Všetko je inak: Orbán, Fico, Pellegrini – nová politika USA v Európe? Ukrajina, Taiwan…

15. apríla 2024

00:00 Vitajte pri novinkách z vojny Západu proti Rusku, nepodvolení!
02:30 Prielom ruskej armády na ukrajinskom fronte
03:10 Blíži sa obkľúčenie Charkova?
04:33 Orbán, Fico, Pellegrini – zástupcovia novej politiky USA v Európe?
05:25 Ponúka Biden Číne Taiwan?
07:45 Putin vidí na bojisku lepšie ako Američania
10:58 Likvidácia banderovcov vo veľkom?
11:33 Naši Švamberkovci len tárajú – a ani netušia…
14:04 Zelenskyj ďalej skučí a vydiera – lenže Západ už nič nemá
17:43 Chýli sa v skutočnosti vojna ku koncu?
18:31 Raketa doletí z Kaliningradu do Prahy za dve minúty
21:24 Macron blufuje, pretože potrebuje predať francúzske zbrane
23:06 Hlavné ciele na našom území sú kvôli vláde už úplne bez obrany
26:10 Ruský hrdina z prvej línie s príznačným menom Maximov
27:15 Vojna dronov stojí aj za dobytím mesta Časiv Jar
32:35 Pracuje generál Sýrskyj v skutočnosti pre Kremeľ?
47:44 A čo Malá Ukrajina, Veľký Izrael?

Zelensky plače! USA, Francúzsko a Británia vystrieľali za jedinú noc na ochranu Izraela viac protivzdušných rakiet, než Ukrajina za celú vojnu dostala! Polročná výroba celého Západu bola spotrebovaná, presne ako mazaný Putin naplánoval! Pentagón zúri!

Petr Bureš

Dnešná analýza je dlhá, ďakujem za pochopenie.

Zatiaľ čo naivní fialoví entuziasti sa v českom mainstreame včera predbiehali, kto vymyslí väčší nezmysel na tému údajného víťazstva Izraela nad Iránom v sobotňajšej raketovej prestrelke, analytici vytiahli kalkulačky, a zdesili sa! Kombinovaný Západ – Izrael, USA, Francúzsko a Británia – boli sobotňajším Iránskym úderom deklasované, a ukázalo sa, že budú mať obrovský problém. Všetko v dnešnej analýze podrobne vysvetlíme.

Iránska kombinovaná útočná salva bola vystrelená „tak, aby bola Izraelom zostrelená„! Washingtonskí vojnoví analytici si včera nebrali žiadne servítky pred ústa, a rovno a tvrdo schladili hlavu všetkým západným mainstreamovým pisálkom, keď oznámili, že Irán viedol svoj sobotný raketový útok na Izrael tak, aby bola väčšina jeho útočných dronov, rakiet a striel s plochou dráhou s určitosťou zostrelená! Prečo teda Irán vystrelil na Izrael skoro 300 dronov, rakiet a striel s plochou dráhou letu, keď chcel, aby boli všetky zostrelené?! 

Prvá z radu odpovedí na túto otázku dáva toto oficiálne izraelské video, ktoré ukazuje, ako ľahko boli iránske drony nadradenými západnými stíhačkami v službách IDF zostreľované. Na videu je zreteľne vidieť, ako sa stíhačky IDF F-16 ku dronom približujú a zostreľujú ich. Na videu je krásne vidieť, že drony boli ničené paľbou vedenou lietadlami F-16 raketami vypúšťanými z podvesov pravého krídla. Pretože F-16 má svoj kanón výlučne vľavo od pilota, dokazujú výstrely vedené z priestoru vpravo od pilota použitie navádzaných rakiet, najmenej AIM-9x Sidewinders. Cena jedinej tejto rakety je najmenej 470 000 USD. Na zostrelenie 170 iránskych útočných dronov, tak bolo treba vynaložiť 170 rakiet AIM-9x v celkovej cene 80 miliónov USD, (1.8 miliardy CZK).  

Iránske rakety v sobotu prenikli až na Jeruzalem. Na ich zostrelenie musela byť použitá produkcia rakiet Patriot USA za 5 mesiacov!!! Rakety sú zvýraznené v pentagramoch.

