu „Východu“, práve aj v s úvislosti s nerozširovaním NATO.

r. 1991 získala Ukrajina po rozpade Sovietskeho zväzu nezávislosť.Následne v r. 1992 vznikla Ruská federácia.

Čo sa týka NATO, prezident USA George Bush starší dal slovo gentlemana prezidentovi Michailovi Gorbačovovi, že NATO na východ nepôjde. Ruky boli podané, ale zmluva o tom podpísaná nebola. Počas ďalších dní a nocí, kedy sme si aj na Slovensku užívali sladký rozmach „západných hodnôt“, NATO sa ťahalo viac a viac na Východ a k ruským hraniciam, čo následnému prezidentovi Jeľcinovi až tak nevadilo. Po nástupe prezidenta Putina v r. 2000 sa však veci zmenili, a tejto hlave štátu Ruskej federácie rozmach NATO smerom k jeho krajine legitímne prekážal. Prosil, žiadal, rokoval…, hádzal hrach na stenu. Západní lídri sa premávali po kongresoch a bavili sa…

Ukrajinský prezident, profesionálne komik Zelenskyj, sa bavil v tomto čase tiež… Keď vedie krajinu komediant, takto to s krajinou aj vyzerá… Nemal by byť komik na divadelných doskách, a vo vedení štátu človek so vzdelaním týkajúcim sa fungovania a správy štátu (právo, ekonómia, dejiny, a pod., čokoľvek iné, nie však komediantsky chlebíček, ktorý nám síce dáva iné prínosy, nemá však pri všetkej úcte k remeslu predpoklady na vedenie štátu s gombíkom na jadrové zbrane)? A zároveň osobnosť prezidenta by mala byť vyzretá v životných a profesionálnych skúsenostiach smerom k chodu štátu. Samozrejme, aj tu sa môže strafiť vedľa, ale aspoň sa priblížiť k tomu, čo riadenie štátu vyžaduje. Ale toto…, to je čo?

Prišiel r. 2014 a bublina neriešených problémov na „nezávislej“ Ukrajine praskla. Najprv Krym, potom oblasť Donbasu (dnešná Donecká republika a Luhanská republika). Občania ruskej národnosti žijúci na týchto územiach boli prenasledovaní, doslova likvidovaní. Komu to vadilo? Zuzane…?

VIDEO: Zelenskyj a biologické zbrane

VIDEO: Inteligentní Američania to vedeli

Kladiem si otázku, prečo všetci kričia „je suis Ukrajina“ a plačú (iba) pre ukrajinské deti? Naozaj je mi ich ľúto, môj pocit sa nedá slovami opísať. Otázka však stojí, prečo tým nahlas revúcim nie je rovnako srdcervúco ľúto aj krymských, doneckých a luhanských detí (detí v Sýrii, Iráne, Afganistane, Vietname…) ?????!!!! Kde je ich krik a rev pre tieto deti a ženy, kde sú vlajočky týchto štátov na ich facebookových profiloch? Práve pre túto selektovanú nevšímavosť, doslova aroganciu smerom k týmto ľuďom, a zatváranie úst tým, ktorí na ukazujú, dnes trpia ukrajinské deti! Sú to oni, aj ty Zuza, kto ste spoluzodpovední… Iba treba vedieť veci spájať a problémy menovať bez „korektnosti“ a obavy z „konfliktu záujmov“.

Každý, kto kričí za Ukrajinu, ale otočí sa chrbtom k jej časti napr. na Donbase, každý, kto nechce vidieť druhú stranu mince a nechce vidieť, že „útočník“ nie je agresor, ale je obranca, každý, kto vidí ukrajinské deti ale nevidí tie s ruskou národnosťou na Donbase je bezcitný pokrytec! A vydávať tieto názory za „propagáciu vojny a násilia“ môže iba intelektovo a mentálne plytký jedinec a inkvizítor.

