Prídu Afganský žoldnieri vycvičení USA vojakmi vraždiť Slovanských civilistov?

25. augusta 2021

To čo sa deje v Afganistane je dielo Diabla s názvom USA!!!

A challenge' for Afghan military as US leaves Afghanistan | Conflict News |  Al Jazeera


Morálnou povinnosťou medzinárodného spoločenstva je pomôcť Afgancom, ktorí sú v núdzi. Povedala to predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová po skončení virtuálneho summitu lídrov skupiny G7.

Prečo sa zamlčujú skutočnosti, že odsun NATO bol plánovaný už niekoľko rokov a preto si Taliban dovolil prísť až po brány Kábulu.

Rok 2019!
Americký osobitný vyslanec pre Afganistan Zalmay Khalilzad sa stretol s delegáciou militantného hnutia Taliban. V Katare sa skončilo ôsme kolo rokovaní medzi afganským militantným hnutím Taliban a Spojenými štátmi americkými o stiahnutí amerických vojakov z Afganistanu. Obe strany sa teraz budú radiť so svojimi vedeniami, píše agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu Talibanu Zabihulláha Mudžahída. Rokovania, ktoré skončili po polnoci, boli podľa neho „dlhé a užitočné“. Výsledok rokovaní vo svojom vyhlásení ale nespomenul.
Ďalší hovorca Talibanu sa ešte minulý týždeň vyjadril, že po tomto kole rozhovorov by mala nasledovať dohoda, keďže sa obe strany snažia ukončiť takmer 18 rokov trvajúcu vojnu. Očakáva sa, že ak obe strany dospejú k dohode, bude zahŕňať garanciu zo strany Talibanu, že Afganistan nebude v budúcnosti základňou pre extrémistické skupiny.

V súčasnosti sú tam okrem neho aktívne al-Kájda a skupina pridružená k Islamskému štátu. Dohoda by tiež mohla zahŕňať prímerie a stanoviť, že Taliban bude rokovať s afganskými predstaviteľmi, čo zatiaľ odmieta.


Rok 2020!!!
Spojené štáty a Taliban sa stále dohadujú o možnej dohode, na základe ktorej by americké vojská začali opúšťať Afganistan výmenou za bezpečnostné záruky.


4.3.2020.
Washingtonom sa dohodol s Talibanom. NATO by sa z Afganistanu mohlo stiahnuť do 14 mesiacov.

V. Pjakin: O čo ide v Afganistane?

https://youtube.com/watch?v=oFJhFYPE6LU

Prečo Američania nechali v Afganistane všetku vyspelú vojenskú techniku? A prečo zrazu podľa zmluvy z Dauha už nie je Taliban teroristickou organizáciou a nikto sa mu nesmie miešať do Afganistanu? Celý cirkus s odovzdaním moci Talibanu je americkým plánom na destabilizáciu Číny skrze susediacej moslimskej provincie Xinjiang!

Američania totiž pri odchode z Afganistanu za uplynulý rok za sebou zanechali úplne všetku vojenskú techniku, ktorú odovzdali afganskej armáde, ktorá ale počas niekoľkých týždňov zo svojich pozícií utiekla a zanechala túto techniku ​​k dispozícii Talibanu. A práve Taliban sa tak stane od tejto chvíle po zuby ozbrojenou islamskou organizáciou, ktorá ešte pred rokom a pol bola na americkom zozname teroristických organizácií, ale už na ňom nie je. Čo sa stalo?
Američania podpísali s Talibanom a krajinami NATO podivnú zmluvu.

Spojené štáty a ich spojenci opúšťajú totiž Afganistan v súlade s podivnou dohodou medzi USA a Talibanom z vlaňajšieho 29. februára podpísanú oboma stranami v Dohe, hlavnom meste Kataru. V rámci tejto dohody USA a ich spojenci, vrátane Českej republiky a Slovenska, vyškrtli Taliban zo zoznamu teroristických organizácií a zaviazali sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Afganistanu. Áno, čítate správne.

Po dlhých 20 rokoch sa zdá, že Američania a spojenci prišli k rozumu a nebudú sa miešať do záležitostí Afganistanu. Lenže, čo teda Američania a spojenci tých 20 rokov v Afganistane robili? No, celých 20 rokov sa vďaka vojne v Afganistane naplno a bez prestávky točili kolesá amerického vojensko-priemyselného komplexu a akcionári, lobisti, kontraktori, zbrojovky a banky sa poriadne napakovali na úkor amerického štátneho dlhu. Jednalo sa o najväčší tunel amerických verejných rozpočtov od čias vojny vo Vietname. A pre CIA v tom bola pridaná hodnota v tom, že získala kontrolu nad celosvetovým obchodom s ópiom.

