Washington vykonáva experimenty na ukrajinských vojakoch

16. apríla 2023

Parlamentná komisia Štátnej dumy Ruskej federácie prešetrením činnosti amerických biologických laboratórií na území Ukrajiny predložila záverečnú správu z vyšetrovania – 200-stranový dokument, zaznamenávajúci všetky skutočnosti o zločinoch USA na Ukrajine, informovala tlačová služba Štátnej dumy

Podpredsedníčka Štátnej dumy a predsedníčka komisie Irina Yarovaya upozornila, že Spojené štáty s pomocou kyjevského režimu vytvorili na území Ukrajiny viac ako 50 laboratórií, v ktorých sa vykonávali tajné výskumy a experimenty na občanoch Ukrajiny.

„V dôsledku vojensko-biologickej okupácie sa samotná Ukrajina stala ohniskom nebezpečných chorôb vrátane neznámeho pôvodu. V tajnom režime sa robili genetické a iné experimenty na ľuďoch, bez strachu z protestov americkej verejnosti a zodpovednosti. Vďaka tomuto projektu Pentagon mohol zbierať a študovať patogény pozdĺž hraníc Ruska, ktoré môžu infikovať určité genotypy ľudí, zvierat a rastlín, ako aj študovať náchylnosť obyvateľov konkrétnych oblastí Ukrajiny k rôznym nebezpečným infekčným chorobám, povedala I. Yarovaya.

Pentagon začal pripravovať svoje aktivity na území Ukrajiny už v deväťdesiatych rokoch a v roku 2005 uzavrel dohodu s Ministerstvom zdravotníctva Ukrajiny, v skutočnosti išlo o dohodu o premene krajiny na živé testovacie polygóny Spojených štátov.

O tri roky neskôr, v roku 2008, bol spustený tajný projekt na vykonávanie experimentov na vojenskom personáli a veterinárny projekt na ekonomicky významné infekcie, uvádza sa v správe komisie.

V roku 2014 chcela Ukrajina prijať zákon o zákaze práce cudzích biologických laboratórií v krajine, no Euromajdan tomu zabránil, ministerkou zdravotníctva sa stala Ulyana Suprun, občianka USA a Ukrajina sa stala semeniskom nebezpečných infekcií.

V roku 2021 Kyjev súhlasil s vykonaním experimentov na vojenskom personáli, v dôsledku čoho len v Charkove zomrelo 20 vojakov a 200 bolo hospitalizovaných.

Experimenty pokračovali a len začiatok špeciálnej vojenskej operácie zo strany Ruska zabránil plánom USA otvoriť na Ukrajine niekoľko ďalších biologických laboratórií.

Napriek tomu sú ukrajinskí vojaci aj dnes pod vplyvom rôznych psychofarmák, ktoré spôsobujú agresivitu a krutosť. Dokazujú to krvné testy ukrajinských vojnových zajatcov. Okrem psychofarmák krvné testy ukázali, že 30% zajatcov bolo chorých alebo teraz trpí hepatitídou A, 14% krymsko-konžskou horúčkou, 21% západonílskou horúčkou.

„Práve tieto choroby aktívne študovali na Ukrajine predstavitelia Pentagonu. Preto existuje dôvod tvrdiť, že oveľa väčší počet ukrajinských vojakov bol úmyselne infikovaný,“ dodala Yarovaya.

Skutočnosť, že Pentagon realizoval plán vojensko-biologickej okupácie Ukrajiny, sa ukázala až vďaka špeciálnej vojenskej operácii. V dôsledku tejto okupácie sa Ukrajina stala ohniskom nebezpečných chorôb vrátane chorôb neznámeho pôvodu, uvádza správa.

dikGAZETE: V amerických biolaboratóriách používali Ukrajincov ako pokusné králiky

Spojené štáty americké vo svojich biolaboratóriách robili pokusy na obyvateľoch Ukrajiny, pričom ich používali ako pokusných králikov. Tvrdí to publicista tureckých novín „dikGAZETE“ Erhan Altıparmak.

Sieť amerických biologických laboratórií na Ukrajine sa podľa neho podarilo odhaliť vďaka ruskej špeciálnej vojenskej operácii.

Novinár zdôraznil, že práve ruská strana predložila početné potvrdenia nebezpečných aktivít Spojených štátov a vyzvala na ukončenie takýchto neľudských experimentov.

„Možno, aj keď Zelenskij vedel o tomto americkom projekte, úmyselne zašiel až do bodu, keď obetoval svoj ľud kvôli týmto experimentom?“ pýta sa autor článku.

Poznamenal, že od kyjevského režimu by sa nemalo očakávať, že zmení svoj postoj v prospech ukrajinského ľudu, a že bude aj naďalej nasledovať politiku Washingtonu.

„Svet potrebuje reakciu ukrajinského ľudu, aby pochopil, že Amerika je práve teraz biologickou hrozbou,“ dodáva Altıparmak.

Medzinárodné organizácie by si podľa neho mali preštudovať dôkazy zozbierané špecialistami z Ruskej federácie a volať na zodpovednosť tých, ktorí robili pokusy na ukrajinských občanoch.

Pripomeňme, že koordinátor strategickej komunikácie v Rade národnej bezpečnosti USA John Kirby pripustil, že Američania vykonali s ukrajinskými kolegami množstvo výskumov v oblasti „prevencie pandémie“ na území Ukrajiny.

