Rossija! Rossija! Obrovské skandovanie a spojené ruky na symbol jednoty spečatili na historickom slávnostnom ceremoniáli v Kremli pristúpenie 4 ukrajinských oblastí do Ruskej federácie! 

1. októbra 2022

Vladimír Putin ponúkol Kyjevu poslednú možnosť na mierové konanie, ale Zelenský namiesto toho podpísal zrýchlenú žiadosť o vstup Ukrajiny do NATO!

Lenže v NATO je z toho poprask a nikto o tom nevie, čo to má znamenať! Zelenský si na podpis na ulici priniesol stolček! Výkrik do tmy by mal oveľa väčší zmysel, pretože členstvo Ukrajiny v NATO je za súčasnej situácie vylúčené!

Podivný dátum 30. septembra, ktorý v českých konotáciách symbolizuje Mníchovskú zradu a podpis dokumentu, ktorým západné mocnosti zradili Československo, sa naopak stane dňom veľkej radosti a historickej udalosti, ktorá bola spečatená podpismi 5 štátnikov v sále Sv. Juraja v Kremli. 

Donecká, Luhanská, Záporožská a Chersonská oblasť sa oficiálne stali súčasťou Ruskej federácie.

Za Ruskú federáciu podpisoval prezident Vladimír Putin, za Doneckú oblasť Denis Pušilin, za Luhanskú oblasť Leonid Pasečnik, za Záporožskú oblasť Jevgenij Balickij a za Chersonskú oblasť Vladimir Saldo.

Slávnostnému ceremoniálu predchádzal prejav, ktorému sa budem venovať v ďalšom článku, pretože si zasluhuje dôslednejší rozbor. Podpis dokumentov bol zakončený ruskou štátnou hymnou a po jej skončení došlo k zaujímavej udalosti. Všetkých 5 politikov sa zostúpilo dohromady a spojili ruky dohromady, potom z publika sa začalo skandovať “ Rossija! Rossija! ” a všetkých 5 vrcholných politikov sa pridalo. Emocionálny okamih podčiarkol jednotu Ruska a vyslal signál, že Rusko bolo, Rusko je a Rusko bude! Inou otázkou však je bezpečnostná situácia. Od okamihu podpisov pristúpenia 4 oblastí Ukrajiny do štátneho zväzku s Ruskou federáciou sa nachádzame de facto už niekoľko hodín v III. svetovej vojne, iba zatiaľ nezačali lietať rakety a ešte nepadajú bomby, teda pokiaľ nepočítame Ukrajinu.

VIDEO: Zelenský vytiahol truc-stolček na ulici a podpísal žiadosť na lampáreň NATO

Včera sme priniesli informáciu, že na dnešok Kyjev chystá nejaké veľké ohlásenie, všetci očakávali, že pôjde o pozvanie minimálne poľských vojsk na Ukrajinu, ale všetko je nakoniec inak. To tajomné oznámenie v skutočnosti spočívalo v niečom úplne inom. Vladimir Putin v prejave v Kremli ponúkol Ukrajine rokovania o mieri, lenže Kyjev ponuku odmietol a pripravil pre Kremeľ hranú scénku. Volodymyr Zelenský totiž oficiálne podpísal žiadosť Ukrajiny o zrýchlené prijatie do NATO.

Bizarný ceremoniál sa odohral údajne na vyprázdnenej ulici v Kyjeve, ktorá opäť pri pozornom sledovaní pripomína CGI fotomontáž na zelenom plátne, pričom Zelenský mal pred sebou stolček a na kameru oznámil, že podpisuje žiadosť Ukrajiny o zrýchlený vstup do NATO. Potom dokument podpísal. Bizarný ceremoniál bez hostí a bez novinárov pôsobil ako truc-podnik proti ceremoniálu v Kremli, čo iba podčiarkuje zúfalosť celej situácie. Ukrajina nie je partnerom Západu! A v Bruseli je podľa informácií z oficiálne podanej žiadosti poprask, pretože to nebolo predjednané a s nikým v Bruseli konzultované.

