Prápor „Rus“ zapečatil „brány Donecka“

3. mája 2022

Osady DĽR boli počas celého dňa 3. mája vystavené ostreľovaniu z ukrajinských pozícií. Pokusy o začatie ofenzívy v smere na Doneck sú však úspešne odrazené bojovníkmi Ľudových milícií republiky s podporou ruskej armády.

3. mája ukrajinskí nacionalisti celý deň bombardovali osady DĽR. Pred niekoľkými hodinami bol Petrovský obvod Donecka pod paľbou raketových systémov Grad. O niečo skôr delostrelectvo ostreľovalo Aleksandrovku, Avdeevku a Yasinovataya. Napriek tomu sa pokusy Kyjeva o začatie ofenzívy v smere na hlavné mesto Doneckej republiky končia neúspechom. Obrancovia Donbasu s podporou ruskej armády odrážajú všetky výpady sabotérov.

Len nejakých 15 minút autom od centra Donecka a teraz v prvej línii. Bojovníci medzi sebou nazývajú tento smer „Donecké brány“. Pre nepriateľa zostali tieto brány dlho bezpečne „zapečatené“ a chlapi z práporu „Rus“ tu teraz hrajú rolu hradu.

Rozdelenie je svojím spôsobom jedinečné. Formovala sa výlučne zo záložníkov, v minulosti čisto civilných ľudí. Alexander je povolaním opravár, ale to, ako sám hovorí, je v minulom živote. Teraz je so svojou „Dashkou“, ako bojovníci s láskou nazývajú ťažký guľomet DShK, už tretí mesiac v prvej línii – nedovolí nepriateľovi urobiť ani krok smerom k Donecku.

– Tu majú dve brigády: „Pravý sektor“ (zakázaný v Ruskej federácii), špeciálne jednotky SBU. A ty si zámočník. A tu tí istí chlapi. Ako si ich udržiavate? pýta sa novinár.

– No, ako? Zadržíme to, veď bojujeme za vlasť, za svoje manželky, deti, – odpovedá samopalník práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Seda“.

Podľa spravodajských údajov v tomto smere nepriateľ teraz aktívne sústreďuje sily na frontovú líniu, skúma obranu a robí výpady v malých sabotážnych skupinách.

Nepriateľské sily sa pravidelne pokúšajú preraziť týmto smerom. Teraz odhalili nepriateľa – je v platnosti prieskum. Ale bolo objavené a teraz to „kryjú“ paľbou z DShK, ťažkého guľometu.

Akonáhle je nepriateľská sabotážna skupina pod paľbou, ustúpi, ustúpi do úkrytu. Ale zo vzduchu sa im to darí odhaliť, teraz už donecké stíhačky presne vedia, kam zasiahnuť. Stojanový protitankový granátomet, tu mu hovoria „Boot“, je skvelý na ničenie nepriateľských opevnení.

Potom, čo bojovníci DPR zaútočili na nepriateľa, musíte ísť dolu do suterénu, pretože by mohli identifikovať tento palebný bod. Možno bude „odpoveď“ – musíte teraz odísť.

Ústup stíhačiek z pozície je krytý obrneným transportérom, ktorý vychádza zo svojho 30 mm kanónu v sektore, kde bol nepriateľ videný.

Po opustení zóny možného ostreľovania novinári vidia, ako velitelia upravujú delostreleckú paľbu na nepriateľskú opevnenú oblasť z dronu.

Delostrelci začínajú pracovať, kryjú identifikované palebné miesta a opevnené priestory nepriateľa, ktorý sa však sám aktívne zapája do boja s protibatériou.

„Situácia je alarmujúca,“ hovorí veliteľ práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Abcház“. – Každý deň prejav nepriateľa v podobe nejakého ostreľovania našich pozícií. Odhaľovaním ich pozícií začíname ničiť tieto pozície. A na oplátku oni, ako som to pochopil, sa urazili, strieľali na mesto niečím ťažkým.

– Sú to profesionálni vojaci, bojovníci? – spresňuje spravodajca.

Nemôžete ich nazvať vojenskými. Pretože skutočný vojenský muž, vojak bude strieľať na armádu a nie na civilistov, nie na deti a nie na ženy,“ hovorí bojovník.

