Teória dutej zeme

8. apríla 2021

Až do nedávnej doby bolo veľa ľudí presvedčených, že naša planéta je dutá škrupina, v ktorej pod zemou prebývala civilizácia pozemských prastarých.

Francúzsky prozaik Jules Verne, známy vďaka svojej sérii  Voyages Extraordinaires, napísal knihu Cesta do stredu Zeme v čase, keď vzbudzovala viera v podzemnú spoločnosť.

O viac ako sto rokov neskôr objasnil Halleyovu teóriu John Cleves Symmes, ktorý publikoval prácu s podrobnými informáciami o svojom zámere vycestovať do vnútrozemia Zeme. Symmes venoval zvyšok svojho života získavaniu podpory pre expedíciu o dutej zemi, ale počas prednášky o svojej teórii ochorel počas cesty do Quebecu. Aj keď zomrel skôr, ako sa jeho cesta niekedy uskutočnila, jeho ambície inšpirovali prieskum Arktídy a prvú cestu do Antarktídy v roku 1838.

Admirál Byrd a expedícia Hollow Earth

Rýchlo vpred do ďalšieho storočia, medzi dobou veľkej hospodárskej krízy a druhou svetovou vojnou, keď admirál Richard E. Byrd z amerického námorníctva propagoval ďalšie skúmanie pólov. A po množstve výletov na arktické územia je tu jedno Byrdovo rozprávanie, ktoré vyčnieva viac ako ostatné: jeho rekordný let nad severným pólom.

Podľa údajného záznamu do denníka napísaného počas jeho polárneho letu narazil Byrd na teplé a svieže podnebie s tvormi podobnými mamutom a starou ľudskou rasou, ktorá prebývala na Zemi.

Jeho lietadlo bolo ovládané vzduchom a pristáli za ním ľudia v strede Zeme, ktorí jeho lietadlo zachytili, lietadlom v tvare taniera. Po pristátí ho stretli vyslanci civilizácie, o ktorých sa mnohí domnievajú, že je to mýtická Agartha. Títo údajní Agarthania vyjadrili svoje znepokojenie nad používaním atómových bômb ľudstvom počas druhej svetovej vojny a zamestnali Byrda ako svojho veľvyslanca, ktorý sa vrátil k vláde USA a vyjadril svoje nálady.

Zarážajúcou otázkou, pokiaľ ide o platnosť tohto záznamu v denníku, je skutočnosť, že je datovaný februárom 1947. Ak sa má veriť, že tento príbeh pokrýva Byrdov úvodný let nad severným pólom, stačí sa pozrieť na skutočný dátum, kedy dosiahol tento výkon viac než o 20 rokov skôr, 9. mája 1926. V skutočnosti sa pri ďalšej kontrole zdá, že Byrd pravdepodobne nedosiahol celkom severný pól a namiesto toho si vymyslel svoje navigačné záznamy a získal pytliacky kredit od iného tímu, ktorý o niekoľko dní neskôr skutočne dosiahol rekord.

Čo však robí tento záznam tak zaujímavým, že ak je skutočný, mohol byť potenciálne nesprávne interpretovaný z neskoršej misie v Antarktíde? Hovorí to vlastne o notoricky známej operácii Highjump?

Highjump bola jednou z najväčších operácií, aké sa kedy v Antarktíde uskutočnili, s viac ako 4 000 mužmi vyslanými študovať, mapovať a zdržiavať sa na kontinente osem mesiacov. Súčasťou expedície bolo 13 podporných lodí námorníctva, lietadlová loď, vrtuľníky, lietajúce člny a množstvo tradičnejších lietadiel.

Táto expedícia, ako aj následná operácia Deep Freeze o osem rokov neskôr vytvorili americkú vojenskú prítomnosť v Antarktíde, ktorá je dnes zakázaná. Prečo teda presne došlo k takému náporu, ktorý by uľahčil túto okupáciu?

Byrd neskôr reportérovi čílskych novín El Mercurio povedal , že jeho expedícia ho naučila, že USA by sa mali „pripraviť na možnosť nepriateľských lietadiel prichádzajúcich z polárnych oblastí“ ako súčasť „rekapitulácie jeho vlastnej polárnej skúsenosti“. Mnohí to brali ako dôkaz o lietajúcom plavidle, ktoré videl a pochádzalo z Agarthy.

Boli nacisti v strede Zeme?

