Výbušný rozhovor Sergeja Lavrova na talianskej televízii o židovskom pôvode Vodcu III. Říše!

3. mája 2022

VIDEO TU: Sergej Lavrov zaútočil na Londýnske kancelárie Domu Sion a odhalil na talianskej televízii, že Adolf Hitler mal židovskú krv, a že najzúrivejšími antisemitmi sú paradoxne Židia! A v každej rodine vraj je nejaký Žid! A západné banky vraj ruskému ľudu ukradli 300 miliárd EUR, ktoré Gazprom musel držať na účtoch v EÚ a západní partneri ich jednoducho ukradli! V Tel-Avive spadli hodiny zo steny a Izrael si predvolal ruského veľvyslanca na podanie vysvetlenia! Lavrov odhalil tajomstvo vojny medzi ž a Ž! Prinášame exkluzívne plný preklad rozhovoru Lavrova na talianskej televízii!


Pokiaľ niekto čakal, že v čase eskalácie vojny na Ukrajine bude odpálená vodíková bomba, tak mal pravdu. Tá nevybuchla na Ukrajine, ale na talianskej televízii a postaral sa o to ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. 

Ten sa totiž uprostred svojho zhruba 40-minútového vystúpenia dostal až k prezidentovi Zelenskému ak jeho kritike, že ospravedlňoval nacistické oddiely Azov pre americkú CNN slovami, že jednoducho tí chlapci z Azovu sú takí, akí sú. 
A keď sa Zelenského niekto pýta na Azov, tak to ospravedlňuje tým, že on je predsa Žid a ako Žid by predsa nejakých neonacistov netoleroval. 
A práve tu Sergej Lavrov odpálil bombu.
Vyhlásil totiž, že podľa jeho informácií mal Adolf Hitler tiež židovskú krv, ale tá nemá s tým, kto podporuje alebo nepodporuje nacistami, nič spoločné. A doplnil to výrokom, že múdri Židia tvrdia, že najzúrivejšími antisemitmi bývajú práve sami Židia. 

Tým myslel predovšetkým udalosti v ZSSR z čias Josifa Stalina, kedy tzv.  
čistky riadili vysoko postavení ruskí chasidskí Židia a odstraňovali iných Židov, de facto svojich súkmeňovcov, a to hlavne z vedenia podnikov, závodov, tovární, úradov a zo všetkých rozhodovacích pozícií. V skutočnosti ale nešlo o odstraňovanie Židov, ale o ich výmenu. Bola to výmena sionistických Trockistov za členov halachistickej Chasidy. 
Súčasná obrovská moc chasidského RŽK a Chasidskej Rusi vychádza práve z čias ZSSR, kedy ich konkurenti, teda sionistickí Trockisti, boli po stalinských čistkách v ZSSR úplne eliminovaní a odstavení od moci. A dnes sa sionisti (poťažmo pohrobci Trockistov) snažia opäť ovládnuť Rusko, ale najprv skrze Ukrajinu.

Rozhovor Sergeja Lavrova na talianskej televízii:

Otázka: Po vašom vyhlásení o možnosti jadrovej, tretej svetovej vojny si celý svet kladie otázku: Je to reálne riziko?

Sergej Lavrov: Celým svetom zrejme myslíte západné médiá a politikov. 
Nie je to prvýkrát, čo upozorňujem na to, ako obratne Západ prekrúca slová ruských predstaviteľov. Pýtali sa ma na hrozby, ktoré sa teraz hromadia, aká reálna je tretia svetová vojna. Odpovedal som doslova takto: Rusko sa nikdy neprestalo usilovať o dosiahnutie dohôd, ktoré by zaručili, že nedôjde k jadrovej vojne. 
Boli sme to my, kto v posledných rokoch vytrvalo navrhoval svojim americkým kolegom, aby zopakovali to, čo urobili Gorbačov a Reagan v roku 1987: prijali vyhlásenie a potvrdili, že v jadrovej vojne nemôže byť víťazov, a preto nesmie byť nikdy rozpútaná. Trumpovu administratívu sa nepodarilo presvedčiť, mala na túto tému svoje vlastné predstavy. Bidenova administratíva však s naším návrhom súhlasila. V júni 2021 bolo na stretnutí ruského prezidenta Vladimíra Putina a amerického prezidenta Josepha Bidena v Ženeve prijaté vyhlásenie o neprípustnosti jadrovej vojny. 
Zdôrazňujem, že to bola naša iniciatíva. V januári tohto roku prijalo päť stálych členov Bezpečnostnej rady OSN na najvyššej úrovni, rovnako z našej iniciatívy, podobnú dohodu: v jadrovej vojne nemôže byť víťazov. Nikdy sa nesmie uvoľniť. Na dosiahnutie tohto cieľa smeruje návrh prezidenta Putina na zvolanie summitu piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN. 
Podporujú ju naši čínski kolegovia, Francúzsko. Spojené štáty a Veľká Británia, ktorá ich počúva na slovo, zatiaľ túto dôležitú akciu brzdí.
Po týchto slovách som ich vyzval, aby boli čo najopatrnejší a nezveličovali existujúce riziká. 
Mal som na mysli vyhlásenie prezidenta VA Zelenského z februára tohto roku, že Ukrajina urobila chybu, keď sa vzdala jadrových zbraní, a je nutné ich znovu získať. Mal som na mysli aj vyhlásenie poľských predstaviteľov o ich pripravenosti rozmiestniť americké jadrové zbrane na svojom území. A mnoho ďalších vecí.