VIDEO: Obyvateľka Mariupolu

Nikto normálny nezľahčuje situáciu na Ukrajine a už vôbec nie utrpenie ľudí, avšak každý normálny pritom poukáže aj na osudy tých Ukrajincov, ktorí majú ruskú národnosť, pre ktorú boli 8 rokov terorizovaní a ich utrpenie ignorované. Až sa PUTIN proti tomu postavil, zároveň s tým zaujal riešenie otázky nacistov, nebezpečenstva jadrových zbraní na Ukrajine a laboratórií na výrobu biologiockých zbraní, zrazu „citliví vnímači“ jačia…

Nikto zo Slovenska nevidíme skutočný problém do jeho hĺbky, tak nechajme popri americkej, európskej, ukrajinskej, slovenskej aj tú ruskú propagandu… Iba vtedy si môžeme vytvoriť čím viac objektívny názor.

Osobne primárne riešenie vidím v NEUTRALITE Ukrajiny, a určite by som bola aj za neutralitu Slovenska. Je to síce na inú tému, má to svoje dôvody, ale toto je môj principiálny názor. Viď hlavne dnes, ako sa inak mierumilovné Slovensko zneužíva pár psychopatmi na vojenské záujmy cudzej mocnosti.

3.
SLOVENSKO A UTEČENCI

V tom kriku za Ukrajinu mnohým uniká, že na Slovensko sa s legitímnymi utečencami valia aj ľudia zneužívajúci situáciu. Nie som jediná, ktorá v Košiciach eviduje honosné značkové autá s ukrajinskými EČ, pritom „chudoba“ trpí v pivniciach, a o túto sa starajú (aj) Čečenci. 

Zároveň však rozumiem každému Ukrajincovi, ktorý nechce bojovať za Zelenského, teda za americké záujmy na svojom území… Aj tu sa treba zamyslieť, koľko podpory má UKRAJINKSÝ PREZIDENT vo vlastnom národe, keď mu muži utekajú za hranice. A Košice sa hemžia mladými ukrajinskými fešákmi v plnom zdraví jedna radosť. V podstate stojím na ich strane… Som si istá, že ako prví by zdvihli ruku za NEUTRALITU svojej Ukrajiny, a o toto vlastne ide aj PUTINOVI.

Problém tu vytvára „tretia strana“ zo zámoria, a ako prví vlajku „statočnosti“ nesú ČAPUTOVÁ s HEGEROM.

Čoho sa dosť obávam je skutočnosť, že na Slovensko sa popri legitímnych utečencoch z Ukrajiny presunú gangy a mafie. Tie, ktoré (už) operujú na jej území a práve boje medzi nimi sa vydávajú (aj) za ruské útoky.

VIDEO: Američan v Kyjeve hovorí, kto môže za chaos.

Ako advokát – obhajca pohybujúci sa (samozrejme profesne) tiež v kriminálnom prostredí, veľmi dobre si pamätám „situáciu 90-tých“ rokov, keď Slovensko bolo „zasiahnuté“ ukrajinskou mafiou a platil nepísaný „úzus“ justičných orgánov, že radšej ponechať na slobode našich mafiánov, než tu nechať pobehovať tých ukrajinských. Justičné orgány až zúfalo v istom období počítali s „pomocou“ našich „chlapcov“ proti ukrajinským. Aj takto sa robil na Slovensku poriadok, iba toto sa z médií nikto nedozvie. A aj tento moment bol dôvodom niektorých „procesných vád a pochybení“, keď sa „naši mafiáni“ dostávali na slobodu, aby robili poriadky s cudzou mafiou, s ktorou si silové zložky nevedeli poradiť. Hold, bola to divoká doba…

Prešlo zopár rokov, a tento problém sa valí späť. Kto pozná dotyčného pána z videa (nižšie) vie, že po životných skúsenostiach a povedzme že „dozretí“ dnes oprávnene vystríha pred tým, o čom sám má dostatok poznatkov a skúseností. 

