Prápor „Rus“ zapečatil „brány Donecka“

3. mája 2022

Osady DĽR boli počas celého dňa 3. mája vystavené ostreľovaniu z ukrajinských pozícií. Pokusy o začatie ofenzívy v smere na Doneck sú však úspešne odrazené bojovníkmi Ľudových milícií republiky s podporou ruskej armády.

3. mája ukrajinskí nacionalisti celý deň bombardovali osady DĽR. Pred niekoľkými hodinami bol Petrovský obvod Donecka pod paľbou raketových systémov Grad. O niečo skôr delostrelectvo ostreľovalo Aleksandrovku, Avdeevku a Yasinovataya. Napriek tomu sa pokusy Kyjeva o začatie ofenzívy v smere na hlavné mesto Doneckej republiky končia neúspechom. Obrancovia Donbasu s podporou ruskej armády odrážajú všetky výpady sabotérov.

Len nejakých 15 minút autom od centra Donecka a teraz v prvej línii. Bojovníci medzi sebou nazývajú tento smer „Donecké brány“. Pre nepriateľa zostali tieto brány dlho bezpečne „zapečatené“ a chlapi z práporu „Rus“ tu teraz hrajú rolu hradu.

Rozdelenie je svojím spôsobom jedinečné. Formovala sa výlučne zo záložníkov, v minulosti čisto civilných ľudí. Alexander je povolaním opravár, ale to, ako sám hovorí, je v minulom živote. Teraz je so svojou „Dashkou“, ako bojovníci s láskou nazývajú ťažký guľomet DShK, už tretí mesiac v prvej línii – nedovolí nepriateľovi urobiť ani krok smerom k Donecku.

– Tu majú dve brigády: „Pravý sektor“ (zakázaný v Ruskej federácii), špeciálne jednotky SBU. A ty si zámočník. A tu tí istí chlapi. Ako si ich udržiavate? pýta sa novinár.

– No, ako? Zadržíme to, veď bojujeme za vlasť, za svoje manželky, deti, – odpovedá samopalník práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Seda“.

Podľa spravodajských údajov v tomto smere nepriateľ teraz aktívne sústreďuje sily na frontovú líniu, skúma obranu a robí výpady v malých sabotážnych skupinách.

Nepriateľské sily sa pravidelne pokúšajú preraziť týmto smerom. Teraz odhalili nepriateľa – je v platnosti prieskum. Ale bolo objavené a teraz to „kryjú“ paľbou z DShK, ťažkého guľometu.

Akonáhle je nepriateľská sabotážna skupina pod paľbou, ustúpi, ustúpi do úkrytu. Ale zo vzduchu sa im to darí odhaliť, teraz už donecké stíhačky presne vedia, kam zasiahnuť. Stojanový protitankový granátomet, tu mu hovoria „Boot“, je skvelý na ničenie nepriateľských opevnení.

Potom, čo bojovníci DPR zaútočili na nepriateľa, musíte ísť dolu do suterénu, pretože by mohli identifikovať tento palebný bod. Možno bude „odpoveď“ – musíte teraz odísť.

Ústup stíhačiek z pozície je krytý obrneným transportérom, ktorý vychádza zo svojho 30 mm kanónu v sektore, kde bol nepriateľ videný.

Po opustení zóny možného ostreľovania novinári vidia, ako velitelia upravujú delostreleckú paľbu na nepriateľskú opevnenú oblasť z dronu.

Delostrelci začínajú pracovať, kryjú identifikované palebné miesta a opevnené priestory nepriateľa, ktorý sa však sám aktívne zapája do boja s protibatériou.

„Situácia je alarmujúca,“ hovorí veliteľ práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Abcház“. – Každý deň prejav nepriateľa v podobe nejakého ostreľovania našich pozícií. Odhaľovaním ich pozícií začíname ničiť tieto pozície. A na oplátku oni, ako som to pochopil, sa urazili, strieľali na mesto niečím ťažkým.

– Sú to profesionálni vojaci, bojovníci? – spresňuje spravodajca.

Nemôžete ich nazvať vojenskými. Pretože skutočný vojenský muž, vojak bude strieľať na armádu a nie na civilistov, nie na deti a nie na ženy,“ hovorí bojovník.

Ďalšia ilustrácia toho, s kým militanti kyjevského režimu vlastne bojujú. Ukrajinská armáda ostreľovala školu v DĽR v Jelenovke, 10 km od Donecka. Niekoľko nábojov vyletelo na nádvorie miestnej školy. V oblasti sa nenachádzajú žiadne vojenské zariadenia. Len šťastnou náhodou tentoraz neboli žiadne obete ani ranení, no nie vždy to tak je.

