Závoj je pretrhnutý: skryté pravdy Jabotinského a Netanjahua

4. februára 2024

Skupina, ktorá zavraždila 25 000 Palestínčanov v Gaze, nie je zástupcom Židov vo všeobecnosti. Je dedičom ideológie, ktorá pokračuje v páchaní takýchto zločinov už celé storočie. Thierry Meyssan sleduje históriu „revizionistických sionistov“ od Vladimyra Ze’eva Jabotinského (Žabotinského) po Benjamina Netanjahua.

DEUTSCH ΕΛΛΗΝΙΚΆ ANGLIČTINA ŠPANIELČINA TALIANSKY HOLANDSKO PORTUGALČINA RUSKÝ

Josep Borrell odsudzuje prepojenia medzi Benjaminom Netanjahuom a Hamasom.

Josep Borrell, vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, preberajúci čestný doktorát vo Valadolide, povedal: „Sme presvedčení, že riešenie v podobe dvoch štátov [izraelského a palestínskeho] musí byť vnútené zvonku, aby sa dosiahol mier. Aj keby, a na tom trvám, Izrael znovu potvrdí svoje odmietnutie [tohto riešenia] a aby tomu zabránil, zašiel tak ďaleko, že vytvoril samotný Hamas (…), Hamas financovala izraelská vláda, aby sa pokúsil oslabiť palestínsku samosprávu Fatah. Ale ak nezasiahneme rázne, špirála nenávisti a násilia bude pokračovať z generácie na generáciu, z pohrebu na pohreb.“

Josep Borrell sa tým rozišiel s oficiálnym západným diskurzom, podľa ktorého je Hamas nepriateľom Izraela, na ktorý údajne prekvapene zaútočil 7. októbra; ospravedlňuje súčasnú izraelskú reakciu a masaker už 25 000 palestínskych civilistov. Tvrdil, že nepriateľov Židov môžu podporovať iní Židia, najmä Benjamin Netanjahu. Odmietol spoločné čítanie Histórie a skúmal osobné povinnosti.

Túto naratívnu zmenu umožnil odchod Spojeného kráľovstva z Európskej únie pred štyrmi rokmi. Josep Borrell vie, že Európska únia financuje Hamas od jeho prevratu v roku 2006, no dnes môže slobodne povedať, čo si myslí. Nezmienil sa o prepojení Hamasu s Moslimským bratstvom, o ktorom organizácia tvrdí, že je „palestínskou odnožou“, ani o jeho spojení s MI6, britskou tajnou službou. Jednoducho navrhol dostať sa z tejto šlamastiky.

Postupne sa závoj trhá. Tu je potrebné historické pripomenutie. Fakty sú známe, ale nikdy nie sú navzájom prepojené, ani nie sú uvedené za sebou. Majú kumulatívny osvetľovací efekt. Väčšinou sa odohrávajú počas studenej vojny, keď Západ privieral oči pred zločinmi, ktoré potreboval, no v skutočnosti sa začínajú o dvadsať rokov skôr.

V roku 1915 britský židovský minister vnútra Herbert Samuel napísal memorandum o budúcnosti Palestíny. Chcel vytvoriť židovský štát, ale malý, lebo „nemohol byť dostatočne veľký na to, aby sa ubránil“. Židovská diaspóra by tak z dlhodobého hľadiska slúžila záujmom Britského impéria.

