Jaroslav Turánek 1. diel: Vnucované očkovanie na vrchole epidémie pripomínalo vakcinačný jarmok

11. januára 2022

Vynucované očkovanie na vrchole epidémie nedáva podľa imunológa, profesora Jaroslava Turánka, zmysel a potvrdzuje podozrenie, že viac ako o zdravie ľudí ide predovšetkým o biznis.

Zmysel z odborného hľadiska nedáva ani rozdeľovanie spoločnosti na očkovaných a neočkovaných. „Ak tvrdia, že sa ľudia majú očkovať a že očkovaní ľudia sa nemusia testovať, a nás pritom označujú za antivaxerov, tak ja ich označujem za popieračov imunológie,“ hovorí v rozhovore profesor Turánek.

Dočkáme sa vôbec niekedy odpovede na tieto zásadné otázky? Bude možnosť tieto otázky slobodne klásť a slobodne na ne odpovedať? 

O covide, a jeho následkoch, sa budeme rozprávať s imunológom a vakcinológom, nanotoxikológom a nanotechnológom, profesorom lekárskej imunológie Jaroslavom Turánkom.

https://youtube.com/watch?v=l5wMNI4GQD0

„Dobrovoľne by som si to pichnúť nenechal, ale systém ma donútil. Ak chcem aspoň trochu normálne žiť a pracovať, nemám inú možnosť.“ – To sú časté, možno až príliš časté vyjadrenia ľudí, ktorí sa nechali očkovať po tvrdom jesennom nátlaku vlády a sprísnení opatrení pre neočkovaných ľudí. 

Je to zásadný rozdiel oproti prípadom, keď sa ľudia nechajú očkovať dobrovoľne zo svojej vlastnej slobodnej vôle, čo je v poriadku, pretože každý sa má starať o svoje zdravie tak, ako mu jeho poznanie a myslenie velí. 

Čo spôsobí tvrdý nátlak politikov? Rozdelí ľudí ešte viac, a rozdúcha vzájomnú nenávisť? 

V celej Európe sa občania proti nelogickým opatreniam búria a označujú ich za diskrimináciu. Horia autá, lietajú zápalné fľaše a kamene, objavujú sa dokonca žlté židovské hviezdy. Tak je snáď na čase sa pýtať, či politici od začiatku takzvaného boja proti covidu napáchali na spoločnosti oveľa viac škôd, než covid sám. A či nie sú tieto škody dokonca dramatickejšie, než keby sa nerobili opatrenia žiadne?

PREPIS ROZHOVORU

Martina : Prvá otázka, pán profesor. Minulý americký prezident Trump dal za úlohu tajným službám zistiť, či je vírus Covid-19 umelého pôvodu, alebo nie. Mnohé médiá sa tomu vysmievali, ale len do chvíle, keď zopakoval tajným službám úplne rovnakú úlohu nový prezident Biden. Vy ste odborník, ako som už povedala, vakcinológ, imunológ, čo si o tomto víruse myslíte po takmer dvoch rokoch, čo s ním žijeme, a čo sa o tom viac či menej otvorene diskutuje?

Jaroslav Turánek: Už sme o tom hovorili v poslednom programe zhruba pred rokom, a môj názor sa nejako nezmenil. Keď sa pozrieme, čo nám oznámili tajné služby, aspoň na to, čo bolo v novinách, v médiách, tak nám povedali, že sa pravdu pravdepodobne nedozvieme, asi ako o atentáte na Kennedyho. Takže ja to čítam takto: Vy sa túto pravdu nikdy nedozviete, pretože vám ju nikdy nepovieme, pretože ju vedieť nesmiete.

Martina : Máte svoju teóriu? Teraz vás samozrejme trošku tlačím do špekulácií, čo by som nerada, ale máte svoju teóriu, prečo sa ju nesmieme dozvedieť, keď už ju tak trochu tušíme, a len to rozbieha kolesá ďalších hypotéz a takzvaných konšpirácií?

Jaroslav Turánek : Odpovedal by som názvom románu Dänikena – Tušenie súvislostí.

Martina : Už len to, že poviete slovo „Däniken“ vám vo vedeckých kruhoch rozhodne medailu nevyslúži. A Tušenie súvislostí myslím, nebol Däniken, ale Souček. Ľudovít Souček. Tušenie tieňov a Tušenie súvislostí.

