Európske protivojnové protesty naberajú na sile, keď eskaluje zástupná vojna NATO na Ukrajine

27. júla 2023

Pod týmto názvom uverejnil portál GRAYZONE článok o dianí v Európe. Mnoho týchto informácií slovenské korporátne provládne médiá zatajujú. Boja sa, že by si zatiaľ „spiaca“ slovenská verejnosť vzala príklad?

Novinári Grayzone boli prítomní na viacerých demonštráciách a robili rozhovory s účastníkmi protestov v niekoľkých krajinách od vypuknutia vojny.

Vo februári t. r. niekoľko tisíc Grékov zaplnilo ulice Atén, aby odsúdili NATO a Spojené štáty americké po návšteve Antonyho Blinkena v Grécku, kde minister zahraničných vecí USA tlieskal stredomorskej krajine za to, že patrí medzi prvé európske krajiny, ktoré  podporujú Ukrajinu a jej demokratický vývoj. Gréci svojím vystúpením dali najavo, čo si o tom myslia.

Bola to len jedna z mnohých protestných akcií na celom kontinente, keď sa zástupný konflikt NATO na Ukrajine blížil k prvému výročiu. Európski občania sú čoraz nepokojnejší, keďže sa zdá, že ich vodcovia sú odhodlaní predlžovať vojnu.

Ako vojna eskaluje, tak aj protestné akcie naberajú na sile v centrálnych štátoch NATO, od Grécka cez Britániu, Rakúsko, Nemecko, Českú republiku (70 000 protestujúcich), Belgicko až po Francúzsko a Španielsko.

Stúpajúca vlna protestov na celom kontinente otriasla európskymi bábkovými lídrami, čo vyvolalo policajné represie, demagogické odsúdenia a dokonca aj trestné stíhanie vodcov protestov za to, že verejne kritizovali vojenskú podporu svojich vlád Ukrajine.

Na rozdiel od západných mainstreamových médií, ktoré k protestom pristupovali s pohŕdaním, The Grayzone sa zúčastnil niekoľkých protestov a robil rozhovory s robotníckymi a protivojnovými aktivistami, ktorí mobilizovali svojich spoluobčanov proti zástupnej vojne NATO.

„Zachovanie histórie prostredníctvom hudby.“
Archivum Musicum Popis: Po druhej svetovej vojne „Ami, choď domov!“ je politické heslo, ktoré bolo rozšírené najmä v západoeurópskej sfére vplyvu a krajinách východného bloku, ktoré bolo namierené proti prítomnosti amerických síl v krajine.
V Nemecku slogan nahradila v raných fázach studenej vojny rovnomenná pieseň od Ernsta Buscha. Ernst sa ocitol aj na raných propagandistických plagátoch NDR.
Vyhlásenie: Prísne apolitický kanál.
Nezapájame sa do žiadnych politických tém, cieľom tohto kanála je uchovávať vlastenecké piesne a hymny.

Zatiaľ čo účastníci berlínskeho mítingu spievali východonemeckú hymnu „Ami Go Home!“, vyzývajúc personál americkej armády, aby opustil nemeckú pôdu, stovky demonštrantov obkľúčili leteckú základňu americkej armády Ramstein, ktorá slúži ako veliteľstvo pre aktivity vzdušných síl v Európe a Afrike. Tam požadovali, aby ich vláda ukončila svoju účasť v koalícii vedenej vojnu USA proti Rusku.

Dňa 25. februára t.r. zorganizovala britská koalícia Stop The War Coalition v Londýne pochod proti preprave zbraní na Ukrajinu a eskalácii zástupnej vojny NATO.

Londýnske zhromaždenia boli doplnené výraznými protestmi proti zástupnej vojne NATO v Paríži a Bruseli, kde tisíce ľudí pochodovali pred Európskym parlamentom a požadovali okamžité rokovania s Ruskom.

