Čo sa skutočne deje v Izraeli? – David Icke

11. októbra 2023

David Icke a jeho pohľad na to, čo sa skutočne deje v Izraeli. Veľmi odporúčam na pochopenie celej situácie z nadhľadu, aby sme sa zbytočne nenechali strhnúť jednou či druhou stranou.

↓ Video so slovenským dabingom ↓

Originál videa publikovaný TU : 8. októbra 2023

Prepis videa:

David Icke: Dobrý deň, toto je video, ktoré sa bude predierať podvodmi, odbočkami a klamstvami, ktoré obklopujú súčasné dianie v Izraeli. A tieto informácie sa samozrejme v mainstreamových médiách nedozviete. V skutočnosti, podľa toho, čo som videl za posledných 24 hodín, sa ich nedočkáte ani od niektorých v úvodzovkách „veľkých mien” v takzvaných alternatívnych médiách.

Opäť platí to, čo platí vždy pri každej vojne, že civilisti na oboch stranách sú vyvražďovaní. Vždy je to tak. Zatiaľ čo tí, ktorí vyvražďovanie nariaďujú, zostávajú na bezpečnom mieste. Keď boli pri invázii Ameriky a Veľkej Británie do Iraku vraždení irackí civilisti, kde bol chlapec George Bush a Tony Blair? Kde boli, keď sa to všetko dialo? Popíjali kávu v Bielom dome a na Downing Street. Vždy je to tak. A teraz tu sedí Netanjahu a káže: urobíme toto, urobíme tamto.

Vy nerobíte nič! Posielate iných, aby to urobili, ako to robíte vždy. A to isté platí pre to, čo je skutočne za tým, nie za výkladnou skriňou… to, čo je skutočne za tým, čomu sa hovorí Hamas. Takže predovšetkým to podstatné. Nebol to prekvapivý útok. „Ale oni nás prekvapili.” Naozaj? S kým si myslíte, že hovoríte? So zasranými idiotmi? Izraelské obranné sily sú jednou z najlepšie vycvičených a najlepšie vybavených armád na svete. A to hovoríme o veľmi malom území z hľadiska Izraela, o Gaze.

Máme Mosad, jednu z najprepracovanejších a najrozšírenejších spravodajských agentúr na svete, pre ktorú je sledovanie umením. Je na špičkovej úrovni. Vie o všetkom, čo sa v tejto oblasti deje. Ale nejakým spôsobom… stovky bojovníkov Hamasu, ktorí obliehali Izrael, vyslali na Izrael tisíce rakiet, ktoré nejako zhromaždili alebo vyúčtovali alebo čokoľvek iné, bez toho, aby to Mosad alebo IDF tušili,… ó nie, o tom sme nevedeli. Mali sme tu operatívcov Hamasu, ktorí prilietali do Izraela na posraných rogalách. Ale oni to vôbec nečakali. Bojovalo sa vo všetkých tých rôznych oblastiach Izraela, na rôznych miestach. Ale IDF a Mosad a celý ten zvyšok tej rozsiahlej izraelskej bezpečnostnej siete nemali o tom tušenie.

Nie je to to, čo hovorili v spojení s11. septembrom? Ľudia hovoria, že to je 11. september, ale pre Izrael. No, čo sa stalo 11. septembra? Tie lietadlá boli, hovoria, unesené. A hovoria, že sa na to dlho pripravovali. Ale celá americká spravodajská vojenská sieť… „ale nie, to bolo prekvapenie. Nevedeli sme to.” Hovoriť, že vám klamú, znamená konštatovať sakramentsky zjavné. A my sa dostaneme k tomu, prečo. Toto je citát bývalého vojaka IDF, ktorý bol pozorovateľom na hraniciach. A pracoval s technikou najvyššej dostupnej úrovne.

To je to, čo Izrael robí. A toto povedal. „Keď sa priblížil vták, vedeli sme to. Aj keď k nášmu hraničnému plotu prišiel šváb, vedeli sme to. Ako dnes prešlo 400 bojovníkov Hamasu?” Odpoveď znie, že im to bolo umožnené. Bol to prekvapivý útok pre civilné obyvateľstvo Izraela? Samozrejme, že áno. Bol to dokonca prekvapivý útok pre mnohých radových vojakov?