Sféry vplyvu Veľkej Británie (červeno) a Francúzska (modro) zriadené tajnou dohodou – tajný plán Francúzska a Veľkej Británie, ktoré ho podpísali, so súhlasom Ruskej ríše, na rozdelenie sféry vplyvu v teritóriu Osmanskej ríše po ukončení prvej svetovej vojny. Bola podpísaná 16. mája 1916 zdroj: wikipédia 

Márne sa snažil presvedčiť premiéra, vtedajšieho liberála JH Asquitha, aby na konci svetovej vojny vytvoril v Palestíne židovský štát. Po stretnutí Herberta Samuela s Markom Sykesom, tesne po uzavretí dohôd Sykes-Picot-Sazonov o koloniálnom rozdelení Blízkeho východu, však títo dvaja muži pokračovali v projekte a ťažili z podpory „nekonformných protestantov“ (dnes by sme povedali „kresťanskí sionisti“) vrátane nového premiéra Davida Lloyda Georgea. Ten a jeho kabinet dali pokyny pre slávnu Balfourovu deklaráciu, aby objasnili jeden z bodov Sykes-Picot Sazonovovej dohody vyhlásením „židovského národného domova“.

Zároveň nonkonformní protestanti prostredníctvom sudcu Najvyššieho súdu Spojených štátov Louisa Brandeisa presvedčili prezidenta Woodrowa Wilsona, aby podporil ich projekt.

Aj počas prvej svetovej vojny, počas ruskej revolúcie, Herbert Samuel navrhol integrovať Židov z bývalej Ruskej ríše, ktorí utekali pred novým režimom, do špeciálnej jednotky, Židovskej légie. Tento návrh prevzal ukrajinský Žid Vladimir Ze’ev Jabotinsky, ktorý si predstavoval, že židovský štát v Palestíne by mohol byť jeho odmenou v povojnovom období. Herbert Samuel ho poveril náborom vojakov medzi ruskými emigrantmi. Medzi nimi našiel najmä Poliaka Davida ben-Guriona (vtedy marxistu), ku ktorému sa pripojil Brit Edwin Samuel, vlastný syn Herberta Samuela. Vyznamenali sa najmä počas prehratej bitky proti Osmanom pri Gallipoli.

Na konci vojny fašista Jabotinsky požadoval štátnosť ako svoju povinnosť, ale Briti sa nechceli rozlúčiť so svojou palestínskou kolóniou. Držali sa preto svojho záväzku ako „národného domova“, nič viac. V roku 1920 povstala časť Palestínčanov vedená Izz al-Din al-Qassam (poručnícka postava ozbrojeného krídla súčasného Hamasu, brigády al-Qassam) a surovo zmasakrovala židovských imigrantov, zatiaľ čo židovská milícia im odpovedala. . Toto je začiatok izraelsko-palestínskeho konfliktu. Londýn obnovuje poriadok zatýkaním fanatikov, džihádistov aj Židov. Jabotinský, v ktorého dome bol objavený arzenál, bol odsúdený na 15 rokov väzenia.

„Nekonformná protestantská“ vláda Davida Lloyda Georgea však vymenovala Herberta Samuela za guvernéra Palestíny. Hneď po príchode do Jeruzalema omilostil a oslobodil svojho priateľa Jabotinského. Potom vymenoval antisemitu a budúceho kolaboranta Ríše, Mohammada Amina al-Husayniho, za veľkého muftího Jeruzalema.

Freska na počesť Vladimíra Jabotinského v Odese (Ukrajina).

Jabotinský bol vtedy zvolený za správcu Svetovej sionistickej organizácie (WZO). Ale vrátil sa do bývalej Ruskej ríše, kde Symon Petliura práve vytvoril Ukrajinskú ľudovú republiku. Žabotinskij a Petljura podpísali tajnú dohodu, že si vybojujú miesto v krajinách boľševikov na východe a anarchistov Nestora Machna na juhu (dnešné Novorossia). Petliura bol zúrivý antisemita, jeho muži boli v ich vlastnej krajine využívaní na vyvražďovanie židovských rodín alebo dedín. Petliura bol ochrancom ukrajinských „integrálnych nacionalistov“ a ich mentorom Dmytrom Doncovom, ktorý sa neskôr stal správcom Inštitútu Reinharda Heydricha zodpovedného za uskutočnenie „konečného riešenia židovskej otázky“  [ 1 ] .

