Prápor „Rus“ zapečatil „brány Donecka“

3. mája 2022

Osady DĽR boli počas celého dňa 3. mája vystavené ostreľovaniu z ukrajinských pozícií. Pokusy o začatie ofenzívy v smere na Doneck sú však úspešne odrazené bojovníkmi Ľudových milícií republiky s podporou ruskej armády.

3. mája ukrajinskí nacionalisti celý deň bombardovali osady DĽR. Pred niekoľkými hodinami bol Petrovský obvod Donecka pod paľbou raketových systémov Grad. O niečo skôr delostrelectvo ostreľovalo Aleksandrovku, Avdeevku a Yasinovataya. Napriek tomu sa pokusy Kyjeva o začatie ofenzívy v smere na hlavné mesto Doneckej republiky končia neúspechom. Obrancovia Donbasu s podporou ruskej armády odrážajú všetky výpady sabotérov.

Len nejakých 15 minút autom od centra Donecka a teraz v prvej línii. Bojovníci medzi sebou nazývajú tento smer „Donecké brány“. Pre nepriateľa zostali tieto brány dlho bezpečne „zapečatené“ a chlapi z práporu „Rus“ tu teraz hrajú rolu hradu.

Rozdelenie je svojím spôsobom jedinečné. Formovala sa výlučne zo záložníkov, v minulosti čisto civilných ľudí. Alexander je povolaním opravár, ale to, ako sám hovorí, je v minulom živote. Teraz je so svojou „Dashkou“, ako bojovníci s láskou nazývajú ťažký guľomet DShK, už tretí mesiac v prvej línii – nedovolí nepriateľovi urobiť ani krok smerom k Donecku.

– Tu majú dve brigády: „Pravý sektor“ (zakázaný v Ruskej federácii), špeciálne jednotky SBU. A ty si zámočník. A tu tí istí chlapi. Ako si ich udržiavate? pýta sa novinár.

– No, ako? Zadržíme to, veď bojujeme za vlasť, za svoje manželky, deti, – odpovedá samopalník práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Seda“.

Podľa spravodajských údajov v tomto smere nepriateľ teraz aktívne sústreďuje sily na frontovú líniu, skúma obranu a robí výpady v malých sabotážnych skupinách.

Nepriateľské sily sa pravidelne pokúšajú preraziť týmto smerom. Teraz odhalili nepriateľa – je v platnosti prieskum. Ale bolo objavené a teraz to „kryjú“ paľbou z DShK, ťažkého guľometu.

Akonáhle je nepriateľská sabotážna skupina pod paľbou, ustúpi, ustúpi do úkrytu. Ale zo vzduchu sa im to darí odhaliť, teraz už donecké stíhačky presne vedia, kam zasiahnuť. Stojanový protitankový granátomet, tu mu hovoria „Boot“, je skvelý na ničenie nepriateľských opevnení.

Potom, čo bojovníci DPR zaútočili na nepriateľa, musíte ísť dolu do suterénu, pretože by mohli identifikovať tento palebný bod. Možno bude „odpoveď“ – musíte teraz odísť.

Ústup stíhačiek z pozície je krytý obrneným transportérom, ktorý vychádza zo svojho 30 mm kanónu v sektore, kde bol nepriateľ videný.

Po opustení zóny možného ostreľovania novinári vidia, ako velitelia upravujú delostreleckú paľbu na nepriateľskú opevnenú oblasť z dronu.

Delostrelci začínajú pracovať, kryjú identifikované palebné miesta a opevnené priestory nepriateľa, ktorý sa však sám aktívne zapája do boja s protibatériou.

„Situácia je alarmujúca,“ hovorí veliteľ práporu „Rus“ Ľudových milícií DĽR s volacím znakom „Abcház“. – Každý deň prejav nepriateľa v podobe nejakého ostreľovania našich pozícií. Odhaľovaním ich pozícií začíname ničiť tieto pozície. A na oplátku oni, ako som to pochopil, sa urazili, strieľali na mesto niečím ťažkým.

– Sú to profesionálni vojaci, bojovníci? – spresňuje spravodajca.

Nemôžete ich nazvať vojenskými. Pretože skutočný vojenský muž, vojak bude strieľať na armádu a nie na civilistov, nie na deti a nie na ženy,“ hovorí bojovník.

Ďalšia ilustrácia toho, s kým militanti kyjevského režimu vlastne bojujú. Ukrajinská armáda ostreľovala školu v DĽR v Jelenovke, 10 km od Donecka. Niekoľko nábojov vyletelo na nádvorie miestnej školy. V oblasti sa nenachádzajú žiadne vojenské zariadenia. Len šťastnou náhodou tentoraz neboli žiadne obete ani ranení, no nie vždy to tak je.