Sergej Lavrov v telemoste talianskej televízie
Z nejakého dôvodu sa západné masmédiá nepýtali ani na vyhlásenie VA Zelenského, ani na vyhlásenie Poľska. Rovnako tak slová francúzskeho ministra zahraničných vecí J.- I. Le Driana. 
Zrazu povedal: „Nesmieme zabúdať, že Francúzsko má aj jadrové zbrane. To je to, o čom som hovoril. 
Keď prekrúcajú a skresľujú to, čo som povedal ja a naši ďalší hovorcovia, nerobí to česť západnej žurnalistike.

Otázka: Pred niekoľkými dňami ruský prezident Vladimír Putin povedal, že máte k dispozícii „bezprecedentné zbrane“. Čo tým myslí?

Sergej Lavrov: To je dobre známe. Pred tromi rokmi prezident Vladimír Putin vo svojom poslednom prejave pred ruským Federálnym zhromaždením predstavil nový vývoj. 
Predovšetkým hypersonické zbrane. Ako úprimne a podrobne vysvetlil, zapojili sme sa do nich po tom, čo USA odstúpili od zmluvy o protiraketovej obrane. 
Vtedajší prezident George W. Bush na otázku, prečo trhajú tento zásadný dokument, ktorý do značnej miery zaisťoval globálnu stabilitu, odpovedal ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že od zmluvy odstupujú, pretože by to bol ich systém protiraketovej obrany, ktorý nie je namierený proti Rusku. 
Obávajú sa Severnej Kórey a Iránu a „vy si na oplátku robte, čo chcete“. 
Budú ju tiež považovať za necielenú proti USA. Boli sme nútení zapojiť sa do vývoja hypersonických zbraní, pretože sme dobre vedeli, že americký systém protiraketovej obrany nebude namierený proti Severnej Kórei a Iránu, ale proti Ruskej federácii a následne ČĽR. 
Potrebovali sme zbrane, ktoré by zaručene prekonali protiraketovú obranu. V opačnom prípade by krajina s protiraketovou obranou a útočnými zbraňami mohla byť v pokušení vykonať prvý úder v nádeji, že reakcia bude potlačená systémami protiraketovej obrany.
Takto vznikli tieto zbrane. V odbornej tlači sú popísané veľmi podrobne. Ich existenciu neskrývame. 
Boli sme dokonca pripravení rokovať so Spojenými štátmi o tom, že zmluva o strategickej stabilite, ktorá nahradí súčasnú zmluvu o obmedzení strategických zbraní, bude obsahovať aj diskusiu o tých nových systémoch, ktoré sa objavili a ktoré sa ešte môžu objaviť a stať sa predmetom diskusie. Teraz Američania všetky rokovania zastavili. Budeme sa musieť spoľahnúť sami na seba.

Otázka: Počas návštevy generálneho tajomníka OSN Guterresa v Kyjeve došlo k raketovým útokom. Čo by ste povedali západným médiám a prezidentovi Zelenskému, ktorí tieto rakety považujú za provokáciu proti OSN?

