Zelenského zabijú jeho vlastní prívrženci – Scott Ritter, zbrojný inšpektor OSN

20. apríla 2023

Podľa bývalého spravodajského dôstojníka a vojenského analytika, Ukrajinci zorganizujú vzburu proti súčasnému prezidentovi krajiny kvôli tomu, že zosobňuje „úplný kolaps ukrajinskej spoločnosti“ v dôsledku situácie na bojisku, ako aj v dôsledku veľkého počtu mŕtvych vojakov a miliónov občanov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy.

Na Donbase počas pravoslávnych veľkonočných sviatkov predsa len zaznamenali zníženie intenzity bojov. Samozrejme, oveľa lepšie by bolo, keby aspoň na toto obdobie, len na pár dní, boli zastavené, ale to sa bohužiaľ nestalo. Ako uviedol ukrajinský Generálny štáb, v priebehu dňa ruská armáda podnikla vyše 60 pozemných útokov. V epicentre bojov stále zostávajú Bachmut a Marjinka. Ruské jednotky zaútočili na Chromovo v okolí Bachmutu, na Dibrov a Belogorovku v okolí Limanu a západne od Donecka podnikali ofenzívne operácie v okolí Avdejevky a Severného.

Bližšia košeľa ako kabát. Toto pravidlo ešte nik nezrušil. Niektoré krajiny, ktoré pomáhajú Ukrajine, začínajú zavádzať voči nej sankcie. Ako prvé sa k tomuto kroku odhodlal jeden z najbližších ukrajinských spojencov – Poľsko. Nasledovalo ho Maďarsko, ktoré zakázalo import ukrajinského obilia. „Maďarsko dočasne zakázalo dovoz ukrajinského obilia, olejnatých semien a mnohých ďalších poľnohospodárskych výrobkov. Uviedol to šéf maďarského ministerstva pôdohospodárstva Istvan Nagy,“ citovali tlačovú službu ministerstva pôdohospodárstva ukrajinské média.

„Maďarská vláda sa zaviazala presadzovať záujmy maďarskej poľnohospodárskej komunity, a preto pri absencii významných opatrení EÚ dočasne, podobne ako Poľsko, zakazuje dovoz obilia a olejnín, ako aj množstvo ďalších poľnohospodárskych výrobkov, vyrobených na Ukrajine alebo pochádzajúcich odtiaľ, do Maďarska,“ uvádza sa v správe. Zákaz bude trvať do 30. júna 2023. Maďarsko dovtedy očakáva, že EÚ prijme opatrenia na podporu európskych poľnohospodárov a zreviduje pravidlá pre bezcolný dovoz poľnohospodárskych výrobkov z Ukrajiny, dodala tlačová služba ministerstva,“ uviedli ukrajinské média.

V priebehu ostatných dní domáci politici, analytici a média strašili obyvateľov Ukrajiny, že počas veľkonočných sviatkov ruská armáda podnikne rozsiahle útoky alebo bude masívne ostreľovať celé územie krajiny. Nič také sa, samozrejme, nestalo. Naopak na Veľkonočnú noc ukrajinské delostrelectvo uskutočnilo masívne ostreľovanie centru Donecku, kde nikdy neboli umiestnené ani vojenské jednotky, ani vojenská technika. Ukrajinská armáda úmyselne ostreľovala civilné objekty a zabila a zranila ľudí.

„Na Veľkonočnú noc bol do centra Donecka zasadený masívny úder. Bolo zasiahnuté celé okolie Katedrály svätého Premenenia Pána, krytá tržnica, Donbas aréna a okolité budovy. Takže bola zasiahnutá budova materskej školy vo Vorošilovskom okrese. Jedna osoba bola zabitá a šesť zranených,“ uviedli ukrajinské média.

Bohužiaľ, boli obete aj na druhej strane a tiež civilisti. „V noci došlo k ďalším dvom útokom na frontové územia. Asi dve hodiny ráno došlo k úderu na Snigirevku v Nikolajevskej oblasti. „V jednom z mestečiek boli dvaja tínedžeri, narodení v roku 2005, zabití v dôsledku ostreľovania. Poškodené boli obytné budovy, vzdelávacia inštitúcia a súkromný podnik,“ uvádza sa vo vyhlásení Oblastnej vojenskej správy. Útok hlásili aj úrady Záporožskej oblasti. Bol poškodený chrám v Kamyševache, ale v noci sa tam služba, pochopiteľne, nekonala, informovali ukrajinské média.