Ale vnútorné jadro, ktoré riadia show, prekvapenie pre nich? To si snáď robíte zjavne srandu. A táto situácia mi pripomenula niekoho, koho som v priebehu rokov citoval v knihách. Existuje muž menom Leroy Fletcher Prouty. Slúžil ako šéf špeciálnych operácií v Zbore náčelníkov štábov za prezidenta Kennedyho, JFK. Bol plukovníkom letectva Spojených štátov a následne sa stal kritikom zahraničnej politiky USA, najmä tajných aktivít Ústrednej spravodajskej služby CIA, ktorá podľa neho pracovala v prospech tajnej svetovej elity. Toto bolo v 60. rokoch 20. storočia a ďalej.

To je tá svetová elita, ktorú odhaľujem, už 34 rokov. A toto je výrečný citát, ktorý som v knihách niekoľkokrát použil. Fletcher Prouty povedal: „Nikto nemusí riadiť atentát. Stane sa.” A v prípade atentátu to znamená aj útok, ako je ten, ktorý sa teraz odohral v Izraeli. „Nikto nemusí atentát riadiť. Stane sa. Aktívna rola sa hrá tajne tým, že dovolí, aby sa to stalo.” To je najväčšie jediné vodítko, povedal: kto má moc odvolať alebo obmedziť obvyklé bezpečnostné opatrenia. Kto má túto moc v Izraeli, sa musí teraz dostať pod drobnohľad a musí sa opýtať, prečo tak urobil? Pretože to zjavne urobili.

Teraz sa po vás chce, aby ste sa v každej takejto situácii postavili na jednu stranu. A ak sa mám postaviť na stranu niekoho, tak na stranu civilistov, civilistov v Izraeli, ktorí boli vystavení týmto hrôzam, ktoré pokračujú, a civilistov v Gaze, ktorí teraz trpia hrôzami izraelskej reakcie. Ale pokiaľ ide o strany, keď jedna bojuje proti druhej, postaviť sa na jednu z nich znamená stratiť prehľad. Pretože už desaťročia odhaľujem a som za to označovaný za antisemitu, aj keď je to naopak.

Odhaľujem kult… je tu globálny kult. A je v ňom hlavný aspekt, ktorý sa nazýva sabatiánsky kult. Sabatiánsky kult siaha až do roku 1600. Podrobne som to všetko popísal v knihách, ale v podstate ide o zoskupenie, satanistické zoskupenie… ktoré je expertom vo vydávaní sa za to, čo to nie je. Takže sa môžu vydávať za islamských vodcov. Môžu sa vydávať za vatikánskych vodcov.

Alebo sa môžu vydávať a vydávajú… nemilosrdne za židovský národ všeobecne… mohli by sa vydávať a vydávajú za židovských vodcov. Bol to tento sabatiánsky kult s Rothschildami veľmi zapojenými, ktorý bol zodpovedný za vznik Izraela v roku 1948 a hrôzy zodpovedajúce tomu, čo sa stalo teraz, a viac… spôsobené sabatiánskymi, ale v podstate židovskými teroristickými skupinami ako Ergun a Sternova banda (Lechi), ktoré donútili stovky tisíc Palestínčanov opustiť svoju vlasť, v terore, aby sa nikdy nevrátili. Keď sa teda pozriete na to, čo sa teraz deje, a na hrôzy, ktoré boli vnútené židovským civilistom, nemali by sme sa stavať na žiadnu stranu.

Pretože keď sa dostanete k jadru toho, čo ovláda túto stranu a čo ovláda tamtú stranu, nakoniec sa pozeráte na tých istých ľudí. A sabatiáni, ktorí od počiatku ovládali Izrael a potom sa presunuli na miesta, ako je Amerika. Iróniou osudu… oni nenávidia židovský národ, pohŕdajú ním. A ja celé tie roky hovorím, že nakoniec tento sabatiánsky kult hodí židovský ľud všeobecne pod kolosálny autobus.

A práve teraz, keď hovorím, sme svedkami toho, ako sa to deje. Všetci židovskí obyvatelia Izraela sa musia zamyslieť nad tým, ako s nimi bolo zaobchádzané počas takzvanej pandémie… falošnej pandémie… a ako boli nútení, rôznymi spôsobmi, dostať falošnú vakcínu proti COVIDu, ktorá vo svojom dôsledku toľko ľudí zabila a zmrzačila. Na vás, židovskom národe Izraela a širšieho sveta, im nezáleží.

