BEZPEČNÁ ALEBO NEBEZPEČNÁ STRATÉGIA SUVERÉNNEHO ŠTÁTU, ČI MANIFEST SLABODUCHÉHO VAZALSTVA … ?

12. decembra 2020

Keď sa 1. decembra 2020 postavil pred kamery a reflektory promovaný inžinier Obchodnej fakulty VŠE, dnes minister zahraničia, pán Ivan Korčok, aby verejnosti predstavil návrh novej Bezpečnostnej stratégie SR, očakávali sme, že jeho druhý pokus (po parlamentom odmietnutej Bezpečnostnej stratégii SR z roku 2017) prinesie premyslenejší, prepracovanejší a vyváženejší politický dokument.

Slovenská národná strana však musí s poľutovaním konštatovať, že ani táto verzia Bezpečnostnej stratégie SR nespĺňa elementárne zásady objektivity hodnotenia bezpečnostného prostredia a neponúka dôveryhodnú politickú víziu garancie stabilného a bezpečného života našich občanov a pokojného rozvoja štátu. Najmä keď tento významný štátny dokument nediplomatickým, asertívnym jazykom zbytočne atakuje globálne mocnosti, o ktorých bezpečnú, obchodnú spoluprácu sa napriek viacerým demokratickým excesom stále uchádzajú všetky významné štáty sveta.

Slovenská republika napríklad v bode 82. stratégie napomína Čínu (výrokom promovaného obchodníka Korčoka), že: „presadzuje vlastný spôsob vládnutia a odlišné chápanie ľudských práv a slobôd, čo Slovenská republika bude zohľadňovať vo vzájomných vzťahoch, ako aj pri jej postojoch v rámci medzinárodných organizácií …!“. Alebo v bode 26. útočí na Ruskú federáciu slovami, že: „sme svedkami presadzovania mocenských a teritoriálnych ambícií, nelegálneho použitia sily a porušovania medzinárodného práva…, že konflikt v Gruzínsku a na východe Ukrajiny je vyvolaný agresívnym správaním Ruskej federácie…, či v bode 81., že: „Slovenská republika nemôže prehliadať porušovanie základných zásad medzinárodného práva, zasahovanie do demokratických procesov iných štátov a snahy o oslabovanie základov európskej bezpečnostnej architektúry, vrátane jednoty NATO a EÚ…“

Ak by sa takéto britké formulácie objavili aj v bode 69. venovanému Spojeným štátom americkým a Ing. Korčok by rovnako tvrdohlavo bil do ministra Pompea, či prezidenta Trumpa za bombardovanie Sýrie, zabitie generála Kásema Solejmáního, či iránskaho jadrového fyzika Mohsena Fachrizáde-Mahábádího, ale aj za zničenie Iraku, Lýbie, alebo za organizáciu politického prevratu vo Venezuele, či vojenské oddelenie Kosova od Srbska, tak by sa možno dalo povedať: „OK, je tam rovnaký meter, len čo teraz s tým všetkým urobíme …?“ O USA sa však v našej bezpečnostnej stratégii nič také nepíše! Dokonca tam nie je ani zmienka o ďalších všeobecne známych bezpečnostných hrozbách priamo z pracovní Bieleho domu, či Pentagonu s vážnym dosahom pre celý svet. Napríklad odstúpenie od Iránskej jadrovej dohody, od Zmluvy o otvorenom nebi, od Dohody o kontrole jadrových zbraní, od Dohody o kontrole a likvidácii zbraní stredného doletu, od parížskej klimatickej dohody a viacerých medzinárodných obchodných dohôd…Významný štátny dokument o bezpečnosti Slovenskej republiky je teda v oblasti pomenovania bezpečnostných rizík a hrozieb z nekontrolovateľného geopolitického pôsobenia USA, ale aj NATO úplne deravý ! Zamlčuje vážne bezpečnostné hrozby a riziká. Zavádza verejnosť. Vážnejším problémom v stratégii sa však ale javí viac krát opakovaná zvláštna formulácia, ktorú ministerstvo bez akejkoľvek širšej spoločenskej diskusie v mene nás všetkých svojvoľne vložilo do tohto dokumentu a ktorá hovorí, že: „NAŠÍM BEZPEČNOSTNÝM ZÁUJMOM JE UDRŽANIE VOJENSKEJ PRÍTOMNOSTI USA V EURÓPE ! “. Táto zvláštna veta (ako z pera amerického agenta Pentagonu) je v dokumente nepatričná a je absolútnym nezmyslom, lžou. Nikto z nás predsa nemá záujem držať nasilu americké vojská v Európe. Ale to, že v minulom roku chceli Američania na Slovensko prísť, vybudovať si u nás muničné sklady a rozmiestniť vojakov, to si ešte veľmi dobre pamätáme. Z obsahu predstaveného znenia novej Bezpečnostnej stratégie SR to teda vyzerá tak, ako by si tu Američan už našiel svojho „Biľaka“, ktorý mu cez dôležitý strategický dokument úslužne pripravil pozvánku na príchod a dlhodobý pobyt jeho vojska na Slovensku. Slovenská národná strana preto v tejto súvislosti matovičovcom pripomína, že považuje aj naďalej za neprijateľné, aby slovenská reprezentácia kšeftovala s obmedzovaním suverenity nášho štátu, či dlhodobým rozmiestňovaním akýchkoľvek cudzích vojsk na našom území.

