Bola spúšťačom „špinavá“ jadrová bomba?

22. marca 2022

Ako olej na vodu: Bola spúšťačom „špinavá“ jadrová bomba? Čo vyvíjali laboratóriá Pentagonu na Ukrajine? Kiahne v podobe „novej mutácie“ covidu? Čo vedela Fialova vláda? Jedno je jasné: Rusko muselo konať rýchlo

Václav Danda

sa zamýšľa nad bezprostredným dôvodom ruskej operácie na Ukrajine a dochádza k záverom, že zrejme išlo o jednu z poslednej možností ako zabrániť jadrovej a biologickej svetovej vojne.

O konflikte na Ukrajine sa objavujú stále nové informácie, ktorý vojnovo naladený mediálny mainstream úspešne utajuje. A predovšetkým otázka, čo mohlo byť spúšťacím momentom ruskej vojenskej operácie. Oficiálne oznámenie Kremľa, o tom, že išlo o „demilitarizačnú“ a „denacifikačnú“ operáciu môže mať hneď niekoľko vysvetlení. Odpoveď hľadajme predovšetkým v priebehu samotnej vojenskej operácie.

Ruská armáda spolu s domobranou DĽR a LĽR obsadila po ťažkých bojoch väčšinu miest pri Azovskom a Čiernom mori. Pod ruskou kontrolou sú mestá Melitopol, Berďansk, Cherson a Mykolajiv. Tvrdé boje sa vedú o obkľúčený Mariupol a Odesu. K nej sa presúva ruská námorná pechota s vyloďovacími člnmi. Urputné boje prebiehajú aj o dve najväčšie mestá v krajine Charkov a hlavné mesto Kyjev, ktoré sú tiež obkľúčené.

Prečo jadrové elektrárne?
Avšak, to najpodstatnejšie ako by zatiaľ stále mnohým pozorovateľom „unikalo“: Rusku sa krátko po začiatku operácie podarilo obsadiť bývalú jadrovú elektráreň v Černobyle a od piatku drží aj najväčšiu atómovú elektráreň v Európe v Záporoží. Zdalo by sa, že z vojenského hľadiska nedáva obsadzovanie jadrových elektrární príliš zmysel. Lenže ukázalo sa, že Rusko malo informácie, že ukrajinské jadrové elektrárne sú využívané na výrobu takzvanej špinavej jadrovej bomby. Po výrokoch prezidenta Zelenského na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (hovoril o tom, že Ukrajina sa bude usilovať o získanie jadrových zbraní) dostáva takáto informácia oveľa hlbší zmysel a význam.

Keď pripočítame skutočnosť, že (dokonca aj podľa nenávistne protiruskej britskej tlače) sa na Ukrajine nachádzalo niekoľko laboratórií, kde Spojené štáty vyvíjali pokročilé biologické zbrane, môžeme hľadať pravé dôvody začatia ruskej „Špeciálnej operácie“ práve vo vysokom stupni bezpečnostného rizika, ktoré Zelenského Ukrajina Rusko v posledných mesiacoch predstavovala. To – spolu s obkľúčeným a ostreľovaným Doneckom a Luhanskom ukrajinskou armádou s neonacistickými bojovými útvarmi (Azov atď.) mohlo zohrať v začatí celej operácie rozhodujúceho úlohu. A že sa nepodarilo „dielo“ dokončiť, je potom dôvodom bezprecedentného hnevu Washingtonu.


Neviditeľná smrť

Podľa britského denníka The Daily Expose ide v konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou okrem iného práve o biologické laboratóriá, ktoré Američania na Ukrajine majú. Podľa týchto zdrojov vytvorili Spojené štáty na území Ukrajiny sieť tajných biologických laboratórií (list tiež zverejnil mapu ich rozmiestnenia), v ktorých sa skúšali smrtiace patogény.

Daily Expose poznamenáva, že to hádže na ukrajinský konflikt úplne nové svetlo, pretože odtiaľ sa nad Ruskom rysovala stále akútnejšia biologická hrozba. Keď sa pozrieme na mapu ruských úderov prekvapivo sa zhoduje s mapou amerických biologických laboratórií. Je zrejmé, že Moskva zamierila svoje útoky práve do miest, kde sa nachádzajú americké biologické laboratóriá ako je Kyjev a jeho okolie, Charkov, Vinice, Ternopil, Cherson, Mikolajev, Ľvov a tiež v blízkosti Odesy.
Áno jeden z laboratórií sa nachádzal údajne práve na Hadiom ostrove, ktorého vojenská posádka sa hneď v počiatku konfliktu vzdala ruskému námorníctvu. To sú tí, o ktorých Zelenský najprv hovoril ako o hrdinoch, ktorí údajne bojovali do poslednej chvíle, a nakoniec padli – a vyznamenal ich, než prehovorili zo zajatia (a tak je to s väčšinou ukrajinského spravodajstva z bojísk).