Jaroslav Turánek: Jo, Souček. Tak už môžeme hovoriť: Ľudovít Souček

Ako to bolo s pôvodom Covid-19 sa už nikdy nedozvieme, pretože to nemáme a nesmieme vedieť

Martina : Ako vidíte, tiež som na scestí.

Jaroslav Turánek: Nie, ja som len chcel povedať, že to je, čo každý vie, atómová politická bomba. Vo chvíli, keby sa ukázalo, že to naozaj má súvislosti s inštitútom vo Wu-chane, že v tom hrá nejakú rolu americká a čínska strana, tak si predstavte, čo sa vo svete bude diať, kto všetko bude chcieť kompenzácie? Úplne všetci, a je schopný tie kompenzácie vôbec niekto dať? Nie je! Čiže je to taká politická vec, že ​​je lepšie povedať, že to vyskákalo z netopierov, a je to upratané.

Ale najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že to bolo naozaj z Wu-chanu, pretože tam sa s týmto vírusom pracovalo, tam boli zámery vytvoriť vektorovú vakcínu na báze koronaviru, ktorá by bola zameraná proti niektorým infekčným chorobám. V Číne je aktuálne napr. HIV.

A ako sa taká vakcína pripravuje? Na vektorovú potrebujete mať vírus, ktorý je adaptovaný na ľudské bunky, ktorý sa pomerne rýchlo množí tak, aby sa potom dal ekonomicky vyrobiť biotechnologicky. A ako ho budete pripravovať? Budete adaptovať vírus na ľudské bunky, budete doň vnášať nové funkcie, čo nie je potrebné robiť molekulárno-biologickými metódami, ako sa stále kritizuje, že tam nenašli žiadne stopy manipulácií. Tento vírus má RNA polymerázu, ktorá je schopná prenášať veľké úseky, to znamená, že keď transakujete bunky rôznymi typmi koronavírusu, tak tie medzi sebou prenášajú úseky svojho genómu, a vznikajú stále nové varianty. To nie je žiadna molekulárne biologická machinácia s týmito vírusmi, to je iba adaptácia, a vznik nových vírusových rekombinantov, kedy len hľadáte, či niekde vznikla nejaká funkcia, a ak vznikla, tak máte nový vírus.

A to oni robili. Keď si prečítate informáciu od francúzskych vedcov ďaleko pred koronavírusovou pandémiou, tak oni opisujú, že tam nedodržiavali základné bezpečnostné kritériá, že to nebolo na takej technickej úrovni. A potom, keď to prepuklo, tak tam na rok nikto nesmel, rok sa tam zrejme upratovalo, takže sa naozaj už nič nedozvieme.

Martina : A potom tam pustili WHO, ktorá povedala „čisto“.

Jaroslav Turánek : A potom tam pustili odborníkov – teraz tam dáme štyri zátvorky, alebo štyri úvodzovky – odborníkov z WHO, ktorí, keď tam boli, na 99 percent vylúčili, že to vzniklo tam. A keď odišli, a už neboli pod priamym vplyvom, tak z nich pomaly začala odpadávať opatrnosť, ale stále sa nič nedozviete, pretože sa nič dozvedieť nemusíte, ani nesmiete.

Každý epidemiológ musí vakcináciu v priebehu epidémie odmietnuť

Martina : Ale povedzte mi, nie je pre vývoj látky, lieku, protilátky úplne kľúčové, keby sme vedeli postup a technológiu vzniku daného vírusu?

Jaroslav Turánek : Predovšetkým by to určite uľahčilo vývoj. Avšak tento vírus tu je, či už pôvodu z Wu-chanu, alebo sa naozaj objavil z netopierích jaskýň, to je teraz už celkom jedno. Tento vírus si žije svojím životom, prispôsobuje sa podmienkam, ktoré mu nastavíme. A my sme mu nastavili to, čo odsudzuje každý epidemiológ, a to je vakcinácia uprostred pandémie. Vírus, pokiaľ má prežiť, tak sa musí adaptovať, to znamená, že vo chvíli, keď sú protilátky proti určitej forme vírusu, tak sa vyselektujú mutantmi vírusu, ktoré protilátke nejakým spôsobom utekajú, a my sme stále krok za vírusom.

