REVANŠIZMUS MINISTROV OBRANY ŠVÉDSKA, FRANCÚZSKA A NEMECKA, ABY SA UKRAJINA POMSTILA RUSOM ZA HISTORICKÉ PORÁŽKY ZÁPADNÝCH ARMÁD U BORODINA, POLTAVY A V II. SVETOVEJ VOJNE!

15. augusta 2022

Dmitrij Gordon a Oleksej Arestovič v rozhovore o revanšizme globalistov

UKRAJINA/EU: Absurdná dráma Havlovho formátu vo vojnovom obleku. Tak by sa dal nazvať rozhovor, ktorý natočil moderátor ukrajinskej televízie Dmitrij Gordon s poradcom prezidenta Volodymyra Zelenského a vrchným propagandistom Kyjeva Oleksejom Arestovičom. Ten sa totiž za zvukov leteckého poplachu v Kyjeve, kde bol rozhovor natáčaný, rozhovoril o tom, čo zaznieva od ministrov obrany západných krajín pri stretnutí s ukrajinskými zástupcami v Bruseli alebo na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku. Arestovič sa pochválil, že Francúzi prosia Ukrajincov, aby dobili Rusov a pomstili sa za porážku napoleonskej armády u Borodina v roku 1812. Švédi vraj prosia Ukrajincov, aby sa pomstili Rusom za porážku pri Poltave v roku 1709. Ukrajincov v zmysle, aby sa pomstili aj za nich za porážku Nemecka v II. sv. vojne.

Arestovič tak odhalil obrovský revanšizmus západných štátov vo vzťahu k Rusku, ktorý sa tiahne až do počiatkov 18. storočia. Ak je to pravda a Arestovič nepreháňa a hovorí pravdu, potom by nám malo zrednúť, pretože to znamená, že západné krajiny majú želanie odvety a revanšizmus v tomto ohľade je jedným z mohutných hnacích motorov vojny na Ukrajine. Arestovič za zvukov leteckého poplachu pri prechádzke v kyjevských uliciach ale pokračoval a vyložil Gordonovi svetlú budúcnosť Ukrajiny.  Arestovič podľa svojich slov neverí, že by sa Ukrajina rozdelila podľa modelu dvoch Kóreí na dve časti, neverí ani na trvalý stav na fronte.

V najhoršom prípade sa vraj len nepodarí jesenná ofenzíva a ukrajinská armáda bude musieť v zákopoch prezimovať (nezmienil sa o tom, ako prezimuje ukrajinské obyvateľstvo bez ruského plynu, pretože tentoraz EÚ nebude môcť už Ukrajine plyn poslať zo západu) a na jar vraj už bude mať Ukrajina dostatok komplexných a pokročilých amerických a západných zbraní a vynesie Rusov v zuboch z Ukrajiny.

Arestovičove fantázie za zvukov leteckého poplachu v Kyjeve

Zvukový podmaz kvíliacej sirény z diaľky hlásiaci letecký poplach dodával Arestovičovmu fantazírovaniu pri prechádzke ulicou bizarný nádych šialenstva, ktoré celému rozhovoru dodávalo naozaj desivý rozmer. Psychiatria toto nazýva deluzorným stavom odtrhnutia od reality, keď jedinec si vytvorí vlastný perfektný svet (perfect world syndróm) a o tomto svete potom farbisto rozpráva a snaží sa o ňom presvedčiť ostatných.  Pre bežný život je taká psychická porucha nežiaduca, ale na účely vojnovej propagandy je naopak žiaduca a veľmi cenená. Títo propagandisti môžu líčiť dokonalý a perfektný svet aj vo chvíli, keď už vojská cudzej armády vchádzajú do mesta, ale osoba v deluzornom stave bude stále presviedčať ostatných o výsledku podľa vízie perfektného sveta.

Dmitrij Gordon a Oleksej Arestovič pri prechádzke v Kyjeve

O tých západných zbraniach si musíme povedať vo väčších súvislostiach niekoľko podrobností. Zbrane dodávané na Ukrajinu je možné rozdeliť do svojich skupín. Prvú skupinu tvorí šrot, čo je stará sovietska alebo stará západná výzbroj s vekom viac ako 40 alebo 50 rokov, ktorá je už nepoužiteľná, nepojazdná, prípadne pojazdná za cenu veľkých kompromisov. Druhou skupinou sú moderné zbrane, ale na pokraji alebo za lehotou trvanlivosti. To platí predovšetkým o amerických a britských protitankových systémoch Javelin a NLAW, ktoré často neštartujú, zlyhávajú štartéry rakiet, nefunguje navigácia paľby a pod.