Ďalšie špekulácie týkajúce sa predpokladaného Byrdovho hľadania Agarthy zaznamenávajú prítomnosť nacistov na arktickom území, severnom aj južnom. Je dobre zdokumentované, že nacisti skúmali arktické oblasti, aby založili základne a testovali nové zbrane, ale je tiež dobre zdokumentované, že Hitler a nacisti boli posadnutí ezoterikou a okultizmom.

Králičia nora ide hlboko sem, pričom niektoré idú tak ďaleko, že sa domnievajú, že Hitler mohol uniknúť do tohto podzemného sveta, aj keď to môže byť kontraproduktívne, ak by tam dole sídlila starodávna osvietená spoločnosť.

Nacistické mapy, ktoré sa považovali za pokyny na dosiahnutie Agarthy, boli údajne potvrdené listom  nemeckého navigátora ponoriek Karla Ungera,  ktorý tvrdí, že U-209 sa dostal až k Agarthe a že Zem je v skutočnosti dutá. V liste sa tiež spomína notoricky známy nemecký Gens. Karl Haushofer a Rudolf Hess, ktorí, podľa neho, mali pravdu v teórii dutej Zeme.

Existuje dostatok dôkazov, že nacisti vynaložili veľa zdrojov na hľadanie Agarthy ako poslednej možnosti úteku Hitlera v prípade strašnej núdze, čo si tieto sprisahania trochu vyžaduje. V skutočnosti najbežnejší diagram Agarthy nakreslil nemecký vedec v roku 1935.

Existujú tiež dôkazy, ktoré naznačujú, že nacisti mohli veriť, že už žijeme vo vnútri Zeme. Niektoré experimenty Tretej ríše ukazujú vieru, že Zem bola konkávna a že sídlime vo vnútri gule.

V bizarnom experimente z roku 1942, ktorý uskutočnil nacistický vedec Heinz Fisher na ostrove Rujána, sa tím pokúsil pozorovať britskú flotilu nasmerovaním šošoviek ich infračerveného zariadenia do uhla 45 stupňov. Verili, že hoci je Zem vydutá, normálne lúče sa lámali od oceánu, ale infračervené lúče nie. Samozrejme videli iba oblohu, ale to ukazuje, že verili a hľadali dôkazy o alternatívnych teóriách Zeme.

Dôkaz o Agarthe v starodávnych kultúrach

Takmer každá starodávna kultúra má príbeh alebo narážku na vnútorné ríše Zeme, ako aj na civilizácie alebo ľudí v strede Zeme. Mnohé z nich sú skôr miestom očistca, kde prebývajú mŕtvi duchovia, než spoločnosťou, ktorá momentálne prekvitá. Gréci hovorili o Hádovi, kresťania o ňom hovoria ako o pekle a v judaizme o šeole. Ale väčšina z týchto podzemných domén boli viac alegorickými a náboženskými nástrojmi používanými na odradenie ľudí od hriechu, a nie aby boli oblasti aktívne vyhľadávané.

Existujú však bližšie vyobrazenia Agarthy popísané niektorými kultúrami s príbuznými mestami a chodbami, ako sa tam dostať. V tibetskom budhizme existuje tajné mystické mesto Šambhala nachádzajúce sa niekde hlboko v Himalájach, ktoré mnohí hľadali, vrátane ruského mystika Nicholasa Roericha, hoci nie je známe, že by ho niekto našiel. Niektorí veria, že Shambhala by mohla byť potenciálne spojená s Agartou.

V hinduistickej a keltskej tradícii – o ktorej sa niektorí domnievajú, že zdieľala starodávne spojenie so strateným predpotopným mestom – sa nachádzajú jaskyne a podzemné vstupy do podzemných svetov. Niektoré spojili hinduistickú zem Āryāvarta, alebo „príbytok tých vynikajúcich“, krajinu ovládanú nadpozemskou rasou tisíce rokov pred veľkou vojnou v Mahabharate. Mnohí veria, že táto starodávna rasa má rovnaký pôvod ako starodávne civilizácie z Atlantídy, Lemúrie a Mu, ktoré boli zničené vojnami a kataklyzmatickými udalosťami, čo ich zahnalo pod zem do Agarthy.

V hinduistickej Mahábhárate je iné podsvetie známe ako Patala, na ktoré poukazujú iní, pretože má veľa podobností s vyobrazeniami podzemného sveta, aj keď sa hovorí, že sú vo vojne s Agarthanmi. Patala je siedmou vrstvou podsvetia v hinduistických písmach a vládnu jej nagas, napoly človek, napoly plaz, ktorý je zobrazený s kuklami s drahokamami, ktoré osvetľujú ich ríšu. Naga sú vysoko pokročilé preteky s najmodernejšou technológiou. Príležitostne sa hovorí, že unesú, mučia a zabíjajú ľudí, aj keď iné správy o nich hovoria, že majú pozitívny vplyv na pozemské udalosti.