Keď sa rozšírila správa, že Jabotinský uzavrel spojenectvo s „vrahmi Židov“, Svetová sionistická organizácia ho predvolala, aby to vysvetlil. Radšej sa však vzdal svojich komunitných funkcií, než aby odpovedal na otázky. Potom vytvoril Alianciu „revizionistických sionistov“ (prítomných najmä v poľskej a lotyšskej diaspóre) a jej milíciu Betar. Odvrátil sa od Britského impéria a nadchol sa pre fašistické Taliansko. Pre Betar pri Ríme vytvoril vojenskú akadémiu s podporou vojvodu Benita Mussoliniho.

Betar čestná stráž pred portrétom Žabotinskyj v citadele Ze’ev.

V roku 1936 Jabotinský predstavil „plán evakuácie“ pre Židov zo strednej a východnej Európy do Palestíny. Získal podporu poľskej hlavy štátu maršala Józefa Piłsudského a jeho ministra zahraničných vecí Józefa Becka. Ale aj maďarského regenta, admirála Miklósa Horthyho, nezabúdajúc ani na rumunského premiéra Gheorgheho Tătăresca. Tento plán sa nikdy neuskutočnil, pretože Židia zo strednej a východnej Európy boli vystrašení Jabotinského spojencami a pretože Britské impérium bolo proti masovej emigrácii do Palestíny. Nakoniec Chaim Weizmann, vtedajší prezident Svetovej sionistickej organizácie, uistil, že Jabotinsky bol zapojený do francúzsko-poľsko-nacistického plánu deportovať Židov na Madagaskar.

V tomto období Vladimír Jabotinský prorokoval holokaust ohromeným židovským publikom. Podľa neho by diaspóra odmietnutím jeho evakuačného plánu vyvolala proti nej výbuch násilia. Na prekvapenie všetkých, to je to, čo jeho priatelia skutočne realizovali: vyvraždenie miliónov Židov.

Vladimir Žabotinskyj (vpravo) a Menachem Begin (vľavo) počas stretnutia Betar vo Varšave.

V roku 1939 Jabotinský navrhol plán povstania palestínskych Židov proti Britskej ríši, ktorý poslal miestnej odnoži „revizionistických sionistov“, Irgun. Druhá svetová vojna posunula tento projekt na neskôr. Jabotinský sa neusadil vo fašistickom Taliansku, ale v Spojených štátoch, vtedy neutrálnych, kde sa k nemu pridal jeden z jeho žiakov, aby sa stal jeho súkromným tajomníkom. Bol to Benzion Netanjahu, otec Benjamina Netanjahua.

Počas vojny Vladimira Jabotinského a Benziona Netanjahua navštívil profesor filozofie z Chicaga Léo Strauss. Bol tiež židovský fašista. Kvôli nacistickému antisemitizmu bol nútený opustiť Nemecko, no stále zostal zarytým fašistom. Léo Strauss sa následne stal referenciou pre „neokonzervatívcov“ v USA. Vytvoril svoj vlastný myšlienkový smer a po druhej svetovej vojne uistil svojich pár učeníkov, že jediný spôsob, ako môžu Židia zabrániť novému šoa, je vytvoriť si vlastnú diktatúru. Medzi jeho študentov patrí Paul Wolfowitz a Elliott Abrams, muž, ktorý teraz stojí za Benjaminom Netanjahuom a ktorý toto leto financoval jeho „inštitucionálnu reformu“.

Vladimir Jabotinsky zomrel v New Yorku v roku 1940. David ben-Gurion bol proti prevozu jeho popola do Izraela, ale v roku 1964 to izraelský premiér, Ukrajinec Levi Eškol, povolil.

Premiér Benjamin Netanjahu vzdáva hold svojmu hrdinovi Vladimirovi Ze’evovi Jabotinskému.

Po svetovej vojne „revizionistickí sionisti“ z Irgunu vyhlásili vojnu Britskému impériu za to, že obmedzili židovskú emigráciu do Palestíny. Pod velením budúceho premiéra, bieloruského Menachema Beguina, zorganizovali sériu útokov vrátane útoku na hotel King David, ktorý si vyžiadal 91 mŕtvych, a masaker v Deir Yassin, ktorý si vyžiadal najmenej sto obetí.

