10 KROKOV NA CESTE K TOTALITE!

25. novembra 2020


1. Na úplnom začiatku ťa presvedčia, že svet zasiahol veľmi nebezpečný vírus, spôsobujúci respiračné ochorenie s obrovskou smrtnosťou. Použijú na to zábery z čínskeho mesta, kde ľudia odpadávajú a umierajú na uliciach a cesty strážia vojaci v skafandroch.
Hrôza a panika vyvolávaná médiami pokračuje desivými zábermi z Talianska, kde sa kolaps jednej nemocnice, spôsobenej panikou a hlúpymi rozhodnutia interpretuje ako kolaps celého Talianska. Zásobujú ťa údajmi o mŕtvych na túto chorobu, ktoré sa neskôr ukážu ako desivo prestrelené, no spätne to už na titulkách médií neuvidíš.

2. Keď si spoľahlivo vydesený a očakávaš skorý príchod vírusu aj do svojho štátu, tak myslíš len na ochranu svojho života a životov svojich blízkych. Si ochotný pristúpiť na odporúčania a príkazy svojej vlády.
Tá ti hovorí, aby si zostal doma, nevychádzal, s nikým sa nestretával a nosil rúško. Máš tiež v záujme ochrany svojho zdravia zavrieť svoj podnik, firmu, prevádzku a počkať na vládnu pomoc.
V nepretržitom režime ťa vláda a médiá zásobujú hrôzostrašnými príbehmi a číslami nakazených či mŕtvych. Prichádzajú s predikciami o státisícoch ťažko chorých do niekoľkých mesiacov a prezentujú to ako fakty. Hoci čísla vôbec nevybočujú z bežných štatistík úmrtnosti, nikto ti ich v médiách nepodá v potrebnom kontexte reality úmrtnosti počas bežného roka. Nový spôsob každodenného informovania o „nakazených“ a mŕtvych sa ukazuje ako mimoriadne účinný pre potrebný cieľ – konštantný strach obyvateľstva.

3. Vláda ti konečne prichádza pomôcť. Ak si zamestnanec, poskytne ti základnú mesačnú almužnu, vhodnú iba na prežitie. Vďaka nej sa postupne viac a viac topíš v dlhoch, ktoré nedokážeš včas splácať. Si však ochotný to zniesť, pretože vláda a médiá ťa presvedčili, že je tvoj život v ohrození a svojou nezodpovednosťou môžeš zabiť starších členov svojej rodiny.
Ak si podnikateľ a vláda ti zavrela firmu, tak ti ponúkne riešenie. Smiešne malý príspevok, nepostačujúci ani na odvody a základné nákladové položky. Vláda však nespí a pripraví pre teba riešenie.
Najprv daruje nechutne ziskovým bankám ďalších 300 miliónov, zrušením špeciálneho odvodu, aby „zastabilizovala“ bankový sektor. Následne si vláda od bánk požičia a zadlží tak teba a tvoje deti, aby získala peniaze, ktoré opäť ponúkne bankám, ako krytie nových úverov, ktoré si v banke musíš vziať, ak chceš aby tvoj podnik, ktorý si budoval celý život, prežil.
Aby si chápal, ako veľmi pre teba tvoja vláda pracuje, tak príjme zákon, podľa ktorého si môžeš na pol roka odložiť splácanie svojich úverov v bankách. Počas tohto obdobia si ale banky budú účtovať úroky, ktoré tvoje úvery výrazne predražia, no ty v zúfalstve aj tak nemáš na výber, a túto možnosť prijímaš.

4. Ako plynú mesiace a ty stále nevidíš tie tisíce mŕtvych, ktorými ťa vláda a médiá strašili, tak začínaš pochybovať a premýšľať, či tieto gigantické ekonomické škody, ruinujúce ľudské osudy, majú zmysel. Vláda a médiá ťa však svorne zásobujú informáciami o tom, ako len prehrmela prvá vlna a vírus teraz zabíja na južnej pologuli.
Nechá ti leto na výdych a možnosť opäť pracovať, no stále ti nezabúda prízvukovať, že na dvere už čoskoro zaklope druhá vlna. Teba toto letné obdobie trochu upokojí, pretože konečne môžeš normálne pracovať, a tak sa púšťaš do driny čo to len ide, aby si aspoň z časti dohnal stratený zisk a zaplatil rastúce dlhy bankám.

