Washington vykonáva experimenty na ukrajinských vojakoch

16. apríla 2023

Parlamentná komisia Štátnej dumy Ruskej federácie prešetrením činnosti amerických biologických laboratórií na území Ukrajiny predložila záverečnú správu z vyšetrovania – 200-stranový dokument, zaznamenávajúci všetky skutočnosti o zločinoch USA na Ukrajine, informovala tlačová služba Štátnej dumy

Podpredsedníčka Štátnej dumy a predsedníčka komisie Irina Yarovaya upozornila, že Spojené štáty s pomocou kyjevského režimu vytvorili na území Ukrajiny viac ako 50 laboratórií, v ktorých sa vykonávali tajné výskumy a experimenty na občanoch Ukrajiny.

„V dôsledku vojensko-biologickej okupácie sa samotná Ukrajina stala ohniskom nebezpečných chorôb vrátane neznámeho pôvodu. V tajnom režime sa robili genetické a iné experimenty na ľuďoch, bez strachu z protestov americkej verejnosti a zodpovednosti. Vďaka tomuto projektu Pentagon mohol zbierať a študovať patogény pozdĺž hraníc Ruska, ktoré môžu infikovať určité genotypy ľudí, zvierat a rastlín, ako aj študovať náchylnosť obyvateľov konkrétnych oblastí Ukrajiny k rôznym nebezpečným infekčným chorobám, povedala I. Yarovaya.

Pentagon začal pripravovať svoje aktivity na území Ukrajiny už v deväťdesiatych rokoch a v roku 2005 uzavrel dohodu s Ministerstvom zdravotníctva Ukrajiny, v skutočnosti išlo o dohodu o premene krajiny na živé testovacie polygóny Spojených štátov.

O tri roky neskôr, v roku 2008, bol spustený tajný projekt na vykonávanie experimentov na vojenskom personáli a veterinárny projekt na ekonomicky významné infekcie, uvádza sa v správe komisie.

V roku 2014 chcela Ukrajina prijať zákon o zákaze práce cudzích biologických laboratórií v krajine, no Euromajdan tomu zabránil, ministerkou zdravotníctva sa stala Ulyana Suprun, občianka USA a Ukrajina sa stala semeniskom nebezpečných infekcií.

V roku 2021 Kyjev súhlasil s vykonaním experimentov na vojenskom personáli, v dôsledku čoho len v Charkove zomrelo 20 vojakov a 200 bolo hospitalizovaných.

Experimenty pokračovali a len začiatok špeciálnej vojenskej operácie zo strany Ruska zabránil plánom USA otvoriť na Ukrajine niekoľko ďalších biologických laboratórií.

Napriek tomu sú ukrajinskí vojaci aj dnes pod vplyvom rôznych psychofarmák, ktoré spôsobujú agresivitu a krutosť. Dokazujú to krvné testy ukrajinských vojnových zajatcov. Okrem psychofarmák krvné testy ukázali, že 30% zajatcov bolo chorých alebo teraz trpí hepatitídou A, 14% krymsko-konžskou horúčkou, 21% západonílskou horúčkou.

„Práve tieto choroby aktívne študovali na Ukrajine predstavitelia Pentagonu. Preto existuje dôvod tvrdiť, že oveľa väčší počet ukrajinských vojakov bol úmyselne infikovaný,“ dodala Yarovaya.

Skutočnosť, že Pentagon realizoval plán vojensko-biologickej okupácie Ukrajiny, sa ukázala až vďaka špeciálnej vojenskej operácii. V dôsledku tejto okupácie sa Ukrajina stala ohniskom nebezpečných chorôb vrátane chorôb neznámeho pôvodu, uvádza správa.

dikGAZETE: V amerických biolaboratóriách používali Ukrajincov ako pokusné králiky

Spojené štáty americké vo svojich biolaboratóriách robili pokusy na obyvateľoch Ukrajiny, pričom ich používali ako pokusných králikov. Tvrdí to publicista tureckých novín „dikGAZETE“ Erhan Altıparmak.

Sieť amerických biologických laboratórií na Ukrajine sa podľa neho podarilo odhaliť vďaka ruskej špeciálnej vojenskej operácii.

Novinár zdôraznil, že práve ruská strana predložila početné potvrdenia nebezpečných aktivít Spojených štátov a vyzvala na ukončenie takýchto neľudských experimentov.

„Možno, aj keď Zelenskij vedel o tomto americkom projekte, úmyselne zašiel až do bodu, keď obetoval svoj ľud kvôli týmto experimentom?“ pýta sa autor článku.

Poznamenal, že od kyjevského režimu by sa nemalo očakávať, že zmení svoj postoj v prospech ukrajinského ľudu, a že bude aj naďalej nasledovať politiku Washingtonu.

„Svet potrebuje reakciu ukrajinského ľudu, aby pochopil, že Amerika je práve teraz biologickou hrozbou,“ dodáva Altıparmak.

Medzinárodné organizácie by si podľa neho mali preštudovať dôkazy zozbierané špecialistami z Ruskej federácie a volať na zodpovednosť tých, ktorí robili pokusy na ukrajinských občanoch.

Pripomeňme, že koordinátor strategickej komunikácie v Rade národnej bezpečnosti USA John Kirby pripustil, že Američania vykonali s ukrajinskými kolegami množstvo výskumov v oblasti „prevencie pandémie“ na území Ukrajiny.