Ukrajinci predávajú zbrane na Darknete namiesto ich strieľania proti Rusom, pretože to je vyhadzovanie peňazí z okna

Ruská armáda potom nachádza celé debny tejto munície úplne nedotknuté a vyzerá to, ako by ich Ukrajinci zabudli použiť a stiahli sa z pozícií. Tomu ale tak nie je. V drvivej väčšine prípadov jednoducho ukrajinskí vojaci zistia, že komplexy nefungujú. Nie vždy je to spôsobené vekom munície. Ide totiž o triky ukrajinskej mafie, ktorá masívne s týmito zbraňami obchoduje na Darknete. Funguje to nasledujúcim spôsobom: Potom, čo Američania lietadlami privezú do Poľska debny s Javelinou, tak už v Poľsku sa poľskí parťáci Ukrajincov z mafie postarajú o ich znefunkčnenie.

Komplexy Javelin ukoristené Ruskou armádou

Akonáhle zbrane prídu do zákopov a na pozície, vojaci sa okamžite obrátia na vopred dohodnutých priekupníkov, že majú k dispozícii rakety, ktoré „akože“ nefungujú, je to „akože“ na odpis a jedna raketa Javelin je iba za 100 EUR. Celý komplex s navigátorom za 1 000 EUR. To je cena, za ktorú vojaci predávajú muníciu priamo zo zákopov späť do tyla. Debny sa odpíšu ako nefunkčné a zamieria „akože“ späť k oprave Američanom, ale v skutočnosti mieria zo zákopov späť do Poľska k priekupníkom, kde sa štartéry znovu namontujú a sú z nich funkčné kúsky pre čierny trh.

Tie sa potom predávajú na Darknete za násobne vyššie peniaze. Vojaci si zarobia na pozíciách okolo 1 000 EUR za jeden „nefunkčný“ komplex, priekupníci v Poľsku po rekompletácii a zfunkčnení zbrane ju predávajú cez Darknet za cca. 30 000 EUR/USD. Záujem je značný, na Darknete sa už podľa amerických médií predalo cez dve stovky Javelinov, ktoré skončia bohvie kde. Pre mnohých Ukrajincov sú americké zbrane cestou k skutočnému zbohatnutiu.

Dve skupiny zbraní na Ukrajine: Šrot a tovar na kšeft

Prečo by strieľali takýto cenný tovar na ruské bévépečka a zastarané tanky, keď môžu raketové komplexy predať na čiernom trhu cez poľských priekupníkov? Zbrane z Ukrajiny putujú na Kaukaz, na Balkán a na Blízky Východ. Odtiaľ potom tureckí priekupníci zbrane posúvajú ďalej do krajín Sahelu a rovníkovej Afriky, kde jednotlivým bojovkám poskytujú vojenskú výhodu nad súpermi. Vojna na Ukrajine je dôsledkom rozpadu Sovietskeho zväzu, ktorý držal na uzde neonacistické ukrajinské nálady a hnutia, ktoré v roku 2014 prevzali po Majdane kontrolu nad väčšinou Ukrajiny.

Keby to bol vnútorný konflikt Ukrajiny, bola by to iná situácia. Ale Majdan vypukol na základe masívnej finančnej podpory ukrajinskej opozície z USA, a tiež za značnej podpory Európskej únie. Prezident Janukovyč v roku 2014 úplne netušil, proti čomu a proti komu stojí. A keď to konečne pochopil, musel narýchlo utiecť, pretože náckovia z Azovu a Pravého sektora by mu odrezali hlavu.

Ponuka protitankového komplexu Javelin z Ukrajiny za 30 000 USD na Darknete

Arestovič teda vykresľuje budúcnosť Ukrajiny ako veľké a dopredu dané víťazstvo vďaka zbraniam zo Západu, ale zo Západu prichádza ďalší a ďalší šrot. 

Slovensko v piatok oznámilo [ 1 ], že odovzdá Ukrajine všetky svoje stíhačky MiG-29 a dostane za to od Európskej únie nejaké peniaze na zaistenie bezpečnosti Slovenska. Nepôjde o peniaze na nákup nových stíhačiek, ale o peniaze na platenie hliadkovej služby NATO nad Slovenskom. Slovensko budú strážiť stíhačky zo SR a z ďalších krajín NATO a Slovensko za to bude platiť peniazmi, ktoré (možno) dostane od EÚ za približne 11 stíhačiek MiG-29 odovzdaných Ukrajine v havarijnom stave. Stíhačky sú totiž v takom zlom stave, že slovenská armáda ukončila ich prevádzku a teraz sa ich chce zbaviť.

Slovensko nečaká modernizácia armády, ale práve prebieha de facto demilitarizácia celej krajiny

A tak ich pošlú Zelenskému na Ukrajinu, asi v domnení, že náhradné diely na prevádzku stíhačiek MiG-29 budú mať aspoň Ukrajinci. Zamyslime sa ale nad inou vecou. Slovensko už nemá vlastnú protivzdušnú obranu, takže tu zaisťujú nemecké batérie rakiet Patriot rozmiestnené na amerických základniach na Sliači a v Malackách. Jediný chrbtový systém S-300, ktorý Slovensko malo, venovala Hegerova vláda zadarmo Ukrajine. Komplex iba o 5 dní neskôr zničila neďaleko Izjumu ruská raketa Kaliber. Teraz sa Slovensko zbaví úplne všetkých svojich stíhačiek bez toho, aby malo k dispozícii náhrady, takže Ukrajina dostane aj všetky slovenské stíhacie stroje a obranu slovenského neba bude zabezpečovať NATO a niekto iný v aliancii, ktorému sa za to bude platiť.

