Ivermektín znižuje trvanie a infekčnosť ochorenia covid-19, opäť pripomína Ján Baránek

14. augusta 2021

Izraelský vedec tvrdí, že s ochorením COVID-19 by sa dalo liečiť menej ako 1 dolár/deň

Ján Baránek upozorňuje vo videu nižšie:

Dvojito zaslepená štúdia ukazuje, že ivermektín znižuje trvanie a infekčnosť ochorenia • FDA a WHO varujú pred jeho používaním

Ivermectin, liek používaný na boj proti parazitom v krajinách tretieho sveta, by podľa nedávneho výskumu Sheba Medical Center  v Tel Hashomer mohol pomôcť skrátiť dĺžku infekcie ľuďom, ktorí sa nakazia koronavírusom za menej ako 1 dolár na deň.

Prof. Eli Schwartz, zakladateľ Centra cestovnej medicíny a tropických chorôb v Šebe, uskutočnil od 15. mája 2020 do konca januára 2021 randomizovanú, kontrolovanú, dvojito zaslepenú štúdiu s cieľom vyhodnotiť účinnosť ivermektínu pri znižovaní vylučovania vírusov u nefositalizovaných pacientov s miernym až stredne závažným ochorením COVID-19. Ivermectin je schválený americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv od roku 1987. Nálezcom lieku bola udelená Nobelova cena za medicínu v roku 2015 za liečbu onchocerciázy, choroby spôsobenej infekciou parazitickým škrkavkou.

V priebehu rokov sa používal na iné indikácie, vrátane svrabu a vši. V poslednom desaťročí navyše niekoľko klinických štúdií začalo ukazovať jeho antivírusovú aktivitu proti vírusom od HIV a chrípky po Ziku a Západný Níl.

Liek je tiež veľmi ekonomický. Štúdia publikovaná v recenzovanom časopise American Journal of Therapeutics ukázala, že náklady na ivermektín na inú liečbu v Bangladéši sa pohybujú okolo 0,60 až 1,80 dolára za päťdňový kurz. V Izraeli to stojí až 10 dolárov denne, povedal Schwartz.

V Schwartzovej štúdii bolo približne 89 oprávnených dobrovoľníkov starších ako 18 rokov, ktorým bol diagnostikovaný  koronavírus   a boli ubytovaní v štátnych hoteloch s ochorením COVID-19, rozdelených do dvoch skupín: 50% dostalo ivermektín a 50% dostalo placebo podľa hmotnosti. Tabletky dostali tri dni po sebe, hodinu pred jedlom. Dobrovoľníci boli testovaní pomocou štandardného testu z nazofaryngeálneho tampónu s cieľom vyhodnotiť, či došlo k zníženiu vírusovej záťaže do šiesteho dňa – tretieho dňa po ukončení liečby. Stierali sa každé dva dni. Takmer 72% dobrovoľníkov liečených ivermektínom malo do šiesteho dňa negatívny test na vírus. Naopak, iba 50% tých, ktorí dostávali placebo, testovalo negatívne. Okrem toho sa štúdia zamerala na životaschopnosť kultúry, čo znamená, ako infekční boli pacienti, a zistila, že iba 13% pacientov s ivermektínom bolo po šiestich dňoch infekčných v porovnaní s 50% v skupine s placebom – takmer štyrikrát toľko. „Naša štúdia v prvom rade ukazuje, že ivermektín má antivírusovú aktivitu,“ povedal Schwartz. „Tiež to ukazuje, že je takmer 100% pravdepodobnosť, že človek bude neinfekčný do štyroch až šiestich dní, čo by mohlo viesť k skráteniu času izolácie týchto ľudí.“ Mohlo by to mať obrovský hospodársky a sociálny vplyv. “Štúdia sa objavila na stránke zdieľania výskumu zdravia MedRxiv . Zatiaľ to nebolo recenzované.

Schwartz uviedol, že ďalšie podobné štúdie-aj keď nie všetky z nich prebiehali podľa rovnakých dvojito zaslepených a placebových štandardov ako jeho-tiež ukázali priaznivý vplyv liečby ivermektínom. Jeho štúdia nepreukázala, že ivermektín je účinný ako profylaktikum, to znamená, že môže predchádzať chorobám, varoval a nepreukázal ani to, že by znižovalo šance na hospitalizáciu. Ďalšie štúdie však takýto dôkaz ukázali, dodal.

Štúdia napríklad publikovaná začiatkom tohto roka v časopise American Journal of Therapeutics zdôraznila, že „prehľad Alliance COVID-19 Critical Care Alliance zhrnul zistenia z 27 štúdií o účinkoch ivermektínu na prevenciu a liečbu infekcie COVID-19 so záverom, že ivermektín „demonštruje silný signál terapeutickej účinnosti“ proti COVID-19.“Ďalší nedávny prieskum zistil, že ivermektín znížil počet úmrtí o 75%,“ uvádza sa v správe. ALE IVERMECTIN nie je bez kontroverzií, a preto napriek vysokému počtu koronavírusov na celom svete ani FDA, ani Svetová zdravotnícka organizácia neboli ochotné schváliť jeho použitie v boji proti vírusu.

