Voľby sa skončili, začínajú sa kšefty. Ostane opäť občan a volič za dverami?

1. októbra 2023


Tak voľby sa skončili. Víťazstvo Smeru – SD sa dalo očakávať. Prekvapením však bolo, že vyhral voľby s vysokým náskokom.

Väčšina voličov dala jasne najavo, že zapredaneckú prozápadnú politiku nechce. A nechce ani mafiánsku politiku, ktorou sa prezentovala bývalá koalícia za posledné tri a pol roka. Sorosov kindermanažment Progresívne Slovensko bolo porazené napriek masívnej finančnej podpore Západu hlavne z USA, protislovenských mimovládok napríklad IVO, provládnych zaplatených médií s protislovenskými Sorosovými denníkmi SME a DenníkN na čele. Týmto vymenovaným subjektom sa nepodarilo znásilniť vôľu voliča a ich sen o slobodnom živote v zvrchovanej, nezávislej a slobodnej krajine.

Ich špinavé paprče však stále Slovensko ohrozujú a bude sa treba s nimi zákonným spôsobom vyporiadať. Pretože strany vo volebnom boji nemajú byť závislé od vôle zahraničia, nemajú od Západu poberať finančné masívne podpory a slúžiť im. Majú vytvárať blaho národa tým, že budú plniť úlohy v prospech záujmov občanov SR, prosperity a vytvárať predpoklady pre zdravý rozvoj spoločnosti na všetkých úrovniach činnosti.
Mimovládky majú vtedy miesto v štáte, ak robia záslužnú činnosť napr. v oblasti zdravotníctva, starostlivosti o chorých, v oblasti podpory kultúry, sociálnej sfére a pod. Akonáhle zasahujú pod rôznym krytím do politického diania s cieľom narušenia demokracie až po snahy deštrukcie štátu, tak táto činnosť nie je legálna a zaslúžia si pozornosť OČTK (orgány činné v trestnom konaní).
Médiá majú byť nestranné objektívne, majú pravdivo informovať o dianí. Ak sú platené vládou len nato, aby hlásali provládnu politiku alebo sú platené finančnými zdrojmi zo zahraničia s cieľom narušiť samostatnosť a zvrchovanosť štátu, je urýchlene potrebné tieto deformácie napraviť.


Progresívne Slovensko si viac nezaslúži, aby som ich tak oslovoval, pretože s progresom nemajú ich predstavitelia nič spoločné. Skôr naopak. Keďže však slúžia Sorosovi, budem ich nazývať Sorosova strana, skratka SS. Táto strana sa jasne demaskovala po voľbách Šimečkovým vyhlásením „Urobíme všetko pre to, aby Smer-SD nezostavil vládu“. Nechcú rešpektovať výsledky volieb, ani následný proces. Toto nebezpečné vyhlásenie je cez čiaru ako sa povie. Svedčí o tom, že Šimečka a jeho gang je schopný napríklad podplatiť predstaviteľov Hlasu, keďže bez nich by nezostavil vládu? Pretože Hlas má príbuzný program so Smerom a vôbec nie s chorým programom SS. Alebo sa Šimečka opýta svojho zahraničného tútora čo má robiť a ako pokračovať v deštrukcii Slovenska? Alebo požiada americkú guvernérku štátu Slovensko Čaputovú, aby ho poverila zostavením vlády? Aj to sa môže stať, keďže guvernérka pochádza z toho istého košiara ako SS. Napriek jej vyjadreniu, že poverí zostavením vlády víťaznú stranu. Americká guvernérka už raz dokázala SS pomôcť, keď umelo odkladala vypísanie predčasných volieb skoro až o rok. Je to do neba volajúca drzosť, ktorej dôvodom bolo to, aby sa SS dokonale pripravila na predčasné voľby. Keby totiž boli voľby vypísané v súlade s jej morálkou, povinnosťami a potrebami štátu, tak by voľby vypísala najneskôr v máji 2023. V tom prípade by sa s veľkou pravdepodobnosťou SS nedostala cez 5% a teda ani do parlamentu, ani do vlády.