Našťastie, na sviatky média priniesli aj oveľa pozitívnejšie správy: uskutočnila sa masová výmena vojnových zajatcov, na dvoch stranách sa domov vrátilo vyše 250 mužov. „Ukrajina vrátila ďalších 130 našich ľudí z ruského zajatia,“ uviedol šéf prezidentskej kancelárie Andrej Jermak. Veľkonočná výmena, podľa neho, prebiehala za posledných pár dní v niekoľkých etapách. „Vojaci, pohraničná stráž, národní gardisti, námorníci, zamestnanci Štátnej špeciálnej dopravnej služby… Radoví vojaci a seržanti, ktorí boli zajatí v okolí Bachmutu, Soledaru, Záporožia, Chersonu. Naši ľudia sa vracajú domov,“ citovali Jermaka ukrajinské média.

Niektoré ukrajinské média zverejnili dosť nepríjemné predpovede amerických vojenských analytikov, ktoré tvrdia, že prezident Zelenský skončí veľmi zle… „Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský zahynie počas povstania svojich vlastných občanov kvôli veľkému počtu nespokojných.“ Tento názor vyjadril v rozhovore pre kanál YouTube Redacted bývalý dôstojník námornej spravodajskej služby USA Scott Ritter.

„Ak hovoríme realisticky, potom Zelenský s najväčšou pravdepodobnosťou bude zabitý rukami Ukrajincov, ktorí sa proti nemu vzbúria,“ povedal Ritter. Podľa bývalého spravodajského dôstojníka, Ukrajinci zorganizujú vzburu proti súčasnému prezidentovi krajiny kvôli tomu, že zosobňuje „úplný kolaps ukrajinskej spoločnosti“ v dôsledku situácie na bojisku, ako aj v dôsledku veľkého počtu mŕtvych vojakov a miliónov občanov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy. Ritter predtým sa domnieval, že ukrajinský konflikt sa skončí koncom leta 2023 kvôli veľkému počtu strát v ukrajinskej armáde po neúspešnej protiofenzíve, pripomenuli domáci analytici.

Informovali, že ruské jednotky sa snažia dobyť hlavný železničný uzol v Bachmute v západnej časti mesta. Toto sa uvádza s odkazom na jedného zo zamestnancov súkromnej bezpečnostnej spoločnosti „Wagner“. Podľa neho, ruská armáda už obsadila centrum mesta a tlačí ozbrojené sily Ukrajiny na západ od Bachmutu. „Ukrajinské vojská sa presunuli smerom k železnici. Sťahujú sa. Utekajú a my ich dobiehame,“ vysvetlil príslušník „Wagnerových“ jednotiek. Dodal, že mesto je „takmer pod kontrolou“ ruských síl a „Wagnerovci“ napredujú aj inými smermi,“ citovali „Wagnerovca“ ukrajinskí novinári.

Podvečer sa ukrajinskí analytici a média zaoberali rastúcim počtom fejkových správ o Ukrajine v západných médiách. V Kyjeve zdôraznili, že západné média šíria čoraz viac falošných informácií o „Nezáležnej.“ Ako sa hovorí, no comment… „Centrum pre boj proti dezinformáciám Rady pre národnú bezpečnosť a obranu uviedlo, že západné médiá šíria falzifikáty o Ukrajine. Uvádza sa to v telegramovom kanáli Centra pre boj proti dezinformáciám,“ informovali novinári a porozprávali o najčastejších príkladoch fejkov.

„Ako príklady, toho centrum prezentovalo nasledujúce tézy: Ukrajina prehráva v konflikte do vyčerpania, pretože Bidenova administratíva, namiesto mierových rozhovorov, iba „pumpuje“ Ukrajinu zbraňami v nádeji, že jej to pomôže zvíťaziť. Ukrajinská jarná protiofenzíva je smrteľnou pascou pre USA a NATO. Rusi mohli dobyť Bachmut oveľa skôr, ale bolo predbežné rozhodnutie, že to nebudú robiť. Volodymyr Zelenský je pripravený odovzdať Poľsku niekoľko západných oblastí Ukrajiny výmenou za rozsiahlu vojenskú pomoc pri návrate Krymu,“ citovali meditácie Centra pre boj proti dezinformáciám Rady pre národnú bezpečnosť a obranu ukrajinskí novinári.

A ďalšia „zrada“! Po Poľsku a Maďarsko už aj Bulharsko chce zakázať import a tranzit ukrajinského obilia a potravinárskych výrobkov.