Profesor Ya’acov Nahmias, výskumník Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme, spochybnil bezpečnosť lieku. „Ivermektín je chemický terapeutický prostriedok a je s ním spojené značné riziko,“ povedal v predchádzajúcom rozhovore. „Mali by sme byť veľmi opatrní pri používaní tohto typu liekov na liečbu vírusových ochorení, z ktorých sa veľká väčšina verejnosti zotaví aj bez tejto liečby. „Počas Schwartzovej štúdie nebol medzi užívateľmi ivermektínu žiadny signál významných vedľajších účinkov. Do nemocníc bolo odoslaných iba päť pacientov, pričom štyria z nich boli v ramene s placebom. Jeden pacient s ivermektínom sa v deň prijatia do nemocnice sťažoval na dýchavičnosť. Pokračoval v liečbe ivermektínom a o deň neskôr bol v dobrom stave poslaný späť do hotela. FDA na svojom webe uviedol, že „dostal viac správ o pacientoch, ktorí potrebovali lekársku pomoc a boli hospitalizovaní po samoliečbe ivermektínom“.

„FDA neschválil ivermektín na použitie na liečbu alebo prevenciu COVID-19 u ľudí,“ uvádza sa v ňom. „Tablety Ivermectinu sú schválené vo veľmi špecifických dávkach pre niektoré parazitické červy a existujú topické (na koži) formulácie pre vši a kožné ochorenia, ako je rosacea. “ Ivermectin nie je antivírusový (liek na liečbu vírusov). Užívanie veľkých dávok tohto lieku je nebezpečné a môže spôsobiť vážne poškodenie. “Svetová zdravotnícka organizácia taktiež odporučila používanie lieku okrem klinických skúšok.Na rozdiel od toho Schwartz povedal, že je veľmi sklamaný, že WHO nepodporila žiadny pokus o určenie, či by tento liek mohol byť životaschopný.

Minulý mesiac Oxfordská univerzita oznámila rozsiahlu štúdiu o účinnosti ivermektínu. Schwartz povedal, že sa začal zaujímať o skúmanie ivermektínu asi pred rokom, „keď každý hľadal nový liek“ na liečbu COVID-19, a na vyhodnotenie hydroxychlorochínu sa vynakladalo veľké úsilie, a tak sa rozhodol k tomuto úsiliu pripojiť. „Pretože ivermektín bol na mojej poličke, pretože ho používame na tropické choroby a existovali náznaky, že by to mohlo fungovať, rozhodol som sa ísť na to,“ povedal. Vedci z iných miest na celom svete začali skúmať drogu približne v rovnakom čase. Keď však začali vidieť pozitívne výsledky, nikto ich nechcel zverejniť, povedal Schwartz. „Je tu veľký odpor,“ povedal. „Pokúsili sme sa to zverejniť a boli to vyhodené tri časopisy.“ Nikto o tom nechcel ani počuť. Musíte sa opýtať, ako to, že keď svet trpí. ““Tento liek neprinesie žiadne veľké ekonomické zisky,“ a preto ho spoločnosť Big Pharma nechce riešiť, povedal.

NIEKTORÉ z najhlasnejších odporov voči ivermektínu pochádza od spoločnosti Merck Co., ktorá drogu vyrábala v 80. rokoch minulého storočia. Vo februárovom verejnom vyhlásení o ivermektíne na jeho webovej stránke sa uvádza: „Vedci spoločnosti naďalej starostlivo skúmajú zistenia všetkých dostupných a novo vznikajúcich štúdií o ivermektíne na liečbu COVID-19 s cieľom preukázať účinnosť a bezpečnosť. Je dôležité poznamenať, že do dnešného dňa naša analýza neidentifikovala žiadny vedecký základ pre potenciálny terapeutický účinok proti COVID-19 z predklinických štúdií; vo väčšine štúdií neexistujú žiadne zmysluplné dôkazy o klinickej aktivite alebo klinickej účinnosti u pacientov s ochorením COVID-19 a o nedostatku údajov o bezpečnosti. “Spoločnosť Merck však nezačala žiadne vlastné štúdie o ivermektíne. „Mysleli by ste si, že spoločnosť Merck by bola šťastná, keby počula, že ivermektín môže byť nápomocný pacientom s koronou a pokúsila sa ho študovať, ale najhlasnejšie prehlasujú, že droga by sa nemala používať,“ povedal Schwartz. „Miliarda ľudí to zobrala.“ Dali im to. Je to skutočná hanba. “A nepokračovanie vpred s ivermektínom by potenciálne mohlo predĺžiť čas potrebný na to, aby svet mohol žiť vedľa vírusu, povedal. „Vývoj nových liekov môže trvať roky; Identifikácia existujúcich liekov, ktoré je možné opätovne použiť na COVID-19 [a] a ktoré už majú preukázaný bezpečnostný profil počas desaťročí používania, by preto mohla hrať kľúčovú úlohu pri potlačení alebo dokonca ukončení pandémie SARS-CoV-2, “napísal vedci v American Journal of Therapeutics. „Používanie liekov s novým určením môže byť obzvlášť dôležité, pretože očkovanie veľkej časti svetovej populácie môže trvať mesiace, možno roky, obzvlášť medzi populáciami s nízkym a stredným príjmom.“