Sergej Lavrov: Neustále sme varovali. Prezident Putin pri oznámení začatia špeciálnej vojenskej operácie uviedol, že jej cieľom bude vojenská infraštruktúra, ktorá sa nachádza na Ukrajine a je využívaná na potláčanie civilistov na východe krajiny a na vytváranie hrozieb pre bezpečnosť Ruskej federácie. 
Dobre vedia, že útočíme na vojenské zariadenia, aby sme ukrajinským radikálom a kyjevskému režimu odopreli možnosť získať posily v podobe zbraní a munície. Na druhej strane som nepočul prezidenta Zelenského povedať ani slovo o situácii, ktorá nemá nič spoločné s vojenským závodom (nech už sa volá akokoľvek) alebo čímkoľvek iným, čo súvisí s vojenskou infraštruktúrou. Mám na mysli nehorázne údery raketami Tochka-U, ktoré boli v posledných týždňoch vedené proti centru Donecku, civilnej stanici v Kramatorsku a rade ďalších lokalít, vrátane Chersonu (práve predvčerom). 
Cieľom týchto útokov je zjavne zastrašiť civilné obyvateľstvo a zabrániť obyvateľom týchto regiónov, aby sami rozhodovali o svojom osude. Drvivá väčšina tamojších obyvateľov je unavená útlakom, ktorý po celé roky zažíva od kyjevského režimu, ktorý je stále viac v rukách neonacistov, USA a ich najbližších spojencov. Tí, ktorí sa dostali k moci krvavým protiústavným pučom, zahájili vojnu proti vlastnému národu, proti všetkému ruskému, zakázali ruský jazyk, školstvo a médiá. 
Prijali zákony podporujúce nacistickú teóriu a prax. Varovali sme. Všetky naše varovania rozbila hradba ticha. 
Ako teraz chápeme, Západ na čele so Spojenými štátmi sa už chystal všemožne vyhovieť ukrajinským vodcom (Porošenkovi a jeho nástupcovi VA Zelenskému) v ich túžbe predstavovať hrozbu pre Rusko.
Naše pravidelné varovania z novembra a decembra minulého roka o nutnosti zastaviť bezohľadné rozširovanie NATO na východ a dohodnúť sa na bezpečnostných zárukách, ktoré by nezahŕňali vstup nových krajín do vojensko-politického bloku, boli odmietnuté. 
Dokonca by som povedal, že sme sa nedočkali práve zdvorilej odpovede: „nič vám do toho nie je“, „rozšírime NATO, ako sa nám zapáči“, „nebudeme sa vás pýtať“.
Zároveň ukrajinský režim zhromaždil na línii dotyku s Donbasom približne 100 000 vojakov a v rozpore s minskými dohodami a prímerím dramaticky zintenzívnil ostreľovanie. 
Nemáme inú možnosť ako tieto dve republiky uznať, uzavrieť s nimi zmluvu o vzájomnej pomoci a na ich žiadosť sa za ne postaviť proti militaristom a nacistom, ktorým sa na území dnešnej Ukrajiny darí.

Otázka: To je vaša vízia, ale VA Zelenski tvrdí pravý opak. Denacifikácia podľa neho nemá zmysel. Je to Žid. 
Nacisti, „Azov“ – je ich málo (niekoľko tisíc). VA Zelenskij vyvracia vaše chápanie toho, čo sa deje. Myslíte si, že Zelenskij je prekážkou na ceste k mieru?

Sergej Lavrov: Vôbec ma nezaujíma, čo prezident Zelenskij vyvracia alebo nevyvracia. 
Má „sedem piatkov v týždni“, ako hovoríme. 
Počas jedného dňa môže niekoľkokrát zmeniť svoju polohu. Počul som ho hovoriť, že počas rokovaní nebudeme diskutovať ani o demilitarizácii a denacifikácii.  Po prvé, sabotujú tieto rokovania, rovnako ako osem rokov sabotujú minské dohody. 
Za druhé je tu nacifikácia: zajatí bojovníci a prápory Azov, Aidar a ďalšie jednotky nosia na oblečení a tele symbol a tetovanie hákového kríža a nacistických práporov Waffen-SS a otvorene čítajú a propagujú Mein Kampf. 
Argumentuje: akú nacifikáciu môžu mať, keď je Žid. 
Možno sa mýlim, ale A. Hitler mal aj židovskú krv. 
To vôbec nič neznamená. Múdri Židia hovoria, že najzúrivejšií antisemiti bývajú Židia. 
Ako hovoríme, „v rodine je vždy nejaký Žid„.

Pokiaľ ide o Azov, sú teraz zverejňované materiály, ktoré potvrdzujú, že Američania a najmä Kanaďania hrali hlavnú úlohu vo výcviku ultraradikálnych, otvorene neonacistických jednotiek na Ukrajine. Po celé tie roky bolo cieľom dostať neonacistov do pravidelných ukrajinských ozbrojených síl. 
V každej jednotke (prápore, pluku) by teda hrali vedúcu úlohu ľudia z Azova. Také materiály som čítal v západnej tlači. Skutočnosť, že Azov je otvorene neonacistické združenie – to Západ bez váhania uznával až do situácie na začiatku roku 2022, kedy začal ako na povel meniť svoj postoj. 
Nedávno sa Japonsko dokonca ospravedlnilo Azovu za to, že ho pred niekoľkými rokmi zaradilo na zoznam teroristických organizácií kvôli jeho neonacistickým sklonom.
Spravodajcovia (niektoré západné médiá) viedli so Zelenským rozhovor a pýtali sa ho, čo si myslí o Azove a o myšlienkach, ktoré Azov hlása a uplatňuje v praxi. 
Povedal, že takých práporov je veľa, „sú také, aké sú“. 
Rád by som upozornil na to, že novinár, ktorý so Zelenským robil rozhovor, túto vetu – „sú, akí sú“ – vystrihol a neodvysielal. Znamená to, že novinár rozumie tomu, čo človek hovorí a čo si myslí. A premýšľa, ako využiť neonacistov v boji proti Ruskej federácii.

Otázka: Niekoľko tisíc, možno desiatok tisíc vojenských neonacistov. Môže ich prítomnosť ospravedlniť denacifikáciu štátu so štyridsiatimi miliónmi obyvateľov? Okrem ruskej armády existujú aj zástavy, ako je Wagner, s neonacistickou inšpiráciou.