Donbass tiež bije nepriateľa jeho vlastnými zbraňami. Jedna z posádok berie tank, zajatý. Tento T-64 bol opustený nepriateľom na bojisku. A po menšej oprave je teraz v radoch Ľudových milícií DĽR – pomôže pri oslobodzovaní republiky od nacionalistov, na ktorých nemožno len tak ľahko zabudnúť.

zdroj

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Ruský prezident načrtol francúzskemu lídrovi zásadné prístupy voči hrozbe globálnej potravinovej bezpečnosti

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom. Témou diskusie bola situácia na Ukrajine a potravinová kríza ohrozujúca ...

Nasledujúci článok

Spravodajstvo

Ivan Mikloš nový poradca Čaputovej. Na otázky vraždenia civilistov na Ukrajine?

 stefanharabin Mikloš, ktorý v marci 1999 konkrétne pomáhal Američanom vraždiť srbských civilistov sa zrazu „záhadne“ presne o 23 rokov neskôr ...
Aktualizované 27.9. 19:42
Spravodajstvo

Všetko, čo si myslíte a snívate, bude zaznamenané

„Viem, že niekde je zaznamenané všetko, čo robím, myslím a snívam“ Cieľom jedného svetového superštátu je úplná totalitná kontrola, kde ...
Aktualizované 27.9. 18:51
Spravodajstvo

Whistleblowerovi USA Edwardovi Snowdenovi Putin udelil ruské občianstvo a zároveň pripomenul svetu špinavosti USA

Prezident Putin v pondelok 26. septembra podpísal dekrét, na základe ktorého bolo Edwardovi Snowdenovi, niekdajšiemu spolupracovníkovi tajných služieb USA, udelené ...
Spravodajstvo

Vodkový biznis spája bratislavského župana Drobu s Hegerom a Sulíkom! Ľudia protestujú proti takejto vláde!

V utorok 20. septembra sa konal protivládny protest za účasti niekoľko desiatok tisíc nespokojných občanov Slovenska a debatu na pódiu ...
Aktualizované 27.9. 21:50
Spravodajstvo

Krok Nemecka stať sa vojenskou veľmocou bude samovražednou pilulkou pre Berlín aj EÚ

Scholz a jeho kolegovia sa obávajú, že Putin nevyhrá. Majú obavy z nemysliteľného. Putin prehral. Otázka úlohy Nemecka v militarizovanej Európe nezmizne. Stále ...
Aktualizované 27.9. 00:43
Spravodajstvo

Revolúcia vedomia

To, čo sa deje momentálne na planéte Zemi, je viac ako neúnosné. Všetci si to uvedomujú, ale nikto nevie, ako ...
Aktualizované 28.9. 00:48
Spravodajstvo

Kto ťaží z útoku na Nord Stream

Krízové ​​stretnutie na švédskom ministerstve zahraničia – nórski seizmológovia hovoria o „sto kilogramoch TNT“. Dánsko rozhadzuje rukami a naznačuje sabotáž. Bezprecedentné, podľa ...
Aktualizované 27.9. 01:47
Spravodajstvo

A je to tu! Zavedenie digitálnej meny centrálnej banky a úplne „bezhotovostná“ spoločnosť už v decembri?

Ďalšia „konšpirácia“ mediálnej alternatívy by sa podľa článku z webu sheeple.news (ovce) mohla už tento december, konkrétne je spomenutý dátum ...
Spravodajstvo

Harabin vyzýva podvodnú advokátku v úrade prezidenta zverejniť pozvánku Ricmanovi do Británie!

Čaputo-súložníkovi, Ricmanovi, platili náklady spojené s pohrebom Alžbety II. slovenskí občania? Iba na podklade budúcej normalizácie vzťahov s Ruskou federáciou, ...
Spravodajstvo

Vladimír Putin odtajnil archívy ZSSR o Mníchovskej zrade a o úlohe Poľska...

Vladimír Putin odtajnil archívy ZSSR o Mníchovskej zrade a o úlohe Poľska pri rozbití Československa! Zatiaľ čo sa blížilo 75. ...
Aktualizované 27.9. 00:09
Spravodajstvo

Hrdý Slovák, René Balák: výnimočne vzácna osobnosť, odvážny, nebojácny a mimoriadne umný

Spomienka na Reného Bláka, výnimočného a vzácneho človeka, národovca, vlastenca, Slováka, ktorý nám ukázal cestu svojou odvahou k zdravej ľudskej ...