VIDEO: Maroš Kanász k veci – Ukrajina vs. Rusko

Maroš je mojim bývalým klientom, je športovcom, ktorý svojho času bol považovaný za aktívneho „hráča“ vo vojne mafiánov. Svoje si odkrútil 5 ročným pobytom vo väzbe, nikdy odsúdený nebol, preto treba rešpektovať prezumpciu jeho neviny. Dnes vedie normálny život otca rodiny a profesionálne sa venuje športu – kulturistike. Preteká však za Ruskú federáciu a aj o tom nám povie niečo…

Paradoxne práve jeho skúsenosti z minulosti môžu byť svojim spôsobom prínosom v tom, aby sme ostali obozretní pred tým, koho si dnes na Slovensko vpúšťame. A toto je zároveň výzva pre naše bezpečnostné, hraničné a colné orgány, aby na tých hraniciach preverovali, kto je utečenec (bez ohľadu na status a majetok, pretože bohatý človek neznamená automaticky zločinec) a kto je bezpečnostná hrozba, aj keď sa javí ako poľutovania hodný utečenec. Aj o tomto sa budeme rozprávať s Marošom v relácii „Pekný deň s Adrianou Krajníkovou“, www.slobodnyvysielac.sk, 18.3.2022 12.00 – 15.00 hod.

4/
SLOVÁCI A ICH BUDÚCNOSŤ

No a v skutočnosti sa na Slovensku deje toto:

Neviem, či páni sú takí odborníci ako ČAPUTOVÁ ZUZA a EMMA, alebo HEGER, no každopádne vravia, že tým vo vláde a na hrade to riadne „strihá“ v hlavách. Právne sa tomu hovorí vlastizrada.

4/
SLOVENSKÍ ÚRADNÍCI A ICH MENTÁLNO-PRÁVNY SVET

Konečne sa dostávam k PRAKTICKÝM VECIAM, ktorými žije Slovenský občan

Problémy z predchádzajúceho videa klubu 500 ešte len prídu, tie bude spoločnosť ešte dlho riešiť, a aj keby na Slovensko priamo ropa pršala, Slovensko ostane chudobné. Pretože vždy sleduje cudzie záujmy. Ledaže (!) si zvolí skutočných štátnikov a to už je na nás všetkých! Od septembra 2020 opakovane vravím, že Slovensko už nie je právny štát a od posledných udalostí už nie je ani suverénny a zvrchovaný štát. Je to „malá Ukrajina“ v rukách handrových panákov, pracujúca (toho času) pre americké národné záujmy.  

Po dvoch rokoch teroru a šikane s Covidom-19, ktorý na rozdiel od zvyšku EÚ na Slovensku ďalej beží, sú dýchacie cesty pre „plebs“naďalej povinne prekryté, mnohí zamestnanci a podnikatelia stratili prácu, či už kvôli odporu k nezákonným sanitárnym nariadeniam, alebo z dôvodu krachu ich prevádzky. 

Mnohí žiaci a študenti ostali bez ukončeného vzdelania, pretože z dôvodu odporu k prekrytiu dýchacích ciest alebo „režimu OTP“, čo nie je právna povinnosť podľa žiadneho zákona, zároveň ide o  nelegitímnu a nehumánnu požiadavku voči ľudskej bytosti, na ktorej sa „niekto“ poriadne nabalil, boli vyhodení zo škôl alebo nedostali koncoročné vysvedčenia, čím nemohli pokračovať v ďalšom štúdiu. Nad týmito deťmi nikto z „je suis Ukrajina“ neplače… Túto deštrukciu národa páchali riaditelia škôl na svojich žiakoch a študentoch. Mnohí na nich privolávali políciu a nechávali ich odvliecť zo škôl (!) na policajné útvary na výsluch. Pretože nemali prekryté dýchacie cesty, čo im žiaden zákon neukladal! Čo k tomu dodať…?

Mnohí pacienti ostali bez ošetrenia, bez prijatia do nemocnice, bez predpísania lieku, bez patričnej zdravotnej pomoci. Pretože pre účely zdravotnej starostlivosti si neprekryli dýchacie cesty, alebo sa nepodriadili „režimu OTP“, čo im neprikazoval žiaden zákon. Ich vlastní lekári im odopreli zdravotnú starostlivosť a mnohí preto aj zomreli. Čo k tomu dodať…?