Variant delta plus, tak tam už sa prejavilo to, o čom som písal hneď na začiatku pandémie, teda že vírus unikne do variantu, ktorý využíva mechanizmus ADE (Antibody Dependent Enhancement), teda posilnenie choroby protilátkami, a bude tento mechanizmus využívať, aby prežil a šíril sa. Keď sa pozrieme na dnešnú situáciu v Európe, ktorá je zaočkovaná oveľa najviac, tak tam je to oveľa najhoršie, a najväčší preočkovaní premianti, ako Írsko, sú na tom horšie, než boli pred očkovaním. Za vzor sa dáva Portugalsko, kde pán generál od ponoriek všetkých zaočkoval, a pozrite sa, ako to vyzerá. Oni mali prázdnu vlnu, takže sa to tam o niekoľko mesiacov oneskorilo, ale už tam rastú počty pozitívne testovaných, takže je vidieť, že zaočkovanosť nemá žiadny vplyv na šírenie delta varianty.

Žiadna infekčná respiračná choroba nemôže byť vakcínami odstránená

Martina : Teraz položím zúfalo zjednodušujúcu otázku: Znamená to, že vakcinácia je k ničomu?

Jaroslav Turánek : To je zase postavené ako čierna a biela. Predovšetkým, keď chcete posúdiť vplyv vakcinačnej kampane, tak máte dva parametre. Je to fit-benefit a cost-benefit, to znamená, aký je prínos z hľadiska zdravia a aký je postoj z ekonomického hľadiska. A takéto analýzy môžete urobiť len v prípade, že máte vierohodné a pomerne štruktúrované dáta – a takéto dáta nemáme, alebo nie sú. To, čo sa prezentuje ako takéto dáta, sú už degenerované súbory, kde sa úplne všetko ostrihá. To znamená, že musíme vedieť, na čo daní ľudia zomreli, teda detailné skupiny rozdelené podľa morbidity, a tak ďalej. A to vôbec nie je, že „zomrel s covidom“, a to je všetko, čo sa dozviete.

Existujú štúdie publikované v renomovaných časopisoch, ktoré ukazujú, že risk benefit pre ľudí stredného veku a mladšia je nula, je skoro záporný, a to má oprávnenie. Existujú seniori (ja som tiež na prahu seniorského veku), ktorí vôbec neochoreli, netrpia žiadnymi chorobami, nemajú komorbidity, alebo nie také, ktoré sú nebezpečné, žijú pomerne zdravým životom, sú ešte telesne zdatní, športujú. A koľko takých ľudí máte v tých, ktorí ochoreli? Ja som za celú dobu, a to sa stretávam s ľuďmi, ktorí boli pozitívni, neochorel, nestál som poisťovňu ani korunu, a ešte som zo svojho poistenia priplatil na vakcíny tým, ktorí sa vakcinovať chceli. To nie je jednoduchá vec, nastaviť správnu vakcinačnú kampaň, obzvlášť pri chorobách respiračného traktu, kde žiadna vakcína neviedla k ich odstráneniu. Žiadna infekčná, respiračná choroba, nebola vakcinačne odstránená, a to ani veterinárne, kde sú úplne iné prístupy, kedy vakcíny môžu mať inú trvanlivosť, čo sa týka imunity, a tak ďalej. Takže neboli odstránené, a pravdepodobne nebudú.

Respiračné choroby sú naopak základným kameňom toho, či predovšetkým seniorská generácia je v zdravotnej kondícii, a ako sa títo ľudia starajú o svoje zdravie. A ako vyzerá ich zdravotný stav? Ak budeme veriť číslam „zomrel s koronavírusom“, tak máme pomerne veľa úmrtí. A čoho sme svedkami? Toho, že naši seniori nie sú v dobrej kondícii.

Nátlak, aby sa ľudia vakcinovali, nie je správny. Veľa ľudí sa vakcinovať nechce, alebo už nechce ísť na tretiu dávku, a to aj preto, že videli následky tohto očkovania.

Martina : Teraz by vám asi každý zo zástancov súčasných postupov povedal: Dobre, tak sme zistili, že nie sú v dobrej kondícii. Ale teraz ich predsa len nenecháme všetkých zomierať tak, že ich nevakcinujeme.

Jaroslav Turánek : Nie tak, že ich nevakcinujeme. Tak, že im dáme možnosť sa vakcinovať. Nie, že ich postavíme pred hotovú vec: Všetky vás navakcinujeme! Človek, ktorý cíti, že na tom je dobre, a nemá pocit nejakého ohrozenia, čo je dnes celý rad seniorov. Vakcinovať sa nechce 300 tisíc ľudí, a tí, ktorí dostali druhú dávku, zvažujú, či vôbec pôjdu na tretiu, pretože následky vakcinácií boli u niektorých otrasné.

