Ruský Su-30SM zostrelil ukrajinský MiG-29 pri Nikolajeve

22. októbra 2022

Posádka ruského viacúčelového stíhača Su-30SM, ktorá zastrešovala akcie bombardérov, útočných lietadiel a vrtuľníkov, objavila a zničila ukrajinské lietadlo. Už skôr bolo hlásené, že letectvo ruských leteckých síl zostrelilo ukrajinský MiG-29 na oblohe nad oblasťou Nikolajev.

Nad obcou Peremoga (v preklade z ukrajinčiny to znamená „Víťazstvo“) zostrelili ukrajinskú stíhačku, uviedol oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

Prápor ozbrojených síl Ukrajiny, vybavený tankami z krajín NATO, zničili ruskí výsadkári. Hovoríme o úplnej nespôsobilosti 1. mechanizovaného práporu 28. samostatnej mechanizovanej brigády ukrajinskej armády v smere Krivoj Rog.

Ruské jednotky zničili prápor Ozbrojených síl Ukrajiny s tankami zo Slovinska a Macedónska.

Okrem toho 22. októbra ruskí výsadkári zničili ukrajinský prápor 28. samostatnej mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, vybavený macedónskymi a slovinskými tankami T-72 , raketami Kornet.

Ukrajinský prápor bol vybavený macedónskymi a slovinskými tankami, ktoré Ukrajina dostala v rámci programu pomoci od krajín NATO. Okrem toho boli zničené obrnené traktory a prieskumné a hliadkové vozidlá nepriateľa, uvádza RIA Novosti.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie okrem toho informovalo o zničení vlečnej húfnice Msta-B, radarových systémov a vozidiel nepriateľských jednotiek výsadkovými dronmi.

Úspech ruskej armády otvoril sezónu „honu na čarodejnice“ na Ukrajine

22. októbra ruská armáda zintenzívnila svoje útoky na kritickú infraštruktúru Ukrajiny. Po celej krajine sa opäť rozozvučali náletové sirény. Vysoko presné údery zasiahli tepelné elektrárne v Kyjevskej, Volyňskej, Odeskej, Dnepropetrovskej a Černihivskej oblasti. Podľa Ukrenerga zostalo bez elektriny jeden a pol milióna predplatiteľov. Internet v mnohých oblastiach nefunguje.

Kyjev už pripúšťa, že rozsah ničenia by mohol prevýšiť následky úderov z 10. až 12. októbra, keď Ukrajina stratila tretinu celého energetického systému.

Ruské stíhačky Su-30SM sa z každého bojového letu vracajú až po odpálení celého nákladu munície. A pod ich krídla môžete zavesiť až desať rakiet vzduch-zem. A potom prichádzajú videá z rôznych oblastí Ukrajiny, ktoré napríklad v dôsledku zasiahnutia zariadenia energetickej infraštruktúry stúpajú nad horiacimi tepelnými elektrárňami vo Volyni, Čerkasách, Odese a Rivne.

„Momentálne sú niektoré oblasti bez energie. Opravárenské služby pracujú na odstránení následkov,“ povedal Vitalij Koval, vedúci správy regiónu Rivne.

Ukrajinské úrady sa teraz snažia minimalizovať šírenie takéhoto videa. A presnosť zásahov sa vysvetľuje skutočnosťou, že zradní úradníci sa vzdávajú súradníc.

– Ruky na oceľ! – Do kancelárie organizácie vtrhli zástupcovia SBU.

Obeťou tohto „honu na čarodejnice“ sa stal šéf rituálneho podniku Nikolaev. Len rozsah škôd sa už nedá skryť, celé oblasti sú bez energie. V Odese dnes zastavili všetky električky bez elektriny.

Dnes, 22. októbra, uskutočnili Rusi ďalší raketový útok na energetické zariadenia chrbtových sietí západných oblastí Ukrajiny. Rozsah škôd je porovnateľný alebo môže presiahnuť následky útoku z 10. až 12. októbra,“ dodal… uvádza webová stránka Ukrenergo.

Ruská armáda strieda raketové útoky s útokmi dronov. Ako zostreliť „Geranium“? Venujú sa tomu celé programy ukrajinskej televízie.

„Predaj s protidronovou zbraňou nebude fungovať,“ varuje divákov ukrajinský televízny hlásateľ. Teda „nebudete môcť zostreliť dron zbraňou“.