Bulharské úrady po príklade Maďarska a Poľska diskutujú o myšlienke zákazu dovozu obilia z Ukrajiny. Uviedol to minister poľnohospodárstva krajiny Javor Gečev v éteri bulharského národného rozhlasu.

„Je potrebné chrániť bulharské záujmy, navyše, keď dva štáty reagujú týmto spôsobom a my to neurobíme, množstvo ukrajinského obilia na našom území sa zvýši,“ podčiarkol Gečev. Minister dodal, že čaká na správy o právnej zložke zákazov, uložených Maďarskom a Poľskom. Potom sa uskutočnia konzultácie s ministerstvom hospodárstva a až potom padne rozhodnutie, vysvetlili situáciu ukrajinskí analytici.

Večer sa venovali situácii na frontoch, predovšetkým v Bachmute, Avdejevke a Marjinke, otázkam dodávok zbraní, avizovanému protiútoku ukrajinskej armády a netradične – jarným záplavám v Kyjeve a na okolí a v Černigovskej oblasti.

ZNEUŽITIE: POŽIADAJTE ZELENSKÉHO UKRAJINU, ABY PRESTALA BAGATELIZOVAŤ HOLOKAUST 

Používanie nacistickej typografie na odsúdenie Ruska sa stáva bežným javom vo verejných vyhláseniach okolia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Od začiatku konfliktu ukrajinskí predstavitelia ignorovali holokaust svojimi opakovanými vyhláseniami. 

Zelenskyj sa v nedeľu večer obrátil na členov Knessetu v zoom prejave, v ktorom argumentoval za väčšiu vojenskú pomoc, sankcie proti Rusku a zvýšenú absorpciu utečencov. 

Zelenskyj 20. marca 2022 urazil niektorých izraelských zákonodarcov, keď to prirovnal k hrôzam holokaustu a konečnému riešeniu. 

Konečné riešenie je teraz namierené proti nám,“ povedal Zelenskyj. 

Nie všetkým zákonodarcom sa páčilo, že Zelenskyj prirovnával vojnu na Ukrajine k holokaustu. 

Ak by bol Zelenského prejav prednesený v normálnych časoch, povedali by sme, že hraničí s popieraním holokaustu,“ povedal poslanec Likudu Yuval Steinitz. 

Akokoľvek je však súčasná situácia pre sužovaný ukrajinský ľud ťažká, jej porovnanie s holokaustom je „totálnym prekrúcaním histórie, dodáva Yuval Steinitz. 

Zelenskyj tiež odsúdil „ľahostajnosť“ Izraela a vyzval krajinu, aby sa „vybrala“ medzi Ukrajinou a Ruskom. 

Pred niekoľkými dňami ukrajinská poslankyňa Olga Vasylevska-Smaglyuk pre rádio IDF povedala, že Rusi „to, čo tu robia, je naozaj veľmi podobné holokaustu.“ 

Vasylevska-Smaglyuk, ktorá má sestru, tetu a sesternicu v Izraeli, prirovnáva situáciu na Ukrajine k holokaustu, kde nacisti zavraždili viac ako 6 miliónov Židov. 

Tvrdí, že v Bielorusku je tábor ako Osvienčim, ​​bez toho, aby uviedla podrobnosti o údajnom tábore. Pani Vasylevska-Smaglyuk povedala, že hoci ju jej rodina v Izraeli prosila, aby sa k nim pridala, mieni zostať na Ukrajine, aby si splnila svoju povinnosť poslankyne. 

Ďalší zákonodarca pre Channel 12 tiež tvrdí, že holokaust sa na Ukrajine opakuje. 

Oleksandr Syenkevych, starosta Mykolajiva na južnom ukrajinskom pobreží Čierneho mora, tiež obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z akcií podobných nacistom. 

Tieto ukrajinské vyhlásenia sú doslova opakovaným znesvätením pamiatky obetí. 

Toto bagatelizovanie šoa je urážkou skutočných obetí, ale aj ich pravnukov, vnukov a detí deportovaných. 

Toto bagatelizovanie, ktorého cieľ je čisto politický, zneužívajúcim a hlboko šokujúcim spôsobom na tvrdenia používa skutočné fungovanie systematického a industrializovaného vyhladzovania židovského národa. 

Ukrajina by navyše požiadala o zorganizovanie veľkého zhromaždenia v Jad Vašem, počas ktorého by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovoril o invázii Ruska do jeho krajiny. 