Mnohí a premnohí ľudia sa nedostali na poštu, do obchodu kúpiť chlieb (o inom tovare ani nevravím) iba preto, že dodržiavali zákon a ústavu a v súlade s tým si odopreli prekryť dýchacie cesty, alebo sa nepodriadili „režimu OTP“, čo im tiež neprikazoval žiaden zákon. Prevádzkovatelia, SBS-kári, predavači a iní udavači na nich volali políciu, a táto ich násilím odvádzala na výsluchy. Pretože nemali prekryté dýchacie cesty a odmietli sa legitimovať za situácie, že policajt nepoužil zákonnú výzvu s označením služobnej úlohy vrátane priestupku, ktorého sa mali dopustiť, alebo boli podozriví. Vymýšľali potom rôzne „prešmyčky“, ako preverujú ľudí v pátraní, alebo u dôchodkyni hľadajú zbraň a podobné stupídne výmysly.

Osobitné prípady sú tie, kedy SLOVÁCI prichádzajúci do SLOVENSKEJ REPUBLIKY – do svojej vlasti, boli násilne odvlečení do „karanténnych priestorov“ na účely „izolácie“ . Schválne dávam úvodzovky, pretože ani samotný Mikas dodnes nevie, čo vlastne nariadil, či izoláciu, alebo karanténu, pretože de iure ide o dve diametrálne odlišné skutkové a právne prípady.

Už primárnym problémom bolo to, že štát nariadil izoláciu všetkým prichádzajúcim z postihnutých oblastí zahraničia na územie Slovenska, pričom izoláciu je možné nariadiť iba chorým na prenosné ochorenie

Právnik, ale aj laik po vysvetlení rozumie (iba debili sa smejú z poukazovanej nulity, aj keď im napíšeš paragraf), že ak zákon izoláciu určuje pre osoby choré na prenosné ochorenie, nemožno ju uložiť všetkým prichádzajúcim na územie Slovenska, aj keby išli z brlohu nákazy. K tomu slúži iný právny inštitút. Zákony a v nich tisíce paragrafov máme na to, že upravujú jednotlivé situácie tak, aby tu nenastal chaos. 

Pokiaľ právny akt trpí omylom v osobe adresáta, čo zjavne trpí, pretože všetci prichádzajúci nie sú osobami chorými na prenosné ochorenie podľa § 2 ods. 1 písm. m) zákona č. 355/2007 Z. z., ide o NULITNÝ AKT, inak povedané PAAKT. *1

Právne podstatné teda je, že s poukazom na čl. 2 ods. 2 Ústavy SR štátne orgány môžu konať a uložiť iba takú povinnosť a tomu, ako im to zákon dovolí. Nič viac a nič menej. 

Čl. 2 ods. 2 Ústavy SR:  Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

§ 2 ods. 1 písm. m) zákona č. 355/2007 Z. z.: Na účely tohto zákona izolácia je oddelenie osôb chorých na prenosné ochorenie počas ich infekčnosti od iných osôb na účely zamedzenia šíreniu prenosného ochorenia.

Na základe viacerých opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR vydávaných v spleti ich zmätočných a nepriehľadných sérií, bola občanom prichádzajúcim zo zahraničia ukladaná povinná izolácia, najprv v štátnych zariadeniach, kam boli doslova proti ich vôli odvlečení, a s mnohými tam bolo navyše nakladané nehumánnym spôsobom, neskôr bola izolácia nariadená v domácom zariadení.

Keďže nemôžem konať ako advokát – obhajca, prostredníctvom môjho Občianskeho združenia Ochrana ľudských práv a základných slobôd (OZ – OLPZS) som (okrem iných prípadov) vykonala činnosť na ochranu práv občana, ktorý bol z dôvodu „pokusu o útek z izolácie“ väzobne stíhaný, kde vo väzbe strávil 2 mesiace… V jednej z mojich relácii na Slobodnom vysielači som s ním mala rozhovor.