Ukrajina je nástrojom Západu proti Rusku a Zelenský, keď sa dostane von z kokaínového delíria, to musí jasne vedieť, že pre západných partnerov je Ukrajina len delová guľa proti ruským pozíciám vo vojne, ktorá sa vedie na Ukrajine. Aj keď pozor, od dnešného dňa to už neplatí. Od piatku 30. septembra sa vojna vedie na dvoch územiach, na Ukrajine a v západnej časti Rusku, konkrétne v Doneckej, Luhanskej, Záprožskej a Chersonskej oblasti západného federálneho okruhu Ruskej federácie. To sú nové označenia všetkých 4 nových pripojených celkov.

VIDEO: Slávnostný ceremoniál v Kremli

Federálne zhromaždenie v podobe Štátnej dumy v nadchádzajúcich dňoch usporiada a schváli všetky nevyhnutné postupy, povedala hovorkyňa Rady federácie Valentina Matvienko. Referendá o pripojení k Rusku sa konali v štyroch regiónoch od 23. do 27. septembra. V DLR tento návrh podporilo 99,23 % hlasujúcich účastníkov, v LLR – 98,42 %, v Chersonskej oblasti – 87,05 % a v regióne Záporožie – 93,11. Na regulérnosť volieb dohliadli desiatky zahraničných pozorovateľov a o výsledku sa nepochybovalo, pretože všetky tieto oblasti tvoria v drvivej a absolútnej prevahe obyvatelia ruského etnického pôvodu. Ukrajina nikdy nemusela prísť o svoje územie, keby nedošlo koncom roka 2013 za hlavnej podpory Georgea Sorosa a jeho ukrajinskej divízie na zorchestrovanie nepokojov v Kyjeve v dôsledku neochoty prezidenta Viktora Janukovyča podpísať nevýhodnú Asociačnú zmluvu s Európskou úniou.

Zmluva o pridružení je predstupňom na podanie prihlášky do EÚ a zahŕňala požiadavku na privatizáciu štátnej infraštruktúry. Ukrajina mala tiež deregulovať štátne byty a ich nájmy. Mal prebehnúť rovnaký transformačný proces ako v ČR po roku 1989. Bola to rozkrádačka za bieleho dňa s cieľom vyviesť majetok štátu do rúk zahraničných spoločností. Pôvodne pritom Janukovyč dostal prísľub, že Asociačná zmluva s EÚ nebude po Ukrajine nič požadovať a iba ponúkne Ukrajincom možnosť otvorenia trhu práce v EÚ, čo bol hlavný náboj Asociačnej dohody, prečo ju chcelo toľko Ukrajincov. Janukovyč ale zistil, za akú strašnú cenu by to bolo. Ľudia by prišli o lacné bývanie, o lacné energie, o lacné potraviny, o lacné palivá. A preto sa rozhodol koncom septembra 2013, že Asociačnú dohodu s EÚ nepodpíše.

Vojna na Ukrajine začala 22. februára 2014 spustením štátneho prevratu z ulice a zvrhnutím demokraticky zvoleného prezidenta, ktorý až do konca nedovolil, aby sa strieľalo do demonštrantov

Open Society v Kyjeve okamžite začala organizovať farebnú revolúciu, ale tentoraz to malo byť inak. V polovici novembra sa Open Society stiahla späť a na jej miesto nastúpili ľudia z americkej organizácie NED (National endowment for democracy) a v spolupráci so CIA a s americkým ministerstvom zahraničia začali byť kontaktovaní členovia extrémistickej a neonacistickej organizácie Pravý sektor, ktorý bol prelezený ľuďmi podporujúcich odkaz Stepana Banderu a odkaz ukrajinskej divízie SS-Galizien. Členovia Pravého sektora dostali za úlohu obsadiť najväčšie námestie v Kyjeve a opevniť sa tam.

Pozvaní hostia v sále Sv. Juraja v Kremli

Námestie slobody sa stalo Majdanom a humanitárne organizácie pomáhali na Majdan pašovať zbrane, Molotov koktaily, lovecké pušky, muníciu a ďalšie zbrane. Keď Viktor Janukovyč pochopil, že toto už nie je demonštrácia, ale zo zahraničia riadený pokus o štátny prevrat, tak povolal do akcie špeciálne jednotky Berkut, ktoré mali bez zbraní demonštrantov z námestia vytlačiť.