V novembri 1947 Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov prijalo plán na rozdelenie Palestíny medzi dve zóny, židovskú a arabskú, s cieľom vytvoriť dvojnárodný štát. David ben-Gurion využil pomalosť medzivládnej organizácie a 14. mája 1948 jednostranne vyhlásil Štát Izrael. Arabské štáty reagovali zbraňami, zatiaľ čo židovské milície začali vyháňanie 750 000 Palestínčanov, Nakba. Valné zhromaždenie, znepokojené týmto rýchlym vývojom, vyslalo švédskeho emisára grófa Folke Bernadotteho, aby vymedzil dva federatívne štáty. Ale 17. septembra 1948 iní „revizionistickí sionisti“, patriaci k Lehi (známej ako „Sternova skupina“), pod velením ďalšieho budúceho premiéra, bieloruského Jicchaka Šamira, ho zavraždili. Všetci sú odsúdení izraelským súdom. Minister zahraničných vecí Ukrajinec Moše Šertok (alebo Šaret) píše na Valné zhromaždenie so žiadosťou o členstvo Izraela v OSN. „Vyhlasuje, že Štát Izrael týmto bez výhrad prijíma záväzky vyplývajúce z Charty Organizácie Spojených národov a zaväzuje sa ich dodržiavať odo dňa, keď sa stane členom Organizácie Spojených národov“. Za týchto výslovných podmienok sa Izrael stal členom OSN 11. mája 1949. V nasledujúcich dňoch bol diskrétne prepustený Yehoshua Cohen, atentátnik na grófa Bernadotteho. Stáva sa osobným strážcom premiéra Davida ben-Guriona.

Mladý Benjamin Netanjahu a Jicchak Šamir.

V rokoch 1955 až 1965 viedol Jicchak Šamir oddelenie Mossadu, zahraničnej tajnej služby nového štátu. Bez toho, aby informoval svojich nadriadených, vytvoril tajnú políciu iránskeho šacha Savaka. Okolo dvesto jeho mužov prišlo učiť mučenie po boku bývalých nacistov [ 2 ] .
Potom, keď vyjednával s Egyptom dohody z Camp Davidu, presunul mužov, ktorých poslal do Iránu v roku 1979, do Konga. Pravdepodobne s podporou americkej CIA teraz dohliadajú na tajnú políciu Mobotu Sese Seka. Chodí ich tam kontrolovať.

V rámci studenej vojny pomáhal taiwanskej diktatúre aj Jicchak Shamir [ 3 ] .

Tentoraz bez vedomia USA vytvoril v New Yorku teroristickú skupinu Židovská obranná liga rabína Meira Kahana [ 4 ]. Dohliadal na kampaň za emigráciu sovietskych Židov do Izraela, útoky proti sovietskej delegácii pri OSN a napokon proti vyslaniu Organizácie pre oslobodenie Palestíny.

Založil spojenectvá s Južnou Afrikou [ 5 ]. Podieľal sa na vytvorení „bantustanov“, falošných afrických štátov, ktoré umožnili Južnej Afrike už viac nepovažovať svoje čierne obyvateľstvo za štátnych príslušníkov, ale za emigrantov; model, ktorý „revizionistickí sionisti“ neskôr aplikovali na Palestínčanov.
V tomto momente nechal Izrael financovať výskum osobného lekára prezidenta Pietera Bothu, doktora Woutera Bassona. Na čele 200 vedcov má v úmysle vytvoriť choroby, ktoré postihnú iba černochov a Arabov (Projekt Coast [ 6 ])  [ 7 ].

Jeden zločin vedie k druhému, podporoval aj Rodéziu [ 8 ] a boj proti nezávislosti portugalských kolónií Mozambik a Angola.