5. Medzičasom sa po celom svete začínajú objavovať odvážni vedci, lekári alebo politici, ktorí nahlas hovoria, že s chorobou to nie je také zlé, ako sme si na začiatku mysleli, že pre drvivú väčšinu ľudí je neškodná, že čísla nesedia, že exponenciálny rast nakazených a kolaps zdravotníctva sú mýtom.
Voči týmto ľuďom spustia médiá frontálny útok. Označujú ich za šarlatánov, bláznov, konšpirátorov a extrémistov. Vykážu ich z verejných debát, žiadajú odobratie ich titulov a členstva v odborných organizáciách a spochybňujú ich vzdelanie. Objavujú sa výzvy k ich kriminalizácii a popudy k davovému lynču.
Vytvoria sa exemplárne prípady potrestaných a mediálne zlynčovaných „pochybovačov a zľahčovačov“, aby vydesili všetkých ďalších vedcov a lekárov, ktorí by nahlas chceli vystúpiť so svojimi pochybnosťami. Rozumejúc psychológii davu a ľudskej povahe, docielia, že každý ďalší odborník bude radšej ticho, aby si nespôsobil problémy a neriskoval kariéru.
Teba to v tejto chvíli veľmi netrápi, pretože sa ťa to priamo netýka, a pretože máš plno starostí so zarábaním peňazí, ktoré dlžíš banke.

6. Na dvere štátu naplno udrie druhá vlna. Médiá od rána do večera informujú o gigantických počtoch nakazených a o blížiacom sa kolapse zdravotníctva. Žiadajú vládu, aby konala.
Vláda opäť príde s riešeniami, ako ochrániť tvoje zdravie a život počas druhej vlny. Zatvor sa doma! Nikam nechoď! Zatvor svoj podnik! Vyhýbaj sa ľuďom! Vládna pomoc je tentokrát ešte menšia ako v prvej vlne, no dostávaš uistenie, že len musíš vydržať a čoskoro príde spásonosná vakcína.
So záchranným plánom prichádzajú „osvietení“ úradníci v Európskej únii. Banky vytlačia 750 miliárd nových eur, ktoré si EÚ požičia, pričom za ne ručí príspevkami členských štátov, teda aj tvojimi daňami. Za tieto peniaze si šikovne a prezieravo kúpi poslušnosť tvojej vlády, ktorá je na nich v tejto chvíli závislá.
Politici ťa preto ubezpečia, že musíš vydržať, pretože záchranné peniaze, požičané od bánk už čoskoro prídu a vakcína, ktorá ťa zachráni je už skoro hotová. Nesmieš mať pochybnosti o tom, že gigantické farmaceutické korporácie pracujú non-stop len pre tvoje zdravie a verejné blaho.

7. Ako tak plynie čas a ty len prežívaš bez vidiny lepších zajtrajškov, začínaš pochybovať. Čísla úmrtnosti predsa nie sú vyššie než v bežný iný rok, zdravotníctvo nekolabuje, ale naopak, nezmyselnými nariadeniami dochádza k odkladu operácií, vyšetrení a hospitalizácií, ktoré spôsobujú nevýslovné ľudské utrpenie a smrť mnohých ľudí.
Médiá bez prestávky informujú o úmrtiach a pozitívnych prípadoch. Na obrazovkách vystupujú výhradne alarmistickí a dobre štátom a farmaceutickými firmami zaplatení lekári, vedci a politici. Iný názor je neprípustný, panika je oficiálny mediálny program. Kto tvrdí niečo iné je extrémista, konšpirátor a klamár.
Propagácia vakcíny, ako spásonosného nástroja je v plných obrátkach a vláda s médiami ťa uisťujú, že druhou vlnou nič nekončí, pretože tretia vlna sa už nezadržateľne blíži. Preto je vakcína nevyhnutnosťou. 
Aj napriek rastúcim pochybnostiam si zatiaľ ticho. Nechceš mať problémy a dúfaš, že to celé nejak prehrmí a bude dobre.