Zhromaždenie 25. februára v Paríži zvolala skupina The Patriots, ktorá požiadala francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, aby okamžite odstúpil.

Nedávna vlna demonštrácií nasledovala po protestoch v Taliansku, kde v novembri 2022 desaťtisíce demonštrovali proti rozhodnutiu premiérky Giorgie Meloniovej poslať zbrane na Ukrajinu.

Prieskum medzi Talianmi, ktorý sa uskutočnil vo februári tohto roku, ukazuje, že väčšina občanov krajiny je proti posielaniu zbraní na Ukrajinu a uprednostňuje okamžité riešenie prostredníctvom rokovaní.

V Nemecku rastú protesty aj z dôvodu zavádzania sankcií proti Ruku, poškodzujúce nemeckú ekonomiku, ktorá je v recesii. To je výstraha aj pre nás, lebo naša ekonomika je prevažne naviazaná na nemeckú ekonomiku.

V Českej republike sa začiatkom septembra v Prahe približne 70 000 ľudí na demonštrácii, na ktorej vyzvali českého premiéra Fialu na odstúpenie a ukončenie prozápadnej NATO politiky.

Pohľad z Grécka: „Američania sú vrahmi ľudí“

Zatiaľ čo konzervatívna vláda Mitsotakisa posluhuje Washingtonu, priemerní grécki občania zápasia s neuveriteľne vysokými nákladmi na život a účtami za energiu.

Transparenty na proteste z 21. februára odsúdili ministra zahraničných vecí USA Blinkena, používajúc transparenty „Solidarita je zbraňou národov!“ a „Američania sú vrahmi ľudí!“ ozývalo sa davom. Národ si spomenul aj na dvoch zavraždených gréckych martýrov, ktorí bojovali za mier, slobodu a nezávislosť Grécka Grigorisa Lambrakisa a Nikosa Beloyiannisa. Obaja boli prominentní grécki ľavičiari dvadsiateho storočia zabití pravicovými extrémistami a popravení gréckou vládou.). Prsty v ich vražde mali USA a CIA.

Počas masovej demonštrácie v Berlíne 25. februára nemecká polícia nasadila 1 400 policajtov, aby presadzovali nedávno zavedené zákony, ktoré kriminalizujú verejné prejavy podpory ruskej vojenskej operácie na Ukrajine a zakazujú všetko od vystavovania kríža svätého Juraja po písmeno „Z“. písmeno „V“ a sovietsku vlajku. Že by sa prebúdzal spiaci nacizmus v Nemecku?

Nemecký štát tiež stíha Heinricha Bückera, popredného berlínskeho protivojnového aktivistu, za to, že kritizoval podporu neonacistickému pluku Azov nemeckou vládou.

A čo Slovensko? Ešte nikdy od konca druhej svetovej vojny nebol mier tak ohrozený ako teraz. Až na pár pokusov demonštrácií sme ostali neviditeľní. Napriek tomu, že vlády od volieb 2020 zrádzajú záujmy Slovenska, že sme sa stali rukojemníkmi týchto vlád platených zo zahraničia, že sme sa stali gasterbeitermi vo vlastnej krajine, že už máme na Slovensku zahraničné okupačné vojská a že USA a NATO nás plánujú použiť v útočnej vojne proti Rusku na Ukrajine. Zdá sa vám to normálne? Slovensko budíček.!!!

Viac na:

Talianske zhromaždenie vyzýva krajinu, aby prestala posielať zbrane na Ukrajinu

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Nukleárna vojna na obzore – Peter Staněk

Hrozba nukleárneho konfliktu je reálnejšia ako kedykoľvek v známej histórii Jadrová vojna nevznikne náhle, ale ako výsledok určitého postupného evolučného ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Putin opísal vzťahy s Afrikou príslovím na summite v Petrohrade

Prezident Ruska je optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť vzťahov s africkými krajinami. Podľa Vladimíra Putina sú založené na silných vzťahoch priateľstva ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...