Zamestnanci americkej ambasády pri evakuácii na kábulskom letisku:
Lenže na rozdiel od amerického odchodu z Vietnamu v 70. rokoch sa tentoraz odchod Američanov z Afganistanu v niečom líšia. Američania za sebou nechali úplne všetok hardvér, všetku vojenskú techniku ​​a výzbroj. Oficiálnym zdôvodnením bolo, že technika poslúži k výzbroji afganskej armády.
To bola však zámienka, pretože všetkým bolo jasné, že afganská armáda nemá žiadne bojové skúsenosti, ale predovšetkým ani odhodlanie nasadzovať život proti nepriateľovi, ktorý do značnej miery nepriateľom vôbec nie je, pretože to sú členovia afganských kmeňov, pričom bojovanie medzi moslimami je v Afganistane považované za činnosť proti vôli Alaha. Rovnako tak chýba motivácia Afgancov k boju, pretože demokracia obrovské časti afganskej populácie nevyhovuje. Import demokracie do islamskej krajiny sa proste nepodaril, pretože historicky je dané, že demokracia je s islamom nezlučiteľná.

Dohoda zabezpečuje Talibanu navrátenie kontroly nad celým Afganistanom ako tomu bolo naposledy v roku 2001, ale zadarmo to nebude. Američania potrebujú od Talibanu destabilizáciu Xinjiangu v Číne!
Taliban tak už teraz disponuje americkou ťažkou vojenskou technikou, ale aj ľahkými zbraňami, obrnenými transportérmi a ďalšou výzbrojou americkej výroby, ale nezdá sa, že by z toho Američania boli prekvapení. Presne s týmto vývojom totiž Pentagon počítal. Prečo teda Američania nechali na mieste svoju výzbroj, keď museli vedieť, že za pár mesiacov padne do rúk Talibanu?
Jedinou odpoveďou je to, že to od samého počiatku bol plán Američanov na vyzbrojenie Talibanu nepriamou cestou, aby Washington nemohol byť obvinený z vyzbrojovania islamského Talibanu napriamo, chápete?

Ako je možné vyzbrojiť Taliban americkými zbraňami, aby to nezablokoval americký Kongres, alebo aby to nekritizovali novinári? No, tak práve teraz máte odpoveď priamo pred očami v týchto hodinách. Lenže, prečo by Pentagon chcel vyzbrojovať Taliban? No, tak ak máte konceptuálnu gramotnosť, tak prvé čo urobíte, tak sa pozriete na mapu Ázie a čo zbadáte?
Afganistan totiž priamo susedí s čínskou provinciou Xinjiang, v ktorej žijú milióny čínskych moslimov Ujgurov. A práve Ujgurská otázka je hlavným kanónom americkej zahraničnej politiky na vnútornej destabilizácii Číny. Ak nežijete zakopaní pod kameňom a sledujete konceptuálne procesy okolo seba, tak vám nemohlo v posledných dňoch uniknúť, že sa začína hovoriť o bojkote zimnej Olympiády v Pekingu budúci rok.

Američania a ich spojenci, vrátane tých v Prahe, už teraz a dopredu hovoria bojkote Olympiády v Číne kvôli pošliapavaniu ľudských práv moslimských Ujgurov v provincii Xinjiang, ktorá práve susedí s Afganistanom. A teraz sa zamyslite v konceptuálnej rovine, čo je dnes prioritou č. 1 pre americkú zahraničnú politiku? Vojenské operácie v Afganistane, alebo politická a bezpečnostná destabilizácia Číny ako amerického nepriateľa č. 1 v dnešnej dobe? Ak vám to nedochádza, tak si to ešte viac preberieme.
Ujgurská otázka sa má stať nielen hlavnou zámienkou bojkotu zimnej Olympiády v Číne, ale aj bezpečnostnou destabilizáciou celej komunistickej Číny.