Sergej Lavrov: O Wagnerovi sme niekoľkokrát hovorili s tými, ktorí sa o túto tému zaujímajú.  Wagner je súkromná vojenská spoločnosť, ktorá nemá žiadne väzby na ruský štát. 
To sme tiež vysvetlili našim francúzskym kolegom, keď znervózneli z toho, že sa Wagner dohodol s malijskou vládou na poskytovaní bezpečnostných služieb. 
Môj vážený kolega J.- I. Le Drian, rovnako ako J. Borrell, mi v septembri 2021 priamo povedali, že Rusko nemá v Afrike čo robiť ani prostredníctvom štátu, ani prostredníctvom súkromných vojenských spoločností, pretože Afrika je zónou EÚ a Francúzska. Hovorím takmer doslova to, čo mi povedali. Vysvetlili tiež situáciu v Líbyi, kam túto súkromnú vojenskú spoločnosť pozvali úrady v meste Tobruk, kde sídli líbyjský parlament. V Taliansku sú si líbyjskej reality dobre vedomí. 
Rovnako ako v Mali aj tam majú obchodné podmienky. Na Ukrajine nič také nie je, len obrovské množstvo žoldnierov zo západných krajín. Myslím, že reči o prítomnosti Wagnera na Ukrajine sú spôsobené práve snahou odviesť pozornosť od toho, čo robia naši západní kolegovia. 
Situácia s patovou situáciou v závode Azovstal v Mariupole a úporná, až hysterická snaha VA Zelenského, jeho tímu a jeho západných patrónov nechať všetkých týchto ľudí odviezť a poslať na Ukrajinu sa vysvetľuje tým, že je tam mnoho postáv, ktoré potvrdia prítomnosť ako žoldnierov, tak aj možno aj aktívnych dôstojníkov západných armád na strane ukrajinských radikálov.
Položili ste otázku: stojí odstránenie vplyvu niekoľkých desiatok (dokonca tisícov) nacistov za ohrozenie štyridsaťmiliónovej krajiny? To nie je správna otázka. Ide o otázku, ktorá sa týka základných bezpečnostných záujmov Ruskej federácie. Hovoríme o tom už desiatky rokov. Dávno pred prevratom sa Západ postavil proti Ukrajine (to bolo pred dvadsiatimi rokmi) a začal jej v predvečer každých volieb hovoriť, že by sa mala rozhodnúť, s kým je: s Európou alebo s Ruskom. 
Potom začali podporovať iniciatívy, ktoré ukrajinské vedenie presadzovalo, aby sa čo najmenej podobalo Ruskej federácii. Spomenul som prenasledovanie ruského jazyka, ruských médií, uzavretie ruskojazyčných kanálov, zastavenie predaja akýchkoľvek tlačovín v ruštine (ako ruských, tak vydávaných na Ukrajine), ruskej pravoslávnej cirkvi, ktorá je v našom štáte a spoločnosti posvätnou inštitúciou, prijímanie zákonov na podporu nacistickej teórie a praxe. 
Zákony nie sú prijímané pre niekoľko desiatok tisíc bojovníkov radikálneho práporu, ale pre celú krajinu. Na západe Ukrajiny prestali oslavovať Deň víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. 
Stalo sa to už dávno. Súčasné udalosti s tým nemajú nič spoločné. 
Začali ničiť pomníky tých, ktorí oslobodili Ukrajinu od fašistov, keď začali oslavovať ako štátne sviatky dni tých, ktorí Hitlera podporovali: Šucheviča, Banderu a ďalších kolaborantov, bojovníkov Waffen-SS. 
Ako štátny sviatok začali oslavovať deň založenia Ukrajinskej povstaleckej armády, ktorá bola Norimberským tribunálom uznaná za vinnú zo spoluúčasti na nacistoch. To všetko sa nestalo v posledných dvoch alebo troch mesiacoch. Všetko sa začalo pred mnohými rokmi. Ešte pred štátnym prevratom. Štátny prevrat sa odohral deň po tom, čo sa Francúzi a Poliaci na úrovni svojich ministrov zahraničia vo februári 2014 zaručili za mierové riešenie tejto situácie. 
Ráno po tom, čo opozícia zvrhla vládu, prenasledovala prezidenta a obsadila administratívnu budovu, sme sa ich opýtali, prečo nemôžu využiť svoju moc, vplyv a autoritu EÚ, aby prinútili opozíciu k spolupráci. 
Dali nám niekoľko neurčitých odpovedí: Janukovyč opustil Kyjev. Mnoho ľudí opúšťalo svoje hlavné mestá. V rovnakom roku (2014) došlo k prevratu v Jemene. Hlavné mesto opustil aj prezident A. Hádí. 
Iba Janukovyč odišiel do iného mesta, zatiaľ čo Hádí utiekol do Saudskej Arábie. Odvtedy až donedávna, po dlhých osem rokov, celé pokrokové ľudstvo na čele s našimi európskymi liberálmi požadovalo, aby sa prezident A. Hádí vrátil ako legitímny vodca Jemenu. Na Ukrajine však prezident odišiel do iného mesta a nič ďalšie netreba robiť. 
Všimli sme si, že prvé vyhlásenie tých, ktorí vykonali prevrat, sa týkalo zrušenia regionálneho statusu ruského jazyka a výzvy na vyslanie bojovníkov ozbrojených skupín (tiež ultraradikálnych) na útok na Najvyššiu radu Krymu. Tak to všetko začalo. 
To je niečo, čo si teraz nikto nechce pripomínať. EÚ bola ponížená hrdlorezmi, ktorí sa v Kyjeve pučom chopili moci, rovnako ako je teraz ponížená tým, že nedokázala presadiť rozhodnutie o vytvorení spoločenstva srbských obcí v Kosove. 
So sprostredkovaním EÚ sa na tom Priština a Belehrad v roku 2013 dohodli, EÚ však opäť preukázala svoju neschopnosť.