V Guatemale sa Jicchak Shamir blíži k diktatúre generála Riosa Montta. Dodáva nielen zbrane, ale dohliada aj na svoju tajnú políciu. Zakladá počítačový ústav, ktorý monitoruje spotrebu vody a elektriny a dokáže tak odhaliť a lokalizovať tajné aktivity. Zorganizoval mayské obyvateľstvo do kibucov, aby ich prinútil pracovať a dohliadať na nich bez toho, aby museli vykonávať agrárnu reformu. Takto chránený Rios Montt zavraždil 250 000 ľudí [ 9 ]; model, ktorý chcú revizionistickí sionisti aplikovať na Palestínčanov. Vzťahy medzi Izraelom a Spojenými štátmi na tému guatemalského experimentu prešli cez Straussian Elliott Abrams.

Počas studenej vojny „revizionistickí sionisti“ nekonali v záujme západného tábora, využili príležitosti, ktoré sa im naskytli, aby urobili to, čo vždy robil Vladimir Ze’ev Jabotinsky: uplatňovali moc silou bez ohľadu na kohokoľvek.

Ku koncu madridskej konferencie priniesla izraelská delegácia tento starý plagát od britskej polície v Povinnej Palestíne: žiadala o informácie o teroristickej skupine Lehi. Vľavo hore: Menachem Beguin.

Na konci studenej vojny prezident Bush starší zvolal madridskú konferenciu, aby konečne vyriešila izraelsko-palestínsku otázku. Počas toho izraelská delegácia, ktorej predsedal Jicchak Shamir, teraz predseda vlády, požadovala zrušenie rezolúcie 3379 Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov [ 10 ] pred pokračovaním diskusií. Toto hovorí, že „sionizmus je formou rasizmu a rasovej diskriminácie“. „S otvoreným srdcom vyzývame arabských vodcov, aby urobili odvážny krok a reagovali na našu natiahnutú ruku po mieri,“ hovorí Shamir veľkolepo. Valné zhromaždenie v snahe dosiahnuť dohodu vyhovuje. Izrael však, podvádzajúc svojich partnerov, neprijme žiadne záväzky a dokonca urobí všetko pre to, aby porazil kandidatúru Georgea H. Busha na druhé funkčné obdobie.

Krátko pred záverom o osobnostiach tohto systému dnes.

Ukrajinský židovský prezident Volodymyr Zelenskyj a „Biely Führer“ Andrij Biletskij

Aliancia ukrajinských „revizionistických sionistov“ a „integrálnych nacionalistov“ bola reformovaná po rozpade Sovietskeho zväzu. Mafiánsky oligarcha, Žid Ihor Kolomojskij, popohnal mladého židovského komika Volodymyra Zelenského do politiky a zároveň financoval totálne nacionalistické milície, ktoré obliehali a bombardovali rusky hovoriace ukrajinské obyvateľstvo Donbasu. Refusenik Natan Sharansky, bývalý minister Ariela Šarona, organizuje stretnutia svetových židovských osobností s kanceláriou ukrajinského prezidenta. Zatiaľ čo Voldymyr Zelenskij zveril velenie dvoch veľkých bitiek Mariupolu a Bakhmutu Andrijovi Biletskému, „bielemu führerovi“.

19. júla 2018 z iniciatívy „revizionistických sionistov“ Kneset prijal zákon vyhlasujúci Izrael za „židovský štát“, s hebrejčinou ako jediným oficiálnym jazykom a zjednotený Jeruzalem ako hlavné mesto. Židovské osady na palestínskom území sa považujú za „národný záujem“.