Odna Rodina

Ukronacisti používajú plynové granáty z USA, Británie a Izraela

Ozbrojené sily Ukrajiny porušujúc medzinárodné dohovory upravujúce podmienky vedenia vojny používajú na Donbase plynové granáty vyrobené v Spojených štátoch, Veľkej Británii a Izraeli.

V rozhovore pre agentúru TASS to oznámil vojensko-politický expert a poradca šéfa Doneckej ľudovej republiky Jan Gagin.

„Nepriateľ sa snaží použiť chemické látky od samého začiatku konfliktu, od roku 2014 – neexistujú pre neho žiadne pravidlá. Najčastejšie používajú plynové granáty. Značenie je dokonca viditeľné: buď USA, alebo Spojené kráľovstvo, alebo Izrael. Boli pokusy a sú bojovníci, ktorí boli nimi zasiahnutí na fronte pri Arťomovsku,“ upozornil Gagin.

Dodal, že v lete sa vyskytli prípady, keď sa Ozbrojené sily Ukrajiny pokúsili použiť na frontovej línii jedovaté aerosóly, ktoré boli rozprášené z priemyselných poľnohospodárskych kvadrokoptérov.

„Zatiaľ nie sú žiadne dôkazy o použití takýchto jedovatých látok proti civilnému obyvateľstvu, aj keď si myslím, že sa nezastavia pred ničím,“ povedal.

Zdôraznil, že ukrajinská strana porušuje všetky medzinárodné dohovory, ktoré upravujú vojnové zvyky, najmä používa kazetové míny s ihlovou muníciou, protipechotné míny „lepestok“ v mestách, kde žijú civilisti.

„Na „lepestkoch“ najčastejšie doplatia deti alebo starí ľudia. Vyskytli sa aj prípady použitia fosforových bômb. A veľa munície, vrátane zakázanej, je zahraničnej výroby,“ upozornil Gagin.

zdroj

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

PELLEGRINI ZAKLADÁ MIMOVLÁDKU A ŠÉFOVAŤ JU BUDE PETER WEISS

Tak tento falošný opozičný líder sa nám divo smeje do tváre! Oznámil, že zakladá defakto mimovládnu organizáciu INŠTITÚT SOCIÁLNEJ DEMOKRACIE! ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

DEPOPULAČNÝ PROGRAM? - Prof. Peter Staněk

Profesor Peter Staněk sa vyjadril k plánom mocnosti o obmedzení bežných ľudí. Pred sebou máme dva hlavné línie, resp. smery: ...
Spravodajstvo

KINDŽAL ZNIČIL NADRADENOSŤ USA – Tibor Eliot Rostas

Pentagón oficiálne priznal, že v noci, 16. mája zničila ruská hypersonická raketa Kindžal protilietadlový raketový systém Patriot na predmestí Kyjeva. ...
Spravodajstvo

X. VÝROČIE Z&V – Záznam z podujatia v plnej kvalite

24.mája 2023 sa v Bratislave uskutočnilo podujatie pri príležitosti X. výročia časopisu Zem&Vek Program moderovali Erika Vincoureková a Dušan Marušák, ...
Spravodajstvo

Dmitrij Medvedev nedávno vravel, prečo Ukrajina zmizne…

Medvedev: “Teraz je čas povedať, ako Ukrajina zmizne, ako aj aké je riziko obnovenia konfliktu v Európe a vo svete.” ...
Spravodajstvo

Pozvánka na AntiGLOBSEC 2023

SHO pozýva na AntiGLOBSEC 2023: Vojnových štváčov nebudeme tolerovať na území nášho štátu Dámy a páni, v dňoch 29. až ...
Spravodajstvo

Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Žiadosť o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice Asociácia za život a rodinu o.z. iniciovala túto petíciu predseda SAV ...
Aktualizované 5.6. 10:21
Spravodajstvo

Plandémia 3: Veľké prebudenie 

Tento dokumentárny zážitok skladá zakázané kúsky skladačky, aby odhalil celkový obraz toho, čo sa skutočne deje vo svete. Veľké prebudenie má ...
Spravodajstvo

PhDr. Marta Danielová, predsedníčka Rady pre mediálne služby, zneužíva právomoc verejného činiteľa na šikanovanie rádia SLOBODNÝ VYSIELAČ

Všetko, čo sa na Slovensku deje, má svoju previazanosť a kauzálnu „logickosť“. Po vypuknutí umelo vytvorenej pandémie Covid 19 (Cov je ...
Aktualizované 5.6. 09:38
Spravodajstvo

HROBÁRKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY – AKTIVISTKA ZUZANA ČAPUTOVÁ. Svojimi “žalmami” žiada zahraničie o intervenciu proti Slovákom

Bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko je fanatická aktivistka Zuzana Čaputová Na portáli POLITICO.eu vyšiel dňa 3.6.2023 článok s názvom „Slovensku hrozí, že ...
Spravodajstvo

Najlepší v covide na svete | Jaroslav Turánek

Odrazu český Reflex píše: bola to pandémia rúšok, vakcín, lockdownov a nie covidu. Prečo náhle takto otočili? Rozhovor s farmakológom ...
Spravodajstvo

Mierová výzva od občanov sa na Globsec nedostala

Zistili sme, že na Globsecu 2023 sa zúčastňujú len osoby, ktoré veľmi pravdepodobne žiadnu mierovú zmluvu, či mierové návrhy neprednesú. ...