Donbass tiež bije nepriateľa jeho vlastnými zbraňami. Jedna z posádok berie tank, zajatý. Tento T-64 bol opustený nepriateľom na bojisku. A po menšej oprave je teraz v radoch Ľudových milícií DĽR – pomôže pri oslobodzovaní republiky od nacionalistov, na ktorých nemožno len tak ľahko zabudnúť.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ruský prezident načrtol francúzskemu lídrovi zásadné prístupy voči hrozbe globálnej potravinovej bezpečnosti

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom. Témou diskusie bola situácia na Ukrajine a potravinová kríza ohrozujúca ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ivan Mikloš nový poradca Čaputovej. Na otázky vraždenia civilistov na Ukrajine?

 stefanharabin Mikloš, ktorý v marci 1999 konkrétne pomáhal Američanom vraždiť srbských civilistov sa zrazu „záhadne“ presne o 23 rokov neskôr ...
Aktualizované 1.2. 16:06
Spravodajstvo

S nástupom aktívneho generála Pavla do čela štátu, robí z Česka vojenskú diktatúru!

Novozvolený český prezident sovietsky agent Petr Pavel v nedeľu uviedol, že najkrajšiu gratuláciu dostal od Čaputovej, ktorá za nim prišla ...
Aktualizované 31.1. 15:41
Spravodajstvo

Kyjev usporiadal vo Vatikáne náboženskú a politickú show

REGNUM Vo Vatikáne hlava ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi arcibiskup Svjatoslav Ševčuk, ako píše talianske vydanie Il Matino, „šokoval európskych pacifistov volajúcich ...
Spravodajstvo

Polícia vypočula Józsefa Berényiho, podnet na generálnu prokuratúru sme rozšírili o ďalšie podozrivé osoby

Obr.: Členovia zastupiteľstva TTSK: J. Berényi, Jozef Viskupič, Stanislav Pravda, Július Fekiač Príklad bezohľadnej maďarizácie v Dunajskej Strede pod vedením ...
Aktualizované 31.1. 18:35
Spravodajstvo

MALÉRY SLAMENÉHO EDA A JEHO KÁMOŠA

Podvody s DPH za 53.000.000,- EUR siahajú až k odvolanému premiérovi Hegerovi Kaňku obvinila NAKA v prípade podozrenia z karuselového ...
Aktualizované 31.1. 21:14
Spravodajstvo

Diamantový rez: Neuveriteľná zhoda pomerov volebných výsledkov prezidentských volieb vo Francúzsku, na Slovensku a teraz aj v Česku naznačuje desivé sprisahanie alebo dôsledok genetiky?

Diamantový rez: Neuveriteľná zhoda pomerov volebných výsledkov prezidentských volieb vo Francúzsku, na Slovensku a teraz aj v Česku naznačuje desivé ...
Spravodajstvo

Konferencia o delení Ruska po víťaznej vojne zvolaná do Bruselu na 31. januára! 

Následník Habsburg na nej bude mať svojho zástupcu, a budete sa diviť, kto to bude! EÚ sa rozpadne, dúfajme, skôr, než ...
Spravodajstvo

Dokáže SNS zamiešať volebné karty a dostať sa do parlamentu?

Na snímke predseda SNS Andrej Danko Mário Micenko Ak by sa SNS nakoniec predsa len podarilo preliezť do parlamentu, urobilo ...
Aktualizované 31.1. 03:04
Spravodajstvo

Lipšic: "s cizí ženou v cizím pokoji"

Potulky po Prahe špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica v spoločnosti mladej dámy. Je ňou prokurátorka Martina Kellerová, Lipšicova podriadená. Štefan Harabin: ...
Aktualizované 2.2. 01:58
Spravodajstvo

Eštebák Budaj

Nikoho som nezradil, tvrdí Budaj po objavení zväzku ŠtB. Zmluva s diablom sa nepodpisuje, odkazuje mu kamarát zo spisu Anna Belousovová ...
Aktualizované 31.1. 01:44
MOR HO!Spravodajstvo

Zákony prírody ako kritérium pre posúdenie vzťahu zákonného a spravodlivého v praxi

V našom poslednom rozhovore s Dušanom Lukášikom sme rozoberali jeho, podľa môjho názoru originálny prístup k stanoveniu hodnotového systému spoločnosti, systému, ktorý je ...