Američania nemôžu do Číny dodávať zbrane, muníciu a operačné vybavenie moslimským Ujgurom, aby začali vykonávať povstania a Partizánsky odboj na území Číny. To by bolo de facto priame vyhlásenie vojny Číne a do toho Pentagon nepôjde. Lenže, keď tie zbrane budú do provincie Xinjiang prúdiť z Talibanom ovládnutého Afganistanu a bude sa jednať o Talibanom „ukoristené“ americké zbrane, tak už Peking nebude môcť Washington obviňovať z priameho vyzbrojovania Ujgurov. Američania tak podľa názoru našej redakcie práve v tejto chvíli vykonali konceptuálny majstrovský kúsok a bezpečnostný ťah na globálnej šachovnici proti Číne.

Dôsledky udalostí v Afganistane budú pre Európu drastické. Neviem, či je vôbec niekto zo súčasných politických predstaviteľov Slovenska schopný si predstaviť, čo nás čaká. Invázia migrantov môže mať aj pre nás také následky, ktoré jednoducho nebudeme schopní zvládnuť. Pokrytecky súcitne frázy prezidentky, Korčoka a ďalších nikdy nič neriešili, ani nevyriešia. Vojnové dobrodružstvo USA za asistencie slepo poslušných  štátov NATO nás vyjde veľmi, veľmi draho. Nielen, že na úkor vlastných občanov investujeme miliardy eur do spolku, ktorý dokáže poraziť banda teroristov v sandáloch a turbanoch, ale budeme to my, kto bude znášať v podobe masovej invázie migrantov následky tohto amerického biznisu! USA sa už vyjadrili, že neprijmú ani len prekladateľov, ktorí pre nich pracovali. Kam budú smerovať utečenci z Afganistanu? No predovšetkým do Európy.

Albánsko aj Kosovo už vyjadrili pripravenosť a ochotu prijať utečencov. Prečo aj nie, sú to moslimské krajiny a ich cieľom je získať väčší vplyv v Európe. Vie niekto z „našich“ politických predstaviteľov povedať, ako je Slovensko pripravené na hroziacu inváziu migrantov?! A nemyslím tým len tlaky zo strany EÚ… Reálne nám hrozí nelegálna migrácia obrovských rozmerov. A ľahko sa môžeme stať nie tranzitnou, ale jej cieľovou krajinou. Európa predsa nie je gumová. Ešte doteraz sa nevie vysporiadať s obrovským prílevom migrantov hlavne z krajín Afriky a Ázie. Náš sociálny systém nie je schopný zvládnuť v súčasnosti ani dôsledky pandémie. Pripravujú sa drastické opatrenia na znižovanie dôchodkov. Čaká nás výrazné zdražovanie energie, z čoho logicky vyplýva, že aj všetkých tovarov, vrátane tovarov dennej spotreby! Ako je Slovensko na toto pripravené?! Ako to zvládneme s vládou, ktorá denno-denne dokazuje svoju neschopnosť a nekompetentnosť?! Namiesto 2 miliárd, ktoré Naď venoval NATO sme mali tieto prostriedky použiť na prípravu ochrany našich hraníc. NATO nás nikdy neochránilo a po fiasku v Afganistane si to už asi  ani nikto nemyslí. Nadchádzajúce obdobie je obdobím, keď sa budeme musieť spoliehať len na seba! To je základná zmena sveta, či sa nám to páči, či nie. Musíme urýchlene mobilizovať vlastné zdroje a vnútorne sa ako štát a spoločnosť zomknúť. Čakajú nás ťažké časy…

OZ Pán Občan

AFGANISTAN A PARALELA S NAŠÍM SVETOM

Judita Laššáková

Donald Trump prisľúbil v predvolebnej kampani stiahnutie vojsk zo zahraničia. Sťahovanie vojsk aj z Afganistanu započalo počas jeho éry. Nový prezident USA Joe Biden v tom pokračoval. Dosť radikálne, keďže nedodržal termín výročia pádu Dvojičiek. Američania neodišli symbolicky, ale narýchlo. Aktuálna situácia v Afganistane si vyžaduje širší pohľad. Z medzinárodno-právneho hľadiska, ale aj z geopolitického. Pozerať sa na jednotlivé krajiny vo svete bez súvislostí nie je možné. Teda, možné je, len to vedie k debaklom, ako sme boli toho svedkami minulý týždeň. Debakel nastal a ani krasorečnenie niektorých analytikov na tom nič nezmení. Keďže je táto téma veľmi komplexná, budem sa jej venovať širšie. Ale o tom budem informovať neskôr.

