USA 6. januára 2025 plánuje sčítanie volebných hlasov ako „udalosť národnej bezpečnosti“
DHS určilo 6. januára 2025 sčítanie volebných hlasov ako „udalosť národnej bezpečnosti“, aby sa predišlo protestom
Ministerstvo vnútornej bezpečnosti Biden-Harrisovej administratívy označilo sčítanie volebných hlasov 6. januára 2025 za „národnú špeciálnu bezpečnostnú udalosť“, čím sa na ne vzťahujú zvýšené bezpečnostné opatrenia.
Toto označenie oprávňuje tajnú službu viesť bezpečnostné úsilie a koordinovať sa s miestnymi orgánmi, podobne ako ochrana poskytovaná pri veľkých podujatiach, ako je Super Bowl alebo Valné zhromaždenie OSN. Tento krok sa predáva ako pokus zabrániť opakovaniu protestu zo 6. januára v budove hlavného mesta USA.
Kritici tvrdia, že toto označenie je jasným pokusom kriminalizovať volebné protesty a potlačiť politický nesúhlas počas procesu certifikácie.
VÝVOJ: Biden-Harris DHS určilo 6. januára 2025 sčítanie volebných hlasov „Národné špeciálne bezpečnostné podujatie“ na kriminalizáciu volebných protestov
Biden-Harris Department of Homeland Security (DHS) určilo 6. januára 2025 volebné hlasovanie za „národné špeciálne bezpečnostné podujatie“ s cieľom kriminalizovať volebné protesty. Washington DC sa až do dňa inaugurácie opäť mení na ozbrojený tábor. Rovnako ako v roku 2021 s Joeom Bidenom, americká armáda bude lemovať ulice v deň inaugurácie, keď bude nainštalovaná Kamala Harris.
„Toto označenie oprávňuje Tajnú službu viesť bezpečnostné plánovanie a poskytovať rozsiahle zdroje štátnym a miestnym orgánom, ktoré pomáhajú pri jeho realizácii. Bude to znamenať bezprecedentnú úroveň bezpečnosti, keď Kongres potvrdí výsledky prezidentských volieb. Informovalo o tom Politico.
„Národné špeciálne bezpečnostné udalosti sú udalosti najvyššieho národného významu,“ uviedol vo vyhlásení Eric Ranaghan, špeciálny agent zodpovedný za divíziu ochrany dôstojníkov tajnej služby. „Tajná služba USA v spolupráci s našimi federálnymi, štátnymi a miestnymi partnermi sa zaviazala vyvinúť a implementovať komplexný a integrovaný bezpečnostný plán na zaistenie bezpečnosti a ochrany tohto podujatia a jeho účastníkov.“
Politico informovalo:
Federálna vláda po prvý raz vyhlásila, že certifikácia prezidentských volieb v budúcom roku sa bude považovať za „národnú špeciálnu bezpečnostnú udalosť“ – čo je uznanie, že kedysi rutinná časť demokratického procesu teraz so sebou nesie osobitné riziko.
Menovanie ministra pre vnútornú bezpečnosť Alejandra Mayorkasa stavia zasadnutie Kongresu 6. januára na rovnakú úroveň bezpečnosti ako veľké podujatia, akými sú Super Bowl alebo Valné zhromaždenie OSN.
Povoľuje opatrenia zamerané na zabránenie opakovaniu nepokojov v Kapitole zo strany prívržencov Donalda Trumpa, ktorí sa snažili zvrátiť výsledky volieb v roku 2020.
Príbuzní manželky kalifornského guvernéra Gavina Newsoma, Tom a Stacey Siebelovci, organizujú finančnú zbierku pre Donalda Trumpa v Bay Area napriek hlasitej kritike bývalého prezidenta Donalda Trumpa zo strany Newsomu.
Tom Siebel, miliardársky softvérový vývojár a generálny riaditeľ C3.ai, venoval státisíce dolárov na Trumpovu kampaň v roku 2024 a súvisiace PAC. Očakáva sa, že finančná zbierka pritiahne významných účastníkov, pričom ceny lístkov sa pohybujú od 3 300 do 250 000 USD na osobu. Tento vývoj poukazuje na zaujímavú politickú dynamiku, keďže Newsom aktívne vedie kampaň za demokratickú nominantku, viceprezidentku Kamalu Harrisovú, zatiaľ čo jeho príbuzní podporujú Trumpa.
Idiot Joe Scarborough hovorí, že moderátori ABC porušili pravidlá diskusie, aby pomohli Trumpovi
Joe Scarborough z MSNBC kritizoval moderátorov diskusie ABC Davida Muira a Linsey Davisovú za to, že údajne umožnili Donaldovi Trumpovi porušiť pravidlá počas svojej debaty s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou tým, že hovoril mimo poradia a dostával viac času ako Kamala Harris. Scarborough vyjadril frustráciu nad tým, že Trumpovi bolo dovolené zasahovať a robiť poznámky bez následkov, pričom tvrdil, že to Trumpovi poskytlo výhodu v diskusii. Trump na druhej strane obvinil moderátorov zo zaujatosti s tým, že ho preverovali viac ako Harrisa, aj keď aj ona počas debaty uviedla nepravdivé tvrdenia. Moderátori neopravili Harrisovú v jej nepravdivých vyjadreniach o Trumpovej politike vrátane jeho údajného postoja k mimotelovému oplodneniu (IVF) a zákazu potratov.