Otázka: Akú úlohu podľa vás teraz zohráva Taliansko?

Sergej Lavrov: Taliansko je na čele tých, ktorí nielenže prijímajú protiruské sankcie, ale tiež predkladajú iniciatívy vo všetkých smeroch. Bolo to naozaj zvláštne, ale už sme si zvykli, že Taliansko môže byť také. Myslel som si, že Taliansko a Taliani majú trochu iný prístup k svojej histórii, k spravodlivosti vo svete a dokážu rozlíšiť čiernu od bielej. Nechcem sa mýliť, ale v každom prípade niektoré výroky politických predstaviteľov, nieto ešte tie, ktoré boli zverejnené v tlači, prekročili všetku diplomatickú a politickú slušnosť a ďaleko za hranicu novinárskej etiky.

Otázka: Čo alebo koho máte na mysli, môžete sa vyjadriť?

Sergej Lavrov: Naše veľvyslanectvo zaslalo príslušné materiály a dokonca podalo žalobu na porušenie talianskych zákonov. Nechcem to teraz rozoberať, nechcem opakovať dotyčné nechutnosti. Aspoň si to nespájam s Talianmi, ku ktorým zachovávam tie najvrelejšie city.

Otázka: Porozprávajme sa o úlohe USA. J. Biden naďalej otvorene podporuje ukrajinskú stranu, dodáva peniaze a zbrane, tvrdí, že existuje agresor a že Ukrajina je napadnutá.

Sergej Lavrov: V americkej a európskej tlači som čítal veľa o tom, čo spája Bidenovu rodinu s Ukrajinou, takže taká pozornosť z jeho strany k súčasnej situácii nie je prekvapivá. Ale okrem osobného záujmu nevylučujem, že ide o to, že Washington chápe neúspech svojej dlhodobej stratégie urobiť z Ukrajiny reálnu hrozbu pre Ruskú federáciu, aby Ukrajina a Rusko nikdy neboli spolu a nikdy nemali dobré vzťahy. Skrátka a dobre, toto nie je J. Biden. Keď sa rozpadal Sovietsky zväz, celá americká elita sa riadila „svedectvom“ Zbigniewa Brzezinského, ktorý tvrdil, že Rusko bez Ukrajiny je len regionálnou veľmocou, o ktorú nejde. Riadili sa touto logikou, zásobovali Ukrajinu útočnými zbraňami, podporovali jej militarizáciu s otvorene protiruským zameraním a zaťahovali túto krajinu do desiatok každoročných vojenských cvičení pod záštitou NATO. 
Mnohé cvičenia sa konali na ukrajinskom území. Zámienka týchto cvičení bola v 90 % prípadov protiruská. 
To, že Spojené štáty teraz chcú uskutočniť svoj „protiruský“ projekt (ako sa vyjadril ruský prezident Vladimír Putin), vidíme tiež. Začali sa ozývať výroky „Rusko musí byť porazené“, „musíme poraziť Rusko“, „Ukrajina musí vyhrať“, „Rusko musí prehrať“.
Na Zelenského žiadosť sme s konaním súhlasili a začalo sa rozvíjať. Na marcovom stretnutí vyjednávačov v Istanbule boli na základe Zelenského verejných vyhlásení načrtnuté niektoré obrysy dohôd. Povedal, že Ukrajina je pripravená byť neutrálnou, neangažovanou a nejadrovou krajinou za predpokladu, že jej budú poskytnuté bezpečnostné záruky. 
Boli sme pripravení na tomto základe pracovať s tým, že ako sami Ukrajinci navrhli, v zmluve bude uvedené, že bezpečnostné záruky sa nebudú vzťahovať na Krym a Donbas. Ihneď po tomto návrhu, ktorý nám bol odovzdaný na papieri s podpismi, zmenili svoje stanovisko. Teraz sa snažia vyjednávať iným spôsobom. Chcú predovšetkým získať bezpečnostné záruky od Západu, hoci pôvodne sa na týchto zárukách mali dohodnúť všetci spoločne, vrátane Ruska.
Keď Zelenskij povedal, že je pripravený na neutrálny nezaradený status Ukrajiny, urobil vážny krok, ktorý sme uvítali. 
Jeho ministri a predseda ukrajinského parlamentu však následne vyhlásili, že dostanú bezpečnostné záruky, ale že si zachovajú cieľ vstúpiť do NATO (ako je uvedené v ich ústave). 
Potom generálny tajomník NATO Stoltenberg a Briti začali hovoriť, že pokiaľ si Ukrajinci chcú tento cieľ udržať, majú na to právo. To je to, o čom to celé je. Teraz už sa Američanom nevyrovná ani NATO. Posledné stretnutia sa nekonali v rámci NATO (schôdzka venovaná podpore Ukrajiny), ale jednoducho sa zišli delegácie, pretože v NATO predsa panuje zhoda. A všetky problémy musia vyriešiť rýchlo a jednostranne.