Opakovane dávam do pozornosti, vo väzbe strávil 2 mesiace, pre skutok porušovania povinností za krízovej situácie podľa § 290 ods. 1 Trestného zákona, pretože sa za krízovej situácie nepodriadil nariadenej izolácii podľa Mikasových opatrení vydaných na základe zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

„Problém“ a to dosť vážny (pre justičné orgány stíhajúce porušenie Mikasových aktov podľa § 290 ods. 1 Trestného zákona) je v tom, že porušením Mikasových opatrení podľa citovaného zákona nemožno ani len teoreticky spáchať predmetný trestný čin porušenia povinnosti na ochranu bezpečnosti štátu, kam patrí (aj) ochrana života a zdravia osôb, pretože tieto povinnosti sa ukladajú podľa Ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu, nie podľa zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia (čo opakovane vysvetľujem, že ide o dve právne odlišné situácie, kde ochrana „verejného zdravia“ nie je ochrana „bezpečnosti štátu“, kam patrí aj ochrana života a zdravia osôb). Na zákalde týchto mojich argumentov bol dotyčný spod obžaloby oslobodený. Rozsudok je právoplatný, pretože sám prokurátor od tejto právne nezmyselnej obžaloby na hlavnom pojednávaní ustúpil.

Pre neznalosť zákona justičných orgánov však občan sedel 2 mesiace vo väzbe!

 Bližšie skutočnosti zverejním v osobitnom článku. 

Takže, povinná izolácia nebola nič iné než zločin Mikasa a všetkých verejných činiteľov, ktorí ju uložili a vykonali proti vôli ľudí, ktorých po príchode do vlasti odvliekli a uzavreli na „karanténnych“ oddeleniach po celom Slovensku.

Ani toto psychopatom nestačí, idú ďalej bez toho, aby si vôbec uvedomili, čo za spúšť za sebou nechali… Hlavne že citlivo vnímajú cudzie záujmy.

Dnešní úradníci Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, zo sekcie legislatívy a právnych služieb, odbor právnych služieb, konkrétne JUDr. Lubica Chlebová, riaditeľka odboru, má tú drzosť, že náklady za nezákonné obmedzenie osobnej slobody požaduje od poškodených obetí.

JUDr. Lubica Chlebová, bezpochýb vyštudovaná právnička, činná na právnom odbore vo vedúcej funkcii, pácha úmyselný trestný čin, pretože vie a vedieť musí, že Mikasove akty, ktorými bola izolácia nariadená, nie sú všeobecne záväzné právne predpisy, čo vyslovil už Ústavný súd SR a toto rozhodnutie má právnu povinnosť poznať *2 a tu končí „nárok“ štátu (Uznesenie Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 24.9.2020 sp. zn. II. ÚS 411/2020).

Na doplnenie zvrátenosti jej požiadavky treba uviesť, že osoby, od ktorých plnenie žiada pod hrozbou vzniku ďalších nákladov neboli ani osobami, ktorých by sa izolácia mohla vôbec čo len teoreticky týkať, pretože neboli choré na prenosné ochorenie v zmysle dikcie zákona a teda z dôvodu absolútneho omylu v osobe adresáta sú tieto akty NULITNÉ.

Stále vám úradníci a justičné orgány nedochádza, že tu sa pácha trestná činnosť zneužívania funkcie verejného činiteľa na viacerých úrovniach, a vy namiesto zákonnej nápravy nasilu krivíte paragrafy… a tlačíte veci do väčších a väčších právnych nezmyslov? Ale v niektorom momente vás to všetkých dobehne, to si fakt nemyslíte?