Sabatiánsky kult vás infiltroval, nezáleží mu na vás. A práve preto dovolil, aby sa to stalo. Z postranných úmyslov, ku ktorým sa ešte dostaneme. A zároveň tento globálny kult, ako ho nazývam, stojí za Hamasom. Pokiaľ chcete dostať dve skupiny ľudí do vzájomného konfliktu, ovládnite obe strany a je to hračka. A ľudia, ktorí sú civilisti nesúci dôsledky toho si myslia: oni sú proti mne a ja proti nim… ale v skutočnosti rovnaké ruky sú na kormidle oboch strán. Takto funguje svet.

A my sme toho svedkami ako do očí bijúceho príkladu. Stačí sa pozrieť na históriu Hamasu a uvidíte, aký veľký zásadný vplyv na jeho vznik mala izraelská vláda. Takže Hamas vešia palestínskych civilistov na klinec. A to isté sa deje s izraelskou vládou a izraelskými civilistami. A tu je ďalší citát od Fletchera Proutyho. Nezabudnite, že bol zasvätený. „Atentát na Kennedyho ukázal, že väčšina veľkých udalostí svetového významu je majstrovsky naplánovaná a zinscenovaná elitným klanom nesmierne mocných ľudí… počkajte si na to, to je zásadné… ktorí nepatria k jednému národu, jednému etnickému zoskupeniu ani k jednej dôležitej obchodnej skupine. Sú to mocnosti pod sebou, pre ktoré pracujú ostatní. Táto elita nie je nedávneho pôvodu, jej korene siahajú hlboko do minulosti,” čo som odhaľoval celé tie desaťročia. 

To je to, čo nazývam globálnym kultom. A ten sa snaží viesť svet stále viac ku globálnej dystópii. A k tomu treba zničiť súčasný status quo, nech už je akýkoľvek. Mohli by ste to nazvať kreatívnou deštrukciou. Máte status quo, spôsob, akým spoločnosť funguje tak, ako funguje. A pokiaľ tento status quo zostane zachovaný, nemôžete svet posunúť k vašej dystópii.

Takže ten status quo zničíte a vojny sú čertovsky dokonalé… a tiež ekonomické krachy. A potom sa presuniete k inému statusu quo. A nakoniec zničíte aj tento status quo a prejdete k inému. A s každým ďalším statusom quo sa dostávajú bližšie a bližšie ku globálnej dystópii, o ktorú sa už dlho snažia. A Fletcher Prouty mal pravdu. Toto nie je nedávna záležitosť, toto siaha ďaleko do minulosti, ktorej hovoríme história. Takže existuje technika, ktorú som v deväťdesiatych rokoch pomenoval.

Nazval som ju riešenie-reakcia-problém. Urobíte to tak, že vytvoríte problém a obviníte z neho niekoho iného. V druhej fáze, po vytvorení problému, chcete reakciu verejnosti, rozhorčenie, strach, že treba niečo urobiť. V tejto fáze tí, ktorí problém vytvorili a získali túto reakciu verejnosti, otvorene ponúknu riešenie problémov, ktoré sami vytvorili.

Takže už teraz Netanjahu hovorí, že akonáhle prekonáme Hamas, pôjdeme na Irán, o ktorom hovoríme, že je za Hamasom… Irán ako ďalší režim ovládaný kultom. Takže to je jeden z dôvodov, prečo sa deje to, čo sa deje. Aby sa oheň obrátil smerom k Iránu. A to má veľké dôsledky. A existuje dokonca ďalšia verzia problému-reakcie-riešenia, ktorú nazývam žiadny problém-reakcie-riešenia.

Nepotrebujete skutočný problém. Potrebujete len jeho ilúziu. Ako zmena klímy spôsobená človekom. Hoax. Prečo? Pretože sa pozrite, čo sa deje. Viera v zmenu klímy spôsobenú človekom, hoci je z vedeckého hľadiska nezmyselná, sa používa na ospravedlnenie práve tej dystopie v globálnom meradle, o ktorú sa tento kult tak dlho usiloval. Takže Netanjahu už hovorí o tom, že sa zameria na Irán, ktorý za tým všetkým podľa neho stojí. No, ja už toľko rokov hovorím, že plánom je vyvolať konflikt medzi Západom a Východom. Východom, do ktorého patrí Čína, dominantná strana, Rusko a ďalšie krajiny.