Otázka: Mohlo by byť toto správanie ovplyvnené tým, čo sa stalo v Mariupole a Buči? 
V oboch prípadoch hovoríte o inscenácii, inscenácii. Ale napríklad pred niekoľkými dňami CNN ukázala video natočené dronom 13. marca, na ktorom je vidieť, že v týchto uliciach sú ruské vojenské jednotky s mŕtvymi telami. Mohlo to mať vplyv na zmenu prístupu? Čo je na týchto vojnových zločinoch pravdy?

Sergej Lavrov : Pravda je len jedna. 30. marca tohto roku sa ruskí vojaci stiahli z Buče. Druhý deň, 31. marca, starosta Buče AP Fedoruk pred televíznymi kamerami hlásil víťazstvo a vyhlasoval, že sa mesto vrátilo k normálnemu životu. Až o tri dni neskôr sa začali objavovať fotografie s týmito mŕtvolami. Nechcem sa ani púšťať do tejto témy, pretože je to taký očividný podvrh, že to každý seriózny pozorovateľ pochopí na prvý pohľad. Neviem, čo ovplyvnilo USA. 
Keď USA slávnostne a okázalo vyhlasujú, že „toto všetko“ nemožno tolerovať, nikto si ani nespomenie, ako sa USA zrazu rozhodli, že o desať tisíc kilometrov ďalej je ohrozená ich bezpečnosť: Irak, Afganistan, Líbya, Juhoslávia v roku 1999. Nikto ani nepochybuje, že USA majú právo tieto vymyslené, „zo vzduchu vymyslené“ hrozby (ako v Iraku, kde sa ukázalo, že ide o úplnú fikciu) neutralizovať, ako sa im zapáči. Už roky varujeme, že sú hrozbou na hraniciach Ruskej federácie, je to „červená línia“, hovorí sa o tom už roky. Všetci „prikývli“. 
Ale oni verili, ako som teraz presvedčený, že svet by mal počúvať iba Spojené štáty. 
Pretože NATO aj celá Európska únia sa zmierili s tým, že ich „pánom“ je Washington. 
A Washington sa rozhodol, že svet musí byť unipolárny. Hovoria to výslovne, ak si prečítate napríklad vyhlásenie ich ministra financií.

Otázka: Pred niekoľkými dňami vaše ministerstvo zverejnilo fotografiu zo stretnutia vášho predchodcu AA Gromyka s pápežom Pavlom VI. Je to výzva Františkovi, aby slúžil ako prostredník?

Sergej Lavrov: Myslím, že to bolo len ďalšie výročie schôdzky. Na webových stránkach ruského ministerstva zahraničných vecí a na sociálnych sieťach teraz zverejňujeme obrázky, ktoré sa týkajú udalostí, ktoré sa odohrali pred 20-30-40 rokmi.

Otázka: Kto môže priniesť mier? Existuje taká osoba, inštitúcia alebo štát? Pokúsili sa o to prezidenti Turecka a Francúzska RT Erdogan a E. Macron a taliansky premiér M. Draghi. Kto môže začať mierový proces, aby sa Rusko, Západ a Ukrajina mohli dohodnúť?

Sergej Lavrov: Dobrá otázka, ale veľmi oneskorená. Porošenko, ktorý bol v roku 2014 zvolený pod heslom „Mier v Donbase“, mohol všetky problémy vyriešiť v mieri. 
Potom rozpútal vojnu. 
VA Zelenski to mohol vyriešiť. Aj on sa počas volebnej kampane prezentoval ako „prezident mieru“. 
V decembri 2019 v Paríži podpísal záväzok realizovať minské dohody a prijať zákon o osobitnom statuse Donbasu v rámci jednotnej, územne celistvej Ukrajiny. Mal na to všetky predpoklady. Mal v rukách všetky „karty“ a „trumfy“.
Zelenskij sa rozhodol verejne a arogantne vyhlásiť, že minské dohody nikdy nevykoná. 
Údajne by to znamenalo zrútenie ukrajinského ľudu, štátu. Všetci tí, ktorí spísali a schválili minské dohody v Bezpečnostnej rade OSN, mlčali. Hovorili: „Keď to nechcú robiť, nech to nerobia, ale Rusko to robí. Ten by mohol priniesť mier.
Teraz by VA Zelenskij mohol tiež priniesť mier, ak prestane vydávať zločinné rozkazy svojim neonacistickým zástavám, prinúti ich, aby nechali odísť všetkých civilistov a prestali klásť odpor.