8. Vláda a parlamentná väčšina prijímajú jeden protiústavný zákon za druhým. Vyhlášky v rozpore so zákonmi a Ústavou sa postupne stávajú normou. Presviedčajú ťa, že odoberanie tvojich ľudských, občianskych a politických práv je dočasnou nevyhnutnosťou, aby ochránili tvoj život pred chorobou, ktorá už predsa na svete zabila milión ľudí.
Pri protiústavnom konaní vlády mlčia prezidentka, Ústavný súd, Generálna prokuratúra, advokátska komora, verejná ochrankyňa práv, ako aj všetky ďalšie orgány určené na dohľad nad zákonnosťou. Politici, ktorí sa vzopreli sú dávno onálepkovaní a ostrakizovaní.
Pokiaľ sa deje toto všetko, ty zatiaľ premýšľaš, z čoho uživíš rodinu, tvoje psychické zdravie trpí, žiješ v strese, topíš sa v problémoch a rastie v tebe agresivita, vychádzajúca z neutešenej situácie a zúfalstva, v ktorom sa nachádzaš.
Vláda namiesto využitia požičaných finančných prostriedkov ako investície do zdravotníctva, prichádza s ohromným a obludným porušením ľudských práv a ústavnosti – celoplošným testovaním za stovky miliónov eur.
Všetko je vraj dobrovoľné, no ak sa neotestuješ, nepôjdeš von z domu, nepustia ťa do práce, obchodu, odniesť deti do školy. Jedná sa o hrôzostrašné popretie ústavných práv a slobôd, no vláda ti sľubuje, že po tom už všetko otvorí, príde konečne sloboda!
Hoci sa ti to nepáči a je to nepríjemné, tak vidíš že v tvojom okolí sa podvolila drvivá väčšina ľudí a dala sa testovať. Preto sa aj napriek hryzeniu svedomia podrobíš tomuto zákroku a dúfaš, že vláda ti už dá pokoj a nechá ťa voľne žiť.

9. Testovanie ukáže, že žiadna pandémia nie je, no tiež že drvivá väčšina obyvateľstva sa podrobila diktátu a vláda môže rátať s poslušnosťou národa. Napriek sľubom zistíš, že vláda klamala a nič sa otvárať nebude. Strašenie pokračuje aj naďalej a ty sa máš pripraviť na ďalšie testovania a lockdown. Vláda ráta s tým že poslúchneš každý jej príkaz, veď si tvoju poslušnosť práve otestovala.
Jasne vidíš, že opatrenia sú ďaleko ničivejšie než samotný vírus a rastie v tebe už aj tak veľký hnev a zúfalstvo. Bezmocnosť, ktorú cítiš sa nedá opísať. Postupne prichádzaš o všetko čo si celý život budoval, topíš sa v dlhoch a nevidíš žiadnu cestu von.
Vládna propaganda funguje na plné obrátky a teba zasypávajú informácie o vakcíne a tretej vlne. Budeš sa testovať, dokiaľ sa nezaočkuješ. Potrebuješ dať do rúk úradníkom v EÚ ďalšie právomoci, aby mohli chrániť tvoj život. Vakcinácia bude dobrovoľná, no ak sa nezaočkuješ, nebudeš cestovať, pracovať a žiť slobodne. EÚ, vláda a médiá sa o to postarajú.
Ľudia sa začínajú búriť a desaťtisíce ich pochodujú ulicami a žiadajú návrat slobody. Vláda vyhlasuje núdzový stav, zastrašuje ich, nasadí políciu, armádu a provokatérov, aby rozbila demonštrácie. Niektorých nechá políciou zbiť a zatknúť na výstrahu pre ostatných.
Médiá, ktoré ťa od rána do večera strašia číslami o mŕtvych a nakazených, označujú protestujúcich za fašistov, mafiánov, extrémistov a konšpirátorov, prípadne lúzu. Aj keď nesúhlasíš, tak sa bojíš protestovať, lebo nechceš byť medzi priateľmi a známymi onálepkovaný. Stále dúfaš, že toto celé je nejaký zlý sen a nejak to nakoniec prehrmí. Myslíš, že je výhodnejšie byť členom pasívnej väčšiny.
Mesiace plynú a banka ti oznamuje, že musíš opäť začať splácať odložené úvery. Nemáš ich ale z čoho platiť. Uvedomuješ si, že si na mizine. Ak sa nič nezmení, už za malú chvíľu bude tvoju firmu, auto, dom a celý majetok vlastniť banka.
Si na dne, zúfalý, nevieš čo budeš robiť a hneváš sa na seba, že si veril vláde a médiám a nešiel protestovať do ulíc, keď sa to ešte dalo zvrátiť. Hľadáš si inú prácu. Zarábaš len zlomok toho, čo si mal predtým, no nemáš na výber. Potrebuješ nejak prežiť, nezamestnanosť rastie a ty si vďačný za každú možnosť zárobku.
Absolvuješ ďalšie testovania, aby ťa pustili do práce. Už si si zvykol, veď do ulíc nevyšlo dosť ľudí a vláda si ťa, tak ako väčšinu, podrobila svojej vôli. Už nemáš na výber a každodenným trápením iba bojuješ o prežitie.

