Proti klimatickej agende stojí viac ako 1600 vedcov – vrátane nositeľov Nobelovej ceny

17. augusta 2023

Klimatický podvod je základom súčasnej politiky EÚ!

Cieľom tejto politiky je likvidácia životnej úrovne, deindustrializácia, strata potravinovej bezpečnosti a zavádzanie „klimatických koncentrákov“ v 15-minútových múdrych mestách.

Varovným mementom by pre nás mala byť situácia na Srí Lanke, kde sa v malom ukázalo čo sa chystá nielen pre celú EÚ, ale aj pre mnohé ďalšie krajiny, ktorých vlády sa rozhodli presadiť extrémne škodlivú klimatickú agendu.

Zatiaľ čo establishment má oporu v skorumpovaných tzv. „vedcoch,“ tak tí odvážnejší vedci, ktorí sa stavajú proti zelenej samovražde, vytvárajú stále širšiu alianciu odporcov v snahe odvrátiť politiku založenú na klimatickom šialenstve.

Podpisom Svetovej  deklarácie o klíme  už 1 609 vedcov z celého sveta vyslalo jasný signál proti klimatickej panike, ktorú súčasný politický establishment živí.

Manifest Johna F. Clausera hovorí: Jasná správa, žiadna klimatická kríza neexistuje. Počet kritických vedcov, ktorí sa už nepodriaďujú dogme o údajne človekom spôsobenej zmene klímy, rastie.

Na rozdiel od toho, čo sa tvrdí v mainstreame, sotva kto pochybuje o tom, že klíma sa v priebehu storočí a tisícročí neustále menila (a mení). Problematický je naopak názor, že by to mali byť iba ľudia – presnejšie: ich emisie CO2 –, kto spôsobuje klimatické zmeny…

A to dokonca vraj do takej miery, že Zem bude čoskoro prakticky neobývateľná, ibaže by existovalo bezprecedentné prerozdeľovanie poháňanej biliónmi peňazí z daní.

Signatárom Svetovej deklarácie o klíme je jasné, že tieto nebezpečné tvrdenia sú založené čisto na chybných modelovacích pokusoch. Toto hovorí  manifest:

Každý, kto verí výsledkom klimatického modelu, verí tomu, čo stavitelia modelov zadali. To je práve problém dnešnej klimatickej diskusie, pre ktorú majú klimatické modely ústredný význam.

Klimatická veda sa zvrhla v diskusii založenej skôr na presvedčení, než na zdravej sebakritickej vede. Nemali by sme sa zbaviť naivnej viery v nevyzreté klimatické modely?

Kritický manifest doteraz podpísalo celkom 1609 vedcov. Obzvlášť veľké množstvo ich pochádza z krajín, ako je Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty, kde je v súčasnej dobe klimatická agenda zvlášť propagovaná.

„Populárny príbeh o zmene klímy odráža nebezpečnú korupciu vedy, ktorá ohrozuje svetovú ekonomiku a blahobyt miliárd ľudí. 
Pomýlená klimatická veda metastázovala do masívnej šokovo-žurnalistickej pseudovedy. 
Na druhej strane sa pseudoveda stala obetným baránkom pre širokú škálu iných nesúvisiacich neduhov. 
Bol propagovaný a rozšírený podobne pomýlenými obchodnými marketingovými agentmi, politikmi, novinármi, vládnymi agentúrami a environmentalistami. 
Podľa mňa skutočná klimatická kríza neexistuje. 
Existuje však veľmi reálny problém so zabezpečením slušnej životnej úrovne veľkej svetovej populácii a s tým súvisiaca energetická kríza. 
To posledné sa zbytočne zhoršuje tým, čo je podľa mňa nesprávna klimatická veda.“

Jedným z  najnovších signatárov je John F. Clauser, ktorý v roku 2022 obdržal Nobelovu cenu za fyziku. V nedávnom prejave označil IPCC za jeden z najhorších zdrojov nebezpečných dezinformácií a vyhlásil:

„Pozor: Ak robíte dobrú vedu, môže vás to zaviesť do politicky nekorektných oblastí. Ale dobrý vedec by sa tým nemal nechať zastaviť.“

Clintel, ktorý inicioval Svetovú deklaráciu o klíme, sa chce stať alternatívou k IPCC. Viac sa sústredí na fakty, pričom kategoricky nevylučuje určitý ľudský vplyv na klímu, ale zdôrazňuje, že súčasné mierne oteplenie je nielen oveľa slabšie, než predpovedá IPCC, ale je tiež normálne vzhľadom ku koncu Malej doby ľadovej v roku 1850.

K obsahu CO2  v ovzduší uvádza:

CO2 nie je znečisťujúca látka. Je nevyhnutný pre všetok život na Zemi. Fotosyntéza je požehnaním. Viac CO2  je prospešné pre prírodu, ozelenenie Zeme, ďalšie CO2  vo vzduchu podporilo rast celosvetovej rastlinnej biomasy. Je tiež dobrý pre poľnohospodárstvo, zvyšuje výnosy plodín po celom svete.