A hovoril som to v priebehu rokov mnohokrát… vrátane Iránu. A Irán bol práve pozvaný do tejto ekonomickej obchodnej skupiny BRICS, ktorej dominujú Čína a Rusko. A pozrite sa, čo sa teraz deje na Ukrajine. To je ďalší problém-reakcia-riešenie. Zahájite vojnu alebo vmanipulujete do miesta vojnu, útok na Ukrajinu. A pozrite sa, čo sa stalo. Problém. Čo urobíte? Nalejete obrovské množstvo peňazí a zbraní na Ukrajinu a masívne ovplyvníte svetovú ekonomiku a ceny energií so všetkými ich dôsledkami, okrem mnohých ďalších vecí. Tiež znížite zbrojný potenciál Západu tým, že toľko z neho odovzdáte Ukrajine, ale čo iné sa deje s Ukrajinou? Zblížila Rusko a Čínu v spolupráci v ekonomickom aspekte a ďalších aspektoch.

Čo sú figúrky na šachovnici, ktoré sa presúvajú. Takže Ukrajina je zástupná vojna… medzi kým? Západom a Ruskom, podporovaná Čínou. Už sa to začalo a toto je len ďalší aspekt toho. Existuje list, ktorý údajne napísal veľmi významný slobodomurár v Amerike v 19. storočí, chlapík menom Albert Pike. Písal som o ňom obšírne v knihách. Albert Pike bol zvrchovaným veľkým veliteľom Najvyššej rady, južnej jurisdikcie Škótskeho rítu v Amerike.

Hovorí sa, že v roku 1871 napísal list talianskemu členovi kultu Giuseppemu Mazzinimu, v ktorom opísal plán troch svetových vojen, ktoré majú premeniť globálnu spoločnosť na dystópiu, pred ktorou som tak dlho varoval. List sa údajne dostal na svetlo v 50. rokoch prostredníctvom bývalého kanadského námorného dôstojníka Williama Guya Carra. Je teda zrejmé, že prvá a druhá svetová vojna do 50. rokov prebehli. Takže ich môžeme nechať bokom, aj keď ich list popisoval veľmi presne, to by ste mohli nechať bokom. Tretia svetová vojna, ktorá sa do päťdesiatych rokov neodohrala, je tá zásadná.

Samozrejme existencia alebo neexistencia tohto listu bola veľmi kontroverzná. A ja vám len prečítam, čo sa v ňom píše o tretej svetovej vojne ao jej následkoch. A vy si potom môžete urobiť vlastný názor, čo si o ňom myslíte. A potom sa ešte relevantnejšie môžete pozrieť, ako sa udalosti odohrávajú v súvislosti s ním. Určite do toho zapadajú súčasné udalosti.

Pike vraj napísal Mazzinimu, že tretia svetová vojna musí byť vyvolaná využitím rozdielov spôsobených agentmi iluminátov, globálnym kultom, medzi politickými sionistami a vodcami islamského sveta. Vojna musí byť vedená tak, aby sa islam, moslimský arabský svet, a politický sionizmus, štát Izrael, vzájomne zničili. Niektorí ľudia sa toho teraz pochopiteľne chytia a povedia, že hovoria o štáte Izrael v roku 1871. Žiadny štát Izrael vtedy predsa neexistoval. Ale ako som v knihách v priebehu rokov mnohokrát vysvetľoval, kult má úplne iné povedomie o budúcnosti, pretože ju sakramentsky vytvára, než bežná populácia.

Takže v roku 1871 by vedeli, že plán zahŕňa založenie štátu Izrael. Medzitým, ako povedal Pike, ostatné národy, ktoré sa v tejto otázke opäť rozdelia, budú nútené bojovať až do úplného fyzického, morálneho, duchovného a ekonomického vyčerpania. Rozpútame nihilistov a ateistov a vyvoláme hrozivú spoločenskú kataklyzmu, ktorá vo všetkej svojej hrôze jasne ukáže národom dôsledky absolútneho ateizmu, pôvodcu divošstva, a najkrvavejšieho zmätku.

Potom všade budú občania nútení brániť sa proti svetovej menšine revolucionárov, vyhubia týchto ničiteľov civilizácie a zástupy sklamané kresťanstvom, ktorých duchovia budú od tej chvíle bez kompasu a smeru, túžiaci po ideáli, ale nevedia, kde mu vzdať hold, dostane pravé svetlo prostredníctvom všeobecného prejavu čistého učenia Lucifera vyneseného konečne na verejnosť.