Otázka: Chcete, aby sa Zelenskij vzdal? Je to podmienka mieru?

Sergej Lavrov: Nepožadujeme, aby sa vzdal. Žiadame, aby vydal rozkaz na prepustenie všetkých civilistov a zastavenie odporu. Naším cieľom nie je zmena režimu na Ukrajine. 
Ide o americkú špecialitu. Robia to po celom svete.
Chceme zaistiť bezpečnosť obyvateľov východnej Ukrajiny, aby neboli ohrození militarizáciou alebo nacifikáciou tejto krajiny a aby z územia Ukrajiny nebola ohrozená bezpečnosť Ruskej federácie.

Otázka: Taliansko sa obáva, že Rusko preruší dodávky plynu. Čo sa deje?

Sergej Lavrov: Deje sa jednoduchá vec, o ktorej kritici našich krokov, všetci tí, ktorí nás v posledných dňoch odsudzujú, z nejakého dôvodu nechcú hovoriť. 
Ukradli nám peniaze! 
Viac ako 300 miliárd EUR nám ukradli. 
Väčšina peňazí bola získaná za dodávky plynu a ropy. 
Bolo to možné, pretože PJSC Gazprom bol nútený držať peniaze na svojich účtoch v západných bankách (podľa vašich pravidiel). 
Chceli „potrestať“ Rusko – ukradli nám peniaze!
Teraz nám ponúkajú, aby sme pokračovali v obchodovaní ako doteraz a peniaze nechali ležať pri nich. Až ich budú chcieť, zase si ich strčia do vrecka. To je dôvod. 
Z nejakého dôvodu o tom nikto nehovorí. Kde je poctivá žurnalistika? Teraz sme navrhli, aby sa dodávky nepovažovali za zaplatené, keď do Gazprombank dorazia eurá alebo doláre, ale až keď sú prevedené na ruble, ktoré nemožno ukradnúť. To je celý príbeh. 
Naši partneri sú si toho dobre vedomí. 
Dôležité je, že pre kupujúcich sa nič nemení. Stále platia v eurách a dolároch sumy uvedené v zmluve. Potom dôjde ku konverzii. Nemáme právo pred vlastnými ľuďmi dovoliť Západu, aby pokračoval vo svojich zlodejských zvykoch.

Otázka: Na Západe existuje mnoho hypotéz o zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Sergej Lavrov: Spýtajte sa zahraničných lídrov, ktorí v poslednej dobe hovorili s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, vrátane generálneho tajomníka OSN Guterresa.
Myslím, že pochopíte, o čom hovorí.

Otázka: Blíži sa 9. máj. Oslavujete oslobodenie od nacizmu v roku 1945. V Moskve sa koná prehliadka. Čo sa stane do tej doby? Blíži sa koniec „vojny“?

Sergej Lavrov: V Sovietskom zväze bola tradícia urobiť na nejaký sviatok niečo veľké a hlasné. Naše akcie na Ukrajine sa sústredia výhradne na úlohy, ktoré som spomenul. 
Boli vyhlásené ruským prezidentom Vladimirom Putinom – na ochranu a zaistenie bezpečnosti civilistov a neprítomnosti pre nich a Ruskú federáciu na území Ukrajiny akýchkoľvek hrozieb spojených s útočnými zbraňami a nacifikáciou, ktoré sa Západ snaží aktívne bagatelizovať.
Sledoval som reportáže na NBC a čítal americký časopis National Interest. Začínajú sa tam objavovať seriózne články, ktoré varujú a varujú pred koketovaním s nacistami ako v rokoch 1935-1938.

Otázka: Skončí sa konflikt do 9. mája? Aká môže byť nádej?

Sergej Lavrov: Naša armáda nebude umelo prispôsobovať svoje akcie žiadnemu dátumu, vrátane Dňa víťazstva. Slávnostne oslávime 9. máj, ako vždy. Budeme spomínať na tých, ktorí padli za oslobodenie Ruska a ďalších republík bývalého Sovietskeho zväzu a za oslobodenie Európy od nacistického moru. Tempo operácie na Ukrajine závisí predovšetkým na potrebe minimalizovať prípadné riziká pre civilné obyvateľstvo a ruských vojakov.