10. Keďže väčšina aj napriek nesúhlasu mlčala a neurobila nič, menšina nedokázala vláde oponovať. Polícia, vojsko, úrady alebo zdravotníci, až na pár výnimiek, poslušne plnili protiústavné nariadenia vlády.
Prichádza tretia vlna, no s ňou „našťastie“ aj spásonosná vakcína. Vláda za nákup vakcíny platí miliardy eur z tvojich daní súkromnej firme, vlastnenej bankárskym rodom. Na nákup vakcíny si požičiava a opäť ťa zadlžuje u toho istého bankára.
Stojíš v dlhej rade spolu s drvivou väčšinou svojho zúfalého a zotročeného národa. Čakáš zlomený na vakcínu a prosebne dúfaš, že to už celé skončí. Zaočkuješ sa. Do pár týždňov je pandémia fuč. Môžeš zložiť rúško. Hrozba sa rozplynula.
Takmer celý tvoj majetok je už v rukách banky. To, čo si celý život budoval tvrdou prácou, už nemáš. Si zadlžený tak, že musíš ako otrok banky pracovať do konca svojho života. Vláda u bánk zadlžila celé generácie tvojich detí, ktoré sa aj vďaka tvojmu mlčaniu narodia do dlhového otroctva.
Štát, topiaci sa v dlhoch predáva do rúk bánk aj posledné zvyšky národného majetku, ktorý budovali tvoji rodičia a starí rodičia. Tvoje ústavné práva neexistujú, všetko je zadupané do zeme. Vláda sleduje tvoj mobil a prijala zákony, vďaka ktorým nesmieš spochybňovať jej nariadenia.
Opoziční politici sú pozatváraní a zastrašení. Skutočnú moc prevzali úradníci EÚ, ktorých kontrolujú banky. Odpor je márny, kontrola obyvateľstva absolútna. Bez vakcinačného preukazu sa nepohneš mimo štát – si ako vo väzení.
Médiá a vláda ťa však chvália. Si vraj zodpovedný a zachránil si tisíce životov. Tvoja zodpovednosť porazila nespútanú slobodu, ktorá vraj vedie k anarchii. Tých pár tisícok občanov, ktorí sa aj po dlhšom čase nezaočkovali sú médiami označení za vyvrheľov a smerujú voči nim hnev zotročeného stáda. Postupne sa ich odpor láme a nechávajú sa očkovať.
Premýšľaš nad tým, ako to celé mohlo zájsť až tak ďaleko. Ako mohla transformácia spoločnosti prebehnúť tak rýchlo. Ako dokázali médiá a vláda zlomiť odpor ľudí, ich majetok dostať pod kontrolu bánk a na celé generácie ich dlhmi nechať bankám zotročiť.
Každou ďalšou sekundou svojho života ľutuješ, že si sa nestaval na odpor, keď to ešte bolo možné. Že si veril vláde a nechal si sa strašiť médiami, vlastnenými globálnymi oligarchami. Nenávidíš sa za to, no je neskoro. Si otrok. Nemáš slobodu. Nevlastníš takmer nič. Tvoj život vlastní banka. Cesta späť v tejto chvíli neexistuje.

Zdroj: Lubo Schmida

https://www.facebook.com/MilanMazurek.NRSR/photos/a.209153166521585/891255551644673/

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Kandidát na šéfa prokuratúry - sudca Kliment a nezodpovedaná ruská stopa

Na svetlo sveta sa predrali aj ďalšie nevysvetlené skutočnosti spojené s osobou JUDr. Juraja Klimenta, na ktoré sa poslanci “pozabudli” ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ovplyvňuje Soros voľby aj na Slovensku ?

V období, keď Trump vyhral voľby v USA, sme počúvali veľa obvinení, že Rusko ovplyvňovalo voľby v USA a v ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Aktualizované 20.6. 23:49
Spravodajstvo

Čo je to pandémia?

Spochybňovanie pandémie Covid-19 je podľa ministerky zdravotníctva Dolinkovej neúctou k pozostalým obetí. „Najprv definujme, čo je to pandémia a potom ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...