Ukrajinský veľvyslanec Jevgen Kornijčuk sa dokonca stretol s predsedom Pamätníka holokaustu Danim Dajanom, aby požiadal o povolenie usporiadať zhromaždenie, pričom poznamenal, že sa ho zúčastnia aj členovia Knessetu a rôzni predstavitelia a verejné osobnosti. 

Jad Vašem žiadosť zamietol práve z obavy, že sa bude porovnávať invázia na Ukrajinu s holokaustom. 

Čo nás šokuje ešte viac, je mlčanie mnohých mysliteľov, novinárov, publicistov, tvorcov rozhodnutí, politikov a mnohých ďalších, ktorí sú zvyčajne veľmi nadšení, keď palestínski Arabi používajú nacistickú typografiu na odsúdenie Izraela. 

Nie preto, že Ukrajinci sú bieli, môžu zneužiť nacistickú terminológiu. Naopak, Ukrajina je posledná krajina, ktorá môže hovoriť o nacizme. Všetci si pamätáme Ukrajincov, ktorí v roku 1941 vítali Nemcov na západnej Ukrajine ako hrdinov. 

Ukrajinci z východných oblastí, dnes chránení Putinom, boli tí, ktorí odolali nacistickej okupácii v roku 1941. 

Na druhej strane tí zo Západu, ktorých dnes chráni NATO, sú tí, ktorí schválili príchod nacistov v júni 1941(1). A sú to tí istí, ktorí zblízka zavraždili 37 000 Židov a hodili ich do masových hrobov. 

Židia si zaslúžia viac ako systematické pošliapanie ich pamäti Zelenského Ukrajinou. Jedinečnosť holokaustu a uznaná. Pamiatka obetí holokaustu je znesvätená každým zneužitím symbolov ich prenasledovania. 

Chápeme sklamanie Zelenského režimu, ktorý chce zatiahnuť celú Európu do strašidla tretej svetovej vojny tým, že chce zatiahnuť západné krajiny do konfliktu s ruským susedom. To mu však nedáva právo pošpiniť pamäť iných. 

Je nemorálne používať také alebo onaké slovníky holokaustu na ospravedlnenie politických nárokov alebo hnevu voči Rusku. 

6 miliónov židovských obetí druhej svetovej vojny, tieto zmiznuté, nemusia slúžiť ako zámienka. Nie sú to predmety, mali životy, radosti, strasti. Jednoducho nemali to šťastie, aby prežili starostlivý lov, jednoducho preto, že boli Židia. 

Na druhej strane, civilné obete ukrajinského konfliktu padli v inom kontexte, v kontexte nepriateľských akcií medzi dvoma krajinami. Sú zachytení v násilnostiach medzi dvoma pravidelnými armádami, čo nie je prípad obetí holokaustu. 

Chceme, aby sa ľudia, ktorí sa spojili so Zelenského režimom, dištancovali od takmer revizionistických hesiel Ukrajiny. 

Treba tiež dodať, že Kremeľ používa aj nacistickú terminológiu. Na ospravedlnenie svojej vojenskej intervencie u Rusov Vladimir Putin neváhal vysvetliť, že na Ukrajine sú pri moci nacisti, vinní z „genocídy“. 

Cieľom týchto technicko-vojenských opatrení, vysvetlil Vladimír Putin v televízii, je dosiahnuť demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny “. Slová, ktoré používa, sú niekedy prehnané. 

Souhail Ftouh 

(1) Obyvatelia Ľvova očakávajú 30. júna 1941 vyhlásenie nezávislosti a žiadajú Hitlera, aby rozhodol o vytvorení štátu na východe. Ukrajinský ľud teda dúfa, že bude mať príležitosť vytvoriť štát, kým bude nasledovať niekoľko pogromov proti Židom, z ktorých najväčší medzi 25. a 29. júlom 1941, keď sú zabité tisíce Židov. 

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

HARABIN: "MATOVIČA nechali páchať trestnú činnosť v priamom prenose“

Igor Matovič, Foto: Ivan Majerský „MATOVIČA nechali páchať trestnú činnosť v priamom prenose“, tvrdí trestný sudca Štefan HARABIN „Jedenásťtisíc ľudí zomrelo ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Harabin: Lipšic je Sorošov chránený druh, zločinec a podvodník!

Emeritný trestný sudca Najvyššieho súdu SR Harabin: Lipšic je Sorošov chránený druh, zločinec a podvodník! Matovičov chránenec. Tým je podľa ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...