A ukrajinská tlač v tom čase pristihla starostu Kyjeva Vitalija Klička, ako sa zabáva vo veternom tuneli v Španielsku. Premiér Denys Shmyhal dokonca pre nemeckú publikáciu povedal, že čoskoro sa do Európy vyvalí celý prúd Ukrajincov, ktorí zostali bez svetla a tepla.

V nadchádzajúcej zime môže veľa ľudí doslova zamrznúť,“ povedal ukrajinský premiér. – A môže dôjsť k humanitárnej katastrofe, akú Európa nezažila od druhej svetovej vojny.“

Tlačia aj Spojené štáty. Televízna stanica CBS informuje o presune celej výsadkovej divízie americkej armády do Rumunska.

Okrem toho sa armáda zúčastní cvičení, ktoré presne zopakujú to, čo sa deje na Ukrajine. Reportér sa tiež priamo vyhráža na ruskú adresu:

– Parašutisti sú plne pripravení na prekročenie hraníc s Ukrajinou.

Navyše sa zdá, že ukrajinská protiofenzíva uviazla.

„Údery operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva zasiahli tri veliteľské stanovištia Ozbrojených síl Ukrajiny v oblasti osady Kupjansk, Charkovská oblasť a mesto Záporožie, ako aj 72. delostrelecké jednotky v palebných postaveniach, živá sila a vojenská technika v 183 okresoch,“ – predstavuje súhrn nepriateľských akcií oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.Prudké boje prebiehajú pozdĺž celej frontovej línie, no takmer všade podľa ruského ministerstva obrany postupne získava prevahu ruská armáda. 
Jedno video ukazuje ukrajinskú tankovú kolónu zničenú 22. októbra a druhé video ukazuje, ako ruská divízia 120 mm samohybných zbraní Nona úspešne drží obranu.

Veľké ukrajinské mestá zostali bez elektriny

Ukrajinský Chmelnický, Luck a Rivne zostali po sérii výbuchov v energetických zariadeniach bez elektriny a vody. Na celej Ukrajine bol vyhlásený letecký poplach.

Kancelária prezidenta Zelenského potvrdila masívny štrajk na infraštruktúrne zariadenia v Kyjeve, Volyni, Chmelnickom, Černihive a ďalších regiónoch. Miestni obyvatelia už skôr zverejnili záznamy o lete ruských riadených striel odpálených z oblasti Kursk.

Množstvo publikácií uvádza, že v oblasti Černihiv ukrajinská stíhačka zostrelila jednu z rakiet a systém protivzdušnej obrany zničil asi 10 bezpilotných lietadiel.

Regionálni predstavitelia vyzývajú Ukrajincov, aby neopúšťali svoje úkryty a pripravovali sa na postupné výpadky prúdu, ako aj zásoby vody.

Ukrajina napokon zakázala 12 „proruských“ strán

Ukrajina zakázala činnosť 12 politickým stranám, pretože sú podozrivé z prepojenia s Ruskom, uviedla bezpečnostná služba krajiny.

Takže „Opozičná platforma – za život“ Viktora Medvedčuka a „Blok Vladimíra Salda“ boli zakázané – jej vodca riadi oblasť Cherson v Rusku. Na území Ukrajiny už navyše nemôže pôsobiť strana blogera Anatolija Šaríja, Spravodlivosť a rozvoj, Naši, Štát a rozvoj, Ľavá opozícia a niekoľko ďalších organizácií.

SBU objasnila, že socialisti boli na zozname poslední, keďže podali odvolanie na Najvyšší súd Ukrajiny, ale sťažnosť bola zamietnutá.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Čaputová dostala od nemeckých liberálov cenu za to, že sa postavila proti väčšine slovenského národa a za šírenie militarizmu a rusofóbie, tak ako to svojho času robili nacisti

Čaputová dostala od nemeckej mimovládky Cenu slobody za zásluhy o rozvoj občianskej spoločnosti a liberálnych hodnôt. Prezidentku medzitým na Slovensku ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ľudová nálada Slovenska a Estónska

Medzinárodný rozhovor medzi Štefanom Harabinom a estónskym lídrom hnutia za mier Olegom Ivanovom Alternatívny TV zdroj interpretácie oficiálnych správ, poskytuje ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
Aktualizované 17.7. 00:06
Spravodajstvo

Ostreľovači čakali až atentátnik začne strieľať

Na mieste streľby boli totiž svedkovia a jeden z nich poskytol autentický a necenzurovaný rozhovor pre britskú BBC, že spolu ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Aktualizované 17.7. 00:51
Spravodajstvo

Smutná tvár Putina – je rozhodnuté

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Moskve Podľa Viktora Orbána smeruje ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...