Keď to uzavrieme, tak nátlak, a tento vakcinačný jarmok, nemá žiadne opodstatnenie. A nie je to nič iné, než vakcinačný jarmok, pretože toto nie je vakcinačná kampaň, keď vás budú odchytávať na stanici, a sľubovať tenisky, iPhony, alebo ďalšie veci, na ktoré vás nalákajú. To je vakcinačná kampaň, že keby to počuli odborníci typu profesora Rašky, profesora Zdeňka Jirsáka, alebo ďalších významných vakcinológov, tak by chytali za hlavu.

Martina : Pán profesor, viem, že keď sa ľudia nechávali očkovať napríklad proti chrípke, tak len do určitej doby, a potom je povedané, že už je neskoro, už je tu epidémia, vakcinovať sa nedá. Vy sám ste mienili, že prebieha vakcinácia uprostred epidémie. Čo to môže spôsobiť? V čom spočíva nebezpečenstvo toho, že tu máme, neviem koľkú vlnu, a vakcinujeme, až sa za nami práši?

Jaroslav Turánek : Základný biologický zákon, ktorým sa riadia všetky organizmy, je prežiť. Pokiaľ chce prežiť vírus, tak sa musí množiť. A v prostredí, ktoré nie je priaznivé, to znamená v prostredí vakcinovaného človeka, sa budú množiť a presadzovať len tie varianty, ktoré uniknú imunitnému dohľadu, a teraz myslím imunitný dohľad daný protilátkami, ktorým uniknú. A tie, ktoré uniknú, budú ďalším variantom, a čím viac budú unikať, tým viac budú mať väčšiu šancu sa rozšíriť v populácii a množiť sa ďalej.

Očkovaní ľudia môžu jednoznačne roznášať covid

Martina : A pokiaľ možno hľadať, keď to poviem laicky, spôsoby, ako sa vyhnúť účinku vakcín, a teda môžeme vyprodukovať sofistikovanejšie vírusy.

Jaroslav Turánek : To nie je tak jednoduché. Pokiaľ vírus zásadne nezmení spôsob, ktorým sa dostáva do buniek, tak nemá nekonečne veľa možností, kam uhnúť. Môže sa začať točiť dookola, kvôli protilátkam, ktoré vznikli vakcináciou, aj prirodzenou infekciou. Ale pozor, prirodzená infekcia má ešte iné zložky, ktoré sú indukované imunitnou odpoveďou, a teraz hovoríme o protilátkovej, ktorá nikdy, a to dvakrát podčiarkujem, nevedie k sterilizácii, ale iba uľahčuje zníženie vírusovej nálože, zatiaľ čo uzdravenie vedie k sterilizácii bunkovou odpoveďou, kedy bunky imunitného systému, či už NK bunky, alebo potom T-lymfocyty, ktoré sú zabíjacie, vedú k zničeniu infikovaných buniek, a až potom môže nastať, že ste vírusu odolní.

A ďalšia vec, ktorá sa neskúma, je víronosičstvo. Každý vírus má ďalšiu stratégiu, aby prežil, to znamená, že môže mať dve formy, jednu, ktorá spôsobí latentnú infekciu, a to je doložené pri mnohých infekciách, a keď budeme pri koronavírusoch, tak je to perfektne doložené napríklad pri mačacích koronavírusoch, kde máme dve formy vírusov, jedna je asymptomatická, to znamená, že nosič vírusu neochorie, a vírus tam iba prežíva.

Za lepších okolností sa asymptotická forma vírusu premení na smrtiaci vírus, ktorý spôsobí prepuknutie choroby u mačiek, a skúma sa to aj u ľudských koronavírusov. Je evidentné, že budú ľudia, z ktorých sa stanú víronosiči. Na zvieratách sa už pozorovalo, že boli asymptomatickí psy a mačky, a v Amerike to boli jelenice. Pokiaľ sa vírus stane zootickým, to znamená, že sa bude rezervovať vo zvieratách, tak odtiaľ sa môže šíriť späť na človeka, takže sa ho prakticky nezbavíme. A rovnako tak ale môže byť, že bude ľudský, ale budú tu víronosiči, ktorí budú vírus prenášať, a vo chvíli, keď sa im napríklad oslabí imunitný systém, tak im prepukne infekcia a budú zdrojom ďalšieho šírenia vírusu.