Oveľa náročnejšie sa ukázalo zostrelenie 120 balistických rakiet a 30 križujúcich striel. Ako dokazujú oficiálne izraelské fotografie, tieto strely a rakety prenikli dokonca, až nad Jeruzalem, a ako dokazujú videá, tieto strely dokonca úspešne poškodili izraelské vojenské letisko, keď sa ich nepodarilo zostreliť. Izrael, USA, Francúzsko a Veľká Británia na zostreľovanie týchto 150 iránskych cieľov použila US rakety Patriot, francúzske Aster, a vlastné izraelské rakety. Obvyklá cena týchto rakiet je 1 milión USD za kus. Niektoré iránske rakety neboli zostrelené, a podľa bežnej západnej zvyklosti sa na útočiacu raketu vypaľujú 2 západné proti-rakety. Možno teda predpokladať, že kombinovaný Západ musel na zostrelenie 150 iránskych cieľov použiť 200 až 300 rakiet v celkovej hodnote 250 miliónov USD, (5.6 miliardy CZK). 

Podľa údajov, ktoré zverejnil 12. apríla 2024 americký senátor JD Vance (Rep.), dokážu teraz USA zmontovať len 550 rakiet Patriot ročne, a Kapitol sa už rok nedokáže zhodnúť na uvoľnení dodatočných prostriedkov, ktoré by rozšírili montážne kapacity na 650 rakiet ročne. Podobne mizivá je aj produkcia francúzskych rakiet Aster/Mamba, ktoré sú považované za ekvivalent rakiet Patriot. Zo správy ministerstva obrany Francúzska publikovanej pred rokom je zrejmé, že za 23 rokov dokázali Francúzsko, Taliansko a Grécko spoločne vyrobiť len 1300 týchto rakiet! Tempo výroby rakiet Aster/Mamba je teraz okolo 60 kusov ročne! Bez izraelskej produkcie, pretože nemecký systém IRIS-T nie je výkonnostne porovnateľný a vhodný pre protiraketovú obranu, tak celý kolektívny Západ dokáže ročne vyprodukovať len 610 rakiet, ktoré dokážu zostreľovať pokročilé križujúce strely a balistické rakety iránskej proveniencie. Na moderné ruské rakety Kinžal, Onyx, Zirkón a ďalšie, avšak absolútne nestačia, a nezískali zatiaľ na Ukrajine žiadny zostrel. Naopak ruské rakety, strely a drony už preukázateľne zničili niekoľko systémov IRIS-T aj Patriot. Bývalý náčelník francúzskeho generálneho štábu v rokoch 20/21 generál Burkhard varoval Macrona aj Bidena, že zostreľovať drony a lacné križujúce rakety strelami Aster/Mamba a Patriot je zverstvo, pretože k zostrelu v hodnote 20 000 USD si Západ nemôže dovoliť. ( Podrobne v MAP 1860.) Na zostrelenie sobotnej iránskej vlny tak Západ spotreboval 200 až 300 rakiet Aster/Mamba, Patriot a ich izraelských ekvivalentov, a náhrada za tieto spotrebované rakety na jediný víkend sa bude vyrábať mesiace!! 

Iránske balistické rakety a križujúce strely používajú oproti západným proti-strelám jednoduchšiu elektroniku, sú navádzané inerciálne podľa vopred naplánovanej dráhy letu. Sú tak značne lacnejšie a jednoduchšie na výrobu. Irán ich vyrába po niekoľkých tisícoch ročne. Rozdiel vo výrobe je však značný. 

Najvýkonnejší západný protiraketový systém Arrow, (iba Izrael), v noci zo soboty na nedeľu katastrofálne zlyhal a prepustil niekoľko iránskych samostatných hlavíc, aby mierne zničili strategické izraelské letisko v púšti Negev. (Video 1.) (Video 2.)

Jediná raketa Arrow stojí 3 milióny USD, a pretože ich výrobu čiastočne financujú a zaisťujú USA, možno odhadovať, zo známeho pomeru financovania 35/65 USA/Izrael a celkové sumy vynaložené Pentagonom, rozsah výroby rakiet Arrow na 30 až 50 kusov ročne. Včera iránske rakety prvýkrát na cieľ vypustili samostatne manévrujúce hlavice, a tie izraelskou obranou letiska preleteli. Obe strany sa síce hádajú, či rakety výbuchom zničili aj vojenské vrtuľníky alebo lietadlá F-16, ale Izrael priznal nezávažné poškodenie infraštruktúry letiska. Pretože Irán zrejme čoskoro dosiahne kompletizáciu jadrovej zbrane, a pretože jeho hlavice včera dokázali, že zvládnu bez poškodenia fyzikálnymi vplyvmi prestup atmosférou, aj prekonať balistickú obranu, je tak zrejmé, že Irán bude čoskoro disponovať jadrovou kapacitou, ktorá mu umožní úspešne zasiahnuť a prakticky tak zmiesť Izraelcov z povrchu planéty, pretože ich územie je malé. Iránska samostatne manévrujúca balistická jadrová hlavica vystrelená v obdobnej salve ako včera, by negevskú leteckú základňu vyradila cugrunt