Vážení priatelia a spoluobčania,

mnohí ste mi už prostredníctvom OLPZS zaslali tieto výzvy a menovanej sme odoslali žiadosti na ich doplnenie, pričom doposiaľ neoznačila ani požadovaný právny titul vzniku povinnosti plnenia (zmluvy o poskytnutí stravy) alebo iného právneho základu a ani paragraf, na základe ktorého má „odberateľ“ stravy povinnosť platiť. Právny stav stojíopačne, poškodenému občanovi bude platiť štát…

V prípade, ak ste dostali takúto výzvu a máte záujem o pomoc prostredníctvom OZ – OLPZS, posielam link. 

https://olpzs.sk/vzor/524aac79-9b87-4dba-ba56-65550a141b42

Žaloba voči štátu na náhradu škody za nezákonnú izoláciu:

S poukazom na čl. 46 ods. 1 Ústavy SR, kto má záujem podať žalobu voči štátu na náhradu škody za nezákonnú izoláciu, môžete  ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu: info@olpzs.sk a do predmetu správy uveďte „Žaloba – izolácia“. Môžete zároveň pripojiť podklady, ktoré o tom máte. Uveďte miesto izolácie a čas (od kedy do kedy ste boli izolovaní).

Čl. 46 ods. 3 Ústavy SR: Každý má právo na náhradu škody spôsobenej nezákonným rozhodnutím súdu, iného štátneho orgánu či orgánu verejnej správy alebo nesprávnym úradným postupom.

5/
ZÁVER NA ODĽAHČENIE

VIDEO: Kde nastala chyba

6/
Použitá judikatúra:

*1
Uznesenie Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 18.5.2016 sp. zn. I. ÚS 323/2016: „… Judikatúra i teória správneho práva zhodne uvádzajú, že o paakt, ako správny akt, ktorý nevyvoláva zamýšľané právne účinky, ide vtedy, ak sú jeho vady tak zásadné, závažné a zrejmé, že na naň „nemožno hľadieť“ ako na správny akt. Môže ísť napr. o nedostatok právneho podkladu, na základe ktorého sa rozhodovalo, nedostatok právomoci správneho orgánu, najťažšie vady v príslušnosti správneho orgánu, omyl v osobe adresáta a právna alebo faktická nemožnosť realizácie rozhodnutia.“

Rozsudok Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zo dňa 12.12.2018 sp. zn. 8Sžr 52/2016: „... V prípade, ak súd zistí, že správny orgán vydal nulitný správny akt, teda paakt, čo je vlastne neexistujúce rozhodnutie, nezaoberá sa prípadnými ďalšími námietkami, pretože možno skúmať len zákonnosť tohto aktu, ktorý existuje. Neexistencia rozhodnutia znamená, že rozhodnutie nebolo doteraz v zákonom ustanovenej forme vydané, alebo, že vydané bolo, ale trpí takými ťažkými vadami, ktoré mali za následok jeho ničotnosť. Nulita je dôsledok takých závažných vád, ktoré spôsobujú, že o akte už vôbec nie je možné hovoriť. V prípade nulity aktu nie je vôbec možné uvažovať o prezumpcii správnosti aktu. Platný právny poriadok Slovenskej republiky nedefinuje pojem „ničotné (nulitné) správne rozhodnutie“, ako je tomu napríklad v Českej republike, kde zákonodarca uvádza povahu, znaky ničotného rozhodnutia v správnom konaní a upravuje aj postup, t. j. kedy a za akých podmienok po zistení ničotnosti z dôvodov stanovených v zákone, vyhlasuje ničotnosť príslušný správny orgán, resp. vyslovuje súd. Napriek absencii obdobnej právnej úpravy v Slovenskej republike, odvolací súd vychádzajúc z existujúcej judikatúry, či z poznatkov procesnej teórie, sa v predmetnom prípade zaoberal otázkou, či nie je daná nulita rozhodnutia odporcu v dôsledku nedostatku právneho základunedostatku právomoci, najťažších vád príslušnosti, absolútneho nedostatku formyabsolútneho omylu v osobe adresáta, neexistencie skutkového základu spôsobujúceho bezobsažnosť, požiadavky nedovoleného (trestného) plnenia, požiadavky plnenia fakticky nemožného, neurčitosti a nezmyselnosti, neexistencie vôle a podobne.“

*2
Uznesenie Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 24.9.2020 sp. zn. II. ÚS 411/2020 (vo veci Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/3172/2020 zo dňa 17. apríla 2020): 
„… napadnuté opatrenie ako správny akt vydaný orgánom verejnej správy pri plnení jeho   úloh, má charakter hybridného správneho aktu. 