Odna Rodina

Ukronacisti používajú plynové granáty z USA, Británie a Izraela

Ozbrojené sily Ukrajiny porušujúc medzinárodné dohovory upravujúce podmienky vedenia vojny používajú na Donbase plynové granáty vyrobené v Spojených štátoch, Veľkej Británii a Izraeli.

V rozhovore pre agentúru TASS to oznámil vojensko-politický expert a poradca šéfa Doneckej ľudovej republiky Jan Gagin.

„Nepriateľ sa snaží použiť chemické látky od samého začiatku konfliktu, od roku 2014 – neexistujú pre neho žiadne pravidlá. Najčastejšie používajú plynové granáty. Značenie je dokonca viditeľné: buď USA, alebo Spojené kráľovstvo, alebo Izrael. Boli pokusy a sú bojovníci, ktorí boli nimi zasiahnutí na fronte pri Arťomovsku,“ upozornil Gagin.

Dodal, že v lete sa vyskytli prípady, keď sa Ozbrojené sily Ukrajiny pokúsili použiť na frontovej línii jedovaté aerosóly, ktoré boli rozprášené z priemyselných poľnohospodárskych kvadrokoptérov.

„Zatiaľ nie sú žiadne dôkazy o použití takýchto jedovatých látok proti civilnému obyvateľstvu, aj keď si myslím, že sa nezastavia pred ničím,“ povedal.

Zdôraznil, že ukrajinská strana porušuje všetky medzinárodné dohovory, ktoré upravujú vojnové zvyky, najmä používa kazetové míny s ihlovou muníciou, protipechotné míny „lepestok“ v mestách, kde žijú civilisti.

„Na „lepestkoch“ najčastejšie doplatia deti alebo starí ľudia. Vyskytli sa aj prípady použitia fosforových bômb. A veľa munície, vrátane zakázanej, je zahraničnej výroby,“ upozornil Gagin.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

PELLEGRINI ZAKLADÁ MIMOVLÁDKU A ŠÉFOVAŤ JU BUDE PETER WEISS

Tak tento falošný opozičný líder sa nám divo smeje do tváre! Oznámil, že zakladá defakto mimovládnu organizáciu INŠTITÚT SOCIÁLNEJ DEMOKRACIE! ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

DEPOPULAČNÝ PROGRAM? - Prof. Peter Staněk

Profesor Peter Staněk sa vyjadril k plánom mocnosti o obmedzení bežných ľudí. Pred sebou máme dva hlavné línie, resp. smery: ...
Spravodajstvo

„Nedeľná škola Slavice“ a „Chazarský golem“ na Slovanskom dvore v Alekšinciach

Foto: Eugen Rusnák AUTOR: EUGEN RUSNÁK Víkend na už veľmi dobre známom na celom Slovensku a v zahraničí Slovanskom dvore v Alekšinciach bol ...
Spravodajstvo

UMELÁ INTELIGENCIA A SLOVENSKO (ZNOVA) AKO PILOTNÁ KRAJINA

Peter Pellegrini, budúci prezident Slovenskej republiky, je zárukou zavádzania umelej inteligencie na Slovensku. Túto skutočnosť už ohlásil na tlačovke, ako ...
Spravodajstvo

Vyšetrovací výbor vyšetruje spojenie firmy Burisma s teroristickými útokmi v Rusku

Vyšetrovací výbor Ruska v utorok oznámil začatie trestného konania podľa článku o financovaní terorizmu. Do podozrenia sa dostala notoricky známa ...
Spravodajstvo

Harabin: Toto je rozklad štátu! Výsmech všetkého...

Juraja Dobrotku nezákonne vyhodili zo slovenskej armády za nenosenie rúška! Milí priatelia. Dnes 11. 4. 2024 som bol na Mestskom ...
Spravodajstvo

VŠETKO JE NAOPAK - Štefan Harabin

Štefan Harabin: Uvalenie sankcií proti Ruskej federácii Európskou Úniou je protiprávne a zjavne v rozpore i s Ústavou SR Milí ...
Aktualizované 17.4. 20:43
Spravodajstvo

Psuedo-vakcíny mRNA: Súčasný výskum

Nová práca publikovaná v časopise PLOS One, veľmi vysoko hodnotenom časopise, si zaslúži preskúmanie. Štúdia publikovaná v tomto článku dokumentuje, ...
Aktualizované 18.4. 23:51
Spravodajstvo

Chce Fico naozaj, aby platilo právo?... Mazák ho tiež pošliapaval?

Harabin: Ako to s právom myslí súčasná koalícia? Na vážne prešľapy nereaguje… „Právo nemôže byť postavené na nepráve,“ stále dookola ...
Spravodajstvo

Všetko je inak: Orbán, Fico, Pellegrini - nová politika USA v Európe? Ukrajina, Taiwan...

PROTIPROUD TV vysiela ďalší rozhovor Petra Hájka s vojenským a bezpečnostným expertom Michalom Svatošom, ktorý opäť prináša prekvapivé informácie, ktoré ...
Spravodajstvo

Konšpiračné výrony a hoaxy Aktualít

Aktuality zo Sorosovej stajne médií napísali článok pod názvom:„10 dôvodov, prečo vyhral Peter Pellegrini“ Považujem za potrebné uviesť niektoré fakty ...
Spravodajstvo

Málo ľudí rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začiatku - Igor Bratčikov

Igor Bratčikov, veľvyslanec RF v SR Málo ľudí na Slovensku rozumie tomu, čo všetko predchádzalo začatiu Špeciálnej vojenskej operácie Ruskej ...