Putin ich za marec 2024 vypálil podľa údajov senátora Vence na Ukrajinu 3000 klzákových bômb, 600 ďalekonosných bombardovacích dronov a 400 rakiet. Ruské tempo raketových a ďalších útokov sa pritom každý mesiac zvyšuje. Zatiaľ čo celý kombinovaný Západ vyrobí všetkého všade len 600 až 650 proti-balistických rakiet ročne, Putin za rovnakú dobu vypáli 4800 rakiet na Ukrajinu!! K tomu beží výroba balistických rakiet, križujúcich striel a bombardovacích dronov v Iráne, Číne, Vietname a Indii. USA majú starosti s udržateľnosťou proti-balistickej a protilietadlovej obrany Taiwanu, s obranou Izraela, a nemôžu si dovoliť plytvať drahocennými raketami na ochranu nejakej Ukrajiny!

Keď sme o tejto disproporcii, a potrebe zaobstarať pre SR aspoň najzákladnejšiu protiraketovú obranu, a o ruskom víťazstve na Ukrajine, a o rastúcej čínskej pomoci Rusku, hovorili 9. apríla s Petrom Hájkom, nejaký asi „sinológ“ @vladimirhubka9322 nám odpovedal citáciou z rozhovoru profesora Feng Yuyun (冯玉军) zverejnené v USA, podľa ktorej profesor predpovedá rýchly kolaps Ruska a stratu Putinom dobytých území. A český sinológ nám mierne ironicky oznamoval „Len pre informáciu. Toto hovoria Číňania”. Celá analýza profesora Feng Yuyun má jedinú chybu – sám profesor je v Číne považovaný „za podozrivého disidenta“ , ktorý občas vyjadruje podivné protiruské a proti-putinovské naratívy, a tak nepriamo a zástupne útočí na súčasného čínskeho prezidenta Xi. Profesor Yuyun je však zároveň trochu zvláštne indivíduum, keď na rusko-čínskej konferencii oficiálne zastupuje Čínu, drží sa striktne oficiálnej čínskej komunistickej a vládnej pozície, ktorá je v súlade s kremeľskou politikou. Hubka9322 ďakujem za príspevok, mohli sme tak opäť vysvetliť nielen zvláštnosti súčasnej západnej mainstreamovej mediálnej novinárčiny, ktorá často ani netuší o čom informuje, a len sa pevne držia fialovej ideologickej línie. Prípad profesora Feng Yuyun navyše krásne ukazuje na základný rozdiel politiky súčasnej pragmatickej Číny, ktorá profesora Yuyun za prezentáciu názorov opačných k vládnej politike z práce nevyhodila. A politiky súčasného fialového Česka, kde bol profesor Drulák bez milosti a nezákonne vyhodený z práce len preto, že si dovolil zastávať mimovládne postoje a názory, a dokonca svojimi názormi vydesil študentov, a tak boli pre istotu jeho prednášky radšej zrušené.  

Český mainstream sa včera rozplýval nad údajnou novou alianciou Západu a Izraela s Jordánskom proti Iránu, a oslavoval víťazstvo, ktoré nebolo, a pritom ignoroval nedeľné vyhlásenie kráľa Abdaláha, ktoré urobil popoludní pri rozhovore s Jous Bidenom – Podľa oficiálneho textu „údajného nového“ Jeho Veličenstvo Abdaláh zdôraznilo nutnosť okamžite zastaviť eskaláciu v regióne a varovalo, že akékoľvek eskalačné izraelské opatrenia len rozšíria konflikt do regiónu. Jeho Veličenstvo potvrdilo, že Jordánsko nedovolí, aby sa na jeho území rozvinula regionálna vojna, a varovalo pred dôsledkami izraelskej agresie v Gaze a jednostranných opatrení na Západnom brehu. Kráľ vyzval USA na ochranu palestínskych civilistov v Gaze a zabezpečenie udržateľného toku dostatočnej humanitárnej pomoci všetkými dostupnými prostriedkami. Zatiaľ čo veľmi podivní analytici s nepriehľadnými väzbami na Rusko na českom mainstreame Novinky vyrývali o spackanom iránskom útoku na Izrael, US analytici washingtonského Politico potvrdili, že Irán vystrelil celú svoju nedeľnú salvu tak, aby bola zostrelená!