Martina : Kto má šancu, v úvodzovkách, stať sa víronosičom? Má to niečo spoločné s tým, že keď je človek napr. vakcinovaný, tak môže ďalej šíriť vírus? A navyše ešte vakcinovaní nie sú testovaní. Alebo sa človek môže stať víronosičom rovnako, ako napríklad existujú bacilonosiči?

Jaroslav Turánek : To je zase otázka, kde môžem špekulovať, ako to bude, alebo či to tak bude, pretože som zatiaľ v literatúre nenašiel nejaké relevantné odkazy. Ale aby sa vírus udržal, tak v človeku, ktorý sa stane víronosičom, musí byť vírus držaný pod nejakou kontrolou, aby neprepukla infekcia, ktorá má symptómy. To vo všeobecnosti.

A druhá vec je, že vírus musí mať mechanizmus, ktorým drží imunitný systém na uzde, to znamená, že imunitný systém si ho nevšíma. Jedným takým mechanizmom môže byť to, čo sa pozoruje u ľudského syncytiálneho respiračného vírusu, kedy spike proteíny na vírusoch majú zároveň funkciu fúznych proteínov a majú fúzovať membrány, čo je dané tým, ako prenikajú do bunky, kde sa môže vírus oveľa lepšie množiť, alebo tam pretrvávať v nejakom dormantnom stave, a z nich sa znova uvoľňovať. Nedávno sa objavilo v literatúre, že tiež syncytia vznikajú pri koronavíre, a nie iba v subukózach, ako pri respiračnom syncytiálnom víruse, ale v rôznych tkanivách.

Covid môže u očkovaných ľudí prežívať v ložiskách

Martina : Nebudem predstierať, že rozumiem tomu, čo ste mi teraz hovorili.

Jaroslav Turánek : Keď to zhrniem, tak vznikajú mnohobunkové útvary, v ktorých sa vírus oveľa lepšie aplikuje. Otázkou je, či tieto útvary môžu slúžiť na to, že tam vírus bude v nejakom dormantnom tvare prežívať, a z nich sa to bude reaktivovať. Keď vezmeme analógiu s inou infekčnou chorobou, ako je tuberkulóza, tak vznikajú ložiská, kde môžu baktérie prežívať (nie je to vírus, ale mykobaktérie), a kde už prežili desiatky rokov, kým sa reaktivujú. U RNA vírusov to môže byť zložitejšie, a otázkou je, či to môže byť u koronavíru.

Martina : Stále sa diskutuje o tom, že očkovaný človek môže byť infekčný, a roznášať chorobu ďalej, ale nemusí sa testovať, pretože je predsa očkovaný. Rozumiete tomu? Chápete to? Dáva to logiku?

Jaroslav Turánek : Chcete u niektorých politikov a ich vyjadreniach hľadať logiku?

Martina : Neviem, či chcem hľadať logiku u politikov, ale potrebovala by som tejto situácii porozumieť. Existujú odborníci, ktorí hovoria, že očkovaná skupina je štátom povolený prenášač tejto vírusovej nákazy, a preto sa potrebujem opýtať vás, pretože v epidemiológii, virológii a nanotoxikológii je málokto tak kovaný, ako vy. Čo vy na to?

Jaroslav Turánek : Nepovažujem sa za kovaného v epidemiológii a virológii, predsa len o imunológii trošku viem. Takže ak tvrdia, že sa ľudia majú očkovať a že očkovaní ľudia sa nemusia testovať, a nás pritom označujú za antivaxerov, tak ja ich označujem za popieračov imunológie. Vakcinovaný človek s protilátkami, ktoré sú neutralizačné, tak znižujú vírusovú nálož, ale ako som hovoril, nie sú schopné vírus odstrániť. To znamená, že tento človek môže byť asymptomatický, alebo môže mať mierne symptómy, a vírus sa bude množiť v obmedzenom množstve, takže sa v podstate dostáva do fázy víronosiča. Vírus sa bude v obmedzenom množstve množiť v subukosných tkanivách, a bude vylučovaný v nejakom množstve, podľa toho, ako sa bude množiť na sliznici.