Klimatická kríza neexistuje, prírodných katastrof nepribúda, CO2 nie je zabijácky plyn a panika a alarmizmus sú nevhodné a škodlivé. Vyhlásenie uvádza:

Naša rada európskym lídrom je, že veda by sa mala snažiť o oveľa lepšie pochopenie klimatického systému, zatiaľ čo tvorcovia politík by sa mali zamerať na minimalizáciu potenciálnych škôd na klíme tým, že uprednostnia adaptačné stratégie založené na osvedčených a dostupných technológiách.
Prispôsobenie sa klimatickým podmienkam je vždy účinné, bez ohľadu na príčinu.
Opatrenia „nulového uhlíka v roku 2050“ sú preto pre vedcov zastarané, pretože sú založené na prílišnom zveličovaní vplyvu skleníkových plynov a v konečnom dôsledku prinášajú svetovej populácii len utrpenie bez toho, aby poskytovali riešenie problémov, ktoré by mohli v budúcnosti nastať.
Na záver skupina uvádza:
Svetová deklarácia klímy (WCD) spojila veľké množstvo kompetentných vedcov z celého sveta. 
Značné znalosti a skúsenosti tejto skupiny sú nepostrádateľné pre dosiahnutie vyváženého, ​​nezaujatého a kompetentného pohľadu na zmenu klímy.
Od tejto chvíle bude skupina fungovať ako „Global Climate Intelligence Group.“ Skupina CLINTEL bude vládam a spoločnostiam po celom svete poskytovať vyžiadané aj nevyžiadané rady o zmene klímy a energetickej transformácii.

zdroj: clintel.org

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Vojna na Ukrajine je FAKE alebo HOAX? Priatelia užívajte si rovnako krásne leto a zahoďte strachy, ktoré vytvára skrytá ruka v pozadí, chce vás iba mať pod kontrolou…

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

MOR HO!

Občan ako nevoľník - Časť II.

Prečo sa ty so mnou vadíš, ty moje milé zlé ja?  Rozprávka O troch grošoch pre dospelých si vyžaduje kopec znalostí ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Jeffrey Sachs: USA chcú rozšíriť svoje vojenské impérium, chcú NATO všade, kde sa im zachce 

Foto: Youtube – Aby bylo jasno Jeffrey Sachs hosťom v “ABY BOLO JASNO”: USA chcú rozšíriť svoje vojenské impérium. Chcú ...
Aktualizované 22.9. 22:51
Spravodajstvo

Comirnaty Omicron XBB.1.5? To čo je? Nové šialenstvo predo dvermi?

Milí priatelia, chcem veriť tomu, že snáď už iba samovrah sa dá očkovať! Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa očkovanie novou adaptovanou ...
Spravodajstvo

Okupanti v uliciach, kto ich zavolal? Budú vyzbrojovať utečencov k terorizmu?

VAROVANIE! Čo toto má znamenať? Americký vojaci včera večer v uliciach Bratislavy?!? Ak áno, aký bol dôvod ich pochodu Bratislavou? Veľká ...
Spravodajstvo

Tragédia Slovenska = vláda Progresívneho Slovenska

Poslanec NR SR Milan Vetrák ma vo svojom článku upútal otázkou: „Ak nominanti Progresívneho Slovenska (PS) tunelujú peniaze v státisícoch eur v samospráve, ...
Spravodajstvo

Čaputová je v riadnom strese, PS asi klesajú preferencie a Matovič kope ako zdochýnajúca kobyla

Promovaná právnička Zuzana Čaputová resp. jej právny poradca Mazák sa asi záver svojho mandátu rozhodli presedieť v súdnych sieňach Zuzana ...
Spravodajstvo

Dozvieme sa niekedy celú pravdu o Majdane 2013-14?

Ilustračný obrázok: flickr Milí priatelia, je potrebné si stále pripomínať, kto stál za neústavným teroristickým pučom v Kyjeve v roku 2014, ...
Aktualizované 23.9. 22:55
Spravodajstvo

159. VÝROČIE NARODENIA ANDREJA HLINKU

Michael Ochs Archives/Getty Images Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal ...
Spravodajstvo

Príhovor k národu

ilustračný obrázok: newscientist Milé Slovenky a Slováci/Sloveni, Podľa výsledkov výskumu genealógie sme etnicky najstarším národom Európy, no z dôvodu nepriazne dejinného vývoja ...
Spravodajstvo

JUDr. Štefan Harabin hosťom v TV Slovan

Štefan Harabin o nových pozitívnych aktuálnych rozhodnutiach na súde voči antirúškarom, ktorí nepodľahli koviddiktatúre a správali sa podľa toho ako ...
Spravodajstvo

Nelegálny papierik - Judita Laššáková

O nelegálnom papieriku, o ktorý sa opiera Igor Matovič a zriadil si aj kričiace auto na to, aby ho bolo ...
Aktualizované 23.9. 23:35
Spravodajstvo

Čaputová a Ódor chcú na Slovensku Islamský kalifát?

JUDr. Štefan Harabin Podľa Hamrana nemá polícia SR potenciál na ustráženie našich hraníc… nemal by sa zamyslieť nad svojou kompetenciou? ...