Prof. Peter Staněk: Zaradíte sa do celku, ktorý prikyvuje, alebo sa rozhodnete ináč?

31. októbra 2023
smart city – inteligentné mesto

Zaradíte sa do celku, ktorý prikyvuje a so všetkým súhlasí?

Digitálna identita má byť základom prichádzajúceho sveta…

…tak to znamená jedno jediné, každý z nás musí mať pričlenenú absolútne jedinečnú individuálnu digitálnu identitu, s ktorou bude spojený COVIDPASS, vaše cestovné preukazy, váš občiansky preukaz, všetko, čo sa týka vášho života, včítane aktív a všetkého ostatného.

Projekt: C40 CITIES

C40 je globálna sieť takmer 100 primátorov popredných svetových miest, ktorí sú zjednotení v boji proti klimatickej kríze. Starostovia miest C40 sa zaviazali používať inkluzívny, vedecky založený prístup založený na spolupráci na zníženie spravodlivého podielu emisií na polovicu do roku 2030, pomôcť svetu obmedziť globálne otepľovanie na 1,5 °C a vybudovať zdravé, spravodlivé a odolné komunity.  C40 podporuje starostov v tomto:
Zvyšovanie ambícií v oblasti klímy prostredníctvom podpory akčného plánu v oblasti klímy o 1,5 °C , urýchľovačov s vysokým vplyvom a podpory inovácií.  Budovanie spravodlivých a prosperujúcich komunít prostredníctvom globálnych a regionálnych programov.

Budovanie globálneho hnutia prostredníctvom silnej medzinárodnej advokácie a diplomacie. Zintenzívnenie opatrení v oblasti klímy a zdieľanie osvedčených postupov v odvetviach s veľkým vplyvom. Uľahčenie prístupu k financiám na investície do zelených pracovných miest a projektov, ktoré zlepšujú odolnosť miest.

.

C40 je tisíc miest na planéte, ktoré sa dobrovoľne prihlásili k stratégii, v ktorej do roku 2030 v žiadnom z týchto miest nebude používané mäso a mäsové výrobky, zabudnite na „vepřo-knedlo-zelo“, žiadne mliečne výrobky.

Môžete si jedenkrát ročne kúpiť 3 kusy oblečenia, a keď budete chcieť letieť niekedy lietadlom, tak maximálne do vzdialenosti 1500 km.

Prihlásilo sa 72 krajín do tejto stratégie, včítane veľkého českého mesta Praha a Nové Mesto na Morave. Slovenské mesto sa neprihlásilo žiadne.

Projekt: NEOM

Projekt NEOM je nový projekt mesta budúcnosti, ktorý sa stavia práve v Saudskej Arábii. Má dĺžku 160 km, šírku 500 m a výšku 200 m a je oddelené od vonkajšieho prostredia.

Príroda je nahrádzaná prirodzenými alebo umelými kvetinami na balkónoch v kvetináčoch alebo zelených stenách. Celý systém bude mať dokonca výhody. Budete tam mať umelé vlnobitie, umelé lyžiarske svahy a podobne, len to bude všetko „smart cities“.

Projekt: TREE STAR CITIES

Vytvorenie gigantického megapolise o veľkosti 30 miliónov obyvateľov, ktoré zahŕňa veľkú časť Holandska, Belgicka, Dánska a časť Nemecka (Šlezvicko- Holštajnsko nem. Schleswig-Holstein je spolková krajina na severe Nemecka) a budú rozdelené na okruhy 15 minútových miest s vlastnými limitmi pohybu obyvateľstva, riadené smart technológiami a umelou inteligenciou, ktorá bude potrebovať obrovské úložiská dát. Teda sa stavajú 4 gigantické úložiská dát, každé z nich má energetickú spotrebu, ako mesto s 350 tis. obyvateľmi. Ale to je všetko v duchu stratégie budúcej spoločnosti.

Už teraz existujú štúdie, že žiadne globálne otepľovanie vo väzbe na človeka neexistuje. Existujú cyklické zmeny atmosféry a teploty na planéte s tým, že v posledných 120 tis. rokoch bolo 24 období teplých alebo chladných, posledný sneh bolo Maulderovo minimum slnečnej aktivity 1638 – 1715. Je predpoklad, že toto cyklovanie súvisí so zmenou obežnej dráhy Zeme, uvoľňovanie prirodzeného uhľovodíka, vytváranie vrstiev atmosféry s vysoko energetickými časticami, a je prepojené s aktívnou činnosťou slnka.