Geniálni analytici Noviniek dokonca vyhlásili, že podľa údajov, ktoré majú k dispozícii, Izrael utratil za zničenie 300 hlavej iránskej salvy 30 miliárd CZK, 1.3 miliardy USD! To v cenách predstavuje vypálenie 1000 Patriotov/Mamb a 100 rakiet Arrow, a ukazuje, ako sa našťastie analytici Noviniek pletú. Väčšinu dronov zostreľovali lacnejšie letecké Sidewinders, takže Západná proti-salva mala hodnotu 1.8 miliardy za Sidewinders, + 5.6 miliardy za Patriot/Aster/Mamba/Arrow. Zrátané okolo 7.6 miliardy CZK. Izraelskí komandéri nie sú našťastie úplní hlupáci, aby proti iránskym cieľom vypálili štvornásobok anti-striel a všetkého najdrahšieho a absolútne úzkoprofilového typu! A ciele ničili s prihliadnutím na použitie, čo najlacnejšieho zostrelu. 

Ak by izraelskej obrane velili vojnoví experti Noviniek – Mikulecký a Švamberk, bolo by razom dobojované! Pretože Irán do útoku vôbec nenasadil svoje najmodernejšie hypersonické strely a rakety s viacnásobnými samostatne manévrujúcimi hlavicami použil iba proti letisku Negev. Vzhľadom k obmedzeným kapacitám anti-rakiet, a nemožnosti ich dopĺňať rýchlejšie ako tempom okolo 700 za rok, by experti Noviniek riadiaci obranu Izraela dopadli rovnako blbo ako Zelenskyj, ktorý si vystrieľal všetky svoje S-300 na druhoradé ciele, a po včerajšom iránsko-izraelskom pretláčaní raketami najskôr plače vo svojom bunkri, pretože mu je jasné, že drahé rakety nedostane, lebo celý kombinovaný Západ ich potrebuje na obranu Izraela, a na ochranu Taiwanu. Navyše včele ministerstva obrany USA stojí Lloyd Austin, bývalý štvorhviezdičkový generál, a ten doposiaľ neposlal jediný Patriot Ukrajine, pretože chápe, že sú potrebné na obranu USA! Černochová nie je ani česká generálka, a tak si asi myslí, podobne ako Pepa, že Česko anti-rakety na ochranu svojich občanov nepotrebuje. Alebo sa snažia iba zakryť, že v poradovníku na ich dodanie sme tak hlboko, že je zbytočné, skúšať ich v USA alebo vo Francúzsku objednávať.

Fiala sa celý víkend na zjazde svojej partaje ODS len nejapne chvastal, že je najlepší na svete, že sa máme skvele, a že víťazíme v boji proti Rusku a Číne. Nemecký kancelár Olaf Scholz radšej namiesto planého fialového chvastania vyrazil do Číny, a čuduj sa svete, nemecký bulvár sa asi už vymkol prísnej ideologickej kontrole, a tak napísal  – Náš kancelár sprevádzaný vodcami VW, Mercedesu, BMW, BASF, Thyssen Merck, DHL a Zeiss letí zachrániť našu chorľavejúcu ekonomiku. Všetkým na palube lietadla je jasné, že komunistická diktatúra s obrovským odbytovým trhom je pre našu slabnúcu exportnú ekonomiku nenahraditeľná! Vodca Scholz nenecháva nič na náhodu, a tak si pred odletom zaobstaral dokonca čínsky Tik-Tok kanál, podobne ako pobočnica Andreja Agrárnika Schillerová. Či sa mladí Nemci dočkajú obdobnej zábavy akú na Tik-Tok teraz trpia mladí Česi sa ešte len ukáže, avšak je isté, že náčelník Číňanov Xi Scholzovu iniciatívu s Tik-Tokom pri rokovaní o prosbách na záchranu nemeckej ekonomiky mierne ocenia.