Slovensko daruje všetky svoje MiGy 29 Ukrajine

Celé to vyzerá ako modernizácia, ale v skutočnosti to je demilitarizácia Slovenska v priamom prenose, a to ešte Ruská armáda na územie Slovenska nevstúpila. Hegerova vláda demilitarizuje Slovensko sama a dobrovoľne. Pred 2 týždňami Slovensko poslalo  2 ]  na Ukrajinu aj najnovšie húfnice Zuzana 2. Otázkou tak je, kedy Slovensko odovzdá Ukrajine aj svojich vojakov, pretože aj na to čoskoro dôjde, vzhľadom na obrovské problémy s vojenským personálom na ukrajinskom fronte, kde sa objavujú už starci vo veku nad 55 rokov. Kyjev bude čoskoro požadovať už nielen muníciu a zbrane, ale aj ľudskú silu do bojov na fronte.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Putin podráždil Západ novým partnerstvom

Ilustračné foto: Erdogan a Putin. Zdroj: Alexander Nikoľsky/RIA Spolupráca medzi prezidentmi Ruska a Turecka poburuje západné krajiny, píše Steven Erlanger ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Politická korektnosť je založená na znásilňovaní prirodzených práv a zákonov prírody, preto stroskotá

V spätnom pohľade sa obdobie covidovej epidémie a následných drakonických opatrení javí ako veľká manipulácia, kde sa spojila vidina obrovského ...
Spravodajstvo

Výzva vláde Slovenskej republiky a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky

Národná rada Slovenskej republiky (© insider, web: imhd.sk) V posledných rokoch, minimálne od roku 2014, sme boli svedkami boja proti ...
Spravodajstvo

Prezidentský mandát alebo "svojvôľa" Zelenského

„Všetci sme tu,“ hovorí Zelenskyj, Ukrajinec z Kyjeva Volebný mandát prezidenta Volodymyra Zelenského vypršal 20. mája. V médiách sa začínajú ...
Spravodajstvo

"Dráčik" ostro kritizuje a stránka "Hoaxy a podvody" ministerstva vnútra reaguje

Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:Screenshot FB) Po atentáte na premiéra Roberta Fica začali pribúdať príspevky a články hodnotiace udalosť ako ...
Spravodajstvo

TIBOR ELIOT ROSTAS: IBA VÍZIA NÁS SPOJÍ

Foto: screen video zvtv Tibor Eliot Rostas je na pokračujúcej návšteve Číny, kam ho pozvala jej vláda. Je presvedčený o ...
Spravodajstvo

Kvalifikácia skutku streľby na Roberta Fica

mája 23, 2024 Pozor (postreh)! Generál Žilinka vyhlásil na kamery, že trestný skutok proti Robertovi Ficovi má byť kvalifikovaný ako pokus ...
Spravodajstvo

AKO A EKO ĎALEJ SLOVENSKO?

Ako a eko ďalej Slovensko po atentáte na premiéra? Atentát zatiaľ nateraz úspešne (ako pre koho?) preživšieho premiéra slovenskej vlády ...
Spravodajstvo

Konšpiračné médiá a predsedníčka Rady sudcov Kosová

Všetkým ústavným činiteľom, ústavným orgánom prokuratúre, justícii, parlamentným a mimo parlamentným politickým subjektom, tretiemu sektoru a občianskej verejnosti:  Naleteli ste na habaďúru nálepky ...
Spravodajstvo

Modlitba za Fica

Modlitba za Roberta Fica Vážení spoluobčania, pán Fico je vo vážnom zdravotnom stave. Navrhujem, aby sme mu pomohli získať „silu“ ...
Spravodajstvo

PETÍCIA za zrušenie strany PROGRESÍVNE SLOVENSKO 

PETÍCIA ZA ZRUŠENIE STRANY PROGRESÍVNE SLOVENSKO TU Vážení občania, S hlbokým znepokojením sledujeme činnosti a vyjadrenia politickej strany Progresívne Slovensko. ...
Spravodajstvo

T.E.ROSTAS DNES V ČÍNE NA ZASADNUTÍ OBCHODNEJ RADY ČÍNA – STREDNÁ A VÝCHODNÁ EURÓPA

Foto: Matúš Plecho V čínskom meste Ningbo v provincii Zhejiang, sa konalo 8. zasadnutie obchodnej rady Čína-CEEC. V rámci svojej ...