Pokiaľ ide  o právnu existenciu tzv. hybridného správneho aktu, ide o individuálny právny akt s prvkami normatívneho právneho aktu, normatívny prvok spočíva najmä vo všeobecne, resp. abstraktne určenom okruhu adresátov tohto aktu, a individuálny prvok, ktorý je dominantný, je určený konkrétnosťou predmetu regulácie, ktorá sa netýka akejkoľvek, genericky určenej, pandemickej situácie, ale konkrétnej pandémie, na ktorú opatrenie reaguje. Povinnosti sú opatrením uložené na základe zákona, teda v súlade s čl. 13 ods. 1 písm. a) ústavy. 

Formulácia zákonných oprávnení na vydávanie opatrení podľa § 12 ods. 2 písm. b), c) a f) a § 48 ods. 4 písm. l) zákona č. 355/2007 Z. z. zakladá „ratione materiae“ záver o vydávaní opatrenia ako hybridného správneho aktu, čo sa prejavilo aj v znení napadnutého opatrenia. 

Ide teda o akt vydaný na základe zákona, nie ako jeho vykonávací predpis.

Opatrenie s povahou hybridného správneho aktu nie je právnou normou, a teda nemôže byť všeobecne záväzným právnym predpisom

Zákon preto neobsahuje vo svojom texte osobitné splnomocňovacie (delegačné)   ustanovenie na jeho vydanie, ktoré je nevyhnutné pri podzákonných všeobecne záväzných právnych predpisoch.“ 

Oprávnenie na vydanie opatrenia úrad verejného zdravotníctva vyvodil priamo z kompetenčných ustanovení.“

7/
Relácia Pekný deň s JUDr. Adrianou Krajníkovou

Piatok 18.3.2022 www.slobodnyvysielac.sk 12.00 hod. – 15.00 hod.
Téma:
Ukrajina vs. Rusko
Propaganda ako nástroja informačnej vojny
Výzvy Ministerstva vnútra SR na zaplatenie nákladov za Covidovú izoláciu
Hostia k téme Ukrajina vs. Rusko a propagande ado nástroja informačnej vojny:
Maroš Kanász – slovenský kulturista, súťažiaci za Ruskú federáciu
Urza – český anarchokapitalista

Po odvysielaní relácie bude priložený link na archív.

*** *** *** 

Kniha GENOCÍDA SLOVENSKÉHO NÁRODA 2020, I. diel. O tom, ako na Slovensku začal fašizmus. Knihu si môžete objednať kliknutím na obrázok, prispejete tým na činnosť OZ – OLPZS:

Vaše príspevky pomáhajú vykonávať činnosť na ochranu vašich práv a slobôd, vrátane ktorej sú moje právne stanoviská, publikácie, internetové aktivity, vysielania a pod.

OBČIANSKE ZDRUŽENIE – OCHRANA ĽUDSKÝCH PRÁV A ZÁKLADNÝCH SLOBÔD

JUDr. Adriana Krajníková

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Fico poukazuje na ovplyvňovanie sudcov vyšetrovateľmi NAKA: Toto sú nezávislé súdy?

Štefan Harabin Fico sa v priamom prenose bez hanby obrátil na Žilinku, aby ho zachránil pred  korupčným stíhaním, pritom sám ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

PUTINOV NAJZÁSADNEJŠÍ ŽIVOTNÝ PREJAV

PUTIN PREDNIESOL FANTASTICKÝ, NAJZÁSADNEJŠÍ PREJAV SVOJHO ŽIVOTA! PREHOVORIL K ĽUDU ZÁPADU, ABY SA PREBUDIL A POCHOPIL, ŽE VŠETKY JEHO ŤAŽKOSTI MAJÚ ...
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...