Tento prejav bude výsledkom všeobecného reakčného hnutia, ktoré bude nasledovať po zničení kresťanstva a ateizmu, oboch zároveň dobytého a vyhladeného. Nech už je pozadie tohto listu akékoľvek, opisuje tento satanský kult… hlboko satanský kult, ktorý stojí za svetovými udalosťami a bude stáť za súčasnými udalosťami v Izraeli, kvôli tomu, ako je plánované, kam to povedie, a čo to má podľa plánu vytvoriť za následky. Dnes som napísal e-mail svojej priateľke v Izraeli, židovskej dáme v Izraeli. A pýtal som sa jej, či je v poriadku. A toto je časť toho, čo odpovedala.

Vzali toľko civilistov, detí, dojčiat, starých ľudí, mladých ľudí do zajatia a je nepravdepodobné, že by sa zachránili, toľko ich zabili. Partizánska vojna je neľútostná a úplne psychopatická… nemožno pochopiť tú hrôzu a rozsah. A to je dáma s veľkým otvoreným srdcom, ktorá chce pre Palestínčanov len mier a spravodlivosť… a pre všetkých ostatných. Ľudia sú zmätení, píše. Ako je možné, že veľká a mocná izraelská armáda nedokáže ochrániť ani tieto osady. Bojovníci obsadili a doslova dobyli dve osady úplne streľbou v uliciach. Mám pocit, že je to len začiatok niečoho ešte väčšieho, čo sa chystá.

A rovnako ako v prípade 11. septembra v USA to zaváňa klasickým scenárom problém-reakcia-riešenie. Okamžite som pochopila, o čo tu ide. Bola daná zelená ich túžba napadnúť Irán a nakoniec vytvoriť ich 3. svetovú vojnu. Mám pravdu? Povedala. Rovnako ako to urobili s ISIS v Sýrii, vždy som počúvala, že Izrael je ich pôdou pre tretiu svetovú vojnu.

Na severe by to mohlo byť rovnaké, tentoraz s Hizballáhom. Je zrejmé, že tak Hamas, ako aj Hizballáh hrajú úlohu pri vyvolávaní a vytváraní neustáleho chaosu. Hizballáhu v Libanone. Obyvatelia Izraela sú obetnými baránkami, rovnako ako obyvatelia Gazy. Zjavne ilúzie zeme a ilúzie bezpečia. Úplne presné. A neskôr od nej prišiel e-mail: Práve som sa dopočula, že do rôznych miest v Izraeli, možno aj do mojej oblasti, mieri niekoľko oddielov bojovníkov. Zaberajú autá a zabíjajú, koho môžu. To je desivé. Počula som návrhy, aby každý občan dostal strelnú zbraň, aby sa mohol brániť. To je neskutočné, David. Nemôžem uveriť, že sme vo vojne. Mám trochu strach. Nie sme na to pripravení.

Nemáme poriadny kryt ani prostriedky, ako sa brániť. Áno, je to strašné, čo sa to deje so židovským národom v Izraeli. Ale nesmieme sakramentsky zabúdať… kult vlastnou izraelskou vládou od zatrateného začiatku v roku 1948 až po dnešok s psychopatom Netanjahuom a ich armádou a spravodajskými službami. Mosad a zvyšok. Zaobchádzali s palestínskym ľudom s groteskným opovrhnutím. Desaťročia za desaťročím s nimi zaobchádzali ako s háveďou.

A tým vytvorili mentalitu, ktorá nasleduje psychopatický Hamas, ktorý je vlastnený kultom. Už skôr som sa zmienil o židovských sabatiánskych teroristických skupinách Ergun, Sternova banda a ďalšie, ktoré v roku 1948 zbombardovali a terorizovali Izrael do existencie. No, tá mentalita je nedeliteľná, nerozlíšiteľná od mentality, ktorú vidíme pri Hamase.

Máme podľa všetkého dve strany. V skutočnosti však jednu stranu. Ktoré proti sebe bojujú, získava iných ľudí, aby za nich bojovali, čím umožňuje vyvražďovanie židovských civilistov, a Hamas vie, že toto vyvražďovanie povedie k vyvražďovaniu palestínskych civilistov. Je to jedna a tá istá strana, dámy a páni. A to sa deje po celom svete neustále. Vidíte rôzne strany, vidíte rôzne skupiny.