To Fiala šiel cez víkend opačnou cestou a dokončil nemilosrdnú likvidáciu posledného vplyvného a potenciálneho českého želiezka s väzbami na čínsku politiku, ktoré mohlo Čechom ekonomicky prospieť. Bývalý podpredseda ODS, a šéf niekdajšej Skupiny priateľstva medzi EÚ a Čínou v Európskom parlamente, Ján Zahradil, ktorý požíval medzi čínskymi politikmi rešpekt, bol Fialom najprv vyškrtnutý z kandidatúry do parlamentu EÚ, aby netienil poslušnému Vondrovi, a potom odstavený zo všetkého vplyvu v ODS. Zahradil bol Fialovi nebezpečný, podľa vedenia EÚ totiž mohol ovplyvňovať Komplexné dohody o investíciách medzi EÚ a Čínou! Zahradil má tak smolu, že nie je nemecký politik, to by so Scholzom letel v nedeľu do Pekingu. Tiež má smolu, že nie je holandský politik, to by s predsedom holandskej vlády Rutte letel do Pekingu tento rok už dvakrát. A ako poznám Macrona, aj ten by si ho naložil do lietadla. Prečo sa tak Fiala chová? Ak vylúčime závisť a strach z politickej konkurencie, ktorá by ho mohla nahradiť, zostáva nám verná služba Nemecku. Či niekto nemá najmenší záujem na tom, aby v ČR Čína, alebo ktokoľvek investoval do modernej výroby a lepšie platených pracovných miest, je to Nemecko, pretože by prišlo o svojich lacných koloniálnych robotníkov, ktorí v českých montovniach svojou lacnou prácou zaisťujú konkurenčnú cenu nemeckých výrobkov na svetovom trhu. A bez ich lacnej práce by bol s Nemeckom rýchlo koniec. 

Aj na Ukrajine sa teraz dejú veci, nad ktorými človek žasne. Vedúci náborového strediska ukrajinskej námornej pechoty Viktor Samokhin včera novinárom priznal, že 10% tamojších mariňákov, ktorí sú nasadzovaní na najťažšie bojové operácie, a musia byť mladší ako 45 rokov, a prejsť ťažkými fyzickými a zdravotnými testami, na rozdiel od ostatných, ktorým môže chýbať aj ruka, aby boli zregrutovaní a vyslaní do zákopu, sú už ženy! Samokhin navyše priznal, že nábor sa aj tak nedarí, a množstvo pozícií najnižších bojovníkov, guľometníkov, strelcov z protitankových zbraní a vodičov obrnených vozidiel sa vôbec nedarí obsadiť.

Prečo sa nábor nedarí je zrejmé z vyjadrenia vrchnej seržantky Iryny a jej veliteľa Oleha pre kyjevské médiá. Podľa oboch veteránov vojny je ruská palebná a dronová prevaha už niekoľko mesiacov taká intenzívna, že znemožňuje odsun ranených z bojiska, a tí sa musia niekoľko kilometrov doplížiť k ošetrovniam sami. Iryna, ktorá od začiatku vojny velí vyslobodzovacej záchranárskej jednotke, (mimoriadne odvážna a obetavá žena), si každú svoju akciu nahráva na kameru, aby ukrajinským súdom mohla dokázať, prečo musí tak často rozhodnúť, zranených ponechať svojmu osudu, pretože ich vyslobodenie a odvoz na ošetrenie by znamenali smrť celého záchranného tímu. Iryna médiám včera priznala, že 7 vojakov bolo zaživa zanechaných zranených v zavalenej zemľanke, pretože pre hustotu ruskej streľby ich nebolo možné najprv vyslobodiť, a potom to už bolo zbytočné. Potvrdila tiež, že na poslednej záchrannej misii musela zanechať na pozíciách 23 zranených vojakov, pretože sa k nim nebolo pre ruské drony možné priblížiť. So zranenými udržovala niekoľko hodín rádiové spojenie, ale tí potom nahlásili, že Rusi sa blížia, a požiadali o delostreleckú paľbu na svoju pozíciu. Ani toto hrdinské rozhodnutie zraneným Ukrajincom nepomohlo. Ukrajinské delá sa najprv na ich súradnice netrafili, a potom im došla munícia. Rusi buď zranených ale bojujúcich Ukrajincov vyhodili do vzduchu aj so zemľankou, alebo ich možno dorazili, pretože boli ranení, povedala Iryna. Ako Iryna tak Oleh médiám priznali, že vyššie velenie ukrajinských vojsk vydáva stále častejšie nezmyselné a zmätené rozkazy, ktorými len ženú obyčajných vojakov na samovražedné misie. Obaja veteráni 67. brigády priznali, že boli veliteľmi poslaní do Avdijivky na úplne nezmyselnú misiu, pretože už nebolo ako ani čím zranených vojakov evakuovať. Tí boli nakoniec na rozkaz ponechaní osudu, ale ústup z Avdijivky bol nariadený neskoro a jediný úzky chodník vedúci z mesta dokonca vďaka zmäteným rozkazom veliteľov zamínovali, takže ustupujúce zvyšky ukrajinskej pechoty boli likvidované na úzkej ceste nielen Rusmi, ale aj ukrajinskými mínami. 