Spolupredseda diskusnej komisie kritizuje moderátorov ABC za uprednostňovanie Harrisovej a zlé zaobchádzanie s Trumpom
Frank J. Fahrenkopf Jr., spolupredseda Komisie pre prezidentské debaty, kritizoval moderátorov nedávnej debaty Harris-Trump a označil ich výkon za „najhorší“, aký videl za posledných 30 rokov. Fahrenkopf uviedol, že moderátori ABC, David Muir a Linsey Davis, sa „uklonili dozadu, aby pomohli“ viceprezidentke Kamale Harrisovej, zatiaľ čo s bývalým prezidentom Donaldom Trumpom nespravodlivo zaobchádzali. Zdôraznil, že moderátori majú debaty uľahčovať, nie sa do nich púšťať ani korigovať kandidátov, čo podľa neho moderátori prešľapovali. Fahrenkopfove komentáre prispievajú ku kritike moderovania diskusie a vyvolávajú obavy zo zaujatosti a spravodlivosti v procese.
Bývalý prezident Donald Trump povedal, že sa nezúčastní ďalšej prezidentskej debaty proti viceprezidentke Kamale Harrisovej. A prečo by mal?
Tohtotýždňová debata bola fraška. Moderátori urobili pre Kamalu len výhody. Skontrolovali fakty, prerušili ho a preverili zvýšeným tónom Trumpa, zatiaľ čo nechali Kamalu zbaviť sa očividných klamstiev a smiešnych nezrovnalostí. Ale ako všetci vieme, nie je to len pri diskusiách. Toto je o médiách, ktoré neustále pracujú proti americkému ľudu a snažia sa mu strčiť jeho svetonázor do krku. Pripomeňme si nedávnu účasť Trumpa na paneli na zjazde Národnej asociácie čiernych novinárov. Bez ohľadu na to, kam Trump ide, členovia médií ho prepadávajú a útočia. Tak prečo sa s nimi zapájať? Nie je to tak, že by sa k nemu médiá správali férovo. Čo môže Trump rozhovorom s médiami získať? Nič.
Prieskum: Väčšina voličov považuje Kamalu za zodpovednú za rekordnú nelegálnu imigráciu
Prieskum New York Times/Siena College odhalil, že 63 % pravdepodobných voličov obviňuje viceprezidentku Kamalu Harrisovú z rekordnej úrovne nelegálneho prisťahovalectva na americko-mexickej hranici za posledných tri a pol roka. Harrisová bola v apríli 2021 poverená dohliadaním na otázky prisťahovalectva, no odvtedy sa od tejto úlohy dištancovala, pričom mnohí ju stále považujú za zodpovednú za prebiehajúcu hraničnú krízu. Prieskum ukazuje, že 63 percent swingových voličov obviňuje Harrisovú a bývalý prezident Donald Trump je v otázke prisťahovalectva uprednostňovaný oproti nej s rozdielom 53 ku 43 percentám. V prieskume sa zúčastnilo 1 700 pravdepodobných voličov a výsledky odzrkadľujú rastúcu nespokojnosť s Harrisovej zaobchádzaním s imigráciou, najmä medzi nevysokoškolsky vzdelanými a swingovými voličmi.
Takmer 60 percent Američanov tvrdí, že pod Kamalou sú na tom horšie
Nedávny prieskum RMG Research ukázal, že 57 percent registrovaných voličov verí, že za vlády Bidena-Harris nie sú na tom lepšie v porovnaní s pred štyrmi rokmi za Donalda Trumpa. Len 23 percent respondentov uviedlo, že ich osobné financie sa zlepšili, zatiaľ čo 38 percent uviedlo, že ich finančná situácia sa zhoršila, pričom značným problémom je inflácia. Prieskum tiež zistil, že 66 percent voličov sa domnieva, že ich príjem za posledný rok nedržal krok s infláciou, čo poukazuje na prebiehajúce ekonomické problémy. Väčšina voličov (61 percent) vyjadrila, že chcú zásadnú zmenu vo vedení od administratívy Bidena-Harrisovej, pričom mnohí uprednostňujú, aby túto zmenu zastupoval Trump.
.
Asociácia fotografov Bieleho domu kritizuje kampaň Harrisovej pre obmedzenie prístupu tlače
Asociácia spravodajských fotografov Bieleho domu (WHNPA) kritizovala kampaň viceprezidentky Kamaly Harrisovej za obmedzovanie prístupu pre tlač. Prezidentka WHNPA, Jessica Koscielniak, poslala list, v ktorom vyjadrila znepokojenie nad nedostatočným prístupom médií a uviedla, že to znevýhodňuje fotografov a ovplyvňuje pokrytie Harrisovej kampane.
Zanechajte nám komentár