Dozvieme sa niekedy, či existuje podzemná civilizácia pod povrchom Zeme? Boli pokusy o čo najväčšiu hĺbku, aby ste zistili, čo tam je, a vrt Kola Superdeep Borehole to dotiahol asi 7 míľ. Ruský tím, ktorý viedol operáciu, Agarthu nenašiel, aj keď by bola pravdepodobne oveľa ďalej.

To, čo našli, ukázalo, že naozaj nevieme presne, čo sa tam dole nachádza. Ukázalo sa, že veľa našich teórií je nesprávnych a dozvedeli sme sa oveľa viac o zemskej kôre. Pre jedného tu úplne chýbala vrstva čadiča, známa ako Conradova diskontinuita, zatiaľ čo prítomnosť vody bola zistená tam, kde nemala byť. Toto len ukazuje: Nevieme, čo je tam dole.

Gaia Staff 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Za zrkadlom

Bolo mesto Atlantídy objavené v oku Sahary?

Paul Wagner Ak sa cítite vyzvaní našou relatívne nevedomou spoločnosťou, môžete byť jedným z mnohých snílkov, ktorí fantazírujú o stratenom ...

Nasledujúci článok

Za zrkadlom

Gnostické pôvody

Staroveké civilizácie Kto alebo čo by mohol byť tvorcom všetkého, bol od úsvitu ľudstva ústredným princípom každej náboženskej myšlienky. Len čo ...
Za zrkadlom

Neskutočné odhalenie - Najväčšie zločiny proti ľudskosti -Svetlo zvíťazilo!

Aliancia v najbližších mesiacoch zverejní hrozné zločiny proti ľudskosti. MainStream médiá kontrolované iluminátmi budú zrušené. Aliancia sa skladá z vojenských ...
Aktualizované 24.10. 22:02
Za zrkadlom

Galaktická federácia vyzýva k akcii

Tento text nie je úplne nový, ale je rovnako aktuálny a dôležitý aj teraz… Drahí, na vašej planéte je falošné ...
Za zrkadlom

Kameň Čintamani drahokam z vesmíru - Veľký kvantový prechod

Na úvod slová autora: Drahý čitatelia. Na úplnom konci za článkom a za dodatkom autora nájdete linky na možné objednanie kameňa ...
Za zrkadlom

Zhromažďovanie medu

V Afganistane po tisíce rokov existovala tajná škola, ktorá pracovala pod názvom „Sarmoun Darq“, čo znamená škola „včelieho úľa“ alebo ...
Za zrkadlom

Aktualizácie ohľadom oslobodenia Zeme od temných síl a chazarskej satanistickej mafie - Držte svetlo 1

2.10.2021 V zákulisí sa toho deje veľa, ale z bezpečnostných dôvodov sa toho veľa povedať nedá, napriek tomu prezradím, koľko ...
Za zrkadlom

Jezuitská infiltrácia a rozvrat všetkých národov!

Svetové dejiny nie sú sériou náhodných udalostí! Rímskokatolícka ríša organizuje všetok geopolitický terorizmus! Krvavá prísaha jezuitov = nenávisť Ríma voči ...
Za zrkadlom

Opus Dei proti ZSSR. História so silným presahom na súčasnosť

Úryvok z knihy  Curriculum vitae  Kapitola 15. Prvých päť rokov po nastolení Karola Józefa Wojtyłu, Rád zametal stopy svojich predchádzajúcich hriechov ...
Za zrkadlom

Aktualizácia o oslobodení Zeme od temných síl - DRŽTE SVETLO

24.8.2021 Svetelné sily začali čistiť najvnútornejšiu vrstvu éterického a astrálneho matrixu temných síl, pričom sú stále prítomné desiatky miliárd reptiliánskych ...
SpravodajstvoZa zrkadlom

Satanistický vládcovia sveta - rodiny čiernej šľachty  2. časť – rodina Pallavicini

Toto je exkluzívne jedinečné dielo informácií o archónoch – rodinách čiernej šľachty. Toto veľkolepé dielo bude mať viac častí. Informácie tu ...
Za zrkadlom

Satanistickí vládcovia sveta - rodiny čiernej šľachty 1. časť – rodina Aldobrandini

Toto je exkluzívne jedinečné dielo informácií o archónoch – rodinách čiernej šľachty. Toto veľkolepé dielo bude mať viac častí. Informácie tu ...