Preklad pre AERONET.NEWS: -VK-

Prečo taký rev z Izraela? Lavrov totiž odhalil desivé tajomstvo zväzkov NKVD. Pokiaľ ide o Adolfa Hitlera, ten len podľa informácií získaných zo sovietskych zdrojov NKVD po II. sv. vojne potomkom jedného z členov Rothschildovho bankového klanu. Sovietskej armáde a NKVD sa podarilo počas okupácie Rakúska po II. sv. vojne získať prístup k rakúskym matrikám a rodným knihám a cirkevným rodným listom. 
Adolf Hitler bol podľa sovietskeho zistenia vnukom Salomona Rothschilda z Viedne. 
Viac o židovskom pôvode Adolfa Hitlera nájdete v mojej knihe Superkríza [1 ]. 
Izrael to ale nevydýchal a kvôli výrokom Lavrova si predvolal [2 ] ruského veľvyslanca v Izraeli.

Sergej Lavrov počas prenosu z Moskvy do štúdia v Taliansku. Pre nás na Aeronete to nie je žiadna novinka, ale tento materiál o židovskom pôvode Adolfa Hitlera je verejne tabu a vyučuje sa o ňom iba na vybraných ruských vysokých školách, napr. na prestížnej univerzite MGIMO. Ide totiž o materiál, ktorý spadá do tzv. Koncepcie sociálnej bezpečnosti
A skutočnosť, že Sergej Lavrov túto bombu odpálil, znamená, že vojna na Ukrajine je skutočne vojnou medzi Domom Sion a Ruským židovským kongresom. 
Je to vojna medzi Chazarmi a Chasidmi. A zúri natoľko intenzívne, že Lavrov zahodil diplomatický slovník a povedal, že západné banky a partneri okradli ruský ľud o 300 miliárd EUR, čo boli peniaze Gazpromu utŕžené za predaj ropy a plynu, ktoré Gazprom musel podľa predpisov držať na bankových účtoch v EÚ.
Inými slovami, rukavice išli dole a ruský minister zahraničia zaútočil na Londýnske kancelárie. 
Rusi vedia pravdu o II. svetovej vojne. Vedia o pôvode Hitlera. Vedia o zmluve Haavara. 
Vedia o tajomstve, pre ktoré musel zomrieť vo väznici Spandau jediný nacista [3], Ktorý nikdy nikoho nezabil, neposlal nikoho do koncentráku, nikoho nezastrelil, ale ako jediný nacista bol až do svojej smrti držaný Britmi na samotke vo väznici Spandau v Západnom Berlíne, aby nemohol hovoriť o tom, prečo uprostred vojny odletel z Nemecka do Veľkej Británie. 
Rusi veľmi dobre vedia a poznajú najväčšie tajomstvo II. sv. vojny. 
A to, že to zaznelo práve teraz počas vojny na Ukrajine, to iba potvrdzuje, že v skutočnosti ide o 3. svetovú vojnu, ktorá je zatiaľ na 6. priorite lokalizovaná na Ukrajine, ale na vyšších prioritách už je globalizovaná a zúri celosvetovo.
-VK-Šéfredaktor AE News

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Putin si natrel nachleba gen. tajomníka OSN a uviedol veci na správnu mieru

Vladimir Putin si v Kremli namazal na chlieb generálneho tajomníka OSN a vysvetlil mu, že špeciálna vojenská operácia Ruskej armády ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ruský prezident načrtol francúzskemu lídrovi zásadné prístupy voči hrozbe globálnej potravinovej bezpečnosti

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom. Témou diskusie bola situácia na Ukrajine a potravinová kríza ohrozujúca ...
Aktualizované 12.6. 00:56
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

Rostas: Stanovisko k neoficiálnym výsledkom volieb do EP

09.06.2024 · AUTOR: TIBOR ELIOT ROSTAS “Nech budú finálne čísla akékoľvek, obrovské množstvo ľudí mi písalo, že mi vo voľbách prejavili dôveru, ...
Aktualizované 11.6. 00:19
Spravodajstvo

Voľby do Európskeho parlamentu dosiahli 34,38 percentnú účasť

Oficiálne výsledky eurovolieb oznámil predseda štátnej volebnej komisie Eduard Burda. Volebná účasť v sobotňajších (8. 6.) voľbách do Európskeho parlamentu ...
Aktualizované 11.6. 23:47
Spravodajstvo

PREFERENČNÉ HLASY VYNIESLI T.E.ROSTASA PRED DVOCH PREMIÉROV, MINISTROV, PREDSEDU KOALIČNEJ STRANY AJ MNOŽSTVO POSLANCOV PARLAMENTU

Foto: Matúš Plecho AUTOR: ZEM&VEK Nezávislý kandidát Tibor Eliot Rostas bez bilbordovej kampane, ktorú na rozdiel od iných vôbec nevyužil a ...
Aktualizované 13.6. 23:40
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Aktualizované 13.6. 22:37
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Aktualizované 12.6. 13:22
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Aktualizované 12.6. 13:10
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...
Aktualizované 12.6. 14:07
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Aktualizované 12.6. 00:22
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...