Kiahne opäť na scéne

Jedno z laboratórií sa nachádzalo tiež severne od Luhanska na území ovládanom ukrajinskou armádou, ktoré je už dnes pod kontrolou domobrany LĽR. Jedno z biologických pracovísk bolo aj na území blízko Krymu, ktoré je od prvých dní operácie, tiež pod kontrolou Moskvy (ktorá od tej chvíle s dobytím Kyjeva príliš neponáhľa).
Okrem Ukrajiny má americká armáda laboratóriá na výrobu biologických zbraní aj v ďalších štátoch bývalého Sovietskeho zväzu, ktoré dnes spolupracujú so Západom. Jedna z najväčších bola v Gruzínskom Tbilisi. Už pred časom zverejnenia týchto informácií nezávislými žurnalistami vyvolalo v Pentagóne veľkú nevôľu.
Na území Ukrajiny fungovalo do zahájenia ruskej vojenskej operácie 16 amerických vojenských biologických laboratórií. Väčšina z nich je dnes už zničená alebo obsadená ruskou armádou, pretože predovšetkým na nich sa sústredili od počiatku bombové a raketové údery. Z toho, čo sa podarilo západným investigatívnym publicistom zistiť vieme, že v Kyjeve, vo Ľvove a v Charkove boli v minulosti pri laboratóriách vidieť špeciálne konvoje americkej vojenskej techniky prevážajúce náklad v kontajneroch označených vysokou úrovňou biologickej ochrany.
Západní odborníci v oblasti technológie úpravy vírusového genómu v roku 2021 informovali, že Pentagón priviezol do Charkova vzorky najnebezpečnejšieho vírusu na svete – pravých kiahní (variola vírus), ktoré patria do skupiny patogénov IV. Experimenty s týmto vírusom sú celosvetovo zakázané a pokus pracovať s týmto patogénom spadá pod medzinárodné právo OSN „Zločiny proti mieru a ľudskosti“.

Ako covid

Práca s vírusom variola, rovnako ako jeho skladovanie, je povolená iba na dvoch miestach na našej planéte. V Rusku v podzemnom hermeticky uzavretom laboratóriu v Novosibirsku a v podobnom špeciálnom zariadení v USA v Atlante.
Američania si však uvedomili, že je zbytočne riskantné vylepšovať vírusy a baktérie na svojom území. Preto sa rozhodli tajne previezť vzorky varioly na Ukrajinu. Pri voľbe laboratória, v ktorom s vírusom armáda experimentovala, vychádzal Pentagón hlavne z dvoch kritérií. Prvá bola blízkosť Ruska a tiež dopravná dostupnosť. Preto bol vybraný Charkov.
Lenže začiatkom tohtoročného januára sa do rúk ruskej rozviedky dostala informácia, že vojenskí mikrobiológovia Pentagónu z Charkovského bakteriologického laboratória zaslali správu náčelníkovi Spoločného štábneho výboru generálovi Markovi Milleymu: Podarilo sa dosiahnuť unikátnu štruktúru genómu vírusu variola, ktorý je možno, teda náš „obľúbený“ covid.
Výsledná modifikácia vírusu variola je schopná infikovať ľudské pľúca a zanechávať v nich hlboké jazvy. Úmrtnosť je 80 – 85 % (pre porovnanie úmrtnosť na ebolu je „iba“ 35 – 40 %).
Spúšťač?
Už od roku 1984 Spojené štáty skúšajú vyvinúť jedinečný bojový vírus s vysokým smrtiacim potenciálom, ktorý môže spôsobiť nenapraviteľné škody obyvateľstvu na nepriateľskom území. Touto problematikou sa dlhodobo zaoberá bulharská novinárka Diljana Gajtandžijevová vo svojej reportáži o biologických laboratóriách Pentagónu v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi.
Všetko nasvedčuje tomu, že Moskva dostala po Novom roku informácie o pripravenosti USA použiť tento vírus (rukami ukrajinskej armády) proti Rusku. Zdržanie by v takejto situácii mohlo byť pre Rusko fatálne. Z Charkova je do najbližšieho veľkého mesta v Rusku – Bielgorode – iba 110 km (2 hodiny jazdy). Každý deň prejde oboma smermi asi 450 áut.
Aj keď vezmeme do úvahy inkubačnú dobu obvyklého vírusu variola, potom jeden človek, či už by to bol taxikár z Charkova, ktorý denne vozí ľudí na stanici v Bielgorode, alebo učiteľ, ktorý chodí do školy, by nakazil viac ako 10 ľudí denne – a potom by už nákaza rástla obvyklým geometrickým radom.
Američania to vedeli
Tieto fakty (nielen pre vyššie spomínaných britských novinárov, ktorým napriek tomu ešte nikto web neblokuje) ukazujú ruskú „demilitarizačnú“ operáciu v úplne novom svetle.