Rozhádaná Hegerova vláda padla v polovici decembra 2022 a bola poverená vykonávaním jej pôsobnosti v obmedzenom rozsahu až do vymenovania novej vlády. Čaputová vymenovaním úradníckej vlády v polovici mája 2023 natiahla čas v prospech SS a ultrapravicovej orientácie, čím hrubo zasiahla do prirodzeného zaužívaného demokratického procesu a dala jasne najavo, že jej ide politickú moc a nie o riešenie zlého stavu v spoločnosti. Odkladaním vypísania volieb americká guvernérka Čaputová tiež pravdepodobne poškodila SaS na úkor OĽANO. V prípadných májových voľbách by SaS získala viac percent ako zdevastované OĽANO.

Neočakávalo sa ani prepadnutie SME – Rodina a Republiky, ktoré ostali mimo hry. Výpadok SME – Rodina bol zapríčinený agresívnou rétorikou OĽANO proti nim. Republika doplatila na prílišnú istotu vyplývajúcu z predvolebných prieskumov, v ktorých sa pohybovala skoro až do 8% a ich záujem o voliča bol skôr pasívny. Šimečkova SS je nebezpečná uzurpátorská strana, ktorá opakovane vyhlasuje, že iba ich politika je demokratická a správna. Je to lož. Zateplený podpredseda liberálno-anarchistickej SS Grӧhling sa v Hlavných správach vyjadril: „Musíme urobiť všetko pre to, aby nevznikla vláda Smeru-SD. Jazýčkom na váhach bude podľa neho líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Či sa rozhodne, že chce ísť do vlády, ktorá je symbolom korupcie, rozkrádania, nenávisti, alebo pôjde na tú druhú stranu smerom k demokratickým stranám.”

Z nenávistných Grӧhlingových slov mrazí, ak si takto verejne bez dôkazov dovolí osočovať inú stranu. Mal možnosť dokázať na poste ministra školstva, vedy, výskumu a športu svoje kvality. Jeho riadenie rezortu bolo katastrofálne. Za celý čas na poste ministra sa iba viezol na chrbtoch svojich podriadených, ktorí mu dávali noty čo má robiť. Nebol po voľbách v roku 2020 schopný spracovať z programového vyhlásenia vlády (PVV) ani úlohy na podmienky svojho rezortu. Na jar 2022 som všetky rezorty požiadal o zaslanie priebežného plnenia úloh z PVV. Ministerstvo školstva… mi odpísalo: „V súvislosti s Vašou žiadosťou zo dňa 01.04.2022 si Vás dovoľujeme informovať, že ministerstvo školstva nemá k dispozícii predmetné informácie spracované vo Vami požadovanej štruktúre, v prílohe Vám však zasielame nový informačný materiál, ktorý obsahuje aj odpovede na Vaše otázky“. Uvedený populistický informačný materiál, žiaľ neobsahoval odpovede na moje otázky. Je viac ako zjavné, že uvedené ministerstvo nemalo tušenia o čo som ich žiadal. Čiže Grӧhlingom riadené ministerstvo PVV jednoducho odignorovalo.

Matovičova eseročka OĽANO vo voľbách totálne prepadla. V roku 2020 získali viac ako 25% a v roku 2023 necelých 9%. Aj to len vďaka toku, že Matovič zapriahol do svojej strany iné strany, ktoré by samostatne neuspeli, ale vďaka záprahu sa všetci spolu preškriabali cez 7%, čo je potrebné percento pre vstup do parlamentu pre vytvorené koalície. OĽANO čiastočne uspelo kvôli tomu, že získali hlasy rómov. (väčšinu im „ukradla SS), a divadlu s narušením tlačovky SMERu, v ktorom ako agresor vystupoval Matovič,
ktorému policajti nezabránili v jeho konaní a tak sa Kaliňák chytil do pasce a naťahoval sa s Matovičom. Matovič to okamžite potom zneužil a urobil zo seba – agresora, obeť. Podobne vystúpil aj po kampani v Lučenci s nákrčníkom komediant Pročko a tváril sa, dobre že nie ako trvalý invalid po zásahu vajcom. Čistá komédia. Neexistuje také vajce, ktoré by mu ublížilo. Muselo by byť s kameňa. Na obrázkoch vidno, že ho vajce zasiahlo do hlavy spredu. Škrupiny na temene si musel rozmazať sám rukou. A už vôbec nemohol mať porušené stavce ako tvrdil. Dokonca neukázal ani lekársku správu. Ale ako údajná obeť politiky sa to hodí nie? Stačí zahrať komédiu a získať hlasy vo voľbách.