USA ZABILI VIAC AKO 20 MILIÓNOV ĽUDÍ (NÁRODNÝCH OBETÍ) V 37 KRAJINÁCH OD DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY.

Čo predchádzalo nákupu bojových útočných stíhačiek F16?

V prvom rade je potrebné verejnosti ozrejmiť a povedať, že za akým účelom bolo vyvíjané bojové lietadlo F16 a k čomu je určené, aké misie doposiaľ plnilo v rámci armády USA, Pentagonu a NATO. Výrobca General Dynamics (teraz Lockheed Martin) F-16 Fighting Falcon je viacúčelové jednomotorové stíhacie lietadlo s veľkou obratnosťou, ktoré je určené k leteckým súbojom a útokom na pozemné ciele. Prvý oficiálny let bol 2 februára 1974. Postupne prechádzali modernizáciou v rôznych variantoch až na nosiče atómových bômb B 61 – 12 a B63. Prvé skúšky zhadzovania atómových bômb sa uskutočnili v polovici marca 2017 v USA.  Môžete si o tom prečítať tu: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/463061/americane-vyzkouseli-novou-atomovou-bombu-f-16-ji-bez-naloze-shodila-v-pousti.html

F16 boli použité v Juhoslávii v Iraku, Afganistane, Grécko-turecké boje atď… Je to teda útočné bojové lietadlo, ktoré môže niesť aj novo vyvinuté atómové bomby B 61 –B a B 63, ktoré USA plánujú dodať do EÚ do roku 2020 v objeme 25 miliárd USD. Rozhodli o tom na summite NATO v dňoch 11.-12.7. 2018. Viac :
https://cz.sputniknews.com/svet/201807037657807-usa-rozmisteni-zbran-evropa/

A tu vznikajú otázky a ich odpovede začínajú dávať logické závery z ktorých mrazí.

Prečo Kiska a Trump nečakane žiadajú navyšovať rozpočet na 2 – 4 % z HDP krajín EÚ na tzv. obranu?

Prečo zrazu vláda SR rozhodla nakúpiť útočné F16 za 1,6 mld. €  a 500 mil. na servis a prevádzku?

Prečo sa zrazu vymieňajú spoľahlivé a funkčné ruské radarové systémy PVO, za americké 17 kusov 3D rádiolokátorov stredného, malého aj blízkeho dosahu za predpokladaných 155 090 000 eur ?

Prečo sa nakupujú USA vrtuľníky Sikorsky Black Hawk UH-60M za približne 261 miliónov dolárov?