zdroj: The Jerusalem Post

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Skôr, než podniknete očkovanie, nechajte si podpísať lekárom vyhlásenie od advokátskej kancelárie Weis & Partners: TU

Priatelia, advokátska kancelária Weis & Partners vypracovala tento dokument, ktorý keď si vytlačíte a pôjdete sa dať „akože“ zaočkovať a urobíte si z toho aj video dokumentáciu, tak máte zaručené, že sa nenájde lekár, alebo zdravotník, ktorý Vám to podpíše a tým pádom Vás odmietnu zaočkovať, o čom budete mať relevantný dôkaz.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

PozvánkySpišská Nová Ves

ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: MÁGIA PETRA ŽUPNÍKA

DLHÝ DEŇ S UMENÍM: všetky expozície otvorené v čase 10.00 – 19.00 ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: MÁGIA PETRA ...

Nasledujúci článok

Za zrkadlom

VŠESLOVANSKÁ SYMBOLIKA

Spoločný zjednocujúci symbol Slovanov Všeslovanská symbolika sa začala výraznejšie prejavovať v 19. Storočí, a to najmä počas konania prvého Všeslovanského ...
Spravodajstvo

Ochranár: Nórsky losos je jedna z najjedovatejších potravín na svete

Foto: archív / naplete Francúzski novinári Nicolas Daniel a Louis de Barbeyrac sa rozhodli lepšie spoznať rybolovný priemysel. A tak sa vydali ...
Aktualizované 26.1. 12:20
Spravodajstvo

Mobilizácia - HOAX alebo realita?

Mobilizácia. Hoax alebo realita? Vyhlasujem akciu: Katarína Boková vyzýva na sociálnej sieti Facebook všetkých, ktorým záleží na svojich synoch, bratoch, manželoch, ...
Spravodajstvo

Vznik severojužnej osi - Únia Ruska, Indie a Iránu medzi dvoma hegemónmi – Čínou a USA

Štefan Harabin: Formuje sa nové ekonomické spoločenstvo Sever – Juh, resp. Zväz Troch: Rusko, India a Irán (ARKAIM 21). Vznik severojužnej ...
Spravodajstvo

Čaputová nesporný rezident USA. Preto Vás úprimne prosím zúčastnite sa referenda a zakrúžkujte ÁNO

Čaputová, či sa jej to páči, alebo nie, jednoducho musí, plniť zadania „našich amerických spojencov“, ktorí ju do prezidentského úradu ...
Aktualizované 27.1. 22:29
Spravodajstvo

„Veľký potravinový reset“: Kto stojí za plánom prebudovania globálnej ponuky potravín?

Autor: Suzanne Burdick, Ph.D. Novinár James Corbett identifikuje obsadenie postáv, ktoré riadia Great Food Reset, plán na prerobenie globálnych dodávok potravín ...
Spravodajstvo

Pfizer je mafiánska organizácia

Foto:  Global Look Press/Cfoto/Keystone Press Agency Pfizer je mafiánska organizácia podľa amerického práva. Pfizer hrá kľúčovú úlohu pri realizácii projektu na ...
Spravodajstvo

Ukrajinské panoptikum sa valí do priepasti

Ulice ukrajinských miest sú zaplavené zamestnancami vojenských registračných a náborových úradov, ktorí sa všemožne maskujú, aby chytili občanov na mobilizáciu. A ...
Spravodajstvo

Tibor Eliot Rostas - Poďakovanie

REFERENDUM NÁS VYZVALO K REVOLÚCII Takmer jedna tretina oprávnených voličov na Slovensku dnes zásadne nesúhlasí s tým, aby mohli vlády ...
Spravodajstvo

Európska únia naďalej vyvíja tlak na Srbsko

smotrim Šéf európskej diplomacie Josep Borrell na rokovaní v Bruseli s prvým podpredsedom vlády, srbským ministrom zahraničných vecí Ivicom Dačičom, ...
Spravodajstvo

Rozpočet armád sa zvýši na 400 miliárd eur, avizuje Emmanuel Macron

Modernizácia jadrového odstrašovania, príprava na riziká konfliktu „vysokej intenzity“, posilnenie v oblasti dronov… Emmanuel Macron predstavil v piatok na leteckej ...