Do parlamentu sa dostalo aj KDH. Považujem ju za slušnú konzervatívnu a proslovenskú a prorodinnú stranu. Predpokladám, že do koalície so zvrhlíkmi zo SS nepôjdu. A ešte nám zostala SNS. Strana, ktorá dostala šancu na reparát po tom, čo ju ťažko poškodil Slota. A. Danko bude musieť viesť voči ľuďom otvorenejšiu proslovenskú politiku. Nie alibistickú. Má šancu pomôcť Slovensku na jeho ceste
k slobode a demokracii. Čo sa týka zábavy v parlamente o to sa postarajú dvaja kohúti Matovič a Sulík, ktorí sa nemôžu vystáť. Sulík je známy likvidátor vlád a populista. Nie je tímový hráč a dá sa predpokladať, že bude z jeho strany nejaký samorast alebo paškvil slovenskej politiky. No čo, trochu humoru predsa treba. Ostáva len veriť, že novo zvolení politici z vôle voliča budú konečne robiť viac pre kvalitu života občanov SR.

HLAS – SD bude ten, ktorý bude rozhodovať o budúcnosti Slovenska. Voliči dali najavo, že si žiadajú ich
spoluprácu práve pre príbuznosť ich programov. Chcú ich spoluprácu. Zákerný Šimečka sa určite bude snažiť, aby zlanáril HLAS – SD na svoju stranu. Ak sa tak stane, z pohľadu voličov Hlasu to bude zrada. A z pohľadu ostatných proslovenských voličov tiež. Uvidíme, aké hry sa začnú rozohrávať v súvislosti zo zostavením vlády. A či občan nebude zase za dverami slovenskej politiky na najbližšie štyri roky. A či Slovensko bude slobodné a svojprávne vo svojich rozhodovaniach.


Viac na:
https://www.inenoviny.sk/vyzera-to-tak-ze-programove-vyhlasenie-vlady-pvv-viacere-vedenia-rezortov-odignorovalo/

https://www.google.com/search?sca_esv=569828632&q=pro%C4%8Dko+vajcia&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwiUm4iQy9SBAxXhhP0HHUSMBwsQ0#imgrc=rvIaZAaIAjyxIM
https://www.google.com/search?

ilustračné obrázky – topky.sk

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

EÚ podpisuje drakonický zákon proti slobode prejavu, aby „policajtoval“ celý internet a odstránil webové stránky obsahujúce „neschválený“ prejav!

AUTOR: Ethan Huff E. Huff: EÚ PRIJALA ZÁKON NA CENZÚRU CELÉHO INTERNETU A VYPÍNANIE STRÁNOK, KTORÉ OBSAHUJÚ NEPOVOLENÉ NÁZORY. Zatiaľ ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Ruské špeciálne služby odtajnili časť špeciálnej operácie

Ruské špeciálne služby odtajnili časť špeciálnej operácie ruského ministerstva obrany Vo svojej odpovedi na jeden diskusný príspevok som uviedol „schematicky ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...
Aktualizované 31.5. 01:06
Spravodajstvo

Mierová iniciatíva T. E. Rostasa pre Asociáciu najväčších čínskych médií

Foto: Shanghai Media Group, Šanghaj/27.mája 2024/Matúš Plecho Vážené dámy, vážení páni, na Slovensku, ktoré je geografickým centrom Európy, je spoločnosť ...
Aktualizované 31.5. 00:16
Spravodajstvo

ROSTAS S VEDENÍM ČÍNSKEJ LETECKEJ SPOLOČNOSTI

Foto: Matúš Plecho Dnešná oficiálna návšteva T.E.Rostasa v najväčšom leteckom centre veľkomesta Chang-čou a jeho leteckej univerzity a konštrukčno-vývojárskeho centra ...
Aktualizované 29.5. 15:55
Spravodajstvo

Český premiér Fiala vo štvrtok udelí Jensovi Stoltenbergovi Rad Tomáša Garyka Masaryka

Lídri šestice krajín EÚ v spoločnom pražskom vyhlásení potvrdili záväzok pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny. Do českej „muničnej iniciatívy“ sa ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...