Ale je to rovnaká agenda. Rovnaká psychopatia, rovnaké zlo, ktoré možno vidieť na verejnosti, a my, prosím, my ako ľudská rasa musíme začať vidieť, že naši takzvaní zatratení vodcovia tu nie sú preto, aby nám slúžili. Sú tam len preto, aby slúžili agende nás zotročiť na úrovni, akú známa ľudská história nikdy nezažila. A viete… nedávno som hovoril o tom, ako takzvané… existuje skutočné, ale takzvané alternatívne médiá, to, čomu hovorím mainstreamová alternatíva so všetkými tými veľkými a slávnymi menami…

Ako niektorí z nich reagovali na túto udalosť je klasika… A ako hovorím, hovoril som o tom, ako sa alternatívne médiá, ktoré nikdy neexistovali, keď som začínal, sledoval som, ako sa objavujú a rastú, ako ich preberajú tieto takzvané veľké mená, a drží ich vo vyčkávacom vzorci, ktorému hovorím barikáda „tu a nie ďalej”, ktorá stále vidí strany, stále vidí dualitu, stále vidí všetko skrze zásadne neuveriteľne obmedzené vnímanie piatich zmyslov.

To sme videli na vlastné oči v posledných 24 hodinách, ako tu hovorím. Videli sme Jordana Petersona z Daily Wire, čo nie je alternatívne médium, je to len alternatívna republikánska strana, ktorý robil rozhovory s Benjaminom Netanjahuom a napísal na Twitter/X: „Daj im čo preto, Netanjahu. Už toho bolo dosť,“ hovorí ten veľký… psychologický gigant Jordan Peterson. Kto sú oni, ktorým má dať čo preto, pán Peterson? Deti v Gaze, že? Pretože tie na to doplatia…

Niekto z alternatívnych médií zastáva stranu, pretože nemá ani zatratené poňatie, že dokonca existuje kult, nehľadiac na to, že má agendu pre svet. A potom tu máme obrovský intelekt, ktorým je Andrew Tate. Hovorí nám, že Alah je ten, ktorý je pri vesle a dáva rozkazy. Fandí Alahovi. To je alternatíva… Čo je to za vtip…

Sledujem, ako mainstreamové alternatívne médiá preberajú sotva jednorozmerní šašovia a komedianti, a my si ich musíme vziať späť. Pretože bez skutočných alternatívnych médií so skutočným vnímaním toho, čo sa deje vo svete, nemáme alternatívu k pokračujúcej dualite strán a „my proti nim”, keď nitky všetkých tých strán držia rovnaké ruky. No tak, ľudia. Toto musí prestať. Nemôžeme dovoliť, aby nás vnímanie strán a vodcov a rôznych režimov miatlo v tom, čo sa deje.

Nemôžeme dovoliť, aby nás títo zatratení šašovia mainstreamových alternatívnych médií priviedli na okraj útesu s odvádzaním pozornosti od toho, čo sa deje. Je tu globálny kult a ten riadi svet prostredníctvom zdanlivo rôznych vlád, globálnych organizácií a Silicon Valley a bankových systémov… všetkých tých korporácií. Musíme to pochopiť. Palestínčania aj židovský národ sú pešiakmi v tejto hre. A musia sa spojiť, aby pochopili, kto je skutočným nepriateľom, a kto ním bol vždy.

↓ Video v origináli s českými titulkami ↓

Vojna medzi Izraelom a Hamasom: aktuálne informácie a ťažké otázky

Izraelská novinárka Efrat Fenigsonová informuje o aktuálnej situácii v krajine a konflikte medzi Hamasom a Izraelom. Hovorí: „Toto mi pripadá ako plánovaný útok na všetkých frontoch… je tu množstvo zvláštností”. Viac vo videu.

↓ Video s českým dabingem ↓

Originál videa publikovaný TU : 7. októbra 2023

O autorke videa Efrat Fenigsonovej: „Som marketingový expert a bývalá CMO (Chief Marketing Officer) globálnych spoločností, ktorá sa stala novinárkou, keď sa prázdnota po mainstreamových médiách a ich klamstvách stala príliš veľkou. Snažím sa odhaľovať skrytú pravdu z Izraela a informovať o nej svet a približovať neinformovaným Izraelcom skrytú realitu sveta. Som tiež aktivistka, podcaster, moderátorka Twitter Spaces a píšem pre Bereshit – jedny z mála novín v Izraeli bez cenzúry. Som slobodná matka trinásťročného úžasného chlapca.“ ( Zdroj )

Prepis videa :

októbra 2023. Volám sa Efrat Fenigsonová a som tu, aby som sa podelila o aktuálne informácie z vojny medzi Izraelom a Hamasom, ktorá sa začala dnes ráno. Budem zdieľať niektoré kľúčové detaily a obavy, ktoré vychádzajú prevažne z hlasov izraelských občanov z terénu az oficiálnych vyhlásení. Tento deň je pre mňa a pre nás v Izraeli veľmi ťažký.