Van Allenove pásy

Toho času Slnko dosahuje maximálnu intenzitu a dôjde k poklesu aktivity. Toto bude mať zásadný dopad, pretože sa vytvárajú obrovské čierne diery na povrchu Slnka, ktoré v najbližšom roku budú smerovať k planéte Zem a protuberancie budú zasahovať Van Allenové pásy a meniť štruktúru magnetického poľa našej Zeme.

Aké veľké výkyvy magnetického poľa prebiehajú v súčasnosti? …je to 30 – 40 percent a nie 5 – 7 percent, ako je to bežné? Ľudia môžu trpieť bolesťami kĺbov, bedrových, kolenných… dostávame sa do vysokých zmien magnetického poľa. A to by malo u ľudstva vyvolať „strach“, rovnako, ako to bolo počas COVIDu-19, pretože by vás chceli ovládať strachom.

Keď budete mať strach, nebudete uvažovať logicky a budete prijímať akékoľvek informácie bez akejkoľvek spätnej kontroly a väzby. Keďže ľudia prestali mať strach z covidpandémie a odmietajú sa vakcinovať, je potrebné vytvoriť nový strach a to klimatickú krízu. Možno príde umelá inteligencia a vytvorí viac ako 75 percent pracovných pozícií, a máte sa opäť báť. Ale nemusíte sa báť, pretože vlády na vás myslia a jednoducho vám dajú nepodmienený príjem, cca 1200-1500 EUR, ale má to podmienku. Budete tolerovať (!) svet okolo seba.

V indickom Dillí sa konalo tohto roku zasadanie summitu G20. Prišlo k vážnemu obratu, dovtedy platilo ESG (Ekologické, sociálne, manažérske), zrazu je to prekonané. Skončil inkluzívny kapitalizmus – transnacionálne banky, korporácie, vlády, fungujú v triáde, všetci musia realizovať agendu 2030, vláda si to objedná, banka požičia, transnacionálna korporácia zabezpečí… a keby náhodou vláda nevládala splácať dlhy, tak nastúpi záložné právo na štátny majetok daného štátu. Na zasadnutí OSN Bill Gates ubezpečoval, že sa nemusíte obávať ničoho, vakcínami sa takmer všetko vyrieši. A ak ju nebudete chcieť do ramena, tak ju môžete dostať sprayom alebo z lietadiel, v potravinách… alebo vám zabezpečia systém, z ktorého neutečiete. Vytvoria podmienky a ak ich nesplníte, nebudete fungovať, alebo zaradíte sa do celku, ktorý prikyvuje a budete súhlasiť so všetkým, čo vám predkladajú. Je to predstava anglosaského blogu.

20 percent krajín sú anglosaského blogu včítane EÚ. 20 percent ale predstavujú aj krajiny, ktoré sa vzbúrili. Rusko, Čína, India, Južná Afrika, Irán… 60 percent krajín váhajú, boli pod americkým tlakom, ale teraz premýšľajú, už nechcú prikyvovať.

Čítali ste Bielu knihu čínskeho vedenia spoločnosti? Je považovaná za zásadný dokument budúcnosti. Obsahuje tri zásadné pravidlá:

Zásada prvá: Všetky krajiny sú si rovné, nie je žiaden hegemón, ktorý určuje pravidlá a ostatní majú počúvať.

Pravidlo číslo dva: Keď chcete byť bohatí, nesmiete viesť žiadne vojny. Ak vediete vojnu, budete chudobní.

Pravidlo tretie: Musíme zachovať špecifickú identitu každej krajiny s jej kultúrnohistorickým zázemím so všetkými dôsledkami, ktoré vyplývajú z toho, že každý národ je jedinečný.

A práve preto nemôžeme hovoriť o nejakom priemernom Európanovi, vážiacom 86 kg s výškou 180, ktorý bude vegetarián a bude mať vymytý mozog a bude hlasovať za všetkých poslancov Európskeho parlamentu. To teda nie…

Kam sa prikloní svet? Je na križovatke. Ekonomicky, prírodne ale aj morálne. Čím chceme byť? Každý z nás je jedinečný!

Hlavné bojisko budúcnosti je mozog, ak ovládnu váš mozog, ovládnu všetko… môžu snímať vaše vedomie, môžu ho nahrať do počítača, môžete byť nesmrteľní, môžu zmeniť vaše neurálne synapsie, môžu dokázať, že váš neurálny systém bude fungovať iným spôsobom podľa WEF.