Konšpirácia na dnes, samozrejme, musí byť. Aby nedošlo k omylu, to, čo sa chystám napísať ďalej, vychádza z knihy Jiřího Hrkala – hydrogeológa. Kniha má názov „O lidech a vodě“ a vrelo ju odporúčam. Mnohým poskytne iný pohľad na dianie vo svete. Hlavne z pohľadu príčin vedenia vojen. Možno niektorých prekvapí, že jedným z dôvodov vedenia vojny je aj voda. Celkom zaujímavé zistenie, ak sa človek zamyslí nad tým, aké vodné zdroje má aj Slovenská republika, všakáno?!

Vráťme sa však k Afganistanu a k Hrkalovej knihe. Na strane 55 píše: „Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) síce v roku 2011 konštatoval, že sa podarilo znížiť plochu, na ktorej sa pestuje ópium, o celých 22 %, keď si ale túto správu čítate ďalej, zistíte, že efektivita pestovania v Afganistane stúpla na 56 kilogramov ópia na hektár. Pre porovnanie, v krajinách Zlatého trojuholníka – Laosu, Vietnamu, Barmy a Thajska – dokážu z hektáru získať iba desať kilogramov ópia. Správa NATO z roku 2009 uvádza, že vojaci zničili 90 ton ópia, 7 ton morfia a 1,5 ton heroínu. Problém je v tom, že ročná produkcia ópia je v Afganistane zhruba 7.000 ton, čo na drogovom trhu predstavuje čiastku okolo troch miliárd dolárov ročne. Ópium je preto jedným z hlavných zdrojov financií Talibanu. “Toľko citácia z knihy z roku 2014. Údaje nie sú najčerstvejšie, ale dokresľujú realitu. A dávajú za pravdu ľuďom, ktorí zastávajú názor, že tieto otázky nie je možné vytrhávať z kontextu, ale je nutné sa na ne pozerať komplexne. Úplnou konšpiráciou by bolo tvrdenie, že vojská opustili Afganistan preto, lebo zbrojársky priemysel si našiel náhradu príjmov v podobe výroby vakcín. Toto netvrdím, toto som len počula. Je to však oveľa väčšia konšpirácia ako tvrdenie, že predstavitelia moci z USA sa dohodli s predstaviteľmi Talibanu. Aj pre predstaviteľov tohto národnooslobodzovacieho alebo teroristického hnutia (závisí od uhľa pohľadu) bolo nevyhnutné, aby si pred Afgancami zachovali tvár. To sa dalo dosiahnuť tým, že USA a spojenecké vojská NATO opustia krajinu v chvate, čo vyvolá dojem, že Taliban víťazí. To môže vyvolať postupné upokojenie situácie v krajine. Na oplátku Taliban sľúbil, že nebude porušovať práva žien, bude rešpektovať aj niektoré ďalšie slobody a nebude sa mstiť obyvateľstvu, ktoré podporovalo spojencov alebo im poskytovalo rôzne služby. A tu sa dostávame k dôvodu titulku tohto statusu. Afganistan sa po dvoch desaťročiach zbavil západných votrelcov. Nech sa na to z nášho „západného kresla“ pozeráme akokoľvek, odpor obyvateľstva proti „exportu liberálnej demokracii“ do krajiny, ktorá je z pohľadu západu nábožensky konzervatívna a politicky neliberálna, je pochopiteľný. Pre tých, ktorí uvažujú mozgom. To, čo vyhovuje jednému, nemusí a dosť často ani nevyhovuje inému.

Afganci nie sú jednoliaty národ. Afganistan ako umelo vytvorený štátny útvar je tvorený rozdielnymi kmeňmi. Nikto nečakal, že tieto kmene sa dokážu zjednotiť. Podarilo sa to spojencom NATO a USA. Nie tým, že dokázali pretvoriť krajinu na liberálnu demokraciu západného typu. Dokázali to tým, že sa stali pre mnohé kmene a klany spoločným a nenávideným nepriateľom. Bola by som rada, keby sme sa z tohto poučili aj my, Slováci, bez ohľadu na pohlavie, národnosť, farbu pleti, skrátka bez ohľadu na akékoľvek rozdiely. Musíme definovať spoločný cieľ. Všetci sa na ňom musíme zhodnúť a začať posúvať našu vlasť dopredu. Prvá vec na tejto ceste je stanovenie si správneho cieľa (v štvavej kampani politikov by slovo „cieľ“ niektorí nahradili slovom „nepriateľ“). Týmto cieľom by mala byť akceptácia iného názoru suseda, postavenie sa po jeho pravici či ľavici, a upretie zraku na politikov a vyzvať ich, aby začali národ zjednocovať, a nie rozoštvávať! Uvidíme, či to ako národ dokážeme. Pretože ak nie, sme na rozdiel od Afgancov odsúdení na zánik ako národ, dokonca aj ako štát.