Ďalší, kto včera drakonicky kritizoval idiotov vo velení soldatesky, bol zdravotník 42. mechanizovanej brigády Vitalij. Ten kyjevským médiám priznal, že celá nevycvičená 42. brigáda, sformovaná až v apríli 2023, bola ihneď v júni vrhnutá do ofenzívy proti Rusom pri meste Kremina, a utrpela za niekoľko dní úplne likvidačné straty, pretože vôbec nikto v celej brigáde nevie čo má robiť, a ako má bojovať. Podľa Vitalija zdravotníci brigády museli ošetrovať až 300 zranených denne, ale pritom žiadny zo zdravotníkov ani nemal akýkoľvek zdravotný výcvik alebo kvalifikáciu. 

V posledných programoch ako u Hájka (Video z  9.4 ), tak na Petr Bureš TV (Video z  13.4), som tvrdil, že Washington vojnu na Ukrajine, napriek mediálnym výkrikom a tvrdeniam českých médií a fialovej party,) úmyselne sabotuje. Ďalší doklad pre toto moje tvrdenie predložili včera sami Ukrajinci. Podľa ich údajov im USA dodali len 600 obrnených vozidiel M-113, ktoré sú síce staré, ale ako jediné dokážu aspoň trochu efektívne transportovať zranených vojakov do tyla na ošetrenie. USA pritom majú 8000 vozidiel M-113 v skladoch a 5000 v arzenáli! Ukrajinská soldateska tak musí zranených vojakov evakuovať autami, ktoré drony ľahko ničia, a ktoré nedokážu prejsť cez blatisté ruské polia, a ktoré sa neustále rozbíjajú. K tomu všetkému si musia vojaci platiť opravy týchto vozidiel z vlastného, ​​pretože ich velitelia im žiadne peniaze ani náhradné diely nedávajú. Kam miznú miliardy západnej pomoci, je tak opäť jasnejšie. USA a Západné mocnosti tak nemajú problém za deň vystreliť na ochranu Izraela viac rakiet, než Kyjevu dodali za celú vojnu. USA sami majú niekoľko tisíc moderných húfnic uskladnených v kalifornskej púšti, ale Ukrajine dodávajú len stovky diel, hlavne šroty, ktoré strieľali ešte na Hitlerčíkov. (Podrobne MAP 1932). Podľa Ukrajincov sa Západ zbytočne sústredil na dodávky granátov 155mm a munície, zatiaľ čo hlavné problémy ukrajinskej armády sú v úplnej nevybavenosti transportnými prostriedkami. A na frontovú líniu tak nie je možné dopraviť ani zásoby, ani muníciu, ani z nej evakuovať ranených!  