Prečo USA a Pentagon dali financie na rekonštrukcie letísk Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov dolárov na modernizáciu už svojich leteckých základní a 180 miliónov eur na opravu a modernizáciu deviatych leteckých základní prevažne na východe Európy?

Prečo na Globsecu v Bratislave zaznelo z úst účastníkov, že náš nepriateľ je Rusko a Čína, prečo sa vedie dezinformačná a nenávistná kampaň proti Rusku a Číne?

Prečo zastrelili Kuciaka a jeho priateľku a nasledoval pokus o prevrat a výmenu vládnych predstaviteľov, ktorí zrazu súhlasia s navyšovaním na zbrojenie a nákupom stíhačiek, vrtuľníkov, radarov a vybudovanie USA a NATO základní atď…?

Prečo bol prevrat na Ukrajine financovaný USA s 5 miliardami USD a za rozpútania občianskej vojny ?

Prečo sa na Ukrajinu dodávajú zbrane a vojaci z USA a NATO?

Prečo sú cvičenia NATO a USA na hraniciach z Ruskom? Prečo USA a NATO bez mandátu BR a OSN bombardovali Juhosláviu a následne založili najväčšiu základňu NATO v Kosove?

Prečo je vyše 800 vojenských základní USA a NATO okolo Ruska a Číny pritom Rusko má 2 základne mimo svojho územia v zmysle dohody s OSN?

Prečo rozpočet na zbrojenie USA a NATO je 1,8 bilióna USD, pričom Rusko má 50 mld. USD?

Prečo sa zrazu prezident Kiska teší z nákupu stíhačiek, radarov vrtuľníkov, vysielanie vojakov na Ruské hranice a navyšovanie výdavkov na zbrojenie na 2%  z daní občanov SR 1.8 miliardy ročne ?

Prečo sa po nástupe Kisku na funkciu prezidenta začali obrovské presuny vojenskej techniky NATO a USA k hraniciam Ruska?

Prečo vznikajú v krajinách V4 spojovacie uzly severného krídla NATO Systém velenia, riadenia, komunikácie, využitia počítačových systémov, spravodajstva, pozorovania a prieskumu na Slovensku je už vybudované  v Ružomberku?

Prečo sem idú americkí poradcovia školiť slovenských vojakov?

Prečo zrazu organizujeme 50 cvičení USA, NATO a slovenských vojakov na území Slovenska ?

Prečo zrazu prezident Kiska chváli predsedu vlády Pellegriniho za nákup stíhačiek F16 a USA radarov a navyšovanie na zbrojenie?

Prečo predchádzajúce  pravicové vlády podpisovali dohody s NATO, vôľa občanov bola vyjadrená v referende 23.-24. mája 1997 a vstup do NATO nie je platné? (Bolo neplatné, pretože účasť voličov bola len 9,53% namiesto požadovaných 50%).

Prečo naše a západné mainstreamové médiá, tieto aktivity nazývajú Mierovými krokmi, keď pritom je jasné, že USA vojenský priemysel s NATO rozpútava vojny a prevraty po svete – Vietnam, Kórea, Líbya, Irak, Egypt, Ukrajina za ktorými sú milióny mŕtvych atď… Sú novinári platení cez neziskové organizácie?

Ukazujú tieto skutočnosti a fakty, že na území Slovenska budeme mať USA základne s atómovými bombami namierené proti Rusku a Číne?

Je toto pokračovanie prípravy na vojnu s Ruskom a Čínou ?

Nechala sa vláda SR buď dobrovoľne alebo pod tlakom CIA, USA a NATO vtiahnuť do prípravy na horúcu vojnu?

Občania SR, apelujem na Vás, aj na poslancov NR, politické strany a hnutia, otvorte si oči a premýšľajte o týchto faktoch a súvislostiach, kam nás ženie NATO s USA zbrojnými korporáciami. Podľa posledných prieskumov 94,5 % obyvateľov Slovenska chce MIER a mierové súžitie na Euroázijskom kontinente, ale aj vo svete.