O štyri roky neskôr Benjamin Netanjahu vytvoril vládu s koalíciou vytvorenou so žiakmi rabína Kahane. V roku 2022 Itamar Ben-Gvir, prezident Otzma Yehudit (strana Židovská moc), vyhlási, že vyhostí Arabov z Palestíny. Členovia jeho strany spustili útok na dedinu Huwara na západnom brehu Jordánu vo februári 2023, sedem mesiacov pred palestínskym útokom 7. októbra. Za pár hodín podpálili stovky áut a 36 domov. Zaútočili na obyvateľov, zranili 400 a zabili muža pred očami izraelskej armády, ktorá obkľúčila dedinu, bez toho, aby zasiahla tvárou v tvár ich zneužívaniu.

Toto krátke historické zhrnutie nám ukazuje, že neexistuje viac izraelsko-arabský problém ako ukrajinsko-ruský problém, ale obrovský problém ideológie, ktorá na rôznych miestach a v rôznych časoch nebola len rozsievaním utrpenia a smrti. Musíme otvoriť oči a už viac nesúhlasiť s mobilizáciou s akciami pod falošnou vlajkou a inými klamstvami.

Thierry Meyssan

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Je očkovanie detí a mládeže vakcínou proti HPV vírusu bezpečné?!

Oficiálny list k téme očkovania vakcínou proti HPV vírusu bol odoslaný splnomocnencovi vlády dňa 10.1.2024 MUDr. Peter Kotlár, poslanec NRSR ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Progresívna lúza a lokaji Západu organizujú na Slovensku štátny prevrat

Vo svojich predchádzajúcich blogoch (viď. odkazy) som vyslovil podozrenie, že protesty na uliciach nemajú charakter parciálnej nespokojnosti s určitým dianím ...
NÁZOR

NAPĽULA NÁM DO OČÍ...

ZA VÍŤAZSTVO VO VOĽBÁCH DO NR SR, VO VOĽBÁCH PREZIDENTA AJ VO VOĽBÁCH DO EP NÁM VLÁDNA KOALÍCIA POĎAKOVALA NAOZAJ ...
Aktualizované 16.7. 23:54
NÁZOR

TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ - JUDr. Štefan Harabin

JUDr. Štefan Harabin o atentáte na Donalda Trumpa: JUDr. Štefan Harabin: „TRUMP bude VŽDY PROAMERICKÝ, na to netreba zabúdať“ Bývalý ...
NÁZOR

Európska únia a Nato hynú ako organizácie

Ak sa dnes spomenie Európska únia, tak skoro každého napadne len vojna proti Ruskej federácii a sankcie. To je jej ...
NÁZOR

Pozdrav Danielovi Lipšicovi č. 9 - 5

Daniel Lipšic už dvadsaťpäť rokov útočí na podnikateľa a advokáta JUDr. Zoroslava Kollára, ktorý si rovnako na neho zozbieral za ...
NÁZOR

Corbettov report: Prečo sa svet rúca a čo s tým môžeme urobiť?

Máte niekedy pocit, že sa všetko zrazu rúca? Vedeli ste však, že pre tento jav existuje názov? A že je ...
NÁZOR

Sorosovskí presstitúti o atentáte na Fica a na Trumpa informujú v úplnej zhode

Milí priaznivci, všimli ste si tu zhodu sorosovských presstitútov pri informovaní o atentáte na Fica a na Trumpa? Po atentáte ...
NÁZOR

Teším sa na vzácnu chvíľu, kedy sa zo škaredých lariev vykľujú „krásne“ motýle

ilustračné foto: Pixabay Plán využitia Ukrajiny, ktorý zákerne pripravili USA a Veľká Británia bol naozaj zlovestný. Chceli vojensky napadnúť Rusko práve ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
NÁZOR

Čo tu smrdí?- prof. Jaroslav Turánek

Profesor Jaroslav Turánek vysvetľuje čo to tu SMRDÍ v štáte dánskom… prečo musel končiť? Jedná sa o likvidáciu vedcov na ...
NÁZOR

Vatikán je obchodná organizácia - Pavol Peter Kysucký

Ing. Pavol Peter Kysucký, technológ, filozof a spisovateľ napísal niekoľko filozofických kníh v ktorých pojednáva napríklad o teórii synchronicity, ktorej ...