Toto je prirodzený cyklus vírusu, pretože jednak sa vírus do vás musí dostať, ale potom sa musí dostať z vás na ďalšieho, to znamená, že musí byť vylučovaný sliznicou, a keď zakašlete, alebo hovoríte, tak pohyb jazyka, alebo prúd vzduchu odtrháva kúsky mucínu, v ktorom vírus je, a šíri sa v kvapôčkach do prostredia. Preto vás väčšina respiračných chorôb núti napríklad ku kašľu, pretože prúd vzduchu je sila, ktorá ženie a strháva kvapôčky, takže títo ľudia môžu byť nejaký čas asymptomatickí, ale môžu vírus produkovať a roznášať ho. To je úplne evidentné.

Rozhodnutie vlády obmedzovať neočkovaných a neuznávať ani ich testy, je úplne nelogické a nemá to oporu v skutočnej vede

Martina : Dobre. Tak teraz poďme hľadať logiku u niektorých politikov a politických rozhodnutí vlády, mesiášov a podobne. Má teda zmysel jesenné rozhodnutie vlády držať pod krkom neočkovaných, dokonca im ani neuznávať testy, ktoré by mohli preukazovať ich bezinfekčnosť, ale nechať kamkoľvek bez obmedzenia chodiť očkovaných?

Jaroslav Turánek : Logiku to nedáva, nemá to ani žiadnu oporu v skutočnej vede.

Martina : Ani v imunológii?

Jaroslav Turánek : Na čo to úplne jednoznačne ukazuje?

Martina : Na čo?

Jaroslav Turánek : Skúste si odpovedať. Alebo to mám povedať ja?

Príčina tlaku na očkovanie ľudí je obyčajný biznis. Ale mohlo by za tým byť aj niečo horšie.

Martina: Vy, to bude lepšie

Jaroslav Turánek : No, na čo to ukazuje?

Martina : Vakcinácia?

Jaroslav Turánek : Na biznis, pretože tu máme skupinu, ktorá je potenciálnym zákazníkom, čo sú neočkovaní, ktorí sa nám nechcú nechať očkovať po dobrom. Uteká nám tu veľa klientov, tak sa na nich zameriame, ale nemôžeme to dať zákonom, to dobre vedia, že nemôžu, tak, ako hovorila pani ministerka financií, musíme im tak znepríjemniť život, aby to do seba dostali „dobrovoľne“. A tu sme pri prvom míľniku. Čo je to za politika?

Martina : Vy tomu hovoríte „jarmok s vakcínami“, a oni tomu hovoria „snaha vykonať dobro za každú cenu a na každom, aj keď by ho malo stať bohvie čo.“ Poviete mi, je to stále len obyčajný biznis, obyčajný jarmok, výpredaj ?

Jaroslav Turánek : Ak to je stále obyčajný jarmok a biznis, tak je to ešte dobré, proti tomu sa dá ľahšie bojovať, ako keby sa nad tým hrala ešte ďalšia hra. A o tom nechcem špekulovať.

Martina : A tak možno trošku.

Jaroslav Turánek : Nie, ani trochu nechcem špekulovať. Zatiaľ to beriem ako veľký biznis. Už som to, myslím, hovoril minule, že v roku 2020 bola hodnota globálneho trhu s vakcínami, bez koronaviru, 60 miliárd dolárov. Nech si každý za domácu úlohu spočíta, hlavne aj politici, koľko sa týchto vakcín nakúpi, a koľko stojí jedna vakcína, nech si to vynásobia a uvidia hodnotu globálneho trhu. Dnes je to zhruba dvojnásobok toho, ako tomu bolo v roku 2020. To znamená, že sa bavíme o 100 až 200 miliardách, a pokiaľ sa presadia posilňovacie dávky, čo je tiež „úžasný“ termín, tak máte, každý polrok, biznis zaistený.

KupreduDoMinulosti.cz

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ústavný súd definitívne zrušil rúška, karantény, covid pasy aj režim OP/OTP

Posledný deň minulého roka, teda 31.12.2021, zverejnil Ústavný súd svoje rozhodnutie v podnete, ktorý podala verejná obhajkyňa práv, ombudsmanka Mária Patakyová. ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Štefan Harabin k rozhodnutiu ÚS: Mikasove vyhlášky sú NULITNÉ!

13.1.2022 Aktualizácia: PATAKYOVÁ: Personálne skorumpované čudo. Nevie čítať paragrafy… Bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin exkluzívne pre eReport reagoval na ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 25.5. 02:41
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...