Janukovyč sa bál krviprelievania a nedovolil jednotkám Berkut, aby mali strelné zbrane. Lenže, došlo k masakru z opačnej strany. Členovia Pravého sektora začali paľbu z loveckých pušiek do príslušníkov Berkutu a niekoľko ich bolo zastrelených. V tom čase už bolo jasné, že sa nemožno vyhnúť zásahu za použitia strelných zbraní. Lenže Janukovyč to nedovolil. To viedlo k odchodu mnohých členov jednotiek Berkut, ktorí odmietali nechať nie seba strieľať z loveckých pušiek demonštrantov. Janukovyč tak stratil podporu elitného Berkutu a to bol jeho koniec.

Puč v Kyjeve riadili americké tajné služby

Dňa 21. februára 2014 v televíznom vystúpení oznámil, že sa dohodol s predstaviteľmi EÚ, že odstúpi z funkcie prezidenta a usporiada nové voľby. Predstavitelia opozície s návrhom súhlasili a dohodu podpísali. Ešte v ten večer na americkom veľvyslanectve v Kyjeve operátori Ústrednej spravodajskej služby dohodli s predákmi Pravého sektora, že zmluvu podpísanú popoludní ten deň hneď nasledujúci deň 22. februára vypovedia a vykonajú útok na kancelárie Generálneho prokurátora Ukrajiny.

Mali ho donútiť, aby podpísal zatykač na prezidenta Viktora Janukovyča. Zároveň bolo vyslané komando do Janukovyčovej vily. Lenže prezident bol z Generálnej prokuratúry zavčas varovaný, pretože ostraha budovy viedla s ozbrojenými členmi Pravého sektora prestrelku a tí na nich kričali, že chcú po prokurátorovi, aby podpísal zatykač na Janukovyča, že milície Pravého sektora už pre neho idú.

Podpis prístupových protokolov

Vďaka tomu bol Janukovyč varovaný a dostal časové okno, ktoré mu umožnilo dostať sa na letisko v Kyjeve a odletieť do Ruska. Zosadenie Janukovyča z funkcie prezidenta ukrajinským parlamentom v ten istý deň prebehlo ex post a nemalo vplyv na samotný fakt štátneho prevratu z ulice. V ten deň 22. februára 2014 sa pučisti a náckovia z Pravého sektora chopili moci a obyvatelia Donbasu, Krymu a oblastí s ruským etnikom tento puč neprijali a neakceptovali. Tým vypukla občianska vojna na Ukrajine. Piatkový návrat ruskojazyčných oblastí do náručia Ruska je dôsledkom štátneho prevratu vo februári 2014 v Kyjeve. Bez neho by nikdy nedošlo k tomu, čo sa deje dnes. A presne tak sa treba pozerať na dnešné reálie.

-VK- Šéfredaktor AE News

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

DOKUMENT: Harabin žiada Žilinku zrušiť rozhodnutie o obvinení za hanobenie ukrajinského národa

Harabinove obvinenie za výrok o Putinovi je založený na nasledujúcom právnom idiótizme – podľa Lipšica, Honza, Nociara, prokurátorov špeciálnej prokuratúry, Piknu, ...

Nasledujúci článok

Správy z GALAXIE

Rozhovor s Cobrom a PFC Japan Official (1. časť)

Informácie ohľadom vzostupu ľudstva a oslobodenia Zeme 29.9.2022 We Love Mass Meditation, International Golden Age Group a Prepare for Change Japan ...
Aktualizované 12.7. 12:46
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Aktualizované 13.7. 10:39
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...
Spravodajstvo

Pellegrini v Poľsku podporuje Ukronacistov i najradikálnejších vojnových štváčov a Rusofóbov v Európe?

Poľský prezident Andrzej Duda (vpravo) víta slovenského prezidenta Petra Pellegriniho pred spoločným pracovným stretnutím vo Varšave 4. júla 2024. Milí ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Spravodajstvo

Obrat v rétorike Kyjeva. Zelenskyj odrazu „zabudol“ na hranice z roku 1991

autor: Vasyl Muravytskyj preklad: Imrich Kovačič Kyjevský režim, ktorého hlavným vojenským cieľom bolo dosiahnutie „hraníc z roku 1991“ (teda vrátenie ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Aktualizované 15.7. 00:17
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...