Ďalšia ilustrácia toho, s kým militanti kyjevského režimu vlastne bojujú. Ukrajinská armáda ostreľovala školu v DĽR v Jelenovke, 10 km od Donecka. Niekoľko nábojov vyletelo na nádvorie miestnej školy. V oblasti sa nenachádzajú žiadne vojenské zariadenia. Len šťastnou náhodou tentoraz neboli žiadne obete ani ranení, no nie vždy to tak je.

Donbass tiež bije nepriateľa jeho vlastnými zbraňami. Jedna z posádok berie tank, zajatý. Tento T-64 bol opustený nepriateľom na bojisku. A po menšej oprave je teraz v radoch Ľudových milícií DĽR – pomôže pri oslobodzovaní republiky od nacionalistov, na ktorých nemožno len tak ľahko zabudnúť.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ruský prezident načrtol francúzskemu lídrovi zásadné prístupy voči hrozbe globálnej potravinovej bezpečnosti

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom. Témou diskusie bola situácia na Ukrajine a potravinová kríza ohrozujúca ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ivan Mikloš nový poradca Čaputovej. Na otázky vraždenia civilistov na Ukrajine?

 stefanharabin Mikloš, ktorý v marci 1999 konkrétne pomáhal Američanom vraždiť srbských civilistov sa zrazu „záhadne“ presne o 23 rokov neskôr ...
Spravodajstvo

Ján Káľavský: Cieľom čurillovcov bolo "uje*ať skur*ených smerákov a Fica"

Mimi Šramová s Jánom Káľavským, bývalým operatívcom NAKA S ex-operatívcom NAKA Jánom Káľavským Sme sa v Bosne, kde Ján Káľavský ...
Spravodajstvo

Otvorený list generálnemu prokurátorovi Žilinkovi

Vážený pane, na Vašom osobnom profile obmedzili ste kto môže komentovať Vaše príspevky. Obzvlášť po atentáte na Roberta Fica Spoločnosť Meta ...
Spravodajstvo

Peter Pellegrini je prezidentom Slovenskej republiky

Peter Pellegrini sa oficiálne stal novým prezidentom Slovenskej republiky. Vo svojom inauguračnom prejave vyzval Slovákov na zmierenie, pokoj, vzájomné porozumenie, ...
Spravodajstvo

OSN, WHO a WEF boli vyhlásené za teroristické organizácie Republikánskym krajským zhromaždením na Floride

Republikánske zhromaždenie okresu Lee, čo je ľudová konzervatívna republikánska organizácia, schválilo rezolúciu, ktorú predstavil Joseph Samsone a vyhlásil OSN, WHO a WEF ...
Spravodajstvo

Kaliňák podáva na Naďa trestné oznámenie za vlastizradu

Kaliňák vyjadril k Jaroslavovi Naďovi tvrdé slová o vlastizrade Minister a exminister obrany sú vo veľkom spore. Robert Kaliňák použil ...
Spravodajstvo

3 milióny nadmerných úmrtí v 47 krajinách súvisiacich s injekciou COVID

Nadmerná úmrtnosť v krajinách západného sveta od pandémie COVID-19: odhady „Náš svet v údajoch“ od januára 2020 do decembra 2022 ...
Aktualizované 19.6. 01:03
Spravodajstvo

Porušovaním práv si ani Súdny dvor EÚ rešpekt nezíska

foto: archív Milí priatelia, v dole pripojenom článku SMERo-HLASu iba poukazujem na platný právny stav.Len a len preto, aby Pellegrini, ...
NÁZORSpravodajstvo

V čom je problém s lex atentátom? Róbert Švec reaguje...  

Tak nám vláda schválila lex atentát s stalo sa presne to, čo sa očakávalo. Vláda nechutne zneužila atentát na Fica ...
Spravodajstvo

Nasadenie pri pobreží Floridy: Aká silná je ruská útočná ponorka triedy Yasen-M

Ruská ponorka pri kubánskom pobreží môže predstavovať pre Spojené štáty vážnu hrozbu uvádza Americká publikácia „Military Watch Magazine“, kde sa ...
Spravodajstvo

George Soros otvorene rozpráva o realizácii jeho plánu likvidácie Ruska a ďalších krajín

ilustračné fototo: europeanconservative.com Kto je George Soros? Zopár faktov a zhodnotenie jeho investícií a impéria Maďarský podnikateľ Georg Soros, o ...