Američania skrytí za Zelenským jednoducho rozbehli na Ukrajine špeciálny program Pentagónu, ktorý Rusko priamo ohrozoval. A tak si môžeme vytvoriť nasledujúci obrázok:
Moskva bola prostredníctvom svojich tajných služieb informovaná, ako ďaleko Pentagón v ukrajinských laboratóriách postúpil s prípravou biologického útoku na Rusko. Bol by z obliga – „to predsa Ukrajinci“. Razom lepšie chápeme, prečo sa v decembri v západných médiách objavili informácie o chystanom chemickom a biologickom útoku na Doneck, čo vraj bude ruská „operácia pod falošnou vlajkou“.

Rusko údajne dalo Washingtonu na stôl 17. decembra ultimátum, že pokiaľ nebude príprava útoku zastavená a biologické laboratóriá z Ukrajiny stiahnuté, vyhradzuje si Moskva, vyriešiť záležitosť silou – súčasne vypovedala zástupcu amerického veľvyslanca (to „napodiv“ prešlo bez mediálneho záujmu, aj bez recipro reakcie Washingtonu). Američania iba spustili mediálnu paľbu o príprave ruskej invázie (len znovu a znovu odsúvali dátum, ktorý nepoznali) – pretože už vedeli, že toto Moskva nepripustí.

Vycvičení na covidizme

V prípade útoku na Doneck a Rusko by Západ zrejme použil ako kamufláž Covid 19. Dvojročná celosvetová masáž verejnosti by sa mohla ľahko využiť na „krytie“ pri použití varioly voči Rusku. Aj Sars-Cov-2 predsa útočí na pľúca, a ľahko by sa tak variola mohla prekryť touto novou, tentoraz však smrtiacou mutáciou covidu s vysokou smrtnosťou. Táto „nová mutácia“ covidu by ako vedľajší bonus biologického útoku mohla spôsobiť nové kolo globálnej vakcinácie.

O čom asi bola Fialova vláda (respektíve jej fámulus Koudelka na čele BIS) od americkej CIA informovaná, že tak umanuto trvala na nutnosti okamžite schváliť „pandemický zákon“, keď covid medzitým rýchlo „chcípal“? Náhoda? Náhody neexistujú.

Pokiaľ Moskva tieto informácie skutočne získala, musela reagovať rýchlo. Popri „špinavej“ ukrajinskej jadrovej bombe bola zrejme jedným z hlavných cieľov neutralizácie biologického nebezpečenstva, obsadením či likvidáciou amerických laboratórií na území Ukrajiny. Ostatne nečakaná návšteva šéfa izraelskej vlády (a jeho odchod vzápätí do Berlína) bola podľa množstva informácií práve o tom. Rusi mu ukázali všetko, čo zabavili v jadrových elektrárňach a v biologických laboratóriách.
Aby svet pochopil, že Rusko muselo konať rýchlo.

Obchod s deťmi na Ukrajine… 

zdroj

WION: Na Ukrajine našli 30 biologických laboratórií, pravdepodobne pre biologické zbrane, tvrdia ruské sily

Ruská armáda tvrdí, že na Ukrajine odhalila 30 biologických laboratórií.

Igor Kirillov, šéf ruských ozbrojených síl pre radiačnú, chemickú a biologickú obranu, novinárom povedal, že laboratóriá sa údajne podieľali na výrobe biologických zbraní. 

Zákazníkom projektu je Agentúra na znižovanie hrozieb obrany (DTRA) Pentagonu a do implementácie projektu je zapojená korporácia prepojená s vojenským oddelením, najmä Black and Veatch, uviedol.

Menší flasback do roku 2014 keď sa k veci vyjadril p.Koller, erudovaný odborník a čuduj sa svetu, mal pravdu!

Tucker Carlson – Bio laboratóriá na Ukrajine

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Nové usporiadanie sveta je na spadnutie

Foto: Daniel R. Strebe Myslia si, že nikdy nebudú stíhateľní, ale to je veľký omyl. Ani skladba Ústavného súdu nebude ...

Nasledujúci článok

Za zrkadlom

IVAN HROZNÝ - SÁM ČI ŠTVORITÝ?

V súvislosti s Ivanom IV., ktorého častejšie titulujú prívlastkom Hrozný si povieme niečo o práci ďalších dvoch členov Ruskej Akadémie ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...