P. S.: Pre tých, ktorých zaujíma geopolitika a vecný opis udalostí v Afganistane, odporúčam ostatný článok na stránke datel.sk.

Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Mestá a ObcePopradPrešovStará Ľubovňa

SÚC PSK rozšírila svoj vozový park o nové kolesové rýpadlo

Slúžiť bude aj pri odstraňovaní povodňových škôd Doprava Kolesové rýpadlo je nový strojný mechanizmus, ktorý v týchto dňoch pribudol do vozového parku ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Prípad Lipšicovej bezpečnostnej previerky bude znovu otvorený

JUDr. Harabin Mal  som zase pravdu, keď som tvrdil, že Lipšicova previerka: Produkt organizovanej zločineckej skupiny Krajniak, Konečný a Lipšic     Prokuratúra zrušila ...
Spravodajstvo

Ako banky rušia účty ľuďom a firmám za „zlé názory” alebo „debanking” v praxi

Marc Andreessen: Pojem „debanking” je v posledných rokoch stále viac používaným termínom. V podstate to znamená, že ste vykopnutí z ...
Spravodajstvo

Petícia za vyhlásenie referenda: Už čoskoro bude mať SHO k dispozícii polovicu potrebných podpisov

Slovenské Hnutie Obrody rozbehlo 29. júla 2024 petičnú iniciatívu, ktorej cieľom je čo v najkratšom čase vyzbierať minimálne 350-tisíc podpisov ...
Spravodajstvo

Róbert Švec: Už aj občianska iniciatíva OZ VOĽNÁ ZÓNA podporuje našu petíciu za vyhlásenie referenda

Róbert Švec Slovenské Hnutie Obrody rozbehlo 29. júla 2024 petičnú iniciatívu, ktorej cieľom je čo v najkratšom čase vyzbierať minimálne ...
Spravodajstvo

Pokus o štátny prevrat v Južnej Kórei, stanné právo, kolaps americkej moci Pax Americana v celom svete!

Pokus o palácový prevrat v Južnej Kórei a päťhodinové stanné právo vyhlásené a potom zrušené prezidentom potvrdzuje kolaps americkej moci ...
Spravodajstvo

Trumpov sľub ukončiť vojnu by mohol ponechať Ukrajine len málo možností

Jednou z otázok je, či nová administratíva a Európa poskytnú bezpečnostné záruky, aby zabránili Rusku zabrať ďalšie územia? Pred dvoma ...
Aktualizované 5.12. 15:33
Spravodajstvo

„Nastupujúca Trumpova administratíva sa už plní vojnovými sukami“ – druhá časť

Novozvolený prezident D. Trump, ktorý sa v januári 2025 ujme svojej staronovej funkcie plánuje kreslo generálneho prokurátora USA obsadiť Pam ...
Spravodajstvo

„Totálne šialenstvo“: britský profesor kritizuje austrálsku „totalitnú, orwellovskú“ reakciu na Covid

Popredný onkológ profesor Angus Dalgleish. Obrázok: GB News Britský expert kritizoval austrálsku reakciu na Covid, keď označil blokády za „totálne ...
Spravodajstvo

Geniálny ťah šachmajstra: Orešnik

Orešnik – jasný signál Západu Štefan Harabin hovorí i geniálnom ťahu šachového veľmajstra Vladimira V. Putina a popisuje panickú situáciu, ...
Aktualizované 7.12. 01:55
Spravodajstvo

Moskva nechce vojnu s USA, ale použije všetky prostriedky na svoju obranu

„USA a ich spojenci musia pochopiť, že sme pripravení použiť akékoľvek prostriedky, aby sme im nedovolili uspieť v tom, čo ...
Spravodajstvo

Žilinka očividne zachránil sudcu Klimenta pred zvlečením z talára

[1. 12. 2024 10:53] Článok 8/2024 Keď výkvet justície znižuje jej kredit alebo ako generálny prokurátor Maroš Žilinka pomohol Jurajovi ...