A ťažký je aj pre obyvateľov Palestíny, najmä teraz, keď Izrael začína útoky opätovať. Táto vojna a každá vojna je strašná vec pre všetkých zúčastnených, okrem tých, ktorí na nej zbohatnú- Dnes ráno okolo šiestej hodiny rannej, okolo východu slnka stovky teroristov Hamasu, najmenej 300, prelomili hraničný plot na niekoľkých miestach úplne bez prekážok, čo viedlo k teroristickým útokom a únosom v izraelských mestách alebo dedinách.

Teroristi prenikli do značného počtu suchozemských stanovíšť a tiež do námorného infiltračného bodu v Sikkime. V súčasnej dobe Izrael aktívne bojuje na 22 stanovištiach. To je z vyhlásenia IDF, oficiálneho vyhlásenia. Útoky si už vyžiadali vyše 100 obetí a viac ako 100 únosov izraelských občanov. V jednej dedine bolo zajatých 50 Izraelčanov, čo viedlo k tomu, že ľudia sú zatvorení v krytoch po dlhú dobu ôsmich až deviatich hodín bez možnosti záchrany.

Mimochodom, 100 únosov nie je oficiálne číslo, ale to, čo sme počuli od ľudí na mieste. Myslím, že oficiálne čísla hovoria o 30 alebo 40 ľuďoch, ale my vieme, že ich je viac. Na niektorých miestach teroristi vypaľovali dedinu a ľudia nevedeli, či majú opustiť úkryt a vzdať sa, alebo zostať a modliť sa, aby ich oheň nezasiahol.

Mnoho mladých ľudí, ktorí boli na veľkej vonkajšej oslave blízko pásma Gazy, tak tamojšie dediny boli napadnuté. Niektorí utiekli, niektorí boli zranení a niektorí sú stále nezvestní. Podľa všetkého izraelské obranné sily, ktoré mali byť okolo Gazy, boli z bezpečnostných dôvodov rozmiestnené okolo Západného brehu Jordánu, aby pásmo Gazy zostalo neobsadené vojskom.

Hovorí sa, že asi 60 až 80 % tejto oblasti zostalo bez síl IDF, ktoré tam mali byť. Vojaci sú od dnešného rána naberaní do záloh, ale z hlúpych dôvodov, napríklad kvôli absencii verejnej dopravy, čakajú hodiny, kým sa dostanú na základne.

Zaujímavý bod… mainstreamové médiá zrejme priznávajú, že hovorca IDF im zakazuje hovoriť úplnú pravdu o tom, čo sa deje, čím zdôrazňuje nedostatok transparentnosti. A to izraelským občanom. Ani nehovorím o zámorí, hovorím o tom, že občanom Izraela tu. Správy, ktoré prichádzali z mainstreamových médií, boli úplne nedostatočné a ľudia sa začali spoliehať hlavne na správy od seba navzájom, od ľudí na mieste.

Až teraz je šesť hodín večer izraelského času, alebo už je vlastne sedem. Po 12 hodinách od začiatku udalosti sme dostali prvé oficiálne vyhlásenie hovorcu IDF a článok s týmto vyhlásením zaradím do poznámok. Pred rokom prebehla v Gaze vojenská operácia, ktorá sa na podobné udalosti pripravovala. A priebežne prebiehajú výcviky pre tieto druhy scenárov. Každopádne to vo mne vyvoláva vážne otázky ohľadom izraelských spravodajských služieb. Čo sa stalo?

Pred dvoma rokmi došlo k úspešnému rozmiestneniu podzemných bariér so senzormi, ktoré mali upozorniť práve na tieto druhy teroristických prienikov. Izrael má jednu z najvyspelejších a najmodernejších armád. Ako to, že na narušení hraníc a plotu bola nulová reakcia, to nechápem. Osobne som pred 25 rokmi slúžila v IDF pri spravodajských silách.