Ale príroda je geniálna, nikto nevie doteraz dokázať, ako funguje vaše vedomie. Je kvantové, je materiálne i nemateriálne, má nekoneční schopnosti. Viete, čo vaša pamäť dokáže? Máme 21 zmyslov. Prečo používame len 5?

Aký kód triedi informácie v pamäti? Je to emočne logický kód, pričom je odrazom morálne etických a mravných princípov sociálnej skupiny, ktorej ste členom. Viac sa dozviete v pútavom videu vyššie.

Pozor, toto sú možné scenáre, ale nemusí to takto dopadnúť, hľadajme riešenia, ako z toho von.

Zdroj: c40org, wikipedia

Petr Bureš

Poteší nás, ak Vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

HraJ

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

NÁZOR

Ak chcete poznať pravdu, čítajte knihy, ktoré zakazujú - Róbert Merva

Riaditeľ vydavateľstva krásnych kníh TORDEN, vydávajúce knihy pod heslom: „Ak chcete poznať pravdu, čítajte knihy, ktoré zakazujú.“ Čím sú vaše ...

Nasledujúci článok

Životný štýl

Zábavné tričká pre priateľov - šíria smiech jedno tričko za druhým!

reklamný článok Zase sa blíži sviatok vášho priatelia či niekoho z blízkych a vy neviete vymyslieť darček? Niekedy je vskutku ...
Spravodajstvo

Vojenská operácia na Ukrajine, deň 866 sa priamo dotýka aj nás

Alexander Polegenko/TASS Ruské ozbrojené sily včera začali skupinový úder na vojenské priemyselné objekty a letecké základne na Ukrajine, nešetrili ani ...
Spravodajstvo

Liberálny progresivizmus je ako rakovina

Liberalizmus a liberálny progresivizmus sú ideológie pretavené do politík liberálnej demokracie, ktorá v materiálnom jadre ústavy nemá miesto. S odkazom na Čl. ...
Spravodajstvo

Pellegrini v Poľsku podporuje Ukronacistov i najradikálnejších vojnových štváčov a Rusofóbov v Európe?

Poľský prezident Andrzej Duda (vpravo) víta slovenského prezidenta Petra Pellegriniho pred spoločným pracovným stretnutím vo Varšave 4. júla 2024. Milí ...
MOR HO!Spravodajstvo

Zaháji rezort zdravotníctva PROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA? Existuje riešenie...

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA BY MALO ZAHÁJIŤPROGRAMY PREVENCIE PRE OČKOVANÝCH VAKCÍNAMI mRNA S Dušanom Lukášikom vediem rozhovory na rôzne témy. Len nedávno sa ...
Spravodajstvo

Pellegrini pri návšteve Poľska ďakuje z pozície  predsedu, už nie je prezident?

Štefan Harabin: VLASTIZRADA! Prezident nepozná právo, nerešpektuje rozsudok Medzinárodného súdneho dvora v Haagu z 2. 2. 2024 a porušuje medzinárodné ...
Aktualizované 15.7. 00:17
Spravodajstvo

Čo je známe o pokuse o atentát na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa

NEW YORK, 14. júla. /TASS/. Výstrely zazneli počas verejného prejavu pred prívržencami bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Pensylvánii. Počas Trumpovho ...
Aktualizované 12.7. 12:46
Spravodajstvo

Krajina, na území ktorej vojna prebieha, už prehráva.

Katastrofálna situácia na Ukrajine pohľadom ukrajinského novinára Vasyla Aleksandroviča Muravytského „Za dva roky Ukrajina utrpela také škody na infraštruktúre, priemysle, ...
NÁZORSpravodajstvo

ŠKANDÁL: Prezident a minister obrany ďakovali cudzím vojakom za to, že okupujú náš štát 

Siedmy slovenský prezident Pellegrini a minister obrany Kaliňák ďakujú cudzím vojakom na slovenskom území za to, že údajne posilnili našu ...
Spravodajstvo

Obrat v rétorike Kyjeva. Zelenskyj odrazu „zabudol“ na hranice z roku 1991

autor: Vasyl Muravytskyj preklad: Imrich Kovačič Kyjevský režim, ktorého hlavným vojenským cieľom bolo dosiahnutie „hraníc z roku 1991“ (teda vrátenie ...
Aktualizované 13.7. 10:39
Spravodajstvo

Tuší vôbec Pellegrini čo sa deje na Ukrajine?

Pellegrini na samite NATO opakuje floskuly západnej propagandy o ničím nevyprovokovanej ruskej agresii na Ukrajine a vojenskú pomoc neodmieta, ak ...