Je smutné, že máme aj vo vláde vojnových štváčov a napomáhačov aj z radu poslancov NR SR na vojenské prípravy k rozpútaniu vojny na území EÚ, ktoré nazývajú, že sú to obranné aktivity a výdavky na obranu.

Z hore uvedených faktov a skutočností je to ale naopak, je to asi príprava k vojne proti našim osloboditeľom v druhej svetovej vojne, Rusom a Slovanským národom, ktoré si vyžiadali vyše 33 miliónov životov na území Ruska a východnej Európy.

Idú slovanské národy napomáhať vojne proti Slovanom?

Odpoveď si dajte sami.

Stop zbrojeniu a svetu MIER.

OZ Pán občan a kol.

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Nadišiel čas prepísať dejiny za úsvitu slobody ľudstva. Ruská, britská armáda a Pentagon zahájili operáciu vo Švajčiarsku a v Nemecku

December 2020 si budeme pamätať, ako dobu, kedy sa tok histórie razantne otočil a prastará zlá sila utrpela porážku. Biele ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Schyľuje sa k rozhodujúcemu boju medzi Bitcoinom a dolárom?

Buď zomrie fiat[1], a my s ním. Alebo? Už istý čas počúvame teórie, úvahy či zaručené prognózy o meniacej sa  ...
NÁZOR

15. máj je svetovým dňom rodiny

Vážení priatelia, Svetový deň rodiny si v dnešnej dobe treba pripomenúť s mimoriadnou vážnosťou vzhľadom na koncentrovaný útok ultraliberálov cez ...
NÁZOR

Európska únia prináša extrémizmus | Peter Drulák

Prečo nie je možné, aby nadnárodná byrokracia diktovala, čo sa bude diať na úrovni národných štátov. Rozhovor s profesorom Ing. ...
NÁZOR

Ako vidí vojenský konflikt Rusko – Ukrajina (USA) Robert F. Kennedy Jr.

Kandidát na prezidenta USA – Robert F. Kennedy Jr. Vojenský konflikt Rusko – Ukrajina (USA) Počet ukrajinských obetí konfliktu viac ako ...
Aktualizované 1.6. 00:57
NÁZOR

Žiadna pandémia tu nebola & chcú úplnú kontrolu - Dr. Michael Yeadon

Dr. Michael Yeadon, bývalý šéf výskumného oddelenia pre Pfizer nedávno prehovoril na demonštrácii v Londýne. Skvele zhŕňa všetko, čím sme si prešli ...
NÁZOR

Harabin: Som hrdý na svoj výrok o ruskej špeciálnej vojenskej operácii a zopakujem ho ešte tisíckrát

„Štátne orgány zamlčujú konkrétne fakty,“ reaguje exminister Štefan Harabin na vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva o úrovni radiácie na Slovensku. V ...
NÁZOR

Stretnutie priaznivcov infovojny v Jure/Hronom

V Jure nad Hronom sa konalo opäť stretnutie priaznivcov infovojny: video 2. časť, v ktorej je zaznamenané vystúpenie JUDr. Štefana ...
NÁZOR

Odlíš sa alebo zomri | Ján Semaňák

Rozhovor s podnikateľom Jánom Semaňákom, zakladateľom vydavateľstva TORDEN a zakladateľa likérky a tvorca značky TATRA TEA. Ako zakladal nápoj Tatratea? ...
NÁZOR

Ľuboš Blaha k X. výročiu Zem&Vek

Luboš Blaha oslavoval 10. výročie časopis Zem a vek. Bolo mi cťou, že som mohol krátko vystúpiť a zablahoželať Tiborovi ...
NÁZOR

Posledný klinec do rakvy západnej hegemónie

Ruská špeciálna vojenská operácia na Ukrajine spustila skutočné tektonické procesy po celom svete. Už teraz je zrejmé, že hovoríme nielen ...
NÁZOR

So Štefanom Harabinom na TV Slovan

Milí priatelia, v televízii Slovan som dnes, okrem iného hovoril, ako americko-sorošovský agent ÓDOR (v preklade nepríjemný zápach) zasmradil slovenskú ...