Podľa môjho názoru nie je možné, aby Izrael nevedel o tom, čo sa chystá. Mačka pohybujúca sa pozdĺž plotu spustí všetky sily. Tak toto? Čo sa stalo s najsilnejšou armádou sveta? Ako to, že hraničné priechody boli dokorán? Tu je niečo veľmi zle. Niečo je veľmi podivné. Tento reťazec udalostí je veľmi neobvyklý a pre izraelský obranný systém nie je typický.

Vzhľadom na nedávne normalizačné snahy Izraela a Palestíny vedené Saudskou Arábiou si kladiem otázku, či dohoda o výmene väzňov nie je niečo, o čom by Izrael mohol vážne uvažovať iba v prípade, že by došlo k takej šokujúcej udalosti. Je možné, že iba s izraelskými rukojemníkmi možno ospravedlniť prepustenie nebezpečných väzňov z izraelských väzníc? Neviem.

Mainstreamové médiá informovali, že zástupca vodcu Hamasu Salah al-Arouri navrhuje využiť izraelských väzňov ako páku pri vyjednávaní. Takže možno. Poznámka k situácii v Izraeli v posledných niekoľkých rokoch, ktorú chcem uviesť, súvisí s tým, a tí, ktorí ma sledujú, vedia, že v Izraeli panuje všeobecný pocit neistoty.

Panuje tam politická a sociálna nestabilita a nepokoje. Verejné prostriedky sú zneužívané na agendy, ako je COVID, klíma, reforma súdnictva, zrušenie hotovosti a mnoho ďalších. Súčasná vláda je podľa môjho názoru vysoko skorumpovaná, pričom tá predchádzajúca nebola o nič lepšia. Nezáleží mi na tom mať populárny názor.

Záleží mi na tom, aby som odhaľovala zlé sily, nech už sú kdekoľvek a ktokoľvek. Takže mi tento prekvapivý útok pripadá ako plánovaná operácia na všetkých frontoch. Je to zlyhanie pri ochrane izraelského ľudu, možno najväčšie zlyhanie od Jomkipurskej vojny presne pred 50 rokmi, ak nie väčšie. Mimochodom, je to náhoda, že je to presne pred 50 rokmi, takmer na deň, keď prebehla Jomkipurská vojna? 6. októbra 1973.

Keby som bola konšpiračný teoretik, povedala by som, že mi to pripadá ako dielo hlbokého štátu. Pripadá mi to, akoby ľud Izraela a ľud Palestíny boli znovu predaní vyšším mocnostiam. Je to stále veľmi, veľmi ťažké pochopiť. Prajem vám pekný večer.

Sledujte tiež na: NášTub / Odysee Rumble / Substack

Preklad: David Formánek

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Mestá a ObcePrešov

Po zemetrasení je pripravená pomáhať aj krajská samospráva

Prešovský samosprávny kraj (PSK) je pripravený pomôcť zasiahnutým obciam pondelkovým (9.10.) zemetrasením. Župa plánuje vyčleniť zo svojho rozpočtu finančné prostriedky  a obyvateľom ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Čaputová skončí ako Kiska

Štefan Harabin: V júli  som sa zúčastnil pojednávania s Kiskom v Poprade a po jeho skončení som povedal, že prípad je ...
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Aktualizované 19.7. 20:24
Spravodajstvo

Schizma judaizmu a prezidentské voľby v USA

Na Ukrajine a Izraeli/Gaza ide o vojnu medzi ž a Ž a mieša dohromady sionistov a Halachu. Trump je samozrejme nepriateľom Domu Sion ...
Aktualizované 21.7. 19:56
Spravodajstvo

Ukrajinské výhovorky a údajná „energetická bezpečnosť“

Autor: Vasilij Muravitskij V dôsledku sprísnených sankcií na ukrajinskej strane, prestala na Slovensko prúdiť ruská ropa od spoločnosti Lukoil. Ide ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Aktualizované 20.7. 00:48
Spravodajstvo

Potraty a dúhový prajd, kecy a faktická pravda

Poľský parlament odmietol návrh na „zjemenenie interrupčnej politiky“ tu.  Dôvod: Potrat nie je základné ženské právo. V žiadnej ústave tobôž francúzskej nebodaj slovenskej, ...
Aktualizované 21.7. 20:53
Spravodajstvo

Zavraždená exposlankyňa Verchovnej rady Ukrajiny Farionová

Uvažuje sa o niekoľkých verziách vraždy exposlankyne Najvyššej rady Iriny Farionovej, uviedol šéf ukrajinského ministerstva vnútra Igor Klimenko. Pripomeňme, že ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...