Ďalší vojak, ktorý sa včera v kyjevských médiách sťažoval bol Mychajlo z elitnej 80. leteckej údernej brigády. To je elitná ukrajinská brigáda, ktorá existuje celú dobu jej existencie. 80. brigáda teraz bojuje pri dedine Klishchiivka južne od Bachmutu a kyjevské médiá často opisujú horor vojnu, ktorú tam Ukrajinci prežívajú. Podľa Mychajla sa teraz do bojových pozícií nedá dostať inak, než prejsť niekoľko kilometrov pešo od zberného bodu, kam zachádzajú autá. Lenže na zberné body s vybudovanými zemľankami neustále vo dne v noci útočia ruské drony. Tie visia nad zberným bodom, a akonáhle zistia, že sa v ňom zhromaždili Ukrajinci vletia do zemľanky a vybuchnú. Mychajlo včera popísal hororové scény, ako vyzerá taká zemľanka zasiahnutá dronom, a ako dlho umierajú zranení ukrajinskí vojaci, pre ktorých rovnako žiadna pomoc nakoniec nepríde. A aj keď, ani v aute nie ste v bezpečí, pretože ruské drony ničia čokoľvek, čo sa v hĺbke niekoľkých desiatok kilometrov od frontu pohybuje. Podľa Michajla a ďalších veteránov je akákoľvek cesta na ruský front teraz cestou smrti, a nikto už nepočíta, že niekoľkodňovú misiu na fronte prežije. Podľa ďalších vojakov, sa už zrútil v dôsledku ruských útokov všetok zásobovací systém ukrajinskej armády vo frontovom páse, a vojaci soldatesky sú vysielaní do boja a úmyselne rozkazmi držaní na pozíciách, kým nevystrieľajú všetky náboje a nevypijú všetku vodu. Žiadne zásobovanie pritom už neexistuje. (Oveľa viac desivých podrobností nájdete aj s fotkami tu v angličtine, ale ide o kyjevské médium).

Pokiaľ tieto všetky informácie ako ja porovnáte s českým mainstreamom, chce sa Vám z českých médií a fialových politikov grcať! Väčšina súčasných ukrajinských vojakov bola do boja nakomandovaná rozkazmi a polapená pri brutálnom love komisárov kyjevskej soldatesky na regrútov. Nie sú nacisti, banderovci, a ani by za prehnitú Ukrajinu nebojovali. Až im a ich príbuzným raz dôjde, ako ich Západ poštval do vojny, nechal bez zbraní chcípať, a potom nakoniec zradil, aby chránil Izrael, a nemusel obetovať svoje vlastné finančné zisky, zachovajú sa najskôr ako Česi a Moravania, ktorí osobne zažili zradu spojencov Francúzska a Británie v roku 1938, a potom inklinovali k ZSSR a Rusku. Chvástal Fiala sa bude tak dlho chvastať, a nič nerobiť, aby sa mali lepšie, až Česi radšej zvolia Putina. Ostatne Putin je známy tým, že svojich vojakov šetrí, a neposiela ich do zbytočných samovražedných misií! A ako ukazuje posledná včerajšia mapa – stále zrýchľuje svoj postup na Dneper. 

Taktika generála Mordvičeva opäť oslavuje úspechy. Presne ako sme predpokladali územie medzi hrotmi jeho útokov mu padá do rúk samo.

Je pondelok 15. apríla 04.28 ráno. Analýzu som tvoril neuveriteľných 18. hodín, tak mi dajte vedieť, či to stálo za tú námahu. Majte sa krásne a ďakujem za všetku pomoc. Bez nej by nebolo našich analýz. Posledné programy: V sobotu 13. apríla s Josefom Skálom na TV Bureš nájdete tuV utorok 9. apríla reláciu s Petrom Hájkom na Protiprúde, nájdete tu. V sobotu 16. marca – diskusia Svatoš-Skála na TV Bureš tu.  Je sobota 13. apríl 2024, 05.56 ráno. Majte sa krásne a ďakujem za Vašu pomoc aj pozornosť.  

Naše analýzy číta odhadom najmenej 10 tisíc ľudí denne. Keby každý prispel desaťkorunáčkou mesačne, neboli by starosti. Pretože to tak nie je, a doba je zlá, o to viac ďakujem od srdca čitateľom, ktorí nás aj v dnešnej ťažkej dobe podporujú, aby naše analýzy mohli aj naďalej pokračovať!  Mail na mňa kpv0249@gmail.com 

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Konšpiračné výrony a hoaxy Aktualít

Aktuality zo Sorosovej stajne médií napísali článok pod názvom:„10 dôvodov, prečo vyhral Peter Pellegrini“ Považujem za potrebné uviesť niektoré fakty ...

Nasledujúci článok

Mestá a ObcePrešov

Rekonštrukčné práce na hanušovskom kaštieli by mali pokračovať

Druhá etapa rekonštrukcie Kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou, ktorý patrí pod Krajské múzeum v Prešove, by mala stáť viac ako ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Aktualizované 25.5. 11:51
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Aktualizované 25.5. 12:08
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Aktualizované 25.5. 09:59
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...